خانه انجمن ثبت روز کوروش در تقویم،خوب یا بد؟
١١٦٩
١٢٦
Atefe_K

ثبت روز کوروش در تقویم،خوب یا بد؟

ثبت روز کوروش در تقویم،خوب یا بد؟

همونطور که خیلی از شما می دونین،7 آبان سالگرد تولد کورش است...

منتها سوالی پیش میاد چرا این روز تو تقویم ثبت نشده؟اما بیشتر جاها یادش رو گرامی می دونن نظرشما چیه؟

٩٣/٠٨/٠٧
نظرات کاربران
کد امنیتی
سمیرام
سمیرام
٩٣/٠٨/٠٧
١٦
٢
به این دلیل ثبت نشده که مغزای شسته شو داده شده یه وخ از خواب بیدار نشن ... تو این دوره زمونه خواب از همه چی بهتره خخ
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٠
باهات موافقم سمیرا
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٨/٠٧
٣
٠
مغزای بخواب رفته کم کم داره بیدار میشه فقط باید صبر داشت .
سمیرام
سمیرام
٩٣/٠٨/٠٨
١
٠
امیدوارم...
s_sali
s_sali
٩٣/٠٨/١٣
١
١
لایک سمیرا بانو... متاسفانه الان به دلیل اینکه یه سری افراد ضد انقلاب به دلیل کمبود سوژه همش از کوروش حرف میزنن و میخوان تفکرات فسیل شده ی خودشون رو صبح تا شب تو شبکه های ماهواره ایی به اسم کوروش به خورد مردم بدن یه عده از دوستان فکر میکنن هر کس به بزرگی و ارمانهای کوروش اعتقاد داشته باشه بر علیه انقلاب و ارزشهاش هست اما واقعا اینطور نیست... اگه ما و اکثریت مردم داخل به کوروش ارادت داریم به خاطر عظمت کوروش هست نه خزعبلات یه عده اپوزیسیون. این اگه تفکیک بشه خیلی خوبه که اگه خیلیا کوروش رو به عنوان یه پادشاه عادل قبول دارن دلیل بر این نیست که با دین، مذهب، انقلاب و ارزشهاش مشکل یا ضدیتی دارن. همه چیز به جای خود. این فقط و فقط تفکرات امثال اقای ده نمکی هستش که ادم یا باید سرباز دوره ی پارت رو قبول داشته باشه یا رزمندگان بزرگوار و عزیز دفاع مقدس. اما ما مثل این اقا فکر نمیکنیم و به تمام کسانی که به این خاک خدمت کردن ارادت داریم. خدایا امیدوارم روزی تو این کشور ریشه ی افراط و تفریط خشکیده بشه. خیلی موافقم باهاتون بانو سمیرا...
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/٠٧
٥
٠
چه بد...کوروش ادم بزرگی بود...
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٣
٠
اوهوم:)))
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٤
٠
و هس..البته:)
admincheh
admincheh
٩٣/٠٨/٠٧
٨
٩
مسلما کوروش پادشاه بزرگی بوده ؛اما گاهی با افراط در چیزی واقعا از کسی بت ساختن اشتباهِ؛ گرامی نگه داشتن ایشون هم کار خوبیه اما چیزی که من می بینم کوروش رو به مقام شبه نبوت رسوندنه نه گرامی داشتن @_@
سمیرام
سمیرام
٩٣/٠٨/٠٧
٥
٢
به مقام شبه نبوت رسوندن مال آدمای کوته فکر و کم عقل و اما افراطی که شما گفتی تو بت ساختن از کوروش نیست تو از بین بردن تاریخ وتمدن ایرانه ... وگرنه هر چیزی بطور صحیح به مردم معرفی بشه هیچ وقت این چیزا پیش نمیاد که مجبور شن از کتابای تاریخ حذفش کنن.
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٠
وقتی تو بیشتر کشورها روزشو گرامی میدونن چرا مایی ک ایرانی هستیم و از نژاد اریایی ندونیم؟!
