خانه انجمن قداست مشهد به چیه؟!
٥٦٥
٤٩
ali_sh

قداست مشهد به چیه؟!

قداست مشهد  به چیه؟!

خب همه ما ميدونيم كه مشهد شهر مقدسي  به خاطر وجود امام رضا(ع) هست.

خب حالا سوال من اينه:چيكار كنيم كه شهرمون لايق اماممون باشه؟به نظر شما با اين وضع الان (بي حجابي و...) ميشه اسم مشهد رو مقدس گذاشت؟؟

٩٣/٠٧/٢١
نظرات کاربران
کد امنیتی
miss_khas
miss_khas
٩٣/٠٧/٢١
١
٠
باید کمک کنیم این بی حجابی و رفتارای ناهنجارازبین بره چون مثلا ما همسایه امام رضاییم نباید ایشونو ناراحت کنیم که:(
SMX
SMX
٩٣/٠٧/٢١
١
٠
چه جوری؟
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢١
٠
٠
نباید ناراحت کنیم؟هه.فک میکنید تا الان ایشون خیلی از دست کارای ما خوشحال بودن؟؟
miss_khas
miss_khas
٩٣/٠٧/٢٢
٠
٠
خب منظورم اینه باید همه کمک کنیم تااز بین بره
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٧/٢١
٠
٠
والا من نمیدونم:؟؟؟؟هر کسی باید از خودش شروع کنه دیه
SMX
SMX
٩٣/٠٧/٢١
٠
١
خودتون دارید میگید که قداست مشهد به امام رضا (ع) هست نه به خاطر حجاب مردمش
SMX
SMX
٩٣/٠٧/٢١
٠
٠
ببخشید اشتباهی تو پاسخ به شما نظر گزاشتم
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢١
٠
٠
خب ما باید امام رضا رو خوشنود نگه داریم نه ک با کارامون....
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٧/٢١
٦
٠
فقط میدونم توی پاییز زمستون بی حجابی در شهرمون کم که نمیشه بیشترم میشه/خانومها فقط یک کاپشنی چیزی میپوشن و بس گاها کوتاه.و فقط ادم از روسریشون میفهمه دخترن و پسر نیستن
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٧/٢١
٠
٠
اره منم همین عقیده رو دارم من موندم اینا یخ نمیزنن؟خخخ من که پجاهتا میپوشم اخرشم سرما میخورم خخخ
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢١
٠
٠
یا این پسرا خب تیشرت میپوشن کاپشنشو میندازن رو دستشون ک نشون بدن مثلا لباس های مارک و خوشگلی دارن در حالی ک از سدما مث بووووق دارن میلرزن خخ
mina_h
mina_h
٩٣/٠٧/٢١
٥
٠
هیچ کار و هیچ کس نمیتونه از مقدسی مشهد کم کنه و صفت مقدسو از مشهد بگیره چون این وجود امام رضاست که این صفتو به این شهر میده ما با رفتارامون مردم مشهدو پیش دیگران خراب میکنیم
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٢
٠
٠
البته همه جا خوب و بد داره ولی متاسفانه با کارهای بعضی ها دیگه حرفی برای گفتن نمونده والا
rafie.r
rafie.r
٩٣/٠٧/٢١
٣
٠
مشهد ب خاطر وجود مبارک امام رضا(ع)همیشه مقدسه...اما این بی حجابا هستن ک قداست خودشون رو زیر سوال میبرن...خداوند هدایتشون کنه...
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٢
٠
٠
ایشآ...///
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٧/٢٢
٠
١
بله متاسفانه.................... ولی بد حجابی تو مشهد نسبت به تقیه ی نقاط ایران کم تره .
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٢
٠
٠
شاید//ولی نباید همین کم وجود داشته باشه درسته؟؟
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٧/٢٢
١
٠
فقط به بدحجابی نیست باید با زائرین با احترام ومحبت رفتار شود .باور کنید وقتی آدمی در یک شهری غریب است رفتار خوب میزبان تا مدت ها در یادش می ماند.مسلمانی تا حدود زیادی به اخلاق خوش بستگی دارد وقتی رفتار ما خوب شود حجاب هم کمکم درست می شود
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٢
