خانه انجمن زیبایی اندام یا زیبایی افکار ؟!
٩٠٤
٧٣
k_shamshiri

زیبایی اندام یا زیبایی افکار ؟!

زیبایی اندام یا زیبایی افکار ؟!

به نظر شما چرا چند ساله موجِ گرایشِ پسرهای نوجوان و جوان به سمت باشگاههای بدنسازی شدت گرفته.آیا با زیبا شدن و عضله ای شدن و جذاب شدن بدنشون، توی زندگی روزمره شون هم تغییراتی حاصل میشه؟ توی افکارشون چطور؟

ماهیچه های مغز و قلب و وجدان رو کجا باید ببریم پرورش پیدا کنن؟ بعبارت دیگه زیبایی اندام؛ زیبایی افکار میاره؟ 

٩٣/١١/١٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
p_golpari
p_golpari
٩٣/١١/١٣
٣
٠
کاش به جای این همه باشگاه زیبایی اندام.یه باشگاه زیبایی افکار هم داشتیم.مشکل امروز ما اندام ها نیستن "افکارها"هستن.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
١
٠
آفرین... دقیقا.
f_babaei
f_babaei
٩٣/١١/١٤
٠
٠
ګلپری بنظرت حس نمیکنی اینا همش الان تو جامعه ما داره تبدیل میشه به یک شعار؟؟اخه کسی نیست به این چیزا سروسامون بده!
p_golpari
p_golpari
٩٣/١١/١٥
٠
٠
والا فاطمه از خدا که پنهون نیست از تو چه پنهون اینو از یه جایی کپی کردم خخخ گفتم با این انجمن بی ربط نیست !! خدا منو ببخشه !!ههه
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١١/١٣
٢
٠
سلام ... افكار زيبا زشترين اندام را پرورش ميدهد ولي هيچ اندام زيبايي افكار را پرورش نمي‌دهد. تنها دليل گرايش جوانان پرورش موجود ظاهر بيني است
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
١
٠
خوشم اومد. دقیقا همینطوره. کاملا موافقم.
م-نص
م-نص
٩٣/١١/١٣
٠
٠
:///
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
٠
٠
:////
م-نص
م-نص
٩٣/١١/١٣
٠
٠
ورزش واسه بدن لازمه..حالا اینایی که میرن باشگاه از فرداش توی برف و یخم بیشتر از تیشرت نمیپوشن واسشون مشاوره لازمه....کلا باید هر چیزیو واسه سودش خواست...مثلا کسی بره دنبال علم واسه پز دادن یه چیزیش میشه....
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
٠
١
اینم حرفیه... البته بالاخره از این کامنت سر در نیاوردم!
م-نص
م-نص
٩٣/١١/١٧
١
١
منظورم اینه خیلیا میرن بدن سازی..طرف هر روز پیرهن گشاد میپوشیده از فرداش تیشرت کوتاه تنگ میپوشه که ها مایم رفتیم باشگا:/ایناها مشکل روانی دارن بخدا
م-نص
م-نص
٩٣/١١/١٣
١
١
در مکتب تفکر خیلی بحث کلاسیکو جالبیه انجمنتون ولی منو معاف نکنید حیفم میاد نظرات کیلوییمو اینجا ندارم:)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
١
١
خخخ! ممنونم از لطف شما!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
١
١
... (یکی طلب شما، برای "کیلویی").
(BOSHRA (janbarkaf
(BOSHRA (janbarkaf
٩٣/١١/١٣
١
١
اهمممم. خب جمع پسرونه است... عرضی نیست.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
١
١
اتفاقا توی دخترا هم رایجه! نه به اندازه پسرها ولی کمی کمتر.
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١١/١٣
١
١
منم اومدم اب بخورم!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
١
١
همین که اومدین ممنونم... مرسی!
