خانه انجمن آزمایش 3 گانه؛ تحمل دارید؟!
٩٨٢
١٢١
سلیمان حسنی

آزمایش 3 گانه؛ تحمل دارید؟!

آزمایش 3 گانه؛ تحمل دارید؟!

از شما تقاضا دارم3 آزمایش را به مدت10دقیقه انجام دهید، بعد پاسخ دهید:

1-یک لولۀ خودکار بیک را برداشته سر را زیر آب کنید و فقط از لوله دم و بازدم کنید.

2-دستهایتان را با طناب یا کمربند بسته سعی کنید کارهای شخصی خود را انجام دهید.

3-دست‌ها و پاهایتان را به میز یا صندلی ببندید. زیرآفتاب وجائی باشدکه پشه، زنبور یا مگس داشته باشد و شما نتوانید آنها را دور کنید یا جایتان را عوض کنید.

حاضرید یکی از این مشکلات را در تمام عمر داشته باشید در عوض به شما سهمیۀ دانشگاه یا معافیت از خدمت یا حقوق بدهند؟

حاضرید چقدر هزینه کنید تا مشکل حل شود؟ مشکلات با خانواده و هزینۀ پرستار و سختی کارهای درمانی و...را در نظر بگیرید.

البته عذرخواهم چرا که ارزش کار با این مثال‌ها قابل اندازه گیری نیست فقط خواستم تست بسیارساده باشد.

٩٣/٠٥/٢٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
...
...
٩٣/٠٥/٢٦
٤
٣
میدونم الان کلی با نظرم مخالفت میشه؛ مطمئنا همه ی مردم قدردان این عزیزان هستند ؛با سهمیه هایی که داده میشه هم مشکلی ندارند ؛ اما سهمیه واسه دانشگاه...خب...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٦
١
٠
سلام:سهمیه هم که به فرزندان شهدا وجانبازان بالای 50% داده اندیکبار دیگه توضیح داده ام باید80% رتبۀ آخرین نفر قبول شده درآن رشته را بیاورندتا بتواننداز سهمیه استفاده کنندوزیر50%هم اگر سهمیه اضافه آمدبا همان شرایط میتواننداستفاده کنند.پس خیلی تفاوت بین آنان بادیگران در سطح علمی نیست ودیگر اینکه ببینیدچنددرصد ازشاگردان ممتازدانشگاههااز سهمیه شاهدوایثارگران هستندآمار خیلی بالاست.متشکرم از حضورتون
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
٣
١
کاش یه کوچولو غیر از خودمون به کسایی فکر کنیم که به ما فکر کردن قبل از اینکه به خودشون فکر کنن ...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
سلام:متشکرم چقدر زیبا گفتید.
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٥/٢٦
١
٠
بق هیچ عنوان حاضر نیستم..مگه مرض دارم..من میگم هرکس ب همون اندازه ای لیاقت داره بهش برسه..دیگه دانشگاه مفت میخام چیکار؟
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٦
٠
٠
سلام: پاسخ بالا را مشاهده بفرمائید.خیلی ممنونم از لطف شما
Faeze_v
Faeze_v
٩٣/٠٥/٢٦
٠
٠
دست شما درد نکنه ولی دلیلی ندیدم که این کارو بکنم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٦
٠
٠
سلام:فقط خواستم لحظظه ای از مشکلات سه گروه از جانبازان راتا اندازه ای متوجه بشیم.سپاسگزارم
Faeze_v
Faeze_v
٩٣/٠٥/٢٦
٠
٠
سلام میدونم متوجه شدم .اما اصلا سطح تحمل ما واونا قابل مقایسه نیست
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام:درست میفرمائیدامیدوارم که خداشفاعنایت فرمایدواگر شفابه مصلحت نیست قدرت تحمل درد ومشکلات را به ایشان عنایت فرماید .متشکرم
blue girl
blue girl
٩٣/٠٥/٢٦
٢
٠
نع!حاضر نیستم برای معافیت و اینجور چیزا همچین کارایی کنم!اما اگه منظورتون کارهایی هستش که رزمندگان انجام میدادن برای دفاع از خاک مقدس کشورم حاضرم!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٦
١
٠
بسیار سپاسگزارم از حضرتعالی.مطمئنم اگر خدای نکرده جنگی پیش بیاد جوانان ایرانی کم نمیگذارند.
