خانه انجمن دوبیتی رمزگشایی کنید!
١٠٦٧
٨٤
2nyadideh

دوبیتی رمزگشایی کنید!

دوبیتی رمزگشایی کنید!

دوستان عزیز این شعر را رمز گشایی کنید و یک دوبیتی سالم تحویل بدین !

منتظرم^_^

٩٣/٠٩/١٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٩/١٨
١
٠
تازگیا خیلی احساس بی سواتی می کنم ، رمز گشایی شعر واز چیه؟؟؟؟؟! ما نمیدونیم اخه :)
م-نص
م-نص
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
اگه میدونستی تعجب داشت:))
mahboobeh
mahboobeh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
خخخ چ با کلاس
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
اگه بگم یه پیر مرد 70 ساله با پنج کلاس سواد اینو برای من طرح کرده چی میگین؟؟؟؟؟؟جواب بدین تنبلـــــــــــــــی نکنین.....زود(^_^)
ARASH
ARASH
٩٣/٠٩/١٩
٠
٠
عاقا من جدي ميگم نميدونم چيه
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
احساس میکنم گلای قالی داره دوره سرم میچرخه:/یکم راهنمایی کن حداقل
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
خیلــــــــــــــــی آسونــــــــــــه.... تصویرو بچرخون مصرع به مصرع بخون....2 بار بخونی عوض گلای قالی ، جواب جلو چشات رژه میره :)))))))))) زود ببینم چه میکنی (^_^)
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
ببخشیدمیتونم بپرسم این دستخط کیییییییییییییییی ؟؟؟؟؟؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
شخص شخیـــــــــــــص خودم :)))))))))))))) جوابو بگو ;)
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
اصن عاقا خیلی بد خطه:/خخخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
دست خطــــــــــــــــــ من؟؟؟؟؟حیف شد... میخواستم راهنماییت کنم که این فرصتو از دست دادی ;)
م-نص
م-نص
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
داره ادرس شله میده:))
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
آدرس نیست!! شرحه حاله :)))))))))))) زود تند سریــــــــــــــــــــع حدس بعدی (^_^)
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
هاع ؟؟؟ ها...
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
شما میتونی :) من مطمئنم (^_^) یه کم دیگه بهش نگا کنین :)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
اندر استخوانم جانا کن کرم / آمد ناگهان در وقت مردن جون کن/ مردم از وصالت نیست جانی در تنم / ایزد که گروانید آزادم ز غم ----- درسته آیا؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
ای همچــــــــــــی...بگی نگی... ولی به عنوان جواب درست نه ...قابل قبول نیست....یه بار دیگه (^_^)
mina_h
mina_h
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
چه خبر؟؟؟همه خوبن؟؟؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
سلامتی :) خوبن همه (^_^) من جوابو دارم از چشات میخونم....چرا معطلی...روش کن دیگه ;)
raha_sl
raha_sl
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
منم موافقم!:) ولی گمونم یکم قاطی نوشتی: یزد که گردانید آزادم ز غم / اندر استخوانم سوخت جانا کن کرم/آمد ناگهان در وقت مردن چون کنم/ مردم از وصالت نیس جانی در تنم
raha_sl
raha_sl
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
اینو میخواستم زیر کامنت مونا جان بنویسم.. چون نظر ایشونو ک خوندم فهمیدم داستانو!
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
مرسی بابت صداقتت..... تقریبا درسته...یه کم دیگه بهش نگاه کنی جواب معلوم میشه....زود تا بقیه این کارو نکردن (^_^)
raha_sl
raha_sl
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
فک کنم توو هر مصراع باس کلمه ی اولشو برداریم!؟.. اینجوری وزنشم درس میشه اما مصراع "ایزد..." باز مشکل داره: استخوانم سوخت جانا کن کرم/ از وصالت نیست جانی در تنم/ نا گهان در وقت مردن چون کنم/ آمدو گرداند ازادم ز غم!
