خانه انجمن گفتی اسمش چی بود؟!
٩٩٦
١١٠
mina_h

گفتی اسمش چی بود؟!

گفتی اسمش چی بود؟!

سلام،یکی از وظایف پدر و مادر اسم نیکو روی فرزند گذاشتنه،چه الان چه در قدیم بودن پدر مادر هایی که رو بچه هاشون اسم عجیب و غریب یا به قول خودمون ضایع  می گذاشتن و می ذارن .

عجیب ترین یا ضایع ترین اسمی که تا الان شنیدین چی بوده؟

٩٣/١٠/١٠
نظرات کاربران
کد امنیتی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
یه گزارشی چند وقت ایسنا داده بود اسامی عجیب ایرانی رو از ثبت احوال آمار گرفته بودن! ولی مگر این حافظه یاری میکنه لعنتی...!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
آره واقعا هستند. سرچ کنید: " اسامی عجیبِ ایرانی" ... میده بهتون.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
آهان: میِت! / پرتغال! / قابلمه! / آفَت! / عذاب! / میش! / پشه! /// پدرم تقریبا 35 سال پیش یه شاگردی داشته فامیلیش : پُر مَگَس بوده. از اینا عجیب تر هرکی داره رو کنه! عجب انجمن جذابی!
s_mohsen
s_mohsen
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
0_ه ....اینا که گفتین واقعا اسمن؟؟؟؟ من دیگه حرفی ندارم!
neyosha
neyosha
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
اینا گونم فامیل باشه...
mina_h
mina_h
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
:)
s_m
s_m
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
من تو این محیط معنوی سکوت اختیار میکنم :|
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/١١
٠
٠
منم فرصت میخوام برم تو افق محو شم :|
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/١٠/١١
٠
٠
ولی من میرم سمت خورشید آب شم.............
MONA-R
MONA-R
٩٣/١٠/١١
٠
٠
بله داریم ! رجوع شود به کامنت در پایین!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١٠/١٠
١
٠
سلام: اسم زیاد هست که مناسب نیست.مثل>> شنبه- پنج علی-دشمن زار-قوچ علی-شمشیر-اَنّه مراد-گرگ علی-مادری گرگ-کشور- متشکرم مطلب خیلی خوبی انتخاب کردید.شاید یک عده عبرت بگیرند.
mina_h
mina_h
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
عاقا من رو اسم (سپنتا) آلرژی پیدا کردم ینی چی این اسم ؟؟؟ یا (ماهانا) اینم یکی از فامیلامون گذاشته :/
neyosha
neyosha
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
سپنتا قشنگه که :)))
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
خخخخ ادم یاده سرندی پیتی میوفته خخخخ
mina_h
mina_h
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
خخ:)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
عبدالحسین سپنتا کارگردان "دختر لر" بود. (بقولی) اولین فیلم ایرانی. ولی خب فامیلیِ اون زنده یاد بودش نه اسمش!
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/١٠/١١
٠
٠
من وقتی کسی مگه سپنتا ناخودآگاه تو ذهنم میاد پونزده تا:/ خخخ
z_zakhar
z_zakhar
٩٣/١٠/١١
١
٠
سپنتا یعنی 15...مشخصه دیگه 3 تا پنج تا که به مرور زمان دست خوش تغییر شده =__=
faride
faride
٩٣/١٠/١٠
١
٠
یه مطلبی گذاشته بودم قبلنا با همین عنوان بخونین:)) ..... http://www.jeem.ir/pagetwo.php?print=3&type=23&id=6894
neyosha
neyosha
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
موقعیت طلب خخخخ:دی
neyosha
neyosha
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
اووووووووه چه اسمایی O-o ...
neyosha
neyosha
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
اووووووووه چه اسمایی O-o ...
mina_h
mina_h
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
خخخخخ:))))
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١٠/١١
٠
٠
سلام:یادمه خودندمش دوباره رفتم دیدم.اونها هم خیلی عجیب بودند.

٩٣/١٠/١٢
٠
٠
مرسی عالی بود )) از یه اسمی خیلی خوشم اومد :)) تو گروه نباتی ها (چایی نباتی ها) بودش :))
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/١٠/١٠
١
٠
زیادن این اسامی ولی عجیب ترینشون همون افت!!! اخه ادم بیشترین چیزی که توی این دنیا دوس داره بچشه بعد بری اسمشو بزاری افت؟ خیلی ظلمه خداییش من اگه جای اونا بودم توی پنج سالگی اسممو عوض میکردم:دی خخخ یک اسمه دیگه هم بد اسم خواهر یکی از بچه های کلاس ولی متاسفانه هرچی فک میکنم یادم نمیاد!خخخخخ بعضیا اینقد اسماشون سخته که ادم ترجیح میده همون هوی یا یارو صداشون کنه خخخخخخخخ!
