خانه انجمن خال رو بکوب !!؟
٨١٣
٧٨
Murphinist

خال رو بکوب !!؟

خال رو بکوب !!؟

به نظر من خال کوبی کردن یا تتو روی بدن گناه نابخشودنی هست .چرا که ما به جسممون آسیب رسوندیم و چون خال کوبی پاک نمیشه تا آخر این گناه همراه ما خواهد بود!

نظر شما دراین باره چیه؟آیا مراکزی رو که خال کوبی می کنن نباید جمع کرد؟

آیا اون افرادی که تتو رو روی بدن افراد پیاده می کنن مجرم اند؟

٩٣/١٠/٠٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
samira_h
samira_h
٩٣/١٠/٠٨
٢
٠
این نظر شماست.کی گفته خالکوبی گناه داره؟ در ضمن اون افراد مجرم نیستن و اینکه خالکوبی پاک میشه ولی مراحلش خیلی سخته.
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
اره حرام نیس ولی گناه داره
samira_h
samira_h
٩٣/١٠/٠٨
١
٠
با این موضع گیریا تو مملکت ما همه چی گناه داره این که چیز جدیدی نیست :) مردم اختیار تن و بدن خودشونم ندارن...
فائزه
فائزه
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
هر چیزی که به بدنمون آسیب برسونه گناه داره...حتی کندن پوستای کنار انشگتای دست یا کندن پوست لب...
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
نه سمیرا جون اینجوری هم نیس هرچیزی ک دین ما گفته اشکال داره واز انجام دادنش مارو نهی کرده یه حکمتی داشته حکمتی ک تنها چیزی ک واسه ما نداره ضرره و تنها چیزی ک واسه خدا نداره سود و منفعته! نمونه خیلی کوچیک این کار اینه ک اگ رو قسمت هایی ک واسه وضو اب از روشون رد میشه،باشه خب وضو اشکال داره و باطله و اگه جای دیگه باشه غسل.این یه نمونه خییلی کوچیکه...
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/١٠/٠٩
٠
٠
سمیرا تو این بحث بیشتریا میدونن که حداقل گناه هس!!!!!!پس نمیتونی به جامعه ببندیش!همچین اطلاعاتی رو به راحتی میشه بدست آورد.اصلا حدیث داریم در این مورد!
samira_h
samira_h
٩٣/١٠/٠٩
٠
٠
عزیزم شما تا حالا از یه روحانی کسی که وارد باشه تو این مسائل پرسیدی؟؟؟ ما پرسیدیم و این چیزایی که شما گفتی رو نگفتن :) مگه اینکه جدید اومده باشه خخ میگین گناهه؟ باشه قبول شاید بقیه دوست دارن گناه کنن...
samira_h
samira_h
٩٣/١٠/٠٩
٠
٠
حالا چرا کامنتای منو تایید نمیکنین خخخخخ تایید کنین :D
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
سمیرای گلم نیاز به پرسیدن از یه روحانی نیست خیلی بحث واضحی هستش...
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
سمیرا جان یه راه انتقال ایدز همین هس....
دلنیا
دلنیا
٩٣/١٠/٠٨
١
٠
به نظرمن خداوندهرزیبایی که لایق انسان باشه رودروجودش نهفتههههههههههه این زیبایی شایدبعضی ها بگن زشته ولی اینطورنیستتتتتتتتتت همه زیبانننننننن من کلاباعملای زیباییم هم مشکل دارم چه برسه به تتووخال کوبییییییییییی ازاین تغییراتی که ادمهاخودشون انجام میدن متنفرممممممممممممم وصددرصدمجرمن
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١٠/٠٨
٢
٠
سلام ... «گناه نابخشودنی» عجب فتوايي بود خخخخخخخ
Mahziar
Mahziar
٩٣/١٠/٠٨
٣
٢
با این فتوای شما ، زنجیر زدن ، سینه زدن و.... هم جزء گناهان نابخشودنی بحساب میاد!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
اون یه بحث کاملا جداس کلی با خالکوبی فرق داره!
Mahziar
Mahziar
٩٣/١٠/٠٩
٠
٠
"چرا که ما به جسممون آسیب رسوندیم " با این جمله ای که گفتن حرف من درست نیست ؟؟؟؟؟؟
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٠/٠٩
٠
٠
من شنیدم بازم میگم شنیدم که اگه آدم بدن خودشو بزنه که کبود بشه دیه داره مگر اینکه برای امام حسین (ع) باشه...در مورد صحت نميدونم چون فقط شنیدم....
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
ببینید برادر عاره منم این جمله رو شنیدم سینه زدن و زنجیر زدن واسه امام حسین ثواب داره و نهی نشده (به غیر از قمه زنی ک کلا حرامه و شدیدا نهی شده) ولی خالکوبی همون طور ک گفتم واسه وضو و غسل مشکل داره مثله لاک!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١٠/١٠