پریا
پریا
٩٣/٠٨/٠٧
١٢
٠
افراطی در کار نیست ...اگرم باشه همش تقصیر بعضیاست !!!!!چند سال قبل نزدیک بود مقبرشم نابود کنن! اینو همه یادشونه! کوروش مرد بزرگیه اریایی ،یه ایرانی ولی متاسفانه زمونه داره عوض میشه تو دنیا همه دارن حرف از منشور ،بزرگی و سخاوت کوروش حرف میزنن بعد تو کشور خودمون دارن کاری میکنن که کلا از صفحه ی تاریخ محو بشه! ما نمیگیم کوروش پیغمبره ..هیچ کس اینو نمیگه!منشور کوروش مال ایرانی هاست حالا افتاده دست خارجی ها!
هاچ
هاچ
٩٣/٠٨/٠٧
٧
٠
نه من همچین حسی ندارم پاییز که کسی بخواد اونو به مقام نبوت رسونده باشه! عده ی زیادی هستن که دوسش دارن چون اینکه یه آدم در اون زمان فهمیده باشه و حقوق بشر نوشته باشه مسلما کاره بزرگی هست. ... اما اینکه اینقدر تو این مملکت داره برای به فراموش سپردن کورش تلاش میشه جای نگرانی زیادی داره! حتما فکر می کنن کورش در تضاد با اسلامه که این کارا رو می کنن؟؟؟ نمیدونم چرا فکر می کنم که اونا فکر می کنن که کورش واسه اسلام خطره!!!!!!
korosh
korosh
٩٣/٠٨/٠٧
٦
١
یعنی شما میگین مناسبت و قرار ندن دیگه ! این یه مناسبتی هست که تو دنیا شناخته شدس تنها تو ایران نیس ! من نمیدونم چرا بعضیا خیلی چیزارو با خیلی چیزای دیگه همینطوری الکی قاطی پاتی میکنن !
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٣/٠٨/٠٧
٤
٠
کوروش به مقام نبوت نرسیده . کوروش گذشته و افتخار یک ایرانی است . کوروش یک تمدن است . اما یک موضوعی را دوست دارم مطرح کنم .در کتاب قران حکیم در کنار هر صفحه تفسیر چند ایه هم نوشته شده . در این کتاب ایت الله مکارم شیرازی در تفسیر ایات ذوالقرنین مطرح کردند که ذوالقرنین شباهت زیادی به کوروش دارد و احتمالش زیاد است که کوروش باشد . کوروشی که در قران مطرح شده بجاست که در تقویم یک ایرانی حضور نداشته باشد؟!
admincheh
admincheh
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٢
چرا به خودتون می گیرین ؟!گفتم که گرامی نگه داشتنش مشکلی نداره :)کافی اصول گفت و گو رو بلد باشیم و گفت و گو کنیم !:)
admincheh
admincheh
٩٣/٠٨/٠٧
١
٣
بلی منم همون ذوالقرنین دقیقا مورد بحثم بود:)به همین دلیل خیلی پیگیر اینم:)
پریا
پریا
٩٣/٠٨/٠٧
٨
٠
7 ابان روز جهانی کوروش بر نژاد پاک آریایی فرخنده بااااااد! چند سالی میشه که اسمشو از کتاب تاریخم حذف کردن! حالا فراموش شد! کوروش هیچ وقت فراموش نمیشه!
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٠
منم هیچوقت فراموشش نمیکنم...ممنون از شما
رفیعه
رفیعه
٩٣/٠٨/٠٧
٣
١
کوروش خییییییییلی بزرگ بود،باید ثبت بشه تو تقویم...
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٧
خیییییییییلی بزرگ؟ ینی قدت چقد بوده؟؟
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٥
قدش*
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
١
٠
موافقم
Negar_s
Negar_s
٩٣/٠٨/١٢
٠
٠
حدودن نه متر
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٨/٠٧
٤
٠
گذرِ زمان، بهترین قاضی و عادل ترین ناظره. صبور باشید دوستان..... .
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٨/٠٧
٣
٠
پاینده باشی ایرانِ من... .
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٠
ممنون از شما...:)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٨/٠٧
١
٨
میخواید اصن برم دستور بدم تو هر خونه ای که تقویمش تولد کوروش نداشته باشه صاحبش رو به صلیب بکشن؟؟
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٨/٠٧
٣
٠
!!!!اوووووو!
