خانه انجمن چرا ازدواج کردی؟
٨٥٤
١٠٨
فاطمه بانو(آنه)

چرا ازدواج کردی؟

چرا ازدواج کردی؟

چرا آدما باید ازدواج کنن و این که چه ملاکی مهم تر از همه اس؟

متاهلان جیم هم بگن چرا ازدواج کردن؟و ملاکشون چی بود؟

٩٣/٠٦/٢٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
!!!!!!! ملاک خاصی نداره چون باس جمعیت زیاد بشه و یکی هم باشه دیگه همدم و هم راز و اینا.......(بی چاره شوهر من با این همه اطلاعات من)...
MILAD
MILAD
٩٣/٠٦/٢٦
١
٠
عجب دلیل های قانع کننده ای خخخخخ
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
:)قانع شدم الان
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٢٩
٠
٠
مگه میشه کسی با نظرا من قانع نشه؟؟؟؟؟
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
تکامل دین به معنای واقعی. اگه آدم ها میخوان احساس آرامش کنند،اگه میخوان معنی واقعی زندگی رو بفهمن ازدواج کنند.
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
تکامل دین؟این که هدفه...ملاک چی؟
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
ملاک انسان ها که با هم تفاوت دارن ،دختر خوب.
Niva
Niva
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
چون که .. زیرا.... ملاک هام 1....2....3..... :) اگه متوجه نشدین بعد میام به صورت کامل توضیح میدم الان کار دارم :))
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ کجا؟
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٦/٢٦
١
٠
سلام ... اشتباه كرديم سوال ندارد.
mina_h
mina_h
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
برم خانومتونو صدا کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
اشتباه؟پشیمونین الان؟
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
باز شیطونه میگه برم مثل دفه قبل لو بدمتون!!!!خخخ
neyosha
neyosha
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
خخخخخخخخخ.. بگيم بگيم ب خانومتون؟؟؟
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
خواستم بگگم اگه پشیمونین برم باشون صحبت کنم:))))))))))))))))))))))))))))))مث بقیه لوتون بدم:)
MILAD
MILAD
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
ما که متاهل نیستیم، متاهل ها بیان جلو :-)
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
شمام که مجردین بگین
MILAD
MILAD
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
من از تجربیات بقیه استفاده میکنم :-)
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
چقد شما خوبین....استثنائی در نسل ما به حساب میاین!والا....نسل ما تنها نسلیه که همش میخاد خودش تجربه کنه....
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٦/٢٦
٤
٢٥
با سلامی دوباره بعد از یک ماه غیبت از////منکه هنوز مجردم ولی مهمترین ملاکش فکر کنم ارضاء غرایض هست.
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٦
٣
١
کلا جوابی ندارم:|
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٦/٢٦
٥
١١
وقتی 85 درصد علت طلاقها به خاطر مشکلت هستن که در این زمینه بین زوجها وجود دارن////////////////شما بایدم جوابی نداشته باشین و بگین دلایل دیگه مهمه و همیشه این مسئله مهم رو زیر پوشش قرار بدین و تابو باشه فقط براتون در حالی که واقعیت چیز دیگه ای رو نشون میده.
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٦
٣
٠
اگه هدف از ازدواج یه همچین چیزی باشه....فک نمیکنم دوامی هم داشته باشه....داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٦/٢٦
٤
٣
بعله و دقیقا به خاطر که همچین هدفی هم هست /میبینیم که ازدواج دوامی زیادی نداره در جامعه ما !
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٦
٢
١
من نمیگم هدف های دیگه باعث دوامه میگم...این هدف باعث دوام نیس
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٦/٢٨
١
٢
بعد یک ماه دوری از جیم با 13 منفی در اولین کامنتم چه استقبال گرمی ازم کردین!
