خانه انجمن حرف بزنم یا سکوت کنم؟
١٢٠٣
٧١
چراغعلی

حرف بزنم یا سکوت کنم؟

حرف بزنم یا سکوت کنم؟

به نظر شما به صورت کلی سکوت بهتره یا حرف زدن ؟!
کدوم یکی رو ترجیح می دین؟

٩٣/٠٥/٢٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٣/٠٥/٢٩
٢
٠
بعد از چندوقت دلم برا نظر گذاشتن تو انجمن تنگ شده بود ... به صورت کلی سکوت رو ترجیح میدم ...( بیشتر ترجیح میدم شنونده باشم تا گوینده )
faride
faride
٩٣/٠٥/٢٩
٢
٠
بح بح:)
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
امام سجاد(علیه السلام) فرمودند: هر یک از این دو آفاتی در بر دارد که اگر از آفات دور بماند تردیدی نیست که کلام از سکوت برتر است ، پرسید چگونه کلام از سکوت برتر است با وجود اینکه خطرها همه متوجه کلام است و سکوت زیانی ندارد ؟ امام فرمود : خداوند پیامبران و جانشینان آنان را به سکوت کردن و خاموش زیستن مبعوث نکرده است آن‌ها مأمور بوده‌اند که مردم را هدایت نمایند و این رهبری جز با کلام و ارشاد تأمین نمی‌شد؛ حالا چی؟؟
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
منور فرمودید :)
maede
maede
٩٣/٠٥/٢٩
٢
٠
نمیشه یه حالت مطلق رو انتخاب کرد!ترجیحم براینکه هر کدومو تو جایگاه خودش رعایت کنم.گاهی سکوت لازمه و گاهی حرفای خوب زدن.
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
مثلا چه جایگاهی؛ اگه مقابل یه حرف باطل قرار بگیرین چی سکوت؟ یا وقتی حرف زدن به ضررتون باشه چی؟
maede
maede
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
سعیم براینه که حرفمو همیشه بزنم ولی خب گاهیم مثلن یکی عصبانیه بهتره سکوت کنم واهمیتی بهش ندم تا زودتر تموم بشه!
sali
sali
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
هر چیزی به جاش. اما ادمای پر حرف خیلی رو اعصابم هستن
zahra
zahra
٩٣/٠٥/٢٩
١
٠
به نظر من هردو تاشون در جای خود خوبه اما من سکوت را بیش تر از حرف زدن ترجیح میدم به قول همسایه بالایی دوست دارم شنونده باشم تا گوینده....:-)
سارا
سارا
٩٣/٠٥/٢٩
١
٠
من سکوت رو ترجیح میدم .... خیلی از جا ها بهتر از حرف زدنه
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
حتی اگه حق یکی داره ضایع میشه؟
سارا
سارا
٩٣/٠٥/٣٠
١
٠
اگه بدونم حرفم نتیجه داره سکوت نمیکنم ......
دختر خاصــ
دختر خاصــ
٩٣/٠٥/٢٩
٢
٠
گاهی اگه حرف نزنی فک میکنن لالی عمرا اگه بفهمن داری جون میکنی احترام یکیو نگه داری... گاهی موقع ها سکوت زیبا ترین حرفه
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
بالاخره کدوم حرف زدن یا سکوت؟؟ حالا اگه معایب دوتاش دو بگذاریم کنار چی؟
دختر خاصــ
دختر خاصــ
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
حرف زدن
faride
faride
٩٣/٠٥/٢٩
٣
٠
هر دوتاش تو موقعیتای مختلف لازمه...ولی به صورت کلی حرف زدنو ترجیح میدم چون ممکنه خیلی از سوء تفاهماتو حل کنه!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام ... هيچ گاه سكوت نميكنم حرفم را ميزنم و در برابر پاسخ مقاومت نميكنم.
