خانه انجمن شبکه های ماهواره ای !
٢١٤٠
٨٠
bye

شبکه های ماهواره ای !

شبکه های ماهواره ای !

این روزها خیلی از آشنایان خودم آنتن های ماهواره شون رو دارن جمع میکنند ! نظر شما در مورد ماهواره یا شبکه های خارجی چیه ؟!

برخی‌ها میگن به طور کلی بده و آدم رو از راه به در می‌کنه

برخی هم میگن برنامه‌های خوبی هم داره میشه از اون‌ها استفاده کرد.

شما با کدوم نظر موافقید؟ چرا؟

٩١/١٢/١٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
Niva
Niva
٩١/١٢/١٩
٦
١
من میگم بستگی داره چه کسی از اون استفاده کنه. با توجه به اینکه طرف چند سالشه و چقدر قدرت تصمیم گیری داره که چه برنامه ایی خوب و چه برنامه ایی نا مناسبه فرق میکنه. ولی خودم شبکه های داخلی رو با اینکه شاید هم اونقدر برنامه متنوع نداشته باشه ترجیع میدم. راستی اوووول:))
m-nas
m-nas
٩١/١٢/١٩
٣
٤
اقا کجاش خوبه.................ما خونه یکی از اقوام رفتیم نشستیم پای ماهواره................نصف بیشترش فیلم های غیر اخلاقی و رقص و اهنگ بود..................نصفش دیگشم سه نقطه زیادی می خوردن یکی به ایران توهین میکرد یکی به رهبر توهین می کرد یکی شیعه و سنی رو به جون هم مینداخت یکی غیر مستقیم میگفت خدا نیست یکی فلسطینی ها رو قاتل و جانی معرفی میکرد بازم بگم یا بسه.................بعضی ها میگن مستند خوبی داره........همین شبکه 4 و مستند مگه کم مستند باحال میذاره........بازم بگم
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/١٩
٣
١
من مستندای من و تو رو دوس دارم .... ولی بقشو نع! بی بی سی فارسی هم اغلب گوش میدم
parisa
parisa
٩١/١٢/٢١
١
٠
اورین دختر عمه...............اوووووووووووووووووووووووووول شدی......
i.forouzan
i.forouzan
٩١/١٢/١٩
١١
٢
به نظر من از ماهواره میشه استفاده خوب کرد. ولی نمیشه مدعی شد که با داشتن ماهواره در معرض برنامه های مضر قرار نمیگیری. باید هزینه و فایده کرد توی فضای خانواده. مخصوصا برا خانواده ای که نوجوون داره و شاید کوچک تر هزینه های فرهنگی اجتماعیش بیشتره
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/١٩
٠
١
کاملا موافق.
mahtab-k
mahtab-k
٩١/١٢/١٩
٠
١
کاملا درسته منم با شما موافقم
Mostafa
Mostafa
٩١/١٢/٢٠
١
٢
موافقم.. هزینه اش از منافعش بیشتره.. هزینه معنوی رو عرض کردم...
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٢/١٩
٧
٣
بله هركس بر حسب ظن گماني دارد! هرچيزي علاوه بر بعد مثبتش بعد منفي هم داره! بايد ديد استفاده مفيدش بيشتره يا مضرش! من كه فك نميكنم كفه اين ترازو سمت مثبتش سنگيني كنه!! يعني هرچقدر هم مثبت باشه باز بديهاش بهش ميچربه!!!!
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٢/١٩
٧
٤
راستش بعضی شبکه هاش خیلی خوبه ... اخه شبکه های استانی خودمون هیچی نداره ... باید از هر چیزی استفاده مفیدی کرد نه سو استفاده
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٢/١٩
٥
٤
ماهواره به نظر عامه مردم حاوی شبکه های مفید و دارای شبکه های مضر است. هم می تواند یه عنوان یک فرصت تلقی شود و هم می تواند در قالب یک تهدید بزرگ برای هویت فرهنگی و منافع ملی در نظر گرفته شود. مسخ فرهنگ ها، تحقير سنت ها، تحریف اخبار، تخريب هويت ها، ترويج برهنگي و مد، تکثیر جرايم، تغيير در مفاهيم، تلقین شكاف ميان مردم و حاكميت ها، تزلزل در بنيان اخلاقي خانواده ها و القای باورهاي نهيليستي و پوچ انگارانه ميان جوانان از مهمترین آسیب هایی است که نميشه به راحتي از كنارشون گذشت!!!
