خانه انجمن چه طور بحران آب را مدیریت کنیم؟!
٨٤١
١٤٧
لبخند انار

چه طور بحران آب را مدیریت کنیم؟!

چه طور بحران آب را مدیریت کنیم؟!

چند سالی است که میزان بارندگی ها به شدت کاهش یافته و کشور ما با بحران آب روبه روست 

حتی اگر دقت کنید رسانه ها هم مدام از کمبود آب و صرفه جویی می گویند و باید بدانیم که اسراف آب به نوعی تضییع حقوق آیندگان نیز محسوب می گردد 

حالا هریک از شما راهکارهای صرفه جویی و پیامد های اسراف آب را بگویید و سعی کنید در زندگی تان هم به انها عمل کنید 

٩٣/٠٤/٢٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
بالاخره یه بار اول شدم .....اول نظرات دوستان را میخوانم بعد نظر میدم :دی
S_SOHA
S_SOHA
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
کلن مشکل آب رو هم بیخیال شدید دیگه...خخخخخخخخ
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
مهرناز خخخ تبریک میگم بهت
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
چرا این قدر مهمه که چه کسی اول نظر بده .چه فرقی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
من باید استاد استاتیکتو ببینم :|
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
^____^
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
فرقی نداره بابا... همینطوری گفتم دلتون شاد بشه
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/٣٠
٢
٠
پشت سر مسافر دیگه آب نریزیم ! تف کفایت میکنه ^____^
sali
sali
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
عماد!!!!! خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
اقا عماد الان چه ربطی داشت؟0_0
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/٣١
٠
٠
من متوجه حرفتون نشدم آقا عماد
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٤/٣١
٠
٠
آقاعماد اییییییییییییییش
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/٣١
٠
٠
یکم که بیشتر فکر کردم متوجه حرفتون شدم،بــله...دست شما درد نکنه آقا عماد...ولی اونطور که شما فکر میکنین نبود :دی
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/٣١
٠
٠
^___^ واسه مدیریت بحران کم آبی گفتم دیگه ^___^
Faeze_v
Faeze_v
٩٣/٠٥/٠٣
٠
١
ایول با اینکه شنیده بودم ولی واقعا به جا فرمودین
S_SOHA
S_SOHA
٩٣/٠٤/٢٨
٣
٠
وقتی به آب نیاز نداریم شیر آب را ببندیم. در صورت خراب بودن واشر یا مغزی شیر نسبت به تعویض آن اقدام نماییم... و من الله توفیق!
judy_abbott
judy_abbott
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
کمتر آب بخوریم!
S_SOHA
S_SOHA
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
کاملن موافقم بانو.... جسارتا رشته شما مدیریت بحران بود؟؟؟؟؟
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
نه این که نمیشه شوخی نگیر خانمی
judy_abbott
judy_abbott
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
بلی.....کلن تو خونه همه ی بحرانارو من مدریت میکنم...کلن مدیر لایقیم!
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٤/٢٨
٢
٠
به نظرم اگه در هر خونه ای یک شیر اب بود که ابش غیر اشامیدنی بود خیلی بهتر بود چون که دیگه اینجوری حداقل اب اشامیدنی اصراف نمیشد
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
آره واقعا این مورد اگر اجرا بشه و مردم هم نسبت به مصارفش آگاه بشن خیلی عالی خواهد شد. کاش مسئولینش یکم به فکر باشن
sali
sali
٩٣/٠٤/٢٨
٢
٠
انصاف و وجدان داشته باشیم... کار خیلی خاصی نمیخواد انجام بدیم فقط به روزی که اب قطع بوده فکر کنیم.تو این تابستون 2بار زنگ زدن که فردا از ساعت 9تا14 اب محدوده ی شما قطع میشه.تو همون زمان با اینکه پیش بینی هم کردم اما ادم میفهمه چقدر سخته قطع اب. حالا یه عده از هموطنامون ممکنه چند روز چند روز قطعی داشته باشن.دیگه این ماه. ماه معرفت هم هست. اصلا بحث اصراف به کنار.حس کنیم یه سفره هستش که تمام کشور نشستن. یه طوری مصرف کنیم که جرعه ایی حداقل به یه انسان دیگه هم برسه و تشنه نمونه همین.... امیدوارم دیگه ماشین شستن از شیر اب خونه دیگه ریشه کن شده باشه چون این بی تعارف نامردیه...
