خانه انجمن از جنگ چی می دونی؟!
٧٦٩
٥٦
سلیمان حسنی

از جنگ چی می دونی؟!

از جنگ چی می دونی؟!

بنام او که رب العالمین است          خداوندِ سماوات و زمین است 

سلام، بیشترشما اززمان جنگ چیزی به خاطرنداریدوباعزیزانی که به شهادت رسیدند برخورد مستقیم نداشته اید،اینجا چندسؤال پیش می آید:1-شما ازجنگ چه میدانید؟2-آیا دربارۀ جنگ درست اطلاع رسانی شده است؟3-شهداچگونه انسانهائی بوده اند؟4-برای معرفی بهتراین عزیزان وجنگ چه پیشنهادی دارید؟ لطفا دراین مورد مشارکت فعال داشته باشید.با سپاس فراوان

٩٣/٠٦/٢٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
h_looshi
h_looshi
٩٣/٠٦/٢٤
٠
٠
راستش دوم دبیرستان مارو بردن شلمچه یه رزمایش اجرا کردن، واقعی.... انقد مارو ترسوندن یه عده قلبشون گرفت با امبولانس بردنشون! همین
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٤
٠
٠
سلام:فکرمیکنید اگر واقعی بودهم اینگونه بود.مطمئنانه چون همه خودرا آماده میکردندمثل زمان جنگ.پاسخ سؤالات راهم میگفتید.متشکرم ازحضورتون.
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
ع توام اونجا بودی هانی ؟؟منم بودم عجب صحنه ای بود خدایی خشم شب بود! عااالی بود! اون امبولانس هاهم واسه طبیعی جلوه دادن صحنه بود فک کنم چون من ندیدم کسی حالش بد شه..! از کدوم مدرسه اومدین؟؟
h-looshi  ام
h-looshi ام
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
مطمئنا واقعیش ترسناک تره...سوالاتون سخته شرمنده! عه تو هم بودی؟!!!!!!!!!!! اون امبولانسای تو اتیشا نه، یکی جای بچه ها واستاده بود، یه نفر بعد اون انفجارا نفس نفس زد افتاد بردنش! ما اون جلو دم راه بودیم... از طرف قوچان نمونه کوثر میرفتیم
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٤
٠
٠
من برادرزاده شهیدم:) شهدا یه سری ادم معمولی بودن که خواستن وانتخاب شدن... اطلاع رسانی بسیار ضعیفه....
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٤
٠
٠
سلام:شهیدان همچو ما، بودند زمینی /// ولی با غیرت و پُر شورِ دینی/سَر خود را سَرِ پیمان، نهادند /// به دشمن ذرّه‌ای، میدان ندادند/درست گفتید اطلاع رسانی خوب نیست.شعر شهیدان رادرصفحه ام گذاشته ام.متشکرم ازشما.
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٦/٢٤
١
٠
فقط همین رو میگم که بیشتر اونایی که رفتن جبهه و اسیر شدن و مجروح شدن و.... الان از هیچ امکانات و مزایایی استفاده نمیکنن و نظرشون اینه که ما برای ادای دینمون رفتیم وهیچی نمیخایم ولی یه عده دیگه که هیچ کاری اون زمان انجام ندادن و بیرون گود نشسته بودن داعیه جنگ و جهاد و... دارن و از همه مناصب امکانات و.... استفاده میکنن تازه طلبکار هم هستن.عموی من دوسال اسیر بوده و ۴۵ درصد جانبازی براش بریدن اما هیچ استفاده ای نمیکنه .