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٢/١٩
٥
٦
راستييييييييييي! اين راسته كه علاوه بر تدابير امنيتي وممنوعيت ماهواره. 60 درصد از مردم ما از اين وسيله استفاده ميكنن؟؟؟(._.)
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٢/١٩
١
١
ساقول منفييييييييييييي!!!!! اونوقت ساچچه؟؟؟؟ اي بابا نكنه قضيه همون حقيقت تلخ وايناست به مذاقتون خوش نيومده ,آررررره؟؟؟(^_^)
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٢/١٩
٩
٦
کلن با تلویزیون و ماهواره مخالفم.حیف وقتمون نیس؟
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/١٩
٢
١
خعلی خعلی لایک
Mostafa
Mostafa
٩١/١٢/٢٠
٢
٠
اگه از وقت استفاده بهینه بکنی خیلی حرف خوبی زدی.. لایک داری جانم..
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٢/٢١
٠
٠
مرسی
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١٢/١٩
٢
٢
اگه ازش درست استفاده بشه چیزای بدرد بخور زیادی داره مثل برنامه های علمی و مستنداش ولی شاید خیلیا بعد یه مدتی میرن دنبال شبکه های جدیدتر ومتنوع تر واون وقته که ماهواره تبدیل میشه به یه عامل فساد و تباه کننده ...
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/١٩
٢
٠
به نظر من برنامه های خوب هم داره اما کمه و برنامه های مضرش بیشتره ...... علت رو آوردن به این شبکه ها هم اینه که درسته الان 20 تا شبکه داریم اما همش فیلم های تکراری نشون میده ..... ولی با زهم برنامه های مضرش خیلی بیشتر من واقعا بهش رسیدم..... و برای خانواده هایی که نوججون دارن واقعا استفاده ازش خوب نیست.... البته باید با علت و دلیل به نوجوون گفت نه اینکه با تَحَکُّم.....
imanhkt
imanhkt
٩١/١٢/١٩
٤
٠
ماهواره هم مثل بقیه ی چیز ها هم میتونه مفید باشه و هم مضر ... بستگی به خودت داره چجوری میخوای استفاده بکنی ... ولی من میگم همه ی اینا بهانه هست ... ماهواره ها رو جمع میکنن تا نتونیم از اخبار اون ور آب اطلاع پیدا کنیم ... به طور مثال اگه همین ماهواره نبود الان بعید بود کسی از قضیه ی اختلاس با خبر بشه ... خب بالاخره همه ی خرابکاری های توی کشور رو که به مردم اطلاع نمیدن که ... منظورم رو میفهمید یا نه ؟ ...
sahar
sahar
٩١/١٢/١٩
١
٠
آره...به نظرم اینم درسته
imanhkt
imanhkt
٩١/١٢/١٩
٠
٠
ولی در کل زیاد پای تلویزیون و ماهواره نمیشینم ... بیشتر پای کامپیوتر هستم ...
Niva
Niva
٩١/١٢/١٩
١
٠
معلومه
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٢/١٩
٥
٢
به نظر من که بد نیست....هم سرگرم کننده است هم مفید....هم از شبکه داخلی استفاده میکنیم هم پارسی زبان....آدم باید خودش جنبه داشته باشه............
sahar
sahar
٩١/١٢/١٩
٢
٠
به نظر من اگه هدف استفاده از ماهواره فقط سرگرمی باشه میتونه ناخوداگاه اثرات منفی به خصوص در خانواده ها داشته باشه چون اغلب شبکه ها در ماهواره با مضمون برنامه های سرگرم کننده جهت دار هستند و لابه لای این برنامه ها افکار و فرهنگ هایی در ذهن عوام تزریق میکنن که با ارزش های جامعه ای که توش زندگی میکنیم متناقضه...و متاسفانه اغلب بینندگان اینجور برنامه ها عوام و افراد ناآگاه هستند که صرفا هدفشون سرگرم شدنه...ولی با این وجود این رو هم باید در نظر گرفت که شبکه های زیادی هم صرفا دارای مضمون علمی،پژوهشی،تاریخی هستند ولی خب درصد بینندگان اینجور شبکه ها نسبت به مورد اول خیلی کمتره...
