خانه انجمن قلب یا عقل؟
٨٨٣
٥٢
مجید

قلب یا عقل؟

قلب یا عقل؟

اغلب انسانها با قلبشان عاشق می شوند. به نظر شما باید با قلب عاشق شد یا با عقل؟

کدام یک دوام بیشتری دارد؟

٩١/١١/٢٧
نظرات کاربران
کد امنیتی
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١١/٢٧
١
٠
ابتدا تعقل بعد عشق به وجود میاد اول؟
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١١/٢٧
١
٠
بعله اووووووووووووووووول:)
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٢٧
١
٠
بلـــــــــــــــــــی!مبارک باشه اول شدی!
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١١/٢٧
١
٠
منظورم از عقل این نیست که فقط عاقلانه انتخاب کنی بدون هیچ علاقه ای تا شاید بعدا علاقه به وجود میاد!نه به قول معروف باید مهر دو نفر به دل هم بیفته:)
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١١/٢٧
٠
٠
منو نيگا پاييز (اينجا شكلك نداره! تصور كن اون لبخند عريض وايضاطويل رو) شما بشين قشنگ پاسخ وتفاسير دوستان رو دنبال كن! خدا رو چي ديدي شايد اينبار قيد كودتا را زدي ($_$)
sahar.s
sahar.s
٩١/١١/٢٧
٠
٠
یکی هم پیدا نشد عاشق ماشه بفهمیم این عشق مشق ک میگن چی هس اصن!
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١١/٢٧
٠
٠
ااااااااااوووووووووووووا دنیا دیده اینجا کسی از کودتا خبر ندار هیسسسسسسسسسسسسس
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١١/٢٨
٠
٠
اوكي چشم (^_^)
m-nik110
m-nik110
٩١/١١/٢٧
١
٠
عقل!البته گفتنش راحته!مهم عمل کردنه!که عجیب سخته!اما عقل و منطق است که میماند!حسها!بعد از یک مدت از بین میروند!اصلا اصل حس همینطور است!گذراست!اما عقل و منطق است که حسی را بادوام میکند!عشق وقتی قابل قبوله که با منطقی همراه باشه!هر وقت داغی اش رفت و سرد شد!منطق نگهش داره!
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١١/٢٧
١
٠
لایک:)
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١١/٢٧
١
٠
سلام موافقم
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١١/٢٧
٢
٠
عشق آدمو داغ ميكنه! دوست داشتن آدم رو پخته ميكنه! هر چيز داغي بلاخره سرد ميشه! اما اون چيز پخته ديگه خام نميشه؟! دوست داشتني كه عقل ومنطق صرف كنه . هميشه پايداره (^_^)
baranak.
baranak.
٩١/١١/٢٧
١
٠
دابل لایک
m-nik110
m-nik110
٩١/١١/٢٨
٠
٠
چی همه لایک و تایید!!!اقا ذوق مرگ شدم همانا!
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٢٧
٠
٠
خب معلومه باید با عقل تصمیم به عاشق شدن گرفت اما مگه نشنیدید که میگن عاشق دیگه عقلش کار نمیکنه...
nasim_a
nasim_a
٩١/١١/٢٧
١
٠
خوب اکثرا قبل از اینکه عقل بخواد عاشق بشه ،قلب پیش دستی میکنه و به عقل مهلت نمیده...
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٢٧
١
٠
به نظر من اول با قلب بعد با عقل.عشق که با عقل شروع بشه همش فلسفه بافیه،عمیق نیست.ولی عشقی که با قلب شروع بشه و با عقل تکمیل بشه پایداره.
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١١/٢٧
٢
٠
عشق واقعی و اساطیری نایابه این روزا بانو:)
bye
bye
٩١/١١/٢٨
٢
٠