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٤
١
٠
سلام:بسیار سپاسگزارم از شما.درست میفرمائیدپیشگامان جنگ وشهادت گوشه نشینند.قسمتی ازشعرم که هفتۀ آینده منتشرخواهدشد: عده ای ازغُصه ها ، جان داده اند / عده ای،با پول ،جولان داده اند/ یک گروهی، درپیِ کسبِ مقام / وآن دگر، درجستجوی کسب نام/
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٦/٢٤
٠
٠
از جنگ همينقد ميدونم كه صدام و رژيم بعث با وحشي گري ايران رو به خاك و خون كشيدندو خيليارو بدبخت كردن_درباره جنگ بله هر روز ي فيلم و سريال جديد ميسازن ولي خب زياد رنجي رو كه متحمل شدن رو نشون نميدن_شهدا انسان هاي خوب و فداكاري بودند(البته اونطور كه به ما فهموندند)_پيشنهاد خاصي ندارم!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
سلام برعلی آقای عزیز:لطف کردید دوست گرامی باحضور گرمتون.شاید شعر شهیدان بد نباشه. متشکرم http://www.jeem.ir/pagetwo.php?print=3&type=4&id=15211
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
بله خوندمش! اي بابا خجالتمون ميديد استاد
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
پدرم میگه جونمونو کف دستمون گرفته بودیم می رفتیم جلو ... میگه هر لحظه که صدای رد شدن تیرا از کنار گوشمون رو می شنیدیم مرگو تو چشامون میدیم ..فک نکنم جاش باشه یه خاطره کوتاه از شهید شدن چند نفر که یکی دو متری بابام بودن و داشتن نخود کشمش میخوردن و فقط بابام و فرماندشون اونجا سالم موندن بگم؟
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
سلام آقای قلی زاده:چرانه.اتفاقا با همین خاطره ها خیلی مسائل ازدفاع مقدس روشن میشه.سلام خدمت پدربزرگوارتون برسانید.امیدوارم که عمری طولانی همراه با سلامتی داشته باشند.متشکرم
PDrAM
PDrAM
٩٣/٠٦/٢٥
١
١
سلام و درود.....شعرتان زیبا وانجمنتان بحثی مهم است.......در کل هم ما چیز زیادی از جنگ نمی دانیم چون در آن حضور نداشتیم و نزدیکی مرگ و زندگی خود ودوستان را درک و تجربه نکرده ایم. اطلاعات ما در حد کتاب های خاطراتی که داریم و بعضی از فیلم هاست.به نظرم فیلم های آقای ده نمکی تصویر واقعی تر از زمان جنگ نشان می دهد تا فیلم های بسیاری که چیزی از آنها در ذهن نمانده به جز اینکه یک ایرانی با 10 تا تیر نمیمرد و چند عراقی با یک تیر روی زمین می افتادند...سریال معراجی هاشون هم خیلی عالی است و از شلنگ آب داخلش خبری نیست...خدا خیرشون بده.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٥
١
١
سلام:بله آقای ده نمکی چون جمگ را لمس کرده وحضور داشته بهتر میتواندکار جنگی بکند.فیلمهایشان به واقعیات دفاع نزدیکتر است.ازحضورجنابعالی متشکرم
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
از جنگ نبودن پدر تو خونه ,ترس حمله هوایی دشمن وقت صدای آژیر قرمز,خوشحالی بعد ازادی قسمتی از وطن که دست دشمن افتاده, از جنگ کلی خاطره دارم, گریه های شبونه نمازودعاهای مادرم در مورد جنگ اطلاع رسانی نشده و نمیشه چون تا تو موقعیت. نباشی هر چقدر هم فیلم ساخته بشه و خاطره گفته بشه بازم فایده نداره البته نظر منه و شهدا مردامانی بودن مثل من و شما ولی اونقدر در اعتقادشون راسخ بودن که از همه چیشون تو این دنیا دست کشیدن و گذاشتن و رفتن برای معرفی این عزیزان هر کاری انجام بشه کمه خاطرات. اون عزیزان و صحبت با افراد نزدیک زندگی اون عزیزان میتونه کمی یاد آور باشه
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
سلام:درست میفرمائیدهمنشینی با یادگاران دفاع مقدس خیلی کمک کننده است.یکی از برنامه های عالی مستندهای شهید آوینی است که متأسفانه چندسالی هست که در زمان نامناسبی پخش میشود.دررابطه با شهدا هم درست گفتیدآنان مثل ما ولی با ایمان وهمتی بالاو عاشق اهل بیت و امام بودند.خیلی ممنونم از حضورحضرتعالی.سلام خدمت پدرو مادر محترمتان برسانید.
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
از جنگ تقریبا اطلاع کامل دارم. خیر اصلا به اندازه واقعی اطلاع رسانی نشده . شهدا کسانی بودند که صراط مستقیم رو پیدا کردند. یک پیشنهاد واسه شناخت بیشتر منش شهدا :سایت جیم هرروز یک شهید رو بطور کامل معرفی کنه .