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/١٠
١
٠
دختر خواهر هم کلاسیم اسمش " آلدانا" هستش خخ / سر کلاس اینقد خندیدیم که روده بر شدیم خخخخ
mina_h
mina_h
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
o_O
mina_h
mina_h
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
دوستان گرامی لطفا اسمایی که خودتون شخصشو دیدین یا میشناسین بنویسین...اسمایی که از جایی شنیدین رو نزارید...باتشکر:))))))))))))
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/١٠/١٠
٣
٠
دکتر منتی.....
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/١٠
١
٠
هی به دکتر متنی توهین نکنیاااا!
*140#
*140#
٩٣/١٠/١٠
١
٠
http://www.ensani.ir/fa/30686/profile.aspx عجیبه؟؟!
هاچ
هاچ
٩٣/١٠/١٠
١
٠
من که آخرش نفهمیدم کسره فتحه ضمه ی فامیله دکتر چیه! ولی فکر کنم اینه: مَـنتی! شایدم مِنّتی! آقا دیگه نمیدونم دکتر فامیلتان چیجور خوانده مِرِه؟!
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٠/١٠
١
٠
من که معنیشم نفهمیدم هنوز! خخخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/١٠
١
٠
.. و همچنین من! حتی از نظام پزشکی هم استعلام گرفتم... هیچی دیگه بیرونم کردن از ساختمون!
MILAD
MILAD
٩٣/١٠/١٠
١
٠
من فک کردم خودم نمیتونم بخونم فقط دکتر منتی رو خخخخ ،هر کی فهمید به منم بگه، یه علامت سوال رو سرمه همش خخخخخخ
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/١٠/١١
٣
٠
Mantee
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/١٠/١١
١
٠
اینه تلفظش
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٠/١١
٢
٢
نه. تلفظش اینه:mennatee
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٠/١١
٣
٠
من خودم از دکتر منتی پرسیدم تلفظش اینه:mantee..هرکسی غیر این گف اشتباهه کلی ام با دکتر خندسیدسم سر تلفظات اشتباه من:/
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٠/١٢
١
٠
تازه من قدیما فکر میکردم فامیلشون matneeاست :/
شرما
شرما
٩٣/١٠/١٢
٠
٠
یه کامنتی بود، که شاید بخاطر لینک داشتن خورده شد :)) نوش جان ولی روش سم پاچیده بودم =))
neyosha
neyosha
٩٣/١٠/١٣
١
٠
من میخوندم monta :/
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
ندیدم:///ولی صد تومنی شنیدم:/
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
آفت* فتنه* آشوب* 2تا خواهر 2 قلو هم بودن تو یه روستایی اسماشون قوری و سماور بود!خخخخخ* آفتابه* اسم رفیقم شنتیا ک ما بش میگفتیم زانتیا خخ* نوشابه* .... ... ...
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
صد تومنی هم بود این دیگه عینن بود!
s_m
s_m
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
:|
j-hoseinpoor
j-hoseinpoor
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
بجز نامهایی که جناب شمشیری گفتند واون نامها هم همه نامهای قدیمی هستند وهر کدام دلایل خودشون را برای نام گذاری داشتند بقیه نامها یی که دوستان در نظرها گفتند همه یا ترکی بودند یا کردی. شما میدونستید مریضی که ما به نام الزایمر میشناسیم فراموشی نام دارد.الزایمر نام کاشف مریصی است .من هیچ کدام از نامهایی که گفتید عجیب نمی بینم .چون کشورم تشکیل شده از قومیتهای مختلف وهر نامی معنی خاص خودش را دارد.مثلا افت به دختری میگن که انرژی زیادی داشته باشه .
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/١٠/١٠
٣
٠
نمیدونم کجا دیدم ولی یکی اسمش mhv بود؛ آخه اینم اسمه مثلا سر کار صدات میکنن ام اچ وی بیا صبحونه یا ام اچ وی چرا کارات مونده، واقعا چرا مسئولین رسیدگی نمیکنن؟؟؟؟
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
خخخخ آدم یاده اچ....میوفته خخخ
neyosha
neyosha
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
خخخخخخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
من دیگه حرفی ندارم!
s_m
s_m
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
من سکوت اختیار میکنم :)))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
یعنی به جان خودم فردا صبحِ علی الطلوع، اکانت های همه مون حذف میشن! آقا من که نبودم! اون آقای چراغعلی و خانوم بهزادفر منو اغفال کردن! آقا من گفتم این حرفا بده، گوش نکردن...!