Milad
Milad
٩١/١٢/١٩
٠
٠
کاملا موافقم
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١٢/١٩
٢
٠
نوع استفاده مهمه!مطلق نمیشه گفت بده!بستگی داره اون خانواده چه جوری ازش استفاده کنن!
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/١٩
٣
٠
صحیح أست.....
mahtab-k
mahtab-k
٩١/١٢/١٩
٣
٠
بعله.... درسته
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/١٩
٠
٠
به به....
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٢/١٩
١٠
٠
ب جای این ک بشینینم پای ماهواره و تلویزیون .یه کتاب بخونیم همون چند ساعتو .میدونی اینطور چقدر دیدت نسبت ب همه چی فرق میکنه؟
sahar
sahar
٩١/١٢/١٩
٠
٠
آفرین...کاملا موافقم
imanhkt
imanhkt
٩١/١٢/١٩
٠
٠
آره موافقم ... کتاب خیلی روحیه رو تحت تاثیر قرار میده ...
Niva
Niva
٩١/١٢/١٩
٠
٠
به قول دوستان آورین!
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١٢/١٩
١
٠
لیکن اینو موافقم کتاب بهترین چیزیه که آدمو بزرگ می کنه فکر شو دیدش
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/١٩
١
٠
عاورین عاورین...... درسته.....
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/١٩
١
٠
تو و این حرفا!؟
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١٢/٢١
٠
٠
شما معلمي؟چون خيلي حرف هاي خوبي ميزني لايك بسيار دارد حرفهايت
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٢/٢١
٠
٠
مرسی دیگه .ما اینیم.تازه یه چیزای دیگه هم هس ک نمیشه بگم
ناشناس
ناشناس
٩١/١٢/٢١
٠
٠
آرشام به قیافت نمیخوره این حرفا !
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٢/١٩
١
٠
فک کنم میخوان واسه ساختمون جیم ماهواره بخرن خخخ
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/١٩
١
٠
نمیشه گفت وسیله ای که به طور کامل مضر،ولی من خودم بین دوست و آشناهای خودمون که آنتن ماهواره دارن حتی یک نفر رو هم ندیدم که مثلا بخواد از ماهواره استفاده علمی بکنه ، فوق فوقش در کناره خیلی از شبکه ها ماهواره ای ،اخبار نگاه می کنه اونم چه اخباره پر از ابهام و دروغ البته نمی خوام بگم خبرگذاری های داخلی هم خیلی حقیقت رو میگن ولی هرچی هست از اون خارجیش بهتره... در کل اگر هم وقتی بکنن میرن چنتا مستند نگاه می کنن. ولی خداروشکر الان شبکه های داخلی هم زیاد شده و هم متنوع و از مستند بگیر تا برنامه کودک همیشه نباشه بیشتر وقتها هست و فکر نمی کنم بیشتر از این نیاز باشه !! از هر جهت نگاه بکنیم ضرر و مشکلاتی که شبکه های ماهواره ای و داشتن ماهواره ایجاد میکنه از منفعتش چند برابر بیشتره ...
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/١٩
١
٠
کاملا باهات موافقم..... استفاده سو بیشتر ازش میشه تا استفاده های علمی..... بعدشم اکثر اون شبکه های مستند و علمیش پولیه....
Niva
Niva
٩١/١٢/١٩
٠
٠
ما هم که بی پول :)
f.haghighat
f.haghighat
٩١/١٢/١٩
١
٠
با سلام، من به شبکه های ماهواره ای علاقه ای ندارم، ماهواره هم نداریم، اما بعضی برنامه های ماهواره جذابن، مثلاً مستند ها و برنامه های علمی، اگه تلویزیون ایران اینا رو بذاره ما راضی هستیم :)
mahtab-k
mahtab-k
٩١/١٢/١٩
١
١
اوهوم درسته
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/١٩
١
٠
صحبت میکنم با عمو ضرغامی.... امر دیگه ای ندارین؟؟؟؟؟// دوستان کسی امری نداره با عمو ضرغام؟؟؟؟؟ خخخخخخ
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/١٩
١
٠
خعلی لایک
شناس
شناس
٩١/١٢/١٩
٣
٣
خیلی هم خوبه از تلویزیون ایران که بهتره
Golbarg
Golbarg
٩١/١٢/١٩
١
١
بستگی دراه البته بعضی شبکه ها که پیام آشکاری نداره پیام های پنهان زیادی داره.
