خانه انجمن محرم را معرفی کنید!
٤٩٣
٤٠
asadzadeh_s

محرم را معرفی کنید!

محرم را معرفی کنید!

فرض کنیدمن دوست خارجی شما هستم،و تازه با ایران اومدم و با محرم آشنایی زیادی ندارم

اگه بخوایید روایت محرم و صفر رو برام تعریف کنید چطور می گید و چطور تعریف می کنید؟!

٩٣/٠٨/٠٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٤
١
٠
اخه چرا شما چنین سوالایی میپرسین؟ببینین این ی موردیه ک من میتونم حضوری تعریف کنم..وقتی چهره طرف مقابلمو ببینم..ولی تا وقتی چهرشو نبینم و یا تا حتی پشت تلفن نباشه واقعا نمیتونم تصمیم بگیرم چی بپرسم:(((((
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/٠٨/٠٤
١
٠
اول سلام میکنم به شما! بعد میگم به معنای واقعی کلمه همین 2 ماهِ محرم و صفرهستش ک اسلام رو پابرجا نگه داشته... تقریبا تو این 2ماه کار شیطون کساده! معمولا همه یکرنگ میشن و شور حسینی همه جا دیده میشه در وصف امام حسین هیچی نمیتونم بگم فقط میگم که واسه اقایی عزاداری میکنیم ک اینقد بخشنده و شفاعت گره که گاهی دعا میکنیم شمر و بقیه قاتلین اهل بیتشون رو شفاعت نکنن رو قیامت...
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
;-)
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٨/٠٤
٢
٠
ج سخت@! خب واقعا باید در اون شرایط باشم اگه بخام بگم کلیییییی میشه....
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٨/٠٤
٠
٠
منم همینو میگم:(
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
:)
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
:)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٨/٠٤
٠
٠
من دوست خارجی ندارم// حتی فرض هم نمیکنم من با اجنبی جماعت؟نو نو نو نو نو
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
:|
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
:|
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٨/٠٨
٠
٠
از من یادگیرفتی ها!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٨/٠٤
٥
٠
سلام ... بجاي اينكه حرف بزنم يك بشقاب شله براي ايشان ارسال ميكنم خودش همه چيز را خواهد فهميد
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/٠٨/٠٤
٠
٠
:)))
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
ياد آقاى م.نص افتادم خخخخخ حرف حساب بى جواب
maede
maede
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
من سعی میکنم اول اون فرد رو با شخصیت امام حسین و خانواده شون آشنا کنم(البته قبلش باید رو آشنایی خودمم کار کنم!)بعد فکر کنم خودش متوجه میشه واسه چی عاشورا اتفاق افتاد و محرم و صفرو درک میکنه.این جمله عالی و تاثیرگذار امام حسین رو هم حتمن بهش میگم:اگر دین ندارید و از قیامت نمی هراسید،در دنیای تان آزاده باشید...
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
يه توضيح درست درمون
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/٠٥
١
١
ببین توضیحیش طولانی هس......در درک تو هعم نیس...چون خارجیگینی هستی....اوکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
حالا شما يه توضىح ميدادى شايد درک کردم خب عجب هاااااااا
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
شوخی کردم....ماه عاشقی....ماهی که امام و همراهاشون فقط واسه امر به معروف جانشون رو از دست دادن
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
من خودم هنوز عاشورا رو درک نکردم..پس چجوری میتونم واسه یه نفر دیگه بگم؟؟؟؟؟؟؟
Leon_SK
Leon_SK
٩٣/٠٨/٠٥
٢
٠
حـال خـوب یعنـی: محــرم بـوی بغـض، بـوی پیـراهـن مـشکـی، بـوی پـرچـم سیـاه، بـوی تبـل و دوقـل، بـوی اسپنـد، بـوی روضـه ی 3سالـه، بـوی گـریـه ، بـوی لـعـن های پشـت علامـت، بـوی فـریـاد یـا ابـاالفضـل، بـوی فریـاد یـاحسیـن...
MM_sh
MM_sh
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
:) به به
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
عالى واقعا عالى....
mina_h
mina_h
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
از حضرت محمد (ص) شروع میکنم تا برسم به واقعه ی کربلا
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
خوبه ولى يکم خلاصه تر هم شايد بشه... نميدونم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٦
ماههای چای دارچین و قیمه
MM_sh
MM_sh
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
MM_sh
MM_sh
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
دارچین چرا؟
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
جفتشو دوست ميدارم ولى مشهد بيشتر شله ميدن تا قيمه متاسفانه از نظر من.....
raha_sl
raha_sl
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
ماهی که تووش مظلوم ترین آدم دنیا به فجیع ترین شکل ممکنش شهید شد .. تا به بقیه نشون بده برای اعتقاد مقدست ..عشق پاکت .. میشه حتی زندگیتو فدا کنی .. تحملِ تیر خوردن توو گلوی نوزاد 6ماههت ... بی پدر شدن دختر سه ساله ت.. بریده شدن سرت و دستای برادرت..تشنگی بی امون خونوادت ... فقد کار یه عاشق واقعیه کسی که همه جوره عشقشو به معشوقش ثابت کرده باید یادشو راهشو حرفشو هدفش زنده نگه داشته بشه تا همه بشناسنش و ازش یادبگیرن
zahra
zahra
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
خیلی چیزا ...........................:)
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠٨/٠٩
٠
٠
میگم محرما تو مشدما شله مدن دوست خارجی
shakhe_shemshad
shakhe_shemshad
٩٣/٠٨/١٤
٢
٠
محرم، صفر، رمضان و ... برخی ماههای خاص و مناسبت های متفاوت؛ بهانه ای هستند برای تفکر. برای لحظاتی، دقایقی، ساعاتی، روزهایی بدون گناه زیستن... . هالی دی در تمامی فرهنگ ها وجود داره. به معنای روز(یا مناسبت) مقدس. روز پاک. که بعضا با یک یا چند روز خاص اشتباهِ مصطلح شده. مثل کلمه "ریکا" که برای تمام شوینده ها بکار می بریم. یا تاید. در حالیکه یک اسم عامِ معنایی هستند. هالی دی هم یک اسم معناییه. محرم؛ ماهِ تفکر باید باشه نه صرفا گریه و زاری و سیاه پوشی.
shakhe_shemshad
shakhe_shemshad
٩٣/٠٨/١٤
١
٠
یا بطور مثال اغلب ما ایرانی ها به محض شنیدنِ صدای قران از بیرون فکر میکنیم لابد یک نفر مرده و برای آرامشش قرآن میخونن. در حالیکه نباید اینطور باشه و این کتابِ نجات بخش باید اونقدر زیاد قرائت بشه که ما رو فقط و فقط به یاد خدا بندازه و دستوراتش.
raha_sl
raha_sl
٩٣/٠٨/١٤
٠
٠
چقد زیبا گفتید ممنونم