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٥/٢٦
٧
٠
مشکل ما با اونایی نیست که واقعا مشکل دارن و از سهمیه های مختلف استفاده میکنن، مشکل ما با اون آقازاده ها و فوتبالیست هایی هست که تر گل ور گل هستن و هیچ مشکلی ندارن و از انواع و اقسام معافیت ها دارن استفاده میکنن و هیچ کس هم جلو دارشون نیست !!!!!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٦
٠
٠
سلام: درآن سوء استفاده ها منهم باجنابعالی موافقم حتی عقیده دارم باید به جرمشون باشدت زیاد برخورد بشود.خیلی ممنون
Cold
Cold
٩٣/٠٥/٢٦
٥
٢
سلامتیمو با دنیا عوض نمیکنم....اگه منظورتون جانباز های و ایثارگرانن که نوش جونشون...تازه کم هم میدن
faride
faride
٩٣/٠٥/٢٦
٣
٢
لایک:)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٦
٢
٢
سلام: بسیار سپاسگزارم از محبت جنابعالی.خدا خیرتون بدهد.
zahra
zahra
٩٣/٠٥/٢٧
٢
٣
حرف درستی بود لایک
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
١
٢
*:)
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
١
٢
بچه ها به همتون یه + دادم *:)
Cold
Cold
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٢
مرسی از دوستان :)
u_razavi
u_razavi
٩٣/٠٥/٢٦
٠
٠
نمیدونم چه میکنم باید تو شرایط باشی اما واقعا سخته...ولی ولی ولی...این سهمیه ها توی نسل بعدی از بین میره بعد به قول اقا مازیار این اقازاده ها رو باید چه کنیم؟؟؟!!!!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٦
٠
٠
سلام: البته سهمیه ها الان هم درحال تمام شدن است چون فرزندان ایثارگران اکثرا در حال عبور از سن کنکور هستند.خیلی متشکرم
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٥/٢٦
٦
٢
من حاظرم این عزیزان و خانوادهاشون و حتی چند نسل بعدشون از نظر مالی ساپورت بشن!که هیچ نیازی نداشته باشن...ولی با سهمیه و اینجور چیزا کلا مخالفم چرا که باعث میشه افرادی که شاید توانایی درست انجام کار رو نداشته باشن در یک منصب و جایگاه قرار بگیرن و این باعث پس رفت کشوره!من میگم خانواده های این عزیزانو اونقدر ساپورت مالی کنن که دیگه نیازی به سهمیه و ....نباشه!به نظر من سهمیه جانباز و شهید دور از فرهنگ شایسته سالاریه!
neyosha
neyosha
٩٣/٠٥/٢٦
١
١
منم با این نظر موافقم:)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٦
٠
٠
سلام دوست گرامی:پاسخ را در اولین کامنت عرض کردم.جدا از آن مگر در افرادبدون سهمیه کسانی نیستندکه بدون شایستگی رفته اند دانشگاه.درسهمیه دارها هم شایدباشه ولی بطور کلی افراد مستعد زیادندواگر توانائی گذراندن واحدها را نداشته باشند مدرک را نمیگیرند.پاسخ اولی را هم ببینیدوخیلی سپاسگزارم ازشما
blue girl
blue girl
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
موافقم باهاتون
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام: سلامت باشید.ممنون
دختر خاصــ
دختر خاصــ
٩٣/٠٥/٢٦
٣
٠
منم با اقا محسن موافقم خیلی راه های بهتری هستش تا به عزیزان کمک بشه
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٦
٠
٠
سلام: مطمئن باشید که لااقل به جانبازان که من خودم در جریانم از هیچ نظری کمک به دردبخورنمیکنندوبیشتر جانبازان مشکلات شدید دارندولی متأسفانه تبلیغات بسیار بالاست.وضعیت جانبازان مخصوصا کسانیکه بیکارند را ببینیدحرفم را تأئید میفرمائید بعضی حتی هزینۀ دارو وخوراک خانواده را ندارند.متشکرم از حضورتون
دختر خاصــ
دختر خاصــ
٩٣/٠٥/٢٦
٠
٠
بله متاسفانه کاش به جای این سهمیه ها ک زیاد به دردشون نمیخوره اینجوری خوب تامینشون کنن...