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
همینطوره
ati200
ati200
٩١/١٢/١٩
٤
٢
نه..بستگی داره شما دنبال کدومش باشی..ما ماهواره داریم یه بار شبکه های مثبت 18رو نزدم ..به جاش از اهنگاش و برنامه های جالبش استفاده می کنم..مثل برنامه های تی وی پرشیا وان ..ویزیت رایگان قدم و .کجاش بداموزه ..سریالم اگه بد بود نگاه نمی کنم...عوضش سریال های خوب م داره .....ظرفیت طرف دراستفاده مهمه
D_masoud74
D_masoud74
٩١/١٢/١٩
١
١
بعضی از شبکه هاش خوبه....شبکه های مورد دارشم قفل میکنی....ما آنتن معمولی داریم..چندبار عوض کردیم..ولی وقتی همسایه ها لطف میکنن و ماهواره روشن میکنن برفک میشه...وقتی هم خاموشه ماهوارشون مثل آیینه ست تصیور......فقط باید جنبه استفادشو داشته باشی
Milad
Milad
٩١/١٢/١٩
٠
٠
بعضی هاش واقا مشکلی نداره.من خودم Nat geo وman o toو bbc
نسیم
نسیم
٩١/١٢/١٩
٢
٠
ماهواره خوبه در صورتی که والدین نظارت داشته باشن نه اینکه یه بچه رو از همون کوچیکی می گذارن پای ماهواره همه جور کانالی هم جلوش بازه اونوقت همین بچه وقتی بزرگ شد می ره سمت هزار و یک جور کار بد از آخرم اسمش رو می گذاره آزادی.... دیدم تفاوتش رو تو خانواده های دوروبرم!
parisa
parisa
٩١/١٢/١٩
٠
٠
برخی هم میگن برنامه‌های خوبی هم داره میشه از اون‌ها استفاده کرد.....همه چی بستگی به ادم داره..............بعدم ماهواره هنوز تو جامعه ی ما فرهنگ سازی نشده.........
m-mousavi
m-mousavi
٩١/١٢/١٩
٠
٠
اگر ماهواره برای با خبر شدن از اخبار جهان تهیه شود می شود گفت تقریبا خوب است و لی اگر برای منظور دیگری تهیه شود مضر است و به نظر من همان خبر هایش هم مضر می باشد و در کل وسیله مضری است.
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/١٩
٢
٠
همه بچه ها گفتن دیگه!بدی و خوبیش برمیگرده به خود شخصی که استفاده میکنه و طرز استفادش
m_kashiyan
m_kashiyan
٩١/١٢/١٩
٠
٠
خب آره حق با اکثریت بچه هاس که میگن میتونی شبکه های خاص!رو قفل کنی یا نگاه نکنی.اما کلا به قول آقای فروزان نیا واسه خانواده ای که نوجوون دارن ضررهاش بیشتره.بستگی به جنبه و سن افراد داره!!
s.a
s.a
٩١/١٢/١٩
٠
٠
ماهواره چیه دیگه؟ خوردنیه؟ ما که نداریمااااااااااااااا............ ولی میگن خوب و بد داره........ میشه کاری کرد که ضرراش خیلی خیلی خیلی کمتر از منفعتش باشه! بستگی به جنبه هر کسی داره دیگه.........
