خانه انجمن زیارت رفتنی یا طلبیدنی ؟!
٥٣١
٢٧
mery

زیارت رفتنی یا طلبیدنی ؟!

زیارت رفتنی یا طلبیدنی ؟!

این روزا یک سوال ذهنم رو درگیر کرده ،به نظر شما زیارت رفتن طلبیدنی هست یا رفتنی؟

با پاسخ هاتون من رو از سردرگمی نجات بدین !

٩٣/٠٩/٠٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
واقعا یه وقتایی از ته دل احساس میکنم که زیارت ... رفتن به حرم طلبیدنیه بعضی وقتا حتی تا نزدیکیه حرم میرم اما مثلا گوشیم زنگ میخوره که مهمون داریم ... باید بریم فلان جا ... بعضی وقتام تو خیابون بی دلیل دور میزنیم یه دفه فرمون ماشین به سمت حرم میره و تو پارکینگ حرم متوقف میشه ... نمیدونم چی بگم ...
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
به نظر من باید بطلبن تا بریم اگه نطلبیده پاشیم بریم تو رها حتما یه چی میشه ک نمیشه بریم!
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
صددرصدطلبیدنیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتت این واسه من یکی اثبات شدهههههههههههههههه
hoda
hoda
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
به نظرم گرفتنی است
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
نه تا نطلبه خودتم بکشی نمیشه
s_sali
s_sali
٩٣/٠٩/٠٢
٥
٠
100% طلبیدنی. من که زمانی مشهد زندگی نمیکردم اینو با تمام وجودم حس کردم. 900کیلومتر از مشهد دور بودم اما گاهی که دلم هوای حرم میکرد میدیم فرداش تو حرم هستم. هیچ اشنایی هم تو مشهد نداشتما. گاهی اوقات اینقدر راحت میامدم زیارت که حس میکردم محل زندگیم خیابون امام رضا هستش نه 900کیلومتر اونورتر. اما الان که مشهد زندگی میکنم گاهی شده تا جلوی ورودیه حرم رفتم اما قسمتم نبوده وارد بشم. این جریان خیلی واسم ملموس بوده. شک ندارم باید لیاقت داشت و طلبیده شد تا بشه رفت زیارت.
faride
faride
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
من که اعتقاد دارم طلبیدنیه...اما خود آدمم باید یه کاری بکنه...مثلا نمیشه بشینیم تو خونه بگیم هروقت امام حسین طلبید میریم کربلا! ما باید مقدماتشو فراهم کنیم بعدش دیگه با خداست!مثلا پاسپورت و ثبت نامو اینا...
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
اگه بطلبه کارات خود به خود جور میشه.منت اینو کاملا احساس کردم
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
من فکر میکنم رفتنی باشه... یک کودکِ معصومِ هفت هشت ده ساله اون سرِ دنیا که کمترین گناهی نداره و به معنای کلمه معصومه یعنی لیاقتِ زیارتِ امام یا شخصِ مورد علاقه اش رو نداره؟ قطعا امامش هم میخوادش اما نمیتونه... پس الزاماتِ فیزیکی و مادی چیزی فراتر از "مقدماته"... این فقط نظر شخصی منه.
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
شاید اون کودک معصوم دلش زیارت نخواد حتی درک همچین مطلبقی یعنی زیارت رو نداشته باشه
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
بله این اشکال به مثال من وارد هستش. اما عمیق تر که به عرضم توجه کنید یک منظورِ کلی داشتم که البته با لکنت بیان کردم... .
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
:/
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
رفیعه
رفیعه
٩٣/٠٩/٠٢
١
٠
باید بطلبن تا بری...
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
من قبلن میگفت ادم باید خودش بخواد ..ولی برام اتفاقی افتاد که فهمیدم اگه بطلبه همه چی درست هست...مراجعه شود به پرو فایلم............
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
بنظرم آئدم باید اقدام کنه ک بره زیارت اون شخص محترم،بعد اون شخصه بطلبتش:دی..گرفتین چیشد؟؟؟هر کدوم نباشن دیگری تکمیل نیس..خخخ
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
بازم میگم اگه بطلبه همه چی درسته..منم قبلن اعتقاد شما رو داشتم...میگفتم نمیشه ادم بشینه تو خونه و بگه زیارت المام حسین رو میخوام ...ولی الان میگم فقط فقط باید بطلبه
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٩/٠٢
١
٠
سلام ... براي من كه فرقي نميكند چه طلبيدني باشد و چه رفتني مهم دل ادم است كه به نگاهي به بويي به دعايي آتيش ميگيره و بار سفر ميبندي . دل كه بخواهد پا و چشم و جيب جلودارش نمي شود
maede
maede
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
گاهی طلبیدنی و گاهی رفتنی.مثلن اونی که در سال چندین بار میره مکه و کربلا دیگه از طلبیدن گذشته و نمیشه بگیم طلبیده شده!یه وقتایی هم واقعن از ته دل دوست داری بری مثلن کربلا ولی نمیتونی و شرایطشو نداری بعد بدون هیچ مقدماتی و بدون هیچ برنامه ریزی یه جوری شرایط پیش میاد که بری زیارت.
Faezeh_j
Faezeh_j
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
خییییییییییلی کامل گفتید بطوردقیق موافقم باهاتون:))
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
منم حرفم همینه..ممنون
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
طلبیدنیه
هاچ
هاچ
٩٣/٠٩/٠٣
١
٠
من این چیزا رو نمی فهمم
ayshem_sh
ayshem_sh
٩٣/٠٩/٠٣
٠
٠
زیارت دعوتنامه میخواد اگه صاحبش ویزا رو صادر نکنه هرگز نمیتونی به اون سفر مشرف بشی.
ali_y
ali_y
٩٣/٠٩/٠٣
٠
٠
سلام... طلبیدنیه ولی از اونجایی که اولیاء الهی رحمتشون وسیعه ، طلبشون هم حداکثریه یعنی با داشتن حداقلها میشه به دستش آورد حالا اگه کسی نصیبش نمیشه بخاطر مصلحتهاییه که ممکنه از درک اون عاجز باشیم ، برای اینگونه افراد اجر معنوی زیارت محفوظه ...
mina_h
mina_h
٩٣/٠٩/٠٣
٠
٠
طلبیدنی است شدید......
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٠٣
٠
٠
فکر کنم هردو (^_^)