٠
٠
بله کاملا درسته ولی پتاسفانه وقتی کسب ی از دین گمراه میشه ک دیگه اخلاق هم برتش نمیمونه.
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٧/٢٢
٢
٠
شما چررررررررا فقط بدحجابی رو میبینین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ههه..واقعا بره طرز فکرتو متاسفم:|
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٢
٠
٠
متاسف نباشید اینقد. با حجاب ها کم شدن ک دیگه اصن دیده نمیشن متاسفانه.
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٧/٢٢
٠
٠
فکرتون منظورم بود..ن نخورد....در ضمن حرفم دلیل براین نیس ک بد حجابم:|
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٢
٠
٠
نه بابا من اصن همچین فکری نکردم ماشآ... جیمی ها همه خوبن:دیی// مثلا خب میخوای بری حرم از خودت هم شروع کردیو خیلی دیگه آدم خوبی شدی ولی خب در بین راه و یا همون اطراف حرم چشت ب ی چیزایی میفته ک بدون اینکه بخوای.......///تقصیر مام نیستا//حالا بگید چرا فقط بد حجابارو میبینی آخه با حجابی نمونده دیگه برا شهر ب این خوبی.
m_tahereh
m_tahereh
٩٣/٠٧/٢٢
٠
٠
خیلی چیزای دیگه ای هس که مهم تر از حجابه
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٧/٢٢
١
٠
هر کس باید اول از خودش شروع کنه......
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٢
٠
٠
اونایی.ک شروع نمیکنن؟
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٧/٢٣
٠
٠
ما اول خودمون رو باید اصلاح کنیم....
L.milad
L.milad
٩٣/٠٧/٢٢
٠
٠
با این همه بی حجابی بازم مشهد خیلی از شهر های دیگه بهتره اما خب این معنی ش این نمیشه که خوبه.............در کل ادم از خودش شروع کنه همه چی خوب میشه
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٢
٠
٠
خب من و شما از خودمون شروع کردیم ب فرض مثال بقیه رو چیکار کنیم؟
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٧/٢٣
٠
٠
سلام ... فرض مثال بقیه رو چیکار کنیم؟ ج مسوليت جامعه با ما نيست با مديران مدني است كه بجاي جبر از متدهاي همه پسند و آگاهي استفاده نمايند. دخالت ما باعث ميگردد همه نسبت به هم مواضع بگيريم
L.milad
L.milad
٩٣/٠٧/٢٤
٠
٠
من و شما نیستیم که هر ادمی خودشو اصلاح کنه مطمئن باش این اصلاح رو چارتا از دوستاش هم اثر میذاره و اونا هم درست میشن یا اگه هم نشن بهتر میشن و این جوری زنجیر وار همه درست میشن
maede
maede
٩٣/٠٧/٢٣
٠
٠
متاسفانه گاهی میگم حیف امام رضا که اینجاست!رفتار "بعضی "مردم و حتی خود خادم های حرم گاهی،تصورات بدی رو واسه افرادی که میان اینجا واسه زیارت و مسافرت ایجاد میکنه!مشهد اصلن اونطور که باید نیست!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٧/٢٣
٠
٠
سلام ... يعني چه كه بعضي خادم‌ها تصورات بدي واسه افراد ايجاد ميكنند؟
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٣
٠
٠
ینی که رفتارشون طوری هست که آرم شرمنش میار اسمشونو بزاره خارم!!!
maede
maede
٩٣/٠٧/٢٤
٠
٠
یعنی به قول علی آقا رفتارشون شایسته خادم امام رضا نیست،یعنی تو زندگی شخصیشون که میری میبینی لیاقت خادم امام رضا بودنو ندارن فقط لباسش رو پوشیدن و فقط ظاهرن خادمن و.....!البته بازم تاکید میکنم "همه" نه "بعضی" از اونا.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٧/٢٤
٠
٠
