خانه انجمن این راه جواب می ده؟!
٥٩٣
٦٧
سلیمان حسنی

این راه جواب می ده؟!

این راه جواب می ده؟!

سلام ..مطلبی را در جیم کاغذی خواندم که توجهم را به خودش جلب کرد.دستنوشته های دانش آموزان روی میزها.

تصمیم گرفتم در کلاس ازشاگردان بخواهم که بجای یادگاری روی میز یک کاغذ کنار دستشان بگذارندهرچه به ذهنشان می رسد رابنویسندیا یک بیت شعر از هرنوعی بگویند.به نظرشما (مخصوصادانش آموزان جیمی)میشه با این طریق درکلاس کاری کرد که هم میزها کثیف نشودوهم آنهائی که استعدادنوشتن دارندراپیداکرد؟نظرتون چیست. سپاسگزارم

٩٣/٠٩/١٠
نظرات کاربران
کد امنیتی
samira_h
samira_h
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
بله میشه جناب حسنی ، بعضی از بچه ها واقعا استعداد نوشتن دارن ولی نمیدونن باید چجوری و از کجا شروع کنن.من خودم کلاس سوم راهنمایی قصه مینوشتم بعد معلممون قصه مو تو یکی از مسابقه های استانی شرکت داد نفر اول شدم :)) راستش شیرینی اون اول شدن هیچ وقت یادم نمیره.البته دیگه پیشو نگرفتم :( ولی اون معلممون هیچ وقت از یادم نمیره:)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام: بسیار متشکرم از نظرتون.کاش ادامه میدادیدچون کسی که مقام بیاره واقعا استعداد خوبی داره.زنده و سلامت باشید.
s_sali
s_sali
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
آورین آورین. رو نکرده بودین افتخارات گذشته رو ....
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
ابتکار بسیار جالبی دکتر...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام: متشکرم از حضورشما.دکتر نمیبینم اینجا.نکنه شما هم مثل من کامنت را اشتباهی فرستادید./ما کجا و آن قوی جیبان کجــــــــا.........../زنده باشید.
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
ببخشید اشتباه شد استاد.....بعدش فهمیدم چه سوتی دادم.....اینقدر که دکتر ریخته تو جیم....
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام: ایراد ندارد منهم هردوروز 3تا سوتی میدم.خدا زیاد کندخوبه که دکترهای مان زیاد بشوند.متشکرم.
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
عالییییییییییییییییی فقط بعداین کاغذاروچکارمیکنیدددددددددددددددددددددددد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام: سپاسگزارم از جنابعالی.کاغذها را میگیرم و هرکدام که خوب بود در مسابقات شرکت میدم و یا درمدرسه برای دیگر دانش آموزان میخوانم البته میخواند.راه زیاده.ایزد یکتا یارتان باد.
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
اگه کسی شبیه من باشه در موردش جواب نمیده!!
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
نبودیدهدی جونننننننننننننننننننننننننن دلتنگتوننننننننننننننننننننننننننن شدییییییییییییمممممممممممممممممممم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام:یعنی چطوری؟ خیلی ممنونم از حضورتون.
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام دلنیای عزیز. هستم، اما کمی آرامتر ... ممنون از لطفت.خوشحالم که هستی و خوشحالم که خوبی.//// سلام جناب آقای حسنی. یعنی من از همون وقتی که راه رفتن رو آموختم قلم برداشتم و افتادم به جون دیوارها... هرچی هم دیوار رو نگ آمیزی می کردن باز یه غفلت کافی بود تا دوباره آش همون باشه و کاسه همون ... دیوار برام صیمانه تر بود تا دفتر ... اون روزا شاید تمام دیوارها برای من حکم در رو داشت! دری به دنیای جادویی نقاشی! و مامان هیچوقت نتونست منو حتی با پرزرق و برقترین دفترها هم از " دیوار" منصرف کنه! کما اینکه کاغذ هرگز جای میز و چوب رو برای رهایی از تنشهای درونی و هجوم خلاقیتها نگرفت برام!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام: ممنونم از پاسختون.درسته کاغذ جای میز را نمیگیرد.مقوا راهم میخوام امتحان کنم.شادمان باشید.
s_a
s_a
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
خب بعضیاشون میخوان اون اثر تا چند سال بعد بمونه... کاغذ زود نابود میشه میره پی کارش خب! ولی خب این ایده هم بد نیس :)
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
منم همین نظرو دارم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام:سپاسگزارم.درسته میشه دست نوشته های خوبشون را درکلاس ویا تابلوی سالن نصب کرد.سلامت باشید.
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام من اومدم فقط ابراز نگرانی کنم
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
نگرانی !! در مورد مصرف کاغذ ؟؟؟
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام:نگران نباشیدکاغذ مقوا وشاید هم یک قسمت از دیوار را برای همین کار گذاشتیم.متشکرم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
عه مگه شما معلمین/من نمی دونستم/به هر حال ایده خیلی جالبی دادین /موفق باشین
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام جناب آتشروان: بله معلمم عزیز.سپاسگزارم از حضور جنابعالی.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