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٨/٠٧
٠
١٣
ده بابا هرکی هستی هرچی دوس داری منفی بده//ارزش بنده به منفی یا مثبت دادن شما دوست عزیز مشخص نمیشه/بده باریکلا
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٤
١
:|اینم فرهنگتون....اینم درکتون..مشکل شسما نیستین البته...هه
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٨/٠٧
١
٤
متاسفانه از دست ما کاری بر نمیاد آخه//
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٠
هیییییییییییییییی......... ما ایرانیا چرا واقعا این کارا رو نمیکنیم؟؟؟؟
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٨/٠٧
١
٠
آقا چرا متوجه تغیر نمیشین من رویا نیستم فاطمم! ای بابا اگه رویا میدونست کسی یادش نمیکنه...خب حالا که فکر میکنم میبینم کاری هم نمیتونست بکنه...آقا یکی تبریک بگه...ای بابااااااااا.
پریا
پریا
٩٣/٠٨/٠٧
١
٠
چی تبریک بگیم رویاااااااااااااااااا جون ؟؟خخخخ
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
::::::::::::::::::::شوما دیگه کی هستی؟ هی وای آقا من رویا نیستم!!!! من فاطمم تبرییکاتی جشنی کیکی!
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/٠٨/٠٧
١
١٦
اگه قرار باشه تولد هر کسی رو توی تقویم بگنجونن که ۳۶۵روز سال میشه تولد .کوروش به فرض که آدم خوبی باشه دلیل نمیشه تولدشو جشن میگیرن و بزارن تو تقویم
نسل چهارم
نسل چهارم
٩٣/٠٨/٠٧
١٣
٠
کوروش هرکسی نیست! کوروش کسیه که این کشورو واسه ما ساخته...کوروش کسیه که برای اولین بار توی دنیا حرف از عدالت زد و منشور کوروش رو ساخت....همه ی دنیا کوروش رو به عنوان بزرگترین پادشاه دنیا میشناسن.اسمش تو همه ی کتابای مذهبی اومده! 2700 سال پیش کوروش اولین نفری بود که یه کشور واحد با یه ارتش منظم برای دفاع از ناموسش ساخت!!....لیاقتش بیشتر از اسم خیلیاس که الان توی تقویم ما جا دارن...
korosh
korosh
٩٣/٠٨/٠٧
١٣
٠
شما مثل اینکه اصلا مطالعه نداری آقا ! اگه نمیدونستی بدون که همین چند کشوری که تو منطقه فارسی صحبت میکنن و یکمی زبون شیرین ما تو دنیا شناخته شده اس به برکت همین کوروش بزرگ هست ! نمیدونستی بدون که همین خلیج فارس خلیج فارسی که میکنی و باهاش جلو عرب ها پُز میدی از فتوحات همین کوروش بزرگه ! اگه نمیدونستی بدون که همین کشوری که ما داریم اگه در زمان هخامنشیان انقدر بزرگ و قدرتمند نمیبود الان به اندازه یه شهرستان هم وسعت نداشت با توجه به شاهان قاجاری و.. که اینهمه امتیاز و به کشور های بیگانه دادند ! بعدشم بنیان گذار ایران کوروش بزرگ رو این هیچ حرفی نیس ! 7 آبان هم تنها تو ایران نیس که سالروز کوروش کبیر نامیده شده ! تو جهان همه این روز رو به اسم کوروش کبیر میدونن ! نمیدونستی بدون .....
korosh
korosh
٩٣/٠٨/٠٧
٩
٠
خانوم نسل چهارم احسنت به شما :) قانع کننده ترین چیزهارو نوشتید ! احسنت ! من قصد توهین ندارم ولی آقا مرتضی به نظرم هیچی از تاریخ کشورت نمیدونی ! مطالعه ات رو زیاد کن داداش ! واسه اطلاع عمومی خوبه ! واقعا من با این کامنتت ناراحت شدم که خیلی ها مث تو به خوندن همین کتاب های سانسور شده تاریخ تو مدارس بسنده کردن و نرفتن یکمی درباره گذشته وطنشون تحقیق کنن !
