خانه انجمن چه طور نماز ِشش دانگ بخوانیم؟!
٦٨٢
٧١
ali_sh

چه طور نماز ِشش دانگ بخوانیم؟!

چه طور نماز ِشش دانگ بخوانیم؟!

به نظر شما باید چیکار کنیم که در نمازهامون حواسمون پرت نشه و شش دانگ حواسمون به نمازمون باشه؟

به نظر خودتون نمازهایی که میخونید همینطور هست؟

میدونید که اگر این طور نماز بخونید چه امتیاز هایی داره؟؟

٩٣/٠٧/٢٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
توی این بحث خیلی میشه صحبت کرد من شنیدم که میگن کلید نمازه باتوجه وضو گرفتنه باتوجهه یعنی اگه شما به وضو گرفتنتونم اهمیت بدین وخلاصه مقدمات نمازو با توجه فراهم کنین انشالله نمازه با توجهی هم خواهید داشت یا به قوله شما شش دانگ:)من دارم سعی خودمو میکنم ولی خوب اونجور که میخوام هنوز نشده:)اره امتیازاشو میدونم ولی خوب زیاده دیگه نمیشه بگی:)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
آخرش باید اول با دست راست آب بریزی رو دست چپ یا بلعکس؟؟
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
واقعا خسته نباشید میگم بهتون خخخ واقعا نمیدونید؟اگه واقعنی نمیدونید بگین براتون توضیح بدم:)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
عهه خب بگید دیگه شوخی ک ندارم من
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
خخ باشه دعوا نداریم اول که صورته هیچ بعد با دسته چپ دوباراب میریزین روی دسته راست بعد که تموم شد با دسته راست اب میریزین روی دسته چپو بعدشم که مسح ها:)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
مرسی/راستی اون دعایی که گفتید موقع قنوت بخونید اون چی بود؟؟
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٧/٢٨
٠
٠
ربنا لا تزغ قلوبنا بعد اذ هدیتنا وهب لنا من لدنک رحمه انک انت الوهاب:)معنیشم تقربا میشه :خدایا قلب ما را متزلزل نکن بعد از اینکه هدایتمان کردی همانا که تو (اینجاشو دقیق نمیدونم دیگه وهاب چی میشه)ولی اصلش همون بود دیگه
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
منم حرفای بهزادفر..حالا با ی ذره اونور و اینورتر...خخخخخخخخخخخ.......:دی
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
چه عجب یه موافقه با حرفای من پیداشد خخخخ;-)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
خخخخخ!شما از خودتون ایده ندارید؟؟
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
وای خیلی سخته...مگه شیطون میذاره.؟؟؟ ولی توجه به معانی نماز و سلام دادن به امام حسین قبل شروع نماز....
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
ای بابا وقت با خدا بودن هم نمیزاره ها بارهای سر نماط فکرم منحرف شده رفته خونه همساده خخخخخخخخخخخخخخ.!(مدیونید فک کنید منطوری داشتما خخ
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
o-o
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
بابا این شیطون خاک بر سر اصلا انگار ما رو نمیخاد ول کنه! من که خودم هر وقت میدونم شیطان داره منو از راه بدر میبرد چشامو میبندم اینجوری حواسم به نمازم بیشتره.....
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
میدونید بستن چشم ها در نماز خوندن ایراد داره؟؟
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
خودمو کور که نمیکنم این رو هم میدونم منظوورم اینکه چشمامو ریز تر میکنم تا حواسم باشه فکر نمیکردم شما این جوری برداشت کنین :)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
آها فک کنم من منظورمو بد رسوندنم!یا شایدم بد فهمیدم ببخشی:دی
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
البته من یک تصویری از یک حدیث تو ذهنم دارم بعد اونو میزارم سر در مغزم اصلا دیگه شیطون جرااااااااات نمیکنه طرف آدم بیاد!
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
خب بگین مام شیطونو جیـــــــــــــــز کنیمش:دیییییییی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٢
سلام ... بهترين راه كه در ايران هميشه در مقابل مشكلات استفاده مي‌شود نخواندن نماز است.
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
نخواندن؟؟ منظورو نگرفتم شرمنده.....
rafie.r
rafie.r
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
جان؟!در ایران؟!نخاندن نماز؟!جدی ک نمیگید؟!
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
یعنی چی؟0ـ0
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٧/٢٧
١
٠
سلام ... حرفي ندارم
mina_h
mina_h
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
