خانه انجمن کالای تولید داخل یا کالای تولید خارج؟
٨٣٣
٣٨
m.shiezadeh

کالای تولید داخل یا کالای تولید خارج؟

کالای تولید داخل یا کالای تولید خارج؟

وقتی برای خرید کالای خارجی بیرون می روید این را مد نظر دارید که با واردات آن کالا چند نفر از هم وطن های شما بیکار میشوند؟

چه تعداد کارگاه و کارخانه تعطیل میشود؟

و چقدر این وسط برخی از دلال ها و کشورهای تولید کننده پول به جیب می زنند؟

با این اوصاف خارجی می خرید یا ایرانی؟

٩١/١١/٢٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١١/٢٢
٠
٠
بستگی داره........از هدوش خرید میکنم....خوب کالای ایرانی بعضی هاش زیاد عمر نمیکنه ...ولی بعضی هاشم خوبه........
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١١/٢٢
٠
٠
کالای ایرانی هم درجه بندی داره ... خو چرا نری از همون کالا درجه 1 ایرونی بخری؟
s.a
s.a
٩١/١١/٢٢
٠
٠
الان که خارج و داخل نداره....... همشون شدن جنس بی کیفیت چینی!
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١١/٢٢
٠
٠
خخخخخخ :)))
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٢٢
٠
٠
بستگی داره!تو صوتی تصویری فعلا کره حرف اولو می زنه کیفیتی جنس ایرانی باهاش قابل مقایسه نیست!پارسال رفتیم کولر گازی بخریم ایرانی که اصلا نیست اولا ،،بعد وقتی شرکتی کولری زده با رده انرژیA+ما کدومو انتخاب می کنیم!ما تقریبا نصف لوازم برقی خونمون LGاما در مورد لباس وکفش وکیف به ایرانی رضایت می دم چون کیفیتش خوبه!
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٢٢
٠
٠
موافقم.
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١١/٢٢
٠
٠
لایک!
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٢٣
٠
٠
بَعلههههههههههه..... لایک داری بانو.....
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٢٢
١
٠
اگر جنسی باشد که واقا ارزش خرید را داشته باشد چرا که نه!حتما ایرانیش رو میخرم.اما امان از جنس بی کیفیت! وقتی که کیفیت باشه همه چی حل میشه...
smt_200
smt_200
٩١/١١/٢٣
٠
٠
موافقم
mahshid
mahshid
٩١/١١/٢٢
٠
٠
زیاد توفیق نداره....بستگی به جنش داره که مسلما خارجی بهتره ...
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١١/٢٢
٠
٠
مسلما داری اشتباه میکنی!
smt_200
smt_200
٩١/١١/٢٣
١
٠
خیلی خیلی هم اشتباه نمیکنه اگه شما هم چند مرتبه بری جنس ایرانی بخری و بعد به یه جنس مشابه خارجی با کیفیت بر بخوری مطمئن باش که دیگه اصراری به خرید ایرانی اش نداری. همین خودرو رو شما ملاحظه کن . اگه جرأت دارن واردات خودرو رو آزاد کنن تا ببینن عایا میتونن با جنس خارجی مشابه با همون قیمت رقابت کنن. . . مسلما نمیتونن. بهتون قول میدم تا خودرو ساز ما نره خودشو اصلاح کنه هیچ کی سراغ جنسش نمیره... ولی من آرزو میکنم تا ایرانی یه خورده خدا و پیامبر رو مد نظر قرار بده و بعد که خدارو ناظر بر کارش دید ، دزدی از وقت و مال و بیت المال و .. کم کنه اونوقت دنیا حداقل دنیای ایرانی گلستان میشه. ما هم که مرض نداریم و آبروی کشورمون رو میخواهیم. میریم ایرانی شو میخریم. اما ....
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١١/٢٣
٠
٠
واسه همه اجناس صدق نمیکنه ولی نظر شما کاملا درسته
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٢٣
٠
٠
خیلی هم درست گفتین جناب..... :))))))))
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١١/٢٢
٠
٠
بعضی از جنسا ایرانیش بد نیست بیشتر واسه پوشاک ایرانی استفاده میکنم و البته ترک ... ولی واسه لوازم برقی متاسفانه کالای ایرانی اون کیفیت مد نظر ما رو نداره...
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١١/٢٢
٠
٠
آره خب برای لوازم برقی خارجی بهتره
m_kashiyan
m_kashiyan
٩١/١١/٢٢
٠
٠
باید منطقی رفتار کرد.وقتی یه جنسی خارجیش بهتره و ایرانیش به درد نمیخوره خب معلومه باید قید ایرانیه رو زد!اما بعضی جنسا که وافعا ایرانی و خارجیش فرقی نداره قضیه اش فرق میکنه.
m-nas
m-nas
٩١/١١/٢٢
٠
٠
اخرش از دست این ادمین یکی رو می کشم.....ی پیشنهاد مشابه این برای انجمن دادم......حدود سه هفته پیش .............اخه چرا تبعیض............چرا مطالب من و چاپ نمی کنی/...........الهی کچلی بگیری