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
لایک اقای سالی
MILAD
MILAD
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
اتفاقا وقتی اعلام میکنندکه اب میخواد قطع شه همه میرن هرچی اب میتونند ذخیره میکنند و خیلی اب بیشتر هدر میره و مصرف اب بیشتر هم میشه.
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
تا سحر بیدارن از رو بیکاری ماشین میشورن نه به هدر رفت آب و نه به همسایه خواب کار دارن.
s_sali
s_sali
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
ممنونم taninخانوم. آره میلاد جان زیاد ذخیره میکنن اما اگه اضافه امد میتونن واسه چای یا اشامیدن استفاده کنن. وقتی اب قطع میشه و ادم از اب ذخیره شده استفاده میکنه تازه میفهمه چقدر میشه صرفه جویی کرد... فاطمه خانووم واقعا داشتن چنین همسایه ایی خیلی بده. کاش یه قانون سختگیرانه ایی واسه همین جریان وجود داشت...
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
من با نظر شما موافقم آقای سالی ،چون وقتی کوچیک بودم چند بار آب خونمون قطع شده بود...واقعا روز های سختی بود
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
من درو باز میکنم وبا اخم ازشون ساعت میپرسم بعد همونجا وامیستم تا برن وقت رفتنشون میگم با 2 3 تاسطل آبم شسته میشدآ.
s_sali
s_sali
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
ممنونم بانو مهرناز. واقعا سخته قطعیه اب.... جدی میگین فاطمه خانووم؟ خخخخخ. خب شما باید از اول با عصبانیت بری اونا فکر کردن شاید ساعت ندارین...! تا تمام شدن کارشون هم میمونید؟!!! عجب حوصله ایی... اما واقعا این همسایه های بی ملاحظه یی یه نوع عذاب بزرگن... خدا بهتون صبر بد. و افرین به اینهمه صبوری که تحملشون میکنید
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٤/٣١
٠
٠
اختیار داری آقا صالح اخم من اساسی کار سازه .2 دقه ای جور و پلاسو جم میکنن جیم میشن.خخخخخخخخخ این جیم نه اون جیم.
همتا
همتا
٩٣/٠٤/٢٨
٢
٠
با لیوان آب وضو بگیریم ...
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
وایضا مسواک زدن.
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
وایضا مسواک زدن.
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
تا حالا به فکر این موضوع نیفتاده بودم! سپاس همتای بی همتا
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
با یه لیوان میشه مسواک زد ؟
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
آره مهرناز میشه! امتحان کن :)
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
کوچولو که بودم یک بار مسواکمو با ک لیوان اب زدم خخخ اصلا
همتا
همتا
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
با یه لیوان آب میشه وضو گرفت به راااحتی تازه اضافم میاد ! امتحان کنین!!!
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٤/٣١
٠
٠
اضافشو میخوری همتا.؟؟؟خخخ
همتا
همتا
٩٣/٠٥/٠٤
٠
٠
عاره میشه خورد دستتو که نمی کنی تو لیوان که بخواد کثیف بشه !
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٣/٠٤/٢٨
٣
٠
هوومم خیلی سخته! خیلیم بهش کم توجه میکنیم! هم آب مهمه هم برق! اصن نمیدونیم چجوری این نعمتا رو مصرف کنیم! هرموقع لازم نداریم شیر آبو ببندیم! همین شستشوی ماشینا! همینجوری آبو هدر میدن ...
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/٢٨
١
٠
آب را گل نکنید ................... کوتاه مختصر مفید اسراف نکنید
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
کشاورزا سعی کنن از آبیاری قطره ای استفاده کنن ... حیاط و ماشین با آب خوراکی نشورید ...... و.........................
م-نص
م-نص
٩٣/٠٤/٢٨
٢
٠
در هنگام وضو گرفتن و مسواک زدن مدام شیر اب را باز نگزاریم....................به جای ریختن اب در شیشه شور ماشین از محلولهای شیشه شور استفاده کنیم(حدود 1تا 2 لیتر در ماه صرفه جویی میشه)ته مانده لیوان های خود را به جای ریختن در چاه در گلدان ها بریزید................گذاشتن سایه بان روی کولر های ابی برای جلوگیری از تبخیر اب و خنک شدن کولر و کاهش هزینه مصرفی برق...................استفاده از شیشه های دوجداره افتابه سازی طرقبه(اگر فضای خونه سرد باشه و دیر گرم بشه کمتر لوازم سرمایشی روشن میشه در نتیجه نیروگاهها کمتر کار میکنند و اب کمتری در نیروگاهها ،چاههای نفت،پالایشگاهها و ... استفاده میشه)
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
عالی بود ممنون از نظرات شما
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
بسیار خوب گفتین. امیدوارم بیشتر رعایت بشه. آخ غافل شدیم من فکر کنم کولرمون سایه بون نداره... حلش می کنم.