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
سلام: خیلی متشکرم پیشنهاد خوبی است که دوستان مسئول سایت باید زحمت آنرا بکشند.متشکرم
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
فقط میدونم از اسم جنگ هم میترسم! شاید خودمون از نزدیک لمسش نکردیم! اما از لحظه تولدمون ناخودآگاه باهاش سر و کار داشتیم.. وقتی بدنیا اومدیم تازه جنگ تموم شده بود و از مشکلات بعد از جنگ سردر نمیاوردیم..! از همون بچگی همیشه توی اخبار در مورد جنگهای دنیا میشنیدیم و تصاویرشو میدیدیم... ازش متنفرم... از حس اون بچه ای که توی آوار گیر کرده.. از حس پدر و مادرایی که دنبال جنازه بچه هاشونن...همیشه دعا میکنم هیچ جایی جنگ نباشه... از جنگ خودمون اما فقط میدونم اون یه جنگ نابرابر بود. اسمش ایران-عراق بود وگرنه جنگ ایران بود با کل دنیا! ... شهیدا هم یه عده مرد واقعی بودن... که از همه چیزشون گذشتن تا از آب و خاکشون دفاع کنن. آدمایی که کل مردم ایران رو خونواده خودشون دونستن و رفتن تا این خونواده توی آسایش باشه..براشون فرقی نمیکرد افراد این خونواده هم دینشون هستن یا نه.. انسانیت رو به معنای واقعی به همه ما نشون دادن. و اینکه خوب اطلاع رسانی شده.. کتابا و فیلمهای در مورد جنگ کم نیستن. اگر کسی اطلاع نداره لابد نخواسته ازش چیزی بدونه.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
سلام:خوشحالم که عقیده ای پاک وقلبی صاف داریدانشاءا...که هیچ جائی جنگ پیش نیاد.تمام گفتارتون دربارۀ جنگ درست بودبرای معرفی دفاع وشهدا وجانبازان بهترین کار از رسانه های تصویری مثل تلویزیون در زمان مناسب است.بعضی مواقع باانتخاب زمان بد همه چیز را از بین میبرند.مثلا یک اطلاعیه را میدیدم دربارۀ کنگرۀ شهدا مسابقه تیم ملی قطع شده بود ومردم اعصاب به ریخته ای داشتندآن اطلاعیه را پخش میکرد.خیلی متشکرم از محبت شماوحضور گرمتون.
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
دقیقا باید زمان مناسب رو هم درنظر بگیریم... چیزی که خیلیها بهش توجه نمیکنن.. خواهش میکنم.
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
از جنگ بدم میاد ولی مطالعاتم فک کنم کافی نیست....اطلاع رسانی در مورد جنگ، خب در حد مجموعه فیلم هایی که از موسسه هنر های تصویری سوره و بقیه موسسه ها درست شده خوبه ولی کافی نیست ....چون بچه های نیمه دوم دهه 70 و دهه 80 رو میبینیم که اطلاعات چندانی ندارن...چه بسا مورد تمسخر هم قرار بدن....شهدا که خب انسان هایی والمقام بودن و زبونم از گفتنش عاجز میمونه..."از خود گذشتن" شاید دو کله باشه ولی تنها از "خود" گذشتن نیس از تمام "علایق خود" گذشتن هست....و این یعنی والاترین درجه معرفت الهی....کاش هممون بتونیم بهش نائل بیایم....و اما پیش نهاد اینکه سایت جیم که این همه کاربر رو دور خودش جمع کرده اگه یه قسمت خیلی کوچیک رو اختصاص بده به شناسوندن شهدا و گذاشتن قسمت هایی از وصیت نامه اونا خب میتونه تاثیر گذار باشه...متشکرم به خاطر انجمن مفیدتون....
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
سلام:از تشریف فرمائی شما متشکرم.بله درست میفرمائیدبرای اطلاع رسانی ناکافی.درسایت هم آقای نادری ودیگر دوستان میتوانندیک قسمت در صفحه مثل یک قاب وزیر عکس شهید هم قسمتی از وصیت نامه یا زندگی نامه را بنویسند.خیلی متشکرم
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
سلام ... پشت به جنگ را تجربه كردم .
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
سلام:هرکس به نوعی کمک کرده.یکی جنگیده ودیگری به هر دلیلی نتونسته بره.ایرادی نیست مهم حمایت از کشور و رزمندگان است.متشکرم از حضورتون
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
1. از جنگ چیز زیادی شاید ندونم به جز اینکه یه عده ای رفتن و خب خیلی از رشادت ها که انجام شد و اگه من اینطوری بخوام بگم خب خیلی کلیشه ای میشه2.اطلاع رسانی بد نبوده چون واقعا کاری بیشتر از این نمیشه انجام داد...ولی بدی که داره اینه که تکیه شده به معرفی یه عده از شهیدا که همه میشناسنشون...کاش یه کم به شهیدایی که نه فرمانده نبودن توجه میشد و از اون ها هم اسم و یادی برده میشد....و تا سوال آخرتونم سخته دیگه....
