خانه انجمن مهاجرت ،درست یا نادرست ؟
٧٤١
٩٩
لبخند انار

مهاجرت ،درست یا نادرست ؟

مهاجرت ،درست یا نادرست ؟

چند سالی است که مهاجرت به خارج از کشور یکی از دغدغه های جوانان به خصوص نخبگان شده است 

اگر شرایط برای شما هم درست شود مهاجرت می کنید یا نه ؟

من دوست دارم برای کسب تجربه همچنین تسلط بر زبان انگلیسی چندسالی در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنم 

٩٣/٠٥/١٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
بله میکنم اصلا دوست ندارم این جا بمونم خواهرمم داره تمام تلاششو میکنه که بره اونور
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
اول شدم.....
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
من که دوست دارم برم آلمان خواهرمم همین طور ولی فکر کنم خواهرم راحت تر بتونه چون باهوش هس ولی من زیاد تو فکر درس و اینا نیستم......زبان آلمانی را نیز یاد دارم آموزشش را نیز زده ایم.......اگه شرایط جور شه هر چه سریع تر میرم بمونم تو اینجا که چی؟
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
آلمان هم خوبه نرخ بیکاری بسیار پایین و چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
معلومه که خوبه........
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
قبلا که اصن دوس نداشتم برم اونور ولی چند وقت پیش که یکی از دوستام عکسایی که تو فرانفورک گرفته بود رو فرستاد و کلی از فرهنگ و امکانات اونجا تعریف کرد که راستش یه کم هوایی شدم
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
http://8pic.ir/images/x3rp5jt8wpb9k32bo4fg.jpg
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
اینم پشت خونشونه http://8pic.ir/images/axg8ekv7vsx2u2uhpr2o.jpg
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
تازه تو خیابوناشونم مجسمه منشوری یه خانوم هست که دوستم ازش عکس گرفته ولی خب فک نکنم اینجا تایید بشه
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
ایشون مهاجر هستن یا به قصد سفر رفتند ؟آلمان کشور خیلی خوبیه تازه با ما نژاد شان هم یکی است
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
رفتن اونجا موندگار شدن.... یعنی چی نزادشون با ما یکیه ؟
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
خب ما و آلمانی ها از نژاد آریایی هستیم و این یک نقطه مشترک مثبت بین ما و اوناست
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
به نظرتون اونا هم نسبت به ما همینطوری فک می کنن؟؟؟
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
بله....ما هم نژایم مامان بزرگ منم که آلمانیه میگه که من از وقتی به دنیا اومدم آلمان بودم وقتی دوستام ازم می پرسیدن که مامان و بابات کجاییین میگفتم ایرانی میگفتم پس هم نژادیم.........اونام اینجورین دیگه....آلمان بهترین طرز فکر رو به اقتصاد داره.....این آخریه ربطی نداشت ها همین جوری بود کلا اطلاعات زیاد دارم نگران نباشین.
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/١٣
١
١
ولی به نظر من اونا به ما به چشم یه افغانی نگاه میکنن...
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
اصلا آقای قلی زاده!امکان نداره!نصف دکتر و مخ های ما اون جان ما این جا افغانیمون تعداد کمی به جای خوبی رسیدن اما بیشتریا شون کارگرن........اما اون جا واقعا مثل بهشته فرانکفورت که همه میگن بهترین شهر آلمان بعد برلین هستش.....اگرم بد نگاه کردن بگین من چشاشونو در آرم اون جا نژاد پرستی خیلی کمه.
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/١٦
٠
٠
خب خداروشکر .....البته من شنیدم افغانیا رو راحت تر راه میدن تا ایرانیا؟حقیقت داره؟
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٧
٠
٠
نه اشتباهه ما خودمون مسجد ساختیم اونم 2 تا تو آلمان بعد شما میگی..............منظورم ایرانیاس ها و گرنه خود من به شخصه پول ندارم............هامبورگ یک شهر مسلمان نشین هس نسبتا و اون جا برای ایرانیا مناسبه البته بعدش دیگه هر جا خواستین برین.............خرج تحصیل هم نمیدین تا مقطع فوق لیسانس.
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/١٧
٠
٠
خب شما که همه چی در مورد المان میدونید بگید چطوری برم اونور؟ مگه میشه یه ایرانی بره اونجا و بره دانشگاه و هیچ پولی ازش نگیرن؟؟؟
g_mahla
g_mahla
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
اگه جور بشه حتما...نصف رویاهام رو همین قضیه تشکیل میده!
