خانه انجمن زلزله اومد،چی کار کنیم؟!
٨١٧
٧٩
MONA-R

زلزله اومد،چی کار کنیم؟!

زلزله اومد،چی کار کنیم؟!

روز اول شهریور حدود ساعت 7 صبح زلزله ای مشهد زلزله رو تکون داد. اون لحظه ای که زلزله اومد چی اومد به ذهنتون؟

اگه زلزله شدیدتر می شد چیکار می کردین؟

٩٣/٠٦/٠٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
Eli_K
Eli_K
٩٣/٠٦/٠٢
١
٠
من ک خاب بودم هیچی حالیم نشد! ولی اگه بیدار بودمو شدید میشد با کلی جیغوداد خاهرامو برمیداشتم میرفتیم زیر تخت
mohammad_A
mohammad_A
٩٣/٠٦/٠٢
٢
٠
من با کمال خونسردی تمام کارهایی که باید تو زلزله انجام بدیم رو تو ذهنم مرور کردم......بعدش گفتم نه این از اوناش نیست خفیفه....دوباره خوابیدم....بعدش که بیدار شدم با خودم گفتم ..آه دوباره دل عاشقی شکست و زمین لرزید.....بعد شعر نوشتم و گزاشتم تو جیم......بقیش هم که یه چشمم به تخته بوده ویه چشمم به کتاب.....بقیه زندگی نامه ام رو می خوای بگم....!!!؟؟
Eli_K
Eli_K
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
من ک خاب بودم هیچی حالیم نشد! ولی اگه بیدار بودمو شدید میشد با کلی جیغوداد خاهرامو برمیداشتم میرفتیم زیر تخت
Best_Gamer
Best_Gamer
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
من بیرون بودم حالیم نشد هنوزم در شکم زلزله اومده یا نه!
amin20
amin20
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
من رفتم تو حیات !! بیدار بودم !
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
پس حتما تو حیات باشین نه تو حیاط.........
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
تو حیاط که بودی امین ...بیاد میرفتی تو موت خخ
amin20
amin20
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
حالا هی غلط املایی بگیرین منظورم همون حیاط بود
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
منم امروز سوتی دادم........هم درد شدیم.........
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
راستش رو تختم بودم ... خوابه خواب... مینامون یعنی پرنده ی مینامون هم تو اتاق بود اخه شبا که میخوام بخوابم ولش می کنم تو اتاقم پرواز می کنه میره تو کمدم انگار که خونشه و کلی کیف می کنه...صبح هم که بیدار میشم رفته رو لبه پنجره نشسته و کوچه رو نگاه می کنه ...روز زلزله من همراه با زلزله بیدار شدم حالا نمیدونم مینامون جیغ کشید بیدارم کرد یا خودم بیدار شدم... بیدار شدم وضع لباسیم هم خوب نبود ترجیح دادم ندووم تو کوچه ...از رو تخت جم نخوردم خخ ....گفتم شاید توهم زدم ...رفتم طبقه پایین بابام گفت اره منم احساس کردم لرزشو.../ بچه ها به کسی نگیدا دیشب رو زمین خوابیدم و یه میز هم گذاشتم بالای سرم ... چرا می خندین زلزلس دیگه رحم که نمیکنه ... مامانم می گفت پسر جان این کارا چیه مرگ دست خداست..گفتم دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است خخخخخخ ببخشید اگه طولانی و بعضی جاهاش بی ربط شد خخ
mohammad_A
mohammad_A
٩٣/٠٦/٠٢
١
٠
خخخخخخخخخخ.....زلزله در کمین است ...ایران روی یکی از مهمترین کمربند زلزله زمین قرار دارد.....یه چیز ی تو مایع همون راه ابریشم....از اندولزی و ژاپن شروع میشه...تا کوه های آلپ ...فک کنم...آماده پناه گرفتم باشید.......امن تری جای خانه را سعی کنید قبل از زلزله پیدا کنیید.....مثلن آغوش مامانتون اینا...جای امن محسوب نمی شه تو زلزله.....
m_tahereh
m_tahereh
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخ
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
!!!!!!پخووووووووو منم از پشت خوابیدم.........چون بنده یک قوز100سانیتی متری دارم سپر بلا همه ی آجرا رو نابود میکنه تا من زنده بمونم..........نقش بتمن رو داره برام.......خخخخخ
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
جدی یا هویجوری خانوم جعفرپور؟؟ نکنه شبا با کوله می خوابید فک می کنید قوزه؟؟ :)
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
همین جوریه جناب........تازه گودی کمر هم دارم........اوضاعم خرابه........:(((( پیر شدم دیگه از اون قوز ها دارمااااااا!