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
داری خوب پیش میری.... فقط اون دید فنی تو بذار کنار... این یه دوبیتی توپه... مشکل عروض و قافیم نداره.....یک نکته...یک نکته خیلی کوچیک داره... اگه بگیریش، سریع حل میشه...یه بار دیگه نگاش کن (^_^)
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
شکر ایزد فن آوری داریم صنعت ذره پروری داریم از کرامات تیم ملی مان افتخارات کشوری داریم با " نود" حال می کنیم فقط بس که ایراد داوری داریم وزنه برداری است ورزش ما چون فقط نان بربری داریم می توانیم صادرات کنیم بس که جو ک های آذری داریم برف و باران نیامده به درک ما که باران کوثری داریم ! گشت ارشاد اگر افاقه نکرد صد و ده تا کلانتری داریم خواهران از چه زود می رنجید ما که قصد برادری داریم ما برای ثبات اصل حجاب خط تولید روسری داریم چاقی اصلا اهمیت دارد ما که ژل های لاغری داریم؟ ما در ایام سال هفده بار آزمون سراسری داریم این طرف روزنامه های زیاد آن طرف دادگستری داریم جای شعر درست و درمان هم تا بخواهی دری وری داریم ! چند تا شعبه بانک و دانشگاه بین مریخ و مشتری داریم به حقوق بشر نیازی هست ما که اصل برابری داریم ؟ حرف هامان طلاست سی سال است قصد احداث زرگری داریم اجنبی هیچکاک اگر دارد ما جواد شمقدری داریم خنده اصلا به ما نیامده است بس که مداح و منبری داریم تا بدانند با بهانه ی طنز از همه قصد دلبری داریم هم کمال تشکر از دولت هم وزیر ترابری داریم !سشکر ایزد فن آوری داریم صنعت ذره پروری داریم از کرامات تیم ملی مان افتخارات کشوری داریم با " نود" حال می کنیم فقط بس که ایراد داوری داریم وزنه برداری است ورزش ما چون فقط نان بربری داریم می توانیم صادرات کنیم بس که جو ک های آذری داریم برف و باران نیامده به درک ما که باران کوثری داریم ! گشت ارشاد اگر افاقه نکرد صد و ده تا کلانتری داریم خواهران از چه زود می رنجید ما که قصد برادری داریم ما برای ثبات اصل حجاب خط تولید روسری داریم چاقی اصلا اهمیت دارد ما که ژل های لاغری داریم؟ ما در ایام سال هفده بار آزمون سراسری داریم این طرف روزنامه های زیاد آن طرف دادگستری داریم جای شعر درست و درمان هم تا بخواهی دری وری داریم ! چند تا شعبه بانک و دانشگاه بین مریخ و مشتری داریم به حقوق بشر نیازی هست ما که اصل برابری داریم ؟ حرف هامان طلاست سی سال است قصد احداث زرگری داریم اجنبی هیچکاک اگر دارد ما جواد شمقدری داریم خنده اصلا به ما نیامده است بس که مداح و منبری داریم تا بدانند با بهانه ی طنز از همه قصد دلبری داریم هم کمال تشکر از دولت هم وزیر ترابری داریم !سلام اومدم تو اینترنت شهرتون رو رمزگشایی کنم به این شعر سعید بیابانکی بر خوردم-
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
این شعر کاملا ابتکاریه...عمرا تا 100 سال آینده تو گوگل پیداش کنین.... مگر وب شخصی من.... که اونجا هم جوابشو نذاشتم ;) یه کم دقت کنین خیلی سادست ها (^_^)
mr.mohammad amin
mr.mohammad amin
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
یکی بوده ک از دوریش داره کتلت میشه...بعد میگه در زمان مردم وات تو دو وات نات تو دو...مرض استخونی داشته ک استخونش میسوخته ازش میخاد از رو کرم بش آستامینوفن بده ک خدای خوب کردن استخونه...