خواهرم ! اگه از نظری که توی انجمن (نخرید تا بگنده) داده بودم ناراحت شدین من عذر میخوام ! چون خداوکیلی قصد اهانت نداشتم. اینم جلوی همه ی بچه ها گفتم !
اسمانه
اسمانه
٩١/١١/٢٧
١
٠
البته وقتی میگویی عشق باید از عشق تعریف داشته باشی . عشق منظورت همان تمایل شدید درونی است یا یک حس پایدار همیشگی .اکثر اوقات ان چیزی که ما عشق میخوانیم در واقع عشق نیست .هوسی است که رسیدن مدفن ان می شود.تمایلی که در ابتدا توسط دل بوجود می اید اگر با عقل حمایت شود و مسیر عقلانی به خود بگیرد می شود عشقی مداوم و تمایلی که فقط برحسب ظاهر و بر اساس احساس بوجود می اید می شود هوسی که ابتدا چشم و گوش ادم را کر می کند و بعد ها با فرو نشستن احساسات و جلو امدن عقل ما را پشیمان می کند...این بود انشای من...
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١١/٢٧
١
٠
آفرین دختر عمو!شما 20 شدی!
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٢٧
١
٠
نمره شما 20 :)))
اسمانه
اسمانه
٩١/١١/٢٧
٠
٠
ممنون از سخاوت شما پسر عمو و سپهری جان...
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١١/٢٧
١
٠
دوست داشتن با هوس فرق می کنه یاد حرفای دکتر شریعتی افتادم
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١١/٢٧
١
٠
اگه بخوایم با عقل تنها بریم جلو هیچوقت عاشم نمیشیم!همه با قلبشون عاشق میشن!ولی باید عشق عقلانی باشه!هرچند کسایی که عاشق شدن میدونن عشق کور میکنه!میگن:"عشق آدمو کور میکنه/به هرچی مجبور میکنه/..."
maryam
maryam
٩١/١١/٢٧
١
٠
عقل ،عشق جزپوچي چيزه ديگه اي نداره عشق اصلاوجود نداره مال افسانه هاست
sahar.s
sahar.s
٩١/١١/٢٧
١
٠
هوم! موافق 100 % !
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٢٧
٠
٠
مخالـــــــــــــــــــــــــفم!
nasim_a
nasim_a
٩١/١١/٢٧
٠
٠
ب قول دوست من این چیزی که ما اسمش رو میذاریم عقل اسمش عادته...
maryam
maryam
٩١/١١/٢٧
١
٠
نه به نظر من اصلا عقل و عادت باهم جور در نميان...
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١١/٢٧
٠
٠
عشق پوچي مياره؟؟؟ متوجه منظورت نشدم؟؟؟؟
maryam
maryam
٩١/١١/٢٧
١
٠
نگفتم عشق پوچي مياره گفتم عشق پوچ و خاليه
nasim_a
nasim_a
٩١/١١/٢٨
٠
٠
ای وای چرا من اشتباه نوشتم آیا ؟!!! تصحیح میکنم مریم جون اون چیزی که ما اسمش رو میذاریم عشق اسمش عادته
maryam
maryam
٩١/١١/٢٨
٠
٠
اره با اين حرفت كاملا موافقم نسيم جان
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١١/٢٨
٠
٠
نه خانوووووووم جان!! عشق مافوق عقله! چطور ميتونه پوچ باشه! ؟؟عشق عميق وپايدار زندگي آدما رو دگرگون ميكنه! عشق به خدا! عشق به مادر! عشق به نيمه گم شده! عشق به خانواده! . ... تمام مشتقات عشق . اعم از عاشق. معشوق. معاقشه . ..... همه وهمه اگه در كنار خودشون قوه تدبر وتفكر عميقي رو داشته باشه .هركسي رو ميتونه از فرش به عرش برسونه!!! فك كن به اينكه چقدر عاشق خدا هستي! برا رسيدن به اون " فنا في الله" بر اينكه توي بهشتش با اونايي كه دوست داري محشور بشي. حاضري چكارهايي كني؟؟؟ عشقي كه با تفكر عجين شده باشه. به آدم شجاعت . جسارت. اعتماد به نفس. عزت نفس واقتدار ميده! توصيه ميكنم طرز تفكرت رو درمورد عشق عوض كني!! حداقل يه تجديد نظر كوچولو!!! دركل عشق چيري نيست كه بشه به اين آسوني در موردش قضاوت كرد!!
