خانه انجمن ایران یا آفریقا مسئله این است!
٨٣٣
٦١
PESTEH

ایران یا آفریقا مسئله این است!

ایران یا آفریقا مسئله این است!

دوستی دارم که وقتی می خواد خیرات کنه پول میریزه به حساب یونیسف برای کمک به مردم آفریقا!!

وقتی بهش گفتم چرا به این همه فقیری که تو کشور خودمون داریم کمک نمی کنی جواب داد : تو ایران کسی از گرسنگی نمی میره ولی تو آفریقا خیلی ها حتی غذا برای خوردن ندارن.

شما با کداممان موافقید........ ایران یا آفریقا مسئله این است 

٩٣/٠٨/١٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٨/١٦
١
٠
1 اینه دوستتون خیلی پولداره یحتمل/ و 2 اینکه بخدا اینقد ادم نیازمند تو کمیته های امداد و بهزیستی ها هستند که خیلی هم ثوابش بیشتره//بعدشم از کجا معلوم که یونیسف اونارو به دست همون بدبخت بیچاره های آریقا میرسونه؟؟
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/٠٨/١٦
١
٠
از کجا معلوم که اینجا به دست مستحقش برسونن؟ قضاوت نکنیم!!!
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
خب خود طرف مستقیما بره بده به طرفی که مستحقه/اصن به کمیته و بهزیستی هم نده
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
1 بعله ما همچی آدمی هستیم :) /2 کی گفته کمک به آفریقایی ثوابش کم تره همه ی انسان ها برابرن! /3 من دیگه حرفی ندارم!!
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
تو نیکی می کن و در دجله انداز ...
f_babaei
f_babaei
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
که ایزد در بیابانت دهد باز خخخخ نمیدونم درسته یا نه همی طوری اومد :دی
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/١٦
١
٠
الان منظورتون از دجله ایران بود یا آفریقا؟!
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
منظورم کلی بود! به دل بستگی داره! باید ببینی دلت کجا لرزیده! همونجا سفره رو پهن کن!
samira_h
samira_h
٩٣/٠٨/١٦
١
٠
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است ... البته اگه از دزدیای تو مملکت کم بشه (مثلا اختلاص) هیچ کس فقیر نمی مونه با این همه ثروت ملی.
f_babaei
f_babaei
٩٣/٠٨/١٦
١
٠
و بحث سیاسی میشود :دی
MILAD
MILAD
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
شما که از خداتونه که اختلاص بشه جایی تا شما یه کار و کاسبی راه بندازین خخخ
faride
faride
٩٣/٠٨/١٧
٣
٠
اختلاس سیاسیه فاطمه!اختلاص که سیاسی نیست! خخ
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
نظر شخصی من اینه که چراغی که به خانه رواست صددرصد و قطعا به مسجد حرامست! /// "این جمله ی از کجا معلومِ" حاج علی هم در همه جا صدق میکنه، حتی صندوق های داخلی خودمون...
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
به این بخش توجه کنید که تو آفریقا مردم از گرسنگی میمیرن ولی تو ایران نه. با بخش دوم حرفتونم کاملا موافقم:)
shakhe_shemshad
shakhe_shemshad
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
خیلی هارو میشناسم مشکلِ شناساییِ مستحق رو دارند(یا بهونه میکنند). ازنظر من پذیرفتنی نیست... .
رفیعه
رفیعه
٩٣/٠٨/١٦
٢
١
اولن:از رسالت های انقلاب اینه ک اگه کسی مستحق هس،مردم بهش کمک کنند،چ افریقا باشه و چ ایران،چ مسلمون باشه چ غیر مسلمون... دومن:مردم ایران هیچ وخ نمیذارن کسی تو مملکتشون گرسنه بمونه،هرطوری ک شده بهش کمک میکنن،ب عقیده من باید ب افریقایی ها بیشتر کمک کرد...
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٨/١٦
١
٠
باور کنید توی شهر خودمون به این کوچیکی کسایی رو میشناسم که پتو ندارن روشون بندازن/نون خشک ندارن تو اب بزنن بخورن// از قدیم گفتن چراغی که به خونه رواست به مسجد حرومه
رفیعه
رفیعه
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
لدفن ادرس بدید...
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
2 ساعتی مشهد/خخ// ادرس لازم نیس//کافیه یه سر بری محله های فقیر نشین// اصلا اینم لازم نیس شما میدونی شب همسایتون سیر میخوابه یا گشنه؟؟