٠
٤
نه باباااااااااااااا :| این زدن با اون زدن فرق داره دردش :| از نظر دوستامون بعضی دردا لذت هم داره :|
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
چرا پاک میشه برادر! البته گناه داره این کار ولی حرام فک نکنم باشه
neyosha
neyosha
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
بدم میاد از خالکوبی :| اه چیه ب حساب :/ عاره مجرمن :/
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
:/
گل پری
گل پری
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
سکوت!! حرف های نگفته ی زیادی در کامت شوما بود ..که چشم بصیرت میخواست خخخ
s_m
s_m
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
خالکوبی مزخرفه. یعنی چی طراحی روی بدن ؟ :|
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
من خودم از خالکوبی خوشم نمیاد..و چون بنظرم هر عقیده ای داره..هیچ نظری درمورد بقیه ندارم:)در ضمن گناه نابخشودنی؟حرام؟://///////
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/١٠/٠٨
١
٠
حالا نمیدونم خوشگلی خالکوبی کجاست که میرن می کنن
هاچ
هاچ
٩٣/١٠/٠٨
٤
٠
خوشگلی این آواتارت چیه که گذاشتیش؟
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
من اصلا علاقه ای به خالکوبی ندارم؛ صرفا علاقه ندارم. اما جرم نمیدونم و یک انتخاب شخصی هستش و با تمامِ وجود به عقاید، انتخاب ها و سلایقِ همه احترام میذارم. ( کارِ منافی عفت و عرف و اخلاق که نکردن بنده های خدا؛ یک سری استثنائاتِ عجیب غریب رو نباید به پای همه نوشت)(که در همه چیز من میتونم نمونه های افراط و تفریط مصداق بیارم)
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٣/١٠/٠٨
٠
٢
تتو روی بدن افراد پیاده میکنن؟مگه تتو میافر که پیادش کنن؟؟؟
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
مسافر*
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/١٠/١٣
٠
٠
چی شده؟
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٠٨
٤
٠
مردی که با دستهای قوی مردانه اش محکم میخوابونه توی گوشِ زنش، فعلش حرامه چون به روح و روان و صورت و جسم اون زن آسیب رسونده. اون حرامه؛ حتی اگر قانون بگه خیر. این نظر منه.
هاچ
هاچ
٩٣/١٠/٠٨
١
٠
خیلی چیزای فرعی داره حرام محسوب میشه تو این جامعه. و من کاملا افسوس می خورم.
samira_h
samira_h
٩٣/١٠/٠٩
٢
١
جالبیشم اینجاست که این چیزا اکثرا واسه عوام حرامه ولی واسه اون بالایی ها مث اینکه واجب موکد.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١٠/١٠
١
١
خوشحالم که انسان فرهیخته و با شعوری مثل شما تو جمع جیمیا حضور داره و تو بحثامون شرکت میکنه جناب شمشیری
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
ممنونم خانوم هاچ، خانوم سمیرا خانم و خانوم رویا خانوم.
mahboobeh
mahboobeh
٩٣/١٠/٠٨
١
٠
این نظر شمایه ک این کار بده ولی شاید از نظر اونا این کار درسته:| شوما در شرایط اونا قرار نگرفتین ک ب این راحتی دارین اینارو میگین شاید اگ شوما در شرایط اونا بودین کارای بدتری میکردین:|
هاچ
هاچ
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
منظورت چه شرایطیه؟ مگه هرکسی خالکوبی میکنه شرایط خاصی وادارش میکنه به این کار؟ مگه غیر از اینه که یکی دوست داره رو بدنش طرح داشته باشه یکی دوست نداره؟ به نظرم بحث فقط علاقه ست
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/٠٨
١
٠
خخخخخ عاشقن میفهمی؟؟!عااااشق!
mahboobeh
mahboobeh
٩٣/١٠/٠٩
٠
٠
اره حتمن همین طوره شاید واسه اون قرد عادی باشه شاید محیط زندگیش اینطوری باشه ک اونو وادار ب همچین کاری کنه....با این ک از هر جور مسخره بازی خوشم نمیاد ولی این دلیل نمیشه ک از بقیه هم نخام اون کارو انجام بدن:|