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/٢٦
١
٠
قبول ندارین که با وجود سهمیه دانشگاهی یک کوچولو بچه ها نسبت به فرزندان عزیز شهدا و جانبازان بدبین هستند .راه های دیگری برای کمک به این عزیزان ا ست
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٦
٠
٠
سلام: درست میفرمائید ولی فکرکنم این به علت عدم اطلاع رسانی درست از سهمیه وتبلیغات کاذت در دادن امکانات به جانبازان است.بعضی رادرکامنت قبلی واول عرض کردم.ممنون از لطف شما
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/٢٦
١
٠
بعدشم من به هیچ عنوان سلامتی مو با هیچی عوض نمی کنم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٦
٠
٠
سلام: امیدوارم که همیشه سلامت، شاداب با عمری طولانی باشید.متشکرم
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
*:)
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/٠٥/٢٦
٢
١
آقا محسن حرف درستی زدن...هرچقد هم که باشه باید ساپورت مالی بشن..ولی سهمیه خیلی ظلمه...و ی سوال...اگر کسی تمام این سختی ها رو کشیده باشه و از آخر هم کارت جانبازیتش رو پاره کرده باشه..تکلیفش چیه؟؟؟کسی که میگیم برو سهمیه ات رو بگیر...میگه خودت بخون..تکلیفش چیه؟؟؟
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٦
٠
٠
سلام: درسته خیلیها به خاطر تبلیغات نادرست،برخوردبسیار نامناسب در بنیادوبرداشت بعضی از مردم اینکار میکنند.کاش به وضع جانبازان لا اقل به اندازۀ رفع نیازها توجه میشد.در پاسخهای قبلی هم به مواردی اشاره کردم.از محبت جنابعالی سپاسگزارم
faride
faride
٩٣/٠٥/٢٦
٢
٢
درسته هستن کسانی که اینکارو میکنن ولی کسایی هم که از سهمیه استفاده میکنن جرم نمیکنن حقشونه...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام: بله درست فرمودید.متشکرم
faride
faride
٩٣/٠٥/٢٦
٢
٢
هر چی بهشون بدن کمه!!!ما نمیتونیم خانواده هاشونو درک کنیم!!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
١
١
سلام: من معتقدم که عذاب و سختی که خانوادۀ جانبازان متحمل میشوندخیلی سخت تراز خود جانباز است وواقعا درک آنان بسیار مشکل است.خیلی متشکرم از حضرتعالی
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
١
١
فریـــــــده ؟! عـــآشقتم *:) خوشحالم که اینجوری فکر میکنی *:)
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٥/٢٧
٢
٠
یا دراز بکشین و بی حرکت برای 10 دقیقه سقف خونه رو نگاه کنین تا با 10 دقیقه از زندگی یه جانباز قطع نخاعی آشنا بشین...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام:بله درست میفرمائید.من سه نمونۀ ساده را گفتم.سال گذشته یکی از اقوام که سن کمی هم داشت ومهندس کشاورزی و انسان بسیار شریف و مهربانی بود و دانشگاه باهم بودیم بعد از20سال یک مرتبه بستری شدودرمدت کوتاهی به شهادت رسید.دوفرزند کوچک داشتند.حالا به نظر مخالفین به فرزندان این عزیزچه بدهند که جای پدر پرشود.هر روز به او فکر میکنم.مهندس شهید حسین حسین پور که آقا عماد همشهری شما بود.ممنون
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
بنظرم تا تو شرایط نباشی ، درک سخته . ممنونم آقا سلیمان . خدا بیامرزشون .
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
سلام: متشکرم همکار عزیزاز وقتی که گذاشتید.