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
چن وقت سعی کنید خودتونو راست بگیرید کم کم دیگه قوز نمی کنید
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٠٥
٠
٠
حتما آقا.....
f_tasnim
f_tasnim
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
دقیقا اون موقع داشتم فکر میکردم اگر الان آوار بشه بعد بمونم اون زیر هیچی سرم نیس:| بعد مطمئنن اگر شدیدتر میشد اولین کاری که میکردم یه چادر از همون ورا پیدا میکردم و میرفتم تو حیاط یا همون چارچوب در وامیستادم
m_tahereh
m_tahereh
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
خدارو شکر مشهد زندگی نمیکنیم
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
من بیدار شدم از خواب گفتم این دیگه چه خوابی بود هی من دارم تکون میخورم.......بعد دوباره چشامو بستم.........:))))))اگه شدید بود که از خواب بلند میشدم و خواهر کوچیکمو بغل میکردم تا صدمه نبینه بعدشم لای چارچوب در میرم.......و نمیتونم فرار کنم چو 76تا پله داریم و مسلما خواهیم مرد.........پس تو خونه میمونیم.
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
خخ منم فک کردم خودم لرزش برداشتم نه زمین خخ
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
الان به اون فداکاری توجه کردین یا نه؟؟؟؟/خواهرم رو زنده نگه میداشتم......اصلا داریم مردم کسی به خوبی و فداکار بودن من؟؟؟؟؟؟نداریم!!والا!
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
بر منکرش لعنت خخ خوش به حال ابجیتون پس خخ
Niva
Niva
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
من که خواب بودم و اصن متوجه نشدم :) در کل همه معمولا شوکه میشن و کار خاصی انجام نمیدن..
Niva
Niva
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
به نظرم اگر شدید بود خودمون رو به یخچال برسونیم از همه بهتره .. چون اگه آوار ریخت رو سرمون و زنده موندیم از گشنگی نمیریم :)
zahra
zahra
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
نظر خوبیه ...:)
e_najm
e_najm
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
خخخخ کار خاصی نمیکنم چون من ضد ضربه ام بلخره یه جوری درم میاوردن زیر آوار......هرچند که مرگ و زندگی دست خداست:) اصلا کاشمر که زلزله نیومده:))
faride
faride
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
منکه از خواب پاشدم جیغ میزدم بابا زلزله بابا زلزله!همزمانم دوییدم رفتم بیرون!خخ....به نظر من این کار خوبیه که همه رو خبردار کنی...البته داداشم اصن بیدار نشد!خخ....ولی اونایی که اپارتمانین چیکار میکنن؟!
z_zakhar
z_zakhar
٩٣/٠٦/٠٢
١
٠
تنها فکری که اومد تو ذهنم این بود که چه خوبه امام رضا رو داریم...همش بخاطر امام رضاس که همه سالمیم وگرنه مشهد تاحالا چندبار با خاک یکسان شده بود
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
مديوني فك كني من خاب بودم ها مديوني هم با يه لرزش من از خاب پريدم پناه گرفتم! مديوني فك كني من اون وسط شعر ميخوندم!:|
zahra
zahra
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
من که خواب بودم وقتی از خواب بلند شدم با ارامش گفتم زلزله اومد بعد دوباره خوابیدم .....خخخخخ با ارامش بسیــــــــــــــــــآر
e_najm
e_najm
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخ
zahra
zahra
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
خخخخخ شما چیکار کردید ؟؟؟؟؟؟؟:)
e_najm
e_najm
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
من کاشمرم اگه زلزله بیاد میگیرم میخوابم چون میدنم مرگ زندگی دست خداست بخواد منو درجا سنگ کوب میکنه:))
zahra
zahra
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
خخخخخ:-!
faride
faride
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
دوستان اون موقع وقت فکر کردن نیست فقط باید سریع برین یه جای امن....و با صدای بلند بقیه اعضای خونه رو هم خبردار کنین سریع....