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
خب معلومه کشور خودم ... تو کشور خودمونم خیلیا هستن که حتی غذا برای خوردن ندارن اول هموطن
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
یعنی بخاطر نژادتون که ایرانیه میخاین به اون آفریقایی کمک نکنین؟اون ایرانی گرسنه هست اون افریقایی هم همین طوره!تفاوتی ندارد!
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٣/٠٨/١٨
٠
٠
عزیزم جواب سوالتو بقیه دادن ها ... چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است :)
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٨/١٩
٠
٠
عزیزم به اون نمیشه گفت جواب نباید با این جملات حرف زد! در هر ص.رت شاید اون بچه های فقیر آفریقایی محتاج تر باشن اونوقت شما رو عذاب نمیگیره که چرا من که پول داشتم به اونا کمک نکردم؟در هر صورت حس من اجازه نمیده که بتونم از بچه های فقیر آفریقایی بگذرم.....من که حرف بدی نمیگم میگم به اونی که محتاج تره بدین حالا شاید اون یکی محتاج تر باشه.
f_babaei
f_babaei
٩٣/٠٨/١٦
٢
٠
من خیلی دوست داشتم برم آفریقا.سوژه های خوبین واسه عکاسی ^ـــــ^ (آیکون خود را زدن به اون راه درباره سوال انجمن )
م-نص
م-نص
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
فهمیدیم دوربین خریذین:))ایشششششششششششششششششششششششششش
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
شما کلا منور نمودید (آیکون تقلید از آقای خورسندی)
f_babaei
f_babaei
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
دیگه فهمیدین؟؟؟دیگه انقدر با کنایه حرف نزنم؟؟خیالم راحت؟؟؟خخخخ تقلید کاره زشتیه میبرنتت جهندم هااااا خخخخ
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/١٧
٠
٠
درسته ولی حرف من اینه که تو ایران مسئله ی مرگ و زندگی نیست ولی تو آفریقا شاید با کمک شما جون یه آدم نجات پیدا کنه.
ali_y
ali_y
٩٣/٠٨/١٦
١
٠
سلام... بنده هم فکر نمی کردم افرادی محتاج نون شبشون باشن اما بعضی ها به دلیل آبروداری که میکنن فقرشون به چشم نمیاد ( یحسبهم الجاهلون اغنیا من التعفف) ولی داریم تو محله مون خونواده ای رو اهالی وعده به وعده براشون غذا میبرن تا همین چند روز پیش گازشون به دلیل بدهی قطع بود یکی از کسبه چون هوا خیلی سرد شد از سر دلسوزی قبضشون رو پرداخت کرد. البته یک مشکل عمده ای به نام فرزند معتاد دارن که کمکهای نقدی و گاهی غیر نقدی رو دو سوته دود میکنه و همین مساله موجب شده هر روزشون بدتر از دیروز بشه ... اگه کمی دقت کنیم اطرافمون پیدا میشن از این دست افراد کافیه به حاشیه شهر یا نهایتا به روستاها سری بزنیم بخصوص با این وضع خشکسالی ...
م-نص
م-نص
٩٣/٠٨/١٦
٨
٠
یونیسف کمکهاش سیاسیه................چرا ب بچه های فلسطینی کمک نمیکنه؟؟؟؟؟حلال احمر و کمیته امداد بهتره چون ب همه کمک میکنه
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
بله این شد دلیل حسابی ...... یه مثبتم دادم که حالشوببرین:)
هاچ
هاچ
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
این انجمنا چرا متنش اینقدر کوچیکه! پاییز بزرگش کن یکم 0_0
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
آی گفتین 0_0
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
البته مردم افریقا واقعأ محروم هستند چند تا از عکساشون رو ببینید می بینید معنی واقعی پوست و استخوان را ..................... ولی در ایران این مدل خیلی کم است حتی فقیرترین ها هم (با کمک موسسات ) نانی دارند که بخورن ولی آفریقایی ها ..............
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
ایران
f_babaei
f_babaei
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
یک آن یاده گوینده های رادیویی افتادم خخخخ
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ...مامانم بیدار شد خدا نکشتت
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