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
*:) آقای ِ عماد خیلی تشکر *:)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٥/٢٧
١
٠
خب به فرزندانشون چه ربط داره که بیان و این سهمیه رو به اونها بدن.هر جانفشانی کردن پدراشون بودن به نظرم به اونها ربطی این چیزا نداره که بخوان بهشون سهمیه بدن.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام: جناب اشکمهر یک نمونه را در کامنت بالائی زیر نظر آقا عماد گفتم ملاحظه بفرمائید.درسطح خیلی پائین همۀ بچه ها با پدرشوخی و تفریح و.... میکنندچه کسی میتواند جای پدرشان را بگیرد.از شما انتظار نداشتم استاد.هربار که فرزند شهید حسین پور را میبینم خجالت میکشم دست به سر پسرم بکشم یا شوخی کنم که مبادا او وامسال او احساس دلتنگی کنند.ممنون
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
اینها خودشون روی سر ما جا دارن ولی ببینین خیلی ها از پدر و مادر محرومن و یا شرایط خانوادگی خوبی ندارن یا حتا پدر مادر دارن ولی والدینشون روی سر بچه ها نیستن و هزار جور مشکل دیگه .اینها هم با اونها فرقی ندارن به خدا من میگم این بچه ها هم در شرایط بدی بزگ شدن.خود من از نظر ولددین تحت بدترین شرایط بودم کی امده گفته اقای اشکمهر پدر مادر بی نهایت بدی داشتی و با مشکلات زیادی سر و کله زدی و حصرت پدر مادرای دیگرون رو خوردی خدا عوضت بده؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
آقای حسنی بابا شما استاد استادان هخستین /نفرماین ما عددی نیستیم بین شماها (:
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٥/٢٧
١
٠
در مورد شرایط سه گانه بالا بگم که /خود بنده بر اثر شرایط بد روحی که به خاطر همین نبود والدین و مشکلات بوده به تیکهای عصبی و بیماریهای متعدد روانی دچار شدم.از کندن پوست و گوشت خودم با سوزن و چاقو بگیر (یکی از شاخه های وسواس)تا تیک فشار دادن دندانها روی هم که تا الان چندین دندانم بر اثر این تیک از بین رفتن و شکستن/اینها فقط نمونه های بود که گفتم.منظورم این بود کسانی که شرایط سخت دارن فقط فرزندان این عزیزان نیستن.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام آقا اشکمهرعزیز: منکه نگفتم دیگران که پدرومادر را از دست دادندشایستگی کمک و.... را ندارندبه همه باید رسیدگی شود.اما بازهم یک فرق وجود داردان این است که شهدا برای دفاع از کشور وبا انتخاب خودشان رفتندوآیا هدف وکار مقدس آنان رابا دیگران قابل مقایسه میدانیدکسانیکه همان زمان بودند وشرایط رفتن برای دفاع را داشتندولی به هردلیلی نرفتند.اگرشهدا و....نرفته بودند شرایط کشورهای اطراف مثل سوریه وعراق که هرروز جنایاتی فجیع درآنجا اتفاق می افتد وزنان و دختران را برای بردگی و....میبرنددر اینجا اتفاق نمی افتادحتما بدترمیشد.به نظرم میشودککمی منصفانه تر قضاوت کردولی عزیزانی که اسم بردید براثر مسائل مختلف ناخواسته اینگونه شده اندودولت باید به وضع آن عزیزان هم رسیدگی کند.مثلا یک نفر که به خاطر اعتیادانواع بیماریها را میگیردویا بخاطرسرقت دستش قطع میشودوخیلی مثالهای دیگر را با کسی که درحال مأموریتی مقدس وملی دچار مشکل میشودرا دریک سطح میدانید؟ متشکرم
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
به اون ها چه ربطی داره ؟! *:/ مطمئنا اونا دوست داشتن پدرشون عین ِ بقیه پدرا سختی نکشه ... دوست دارین سهمیه داشته باشین اما پدرتون خاری تو پاشون بره ؟!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام: در پاسخ اول انتهای خط آخر- امثال - صحیح است که امسال نوشته ام.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام ... در يكي از مطالبي كه نوشته ام سبد حمايتي دولت از كميته امداد و بهزيستي را مطرح نموده بودم كه خيليها دوست دارند توسط آنها تحت حمايت قرار گرفته باشند.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام:متوجه نشدم آقای روشناوند.ممنون از حضورتون
اچ ای اف
اچ ای اف
٩٣/٠٥/٢٧
١
٠
حاضر نیستم چون که اگر هم سهمیه دانشگاه بهم بدن همشو باید بدم خودمو دوا درمون کنم.چه فایده ای داره!!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام: بسیار متشکرم از جنابعالی.این کوچکترین مشکلات در سطح بسیار عادی بود که عرض کردم. مشکلاتی وجود دارد که به نظر مردم قابل اعتنا نیست ولی برای جانباز مشکلی حاد است.مثلا:صدای هواپیما در خیابان یک جانباز اعصاب اگر با شنیدن آن روی زمین دراز کش بشود مطمئنا تمام مردم اورا مسخره میکنند نمیدانند که او هنوز اثرموج انفجار و هوای جبهه در سرش است که ناخودآگاه با شنیدن صدای هواپیما و بعضی از صوتها دراز کش میشود.ممنون از نظر شما.
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
*:) ممنون که منطقی فک کردین .
