خانه انجمن امر به معروف ونهی از منکر کردی؟
٦٥٤
٧٠
Atefe_K

امر به معروف ونهی از منکر کردی؟

امر به معروف ونهی از منکر کردی؟

به امر به معروف و نهی از منکر اعتقاد دارین؟

تا حالا شده امر به معروف و نهی از منکر کنید؟واکنش طرف مقابلتون چی بوده؟

٩٣/٠٩/٠٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٩/٠٨
١
٠
اگه توزمینه ای خودم کامل باشم ارهههههههههههههه ولی توکاری که خدم بلنگمممممممممممممممممممممم نههههههههههههههههه
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
مگه میشه اعتقاد نداشت ؟:)
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
هوم
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
من اول می باشم.نه تا حالا نشده...چون معتقدم الان دوره ای نیس که بشه با زبون هم چین کاری کرد...فقط رفتار
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
کار برایی که اول نیستن و فکر میکنن که اول هستن حکمشون چی هست؟؟ خخخ
samira_h
samira_h
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
خخخخخخ
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
می خواستم دقتتون رو بسنجم............نخند سمیرا........
r_yazdani
r_yazdani
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
http://navideshahed.com/fa/index.php?Page=static&UID=279432 سلام. فک کنم همه حرفمو گفتم! ولی خودمونیما... وقتی امر به معروف و نهی از منکر میکنیم یه بار خودمون رو جای طرف مقابل بذاریم، بعد هرطوری که صلاح دونستیم رفتار کنیم
samira_h
samira_h
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
تاحالا امر به معروف و نهی از منکر نکردم فقط یکی دومورد به خواهر کوچیکم یه چیزایی رو تذکز دادم همین ... (من اصن از کلیپس بزرگ استفاده نمیکنم یه گیره کوچیک میزنم به موهام ) چند روز پیش یه خانومی جلوی منو گرفت گفت این گیره از زیر مقنعه حالتش دیده میشه ایراد داره شکل من تو اون لحظه :| گفتم منظورتون این گیره کوچیکه ؟؟؟ گفت اره اصلا نباید موهاتونو از پشت میبندین هیچ برامدگی دیده بشه خخ زاستش من خندم گرفت گفتم چشم میرم درست میکنم خخخخ با خودم گفتم پس اونایی که کلیپس استفاده میکنن حتما میرن جهنم خخخ
faride
faride
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
سمیرا 3 تا نظر دیگه بدی امتیازت میشه مثل من!:دی ...بیا رو همین عدد بمونیم ! خخ
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
خخ فریده، سمیرا نمیتونه نظر نزاره :)
سمیرام
سمیرام
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
نگا باز خخخخ جو سنگین این انجمن و نمیبنین خخخ ماباید سنگین برخورد کنیم خخخ سنگین باشین خخخخ
faride
faride
٩٣/٠٩/٠٩
٠
٠
خیلی دوس دارم توانایی امر به معروف کردنو داشته باشم...یه ترسی هم دارم همیشه...اما به نزدیکانم شده بعضی چیزارو بگم...
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٣/٠٩/٠٨
١
٠
خوب بعله :) البته زمانی که خودم بلعکس اونچه عملا میکنم که بنظرم درسته و دارم امر یا نهی میکنمش مثلن، به مخاطب میگم که خودم این طور عمل نمیکنم و خوب میگم که عواقبش هم چی هست، نیاز نی برای توصبه "بعضی چیزا" خود
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
ادامه : ___نیاز نی برای توصبه "بعضی چیزا" خودمون الزامن، بهشون 100% عمل کنیم، هرچند خیلی جلوه زشتی داره اینجو مواقع برای خودمون :) ولی باز هم نهی خیلی کارا ، ارجحیت داره
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
دریغ از یک کلمه اگه فهمیدم خخخخخ
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
منم نفهميدم :/
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
حق دارین خیلی بد و سر سری نوشتم، از وسط هم نصف شد،
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
هاع؟اگه من ی جملشو فهمیده باشم:||خخخخ
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
دکترررررررررررر من هنو دووممم ها خخخ
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/٠٨
١
٠
بله، چندین بار به پارتی بازیِ توی یکی از نواحی شهرداری (که سرو کارم بهشون افتاده بود) اعتراض کردم و نظرم رو گفتم به رئیسش./ یکبار هم یک یادداشت کوتاه داشتم درباره رانت های بخش زمین و مسکن./ چرا تا اسم امر به معروف میاد همه ذهن ها میره سراغ حجاب؟ حجاب فقط یکی از هزارن و میلیونها مواردی هست که نیاز به امر به معروف داره در چهارچوبِ هر کشوری... توصیه و تذکر و امر کردن به هر کارِ خوب و پسندیده و انسانی و نهی کردن و تخطئه و سرزنش کردنِ هر کارِ ناپسند(در چهارچوبِ قواعد هر کشوری) میشه امر به معروف و نهی از منکر. معناش بسیار عمیق تر از حجابه. سطحی به قضیه نگاه نکنید. پیامِ روز عاشورا رو مرور کنید... جنگ هشت ساله با عراق رو ....