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
اون تیکه آخر یعنی چی؟؟ یعنی هر کس جوابتونو بده چهارتا هم میگذارین بالاش تحویلش میدین؟
vesal
vesal
٩٣/٠٥/٢٩
١
٠
بستگی به موقعیتش داره بضی موقعا شنونده خوبیم بضی موقعا گوینده خوبی :-)
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سکوت بلند ترین فریادهاست
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٥/٢٩
١
٠
در جواب ابلهان آنقدر سکوت کرديم که گفتند حرف حساب جواب ندارد:)) ............. یسری جاها باید حرف زد! که فکر نکنن احمقی یا هیچی حالیت نیست!! ولی جاهایی هم هست که باید سکوت کرد ..البته به قول این دوست بالایی بستگی به موقعیتش داره!!!
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
اون کسی که ابلهه معنی اون سکوت رو هیچوقت نخواهد فهمید شما کار خودتو بکن.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام:خدا دوگوش داده یک زبان که دوتا بشنویم و یکی بگوئیم.سپاسگزارم از شما
faride
faride
٩٣/٠٥/٢٩
١
٠
چقد زیبا بیان کردین:))
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام: خواهش میکنم.سلامت باشید.متشکرم
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
یاد حرف معلم پرورشیمون افتادم.
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
یه نکته ی کوچیک؛ پس چرا خداوند پیامبرانش رو برای ابلاغ فرستاده؟ اگه سکوت بهتره چرا اونها سکوت نکردن؟ به نظر من اساس دین ما بر پایه ی حرف زدن و آگاهی دادنه.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
سلام:ببخشیدپاسخ پائین رفت.نظامی میفرماید:دولت طلبی سبب نگه دار // باخلقِ خدا ادب نگه دار % با اینکه سخن به لطف آب است // کم گفتن هر سخن ثواب است % آب ارچه همه زلال خیزد // از خوردنِ پُر،ملال خیزد % کم گوی وگزیده گوی چون دُر // تاز اندکِ تو جهان شود پُر %لاف از سخنِ چودُر توان زد // آن خشت بُوَد که پُر توان زد % متشکرم از جنابعالی
Faezeh_j
Faezeh_j
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
هرچیزی به جاش خوبه نه زیادی حرف زدن خوبه نه زیادی ساکت بودن ولی کلا بهتره شنونده باشی تاگوینده:)
پری سا
پری سا
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
من خودم از اونجایی ک نمیتونم سکوت کنم...حرف زدن و ترجیح میدم...ولی خب ی جاهاییم سکوت کردن خیلی بهتره...
Cold
Cold
٩٣/٠٥/٢٩
٢
٠
گاهی اوقات بستن دهن ،ینی حرف زدن....اینو خوب بفهم!
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
خیلی سنگین بود یکم تشریحش کن منم بفهمم!
zahra
zahra
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
:)
s_a
s_a
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
آقا من سکوتو ترجیح میدم ولی خیلی اوقات تهش بد شده! یعنی با خودم گفتم کاش ک حرفمو میزدم، دلم خنک میشد حداقل!
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
پس حرف زدن رو ترجیح میدین.
amin20
amin20
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
اگر لازم باشه سکوت ولی جایی که بحث حق و حقوقه !! حرف میزنم
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٥/٢٩
١
٠
همه چیز بستگی به موقعیتش داره
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
نميدونم به صورت كلي هردوش‌‌‌‌‌‌‌! ولي سكوتو بيشتر دوس دارم
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
سکوت
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٣٠
١
٠
سلام:منهم پرورشی هستم برادر.شما فرمودید بطور کلی،وگرنه در مواقعی حرف زدن ضرورت داردکه این صدق نمیکنددرثانی پیامبران واولیا دریای علمند نیازی به یادگیری ندارند این نکته دربارۀ منی که اطلاعاتم محدوده صدق میکندکه بیشتر بشنوم تا صحبت کنم چرا که ممکن است با اطلاعات ناقصم موجب انحراف کسی بشوم..متشکرم
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
ما هم متشکریم.
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/٣٠
١
٠
این چه سوالیه خب ...البته که به محیط و شرایطش بستگی داره ...گاهی اوقات سکوت بهتره گاهی اوقات حرف زدن
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
خب منم میخوام همین اوقاتشو بدونم دیگه!! اگه حرف زدنت باعث ضرر مالی به خودت بشه ولی حق باشه چی؟
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/٣٠
١
٠
بازم باید تو همون شرایط باشی و بدونی چقدر ضرر مالی می کنی و انداز برانداز کنی ببینی می ارزه یا نه ... اره گاهی می ارزه ولی همیشه نه
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/٣٠
١
٠
میگن حرف زدن بلد نیستی حرف نزدن که بلدی....