گیسو
گیسو
٩٣/٠٥/٢٧
١
٠
اینکه عزیزانی جون خودشومنو بدون چشم داشت صرف مملکت کردن درسته، اما الان اونجوری به فرزندانشون بها داده میشه انگار بقیه مردم تو مملکت حقی ندارن حالا سهمیه دانشگاه یه جور سهمیه است که تاثیر داره اما قطعی نیست اما برای استخدامی اینکه فرزندان شون تو اولویت هتن خیلی نامردیه
fafa.tk
fafa.tk
٩٣/٠٥/٢٧
١
٠
و خیلی ها هم به اسم جانباز یا شهید بودن پدرشون یان سهمیه رو میگیرن در صورتی که واقعا اینجوری نیست ! قبول دارم حقشونه ولی نه تا این حد !
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام: منکه چندبار بالاعرض کردم که با کسانیکه سهمیه سازی میکنندویا مدارک نادرست ارائه میدهندباید باقاطعیت وشدت برخورد کنند.خیلی کار بی شرمانه ای است.از حضور هردوبزرگوار متشکرم
m-roohangiz
m-roohangiz
٩٣/٠٥/٢٧
١
٠
منکه کلا باسهمیه ها مخالفم..مخصوصا دانشگاه واقعا حق ضایع میشه...همیشه اول ی آدمای خاصن!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام: ممنون از حضورتون.نظرتون هم محترم.
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
١
١
من مامانم همیشه بهم یاد داده احترام خیلی زیادی برای بچه های شهیدها و جانبازها و شهدا قائل بشم *:) یادتون که نرفته بابای همین بچه ها بودن که به خاطر ما آدمای قدرنشناس جونشون یا عضوی از بدنشون رو از دست دادن یا حتی یه عالمه دوری از خونه رو تحمل کردن ! شما دوست دارین سهمیه داشته باشین اما باباتون خاری تو پاشون بره ؟! مطمئنا ما هیچ وقت سختی ای که اون بچه ها کشیدن رو درک نمیکنیم ...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
سلام برشما وهزاران درودبرمادربزرگوارتان که منصفانه به این مسائل نگاه کرده وآنرا منتقل میکنند.امیدوارم مه همواره سلامت ودلشادباشندوباشید
m-roohangiz
m-roohangiz
٩٣/٠٥/٢٧
١
٠
اون پولا جای پدرو براشون پر میکنه...بسه دیگه تروخدا رک باشین انقد شعار چیه؟؟
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام:دوباره ممنونم از حضورتون ولی با نظرتون موافق نیستم چون هیچ امتیازی جای جان انسان را نمیگیرد.
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
*:/ متاسفم . یعنی شما حاضرین پول بگیرین اما بابا نداشته باشین ؟! *:/
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
نظری ندارم ولی این مثالاتون زجرم داد..............داشتم واقعا حس میکردم اونجام........!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام:عذر خواهم که موجب اذیت شما شدم فقط خواستم تا حدی مشکلات را حس کنیدشرمنده ام وسپاسگزار
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٧
٠
٠
سلام:از همه سپاسگزارم وتقاضا دارم که برای شادی روح شهداودرگذشتگان، بخصوص شهیدمهندس حسین حسین پور یک صلوات قرائت بفرمایند.متشکرم
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
حالا نه واقعا حس کردم اونجوری شدم و از شما ناراحت نیستم جناب.صلوات هم فرستادم.تشکر.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
سلام: خیلی متشکرم از زحمتی که کشیدید.
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
١
٠
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم *:)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام: خیلی متشکرم از شما.
سارا
سارا
٩٣/٠٥/٢٨
١
٠
سهمیه برای خود اون فرد خیلی هم خوبه دانشگاه رو میگم اما فرزندانش ....!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
سلام: خود شهداکه نیستندکه استفاده کنندوجانبازان هم سنشون گذشته وجدای از این مسئله عذاب و سختی که فرزندان میکشند بیشتر از خود جانبازاست چون او بنا به تکلیف رفته اما فرزندان خودشون انتخاب نکرده اند.ممنون از حضور شما
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
شما حاضرین یه خار تو پای باباتون بره و سهمیه بگیرین؟! مسلما نع ! *:) مطمئنا فرزندان ِ جانبازها خیلی سختی کشیدن ، مطمئنا اونا دوست داشتن باباشون هیچ سختی نکشه ...