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٦
١
٠
نمیگم مهم نیس....دلیل اولم نیس...مهم ترین نیس......هدف نیس....ینی مهم ترین هدف نیس!!!!!!!!!!!!!!!!1
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
بریــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــکه!....الان قانع شدین یا بدم قانعتون کنن؟؟؟
neyosha
neyosha
٩٣/٠٦/٢٦
١
٠
من كه كااااااااااامل قانع شدم :/
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
من حرفی ندارم:|
zahra
zahra
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
کامل کامل بود ........:)خخخخخخ
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
بدین قانعمون کنن....یالا....خخ
مهدیه
مهدیه
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
من 13 سالمه 6ماه پیش ازدواج کردم هیچ ملاکیم نداشتم اصلا به ازدواج فکر نمی کردم تو خونه بودم که داییم و مامانم گفتن حاضر شو بیا بریم خونه ی مادر بزرگ کار داریم منم رفتم اونجا دیدم یک خانومه و پسرش اونجان منم نشستم نمی دونستم چه خبر بعد کمکم از حرفا شون فهمیدم خاستگاریه ناراحت شدم زدم بیرون اما داییم اومد دنبالم یه ده بیست روزی همه ی فامیل باهام حرف زدن تا بالاخره راضیم کردند الانم ناراضی نیستم شوهرم مرد خوبیه 20 سالشه اسمشم حسنه یه مغازه ی فروش و تعمیر موبایل داره
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
خوشبخت بشی:))))))))))))))ولی خیلی زود بوده ها
h_looshi
h_looshi
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
:o
mahdie.f
mahdie.f
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
بوخودا من نبودم :(((( :))))))))))
مهدیه
مهدیه
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
من که خوبم خانم: sh_anne یه دوست دارم به اسم فریبا یه سال از من بزرگ تره یه پسر یکساله داره
g_mahla
g_mahla
٩٣/٠٦/٢٨
٠
٠
13؟زود نبود؟؟؟بهرحال امیدوارم خوشبخت بشی:)
miss_khas
miss_khas
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
منکه مجردم(: ولی من فک میکنم تنوع در زندگی یکی از دلالیلش باشه !!!! الان صد در صد همه قانع شدنا!!!!
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
من قانع شدم....هرکی قانع نشده بگه قانعش کنیم
Best_Gamer
Best_Gamer
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
من که هنوز زوده خخ
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
خوبه خودتون میدونین
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/٠٦/٢٦
١
٠
خخخخخخ انه سوالت ته پانکرآسم!خخخ همینجا وایسا برم شوور کنم میام بت میگم!
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
بدو بدو منتظم...بدو
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
ملاک و هدف که دو مبحث جدان. یعنی انجمن دو قسمتیه. خب من درباره ی هدف در ازدواج ارجاعت میدم به اون نوشته های کتاب دینی سوم دبیرستان! درباره ی ملاک هم روش فکر نکردم
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
ممنون واقعا .....من برم خودموازبرج میلاد پرت کنم برمیگردم
zahra
zahra
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
به خاطر این که تشکیل خانواده بدی ...... تجربیات جدید بدست بیاری ............عاقل تر بشی ..............و بتونی به تنهایی به همراه شوهر و فرزندان یه زندگی رو بچرخونی ........ و حتی این امر ازدواج در زمان پیامبرامون بوده و ما هم باید تقلیدی از روی کار های اونا داشته باشیم ............تازه یه چیز دیگه این یه رسم همیشگی بوده و هر دوره داره این کارو انجام میده نسل به نسل .........حرفی نمونده .......حالا اینا ول کن خودت چطوری خــــــــــــــوبی ؟؟؟؟؟؟؟؟:)
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
خوبک....توخوبی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
zahra
zahra
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
ممنون انـــــــــــــــــــــــــه .........:)
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
فاطمة كه تو رمانش همه رو به هم ميرسونه بياد ملاك هاشو بگه :))) ملاكه من كارخونه شوكولاته
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
شکلاتم خوبه......خوشمزه س
f_babaei
f_babaei
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
خخخ میگم نگار همچین حال همتون بگیرم یک سونامی بیاد همه بمیرن خخخخ
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
:|
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٦/٢٧
١
٠
اول اينكه دينمون كامل تر شه و به گناه نيوفتيم خدايي نكرده! بعد داشتم يه همدم و يه هم صحبت خوب كسي كه بتوني راحت رازهاتو بهش بگيو از مشكلاتت آگاهش كني كسي كه بتوني براش يه تكيه گاه باشيو اينكه بچه دارشيمو شورو شوق و نشاط به زندگيمون افزوده شه!