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٥
٠
من فقط میخاستم نظر بچه هارو بدونم طرز فکرتون ک بنظرم کاملا غلط هستو نمیتونم عوض کنم...فقط بگم کورش هر کسی نیس..:)
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٣
من به هیچ تاریخ نویسی اعتماد ندارم چون سلیقه ای رفتار می کنن من نمیگم کوروش بده...
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٨/٠٧
٥
١
چطور میشه برای اقای رییس جمهور سابق ،هر سال طرفداراش تولد میگیرن و ایشون کیک رو تیکه میکنن ، بعد نمیشه روز کوروش تو تقویم داشته باشیم ؟؟؟؟؟؟؟؟
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/٠٨/٠٧
١
٥
من یکی از طرفدارهای احمدی نژادم ولی اون که پیغمبر نیست که همه کارهاش درست باشه در ضمن اطرافیانش اشتباه میکنن تولد میگیرن.یه بار مردم یکی از استانها برای رهبر هم تولد گرفتن که با مخالفت رهبر مواجه شدند.
پریا
پریا
٩٣/٠٨/٠٧
٧
٠
زادگاه و تاریخ تولد هیچ کس در هیچ تقویم و نقشه ای نیست !چرا که ادم ها هر لحظه در قلب کسانی که دوستشان دارند متولد میشوند! بعله ! خوشم میاد هر کاری هعم میکنن که کوروش فراموش بشه ..فراموش که نمیشه هیچ اتفاقا بیشتر تو ذهنا نقش میبنده!شعار کوروش «گفتار نیک» «اندیشه نیک» «کردار نیک» ...مذهب ما هم همینو میگه!
نسل چهارم
نسل چهارم
٩٣/٠٨/٠٧
٣
٠
ممنون از کوروش گرامی و حرفاتون:)...درضمن آقا هستم با اجازه:)
shakhe_shemshad
shakhe_shemshad
٩٣/٠٨/٠٧
٣
٠
کوروش هر کسی نیست رفیق! بیشتر مطالعه کن.
korosh
korosh
٩٣/٠٨/٠٧
٣
٠
مرتضی داداش سر یه بحث الکی داری کل کل میکنی ! نمیخوام توهین کنم اما خود احمدی نژاد بود که همون اوایل ریاست جمهوریش نماد کوروش درست کرد و رفت مدال انداخت کردنش ! احمدی نژاد هم یک آدم افراطی بود این و تموم ایران فهمیدن ! تو میگی جشن تولد هیچکس نباید تو تقویم باشه قبول ! اما اگه بخوای یاد کسی که برای وطنت زحمت کسیده فراموش نشه بهترین کار همین گذاشتن یه روز مخصوص برای اون فرده ! کوروش بزرگ هم کم ادمی نیست ! به شکلی میشه گفت بنیان گذار فرهنگ و نسل آریایه ! تو همین تقویم جمهوری اسلامی ایران هم از شخصیت های مهم مثل مدرس مثل شهدا مثل امام خمینی و... یه روز مخصوص رو گذاشتن تا هیچوقت از یاد فراموش نشه ! خیلی هم خوبه ؟ اما مگه کوروش بزرگ چه چیزی کم داره ؟ غیر از اینه که نام ایران رو بعد حدود 2000 سال زنده نگه داشته ؟؟؟
amin20
amin20
٩٣/٠٨/٠٨
٢
٠
همه ی حرف ها رو کوروش زد ! من چیزی نمیگم ! فقط یکم تحقیق و تفکر ! حد اقل قرآن که میخونی برو سوره ی کهف رو بخون ×
mina_h
mina_h
٩٣/٠٨/٠٧
٧
١
هعییییی این همه روز چرت و چرت تو تقویمون هست اونوقت روز تولد کوروش نیست..ینی واقعا تاسف بار است:((((((((
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٠
منم همینو میگم دیه:)ممنون
Negar_s
Negar_s
٩٣/٠٨/١٢
٠
٠
مثلا روز پسر ( كه در اينده به ثبت شايد برسه منو نگران كرده واقعاO_o)
نسل چهارم
نسل چهارم
٩٣/٠٨/٠٧
٣
٠
فقط یه دلیل بیارین که نباید اسمش تو تقویم کشورمون باشه...