سارا
سارا
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
بله درسته
سارا
سارا
٩٣/٠٥/٢٨
٠
١
بله در مورد فرزندانی که این سختی رو تحمل میکنند حرف شما صحیحه
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
٠
١
تمام فرزندان ِ جانبازها و شهیدها و اسرا این سختی ها رو دارن *:)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٨
١
٠
سلام: از جنابعالی برای لطفی که دارید صمیمانه ممنونم
فائزه
فائزه
٩٣/٠٥/٢٨
٢
١
حقشونه...نوش جونشون
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
١
١
فــآئزه خوشحالم که اینجوری فکر میکنی *:)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
سلام: من از پدرو مادر بزگوار و عاقل ومهربان شما به خاطر طرز تفکر و قدرشناسی ودید وسیعی که دارندسپاسگزار بوده ودعا میکنم که انشاءا... همیشه سلامت ومسرور سایۀ مبارکشان برسر شما باشد.سلام برسانید ودرود حقیر را ابلاغ بفرمائید.متشکرم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
سلام:خیلی متشکرم از محبت جنابعالی.سلامت باشید
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
من کاملا آقای حسنی با شما موافقم *:) نه تنها سهمیه بلکه هر ساپورت ِ دیگه ای هم از این آدم های ِ بزرگوار و شریف بشه واقعا حقشونه *:) و درباره ی بچه های این عزیزان که سهمیه دارن هیچ مشکلی ندارم چون من حاضر نیستم یه خار تو پای ِ بابام بره چه برسه به اینکه بابام به خاطر یه سرزمین و مردم سرزمین خدایی نکرده مشکلی براش پیش بیاد تا من سهمیه داشته باشم *:) واقعا ممنونیم از جـــآنبازهای ِ مهربون و محترم و عزیز ، دستشون درد نکنه *:) ما این امنیت و آزادی رو مدیون این شهیدهای ِ زنده هستیم *:)
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
آها این کارا رو کردم ، خیلی سخت بود و حتی میدونم اصلن دردی که الان کشیدم رو با دردی که جانبازهای عزیز میکشن اصلن قابل مقایسه نیست ، هعیییییی خود ِ خدا کمکمشون کنه این مسئولین بعضی هاشون خیلی چیزا رو فراموش کردن ...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
سلام:بسیار سپاسگزارم بخاطر وقتی که گذاشتید ونیز برای متن زیبائی که مرقوم فرمودید.صمیمانه متشکرم.انشاء ا... که حال همۀ جانبازان به لطف خدا روز بهتر بشود.موفقۀسلامت و شادمان باشید
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
سلام بچه ها { قبل از هر چیز سو تفاهم نشه ، من خدا رو شکر بابام جانباز نیستن و سالم و سلامت هستن *:) ، خدا روشکر } من دختر خیلی مذهبی نیستم و حتی توی خانواده ی مذهبی بزرگ نشدم و شاید ارزش هایی که تو خانواده ی منه برای خیلی ها قابل قبول نباشه اما از همون بچگی یه چیزی رو مامان و بابام بهم یاد دادن : احترام به شهیدهای زنده ی این مملکت ، شهدا و اسیرا و تمام ِ خانواده های محترمشون . می دونین دردی که جانبازا میکشن چیه ؟! اون دردی که بیشتر از همه اذیتشون میکنه ؟! قدرنشناسی ِ ما آدماست *:/ ما آدمایی که وقتی یه بچه ی شهید رو میبینیم که سهمیه ای که حقشه رو داره ، شروع میکنیم به نچ نچ کردن اما نمی دونیم اون بچه دلش بابا می خواسته نه سهمیه ... ماهایی که وقتی میبینیم مسئولین یه کوچولو لطف کردن و به بچه ی یه جانباز محترم ، کمک کردن ، اونقدر عصبانی میشیم که فکر نمیکنیم اون آدم به خاطر ما بود که رفت ، مطمئنا بچه های اون آقا آغوش بابا رو میخوان نه سهمیه ... کاش یه کوچولو قدر بدونیم ، کاش یه کوچولو غیر از خودمون به کسایی فکر کنیم که به ما فکر کردن قبل از اینکه به خودشون فکر کنن ... دست تک تک این فرشتـــــه هآ ، نــــــــــآآآآآآرنجی *:)
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/٢٨
٠
٠
ممنون از نظرت.......:) گاهی تلخ........