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
دیدم سایه بون داره! :)
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
با نظر شما موافقم
م-نص
م-نص
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٢
دولت گرامی هم وقت بذارن عوض طرح های الکی روی تغذیه مصنوعی سفره ها سرمایه گزاری کنند
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٤/٢٩
٣
٠
این پست هم جز مواردیه که اب بهش بسته شده ، بود و نبودش فرقی نمیکنه!!!!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
تغذیه مصنوعی سفره ها ینی چی؟
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
منظورتون سفره های زیرزمینی بود؟مگه با آب باران نیست؟
م-نص
م-نص
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
بله منظور سفره های اب زیر زمینی است....الان در خیلی از کشورها دارن تغذیه مصنوعی انجام میدن...................ابهای زیرزمینی مثل یک لیوان ابه که داریم با نی ازش می خوریم........حالا تغذیه مصنوعی یعنی به جای خوردن اب از نی ،اب رو از طریق نی به ظرف یا همون سفره ابزیرزمینی برسونیم..................چند سال پیش روی چند دشت ایران تحقیقاتی انجام شد که نشان میده این کار عملی است
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٤/٢٨
١
٠
هیچی آب تو روستاها نمونده همین قوچان انگور دنیا رو میتونست تامین کنه اما الان همه زمینا و باغای مردم خشک شده جوانها واسه کار میرن شهرها اما چکاری جز کارگری و عملگی ونگهبانی بهشون میدن.باحقوق .... هیچ تقریبا.آب کجاس؟تو فضای سبز شهری تو سرزمین آبها و استخرها تو جکوزی خونه پولدارا که اگه آب رو هر روز عوض نکنن اوف میشن. اوضاع کشاورزی داغونه ایران شده وارد کننده همینجور پیش بریم باید آب و هوا رو هم بخریم.که مطمئنا اینم مال پولداراس وضعفا باید برن بمیرن.
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
کاملأ حق با شماست کمبود آب واقعأ به کشاورزان ضرر می رسونه
s_sali
s_sali
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
لایک
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٤/٢٨
١
٠
فقط به کشاورزا؟نه عزیزم به همه دیگه هیچ میوه ای اون بوی مست کنندشو که تا چن تا کوچه میرفت نداره.سرعت پیشرفت و تکنولوژی گریبان کشاورزی رو هم گرفته .کود شیمیایی که سرعت میده به رشد ولی کیفیت رو میگیره ،ودوامش در سرد خانه بیشتر میشه تا هر وقت حال کردن بفرستن بازار.این ضرر برا ما هم هست.
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
فاطمه ممنون حرف خیلی خوبی زدی. آب استخر رو عوض می کنن میگن پولشو می دیم! جوّ پول اینا رو گرفته نمی فهمن که با پول نمی شه همه چی رو نگه داشت. من اسمشو می ذارم پول زدگی
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
نگران نباشین ، انگور دنیارو کاشمر تامین میکنه ^__*
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
مرسی آقا صالح.و شما آقا عماد خخخخخخخخخ حالا کلا گفتم ....آخه تو روستاها هیچ جوونی نیست. این آغاز فسادی است که من با چشم خودم دیدم متاسفانه.خیانت.
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
^___*
s_sali
s_sali
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
خواهش میکنم. اینقدر کامل و دقیق همه چیز رو بیان کردین که جای هیچ حرفی باقی نموند.... کاملا موافقم
L.milad
L.milad
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
دیگه نباید اب بخوریم!!! به جان خودمان اگه هیچ کس هیچ مقداری اب نخورد کلی صرفه جویی میشه............کافیه فقط امتحان کنین!!!
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
آب نخوردن ضرر های بدی برای بدن داره. به فکر راهکار های موثر باشین!
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
صرفه جویی کم مصرف کردن نیست ، درست مصرف کردن است ^__^ و من الله توفیق !
L.milad
L.milad
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
هاچ شما که به اب نیاز نداری از شیره گل تغذیه میکنی..........؟؟؟!!!