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
:))))))))))) این الان دوبیتی سالمه؟؟؟؟ معنی شعرتون نیم سوزه....دوباره سعی کنین... به جواب بهتر (^_^)
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
خهخخخخخخخخخخخ..اصن منم همونی ک رها گف:)یاد ندارم خو:)خخخخخخخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
اصلــــــــــن سخت نیست....مشکل اینجاست که تو کامنت بقیه دنبال جواب میگردین... اگه عکسو با دقت نگاه کنین زود تر به نتیجه میرسین....تا اینجا کسی جواب درستو نگفته... دوباره سعی کنید (^_^)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
تولدتونم مبآرک (^_^)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
1....2.....3..... آزمایش میکنیم ... کامنتا میان؟؟؟؟ من شروع کنم؟؟؟؟؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
عرضم به حضور امرورتون.... اولا دنبال جواب توو گوگل نباشین... چون نیست(^_^)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
دوما شعر کاملا ابتکاری هست وهمونطور که در جواب دوستان گفدم طراحش یه پیرمرد 70ساله با پنج کلاس سواده....پس بی زحمت متنبه بشین، یه کم به اون فسفرا فشار بیارین، بلکم به جواب برسین ....من قطعا آمارتونو به ایشون میدم (^_^)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
سوما : شعرو من نوشتم. نبینم از دست خط منم ایراد بگیرین (آیکن اخم) {شرح آیکن: تهدید جدی}
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
اوووووم من رفتم چای بخورم...به قول همشهریام از یاد کردم، چندما بودم؟!!!!! خلاصه : من از شما بیشتر از اینا انتظار دارم، زود تند سریع با جواباتون غافلگیرم کنین (^_^)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
الان کامنتام تایید نمیشه، من به شدت احساس نگرانی میکنم.... اگه یه وخت نرسن (-_-) مسئولین بی زحمت هرچه سریعتر امنیت راه هارو برقرار کنن...حیف این سایته بخواد تلفات کامنتی بده ها (^_^)
e_najm
e_najm
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
رمزش میشه .........تنم کر کن زغم............امد ناگهان دروقت خزون چون اندر استخوانم سوخت جانا کن ...............................مردنم از وصالت نیس جانی در ایزد ک گردانید آزادم
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
:))))))))))))) خدا خیرت بده :))))))))))))))) خوب پیش رفتی.....یه کم دیگه دقت کن... حتما به جواب میرسی (^_^)
e_najm
e_najm
٩٣/٠٩/١٩
٠
٠
من ک دیگه گیج شدم:))
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
گیج شدن نداره خب؟!
s_mohsen
s_mohsen
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
ایزد که گردانید ازادم زغم///اندر استخوانم سوخت جانا کن کرم///امد ناگهان در وقت مردن چون کنم///مردم از وصالت نیست جانی در تنم؟؟؟
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
بعید میدونم انقدر ساده حل بشه :د
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
بلکم خیلی ساده تر....کافی بود کلمه های سه حرفی انتهای هر مصرع رو از آخر ، اول هر مصرع بیارین (^_^)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
فعلا درس دارم بعدا میام میگم
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
پیچوندن...آیی آیی آیــــــی ;)
mr_khas
mr_khas
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
اندر استخوانم سوخت جانا کن کرم/////////مردم از وصالت نیست جانی در تنم ///////ایزد که گردانید ازادم زغم////////آمد ناگهان در وقت مردن چون کنم
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
آخرین کلمه هر مصرع رو ابتدای مصرع هم باید بیارین...منتهی از آخر به اول (^_^)
imanhkt
imanhkt
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
لب کارون ... چه گل بارون ... فکر کنم همین باشه
mr_khas
mr_khas
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
این تفسیرش میشه
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
میگم سر زبونم بود...! اِ اِ اِ !!!
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
نه احتمالا اینو در جواب دوبیتی میخونن :))))
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
خیلی برام جالب شده.... اگر ممکنه تا چهارشنبه ظهر (فردا) جواب رو ندید خانم دنیادیده، ببینم چه میکنم! برام جالب شده.
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
اوکی :)
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٩/١٩
٠
٠
الان کلاس دارم بعدش میام...
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
آره درس همیشه مهم تره ;)
Vania
Vania
٩٣/٠٩/١٩
٠
٠
اورِکا اورِکا !!! خخخخ ////// مغز اندر استخوانم سوخت جانا کن کرم///من ک مردم از وصالت نیست جانی در تنم///مرگ آمد ناگهان در وقت مردن چون کنم؟//// منت ایزد که گردانید آزادم ز غم:)))......انشاالله ترتیب مصراع ها درست باشه.
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٩/١٩
٠
٠
منم بااین موافقم فقط بااین جابجایی.اندراستخوانم جاناکن کرممممممممممممممم /// آموناگهان دروقت مردن چون کنمممممممممممممم/// مردم ازوصالت نیست جانی درتنمممممممم/// ایزدکه گردانیدآزادم زغمممممممممممممم ////
raha_sl
raha_sl
٩٣/٠٩/١٩
٠
٠
چه جالب..آفرین منم موافقم😊...من کلا موافقم
Vania
Vania
٩٣/٠٩/١٩
٠
٠
فکر کنم اینجوری درست تر باشه:.....من ک مردم از وصالت نیست جانی در تنم////مرگ آمد ناگهان دروقت مردن چون کنم؟////مغز اندر استخوان سوخت جانا کن کرم///منت ایزد که گردانید آزادم ز غم
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
آفرین به شما :))))) فقط ترتیب مصرع ها رو نباید بهم میزدی :)) مدل خانم دلینا درسته :))) ولی بازم ایــــــــــــــول (^_^)
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
هورااااااااااااااااامن درستتتتتتتتتتتتت گفتم البته باکمک وانیااااااااااااااااااااااا
MILAD
MILAD
٩٣/٠٩/١٩
٠
٠
آمد ناگهان در وقت مردن چون کنم / مردم از وصالت ،نیست جانی در تنم. / ایزد که گردانید آزادم ز غم. / اندر استخوانم سوخت جانا کن کرم
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
بازم کلمه اول هر مصرع جا موند.....