آخه میدونین بازدید رسانه ی فقیرای آفریقا خیلیییییییی بیشتر از فقیرای ایران هس! بحث این نیس که به کی بدیم و به کی ندهیم! بحث باید این باشد که اولویت با کیست؟ این قضاوتش سخته فکر نمیکنم خیلی تاثیر داشته باشه نظر من1 ولی به نظرم دوستتون به خاطر اطلاعات عمومیش دربارهی آفریقا و مردم گرسنش این تصمیم رو گرفته بیشتر ما مردم این باور رو داریم که کودکان آفریقایی درد بیشتری دارن نسبت به فقر های ایرانی!
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
انجمن ریز بینان میباشد آیا یا ما کور شدیم؟
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/١٧
٠
٠
نمیدانم فعلا که شخص بنده هم احساس کوری می کنم :)
سارا
سارا
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
:( انتخاب سخته هر دو نیاز مندن درسته افریقایی ها بیشتر ولی ایرانیا هم وطنن
Cold
Cold
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
هموطنان خودمون مهم ترن...
mahboobeh
mahboobeh
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
خخخخ مستر پسته؟؟؟چ خبر از مستر بادوم؟؟؟
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/١٧
٠
٠
سلام دارن خدمتتون :) (این قدر در مورد پسته و بادوم حرف نزنید خیر سرمون این انجمن مال فقیراس!!)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
سلام ... چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است. از طرفی اگر دروازه های ایران هم بروی تهیه کنندگان باز بود میدیدیم که در ایران مرده هم داریم
MILAD
MILAD
٩٣/٠٨/١٦
١
٠
میرم به کسی که خودم میشناسم ومیدونم نیاز داره کمک میکنم، آفریقا خودش کسایی رو داره که کمک کنند
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
میدونین اول خانواده بعد فامیل بعد هم محله ای بعد مردم شهر بعد کشور اگر رسید بعد ملت مظلوم بعد گرسنگان اتیوپی...بعد کشور های مستعمره (^_^) فعلا که تو کار خودمون موندیم.
raha_sl
raha_sl
٩٣/٠٨/١٧
٠
٠
حالا چرا پولشو نص نکنه به هر دو کمک کنه؟؟؟؟ چه کاریه:))
PDrAM
PDrAM
٩٣/٠٨/١٧
٠
٠
قضاوت نمی کنم ولی هم بستگی به نیت کمک کننده دارد و هم به تفاوت وضعیت فقیران هر دوکشور......من اگه پوادار بودم حاضر نبودم واسه ی سیر شدن هر شب یک خانواده کمک کنم..!!! ولی حاضر بودم برای ایجاد یک شغل برای سرپرست همون خانواده هر چقدر که لازمه کمک کنم...!!! من که تو چند سال اخیر از تنها برنامه ی صداوسیما خوشم اومدو پیگیرش بودم برنامه ی شب های کانال 5 تهران بود تو ماه مبارک......مادر و پسری که درامد روزانه شان 500 تومان بود و پسر خانواده شاگرد اول کلاسشان بود....هیععیی...
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/١٧
١
٠
هر دوتاشون
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/١٧
٠
٠
با تشکر از حضور همه ی دوستان :)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٨/١٧
٢
١
توی کشوری با این همه ذخایر نفت و گاز، گدا داشتن نوبره والا!دولت با این همه در امدش کمک نکنه اونوقت ما بریم کمک کنیم!!
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/١٨
١
١
واقعا
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/١٨
١
١
واقعا
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/١٨
١
١
واقعا
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٨/١٨
١
١
ممنون/تشکر/مرسی
maede
maede
٩٣/٠٨/١٨
٠
٠
دلم میخواست اول به مردم کشور خودم،همین آدمایی که نزدیک ما زندگی میکنن و نفس میکشن کمک کنم.مخصوصن به بچه های کار :(
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/٠٨/١٨
١
٠
اولویت مردم کشور خودم هستش مطمعنن
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/١٨
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگزاریم
m_mehravard
m_mehravard
٩٣/٠٨/٢٢
٠
٠
اولویت از نظر ائمه برای انفاق خانواده بوده بعد غریبه. دیگه ببینید تا چه حد! به نظرم اول اگه نیازمندی تو خانواده هست، اول اون، بعد دوستان و آشنایان، بعد همسایه و چه میدونم هم محله ای، بعدم شهر خودِ آدم و کشور خودِ آدم و ... حالا اگه یکی اونقدی داشت که به آفریقا هم بده فبها.