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام: بازهم برای مطلب صادقانه جنابعالی سپاسگزارم موفق و سلامت باشید.
tanin
tanin
٩٣/٠٥/٢٨
٠
١
به نظرم حقشونه واقعا
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام: از حضور جنابعالی ونظرتون سپاسگزارم
سارا
سارا
٩٣/٠٥/٢٨
٠
١
بله درسته
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام: متشکرم سلامت باشید
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/٣٠
١
٠
نمیدونم چی بگم....من ازونایی ام که میگم چرا اینقد به بچه های جانبازا سهمیه کنکور دادن ... مگه بچه هایی که تو خانواده های مستضعفن و هیچ امکاناتی برای ادامه تحصیل ندارن و حتی سرکار هم میرن شرایطشون از اونا بهتره؟؟؟؟خب به بچه های جانبازا اونقدری امکانات و پول دادن که بتونن خودشون درس بخونن و کنکور قبول شن ... نمی دونم بازم رو حرفم به یقین نرسیدم شایدم باید این سهمیه رو داشته باشن
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٥/٣٠
١
٠
البته الان که فکر می کنم می بینم خب جانبازا یه کاری واسه کشور کردن ولی خب مستضعفا که کاری نکردن پس سهمیه خوبه به جانبازا داده بشه ولی نه اینقدر... ازین بیشتر حسش نیست توضیح بدم امیدوارم متوجه شده باشید
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
سلام آقای قلی زاده:بالا توضیح دادم شما مطالعه نفرمودید.گفتم که ایکاش بنیاد از نظر مالی به جانبازان و خانواده های آنان آنقدر میرسید که محتاج نباشند ولی متأسفانه اینطور نیست اکثر بچه های جانباز برای دارو ودرمان مشکل دارندچه برسدبه دیگر نیازها وتبلیغات زیادی شده.جانبازان هم آنقدر حیا وسعۀ صدر دارند ه برای مادیات چیزی نمیگویندوترس این را دارند که برای انقلاب بدنشه ویک بهانۀ تبلیغاتی دست یک عده ای نیفته.شما فقط روزنامۀ خراسان همین هفته را(پیامکها)را ببینید چندنفر پیام داده اند که حقوقشون ویا بیمه قطع شده است.بالاخره یک عده آنقدر اذیت میشوند که پیام میدهند.کاش به حد نیاز داده بودند.وکاش عده ای از مردم حرف و تبلیغات و یا شایعه را دراین مورد به راحتی قبول نمیکردند.متشکرم از حضورتون
sali
sali
٩٣/٠٥/٣٠
٠
١
سلام.بیشتر از این حرفا حقشونه...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
١
سلام دوست عزیز:خیلی متشکرم از لطف حضرتعالی
amin20
amin20
٩٣/٠٥/٣٠
٠
١
کاملا حقشونه !!! من دارم تو مدرسه ی تیزهوشان درس میخونم یکی از دوست هام پدرش جانباز بود دقیقا 4 اردیبهشت شهید شد (بر اثر جانبازی ) و اون کلا تا اواسط امتحانات خرداد اصلا مدرسه نیومد حالا واقعا این حقش نیست که وقتی موقع کنکور رسید این دوست من که بی استعداد هم نیست و داره پا به پای اون همه بچه درس خون پیش میاد یک سهمیه ای چیزی قائل شن که بی پدری و فشار های قبلش رو بتونه تحمل کنه ؟؟
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
١
سلام:خیلی متشکرم از محبت حضرتعالی.همون دوست شما تا کی میتونه از فشار این اتفاق خارج بشه اصلا کسانی را میشناسم که برای این مسئله زندگی شون تغییرکرده و ازخیلی مسائل مثل درس عقب افتاده ونتوانسته اند جبران کنندوخودشون را برسونند.خدا آن عزیز را رحمت وبه خانوادۀ محترمش صبر عنایت فرماید.بازهم سپاسگزارم
میم
میم
٩٣/٠٥/٣٠
١
٠
هیچکس منکر فداکاری که این افراد و خانواده هاشون کردند نیس اما این یه طرح ناقص و کار نشدس....با اینجور سهمیه شایسته سالاری از بین میره....اینکه سهمیه این افراد در کنکور فرصتی رو از کسی برای دانشگاه رفتن ضایع نمیکنه درست،اما به من بگید کسی که درس زیست شناسیشو منفی میزنه شایستگی خوندن پزشکی نه،پرستاری و مامایی هم نه،اتاق عمل و علوم آزمایشگاه هم نه،حتی بهداشت رو هم داره؟؟تازه فقط اینجا پایان کار نیست بعد از گرفتن مدرک هم سهمیه استخدام براشون هست....اینجوریه که افراد با سواد با رتبه های خوب به حاشیه کشیده میشن و کسانیکه تو کارشون مهارت کافی ندارن روی کار میان....البته امیدوارم حرفای من باعث نشه فکر کنید من همه فرزندان شهدا رو به یک چشم میبینم ....تعداد زیادی هستن که استحقاقش رو دارن اما بعضی ها هم مثل همکلاسی بنده.....حرف آخر خانوم پاییز تو مطلبی که با همین موضوع ازشون منتشر شد خیلی حال آدمو میگیره.....افرادی رو دیدم که در جواب سوالاتی که ما ازون ها در مورد دلیل درس نخوندنشون میپرسیم،با افتخار میگن چرا ما خودمونو به زحمت بندازیمو درس بخونیم،در نهایت اگه دولتی هم قبول نشیم دولت هزینه دانشگاه آزادمونو تامین میکنه....