Samira
Samira
٩٣/١١/١٣
١
١
زیبایی اندام رو ترجیح میدم.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
١
١
به صداقت شما احترام میذارم. برام جالبه. کاش کمی بیشتر دلایل رو بگید.
f_babaei
f_babaei
٩٣/١١/١٤
١
١
تو قرار بود به من یک حرفی بزنی! چرا نګفتی؟؟؟
imanhkt
imanhkt
٩٣/١١/١٣
١
١
من یه بار تصمیم گرفتم برم باشگاه من میل خالی میزدم یارو بغلیم هیکلش منو قورت میداد صد کیلویی میزد ... دیگه خجالت کشیدم نرفتم روز دوم به بعد
Mahziar
Mahziar
٩٣/١١/١٣
١
١
بیشتر از اون هم نباید میزدی ،اگه بیشتر میزدی فرداش اسپاسم عضلانی میکردی دیگه دستات رو هم نمیتونستی تکون بدی تا یه هفته ! من چهار سال پیش ، شب اولی که رفتم باشگاه ، جوگیر شدم ، تا یه هفته از کمر به بالا کلا قفل شده بود بدنم !!!!! حالا تو باشگاه هرکی شب اولشه بهش توصیه میکنم همون میل خالی رو بزنه !!!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
١
١
آره خب! نردبون پله به پله! خدا رحم کرده روی کل کل حرکت سنگین تری نزدید!
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١١/١٣
١
١
من به گذاشتن این شعر از محمد رضا جعفری بسنده میکنم :) فرموده مولایم علی ، خیر الامور اوسطها/افراط و تفریط آورد ، بر اهل عالم هر بلا/راه سعادت بر همه ، اینجا مشخص میشود/اعجاز گردد زین سخن ، گر بشنوی آداب آن/در عرصه های بی هدف ، هرگز مکن خود را فدا/بیهوده عمرت میرود ، بر بادهای بی طرف/چون عقدهُ آتشفشان ، ریزد به سر سنگ جفا/تندی و کندی میزند ، هر آدمی را بر زمین/ پس باید از مولا علی ، خواهی دهد دستت عصا/این خوشه ها را جعفری ، با عشق پیدا کرده است/بشنو دوباره از علی ، خیر الامور اوسطها ///// از این کلام مبسوط تر تاثیر گذارتر و درستتر اصلـــــــــــــن وجوود داره (^_^)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
١
١
مرسی. خیلی زیبا بود.
Mahziar
Mahziar
٩٣/١١/١٣
١
١
در رابطه با سوالی که پرسیدید ، فکر میکردم شما فکرتون بیشتر از این باز باشه که همچین چیزایی بگین !! شمام شدید مثه این داعشی های داخل کشور که هرچیزی رو به هر چیزی ربط میده ! برادر شما اگه بری پرورش اندام و هیچ ماده ای استفاده نکنی ، حداقل در 3 یا 4 سال اول هیچ تغییری تو بدنت ایجاد نمیشه و فقط بدنت از داخل ساخته میشه . پس نمیدونم این افکار ماورایی از کجا نشات میگیره .
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٣
١
١
خو بری کراتین و پروتیین و دوره ورداری خوبه؟ نه بچه دار میشی نه قلبت درست کار میکنه نه...
Mahziar
Mahziar
٩٣/١١/١٣
١
١
مگه من چي گفتم؟؟؟؟ ايشون ميگه هركي ميره پرورش اندام ميخاد بدنشو به نمايش بزاره و من هم گفتم اصلن اينطوري نيست
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
١
١
با من بودید؟ من اصلا منظورم به مصرف نکردن مکمل ها و پروتئین ها نبود. کاملا واضحه که تحت نظر مربی باید همه جوره پرورش داد! فقط حرفم اینه که یک عده ای صرفا میرن عضله ای میشن که توی هوای 10درجه زیر صفر تیشرت آستین کوتاه بپوشن و برم جلوی دبیرستان دخترانه رژه برن! و یا فقط توی دعواهای الکی و بیدلیلِ دوست و رفقاشون نقشِ گردن کلفتِ لولو رو بازی کنن. و یا اون عالی عالی هاشون هم که به "بادیگاردی" فکر میکنن. فقط همین! وگرنه قطعا خیلی ها هم هستند که واسه علاقه شخصی، سلامتی بدن، محیطِ سالم، ورزشکار شدن و بودن و .... میرن دنبالِ این رشته .. مثل هر رشته دیگه ای. منظورم استثنائاتی بود که اصلا با نیت "ساختن بدن" نمیرن "بدن سازی". درست توضیح دادم؟
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
١
١
اصلا از "هر کسی" استفاده نکردم! اصلا از "به نمایش گذاشتن بدن" استفاده نکردم! میخوام بگم اگر "فکر" طرف درست باشه همه چی درست سر جای خودش قرار می گیره. خیلی ورزشها رو ما اصلا نداریم اینجا... آیا کسی که بهشون علاقه داره مجرمه؟ یا فکرش خرابه؟ نه! اصلا اینطور فکر نمیکنم. من میگم اول "فکر" درست که بشه؛ بقیه اش اتوماتیک حله.