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٦/٢٧
١
٠
البته ملاك هارو ول كنيد بابا تو اين وضع بي پولي آخه مگه ميشه ازدواج كرد كه باز بخوام بهش فكر هم بكنم! البته..................(نميگم بماند
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
ینی تو عمرم اینقد قانع نشده بودمااااا......ممنون واقعا....خدابه خیر بگذرونه ازدواج شماهارو والا.......اینقد جدی وتکان دهنده جوابمو دادین که الان تصمیم گرفتم از ایده هاتون یه کتاب بنویسم:)من برم معتاد شم برمیگردم:|
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
ولا من که ازدواج کردم هیچ ملاکی نداشتم: ( ولا اما الان راضیم ازش خخخخخ نمیدونم قانع شدین یا نه: )
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
واسه اینکه چرآ ازدواج کنیم...دینی سوم...درس 16 صفحه ی 198..همچنین سوره ی طور آیه ی 21.و ملاک هم تو کتاب نوشته ایمان...که خب درستم هست...هرچی ایمان بیشتر..اخلاص عمل فرد بیشتر...زندگی و رشد به سوی هدف های متعالی زودتر امکان میپذیرد..:)..(الآن فهمیدین من دینی 3 رو جویدم یا بیشتر توضیح بدم؟؟:دی)
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
بله كاملا متوجه شدم :D
mahdie.f
mahdie.f
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
ایشالا تا کنکور همینجوری جویده شده باقی بمونه :دی
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٦/٢٧
١
٠
شاید ربط نداشته باشه...ولی یکی از دلایلی که از ازدواج میترسم..ترس از خیانت هس
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
یکی از دلایلم هم آتلیه هس....دلیل به این خوبی رو داشتین...........
h_looshi
h_looshi
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
چرا انجمن دومیت یه لحظه بود،حذف شد؟ پاسخگو باشن
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٦/٢٧
١
٢
پنجاه درصد ما که حله می مونه پنجاه درصد آقامون خخخخخخخخ
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
آقا صابرم که حله دیگ...زودتر عروسی بگیر محرم نزدیکه هااا..:دی
همتا
همتا
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
چشمم روشن :/// اگه به مامان نگفتــــــــــــــــــمممممممم:دی
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
نگفتم یه خبرایی هس......بازم دست راستتون بالا سر ما
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٦/٢٨
٠
٠
آخ جووون یه دونه مثبت داشتم !!!! خخخخ ینی ممکنه آق صابر همین نزدیکیا باشه ؟؟؟؟ آق صابر کجایی خخخخخخخخخخخخخخخخ
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٦/٢٩
٠
٠
منفی میدین ؟ :| مردین دونه دونه بیاین جلو :| خخخخخخخخخخخخخخ
mahdie.f
mahdie.f
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
اینو میدونم که نصف دینمون کامل میشه باهاش و جلوی گناه کردنو میگیره! :) الانم در حدم نیست که بخوام هدفم داشته باشم براش :))) اینم هست که ماها داریم آیندمونو میسازیم ها...تک و تنها که نمیشه بسازیم باید گسترشش بدیم :)) ( چه جدی گفتم)
s_a
s_a
٩٣/٠٦/٢٧
٦
١
میخوام لباس عروووووووووووووووس بپووووووووووووووووشــــــــــــــــــــممممم =)) =)) =)) خخخ
faride
faride
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
@___@! خخخ
Niva
Niva
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
خخخخخخخخ واقعا ملاک خوبیه واسه ازدواج.. قصد همه دخترا همینه فقط کسی روش نمیشد بگه :دی
mahdie.f
mahdie.f
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
آخی آخی :))))))))) مورد داشتیم هدفشون بداشتن ابرو بوده !!!!!!!!!!!!!!!
