خانه انجمن فراخوان شعر عاشورایی؛سهم شما یک بیت !
٥٨٧
٢٨
سلیمان حسنی

فراخوان شعر عاشورایی؛سهم شما یک بیت !

فراخوان شعر عاشورایی؛سهم شما یک بیت !

سلام به تمام دوستان

ضمن تسلیت ایام محرم،همانطورکه می دانید اکثر شاعران عزیزاز مظلومیت ومصیبتهای آقا سیدالشهدا گفته اند،در این بخش ازشمادوستداران ائمه میخواهم که یک یا دوبیت ازخودتان در همین وزن برای مولااز دیگر خصلتها نظیر شجاعت،کرامت،رحمت و...بفرمائیدکه تادر محرم ثوابی کرده باشیم.متشکرم

جمله  می گویند  از غمهایِ  او          پس کِه گوید از شجاعتهایِ او

این حسین،فرزندِپاکِ حیدراست          حیدری که دَرگشایِ خیبراست

با  دلی  چون  شیر آمد ، کربلا          تا  بماند  دینِ جدّش  مصطفی

-----------------

افتخارم  هست  ، عاشورائیم        عاشقِ   عباسم   و   مولائیم

درتمامِ عمر، روزان و شبان         پُر شده  از عشقشان  تنهائیم

٩٣/٠٨/٠٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٨/٠٦
١
٠
یا حسین گویم تاکه دردم را دوا کند/یا حسین گویم تاکه گره از مشکلم را وا کند// خوب در نیومد//دیگه مام زورمون همینقد میرسه دیگه استاد/
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
سلام علی آقا:حضورتون مهمه.شعر درست میشه.اجرتون با آقا .التماس دعا.
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٨/٠٦
٢
٠
منم مثل خواهرم نمیتونم شعر بگم اما حالا یک شعری بلدیم میگوییم: امشب كنار يكدگر نشسته ال مصطفى فردا پريشان جمعشان چون قلب زهرا ميشود امشب بود برپا اگر اين خيمه ثاراللهى فردا بدست دشمنان بركنده از جا ميشود امشب صداى خواندن قرآن بگوش آيد ولى فردا صداى الامان زين دشت برپا ميشود امشب كنار مادرش لب تشنه اصغر خفته است فردا خدايا بسترش آغوش صحرا ميشود امشب رقيه حلقه زرين اگر دارد بگوش فردا دريغ اين گوشوار از گوش او وا ميشود حالا یک صلوات فرستادم برای ثوابش برسه به شما چون خودم نتونستم از خودم شعر بگم.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
سلام:خیلی متشکرم از لطفتوون. شعر فکر کنم از نوحه های حاج احمد بود.درسته؟ التماس دعا دارم.
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
با زبانِ پارسی عشقِ عاشورایی ام ... افتخارِ مشرقم من، از تبار، ایرانی ام / هر که آمد در دلش آزادگی ... پا به پایش، دل به راهش، من خودم قربانی اش / شکرِ ایزد از برای قِدمتِ این سرزمین .... عشق و جانم خاکِ پایش، این سرم ارزانی اش / من مرادم حرف حق است از زبان هر کسی .... گر شنیدم، بی درنگی میدهم دل را به او، زندانی اش / ... تمام توانم در شعر کلاسیک همین بود! سراسر اشکال در وزن و قافیه! حلالم کن حاج سلیمان.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
سلام: از حضور گرمتون سپاسگزارم.ثواب حضور مهمه.دوست گرامیم.انشاءا... که خود آقا دستگیرتون باشند.التماس دعا.
ABBAS_MAK
ABBAS_MAK
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگزاریم الا خورشيد عالمتاب ،ارباب قرار هر دل بي‌تاب، ارباب نه تنها من که ديدم آفرينش تو را مي‌خواندت ارباب، ارباب به هر ابري که افتد چشم مستت از او بارد شراب ناب، ارباب تو آن بودي که هر شب در بر تو گدايي مي‌کند مهتاب ،ارباب من آن در را که غير از او دري نيست کنم با قلب دق‌الباب، ارباب بياد چشم تو بيمارم امشب طبيبا بر سرم بشتاب، ارباب اگرچه ريزه خوارم بازگويم بيا امشب مرا درياب ،ارباب به بيداري اگر قابل نباشم مرا امشب بيا در خواب، ارباب چو شمعي در هواي کربلايت دلم شد قطره قطره آب، ارباب ز چشمانم از اين چشم انتظاري چکد هم اشک هم خوناب، ارباب
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
سلام عباس آقای عزیز:از شعرتون خیلی متشکرم. امیدوارم که در پناه ائمه(ع) بخصوص سیدالشهدا سلامت و تندرست باشید.در مجالسی که حضور دارید از دعای خیر یادتون نره.زنده باشید.
shakhe_shemshad
shakhe_shemshad
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
مرسی از حوصله شما برای درس شاعری دادن... پاینده باشید رفیق!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/٠٧