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
سوغاتی یادت نره که اینجا چشم انتظار زیاده :دی
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
کجا دوست داری بری ؟ ولی به نظر من زیاد خودتو درگیر این مسئله نکن اول باید فکر پیشرفت در کشور خودت باشی بعد به جای دیگه فکر کن
g_mahla
g_mahla
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
خیلی روی کشورش فکر نکردم هرجا باشه فرقی نمیکنه فقط اینکه از نظر علمی سطح خوبی داشته باشه کافیه.البته انگلیسیم خوبه گه انگلیسی زبان باشه راحت ترم
faride
faride
٩٣/٠٥/١٢
٠
١
نع من که دوست ندارم...اصن فرهنگ اونورو دوس ندارم!!تفریحی باشه بد نیست تازه همونم فقط دوس دارم برم کره!
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
ولی به نظر من اشنایی با فرهنگ دیگر کشورها لازمه
faride
faride
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
حتما نباید واسه شناخت فرهنگ بقیه کشورا به اون کشورا بری که!
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
چون نرفتید و ندیدید این حرفو میزنید ..... پدربزرگ منم چون نرفته بود میگفت هیچ جا مثل ایران خوب و سرسبز نیست
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
آفرین تو هم کره ی جنوبی؟کشورش خیلی قشنگه ولی وسایلش بسیار گرونه بعدشم آمار خودکشی در حد لادیگاس .....اون دریاچه که تو کره هس؟تمام زوج ها یجوان برای این که خودشون دوتایی باشن میرن میندازنشون تو دریا هیچ کس هم نمیره نجاتشون بده........خوب کاش میگفتی یک چند تا چیز واست میگرفتم از اونجا........
هاچم من
هاچم من
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
زوج ها میرن خودشونو میندازن که دوتایی بمیرن؟! اگه من تو کره واسه خودم کسی بودم میرفتم کلی تک تیرانداز میذاشتم دم رودخونه که زوجا تا خواستن بپرن با تیر بزننشون که دیگه از این کارا نکنن :دی یه همچین آدم ملت دوستیم من! :دی
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
ترور!!!!!!!!! توسط یک زنبور زنبوری که یک اسلحه ی فوق مدرن از نوع عسلی رنگش داشت....او با ماشین عسلیییییییییی رنگ ترش به سمت بیابان گریخت............
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/٠٥/١٢
٢
٠
دوست ندارم حتی اگه شرایطش باشه...........هیچ جا وطن خود آدم نمیشه
tanin
tanin
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
موافقم
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
بالفرض اگه به شما بورسیه تحصیلی بدن نمیری!!!!!!!!!!!!!!
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
لبخند انار.........نه نمیرم..........مگه چند سال قراره زندگی کنم که همونم از خونواده ام و کشورم دور باشم
atieh_se
atieh_se
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
اگه جور بشه 1 سال حتما می رم.
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
منم همین طور
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٥/١٢
١
٠
من الان نظر نمیدم! باید تو موقعیتش باشی که ببینی میری یا نه!
گیسو
گیسو
٩٣/٠٥/١٢
٢
٠
دکتر حسابی: جهان سوم جایی است که برای ساختن کشور باید زندگی اشخاص را خراب کرد و یا برای ساختن زندگی،مملکت را خراب کرد
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
عجب حرف زیبایی .کاملأ درسته
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٥/١٢
٢
٠
خب البته اینجوری نیست که راحت بشه تصمیم گرفت چون به هر حال کل اقوام و خونواده رو یه دفه نمیشه رها کرد و به یه کشوری رفت که نه فرهنگشون با ما یکیه نه زبون نه خیلی چیزای دیگه اما به نظرم اگه شرایطش پیش بیاد دوست دارم برم
دختر خاصــ
دختر خاصــ
٩٣/٠٥/١٢
٢
٠
اره میرم مدرکمو میگیرم ولی موندگار نمیشم برمیگردم و همینجا اگه کاری از دستم بر اومد انجام میدم واسه کشور خودم
u_razavi
u_razavi
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
ببخشید ولی خیلیها اولش اینو میگن....!!!!
دختر خاصــ
دختر خاصــ
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
اره خیلی ها میگن ولی من تاحالا امتحانمو پس دادم همینجوری رو هوا نگفتم(:
هاچم من!
هاچم من!
٩٣/٠٥/١٢
٢
٠
آقای رضوی پنج انگشت یه دست باهم فرق دارن
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
اونبببببببببببب.....ولی من نمیام ایران..............شاید یک مدت کوتاه بیام ولی اگه برم دیگه نمیام.......
ghazale
ghazale
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
من دوست دارم خارج از کشور درس بخونم ! و برای یه مدتیم کار کنم اونجا .. ولی نمتونم ک ! خخخ
هاچم من!
هاچم من!