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٣
٢
١
حرف شما بد نبود مهندس جان / متاسفانه الان جامعه اینطوره که همخ فقط برا همین میرن
Mahziar
Mahziar
٩٣/١١/١٥
١
١
اگه کامنت منو دوباره بخونین برادران عزیز ، من نگفتم که پروتئین یا کراتین مصرف میکنم ، من گفتم اون کسی که بعنوان ورزش و ساخته شدن بدنش میره حداقل تا 4 سال هیچ علایمی روی بدنش هویدا نمیشه ، پس اینی که بگیم هرکی میره باشگاه برای خود نمایی میره اشتباست .
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٣
١
١
ما ک هیکلمون خوبه نیااااازی ندا یم :دی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
١
١
والا بخدا... / ولی خب اصلا هدف انجمن من "تخریب این رشته" نبود. اصلا و ابدا.
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٣
١
١
بعله اصن بعیده از شماااا
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/١٣
١
١
فکر اون کسی که میره باشگاه با فکر شما زمین تا اسمون فرق می کنه/ شما به عمق توجه می کنید اون به سطح . بعضی از این افراد به فکر اینن که خوشتیپ بشن تا جذاب تر بشند و .... خخخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
١
١
آهان! حرف من همینه. میگم اگر طرف فکرش درست بشه، هدفش هم معلوم باشه، هر رشته ای هم بره موفق خواهد بود و به اهدافش میرسه.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١١/١٣
١
١
سلام/زمانی ما یعنی زمانی که من باشگاه بدنسازی و وزنه برداری میرفتم (تقریبا 18 سال پیش سال 77) اون زمان کسی برای تیپ و این چیزا نمیرفت و استفاده از دارو و این چیزا هم خیلی خیلی کم بود تقریبا اصلا نبود.اون دوران واقعا ورزش روی طرز فکر و روحمون هم تاثییر داشت/نمیخوام از خودم یا دوستان که اون دوره باهاشون میرفتم تعریف کنم ولی من و دیگران واقعا آدمای بودیم که اصلا پی هیچ نوع کار بدی نبودیم وکلا یه جورای لوتی و پهلون رشد میکردیم.چون محیط و هدف خیلی نسبت به الان بهتر بود ولی الان کاملا هدفها فرق کرده/یادش بخیر /من حتا برای مسابقات وزنه برداری کشوری هم انتخاب شدم /دروغ چرا این برای ریا بود. (:
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٣
٠
١
من ی سالم بوده خخخ / ایول به شما
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
٠
١
دقیقا قصدم چنین مقایسه هایی بود که با گذشت زمان بهرحال اتفاق افتاده. دلایلش هم میتونه سودجویی های یک عده ی فروشنده مکمل باشه(اغلب مربی ها میگن من خودم اصلشو دارم! از فلان جا نخری ها!)؛ یا سودجویی های یک عده ای برای صرفا شهریه گرفتن و پول درآوردن باشه یا ... خودِ افراد هم که خب بالاخره با گذشت زمان طرز فکر و دیدگاههاشون تغییر میکنه و شاید از مسیر اصلی کمی زاویه بگیرن. من بیشمار آشنا و دوستِ بدنساز سراغ دارم که بعد باشگاه قرار چای و قلیونِ طرفبه میذارن! و همینطور بیشمار دوست و آشنای بدنساز سراغ دارم که بعد از باشگاه فورا میرن خونه شون که مبادا مامان یا بابا دل نگران بشن یا از درسها عقب بیفتن. همه جورش هستند.
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٣
١
١
توهم کلاس خودمون 17 نفریم 10 نفر میرن باشگاه برا بدن / 11 نفر هم ابرو بر میدارن / 2 نفر هم که دیگه.... شرمنده نمتونم بگم (ولی از دختر چیزی کم ندارن)خخخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٣
٠
١
و تو دانشگاهها ... آموزشگاهها ... پیاده رو ها....