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
دقیقا درسته ولی حجاب یک نمونه بارزشه برای مثال میتونه بهترین مورد باشه:-)
Sahar_N
Sahar_N
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
اعتقاد دارم :) همیشه به امر به معروف و نهی از منکر به این شیوه که مثلا یکی رو توی خیابون می بینی و بری بهش تذکر بدی اعتقاد نداشتم. ینی برام همیشه تردید وجود داشت و فکر می کردم ایم نوع امر به معروف تاثیر خوبی نداره تا اینکه برای یک گزارش باید این کار رو انجام می دادم و برام سخت بود اما واقعا از نتیجش متعجب شدم. وقتی با لحن بد به افراد تذکر می دادم جبهه می گرفتند و تاثیر بدی داشت اما وقتی با لحن خوب و در یک گفت و گوی دوستانه بحث رو مطرح می کردم تاثیر مثبت تذکرم رو حس می کردم. این رو قبول دارم که امر به معروف اگه با طرح ها و برنامه و فرهنگ سازی های مختلف انجام بشه تاثیرش خیلی بیشتر از این تذکرِ آنیه. ولی خودم کاملا به این رسیدم که همین تذکر های لحظه ای و آنی با لحن و شیوه ی خوب کم ترین تاثیرش میتونه یک تلنگر باشه و اندکی فکر برای طرف مقابل.
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
موافقم :)
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
یسسسسسسسسسسس
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
:))
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٠٨
١
٠
بله....گاهی آره... گاهی نه....(البته گاهی آره به میزان خیلی کم) افراد خانواده که مشخصا زیاد بهشون امرونهی میکنم...دوستان وآشنایان رو هم ای بگی نگی....غریبه ها اصلن...
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
منم در چند مورد بلی :) ولی در موردش توضیح نمیدم/ خوشبختانه مفید واقع شده :)
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
مسلمه یکی از واجبات دینمونه که خیلی هم بهش سفارش شده:-) من وقتی ببینم طرفم داره یک کاری رو از روی بی اطلاعی انجام و این تذکر من ممکنه روش تاثیر بزاره صد درصد میگم بهش:-) استادم همیشه مثال خوبی میزدن:وقتی یه خانومی میبینی موهاش بیرونه شلوارش کوتاهه استینای مانتو ش کوتاه خلاصه مشکل کارش از یک جا نیست برفرض بگی موهاتو بکن تو :/خوب بقیه ش چی؟ ولی وقتی یه خانوم محجبه رو میبینی که سهو ا جایی از لباسش مشکل داره وظیفته که بهش بگی:-)
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
خخخخ من بیشتر تذکرامو به مامانم میدم خخخخخ گاهی اوقات حواسشون نیست! منم چون دوسشون دارم وظیفه خود م میدونم بهشون بگم:-) خخخ همیشه همه میگن جای تو و مامانت برعکسه خخخ عوضی مامانت به تو گیر بده تو هی گیر میدی:دی
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
احترام بزرگترررر. :)
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٩/٠٩
٠
٠
:/مگه من گفتم نمیزارم؟:/
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/٠٩
٠
٠
مگه من گفتم نمیزارید؟؟
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٩/٠٩
٠
٠
بعله:/
s_mohsen
s_mohsen
٩٣/٠٩/٠٨
١
٠
تو مسائل اعتقادی بیشتر خودمو کشیدم کنار چون نه هنوز من به اون حدی از معرفت رسیدم که برای کسی نسخه تجویز کنم(مشکل از خودمه)نه با روحیه خودم جور در میاد!!!!!ولی تو مسائلی مثل دروغ و تهمت و اینا خیلی زیاد پیش اومده که تذکر دادم..
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
لايييييييييك
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
خوفه:)
s_sali
s_sali
٩٣/٠٩/٠٨
١
٠
تو کشور ما بعضیا تاکید میکنم (بعضیا) از جمله ی معاصی نبود منکری که نکردند بعد میان نهی از منکر هم میکنن! به خودشون اجازه میدن به اسم امر به معروف یا نهی از منکر تو خصوصی ترین مسائل شخصی آدم دخالت کنن. به حریم آدم وارد شن. به شعور آدم توهین کنن، به خودشون حق بدن بدترین برخوردا رو بکنن. وقتیم میگی چرا؟ نقاب امر به معروف میزنن. من واسه این نمونه اش پشیزی ارزش قائل نیستم. مجلس هم که داره قانونیش میکنه که دیگه همون چرا رو نتونی بگی. اما اگه واقعا کسی که خودش انسان درستی باشه و واقعا دلسوزانه و برای رضای خدا منکری رو متذکر بشه خدا توفیقش بده. من شخصا فکر میکنم به اون درجه نرسیدم.
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٩/٠٨
١
٠
ایبل:)
MILAD
MILAD
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