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
١
سلام: پاسخ اول و پاسخی که به جنابmohii2دادم را ملاحظه بفرمائید.ممنون از حضورتون
میم
میم
٩٣/٠٥/٣٠
١
٠
از طرفی خودتون که میدونید زمان جنگ مملکت حساب و کتب درست و حسابی نداشته...بعضیها با استفاده از نقص عضوهایی که در زمان جنگ نبوده،سهمیه گرفتن و دارن ازش استفاده میکنن
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
سلام: کسانیکه در زمان جنگ مجروح شدندبه سختی درصد جانبازی میگیرندنمیدانم چطور معلولین جانبازی میگیرند.من خودم 4بار مجروح شدم بعد چندین کمیسیون و10سال تازه30درصد آنهم فقط برای شیمیائیم زده اند.موفق باشید
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/٠٥/٣١
٠
١
حقشونه....................بدون شک
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٠١
٠
١
سلام:متشکرم از شما
w_ebeight
w_ebeight
٩٣/٠٦/١١
٠
١
خیلی سخته خیلی
f_yousefi
f_yousefi
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
ممنون . جالب بود . قطعا آدم هایی که جانشان را بر کف دست گذاشتند برای حفظ خاک و مملکت مستحق ترند از یه عده که بی اهمیت رد شدند و رفتند ...
m_mehravard
m_mehravard
٩٣/٠٨/٢٢
٢
٠
خیلیا رو میشناسم که اون سهمیه رو هم نگرفتن اصلا!
so_karimi
so_karimi
٩٣/٠٩/١٧
٠
٠
برای داییم درصد جانبازیشُ اونم بابت شیمیایی 25 درصد زدن . حتی وقتی بعد از این همه سال عذابی که از شیمیایی کشید فوت شد بابت درصد پایین شهید محسوب نشد . اینُ گفتم تا بگم که یکی از جانبازانی که همون مشکل تنفسیُ داشت دایی عزیزم بود .یه ایثارگر ، یه جانباز ، یه آزاده ، یه شهید بنای رفتنشون به جنگ و دفاع از خاک و ناموس ... رضایت خدا بوده و لاغیر . مردم ارزش کار و ایمان این دسته از عزیزانُ میدونن . ایکاش به جای اینکه سهمیه در نظر بگیرن دولت و همون بنیاد جانبازان و شهدا کاری میکرد که بجای دادن سهمیه ی مستقیم ، آموزشهای مستمر بهشون میداد تا فرزندان ایثارگر و جانباز و .... خودشونُ با توان خودشون ، رتبه های بالا کسب کنن نه با سهمیه . چرا برای ازمون استخدامی سهمیه ی افرادی که سوای از این گروه هستن باید تنها 20 درصد باشه ؟؟؟ به نظرتون حق بقیه ی جوونها پایمال نمیشه ؟ چه برای کار و چه برای تحصیل ؟
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
سلام به نظرم رضای خدا واعطای ثواب شهادت برای آن عزیزمهمترازعنوانی که اینجاندادندهست.ولی کاش بنیاددغدغه ها را درک میکردوکاری درست انجام میداد.تشکرمیکنم ازحضورجنابعالی.شادمان باشید
خورشید
خورشید
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
یاد بخشی از نمایشنامه اخرم افتادم . سهمیه دانشگاه گرفته بود راحت تر از دیگران استخدام شده بود اما هیچ کدام برابر با حسرت های28ساله ی عمرش نبود او28سال تمام پدرنداشت اینها بهای اندکی است برای بی پدر بزرگ شدن
h - razavi
h - razavi
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
من راضی نیستم جای من کسی بشینه سر کلاس که از ... هم کمتر میفهمه. اینقدر تو دانشگاه دیدم که سرم داره سوت میکشه.