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/١٩
٠
٠
مسلما کلماتی از ابتدا و انتها ها میچسبن به قبلی و بعدی ها! اون 4 کلمه وسط هم احتمالا باید بچسبه به آخرهای چهار مصرع! (چشم بسته غیب!) والا دیگه از تمرکز بیشتر معذورم! کلافه ام کرد! ولی خیلی معمای جالبیه. مرسی.
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
خواهش میشه :))))) چها کلمه وسط دقیقا به ابتـــــــدا وانتـــــــــها ی هر مصرع میچسبن...نقطه شروع و پایان خوانش شعر هم میم وسط تصویر هست...جوابی که هیچکس به صورت کامل نداد :)))
ayshem_sh
ayshem_sh
٩٣/٠٩/١٩
٠
٠
شعر گفتم ته کشیده .... اما اگه متن ادبی بود قطعا چندین صفحه مینوشتم در موردش .
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
احسنت به شما... ولی اینجا کافی بود دوبیتی رو رمز گشایی کنین (^_^)
zahra
zahra
٩٣/٠٩/٢٠
٠
٠
وااای چه کار سختی....
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
کجاش سخته بود آخه :)
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/٠٩/٢٠
٠
٠
اوا !!!! O__o
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
تعجب نداره.... یه کوچولو دقت لازمه فقط :))
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٩/٢٠
٠
٠
خانوم اجازه این جاش وااسه ما نخورده.......(شگردی که به معلم میگفتیم که اون سوالو نمره ندهههه خخخخ)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
ولی قدیمـــــــــــی شده :) شما نمره این سوالو نمیگیری عزیز جان :)))))))))))
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٩/٢٠
٠
٠
سلام ... بيخيال
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
سلآم ؛ چرا خیلی جذابه که...کلی میتونین باهاش بقیه رو سرگرم کنین :))))
سارا
سارا
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
امد ناگهان در وقت مردن چون کنم ' ( این تیکه رو نفهمیدم) مردم از وصالت نیست جانی در تنم' ایزد که گردانید ازادم ز غم ' اندر استخوانم سوخت جانا کن کرم !! این عایا ? :-)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
بله تقریبا.... نه دقیقا (^_^) جواب درستو گفتم ...خودتون مطابقت بدین ببینین چی به چیه :))))
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
جوابو دادم.... مفصـــــــــــل... نمدونم اومد یا نه؟؟؟؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢١
٠
٠
آقا دیگه... کامنت مفصلم نیومده :(( به هرجهت بچه ها تقریبا جواب درستو گفتن :) رمز ونکته خوانش صحیح این دوبیتی همونطور که گفتم از میم وسط تصویر هست... همه چیز ا زا اونجا شروع میشه ،همونجام تموم میشه.... جهت خوندن شعر هم که خلاف حرکت عقربه های ساعته.... اینجوریکه : مغـــــــــــــــــــز اندر استخوانم سوخت جانا کن کــــــــرم / مرکــــــــ آمد ناگهان در وقت مردن چون کنـــــــــــــــم / منکـــــــــــ مردم از وصالت نیست جانی در تنــــــــــــــم / منــــــــــــت ایزد که آزاد گردانیدم زغـــــــــــــــــــم... به همین راحتی (^_^)
so_karimi
so_karimi
٩٣/٠٩/٢٦
٠
٠
خیلی جالب بود . من تازه میخواستم ذهنمُ درگیر کنم که دیدم اینجا جواب دادین . ولی یه چیزی . کرم با مرگ یه اختلاف کوچولویی داره ها .
ali007
ali007
٩٣/٠٩/٢٣
٠
٠
دیر اومدم مثکه!خخخخخ
اکرام االدین  نوری
اکرام االدین نوری
٩٤/٠٦/٠٢
٠
٠
منت ایزد چو فرایاد در رسید مارا زغم مغز اندر استخوانم سوخت جانا کن کرم مرک آمد نا گهان در زیر فرمان چون کنم منک مردم رفت روحی از تنم