m-nik110
m-nik110
٩١/١١/٢٨
٠
٠
مخالفم!عشق مقدسه!پر از چرایی است خام نیست!اون چیزی که امروزه اسمشو گذاشتنند عشق عشق نیست!یکچیزیه که نمیشه اسمشو گذاشت عشق اخه عشق والاتره!
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١١/٢٧
٢
٠
به قول حافظ : مشکل عشق نه در حوصله دانش ماست / حل این نکته بدین فکر خطا نتوان کرد / بشوی اوراق اگر همدرس مایی / که علم عشق در دفتر نگنجد!!!!! مرز بين عقل و عشق شناخت وشناخت وشناخت! مسلما جدا از هم نيستن! انتخابي درست هست كه هم قلب درش سهيم باشه وهم عقل(+_+) در كل عشق مافوق عقله! يعني :‌ حریم عشق را درگه بسی بالاتر از عقل است!!! براي رسيدن به يه عشق عميق و پايدار شما بايد هر دو رو داشته باشي!!
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١١/٢٧
٢
٠
اصلا روح ما اغلب يه ميدون جنگه كه در اون عقل ومنطق با شورو احساس(همون چيزي كه شما قلب خطابش كردي) در جنگ هستن!! ولي حقيقت اينه كه , عقل سكان و قلب بادبان كشتي روح ماست! يه لازم وملزوم! تعبير ديگه اي نميشه واسش داشت!!
v-qavam
v-qavam
٩١/١١/٢٧
١
٠
کاش میشد با عقل عاشق شد...
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١١/٢٧
٠
٠
لایک:)
وصال
وصال
٩١/١١/٢٧
١
٠
عشق یه احساس آتشینه که روز و شبت رو ازت میگره یعنی باید عاشق شده باشی تا بفهمی چی میگم وقتی عاشقی فکر میکنی داری عاقلانه عمل میکنی وقتی از عشق فارغ بشی به روزهای گذشته ات که عاشق بودی به چشم یه حماقت نگاه مینی
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١١/٢٨
٠
٠
د نه د!!! اگه عشقت عميق وپايدار باشه . هيچ وقت رو به زوال نميره! عشق حقيقي رنگ نميپذيره! خودشو به بودن آلوده نميكنه!!عشق پايدار مثل طلاي خالص ميمونه! شما بيا يه تيكه طلا رو بشكاف. دفن كن. ذوبش كن. بشكنش! آيا به مس تبديل ميشه! نه!!!! عشق مثل طلا ظاهروباطنش يكيه!! پس پايداري يه عشق بر ميگرده به درجه خلوصش!! درمورد عشق اينجوري قضاوت نكن!!!
m-nik110
m-nik110
٩١/١١/٢٨
٠
٠
لایک ننه بزرگم!
وصال
وصال
٩١/١١/٢٧
٢
٠
دوست داشتن هزاران بار زیباتر از عشقه چرا که زاییده ی عقله
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٢٨
٠
٠
اینجا همه پز عقل میدن.اما اگه عقلا کار میکرد این حالا روزمون نبود.پس نتیجه میگیرم همه با قلبشان تصمیم میگرن
bye
bye
٩١/١١/٢٨
٠
٠
والا ما که اومدیم اینجا بخندیم...
bye
bye
٩١/١١/٢٨
١
٠
یک دست که صدا نداره ! عقل و قلب باید با هم باشه ! نه تنهایی ...
m-roohangiz
m-roohangiz
٩١/١١/٢٨
٠
٠
عقل....
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١١/٢٨
٠
٠
اگه با قلب عاشق بشی و پاش واستی فکر کنم جواب بده.حالا باید برم تجربه کنم نتیجه دقیقشو میگم
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١١/٢٨
٠
٠
اصلا برین بادختر عموتون ازدواج کنین پایداره عقلو عشقم نمی خاد. من دختر عمو ندارم
maryam
maryam
٩١/١١/٢٨
٠
٠
منم خوب پسر عمو ندارم