korosh
korosh
٩٣/٠٨/٠٧
٨
٠
جنابان مسئول به قول خودشون خیرخواه مملکت براورد کردن که با توجه به اون عشق و علاقه ای که در زمان قبل انقلاب شاهان پهلوی نسبت به کوروش بزرگ داشتند اگه کوروش رو خیلی بزرگ کنن و به صورت جامع و کامل ازش اطلاع به دست مردم بدن ممنکنه که مردم به سمت روز برگرداندن از انمقلاب بشن و به سمت شاهان پهلوی روی بیارند ! اینه که ایران ما پیشرفت نمیکنه ! واسه اینطور افراده ! به نظرتون این دلیل قانع کننده اس ؟
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٨/٠٧
٤
٠
چون ما ايرانى ها فقط ادعا داريم ...........بعله!!دیدگاه حاکمیت ، تاریخ ایران بعد از هجرت پیامبرآغاز میشه و قبل از اون اصلا به رسمیت شناخته نمیشه!!اصلا کدوم کار مون درست بوده که حالا این بشه!اون از بناهای تاریخیمون اینم از این!
korosh
korosh
٩٣/٠٨/٠٧
١١
٠
کوروش کبیر کسی است که ایران و تا همین امروز به دنیا شناسونده ! اون کتیبه اش تو سازمان ملل هنوز هم جز بزرگترین آثار هاس و هزاران نفر چه ایرانی و چه غیر ایرانی به اون افتخار میکنن ! شکوه ایران در زمان هخامنشیان یه چیز ثابت شده اس ! عدل و اعتدال ایران در زمان کوروش بزرگ یه چیز ثابت شده اس ! بعید میدونم مسئولان گرام با این بچه بازیاشون بتونن کوروش بزرگ رو به فراموشی بسپرن ! واقعا هیچ دلیل قانع کننده ای نیست که بتونه نبودن سالروز کوروش بزرگ رو تو تقویم ایران اسلامی توجیه کنه ! هیچ دلیلی !!!!! اگه کسی دلیلی داره خوشحال میشم بدونم ؟!؟!
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٠
اوهوم...فقط متچکر میشم کنار ی اسم الصیل ایرانی کبیر نیارین:دی..خخخخخ
korosh
korosh
٩٣/٠٨/٠٧
٣
٠
حتما حتما ! از دستم در رفته دیگه نمینویسم :)
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
١
٠
ممنون:دی...خخخخ
korosh
korosh
٩٣/٠٨/٠٧
١١
٠
تو همین جیم خودمون 7 آبان رو نزده سالروز کوروش بزرگ ! حتی اشاره ای هم بهش نکرده و حتی از مناسبت های کشور ترکیه گذاشته اما به سالروز کوروش بزرگ که از وطن خودش هست اشاره نکرده ! جای تاسف داره واقعا !
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٠
چی بگم والا...:)
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٠
موافقم
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٨/٠٧
١
٠
افرین به این دقت شما ..
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٠
اینکه بمردم تو این زمینه ها اطمبنانی وجود نداره زننده تر هست تا نادیده گرفتن یه شخصیت تاریخی-فرهنگی، خیلی هام خیلی وقتا کار هایی کردن و چیز هایی رو از زیان دیگران گفتن که این بی اعتمادی هارو بوجود آورده ولی بازم بنظرم سره سوزنی انصاف نیست ابدن :)
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
١
٠
:)من نصف حرفاتونو نفهمیدم راستش:)پیچ تو پیچ حرف زده بودین..شایدم سنم نمیکشه ک بفهمم..بهرحال ممنون:)
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
حالا گیریفتم منظورتون:دی...بهله موافقم باهاتون:)))خخ
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٨/٠٧
٥
٠
تو یه مطلب خوندم ، زمان انقلاب یه بنده خدایی (که اسمش رو نمیارم) با یه تیم 70 -80 نفره بلند شده رفته شیراز ، تخت جمشید رو خراب کنه ، چون اونو از مظاهر طاغوتی میدونسته ، که مردم شیراز جلوش رو میگیرن و نمیزان !!!!!!!!!!!!!! ببین چقدر ادم باید کوته فکر باشه!!!!!!!!!!!!!!!!11
پریا
پریا
٩٣/٠٨/٠٧
٧
٠
شما چرا انقدر راه دور میره تو همین دولت قبلی رفتن که به یه بهانه ای مقبره ی کوروش خراب کنن.باز خوبه این خارجیا اومدن حرفی زدن!گفتن کوروش فقط مال ایرانی ها نیست ..ماها هم که بی خبر! اعتراضم ممنوعه!