سلام ... اگر رفتار يك نفر كه لباس خدمت پوشيده و در حرم شايسته نيست بهترين حالت كه مسول وي اعلام فرماييد . اما رفتار يك نفر در خانه چطور است را نميتوان قضاوت نماييم . من به اين باور رسيده ام كه هيچ كس نميتواند به راحتي خادم شود مگر اينكه حضرت نظر لطف به ايشان داشته باشد. /// به عنوان يك همشهري كه افتخار همجواري دارم كه از قضاوت كردن ديگران دوري نماييم.
maede
maede
٩٣/٠٧/٢٤
٠
٠
آقای روشناوند من قضاوت نکردم!اگر چیزی رو میگم حتمن اول دیدم و تجربه کردم که میگم.یعنی حتمن رفتار اون فرد که خادم حرم هست رو تو زندگیش دیدم که میگم شایسته نیست!و گرنه بله خودم متوجه هستم که از روی ناآگاهی و شنیده ها حرف نزنم و به قول شما قضاوت نکنم و البته مطلق نگری رو هم کنار بذارم و نگم همه.در مورد این نظر لطف هم که میگین قطعن همینطوره اما نه در مورد همه!مثل این میمونه که بگیم هرکی زائر امام حسین میشه حضرت طلبیدنش!نه،خیلیا هم هستن که پول و شراط دارن هرسال میرن کربلا!یا حتی سالی یکبار هم بیشتر میرن!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٧/٢٣
٢
٠
سلام ... مگر حجاب چه مشكلي دارد .
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٧/٢٣
٢
٠
هیچی هیچ مشکلی نداره.....فاجعه هس
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٣
٢
٠
هییییییچ مشکلی نداره!! انگار که شما از خونه بیرون نمیریدا
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٧/٢٤
٠
١
سلام ... از خانه بيرون ميام. ولي چشمم اينهايي كه احتمالا شما ميبينيد را نميبيند. چون ميدانم كه در قيامت هيچ كس نخواهد بود كه بگردن بگيرد كه تويي به مومني كه چادر نداشته چه گفته اي
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٧/٢٤
٠
١
سلام ... و خانم زهرا اگر فاجعه است پس چرا شما تصويري در نمايه خود داريد كه موهايش بيرون ريخته است آيا اين ترويج نيست
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٧/٢٤
٠
٠
البه....ینی بچه ها مثلا اگه پرو فایل من رو ببینن..فردا میان و هم چین رفتاری ازشون سر میزنه.... و شما هم احتمالا چشم بسته از خونه میاین بیرون......چون اوضاع حجاب دذر جامعه ما فاجعه هس....و شما هم سعی کنین واقع بینانه به این موضوع نگاه کنین.... به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگزاریم
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٧/٢٤
٤
٠
جالبه....ینی بچه ها مثلا اگه پرو فایل من رو ببینن..فردا میان و هم چین رفتاری ازشون سر میزنه.... و شما هم احتمالا چشم بسته از خونه میاین بیرون......چون اوضاع حجاب دذر جامعه ما فاجعه هس....و شما هم سعی کنین واقع بینانه به این موضوع نگاه کنین....
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٧/٢٤
٢
٠
جالبه....ینی بچه ها مثلا اگه پرو فایل من رو ببینن..فردا میان و هم چین رفتاری ازشون سر میزنه.... و شما هم احتمالا چشم بسته از خونه میاین بیرون......چون اوضاع حجاب دذر جامعه ما فاجعه هس....و شما هم سعی کنین واقع بینانه به این موضوع نگاه کنین....
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
نمیدونم...واللا ما از مشهد حرمشو دیدیمو بس که اونجا هم بحمدلله همه چیز مرتبه :)) یعنی از من بپرسن میگم بی حجاب تو مشهد ندیدم (-_-)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/٢٦
٠
٠
عهه مگه شما 2نیا دیده نیستین؟؟ دروغ گو دشمن خداس خخخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٧/٢٩
٠
٠
خب دنیادیدم که این حرفو می زنم دیگه ;)