کسایی رو که بشناسم ، آره ، اما غریبه ها رو نه !
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
افرین :)
خوشتیپ پسر | تایرانت | T-Virus | بست گیمر
خوشتیپ پسر | تایرانت | T-Virus | بست گیمر
٩٣/٠٩/٠٨
١
٠
یادم نیس/فک نکنم
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٩/٠٨
٢
٠
سلام ... جز يك بار كه سنگ روي يخ شدم ديگر هيچ گاه اينكار را نكردم و اصلا هم خوشم نمياد هر كس ناكس امربه معروف نمايد. اعتقادي هم ندارم كه همه جلويشان بز باشد و امر به معروف نمايند. و يك جوري تندروها مي‌شوند دايش جديد.
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
یادم نمیاد کرده باشم.چون خودم هنوز پر از عیبم
amin20
amin20
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
به دوستام چرا خیلی زیاد ولی غریبه فکر کنم یک بار
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
گاهی به دوستام،گاهی به آشناهام...ولی کم پیش بیاد که یه چیزیو تذکربدم که بشه بهش گفت«امربه معروف ونهی ازمنکر»
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
از دوستایی ک نظر گذاشتن ممنونم سخته جواب همرو بدم:))))خخخخخخخخخ
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/٠٩
٠
٠
یعنی چی که سخته!!! خخخ! دونه دونه جواب بدید! من جواب میخوام یالا!!! خخخخ
mina_h
mina_h
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
اره تو مدرسه دونفر تو یک کلاس دیگه رو دوستانه امر به معروف و نهی از منکر کردم اونا هم پذیرفتن و ادم شدن
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
جدی؟ خخ چ جالب
z_zakhar
z_zakhar
٩٣/٠٩/٠٨
١
٠
چون خودم دوس ندارم کسی امر ونهی کنه بهم منم ب کسی نمیگم ازاین حرفا :|
samira_h
samira_h
٩٣/٠٩/٠٩
٠
٠
افرین
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
اوللللللللل
s_mohsen
s_mohsen
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
مطمئنی؟؟
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
عه منکه اول نشدممم / پس چندم شدم؟
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
بشمرین ببینین:|
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
خیلی تابحال امر ب معروف و نهی از مکنر شنیدم بعضی هاش خوب بودن و آویزه گوش شدن بعضیاشونم چرت بودنو ازین گوش اومده و ازون گوش در رفته
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/٠٨
٠
٠
خیلیارو هم امر به معروف و.... کردم و معمولا اکثرشون مسخره کردن تا اینکه بخوان عمل کنن
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٩/٠٨
١
٠
مستر علی شما میخاین انجمن منو آباد کنین یا ب امتیازتون بیفزایین؟
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/٠٩
٠
٠
من برای رضای خدا کار میکنم :دی
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
به قول دکتر منتی:ثوابش رو شما میبرید!
maede
maede
٩٣/٠٩/٠٩
٠
٠
واسه نزدیکام آره البته امر به معرف و نهی از منکر که نه ولی خب پیشنهادی دادم حرفی زدم اما به غریبه هیچ وقت چیزی نمیگم!
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٩/٠٩
٠
٠
من روی غیبت کردن خیلی حساسم فرقی هم نمیکنه غریبه باشه یا آشنا مورد ببینم تذکر میدم !! در مورد مسایل دیگه هم اتفاق افتاده !
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٩/٠٩
٠
٠
غیبت نکن زشته دخدرم
(BOSHRA (janbarkaf
(BOSHRA (janbarkaf
٩٣/٠٩/٠٩
٠
٠
امر به معروف و نهی از منکر که آره زیاد انجام دادم....نه که رو دارم درحد چی....درسته که شرایط و مراحل رو باید بدونی ولی تذکر خوبه به جاش و به آدمی که بدونی تاثیر میگیره....تا حداقل عزت نفس خودت رو از بین نبری .... موادری مثل غیبت و دروغ و از این قبیل *؛)
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
نه:) کی به حرف من گوش میده؟؟(از بزرگ ترا)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
بیشتر امر به معروف میکنم تا نهی از منکر!البته نهی از منکرم یکم انجام دادم
ayshem_sh
ayshem_sh
٩٣/٠٩/١٠
٠
٠
خودمو زیاد امر و نهی میکنم. بعد از کمی فکر کردن واکنشم عوض میشه نسبت به مسائل
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٣/٠٩/١٢
٠
٠
اره امر به معروف کردم طرفم برگشت یه نگاه کرد گفت برو خودتو در ست کن
S_SOHA
S_SOHA
٩٣/٠٩/١٢
٠
٠
بله... انجام دادم... شونزده مورد مشت، بیست و نه مورد فحش پدر و سه مورد متلکِ سنگ آب کن! حاصل 48 مورد امر به معروف ما بوده. نهی از منکر هم.... پیاز خیلی گرون شده ها!!!