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
ولی خب البته سرستونای تخت جمشید ک شیر بوده رو خراب میکنن..بنظرشون علامت پرچم قدیم ایران بوده:|||..کوته فکر گفتین تموم شد؟ممنون ازتون:)
zahra
zahra
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
نظری ندارم .............:)
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
:دییییی
پریا
پریا
٩٣/٠٨/٠٧
٩
٠
الان اگه بگیم ماهواره میگن شماها منحرفید از این حرفا!! امروز 7 ابان بود کاری نداریم کوروش پیغمبر بود یا شاه! ولی اینو میدونیم که ایرانی بود از نژاد اریایی ها!! تلوزیون خودمون که هیچ ..اصلا سکوت! بعد شبکه های خارجی رو باید میدید از صبح هی گفتن تا شب ! اصلا یه چیز های میگفتن که من ایرانی تا حالا نشنیدم !حرفاشون خیلی قشنگ بود! اکثر شبکه های ماهواره ای مخالف ایرانن و یه جورایی همش ضد ایران حرف میزنن! ولی امروز واسه اولین بار حرف های قشنگی زدن !اصلا افتخار کردم ایرانیم!
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٠
نگو این حرفارو عزیزم..ی سری میان باز میگن..کورش ضد ایران بوده ک تو ماهواره ازش گفتن:| ممنون:)
پریا
پریا
٩٣/٠٨/٠٧
٥
٠
واقعا عارفه نظرت اینه !!پس من دیگه سکوت میکنم !!اگه بخوایم اینجوری فکر کنیم بیشتر شبکه های ماهواره ای روز تاسوعا و عاشورا شبکه هاشون قطع میکنن! حالا گناه کارن یا نه ..من نمیدونم! ولی به احترام امام حسین! کاشکی یکم افکارمون باز تر بود !ای کاش
korosh
korosh
٩٣/٠٨/٠٧
٣
٠
بخاطر همین ضد انقلاب های بی همه چیزه که الان درباره کوروش بزرگ اینهمه سانسور میشه تو ایران ! میترسن ایرانی ها به سمت اونا رو بیارن اگه درباره کوروش حرف بزنن ! چون قبل انقلاب از کوروش خیلی تعریف میشده الان انقدر سخت گیری میشه بابتش ! تمام مشکل ما همین ضد انقلاها هستن با اون شبکه هاشون !
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٨
١
٠
پریال جون نظر من ک این نیس..من اصن این حرفو قبول ندارم باور کن..میگم ی سری ادما میان این حرفارو میزنن:||
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٨/٠٧
١١
٠
کوروش مقدس نیست ..اما کوروش انسان بودو انسانیت است که مقدس است...کوروش مقدس نیست اما خدمتی که کوروش به این سرزمین کرد مقدس است ..کوروش مقدس نیست اما در تمام دنیا ایران و ایرانی را با نام کوروش میشناسند ..ایران است که مقدس است ..کوروش مقدس نیست..اما کوروش جاودانست...و جاودانگیست که مقدس است .....