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/١٠/١١
٠
٠
:/دسته شما درد نکنه اقای شمشیری خخخخ ولی من زود اعتراف میکنم !زیر شکنجه طاقت نمیارم خخخخ لو میدم همه رو!:دی
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٠/١١
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
z_zakhar
z_zakhar
٩٣/١٠/١٠
٤
٠
اسم که یادم نی ولی نیک نیم : تتلو
Mahziar
Mahziar
٩٣/١٠/١١
٠
٤
الان بنظرت تتلو خیلی عجیبه ؟؟؟؟؟ زاخار چی؟؟؟؟
z_zakhar
z_zakhar
٩٣/١٠/١١
٠
٠
منظور من مزخرف بود داشی نه عجیب... زاخارم که مشخصه دیگه...
m_sepehri
m_sepehri
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
حفصه :| اونم واسه ختر...حالا معنیش میشه شیر ولی خب اس قشنگ کم نیست.
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
s_m
s_m
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
اسم یکی از دوستای دانشگاهم که یه دختر خانمی خیلی متین بود سینا بود :|
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
خاور ؛ نوشابه!!!خخخخخ
MILAD
MILAD
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
فامیل ضایع شنیدم، مثلا همسایمون فامیلیش « بی کس» خخخ نمیدونم چرا نمیره عوض کنه فامیلشو ، مثلا بذاره تنها ، بهتره از بی کس که خخخخخ
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/١٠/١١
٠
٠
ماهم همسایه مون همین فامیل رو داشت عوض کرد به فامیلی رییس جمهور سابق:دی
MILAD
MILAD
٩٣/١٠/١١
٠
٠
نکنه خودشه خخخخ
vesal
vesal
٩٣/١٠/١١
٠
٠
ی بنده خدایی فامیلش بز بوده میگف تو منطقه ما بز یعنی بزرگ.. به قول شما خو مترادف شو بذار...
فاطيما
فاطيما
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
نوشابه!!!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
کامران! خخخ!
فاطيما
فاطيما
٩٣/١٠/١١
٠
٠
والا به خدا خخخخخخ
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٠/١١
٠
٠
فاطيما جان نگرفتی
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٠/١١
٠
٠
عاطفه!خخخ
فاطيما
فاطيما
٩٣/١٠/١٣
٠
٠
چرا گرفتمش...ولي باز افتاد از دستم....ميشه بديش؟؟؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/١١
٠
٠
دوروبر هیچکی واللا.....
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/١٠/١١
٠
٠
کنیز اسم عجیبیه:/
s_m
s_m
٩٣/١٠/١١
١
٠
یکی از همکارهام مامانش پرستاره برامون میگفت یه آقایی بود به اسم گشادعلی خان زردآلو آبادی :| :| :|
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/١١
٠
٠
از 00:48 دقیقه دیشب تا همین الان که حدود 11 صبحه هنوز دارم میخندم یه بند!
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/١٠/١١
٠
٠
:دییییییییییییییییی خیلییییییییییییی باحالهههههههههههه خخخخخخخخخخخخخ وای خدا دلم درد گرفت!حالا واقعا؟خخخخخخخ عاقا فک نمیکنم دیگه این اسم باشه خخخ
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/١٠/١١
٠
٠
اخ چشام اشک زد:/خخخخخخ مثلا باباش چی صداش میزده:دی گشاد علی بابا خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ حالا خان ته اسمش چی واز:دی مردم!
vesal
vesal
٩٣/١٠/١١
٠
٠
وااااییی عالیه:دی
s_m
s_m
٩٣/١٠/١٢
١
٠
دیگه گذاشتن دیگه :)) البته همکاران گرامی هم کم نزاشتن و تحیلی های جالبی فرمودن :))) مثلا اینکه احتمالا ایشون تو منطقه خودشون خان گشادهای دارای باغ درخت زردآلو بودن :)))) خدایی خودم تا دو روز میخندیدم :)))
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/١٠/١٣
٠
٠
خخخخخخخخخخخخ وای خدا گشاد علی.
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/١٠/١١
٠
٠
رنک باهاش لج میشدیم میگفتیم خنک.ضمه بزارین.
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٣/١٠/١١
٠
٠
آقا جان عصن طرف دلش میخواد بره جهندم بخاطر اسم بدی که رو بچش گذاشته!!! سوژه ندارین به ملت گیر میدین چرا!!! حالا مثلا فک کن طرف عراقیه اسم بچشو انتخابات گذاشته، واقعا گذاشته بودا ،خوب الان مشکل مسکن جوانان و ازدواج و اشتغال و ...حل شد؟؟؟؟
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١٠/١١
٠
٠
سلام ... هيچ نامي « ضایع » نيست و احترام به ديگران لازمه زندگي اجتماعي است .