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
بیا سرتو بذار رو شونم های زار گریه کن!! :دی
u_razavi
u_razavi
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
صددرصد تو فکر رفتن هستم...اما مشکل سربازی متاسفانه زندگی ما رو به باد داده.......وگرنه تا الان رفته بودم....اگه مشکل سربازی نبود مگه کم داشتم که دوسال واسه کنکور وقت بذارم!!!!!کانادا یا المان....این دو کشور چون شرایطش بهتر و زودتر فراهم میشه.....
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
شما جز پولدارای جامعه هستید که می خوای بری کانا دا یا آلمان ولی ما چی
هاچم من
هاچم من
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
خب من با ناشناسه یه جورایی موافقم. از این نظر که با پول خیلی راحت میشه رفت و پیشرفت کرد و باز اگه آدم بخواد برگرده و اینجا کار کنه. ولی ناشناس خان(یا جان!!) این چه وضعه بیان کردنه مقصوده
u_razavi
u_razavi
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
دوستان من میخواستم یه همچین انجمنی بذارم که گذاشته شد....حالا حتما توصیه میکنم مستند میراث آلبرتا رو ببینید.....واقعا خیلی خوبه....دوقسمته....در مورد همین موضوعه
هاچم من
هاچم من
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
واسه دانلود هست؟
tanin
tanin
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
برای درس شاید خوب باشه ولی برای زندگی اصلا دوست تدارم
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
زندگی در خارج برای چند سال فو ق العاده است اشتباه نکن
tanin
tanin
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
واقعا تو غربت زندگی کردن به نظرم خیلی سخته
neyosha
neyosha
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
اهوم دوست دارم خیلی هم :) اما نه خییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی ها :)
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
بالاخره خیلی یا نه !
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
نیوشا الان چند روز پیش بود گفتی منم با خودت ببر به کره!چی شده؟ خوب چند سال بعد که رفتیم آلمان و نبردمت....
هاچم من!
هاچم من!
٩٣/٠٥/١٢
٠
٠
فریده شنیدن کی بود مانند دیدن
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
موافقم صدر صد تجربیاتی که آدم با زندگی کردن بدست می یاره از هیچ راهی بدست نمی یاره
faride
faride
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
من ترجیح میدم تو ایران زندگی کنم و نزدیک خانوادم باشم تا اینکه برم جایی که نه زیونشونو میدونم نه اعتقاداتشونو قبول دارم....گفتم برای تفریح خوبه اما زندگی دوس ندارم اصلا...
tanin
tanin
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
منم با فریده موافقم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
سلام: درصورتیکه درکشور به تخصص یاحرفه ام نیاز نباشدکار خوبی است وصادرات علم وفرهنگ است.متشکرم
s_sali
s_sali
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
اون سال منتهی به دیپلمم خیلی مشتاق به مهاجرت بودم.شدیدا... خیلیم تلاش کردم.با یه سزی دانشگاها مکاتبه کردم.با یه سری اشناها هماهنگیهایی انجام دادم.یه جایی هم رفتم اما کارم به یه مشکل کوچیک خورد که مشکله برنامه هامو بهم ریخت.اینقدر تب سفر داشتم که میخواستم پناهنده بشم عنوانشم واسم مهم نبود اما پدرم هم با حرفاش هم توسط دوستاش که تجربه ی پناهندگی داشتن پشیمونم کرد.بعدم که دیگه هم درگیر شدم هم سنم بالا رفت و اولویتام عوض شد.الان اون شور شوق قدیم رو ندارم اما هنوز مایل به رفتنم اما اگاهانه.در تلاش هم هستم واسه رفتن اما دوست ندارم به هر قیمتی برم. اگه اون سال تقاضای پناهندگی میدادم بر فرض اینکه به عنوان پناهنده پذیرفته میشدم دیگه نمیتونستم ایران بیام.واسه همین همیشه خدا رو شکر میکنم که پشیمون شدم
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
خدا بهتون رحم کرده رفتن به خارج به هر قیمتی کار اشتباهی است هر کاری راه خودشو داره
هاچم من
هاچم من
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
تا حالا فکر کردین که اگه میرفتین شایدم الان نظرتون یه چیز دیگه بود!؟
s_sali
s_sali
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
بهش زیاد فکر کردم و هر بار هم بیشتر خوشحال میشم که نرفتم.چون در اون شرایط فقط و فقط باید تقاضای پناهندگی میدادم.باید مدتی کمپ میبودم.و اگه تقاضای پناهندگیم پذیرفته میشد دیگه باید ایران رو فراموش میکردم که خیلی سخته.از اینا بگذریم تو کشور مقصد دید نسبت به یه پناهنده خیلی منفی هستش و شرایطش سخت تر اما کسی که اقامت میگیره اینطور نیست.شاید شرایطم خیلی فرق میکرد نسبت به الان اما بهای سنگینی رو هم باید متحمل میشدم. الان هم واسه رفتن تلاش میکنم اما میخوام اگه کارم درست شد و رفتم هر وقت دلم تنگ شد یه بلیط بگیرم و بیام نه اینکه داغ دیدن کشورم واسه همیشه رو دلم بمونه.<اشنا دارم که پناهنده شد تو کشور رویاهاش و الان بعد از سختیهای زیاد تازه گارسون شده>
هاچم من
هاچم من
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
آفرین لایک :)
S_SOHA
S_SOHA
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
اگه شرایط فراهم شه بله... اگه شرایط فراهم شه و برنامه ها بر روال پیش برن به امید خدا 5 یا 6 سال دیگه من ایران نیستم...