معلم پایه چندمین؟چه پایه های تا حالا معلمی کردین؟
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام:از ابتدائی تا دبیرستان بوده ام.اما دورۀ ابتدائی لذت بیشتری دارد.من بیشتر در راهنمائی بوده ام. ممنون از حضورتون.پاینده باشید.
faride
faride
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
ایده جالبیه :)...میشه این کاغذارو رو یه برد مخصوص چسبوند که بقیه هم ببینن...حداقل یه سال باشه رو برد!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام: بله درسته به کامنت بالا همین را عرض کردم. خیلی متشکرم از همراهی شما.پاینده باشید.
samira_h
samira_h
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
فریده احسنتم دوست خخخ راست میگه اقای حسنی اگه یه برد درست کنین تو مدرسه که نوشته های خوب حداقل 5 یا 6 ماه اونجا باشه خیلی خوبه :) البته از شگفتی جایزه غافل نشین اقای حسنی.بچه ها خیلی جایزه دوست دارن
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام بله حتماجایزه هم میگذاریم تاثیرزیادی داره.خیلی ممنون ازهمراهیتون.
ali_y
ali_y
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام . ایده خوبیه که شاید نوشتن روی میز و دیوار رو کم کنه اما به گمانم کاملا از بین نمیبره چون بعضیها هدفشون آسیب رسوندن و هنجار شکنیه . بعضیها میخوان یادگاری شون !! برای سالهای سال موندگار بشه ، ضمن اینکه همه مطالب قابل انتشار نمی نویسن و ...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام: حرف خیلی خوبی بود.مطالب غیر قابل انتشار.پیشنهاد میدم همانها را هم داخل صندوق بیندازندولی به همه میگم اگر میخواهید دانش آموزان ببینند ویادرمسابقات شرکت کنید مناسب بنویسید.پایدارباشید.سپاسگزارم
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
این فکر نکنم در مورد من جواب بده خخخ من فقط کافی خودکار بیفته دستم چشمتون روز بد نبینه ..دیوار شیشه و میز دفتر ....یعنی صفحه ی اول کتاب رو که باز میکنی خخخخ اصلا یک وضعی ..ولی یه چیزی خط خطی نه هااااااااااا!! فقط شعر ..بیشترشونم مال استاد شهریار :))) ولی در کل ایده ی جالبیه....
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام: از لطفتون ممنونم. میشه روی میز کاغذ چسباندنه همۀ میز جلوی هرنفرنصف صفحه که کیف هم بکنند با نوشتن.دلتون شاد.
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
نچ نمشه
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
سلام: شاید شد!!!!خبرشو بهتون میدم.خیلی متشکرم از حضورتون. خدا یارتون.
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
:))))) من هیچ وقت ننوشتم و استعدادم که ندارم...........:))))
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام:شما که منبع استعدادهستید.امیدوارم که همواره سلامت وشادمان باشید.متشکرم
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
نه استاد !بلاخره بعضی ها کرم خودشونو میریزن!!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام: شاید دراین بین یک نفر هم پیدا شدکه روی کاغذ بنویسد.ممنون از نظرتون.
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
البته! کم نیستن همچین ادمای روشن فکری
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
بنظرم بستگی ب اون شاگرد داره.... خیلیا بدتر لجبازی میکنن و خیلیا حرف گوش کن میشن:دی
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام: همون عده ای که گوش میکنند را تشویق میکنیم تا عدۀ لجوج هم مایل بشوند.سپاسگزارم از لطفتون.
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
والا استاد جان بچه های الان اینقد پر رو .... / وقتی دانش آموز میزنه تو گوش معلم ( تو همی کلاس خودمون) دیگه همچین انتظارایی نمیشه داشت دیگه
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام:قدیما میگفتند چوب معلم گله....انگار حالا دست شاگرد جاشو گرفته.......
مهسـآ
مهسـآ
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
چه جرعتی..............چه جسارتی ماشاا...0.o
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
حالا کار ک نشد نداره / امتحان کنید مام به نظر شما احترام میزاریم :) / خبرش رو هم به ما بدید:))
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام: حتما نتیجه را میگم.هرچندکه طولانی است.متشکرم.زنده باشید.
(BOSHRA (janbarkaf
(BOSHRA (janbarkaf
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
خخخخ استاد قبل از شعرها و نوشته ها و .... کتاب و دفتر های من خودش به تنهایی یه گالریه از نقاشی و طراحی هام...خخخ ...واسه من باید مسابقه نقاشی و طراحی بزنن... ولی ایدهتون عاااالیه!!! الموفق!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام: شما رو قبول دارم.به تنهائی باید باید بین آثارشما مسابقه بگذارند.:)خیلی ممنونم از حضورشما.دلتون شاد وجانتون سلامت.