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٣/١٠/٠٨
٠
١
درکل خالکوبی نمیتونه از مصادیق فساد باشه،حالا شاید از دیدگاه خیلی ها اینطور باشه یا اینطور یاد گرفته باشن چون در گذشته خالکوبی فقط بین سر کوچه نشین ها و به اصطلاح ها "لات"ها وجود داشت و این تفکر هنوز در ایران هست که هرکس خالکوبی میکنه یا لاته،یا زندان بوده یا خلافکاره!(که البته هنوز از این افراد داریم)ولی با پیشرفت علم طرف با 165سانت قد و 35کیلو وزن از باباهه پول میگیره میره پیش یه طراح که براش یه اژدها خالکوبی کنه رو کمرش!اونم تا سوزن میخوره بهش 15بار غش میکنه ولی خب این دردو به جون میخره تا مرد شه ان شاالله!اینجوریه که این روزا طرف شلوارشو باباش براش میکشه بالا ولی خداروشکر تعداد خالکوبیاش با دیوید بکهام در حال رقابته!
s_mohsen
s_mohsen
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
من خال برداری بیشتر دوست میدارم!
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
:دی
گل پری
گل پری
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
خال کوبی گناهه ! عجب!! الان دیگه میرن تاتو میکنن. لباشون پروتز میکنن! اونا گناه نیست!!!! هیییییییی بعضیا یه کارای انجام میدن که خالکوبی دربرابرش هیچیه!!!!!!!
a_behzadpour
a_behzadpour
٩٣/١٠/٠٨
١
٠
موافقم..!
MILAD
MILAD
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
کار مزخرفیه، ولی خب بعضی ها جوگیر میشن میرن، من چند نفرو میشناسم که وقتی رفتن زدن، بعدش پشیمون شدن از این کار ،هم کلی پول دادن هم ناراضی اند .
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
آیا مراکزی رو که خال کوبی می کنن نباید جمع کرد؟ آیا اون افرادی که تتو رو روی بدن افراد پیاده می کنن مجرم اند؟کارشناسان پاسخ می دهند امشب در برنامه گفتگوی ویژه خبری
samira_h
samira_h
٩٣/١٠/٠٩
٠
٠
خخخخخخخخخ
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
خخخخ
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
ببخشید ساعت چند؟!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١٠/١٠
٠
١
loooooooooooool
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
فکرنکنم حرام باشه.ولی من خودم به شخصه هیچ وقت تتو یا خالکوبی نمیکنم چون پاک کردنش خیلی سخته.البته این نظر الآنمه....
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/١٠/٠٩
٢
٢
خالکوبی یعنی جلب توجه!!!!!!!!
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/١٠/٠٩
٠
٠
از لحاظ شرعی واقعا هیچ اطلاعی ندارم ولی خب بحث سلیقه و علاقه است .... من خودم اصلا خوشم نمياد .... عرف جامعه هم نمی پسنده.... ولی خب بعضی دوست دارن و انجام میدن.... از لحاظ بهداشتی هم مثل اینکه خیلی مراکزش خیلی ایده آل نیست
شرما
شرما
٩٣/١٠/٠٩
٠
٠
اگر لوگوی جیم رو خالکوبی کرده باشید حلال هست )))
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
خخخ کلوچه!
شرما
شرما
٩٣/١٠/٠٩
١
٠
خدارو چه دیدین، شاید فردا مث این تی شرت ها، طرح های ایرانیش هم در اومد :)) اشعار حافظ و از این چیزا :)) اما جرم!!!!! بدن خودشه، بدنه دیگران رو که کاری نداره :) به هیچ کس دیگه هم ربطی پیدا نمیکنه الا خوده بیفکرش :))
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
عاره بدنه خودشه درست! ولی قبول ندارین ک امانته؟!
شرما
شرما
٩٣/١٠/٠٩
٢
٠
در انتها )) بسته پیشنهادی ما آدامس خرسی هست و برچسب منحصر بفردش )) که بشما یک عدد خالکوبی موقت با طرح های متنوع رو هدیه میکنه خخخخخخخ
هاچ
هاچ
٩٣/١٠/٠٩
١
٠
حس ششم زنبوریه من داره یه چیزایی بهم میگه :دی
samira_h
samira_h
٩٣/١٠/٠٩
١
٠
خخخخخ از این موقت خوشگلتراش تو بازار هست.
faride
faride
٩٣/١٠/٠٩
١
٠
خخ هاچ فک کونوم حسمان مشترک بشه!
هاچ
هاچ
٩٣/١٠/٠٩
١
٠
ها خب فریده کومان :دی