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
سلام:خیلی جاها این را شنیدیم که همیشه از عده ای خاص صحبت میشه.از بعضی از شهدای عزیزی که فرمانده ومشهور هم نبوده اندصحبت شده وکم است یکی از دلایل کنگره شهدا همین مسئله است که شهدا را بشناسیم که نمیدانم موفق بوده یانه.اشاره به مطلب خوبی فرمودیدسپاسگزارم
korosh
korosh
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
هیچی نمیدونم ! اصلا هیچی نمیدونم !
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
سلام:انشاءا...که بیشتر به دلاوران وشهدای عزیزی که فداکاری کردند که ما بمانیم، توجه کرده ویادشان را زنده نگهداریم.ممنون از حضورتون
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
از جنگ تا یه حدی می دونم. کلا به کتاب های دفاع مقدس علاقه دارم و من رو خیلی تحت تاثیر قرار میدن مثل دا، پایی که جا ماند و....نمی دونم واقعا اگه من تو یه همچین شرایطی بودم چه عکس العمل نشون می دادم. به نظر من کسایی که به جنگ رفتن آدمای خیلی بزرگی بودن که از همه چیز شون گذشتن. شهدا هم واقعا نمی تونم توصیف شون بکنم چون خیلی بزرگن خیلی....آدمای خیلی معمولی که کارای خیلی بزرگ کردن....درباره جنگ واقعا خوب اطلاع رسانی نشده....بچه های الان چی می دونن در این مورد؟ از نظرمن علاوه بر تلویزیون و سینما و مجلات باید تو سیستم آموزشی ما هم باشه....شناسایی آرمان های که یه عده ای براش شهید شدن خیلی مهمه...البته اینم باید بدونیم که موندن تو زمان جنگ و فکر نکردن به آینده چیز خوبی نیست که برای بعضی از افراد این موضوع پیش اومده....
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
سلام: متشکرم از حضور شما.بلخ کتابهای درسی یکی از جاهائی است که هرچه در مورد شهدا ودفاع مقدس گفته شود همیشه در ذهن می ماند همانطورکه هرچه در کتابهای ما بوده و یادمان هست.بله زمان هم کار خودش را میکند ومتوقف نمی شود در کنار پیشرفت باید بدانیم که عده ای زمان خودشان را عالی گذراندند.خیلی متشکرم از حضورمفیدشما.
mina_h
mina_h
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
از نظر من جنگ ینی خون, توپ, تانک, مرگ:(جنگ ینی 7سال چشم انتظاری مامانبزرگم,جنگ ینی گریه های بابام تو مراسم تدفین عموم(من خودم نبودم فیلماشو دیدم ولی خیلی سوز اور بود),جنگ ینی جانبازایی که هنوزم دارن رنج میکشن هنوزم بخاطر ترکشای تو بدنشون از خیلی از فعالیتا محرومن.البته این نظر شخصیه منه بقیرو نمیدونم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
سلام:جنگ یکی از رویدادهای تحمیلی بر ما بودوکسانی مثل عموی شما اگر نرفته بودندآرامش کنونی در کشور نبود.نسلی تاریخ ساز شدند تا نسلهای دیگر با افتخار زندگی کنند.در مورد جانبازان هم درست گقتیدجنگ برای همه تمام شده ولی برای جانبازان و خانوادۀ انان هنوز ادامه دارد از حضور شما در انجمن بسیار متشکرم.
Niva
Niva
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
من چون در یک خانواده نظامی بزرگ شدم فکر کنم اطلاعاتم بد نباشه.. زمان جنگ هم همراه خانواده در جبهه غرب بودیم و پدرم مدت زیادی رو جبهه بودن... یک عمو شهید دارم و اطارفم هم جانباز و خانواده شهدا کم نیستن... کمی هم کتاب خوندم و به مناطق عملیاتی جنوب هم سفر کردم... و باید بگم این روزها جنگ یا همون دفاع مقدس ما به همراه مردانی که در اون بودن خیلی دارن مظلوم واقع میشن... حیفه واقعا..