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
والا یه روز ما رفتیم خارج از شهر ،شهر از ترس نداشتن من به خودش لرزید!غصه نخورین قول میدم دیگهجایی نرم!^ــــــــــــــــــ^
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٦/٠٢
١
٠
اشهدمو میخونم و دوباره میخوابم آخه اگه بد خواب شم اصلا اعصابم عجیب به هم میریزه...
fa_mahdavi
fa_mahdavi
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
فرار کنیم
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
خواااااااااااااااااااااااااااااابه خواب بودم
Cold
Cold
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
داشتم خواب هفت پادشاهو میدیدم :)...
zahra
zahra
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
خخخخخخ
zahra
zahra
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
یه وقت خوابتون بهم نخورد ؟؟؟؟........:)
Cold
Cold
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
نه بابا...شبشم نخوابیده بودم تا 12 خوابیدم =))
zahra
zahra
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
ای بابا چه بد بختی داشتین......:-)
سارا
سارا
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
من تا فهمیدم زلزلست تموم شد اگه بیشتر بود میرفتم یک جای خوب و امن دیگه
zahra
zahra
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
:)
s_a
s_a
٩٣/٠٦/٠٢
١
٠
آقا من خواب بودممممممممممممممم! از خواب پریدم! بعد همین جوری تنها کاری ک کردم همینجور رو تخت یودم و سقفو چراغو اینا رو نگاه میکردم! انگار منتظر بودم بریزه رو سرم خخخ بعد خواستم دستامو حداقل بذارم رو سرم ک دیگه تموم شد زلزله :/ بعدشم دویدم ک برم بیرون از اتاقم، یادم افتاد قبلا خونده بودم حتما موقع زلزله دمپایی چیزی بپوشید چون ممکنه خورده شیشه اینا رو زمین باشه. هیچی باز برگشتم صندل پوشیدم و گوشیمو با ی حرکت سریع برداشتم (میخواستم لباس بیرونی هم بردارم ولی بیخیالش شدم) و پریدم تو هال و داد زدم ماماااااااااااااااااااااااااان زلزلههههههههههههه شدهههههههه! بعدشم ازونجایی ک هیچکدوم از اعضای خونواده متوجه زلزله نشده بودن فک کردم توهم زدم، ولی دیدم دوستامم پیغام دادن زلزله بوده و اینا! پایااااااااااااااااااااان :دی ************ من همیشه فکر میکردم اینی ک میگن در موقعهای اضطراری فلان کار رو بکنین الکیه! میگفتم طرف تو اون موقعیت فکرش کار نمیکنه! ولی دیدم نچ! بعد از زلزله با وجود اینکه شوکه بودم ولی حواسم بود دمپایی و گوشی و اینا.... دیگه واقعنی پایاااااااااااااان :))))
ghazale
ghazale
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
واقعا ؟! باید دمپایی بپوشیم ؟! :|
shiezadeh
shiezadeh
٩٣/٠٦/٠٢
٢
٠
خخخخ زلزله اومد لبـــــــــــــاس چی بپوشم!؟ خخخخ
Niva
Niva
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
دستت درد نکنه تا تو این همه مراحل رو انجام بدی، آوار ریخته رو سرت نابود شدی رفتی دور از جون :))))
faride
faride
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
قسمت بعدی داستانو کی میذاری؟!خخ
دختر خاصــ
دختر خاصــ
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
من هم خاب بودم متوجه نشدم ولی اون زلزله قبلی از وسط کلاس کیفمو برداشتم در برم دوستم نذاش!
korosh
korosh
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
ادم به خونسردی من تو زلزله ها هیچکجای جهان پیدا نمیشه :| یعنی خودم میفهمم زلزس ها ولی هیچ حرکت فیزیکی انجام نمیدم :| بخدا خودم هنوز کشفش نکردم واسه چی اینطوریه :/
hossein_raoof
hossein_raoof
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
مگه تومشهدبودی اون موقع اصن؟؟؟؟؟؟
v-qavam
v-qavam
٩٣/٠٦/٠٢
١
٠
گلاب به روتون من دستشویی بودم واز اونجایی که خانواده شهرستان بیودن و من تنها بودم اصلا متوجه زلزله نشدم بعدش همکارا گفتن صبح زلزله شده و اینا:) فقط قبل دسشویی رفتن جوجه اردکا سر و صدا میکردن که با توجه به اینکه غذا داشتن برام تعجب داشت شاید به خاطر پیش بینی زلزله بوده:) خلاصه خدا رو بی نهایت مرتبه شکر که اون موقع زلزله اش خفیف بود وگرنه جای بدی مرحوم می شدم:)
hossein_raoof
hossein_raoof
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
خخخخخ حالا خوبه شما یه حیوونی چیزی دارین که قبل از زلزله متوجه وقوع زلزله بشین!