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
ان شا الله .موفق باشید
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
مثل خواهر من........
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
من اگه برم دیگه پشت سرم رو هم نگاه نمیکنم..........
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/١٦
٠
٠
پس بگم هرچه سریعتر شما رو از ایران بندازن بیرون خخ نگهبااااااااااااااااااااااان؟ ؟
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/١٧
٠
٠
خخخخخخ
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٥/١٣
١
٠
اصن یکی از دلایلی که من نمیرم خارج اینه که رام نمیدن !!!! وگرنه با کله میرفتم ^_____^
javad agha
javad agha
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
نوچ نموخوام فقط واسه تفریح خوبه میرم آررررررررررررررررره
tanin
tanin
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
واسه درسم خوبه البته
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
حالا کشوری که دوست دارین برین کجاست؟ من استرالیا ( ای خدا یعنی میشه )
هاچم من
هاچم من
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
استرالیا مگه کشوره؟! قاره نیست جانه ما؟ :دی
faride
faride
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
هاچ خخخخخخخ
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
به نظرم مردم خارج با این که مسلمون نیستن آداب مسلمونی بیشتر بلدن و باز هم همون جمله معروف که مسلمان ندیدم اما مسلمانی بسیار
g_mahla
g_mahla
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
یه بدبختی بزرگ برای ما خانوما اینه که اگه بخوایم از بورسیه دانشگاه استفاده کنیم حتما باید متاهل باشیم!حتما هم همسر محترم همراهمون باشه!!برای همین خیلی ها سوری ازدواج میکنن وقتی رفتن طلاق میگیرن...هععععییییییی خدااااااااا
هاچم من
هاچم من
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
جدی که نمیگی؟ :|
g_mahla
g_mahla
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
کاملن جدی میگم هاچ عزیز!واقعا نمیدونستی؟
tanin
tanin
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
:|:|:|:|
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
من میرم..آلمانو خیلی دوس دارم..مونترال کانادا رو هم همینطور..کلن این دوتا کشورو خیلی دوس دارم ولی بیشتر آلمان..عاشقشم...میخام ی آدم موفقی بشم ک اونجا رام بدن..ب ایرانم برنمیگردم...تفریحی شایداومدم ی سر بهتون بزنم
هاچم من
هاچم من
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
از وقتی آلمان قهرمان رفته همه دوست دارن برن آلمان! شما چطور؟ :دی
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
نمیدونم هلند دوست دارم.ولی نه چیزی ازش میدونم نه دنبالش میرم.
s_sali
s_sali
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
هلند کشور ازادیهای خیلی زیاده. یه چیزایی تو هلند ازاده که واسه خود اروپاییها هم عجیبه..!
پری سا
پری سا
٩٣/٠٥/١٣
٠
٠
خیلی برام فرقی نمیکنه...ولی خب اگه شرایطش باشه بدم نمیاد ک برم....
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
سلام
من كه خيلي دوست دارم از ايران بروم حتي اگر شده به عراق
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
عراق که خوب نیست .امنیت نیست
ali007
ali007
٩٣/٠٥/١٤
١
٠
من از همه بیشتر انگلستان رو دوس دارم بعد از انگلستان سوئد چونکه خیلی ارومه:)))))))
Faeze_v
Faeze_v
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
من که دوس ندارم مهاجرت کنم از ایران
mina_h
mina_h
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
من باکله قبول میکنم و میرم...اخه هرکی توفامیلمون رفته راضی بوده بعدشم همونجا موندگار شده واسه همین منم خیلی دوس دارم برم
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٥/١٧
٠
٠
اي بابا اينم از.........
m_tahereh
m_tahereh
٩٣/٠٥/١٦
٠
٠
علاقه ای ندارم
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٥/١٧
٠
٠
هيچ جا كشور خود آدم نميشه لااقل زبون همو كه ميفهمين!! ولي چندسالي بد نيست تو ي كشور خارجي زندگي كرد!