L.milad
L.milad
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
سپاس عماد........(:
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
^__^
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
نه ،زنبور ها هم آب میخورند.با چشم های خودم دیدم
سهره
سهره
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
با صرفه جویی کردن.بی:
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
منظورت چیه ؟؟؟؟؟
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
به نظر من اگه موقع ظرف شستن ،میوه شستن .....فشار شیر آب کم باشه و سعی کنی با همون مقدار آب انجامش بدی موثره
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
ماشین های ظرفشویی چی مصرفشون بالاست؟ ما نداریم اگه کسی داره نظر بده!
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
ماشین ظرفشویی بین ۴ تا ۶ لیتر برای هربار استفاده اب مصرف میکنند !!! ولی مثل لباسشویی برق زیاد مصرف میکنند .
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
درست مصرف کنیم ^_____^
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٨
١
٠
یه موردی که هست اینه که آب مصارف جانبی رو از آب خوردنی جدا کنن. مثلا من دلیل نمی بینم که همون آبی رو که می خوریم باهاش ماشین بشوریم یا به باغچه آب بدیم یا قص علی هذه
L.milad
L.milad
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
کو؟ کی؟ شما به من یه مسئول نشون بده که به این فکر باشه...........
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
خب از اتاق فرمان اشاره می کنن مسئولین هنوز تو افقن!
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
کارواش ها با آب خوردنی ماشین هارو می شورن؟ یا لوله کشی جدا دارن؟
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
یا لوله کشی جدا دارن ^__^
L.milad
L.milad
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
یه مخزن دارن توش اب معدنی میریزن.........خخخخخخخخخ
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
لطفا ماشینتون رو ببرید کارواش ، چون تو کارواش ابی که برای هر ماشین استفاده میشه فقط ۲۰ لیتر هست ، اما شما خودتون میتونید با ۵ تا ۴ لیتری کل ماشین رو بشورید؟؟؟!!!! ولی بصرف جیب مبارک نیست کارواش!!!!!!
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
اگر کارواش ها آب کمتری استفاده می کنن خب خیلی خوبه که! اگه مصرف آب واسه کسی مهم باشه دیگه نباید به فکر جیب مبارک باشه!
L.milad
L.milad
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
الان ما بریم کارواش یا نریم؟؟؟شما میگی 20 لیتر به 4 یا 5 لیتر بعد میگی برو................ولی یه استادی میگفت هر چقدر کارواش تو یه کشور زیاد باشه نشونه ی عقب افتادگی بیشتر اون کشوره!!!
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
شما دوباره کامنت منو بخون !!!!! نوشتم تو کارواش 20 لیتر اب مصرف میشه ، اما شما اگه بخوای ماشینت رو بشوری میتونی با 5 تـــــــــا 4 لیتری (که میشه همون 20 لیتر کارواش!!) ماشینت رو بشوری!!!!
L.milad
L.milad
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
امارت کاملا اشتباهه............از کجا اوردیش؟؟؟
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٤/٣١
٠
٠
من مستند میگم . یکی از دوستام کارواش داشت . نسبت اب مصرفی تو روز با تعداد ماشینی که شسته بود حول و حوش ۲۰ لیتر میشد
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٤/٢٨
١
٠
سلام:بهترین راهکار همین جداکردن آب شرب ازآب مصرفی است.ویک مسئلۀ مهم مصرف آب درکشاورزی است که اکثرکشاورزان محترم بصورت سنتی استفاده میکنند.وبالاترین مصرف آب هم درهمین بخش است.صرفه جوئی در بخش خانگی تأثیرش درکل کمتر ازدوسه درصداست.متشکرم از مطلب بسیار مهمی که یادآوری کردید.
h_looshi
h_looshi
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
دوستان می دونم بی ربطه ها ولی خاهش میکنم کمکــــــــــــــــــ...پروفایلم باز نمیشه الانم که اینجام کلی به سیستم التماس کردم بگین چیکار کنم.هیچکس جوابمو نمیده.راستی آب رو هم کم مصرف کنین که ادمین نظرو تایید کنه.ممنان
vesal
vesal
٩٣/٠٤/٢٨
١
٠
حموم نریم:-))))))
L.milad
L.milad
٩٣/٠٤/٢٨
٠
٠
لایک........خخخخخخخخخخخ
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخ مجبوریم میفهمی مجبور.وگرنه از 100 متریت رد نمیشن.
amin20
amin20
٩٣/٠٤/٢٨
٢
٠
میشه ولی دراز مدته با جدا کردن لوله آب خوردن
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
کاربران اگه به پست ها و ایضا مطالب نوشته شده شون کمتر اب ببندند ، مشکل کم ابی تا حدودی رفع خواهد شد !!!!!!