٩٣/١٠/٠٩
١
٠
(¬‿‿¬)
Niva
Niva
٩٣/١٠/٠٩
١
٠
به نظرم کار جالبی نیست..... زیبایی هم نداره .
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
منم موافقم...
s_sali
s_sali
٩٣/١٠/٠٩
٤
٢
سلطان غم مادر !!!!
samira_h
samira_h
٩٣/١٠/٠٩
٤
٢
خخخخخخ
sali
sali
٩٣/١٠/١٠
٠
٠
حالا چرا منفی دادن به ما؟!!!! خخخخخخخخخخخ
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/١٠/١٣
٠
٠
خخخخخ
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٠٩
٠
٠
به حلال و حرومیش کار ندارم هر کسی سلیقه ای داره / من ازش خوشم نمیاد :)
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/١٠/١٠
١
٠
موافقم...چندشه
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١٠/١٠
٢
٩
رویا هستم :| دوست عزیز میشه بفرمایید این اکام رو دقیقا از کجا آوردین؟ اولا که موقع تتو موضع رو بی حس میکنن کاملا، در نتیجه دردی احساس نمیشه. دوما مادر بنده نماز میخونه. موقعی که میخواست برای رفع مشکل ابروهاش تتو کنه با دفتر مرجعش تو قم تماس گرفت و اونا بهش گفتن تتو مشکلی برای وضو ایجاد نمیکنه چون رنگ میره زیر پوست و روش یه لایه جدید پوست ایجاد میشه. سوما کسایی که تتو میکنن مجرم نیستن. هنرمندم که با اون سوزن های باریک اثر به این قشنگی خلق میکنن. میدونین چقدر باید تبحر و تسلط داشته باشن برای این کار؟چهارما آدم اختیار بدنشو داره. درد این کار در بدترین حالت 3 روزه و بعدش از بین میره. موندگار نیست که بخواد یه عمر آزارت بده :| این انجمناتون رو مخمه
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٠/١٠
١
٥
:)حرف حساب
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/١٠/١٠
٦
٠
اون چهارمتون واقعا از اون حرفا بود!رویا خانم یک سوال!شما خودت بدنتو ساختی؟نه ساختی یا نه؟وقتی خدا ساخته و میگه نباید بدن خودتون رو درد بدین یعنی نباید بدی!واقعا که!هیمن کسایی که خودکشی میکنن میگن:زندگی خودمه اختیارشو دارم×!!!!پس این حرف پر از ابهام و دروغه.
zahra
zahra
٩٣/١٠/١٥
٠
٠
من خیلی مخالفم باید همه ی این مراکزو بردارن یعنی چه به قول شما نه تنها به خودشون اسیب می رسونن بلکه گناه داره تازه احساس خوشگلیم میکنن با اون خال کوبیاشون.....اه چندشا من که بدم میاد ولی در کل هر کی یه نظر خاصی داره.......:-)