admin
admin
٩١/١١/٢٢
٠
٠
الان انجمن هات رو چک کردم؛ اینا که هیچ کدومش متن ندارند! یکی دو تاش هم که متن داره خوب نیست؛ مثلاً نوشتی به روح و جن اعتقاد داری؟ ما خودمون رو کشتیم سر این موضوع، هم توی سایت و هم توی جیم! یا نوشتی فیلم سینمایی بعدش رفتم توش می بینم هیچی متن نداره!
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٢٢
٠
٠
برادر من صبر داشته باش منم همین حال شما رو دازم :دی. آقای ادمین یک کاری بکنید حداقل این مطالبی که ما میفرستیم و مشکل داره معلوم بشه که خراب بوده تا دباری بفرستیم.
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١١/٢٢
٠
٠
خخخخخ :))) نص جان منو شما نداره ک!! مث بچه های خوب بیا نظرتو بده اینقدم غر نزن!
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٢٢
٠
٠
منم تا حالا این مشکا واسم پیش اومده!طرح کردنش مهمه نه اونی که مطرحش می کنه!
m-nas
m-nas
٩١/١١/٢٣
٠
٠
ادمین جون نمی دونم چرا هرچی که برات میفرستم می گی متن نداره.....مشکل از کجاست
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١١/٢٣
٠
٠
نص! مَزَن! غر مَزَن! خخخ
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٢٢
٠
٠
کفش ایرانی خوبه اونم ب خاطر چرمش اما از بقیه اجناس خیری ندیدم
bye
bye
٩١/١١/٢٢
٠
٠
منم که بازم میگم اصلا برام مهم نیست که خارجی باشه یا ایرانی اصیل ! هر وقت دوستان جنس جدید اوردن ما رو صدا میکنند !
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٢٢
٠
٠
چی می فروشین؟به درد ما می خوره مشتری شیم؟
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٢٢
٠
٠
بورس انواع عینک ها!یکی بخر یکی(همون یکیه خودتو) ببر!:)))
bye
bye
٩١/١١/٢٣
٠
٠
سپهری جان همکار لازم دارما!!!!! زبونتم که ماشاالله خوبه
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٢٣
٠
٠
تازه کجاشو دیدی جناب بای:)))
جوجه طلا
جوجه طلا
٩١/١١/٢٢
٠
٠
خب بستگی داره چی باشه.چون بیشتر چیزها چینی شده من ایرانیشو ترجیح میدم ولی برای وسایل الکترونیکی مثل موبایل و اینا اصلا ایرانی نمی خرم.درسته که باید از تولیدات داخل حمایت کرد ولی نمیشه تو این اوضاع پول خودمم دور بریزم.خب کیفیت اجناس ایرانی رو بیشتر کنن من از خدامه تولید ایرانو بخرم.
mahshid2
mahshid2
٩١/١١/٢٣
٠
٠
شما زیاد خودتو اذیت نکن جوجو جون ....خدایی خوب اسمی را بهت پیشنهاد دادم .این اسمه یک دفعه ای به ذهنم رسید فکر نمی کردم این قدر جوجو باشه!
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٢٢
٠
٠
والا الان که همه چیز چینیه..... نمیدونم ولی خب اگه مطمئن باشم که مالِ اصلِ خارجه!!!!!!1 خب اونو می خرم..... ولی جنس ایرانی اگه باهاش برابری کنه و تفاوتی از نظر کیفیتی نداشته باشی ایرانی خب.... چون خدمات پس از فروشش تو کشور خودمونه...... :)))))
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٢٣
٠
٠
دقیقا دختر عمو جون:))
m-nas
m-nas
٩١/١١/٢٣
٠
٠
مثلا لباسشویی و لوازم بهداشتی و ارایشی فقط ایرانی .....لوازمی مثل کامپیوتر،یخچال،ال ای دی ،ال سی دی ، گوشی و...فقط ژاپنی و کره ای....ماشین باکیفیت و کم مصرف و ارزون از نوع چینیش.....پوشاک فقط تولید وطن.....ابزار کار امریکایی و المانی......صنایع غذایی هم ایرانی
parisa
parisa
٩١/١١/٢٣
٠
٠
بستگی به وسیلش داره........اگه کار اران تو اون مورد خوب باشه خوب اونو میخرم.............وگرنه که خارجیگینی...........
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١١/٢٤
٠
٠
والا من از خدا 12سال عمر گرفتم فقط یه جنس ایرانی خوب دیدم اونم کفشایی بود که چنسال پیش خریدم!لامصب مث اسب کار میکردن ها!ضمانتم داشتن!ولی از بقیه جنساش خیری ندیدم!من قبلا تعمیرکار موبایل بودم!اون اولا که جی ال ایکس اومده بود یه بنده خدایی اومد گف این گوشیمو چند شب پیش خریدم(glx بود)الان صداش درنمیاد!یه آهنگ گذاشتم قابشو فشار دادم دیدم صداش در اومد!گفتم حاجی خورده زمین گفت نه!باز کردم دیدم این گوشیه اصلا پیچش کوچیکتر از حد استاندارد اون قابه!اصلا نمیتونست قابو نگه داره!دیگه مجبور شدم به این تکنولوژی خفن ایرانی مقداری چسب آلفا اضافه کنم!