korosh
korosh
٩٣/٠٦/٢٧
٢
٠
بچه فکرش و بکنید ! یه داییناسور 2 ملیون ساله 10 تنی تو لباس عروس :| استغفرالله الهی فرجی :| البته کلی خندیدم ایول داسنی خانوم همیشه شما موجبات شادی و خنده مارا فراهم میسازید =)
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
فقط لباس عروس؟؟نمیخوای با ماشین عروس بوق بزنی؟؟خخخخ
par!sa
par!sa
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
کی تو رو میگیره خخخ
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٦/٢٨
٢
٠
آفرین دلیل قانع کننده تر از این ؟؟؟ انصافا داینی تو باید نوه من می شدی نه این پریسای کچل خخخخخخخخخخ
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٦/٢٧
١
٠
واقعا سوال خیلی بزرگیه چرا باید ازواج کنیم؟؟؟
korosh
korosh
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٢
تو خودت و درگیر نکن داداش ! فکر نکن از سر تا تهش بدبختیه :|
korosh
korosh
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
نه من هدف اصلیم واسه ازدواج شاباش هایی است که موقع حرکات موضون بهت میدن =) 2تا قر 5 هزار تومن ! ینی به عمر ادم حساب نمیشه =))
g_mahla
g_mahla
٩٣/٠٦/٢٨
٠
٠
خخخخخ
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٦/٢٨
٠
٠
اهداف والایی دارین خخخخخخخخ
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٦/٢٧
٣
٠
هه.... ازدواااااااج!! برا کامل شدن آدم ها قرار داده شده...خدا خودش گفته « لِتَسکُنوا » یعنی برای ایجاد آرامش که شامل آرامش جسمی و روحی میشه اینکه بتونی افکارت رو متمرکز کنی روی زندگیت و همسرت و حل مشکلات و ایجاد تفاهم بین طرفین همه و همه زیر مجموعه آرامش هست و اینکه خداوند میفرماید: برای ایجاد رافت و رحمت بین طرفین، زوج ها را از جنس هم و برای هم قرار دادیم.... ملاک ها هم که خب میشه از معنویت و اخلاقیات و عقاید نظری و عملی و تفاهم بر روی علایق شخصی و از نظر مالی هم توان کنترل یک زندگی رو داشته باشه کافیه!
ali_y
ali_y
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
خوبه .
Z_M
Z_M
٩٣/٠٦/٢٧
١
١
اقا فک کنم من کامل افریده شدم واسه همین فک کنم ازدواج نکنم بهتر باشه
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٦/٢٧
٢
٠
اول اینکه ازدواج سنت پیامبره و خود پیامبر فرمودند هرکس از ان رو بگرداند از من نیست :))
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٦/٢٧
٢
٠
آدم ها وقتی بزرگ میشن نیاز ها شون تغییر میکنه و در صدد این هستن که نیاز ها رو تامین کنن !و ازدواج خیلی از این نیاز ها رو تامین میکنه :نیاز به همدم و همراز ، حس استقلال ،نیاز عاطفی ،نیاز جنسی و.... !! از نظر روانشناسی مهم ترین تاثر که ازدواج داره ، یکی آرامش یکی ثبات شخصیت و یکی هم مسئولیت پذیری :))
Kale_namak
Kale_namak
٩٣/٠٦/٢٧
٢
٠
هـــدف به دسـت آوردن آرامـشـی از جـنـس بــاران:)
f_babaei
f_babaei
٩٣/٠٦/٢٧
٤
٠
فقط برا یک تیکه اش که سر سفره عقد میگن عروس رفته گل بچینه :دییییییی این کلامو خیلی دوست دارم خخخ
Z_M
Z_M
٩٣/٠٦/٢٨
٠
٠
به نکته ی خیلییییییییییی ظریفی اشاره کردی
MILAD
MILAD
٩٣/٠٦/٢٨
٠
٠
گلاب چی؟ اونم خوبه ها خخخخ
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٦/٢٨
٠
٠
برای رسیدن به آرامش و تکامل.....ملاک هم ایمان شرط اصلیه
kafshdozak
kafshdozak
٩٣/٠٦/٢٨
٠
٠
ارامش...عشق...زندگی...لذت...مستقل بودن..سرکار رفتن...همه ی اینا بهونه ست واسه عاشقی....