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
آدم باید سکوت پربار و سخن گفتن مفید رو به موقعش تشخیص بده.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
سلام:از سخن زیباتون متشکرم.
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٥/٣٠
٠
١
حرف بزن انقده حرف بزن تا مخش بپوكه بعععله^____^
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
هرکدوم بجاش خوبه!این قضیه که سکوت بهتره یا حرف زدن کلیت نداره !
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
خیلی هم کلیت داره؛ یعنی شما وقتی تو جمع قرار میگیری نه سکوت میکنی نه حرف میزنی؟ معلومه اصلا چیکار میکنی؟؟!!
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
پانتومیم اجرا میکنه.
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
هر کدوم به جاش خوبه به نظر من جایی که لازم باشه سکوت میکنم حتی اگه حقمم توش باشه چون ممکنه که طرف بخواد قیل و قال بکنه که اونوقت بیا و درستش کن ...
ati
ati
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
هردو مورد هم حرف می زنم هم سکوت می کنم...بستگی داره خب
atieh_se
atieh_se
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
من کلا همه جا ساکتم حتی توی سایت!
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
این یکی کاملا مشهود بود!
atieh_se
atieh_se
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
همه همینو می گن!
Eli_K
Eli_K
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
حرف زدن بهتره اما سکوت... میگن نشانه رضایت هس موقع دعوام ک میگن از100تا فهش بدتره! کلن سکوت خیلی معنیا میده! از حرفق زدن بهتره اما اگه حرف نزنی حقت خورده میشه
fafa.tk
fafa.tk
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
هر کدوم سر جای خودش ! موقعی که باید صحبت کرد صحبت و موقعی که سکوت لازمه سکوت 1
j_seyedi
j_seyedi
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
هرچیزی زیادش خوب نیست..مثل حرف زدن...باید به موقع حرف بزنی..مثلا تادر مورد چیزی ازت سوال نشود حرف نزنی..حدیث هم از امام علی داریم که میگن بهتره بیشتر گوش کنید تا حرف بزنید
j_seyedi
j_seyedi
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
حرف زدن به موقعش خوبه
m_tahereh
m_tahereh
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
سکوت . بعضی وقتا سکوت پر از معناس
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
هر چیزی جایگاهش رو داره
Faeze_v
Faeze_v
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
از اون جاییکه بعضیا دچار کج فهمی هستن سکوت بهتره. البته بازم باید مخاطبو در نظر گرفت من یه دوستی داشتم همیشه من حرف میزدم اون گوش میداد و کلا راضی بودیم
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٠١
٠
٠
من دوست دارم هر دو حرف بزنن............
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٦/٠١
٠
٠
بعضی لوقات سکوت بهتره........... سکوتی که آرامش رو بر قرار کنه نه حرفی که دعوا و سرزنش رو به همراه داشته باشه...........ممنون.
blue girl
blue girl
٩٣/٠٦/٠٢
٠
٠
تا زمانی که لازم ندونم حرف نمیزنم و سکوت پیشه میکنم!اما اگه موضوع مثلا دفاع از حق کسی بود و اینجور چیزا سکوت رو جایز نمیدونم اما اون که گفتین تو جمع نشسته باشم که خب دلیلی نمبینم برای حرف زدن.
shakhe_shemshad
shakhe_shemshad
٩٣/٠٨/١٤
٠
٠
تا مرد سخن نگفته باشد.... عیب و هنرش نهفته باشد؛ والسلام. دو پهلوست، دقت کنید.
ayshem_sh
ayshem_sh
٩٣/٠٩/٠٣
٠
٠
سکوت میکنم به احترام تمام حرفهایی که زده نشد
maryam_doleh
maryam_doleh
٩٣/٠٩/٢٣
٠
٠
به نظرم باید متناسب با جو وشرایط پیش رفت! یه جا حرف نزدن به ضررته ویه جا حرف زدن