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٧
١
٠
آوریییییییییییییین..مرسی قشنگ بود
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٠
ایولله انفسکم ، احسنت احسنت
korosh
korosh
٩٣/٠٨/٠٧
٢
٠
تموم شد رفتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت ! خیلی قشنگ بود گلپری خانوم نمره شما بیســــــــــــــــــــــــــــــــــــته بیســـــــــــــــــــــــــــــته :)))
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠٨/٠٨
١
٠
کوروش کیه؟؟؟
هاچ
هاچ
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
پسر همسایمونه
korosh
korosh
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
:/
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
واقعا ک...:|بتو هم میگن ایرانی؟:دییییییییییییییی...واقعا کورشو نمیشناسی؟؟؟؟دستت درست فاطمه جون..خخخخخخخخخخخخ
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠٨/٠٩
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخخ..گرفتم کوروش همونی که بچه ی شیرازه تخت جمشید و از این حرفا داره؟؟؟؟؟
amin20
amin20
٩٣/٠٨/٠٨
٣
٠
حالا من نمیدونم الان که همه میدونن کی روز کوروش است چرا تو تقویم نمیارن ! اصلا بعیده ما ایرانی باشیم بعد کوروش نباشه ! اصلا ولش کن روز کوروش گرامی باد
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
خخخخخخخخخ..ممنون از شما:)
sm-mousavi
sm-mousavi
٩٣/٠٨/٠٨
٢
٤
شاید کوروش آدم بزرگی باشد و باید یادش را گرامی داشت ولی ما آدم های بزرگ مثل کوروش کم نداریم که هیچ کس حتی نامشان را هم نمی داند...
سمیرام
سمیرام
٩٣/٠٨/٠٨
١
١
به دلیل اینکه شناخته شده نیستند نمیتونیم بزرگ بداریمشون ، مردم بزرگداشت چیزی یا کسی رو میگیرن که ازش مطلع باشن... و این آدمایی که شما میگین شاید مورد قبول خیلی باشن ولی فکر نمیکنم اونقدر محبوبیتشون زیاد باشه که مورد قبول جهان واقع بشن و باعث بشن نام ایران سربلندو پایدار باشه.(محبوبیت واسه یه عده خاص با محبوبیت واسه کل دنیا خیلی فرق داره)
sm-mousavi
sm-mousavi
٩٣/٠٨/٠٨
١
٢
اگر شناخته شده نیستند چون خودمون نخواستیم که بشناسیمشون و این آدم ها شاید مورد قبول جهانیان نباشند(حتی جهانیان می خواهند ما را از آنها دور کنند) ولی باعث شدن نام ایران سربلند و پایدار بمونه(بعضی وقت ها گمنامی بالاتر از محبوبیت است)
korosh
korosh
٩٣/٠٨/٠٨
٢
٠
100 در 1000 کسانی هستند که ما نمیشناسیمشون و خیلی هم بزرگ و قابل احترام بودن ! ولی کوروش رو که تمام دنیا میشناسن ! این خیلی فرق میکنه ! اصن نام اون هارو هم بنویسن مگه ما میگیم تو تقویم کوروش و بنویسن و دیگه هیچی دیگه ننویسن ! هرکی شایسته هست بنویسنش ! 100 در 100 کوروش بزرگ هم تو درجه همونایی هست که شما میگی !
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
خب ازونا هم نام ببرن..شما متهم ردیف اولینا:دیییییییییییی...تولدا کورشو تو تقویم جیم نذاشتین:دییی./.خخخخخخخخ
sm-mousavi
sm-mousavi
٩٣/٠٨/٠٨
١
١
حرف من این نیست که چرا نام دیگر بزرگانمان در تقویم نیست، حرف این است که غیر از کوروش بزرگان دیگری هم هستند که باید ازشان یاد شود و مهم این است که یاد بزرگان در قلب ها زنده باشد، نه در تقویم...
amin20
amin20
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
درست میگید ولی الان بحث چیز دیگه ای است !
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
با مستر امین موافقم..من بحثم سر اون نیس..من میگم چرا تو تقویم نیس..نع ک با تو تقویم نبودن از یاد میبریمش یا نع..مردم ایران یجورین ک هرچیو ازشون دور کنی بیبشتر بهش نزدیک میشن:|خودم منظور خودمو نفهمیدم الان:)خخخخخخخخخخخ
admincheh
admincheh
٩٣/٠٨/٠٨
١
١
در مورد هرچیزی غیر از تعصب اول خوب بخونید و بعد با آرامش نظر بدین !:)کار سختی نیست:)
سمیرام
سمیرام
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
تعصب به نفسه چیز بدی نیست و اینکه همیشه همه چیز نیاز به مطالعه زیاد نداره ، گاهی اوقات در حد یک کتاب تاریخم میشه اطلاعات بدست آورد.