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١١/١٤
٠
١
برادر مواظب خودت باش!خخ
م-نص
م-نص
٩٣/١١/١٤
٠
١
اقا ی سوالو جواب ندادیم...چرا؟؟؟چرا گرایش پیدا کردیم به بدن سازی؟؟
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٤
١
٠
من برای این سوال حدودا دو صفحه آچهار تحلیل دارم.(که نصفش قابل انتشار نیست برادرجان!)در عین حال که شما در این کامنت پایین جواب کاملا صحیحی دادید بنظرم. اون "چشم و هم چشمی" دلایل روانشناختی پیچیده ای داره از جمله: میل به قهرمان شدن(قهرمان هالیوودی منظورمه)، پوشش دادن نقاط ضعف درونی، و ... اجازه بدید بسته بمونه این قلمم! و فقط اکتفا کنیم به زیبایی اندام یا افکار! همین. اوکی؟
م-نص
م-نص
٩٣/١١/١٤
١
١
80 درصد این گرایش به خاطر چشمو هم چشمیه 10 در صدش واسه اینکه این باشگاهها دم دست تره 10 در صد واسه علاقه قلبیه..باید ورزش فرهنگ سازی بشه بین جوونا تا روح هم ورزیده بشه کنارش
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٤
٠
١
موافقم. و همه ی این دلایلی که فرمودید کاملا "کنترل شده" ارائه میشه به نسل جوون. درست مثل "مجوز دادن به خیلی مشاغل" یا "مجوز ندادن به خیلی مشاغل"!.
م-نص
م-نص
٩٣/١١/١٤
١
٠
اقا مو باشگاه بوکس موخوااام..کسی سراغ ندره
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٤
١
١
از هیئت بوکس استان کمک بگیرید. از 118 تلفنش! و بعد :سلام.... من یک ادرس میخوام از باشگاهی مورد تایید و مجوز دار! / حل شد؟ حق مشاوره فراموش نشه! و البته دستمزد "چشم بسته غیب گفتن من"!
f_babaei
f_babaei
٩٣/١١/١٤
١
٠
خخخ همیجوریش شما همه رو کتک میزنین وای به حالی که باشګاه بوکس برین :)))
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١١/١٤
١
١
در این مورد فکر نکرده بودم،... ولی هر دو تاش خوبه.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٤
٠
٠
بله خب خوبه. بشرطیکه آگاهانه انتخاب بشن هر کدومشون.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١١/١٤
١
١
فکر سالم در بدن سالم :) از این جنبه هم نگاه کنیم که پرورش اندام هم بالاخره یه جور ورزشه و این موضوع غیر قابل انکاره که کسی که ظاهر مقبول و ریبایی داشته باشی اعتماد به نفس و انگیزه بیشتری هم برای خیلی کارا داره. اما در کل وزنه زیبایی افکار مسلما سنگین تره. به قول آقای روشناوند افکار زیبا زشت ترین اندام ها رو هم دوست داشتنی و زیبا جلوه میده
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٤
٠
١
موافقم. انگیزه رو دقیقا درست گفتید.. مرسی.
mr_khas
mr_khas
٩٣/١١/١٤
٠
١
خیلی پیش پا افتاده هست این موضوع و سوالتون ! این مسئله خیلی خیلی روتین و مشخصه و فکر نکنم نیازی به بحث داشته باشه /
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٤
١
٠
این سالهای اخیر که باشگاهها "کارکرد اصلی" شون رو از دست دادند و بیشتر به یک پاتوق و داروخونه و مکمل و مواد فروشی تبدیل شدند باعث شد کمی به اهمیتش بیشتر فکر کنم. وگرنه که بله خب... حق باشماست.
f_naderi
f_naderi
٩٣/١١/١٤
١
٠
این برمیگرده به دخترخانوما چون دخترخانوما اندام ورزشکاری و عضله ای رو قبول دارن پسرا هم میرن دنبال بدنسازی و ..... البته دهه هفتادیا این مدلی ان ها وگرنه ما دهه شصتیا از این قرتی بازیا خوشمون نمیاد
faride
faride
٩٣/١١/١٤
١
١
والا ماهم خوشمون نمیاد! :دی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٥
٠
١
من کامل کنم فرمایش شمارو خانم نادری بزرگوار: بر میگرده به "تقاضای عمومیِ جامعه". به "سلیقه عمومیِ جامعه".(که بر عکسش میشه علاقه ی مردها به تاتو های خاص یا پوشش اسپرت خانمها، طی مثلا سالیان اخیر) که همه اینها رو هم با سریالها، فیلمها و کلا رسانه های تصویری میشه برای یک مردم ساخت یا میشه نابود کرد.