Cold
Cold
٩٣/٠٦/٢٩
٠
٠
=))
zahra
zahra
٩٣/٠٦/٢٩
٠
٠
چه عجب از شما .......کجا بودید ؟!:)
سارا
سارا
٩٣/٠٦/٢٩
٠
٠
ارامش :)
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠٦/٣٠
٠
٠
هاع؟؟؟؟؟؟؟؟
سرباز ولایتم
سرباز ولایتم
٩٣/٠٦/٣٠
٠
٠
کلا هدف از ازدواج ی چیزی خیلی فراتر از اون چیزی هست ک خیلی ها این روزا در تصورشون هست...زن ومرد دو انسان با روحیات کاملا متفاوت در رسیدن ب کمال و جمال خداوند مکمل یکدیگرند برای طی کردن این راه ازدواج راهشه...دونفر ک تکمیل کننده هم باشند ...البته این هدف اصلی هستش...ب فرموده قرآن آرامش اعم از آرامش روحی و جسمی رو هم میشود در نظر گرفت..ملاک و معیارها ب طور کلی میشه گفت کسی ک هم کفو طرف باشه از هر لحاظ:اول اعتقادی,اجتماعی,فردی,خانوادگیوغیره
mahboobeh
mahboobeh
٩٣/٠٦/٣٠
٠
٠
ازدواج؟؟من؟؟؟نمدونم والا هرچی اقامون بگن...اقا کیه؟؟انه ببین با این سوالات ادمو منحرف میکنی;)
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٣١
٠
٠
من ترجم میکنم مال این خانم رو: کیم بوم بیاد با ما ازدواج کنه مشکلی نیست هر چی بگه قبوله/...منظورت این بود نه؟؟؟خخخخ
mahboobeh
mahboobeh
٩٣/٠٦/٣٠
٠
٠
ازدواج؟؟من؟؟؟نمدونم والا هرچی اقامون بگن...اقا کیه؟؟انه ببین با این سوالات ادمو منحرف میکنی;)
translator
translator
٩٣/٠٦/٣٠
٠
٠
چون زن و مرد مکمل هم هستن و با هم تکمیل میشن و از نظر جسمی ور ورحی رشد میکنن و اکر در مسیر درستی قرار بگیرن به سعادت میرسن. ازدواج به هم رسیدن نیست با هم به خدا رسیدنه . چرا باید ازدواج کرد ؟؟؟؟؟؟؟ خب شما بگید چرا نباید ازدواج کرد؟ الان این همه دوست دختر دوست پسر برا چین ؟ چون یک کششی بین جنس مخالف هست حالا خداوند این نیاز و جذابیت رو در قالب دین و مشرع قرار داد به نام ازدواج که به قول معروف اگر همسرت اسمونی باشه تو رو به اوج میبره وگرنه به زمین میکوبت عشق زمینی
سرباز ولایت
سرباز ولایت
٩٣/٠٦/٣٠
٠
٠
موافقم...
sh_anne
sh_anne
٩٣/٠٦/٣١
٠
٠
:)