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
ایده بسیار بسیار خلاقانه ای ست..... موفق باشید. این حوصله شما قابل ستایشه.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام دوست عزیز: شما لطف دارید. سلامتی شما آررزویم.پاینده باشید.ممنون
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
به نظرم نمیشه چون معمولا چیزایی رو میز نوشته می شن که یا از بیان کردنشون می ترسیم یا خجالت می گشیم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام: اگر شاگرد احساس امنیت کند و نترسد مشکل حل میشود.بیشتر علت اینکار بخاطر همان جرات نکردن برای ابراز نظر یا اعلام وجود است.خیلی متشکرم از جنابعالی.پایدار و تندرست باشید.
مهسـآ
مهسـآ
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
نه نمیشه...........از زبان منه دانش اموز بشنوین اون چیزی ک رو میز بنویسی اصن یه چیز دیگه س............آی حال مده آی حال میده:)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام: همین امروز یک کلاس را آزمایش کردم. خیلی خوب بود.فقط گفتم اسمتون را ننویسید هرچه میخواهید بنویسید.ممنون
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
نمیدونم والله... من گمان میکنم ،در کل نوشتن یا خط خطی کردن روی میز یا هرجایی، بی هدف و از سر بی حوصلگی هست....مثلا شعرایی که تو کتابامون مینویسیم فقط برا وقتایی هست که حس خوندنش رو نداریم یا فکرمون جای دیگه مشغوله....مشخصا نوشته یا اون شعری که به درخواست شخص دیگه ای باشه اون حس و هدفمندی رو دنبال نمیکنه.....میدونین منظورم اینه که مثلا وقتی شما از ما میخوایین یه بیت شعر بنویسیم، خب ما فکر میکنیم که چی بنویسیم... ولی وقتی اون خودکار یا قلم دستمونه و کنار خطهایی که میکشیم شعری مینویسیم چیزی هست که بدون فکر به ذهنمون رسیده...فقط مینویسیمش بی دلیل... مهم نیست که توسط چه کسی و چه زمانی دیده یا خونده میشه....
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
البته کار شما در نوع خودش تاثیر گذار هست وقابل ستایشه ولی فکر نمیکنم تاثیر چندانی رو خوره خط خطی کردن میز توسط دانش آموزان داشته باشه :)))
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام: درسته قبول دارم.ولی منهم مشخص نکردم که شعر ویا چیز دیگر بنویسید.فقط گفتم اگر خواستید خط هم بکشید روی کاغذی که دادم بکشید.نتیحه را بعد میگم. متشکرم زنده باشید.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام در سايت ايده پردازان ايده اي داده شده بود كه در قطار شهري يك ديوار به اين كار اختصاص داده شود . كه راي اورد و اميدواريم روزي اجرايي شود . و در دنياي امروزي بيشتر از تجهيزات استفاده مي شود پيامك ، وايبر ، اينترنت
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١١
٠
٠
سلام: بله درسته ولی داخل مدرسه وسایلی که فرمودید ممنوعه.متشکرم از لطفتون.
م-نص
م-نص
٩٣/٠٩/١٢
٠
٠
کلا ی کخی تو وجود ادمه که با این چیزا خالی نمیشه....ادم خودش باید به این درک برسه که این کار زشته..مثلا من الان سالیانه ساله که تو خیابون خیلی سعی میکنم اشغال نریزم...بنظرم اگه ی مدت دانش اموزا روی میزای خراب و بسیار فرسوده بشین بعد ب عنوان بازدید برن ب یک کارگاه و خودشون سعی کنن یک میز بسازن و سختی ساختشو درک کنن بهنر فرهنگ سازی میشه..
م-نص
م-نص
٩٣/٠٩/١٢
٠
٠
یا هر روز یکی از دانش اموزا مجبور باشه کل حیاط مدرسه رو جارو کنه سختی کار فراش مدرسه و مامور شهرداری رو درک میکنه...وقنی میخواد اشغال بریزع رو زمین یاد سخنی تمیز کردن خیاط مدرسه میوفته و میره اشغالشو تو سطل اشغال میریزه...این طوری فرهنگ سازی میشه
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٢
٠
٠
سلام: اتفاقا چندتا میز خراب که هم شکسته بود وهم خیلی کثیف را آوردم تا بنشینندخودشون اقرار کردند که خیلی بده.متشکرم از نظرتون.حق نگهدارتون باد.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/٠٩/١٢
٠
٠
ما دبیرستان که میرفتیم یه برد خیلییییی بزرگ رو دیوار کلاسمون داشتیم اسمش بود "هر چه میخواهد دل تنگت بگو" تو کمد کلاسم همیشه چند بسته استیکر رنگی داشتیم. به جای در و دیوار و میز تو اون برگه ها یاد داشت میذاشتیم میچسبوندیم رو برد. سه سال دبیرستان که تموم شد رو اون برد جای سوزن چسبوندن نبود. کلی جلوی اون برد عکس گرفتیم :)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٢
٠
٠
سلام: خیلی خوب بوده. بچه ها هم فکرکنم استقبال خوبی کرده اند.سپاسگزارم از حضور جنابعالی.زنده باشید.
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٣/٠٩/١٢
٠
٠
شاید برا کوتاه مدت جواب بده ولی در کل حس خراب کاری تو وجود این بچه ها هست
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٢
٠
٠
سلام:اگر حالت اجبار نداشته باشه و بصورت تفریح و رفاقتی باشه.فکر کنم جا بیفته بین بچه ها. امیدوارم که جواب بده. متشکرم از نظر شما.