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
سلام:اول اینکه خدا عموی شهیدتان را با شهدای کربلا محشورفرمایددوم از پدر بزرگوارتان سپاسگزارم برای زحماتشان ودعاگوی ایشانم سوم هم درست میفرمائید واقعا عده ای از بچه های جنگ مظلوم واقع شده اند.خیلی متشکرم از حضورشما
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
1- از جنـــگ : اخبار دیگری به تو می گویم:/اخبار بارهای گل و سنگ/بر قلب های کوچک/در گورهای تنگ/از خانه های خونین/از قصه عروسک خون آلود.../از انفجار سری کوچک/بر بالشی که مملو رویاست/رویای کودکانه شیرین/از آن شب سیاه/آن شب که در غبار/مردی به روی جوی خیابان/خم بود/با چشم های سرخ و هراسان/دنبال دست دیگر خود می گشت باور کنید/باور کنید/من با دو چشم مات خودم دیدم/که کودکی ز ترس خطر تند می دوید/اما سری نداشت/لختی دگر به روی زمین غلتید/و ساعتی دیگر/مردی خمیده پشت و شتابان/ سر را به ترک بند دو چرخه/سوی مزار کودک خود می برد/چیزی درون سینه او کم بود... از جنگ، صرفا روایت....
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
2- چون درست دنبالش نبودم،درست نمیدونم (-_-)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
3- اين شهيدان نامشان تا جاودان پاينده است/زيرها بس گر زبر گردد، زبرها زيرها/ نامشان چون تاج ِ فخري بر سر اين كشور است... اگه اونطور که شایسته ست میشناختیمشون که خوب بود...
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
4- به نظرم برنامه های یادواره شهدا بدنیست... اگه جوونا استقبال کن برن دنبالش خیلی خوبه...فیلمها مستندات داستان های جنگ ویژگی های خودشونو دارن...ولی بازم جای نگاه خیس مادرای منتظر رو نمیگیره...میدونین بغض صداشون وقتی از عزیزان سفرکردشون میگن، دل آدمو یه حالی میکنه :( شنیدم بنیاد شهید از کارهای گروهی چاپ نشریه وزندگی نامه شهدا استقبال میکنه...یه سری از بچه های مام دست به کار شدن خاطرات وزندگی نامه شهدای محلشون رو جمع آوری میکنن برای چاپ...برای شروع بد نیست.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
سلام:ضمنا وبلاگتون هم عالیه.موفق باشید
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
سلام: بله این کار را چندساله که شروع کرده اندکه انشاءا... خوب از کار در بیاد.متشکرم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
سلام: بسیار سپاسگزارم از شعرهای عالی شما.انشاءا...که سلامت و سربلند باشید.
j-hoseinpoor
j-hoseinpoor
٩٣/١٠/٠٥
٠
٠
من برادر یک شهید ویک جانباز جنگ هستم از نزدیک جنگ را لمس نکردم ولی از نزدیک دفاع کردن از وطنم را لمس کردم نه تنها شهدا بلکه تمام مردم وطنم برای دفاع از خاکم به پا خواسته بودند از زن ومرد پیرو جوان .شهدا فقط از بقیه یک قدم جلوتر بودند.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
سلام خدابرادرتان راباشهدای صدراسلام محشورگرداندوبرادرجانبازتان راشفای عاجل عنایت فرمایدوبه شماوخانواده محترم صبرعطافرماید.سپاسگزارم ازحضورتون
خورشید
خورشید
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
همه اندوخته های من از جنگ مربوط میشه به خاطرات پدربزرگم که دوران جنگ استوار بودن و تو شهرهای مرزی خدمت میکردن همچنین خاطرات عموم از جبهه و شهید شدن همرزم هاشون جلوی چشمهاشون و یا ترس های مامانم که حتی وقتی ازشون حرف میزنه ترس تو چشمام موج میزنه و حرفهای دل پدرم که روزهای جنگ نوجوون بودن و در نبود پدر و برادر بزرگ مسئولیت خونه و بچه های دیگه به دوش پدر بوده. من جنگ رو ندیدم که دهه هفتادی شاید هیچی از جنگ ندونه اما همیشه سعی کردم با قلمم جنگ رو قوت ببخشم همیشه سعی کردم ارمان های 8سال جنگیدن رو با قلمم زنده نگه دارم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٤/٠٧/١٨
٠
٠
سلام:درسته.خانواده هایی که رزمنده درجبهه داشتندهرلحظه درانتظارخبرناگواربودند.دوران سختی بود.متشکرم ازحضورولطفتون.دلنگرانی مقدسی داریدخدایاریاورتان باشد
h - razavi
h - razavi
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
آدمایی هستن که مطئنم در حال حاضر به هیچ عنوان راضی به سهمیه های بیخودی که به فرزندانشون میدن (و جای یه عده آدم مثل من رو میگیرن) نیستن. این یعنی عدالت! من صدها بار جلوی خود بچه های شهید گفتم راضی نیستم....