خانه انجمن چرا باید از خانه فرار کرد؟
٦٩٧
٧
sam.ariyaee

چرا باید از خانه فرار کرد؟

چرا باید از خانه فرار کرد؟

«فرار از خانه» شاید تا به حال زیاد این واژه را شنیده باشید و در ارتباط با اون حرف زده باشید یا فیلم دیده باشید اما چرا !!؟؟

برای چی همیشه سعی شده مشکل را به سمت و سوی اعتیاد و مشکلات خانوادگی کشانده و این حق را برای فرزند قائل شویم که خانه را گذاشته و برود.

آخر به کجا، شاید مشکل از اینجا شروع می شود که حرف های نزده‌ای هست ترس‌هایی هست که باعث می‌شود حرف هایی نزده باقی بمانند

مشکل از آن است که فرزند یک خانواده هنوز نمی‌داند که زندگی فراز و نشیب های زیادی دارد و نمی‌داند که نیازهایش را گاهی باید کنار بگذارد. این ها همه از کجا شروع می‌شود؟ از آگاهی کم نسبت به محیط.

 افراد وقتی فرزند نمی‌داند که مادر و پدر چه فداکاری‌هایی کرده اند که حالا به این سن و سال رسیده است، وقتی کمتر کتاب خوانده و نمی‌داند که مشکلات را باید با حرف زدن برطرف کرد، وقتی نمی‌داند که در هر شرایطی باید برای هدف جنگید، برای هر مسئله کوچکی راه فرار را انتخاب می‌کند.

راستی فرار به چه؟ به کجا؟ به ساخت زندگی‌ای خودش دوست دارد؟!  با چه فکر و عقل و منطقی و به چه سمت و سویی؟ مگر این نیست که هر خیری در این زمین نصیب ما شود از دعای خیر مادر و پدر است. حالا با بستن درب خانه و قدم گذاشتن در خیابان چه  چیزی درست خواهد شد؟! مشکلات زیادی بر سر راه دختر یا پسری هست که گرفتار همچنین شرایطی می شود که اصلا بحث این نیست، بحث این هست که راه چاره ای پیدا کنیم راه چاره چیست و کجاست !!!

 

بهتر است صادقانه با هم رفتار کنیم پنهانکاری را از زمان کودکی به بچه یاد ندهیم

بهتر است برای حل همه مشکلات درون خانواده با هم حرف بزنیم و از تندگویی پرهیز کنیم 

بهتر است به جای فریاد زدن ملایم تر برخورد کنیم بهتر است بخندیم و گاهی عطر و بوی و فضای خانه را با لبخند شیرین کنیم. بهتر است مسائل کاری را به منزل نیاوریم. بهتر است کتاب بخوانیم و یاد بدیم به کودکان لذت کتاب خواندن را.

 بهتر است که رفاقت ها صمیمیت ها را در محیط خانه و خانواده به سمتی پیش ببریم که مثل غریبه ها در کنار هم در سر سفره نشینیم.بهتر است نیاز ها و انتظار هایی که از هم داریم را بنویسیم در کاغذی و به یکدیگر بدهیم و اگر انتظار بی جایی از هم داریم، سعی در اصلاحش داشته باشیم

زیاد حرف زدم میدونم ولی چاره چیست؟ گاهی هم باید زیاد حرف زد 

نظر شما در این رابطه چیست؟

٩١/٠٩/١١
نظرات کاربران
کد امنیتی
2nyadideh
2nyadideh
٩١/٠٩/١٤
١
٠
اي بابا ما در اين جور مواقع بقيه رو از خونه فراري ميديم! اگه ميشه بگيد در اين مورد چه راهكاري پيشنهاد ميكنيد؟؟؟
aseman773
aseman773
٩١/٠٩/١٦
٢
٠
فرار از خانه بدترین کار ممکنه و همچننین احمقانه ترین
h - razavi
h - razavi
٩١/٠٩/٢٢
٢
٠
شاید گاهی اوقات اونقدر ناهنجاری تو بعضی خونه ها باشه که اون فرد تنها فکری که به سرش می زنه فراره . متاسفانه آمار خانواده های ناهنجار کم نیست . نمیشه اون بچه ها رو کامل مقصر دونست چون گاهی اوقات آدم چیزایی می شنوه که سرش سوت میکشه . باید اینجور بچه ها از طرف یک سازمانی چیزی ساپورت بشن ( زهی خیال باطل ) . نمی دونم واقعا . باید روش خیلی فکر کرد .
bye
bye
٩١/١٠/١٢
١
٠
چرا عاقل کند کاری که بعدا پشیمونی و بدبختی و.... بیاد سراغش ؟؟؟ به نظر من خدا به تمام انسان های (سالم) عقل داده ٰ و باید اونقدر قدرت تصمیم گیری داشته باشند که خدای نکرده دچار همچین حوادثی نشن