f_babaei
f_babaei
٩٣/١١/١٤
١
٠
خوب نظر من اینه ورزش چیز خوبیه! آدم تازمانی که به خودش برسه میشه یک فرد مرتب وباعث میشه ارتباطش با مردم بیرون بهتر باشه! اندام هم دقیقا میشه ګفت یکی از این مسائل هست تا زمانی که یک آدم روی فرم باشی خیلی جاها اعتماد به نفس داری حالا چه اندام چه اخلاق چه علم چه چیزهای دیګه!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٥
١
١
موافقم. و هر چه "درونی تر" و "غیرظاهری تر" باشه این "ترین بودن ها"؛ عمیق تر و پایدارتره. مرسی از ارائه دیدگاه قشنگتون.
faride
faride
٩٣/١١/١٤
٠
١
به نظر من سوال اصلیتون هیچ ارتباطی با بدنسازی و اینا نداشت!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٥
١
٠
بله حق با شماست. بحث چرخید به اینطرف منم دیدم لابد ذهنیتِ غالب اینطور فکر میکنن، توی همین کانال ادامه دادم.
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٤
٢
١
وقتی ارزشها عوض میشه این اتفاقات طبیعی هستش جناب شمشیری... یه عده تاکید میکنم یه عده فکر میکنن اگه 2روز برن آب دمبل بخورن و یه تی شرت 2سایز کوچکتر بپوشن خیلی باحال میشن. فکر میکنن همه تو خیابون میگن به به چه جوون شایسته ایی... بعد همین تفکر تو مغزش ریشه میده و بعد مدتی یه چاقو هم میزاره جیبش و ... البته این تفکرات که یکیش مورد بحث این انجمن هستش 100% تقصیر اون جوون نیست. این تقصیر یه جامعه هستش که واسه اون جوون تعریف شایستگی رو عوض کرده. و.... یه چیزی میخوام بگم اما هر چقدرم که بخوام کلی بیانش کنم ممکنه یه عده از دوستانم رنجیده خاطر بشن. واسه همین بیخیالش میشم. ممنون از این انجمن خوب...
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٥
١
٠
با "تک تک" کلمات کامنت موافقم. ممنونم از ارائه دیدگاه منطقی و قشنگ شما. "تغییر جایگاه ارزشها" سالهاست اتفاق افتاده... .
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/١١/١٤
١
١
من زیاد چیزی نمی دونم فقط از دید من این ادما به جای اینکه خوشگل بشن خیلی هم زشت میشن:/من به شخصه از این ادما میترسم:/نه اینکه چون هیکلشون باد کرده نه! از یه چیزه دیگه که خب از گفتنش معذورم! خخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٥
٠
٠
ممنونم از صداقت شما. بله خب خیلی ها هم علاقمند نیستند. من هم از اصطلاح "باد کردن" استفاده میکنم اتفاقا توی جمع های دوستانه خودم! چه جالب! مرسی.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١١/١٥
١
١
پس از چی این ادمها میترسین.برای من سوال پیش امده الان/اون چه چیزیه که شما نمیتونین بگین/شاید برای اینکه تصور میکنن دیونه هستن؟اره/لطفا دلیل ترستون رو بگین
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/١١/١٥
٠
١
خوب راستش اینکه گفتم نمیتونم بگم فقط به خاطر اینکه نمیتونم جمله بندی کنم! منکه تمام مخاطبای این انجمنو نمیشناسم شاید یکی خودش یا یکی از اطرافیان نزدیکش اینجوری باشه و فک کنن خدایی نکرده قصد توهین دارم برای همین ترجیح دادم سکوت کنم! حالا اگه یک ادبیات مناسب پیدا کردم حتما میگم:-)
دلنیا
دلنیا
٩٣/١١/١٥
١
١
به نظرمن تنها خودکم بینی افرادونداشتن اعتمادبه نفس سبب بعضی کارای شایدنادرست میشههههههههههههه که البته این ورزش هرچندبرای جوونا زیبایی داره البته ازنظرخودشون ولی عواقب بسیاربدی برای سلامتیشون دارهههههههههههههه من که هیچ سنخیتی بینشون پیدانمیکنمممممممممممممم
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٦
٠
٠
می فهمم حرف شما رو. موافقم. مرسیییییییییییییییی.
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/٠٥/١٩
١
١
زیبایی اندام که زیبایی افکار نمیاره که .ولی چه خوب که جفتشو با هم داشته باشیم