هاااع؟؟؟
Negar_s
Negar_s
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
خخخخخ همه پوكيدن O_o
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٧/٢٨
٠
٠
پس برای چیزی که نمیتونید ازش دفاع کنید همه رو جمع نبندید:)
rafie.r
rafie.r
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
ب نظر من بایذ ب معنی نماز توجه کرد و فقدم ب مهرت نیگا کنی...ولی بازم نمیشه!
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
من عربیم خوب نیس چیکا کنم خب؟
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
ربطی به یاد داشتنه عربی نداره شما باید یه سری چیزای اولیه رو دیگه بلد باشید الان مثلا قل هو الله احد که چیزی نداره دیگه بگو خدا(او)یکتاست بقیه شم همینجور با یک بار خوندنه از روهم ادم حفظ میشه
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
نه بابا؟جدی؟دقت نکرده بودم:)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/٠٧/٢٦
٢
٠
اگه یه لحظه تصور کنیم ک نمازی که میخونیم اخرین نمازی هس ک میخونیم میتونه خیلی موثر باشه
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
دقیقااا :)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
اینو در نظر نگرفته بودم/ممنون:)
maede
maede
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
داشتن حضور قلب خیلی سخته!محیطی که نماز میخونیم،وقت نماز(اول وقت باشه یا آخر وقت) خیلی تاثیر داره.بهترین راهم که همه زیاد شنیدیم همین توجه کردن به معنی چیزیه که داریم میخونیم.دیدم گفتین عربیتون خوب نیس!سوره ها و ذکرایی که تو نماز میخونیم اونقدر سخت نیس که لازم باشه عربیمون خوب باشه و حتی اگه بلد نباشین هم یاد گرفتن معنی ها راحته.
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
اهوم موافقم:)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
منون بابت پاسختون/
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
توجه کردن به معنی و واقعا اونا رو از ته دل گفتن.....تو یه محیط خلوت نماز خوندن که حواس آدم پرت نشه....
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
اوه خدایشش اینو موافقم ها !من که اصلا وقتی یکی داره نیگام میکنه عمرا بتونم نماز بخونم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
راه حلش اینکه به معنی و ترجمه کلمات و آنچه که میخونید توجه کنید.
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
اینم خیلی می تونه موثر باشه :)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
چشم:)
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
یه چیزی شنیدم در این رابطه که خیلی خوبه .... میگه که ما که در تمام طول روز به هزار تا چیز دیگه فکر می کنیم و براشون وقت میذاریم.....بیایم اون ده دقیقه ای که میخوایم برای خدا وقت بذاریم ـ که البته برای خودمونه بازم- یایم همین ده دقیقه رو کامل حواسمون رو بدیم به خدا....
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
خو من میخوام ولی نمیشه شاهدخت خانوم والا
حلما(سرباز ولایت)
حلما(سرباز ولایت)
٩٣/٠٧/٢٧
١
٠
تازگیا وقتی نماز میخونم تصویر عمم میاد جلو چشمم...!شاید خدا میخاد بهم بفهمونه ک این نماز ب درد عمت میخوره!!!...خخخ
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
عه نه بابا !من فک میکردم باز چون خیلی عمم دوس دارم اینطوریه خخخ
neyosha
neyosha
٩٣/٠٧/٢٨
٠
٠
عه ! عمه ها قابل احترام ان :| تصوير خالت بياد بياد جلو چشت خو ...( مديدني اگه فك كني ك من عمه ميشم ولي خاله نع ) خخخ
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٧/٢٨
٠
٠
:دی خیلی بامزه بود خخخخخخخخخخخخخخخ عمه
حلما(سرباز ولایت)
حلما(سرباز ولایت)
٩٣/٠٧/٢٩
٠
٠
نیو اتفاقا من خودم عمه تا دلت بخاد میشم اما خاله عمرا...!!!!!!!!!!ولی میبینی؟با حقیقت کنار اومدم..!!!خخخخ....بهزادفر جان خودمم اولین بار ک خوندمش بلند قهقهه زدم...!!!!
حلما(سرباز ولایت)
حلما(سرباز ولایت)
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
جدا از شوخی...حضور قلب و مهتر از اون اول وقت بودنش،ک باعث میشه اون مداوم اول وقت خوندن حضور قلبو ب همراه بیاره...آیت الله بهجت مفرمایند که...دقیقا جملشون رو حضور ذهن ندارم...اما مضمونش اینه:اگر مداوم نماز اول وقتو ب جا اوردی و بعد ی مدتی دیدی ب راحتی گناه میکنی خودم گناهتو ب گردن میگیرم...! سعی کنیم تا میتونیم اول وقت بخونیم چون همون اول وقت بودن بعد ی مدت حضور قلب رو هم میاره و نماز اول وقت همراه با حضور قلب 6دانگ نمیشه ب نظرتون؟:)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