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٣/١٠/١١
٠
٠
ایشون دوست دارن بگن بعضی نامها عجیب است و احترام به نظر دیگران لازمه زندگی اجتماعی مسالمت آمیزه!!! ( خوب شد؟؟ :-D !)
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/١٠/١١
٠
٠
خدا هم گفته روی بچه هاتون اسم نیکو بزارین!ادم خودشو نباید مزحکه مردم کنه یا در معرض غیبت بزاره!اگه اسمه خوب انتخاب کنن هیچ مشکلی پیش نمیاد
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٣/١٠/١١
٠
٠
منم با شما موافقم، خداییش دیگه ؛ خالد لیلی؛ هم شد اسم آخه؟ یکی از پسرای همکلاسیمون اسمش .خالد لیلی. بود! بعد استادا موقع حضور غیاب فک کیکردن فامیلش لیلیه و اشتباهی میگفتن آقای لیلی! بنده خدا پسره از خجالت سرخ میشد، یه بارم گفت خدا ازونی که این اسمو روم گذاشته نگذره!! این خوبه که بچت به جای دعای خیر و آمرزش لعبهت بد و بیراه بگه چون اسمش ضایس!!! هیچ اسمی ضایع نیست یه شعاره!!! بعضی اسمها ضایه هستند! منظور ما اسامی ضایع هستن نه اینکه مثلا یک اسم اصیل ایرانی رو بگیم ضایع، مثلا چون با اسم سپنتا حال نمیکنم بگم واه واه این یعنی چی دیگه! 😊
گل پری
گل پری
٩٣/١٠/١١
٠
٠
سپنتا اسم خوشگلیه:) منم باهاتون موافقم خانوم احمدی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١٠/١١
٠
٠
سلام ... خداوند گفته نام نيكو بگذاريد معني نام صغرا يعني كوچك وووو آيا نام غير نيكويي نيست كه انسان را از بچكي به كوچكي بنامن
e_najm
e_najm
٩٣/١٠/١١
٠
٠
ستیلا....
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/١١
٠
٠
"ملاله"
گل پری
گل پری
٩٣/١٠/١١
٠
٠
گرگعلی ، و خودکار !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
گل پری
گل پری
٩٣/١٠/١١
٠
٠
یه عکسی هم بود عکس یه کارت ملی بود مال یه خانوم بود فامیلیش این بود :« اللهم صلی علی محمد و آل محمد »
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١٠/١١
٠
١
زشتو :| خودم دیدم رو کارت ملی یکی
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١٠/١١
٠
٠
سپنتا
Niva
Niva
٩٣/١٠/١١
٢
٠
یه بار که رفته بودیم خواجه ربیع یه اسم دیدم که خیلی واسم خنده دار بود.... طرف اسمش کشور بود فامیلش ایران.. کلی خندیدم... رفتیم جلو تر دیدم اسم مادر بزرگ پدر شوهرم هم کشوره.. کلی جلو فامیل همسر خجالت زده شدم رفتم تو زمین :))
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١٠/١١
١
٠
فامیل پازیر شنیدم... دبیر هندسه مون فامیلش میرچولی بود :| ترک بود خودش گفت معنیش میشه امیر دشت بزرگ
MONA-R
MONA-R
٩٣/١٠/١١
١
٠
اسم : عشق / فامیل : خرس ، گرگ
MONA-R
MONA-R
٩٣/١٠/١١
٠
٠
اسم : عشق / فامیل : خرس ، گرگ
zahra_mmm
zahra_mmm
٩٣/١٠/١١
٠
٠
چند سال پیش یکی از بچه های کلاسمون یه اسم عجیبی داشت که الان حضور ذهن ندارم واقعا!!!ولی همیشه برام سوال بود مامان باباش چجوری اون اسمو تلفظ میکردن!:دی
دلنیا
دلنیا
٩٣/١٠/١٣
١
٠
تقریباسه چهارسال پیش اکثرافرادبااسم خودمنم مشکل داشتن ولی من عاشق معنی اسمم ولی اسمی که شنیدم شانتیابودددددددددددد
sahar_m
sahar_m
٩٣/١٠/١٥
٠
٠
اونا میخواستن بزارن زانتیا روشون نشده گذاشتن شانتیا خخخخخخخخخخخ
دلنیا
دلنیا
٩٣/١٠/١٦
٠
٠
احتمالاهمینه که شماگفتیدددددددد سحرجوننننننننننننننننننن