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
:دیییی
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٢
من با این که به کوروش ظلم میشه موافقم ولی ....اولا اینکه نام یک نفر تو تقویم باشه باعث بزرگداشتش نمیشه!!! ............ دوم : اینکه کوروش توی 7 آبان بدنیا اومده توی هیچ منبع معتبر تاریخی ذکر نشده!!!...... سوم : قبل از هر گونه بزرگداشتی باید جلوی کسانی رو که دارند نام کوروشو به لجن میکشن بگیریم مثلا من تو همین نمایشگاه کتابی رو دیدم دویست صفحه ای که روش نوشته بود اندرز های طلایی کورش بزرگ! درحالی که تمام اندرزهایی که از کورش به ما رسیده رو سرجمع کنیم بیست صفحه هم نمیشه!
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
با یکی از جمله هاتنون موافقم.. ممنون از شما:)
پریا
پریا
٩٣/٠٨/٠٨
٢
٠
کوروش حتی اگه یه حرفم زده ..حرف درست زده !یه بار دیگه اینو نوشتم :گفتار نیک ..کردار نیک ..اندیشه نیک...... سر جمع بزاریش کنار هم نمیشه یه جمله !درسته !اما برید تا براتون تفسیرش کنن !نه یک کتاب بلکه 100 ها کتاب هم براش کمه !!اقا مگه ما هم که مسلمونیم همینو نمیخوام !
korosh
korosh
٩٣/٠٨/٠٩
١
٠
کی گفت کسی که اسمش تو تقویم باشه باعث بزرگداشتش میشه ؟ ما میگیم باعث زنده نگه داشتن نام اون فرد میشه ! این دوتا باهم خیلی فرق داره ! !!!!! منم همون صحبت های پریا خانوم و میزنم ! دمتون گرم پریا خانوم !
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/٠٩
٠
٠
در جواب پریا خانوم : کتابی که با لا اشاره کردم حتی یک کلمه هم از حرفای کوروش توش نبود و نویسنده فقط سعی کرده بود با گذاشتن نام کورش بزگ روی کتابش حرفای خودشو بجای حرفای کورش به مردم غالب کنه!......درجواب کورش عزیز : فکر میکنم نام کورش اونقدر بزگ باشه که به خودی خود تا ابد جاودان بمونه!
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/٠٩
٠
٠
راستی یک چهار هم باید بگم : تقویم محل ثبت اتفاقات است نه افراااااااااد !! برای مثال سالروز نوشته شدن اولین قوانین حقوق بشر توسط کورش در تقویم باید ثبت بشه.
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/٠٩
٠
٠
*کوروش
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٨/١٠
٠
٠
اقا امیر حسین شرمنده اگه تند مطلبم نوشتم...منظور حرف منم اون تیکه ی اخر مطلبتون بود! وگرنه حرفای شما هم درسته!
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
با کدوم جمله؟
پریا
پریا
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
به گمونم منظور عارفه همون خط اول بوده! :)))))))))
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٩
٠
٠
فقط همون جمله اول ک نوشتین بهش ظلم میشه...با یک و دو و سه تون موافق نیستم:|خخخخخخخ
m_tahereh
m_tahereh
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
بنظر من باید تو تقویم ثبت میشد و خیلی بیشتر از اینا ازش یاد میشد
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٩
٠
٠
موافقم..حرفم همینه..ممنن ازت:)
t
t
٩٣/٠٨/٠٩
٠
٠
خیلی انجمن خوبی بود تشششششکرات
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٨/١٠
٠
٠
خواهش میکنم قابل شما رو نداشت :)))
shakhe_shemshad
shakhe_shemshad
٩٣/٠٨/١١
١
٠
کسوف یک پدیده ساده و موقته. خورشید هیچ وقت پشت ابر پنهان نمی مونه. انکار خورشید انکار حقیقته.
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٨/١٥
٠
٠
اوم من هیچی نگم بیتره (-_-)
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/١٦
٠
٠
ببخشید من نبودم جواب دوستان اخریرو ندادم..ممنون از حضورتون در انجمن:)
شادی
شادی
٩٤/٠٥/٠٩
١
٠
من کاری به کوروش ندارم کسیم حرفی از بت نزد که بیخودی شلوغش کنیم ولی حق کوروش نبود که یادی ازش تو تاریخمون نباشه این واقعا بی انصافیه