١
٠
سلام: زنده و سلامت باشید،درس که نه تشویق به امتحان شعرسرودن هرچند نفر که اقدام کنند و ببینندمیتونن شعر بگن غنیمته.از تشریف فرمائی شما ممنونم.التماس دعا.
admincheh
admincheh
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
گرچه می خوانم از دور زیارت را ولی //با حسین می دانم که من کربلائیم..
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
سلام برشما:لطف فرمودیدآمدید.از بیت زیبایتان سپاسگزارم.در پناه سالار شهیدان سلامت باشید. التماس دعا.
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
میشه دکلمه باشه؟؟؟؟؟
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
سلام: بله. تا جائیکه بتونم در شعر میگذارمش.ویا متناسب با آن شعر میگویم.سپاسگزارم از محبت شما.زنده باشید.
سلما
سلما
٩٣/٠٨/٠٩
٠
٠
اين حسين فرزند پاك مصطفي است ميوه قلب علي شير خداست آمد و در كربلا ايثار كرد دست دشمن را ز دين كوتاه كرد آمد او تا زنده ماند دين حق هر چه دارم باشد اندر راه حق خون و مال و جان و فرزندان من جملگي باشد فداي راه حق من كه مالامال هر رسواييم افتخارم هست عاشوراييم
سلما
سلما
٩٣/٠٨/٠٩
٠
٠
سلام آقاي حسني ببخشيد ميدونم شعرم خوب نشد ..فقط براي اينكه مشاركت دشاته باشم شركت كردم استفاده هم نشد مشكلي نيست اجرتون با اقا سيد الشهدا التماسدعا
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/٠٩
٠
٠
سلام خانوم سلما:بسیار سپاسگزارم از حضورتون.خیلی خوب شده و استفاده هم میشه.خوشحالم که بعداز چند وقت شما رادیدم.در پناه ائمه(ع) سلامت باشید.التماس دعا
ali_y
ali_y
٩٣/٠٨/١٠
٠
٠
سلام ارادت و تسلیت ایام ... شد حسین معنای عشق اندر جهان / عشق او دارد به دل پیر و جوان
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/١٠
٠
٠
سلام:خیلی متشکرم علی آقا از تشریف فرمائی و شعرتون.به شماهم تسلیت میگم.زنده باشید.
hamid_kh
hamid_kh
٩٣/٠٨/١١
٠
٠
با لباسی مشکی از جنس حسین / با نگاهی خیس از رسواییم // کوفیان را از چه لعنت می کنم / من خودم ، مهد گنه پیشانیم // ساقیم گوید شفاعت می کند / من ، همین یک رخت و بر آن راضیم ... ببخشید اگه بد شد یهویی اومد ... خیلی کار قشنگی انجام میدین استاد :) خسته نباشین :) اجرتون با ابا عبد الله :)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/١١
٠
٠
سلام دوست گرامیم:از ابیات زیباتون سپاسگزارم.اجتون با اباعبدا... الحسین(ع).التماس دعا
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/١١
٠
٠
اینم از دکلمه من.....رقیه جان شنیدهام که که با ان دستان کوچک و معصومت گره های سختی را یاز کردی..شنیده ام که با ان کودکیت بار عظیمی را بر دوش کشیده ای..شنیده ام که کوفیان سخت دلت را شکسته اند.. شنید ه ام که تو دختر ناز دانه ی بابا بودی و عزیز دل مادر..مگر وجود یک دختر سه ساله چه قدر توان دارد .؟ دخترکی که شب ها با دست نوازش گر پدر سر بر بالین می گذاشته. چگونه تاب و توان این همه بی حرمتی را دارد...دخترکی که جز مهر محبت چیز دیگری را ندیده است. چگونه میتواند بی اغوش پدر شب را به صبح برساند...اری بانو تمامی این ها را شنیده اما گاهی اوقات یادم میرود..... یادم میرود..که شما کاروان عشق جانتان را فقط و فقط در راه امر به معروف از دست دادید....اری بانو فراموش میکنم که شما الگوی ما هستید
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/١٢
٠
٠
سلام: بسیار زیباست متشکرم. التماس دعا.
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/١١
٠
٠
دلم دوباره هوای حرمت را میکند حسین......چشم و دل میسپارم به دعوتت........بیشتر از این دیگه نمیتونم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/١٢
٠
٠
سلام:مجددا سپاسگزارم زنده باشید.
PDrAM
PDrAM
٩٣/٠٨/١٢
٠
٠
//// سایه ی دست علی اصغر(ع) بود // در دوعالم ما تم و داراییم /// لیتنی کنت و معک یا سیدی // روز عاشوراست من زهراییم ///
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/١٢
١
٠
سلام دوست گرامی:خیلی ممنونم از همکاری و شعر قشنگتون.اجرتان با اباعبدا....