چرا چرا میشه:)
mina_h
mina_h
٩٣/٠٧/٢٧
١
٠
وهنگامی که موسی از پروردگارش در در کوه طور پرسید:چگونه نیایش بندگانت را پاسخ میگویی؟ ندا امد:ای موسی هروقت بنده ای از بندگان من به نماز می ایستد انچنان به نیایش او گوش فرا میدهم که گویی مخلوقی جز او در زمین ندارم اما او به گونه ای با من سخن میگوید که انگار هزاران خدای چون من در دل خویش دارد.... به نظر من اگر هرموقع نماز میخونیم این عبارت رو به ذهنمون بیاریم شاید بتونیم یکم حواسمونو جمع نماز کنیم
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٧
٠
٠
من نفهمیدم.............
حلما(سرباز ولایت)
حلما(سرباز ولایت)
٩٣/٠٧/٢٩
٠
٠
منظور اینه که توجه بیش از اندازه خداوند رو ب خودمون در لحظه نماز مدنظر داشته باشیم ک سبب باکیفیت تر شدن و ب قول شما6 دونگ نماز خوندنمون بشه...اوکی؟
پریا
پریا
٩٣/٠٧/٢٨
٠
٠
موقع نماز ..فکر عالم و ادم میاد تو ذهنت حتی خاطره بچگیت!من بیشتر اوقات به معنیش فکر میکنم! خیلی تاثیر داره! من وقتی چشمامو تو نماز میبندم بیشتر تمرکز دارم!
حلما(سرباز ولایت)
حلما(سرباز ولایت)
٩٣/٠٧/٢٩
٠
٠
چشم بسته نماز خوندن میگن مکروهه...:)حالا شما چون باعث تمرکزت میشه فک نکنم ایرادی داشته باشه:)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٧/٢٩
٠
٠
دیگه همینایی که بچه ها گفتن :) توجه کردن به والفاظ و اذکار نماز... اینکه هرکدوم چه معنی ومفهومی داره... توجه به تک فرصتی بودن نماز....اینکه این نمازی که میخونم شاید آخرین نمازم باشه...فکر کردن به بزرگی خدا..اینکه این رکوع وسجود در برابر چه چیزی هست...اینکه با نشاط نماز بخونیم...مثل غذا خوردن یا ورزش کردن هرکدومش چقدر بانشاط بهتون میچسبه واز انجامش لذت میبرید...نمازخوندن هم همینطوری.....سخته ولی با مداومت و تکرار درست میشه.....ماکه هنوز اندر خم یک کوچه ایم :/
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٩
٠
٠
:)
حلما(سرباز ولایت)
حلما(سرباز ولایت)
٩٣/٠٧/٢٩
٠
٠
آفرینننن...دقیییییییییییقا اون جمله ای رو گفتی که امام سجاد(ع)فرمودند:همیشه سعی کن طوری نماز بخون که این نماز آخرت باشه..!:)...
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٧/٢٩
٠
٠
به قول شاعر : فکرم همه‌جا هست، ولی پیش خدا نیست/سجاده زردوز که محراب دعا نیست/گفتند سر سجده کجا رفته حواست؟/اندیشه سیال من ـ ای دوست ـ کجا نیست؟!/از شدت اخلاص من عالم شده حیران/تعریف نباشد، ابداً قصد ریا نیست!/از کمیتِ کار که هر روز سه وعده/از کیفیتش نیز همین بس که قضا نیست/یک‌ذره فقط کُندتر از سرعت نور است/هر رکعتِ من حائز عنوان جهانی‌ست!/این سجده سهو است؟ و یا رکعت آخر؟/چندی‌ست که این حافظه در خدمت ما نیست/ای دلبر من! تا غم وام است و تورم/محراب به یاد خم ابروی شما نیست/بی‌دغدغه یک سجده راحت نتوان کرد/تا فکر من از قسط عقب‌مانده جدا نیست/هر سکه که دادند دوتا سکه گرفتند/گفتند که این بهره بانکی‌ست، ربا نیست!/از بس‌که پی نیم‌وجب نان حلالیم/در سجده ما رونق اگر هست، صفا نیست/به به، چه نمازی‌ست! همین است که گویند/راه شعرا دور ز راه عرفا نیست!!! مصداق حال خیلیهامونه ها (-_-)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٩
٠
٠
هه چ جالب
حلما(سرباز ولایت)
حلما(سرباز ولایت)
٩٣/٠٧/٢٩
٠
٠
خدا این نمازو از شما قبول کنه...!خخخ
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٧/٣٠
٠
٠
این شعر و شاعرش جلوی رهبر خونده بود.....رهبر هم دقیقا همین حرف حلما رو بهش زده بود....خخخ
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٩
٠
٠
ستن چشم ها در نماز ایراد داره:)
Niva
Niva
٩٣/٠٧/٢٩
٠
٠
میگن توجه به معانی و قرائت نماز میتونه خیلی کمک کنه.... من که همش حواسم به مینو پرت میشه.. کوچیک تر که بود تا میرفتم سجده میومد از گردنم آویزون میشد.. با بدبختی نماز میخوندم.. الان هم که بزرگ تر شده هی میاد سر نماز میخندونم... هر چی هم میگم گوش نمیده این بشر :)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٩
٠
٠
خخخخخ قبوله این نمازه شما مطمعن باشید :)(جدی میگما
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/٠٧/٣٠
٠
٠
مقایسه اش با نمونه های زمینی اشتباهه اما اگر بطور مثال شما به دیدار یک کسی برید که خیلی خیلی دوستش دارید و براش احترام قائلید، چطور مقابلش میشینید و حرف میزنید و گوش میدید؟ مقابل خدا هزاران بار باید بهتر ایستاد.