R-Rad
R-Rad
٩١/١٢/١٩
٠
٠
استفاده کننده خودش باید فرهنگ استفاده از این رسانه رو داشته باشه
mo_so
mo_so
٩١/١٢/٢٠
٣
٠
ماهواره هم مثل چاقو هم جنبه مثبت دارد هم منفی
h-hidarpoor
h-hidarpoor
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
هیچ چیزی رو نمیشه گفت ذاتا خوبه با ذاته بده!!! کلا خوبه یا کلا بده ... این ماهاییم که خوبی و بدی را تعیین می کنیم!! با استفاده مون یا سو استفاده مون... البته اگر احتمال بدی که ممکنه یه روزی استفاده ی بد کنی عقل میگه بزارش کنار!! در جاده ای که از گمراهی آن می ترسی قدم مگذار، زیرا خودداری به هنگام سرگدانی و گمراهی بهتر از سقوط در تباهی هاست! امیرمومنان خطاب به فرزندشان امام حسن مجتبی
Mostafa
Mostafa
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
با کمال احترامی که برای آقای حیدرپور دارم باید عرض کنم که : حسن و قبح(خوبی و بدی) یه امر ذاتی است.. این بجث خیلی مفصل تو اصول فقه بجث و بررسی شده که جاش اینجا نیست.. حسن و قبح اشیاء یه امر کاملا ذاتی است .. اما حرف ایشون که میگن عمل افراد هم در تعیین خوب یا بد بودن موثره حرف کاملا درستیه.. ممکنه از شیء حَسَن استفاده قبیح کرد.. و از شیء قبیح استفاده حَسَن..
mr.majdator
mr.majdator
٩١/١٢/٢٠
٠
٠
نو این دوره زمونه ضررش بیشتر از نفعشه..
Mostafa
Mostafa
٩١/١٢/٢٠
١
٠
در مجموع به هم اهالی جیم تبریک میگم که این قدر از شعور و فهم و درک بالایی برخوردارند.. کاملا منطقی به سوال جواب دادن.. دست مریزاد...ادمین جان تحویل بگیر.. این مخاطب ارزشش بیشتر از ایناست..
٩١/١٢/٢٠
٠
٢
همه چیش عالیه بخر آقا جان!
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩١/١٢/٢٠
١
٢
به نظرمن هیجکدوم ازبرنامه هاش به درد نمیخوره فقط وقت تلف کردنه
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١٢/٢١
١
٠
كسي كه قصدش از ماهواره شبكه هاي .... دار باشه به دون ماهواره هم ميتونه به هدفش برسه ولي فيلماش جالب نيست بعضي از شبكه هاش شايد در بعضي ار ساعات بشه نگاه كرد كه يه چيزي بفهمي ولي در كل خوب نيست.
ناشناس
ناشناس
٩١/١٢/٢١
١
٠
انسان فطرتا دوست داره اون جور شبکه هاش رو ببینه و هیچ ربطی هم به جنبه اش نداره . هیچ کس نمیتونه بگه چون من آدم با جنبه ای هستم میتونم جلوی خودم رو بگیرم مگه اینکه واقعا روی نفس خودش کار کرده باشه که اینجور آدم ها هم خیییییییییلی کم پیدا میشن . پس بهتره از اول پیشگیری کرد و ماهواره رو نخرید (تا وقتی که آدم ماهواره داشته باشه حتا اگه اون شبکه هاش رو هم قفل کرده باشه بازم یک وقتی وسوسه میشه) من خودم تجربه داشتم . الکی منفی ندین دلیل هم بیارین....
firuze
firuze
٩١/١٢/٢١
٠
٠
برا بعضیا مهم نیس ولی یک دهه هفتادی مثه من که کلا با فیلم و جلو تلویزیون بزرگ شده چرا مهمه..........
raaahil.m
raaahil.m
٩١/١٢/٢٢
٠
٠
بله به خودطرف هم بستگی داره اما نمیشه همه ی یه خانواده رو براساس شخصیت یکی شون درمعرض خطرقرارداد.همه که مث هم نیستن.
Em Ad
Em Ad
٩١/١٢/٢٢
٠
٠
واسم مهم نیست این بحث ! آخه زیاد تی وی نمیبینم ...
نسیم
نسیم
٩١/١٢/٢٤
٠
١
کار خوب رو شما می کنی.
persian-girl
persian-girl
٩١/١٢/٢٧
١
٠
اگه از برنامه های خوبش استفاده کنیم خوبه. ولی واسه برنامه های بدش نه.
ارینا
ارینا
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
عکست خیلی ناز عزیزم
٩٢/٠٤/٢٩
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگذاریم
ارینا
ارینا