ghazale
ghazale
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
من خاب بودم بعد همه داد میزدن منو از تو ایوون بیارن بیرون که میگن جای بدیه ایوون :| منم خاب آلوده تا رسیدم زیر چارچوب تموم شد ! شبم تو ایون خابیدم دوبارهههه!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
سلام... حالا
maede
maede
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
من تا از خواب بیدار شدم و متوجه شدم که این لرزشی که حس کردم خواب نبوده و زلزله بوده تموم شد!ولی بعد که فهمیدم سریع از جا بلند شدم و گوشیمم برداشتم! :) اگه خدای نکرده شدیدتر میشد تنها چیزی که به ذهنم میرسید این بود که برم تو چارچوب وایسم!زلزله خیلی بده خدایا کنه دیگه اتفاق نیفته! :(
mr_khas
mr_khas
٩٣/٠٦/٠٣
١
٠
.... بگگگگگگگگگگگگگگگگگگم؟ بگگگگگگگگگگگگگگگم ؟ مدارکش موجوده ! که در موقع زلزله پای کامپیوتر داشتم ای بوک طنز می خوندم ! :دی وقتی هم اومد باباو مامانم که رفته بودن ورزش منم فکر کردم خیالاتی شدم خخخخخخ چون کلن 2 ثانیشو فهمیدم ! بعد گفتم حتما همسده بالایی بیش فعال بازی در آورده و هیچی نیست و ادامه ای بوک......... هیچی دیگه اگه شدید تر می بود می مردیم دیگه تهش خخخخخ ..
کیوکو1
کیوکو1
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
من فک کردم کسی داره راه میره
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
منم همین طور آخه بابام هر وقت راه میره خونه میلرزه.........:)
کیوکو1
کیوکو1
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
ولی اگه شدید میشد چ باحال بودا کله صب
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
ماشالا راه افتادی!!!!چند وقتی بود نبودی چی شده بود؟؟؟؟؟؟معنی اسمتم پیدا کردم.
zahra
zahra
٩٣/٠٦/٠٨
٠
٠
بهت تبریک میگــــــــــــــــــــــــــــم.............:)
پری سا
پری سا
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
من خواب بود.....با زلزله از خواب پریدم....داداشم ک جلو تلویزیون خوابش برده بود و بیدار کردم....اونم خیلی شیک و مجلسی سرش و کرد زیر پتو....ادامه ی خوابشو رف....منم بهش محل ندادم ...وایستادم تو چارچوب در...خخخخ
neyosha
neyosha
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
خب ما كه مشهدي نيستيم:))
h_looshi
h_looshi
٩٣/٠٦/٠٤
٠
٠
جان ما ؟؟؟پس کجایی هستی؟
neyosha
neyosha
٩٣/٠٦/٠٤
٠
٠
كجاييم؟ نترس جاي خوبيم :دي
looshi
looshi
٩٣/٠٦/٠٦
٠
٠
هوففففف مارا از نگرانی در اوردی :دی
neyosha
neyosha
٩٣/٠٦/٠٦
٠
٠
خب پس خدا رو شكر :))
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
وا بچه هاي مشد هواي خودتانه داشته باشنا! واز مو بدون بچه هاي مشد نروم يوقتي!
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٣/٠٦/٠٤
٠
٠
بععععععععععععععععععععععععله
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٣/٠٦/٠٤
٠
٠
من که مشدی نیستم....:))) زلزله چی چی هس اصلا؟؟؟؟؟؟؟؟
h_looshi
h_looshi
٩٣/٠٦/٠٤
٠
٠
ما که شمال بودیم اگه هم خونه می بودیم مشهد نمی بودیم
MILAD
MILAD
٩٣/٠٦/٠٤
٠
٠
زلزله اومد، فرار میکنیم دیگه خخخخ
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٠٥
٠
٠
سلام: زلزله که آمد نزدیکترین جای امن مثل چهارچوب درب،زیر میز محکم و.....وگذاشتن دستها روی سرو بدترین کار هم رفتن به نزدیک چیزهای خطر ناک مثل جاهائی که گاز، شیشه واینطور چیزها دارد.ممنون