s_sali
s_sali
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
خخخخخخخخخخخخ. لایک
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
ببخشید جناب مهزیار کمتر آب ببندند یعنی چی؟تا حالا همچن اصطلاحی نشنیده بودم
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
مهرناز جان آب ببندن که معروفه .نمی گن کارگردان آخر فیلمو آب بسته یعنی سرسری و چرت و پرت تمومش کرده
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
میبینم که مستر علی هم اینجان ..البته اگه نبودن باید شک میکردم خخخخخخخخخخخخخ حالا منظورتون چی بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
atieh_se
atieh_se
٩٣/٠٤/٢٩
١
٠
از لباس شویی استفاده نکنیم.
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
لباسشویی یک سوم شستن با دست اب مصرف میکنه !!!! ولی برق زیاد مصرف میکنه!!!
s_sali
s_sali
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
اینو جدی گفتین؟!!!!
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
اصلا این یک مورد محاله
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
یعنی می خواین این همــه لباس با دست بشورین؟
atieh_se
atieh_se
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
واقعا من به شخصه لباس هامو بت دست می شورم ولی مامانم با لباس شویی.
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/٠٤/٢٩
٠
١
ما ایرانی ها هفته ای یک بار میریم حموم اون هم 1 ساعت ولی اروپایی ها هر روز میرن ولی 5 دقیقه
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/٢٩
١
٠
باور نمـیکنم
sali
sali
٩٣/٠٤/٢٩
٢
٠
سیستم شخصی خودتون رو به ایرانیها منتسب نکنید. ما هم هر روز میریم.
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٤/٢٩
١
٠
کی گفته ایرانی ها هفته ای یکبار میرن؟
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
وااااااااااااااااای میگه هفته ای ی بار تو این گرما،توسردی زمستون حداقل 2بار در هفته رو باید رف چه برسه الان که گرمای تابستونه وااااااااااااااااای
Faeze_v
Faeze_v
٩٣/٠٥/٠٣
٠
٠
من خودم هر دو روز، هربارم به مدت نیم ساعت میرم، چرا فکر کردین همه مثل شمان؟؟؟؟؟؟
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/٠٤/٢٩
١
١
ما ایرانی ها هفته ای یک بار میریم حموم اون هم 1 ساعت ولی اروپایی ها هر روز میرن ولی 5 دقیقه
blue girl
blue girl
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
مقدار بسیار زیادی از ذخایر آب صرف کشاورزی میشه و کشاورزان هم اگثرا از روش های سنتی استفاده میکنن....اگگه آبیاری از شیوه ی غرقابی به شیوه های مدرن تر و کم مصرف تر مثله آبیاری قطره ای و دیگر شیوه ها تغییر کنه مقدار زیادی در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/٢٩
١
٠
موقع وضو شیر آب از اول تا آخر باز نباشه! البته منظورم بااین شیرآبای غیر چشمیه!!
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
گل گفتی مونا جان
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/٢٩
١
٠
یک کشوری هست که در یک تایمی از روز از شیرهای آب ، شیر خوردنی میاد و مردم مجبورن شیر بخورن به جای آب :) هم قدشون بلند میشه هم صرفه جویی ست :) ایرانم این کارو بکنه عالیه خخخخخخ
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
کجا؟ خوش به حالشون! چه کار پسندیده ای! حالا ما فقر شیر هم داریم تازه
s_sali
s_sali
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
بهشت نیست احتمالا؟!!! چون تو این دنیا که فکر نکنم باشه...
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
کشورشو یادم نیست الان ! حالا میپرسم میگم :)
Niva
Niva
٩٣/٠٤/٢٩
٢
٠
با نصف استکان آب هم میتونیم وضو بگیریم یا مسواک بزنیم... ماشین و درب حیاط منزل رو هم فرت و فرت نشوریم :)
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/٢٩
١
٠
با آبیاری قطره ای باغ ها به جای اینکه بخوای فواره بزارین توی باغ ها...تایم حماممان را کمتر کنیم...با آب الکی بازی نکنیم...انقدر بدم میاد توی فیلم ها مثلا طرف خیلی ناراحته میره صورتشو میشوره ،آب رو تا آخر باز میکنه وقتی هم صورتشو شست تو آیینه نگاه میکنه آب هم همینطور تا آخر بازه
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
واقعأ اگر هم تایم حموم رو هم کم کنیم عالیه
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
آررررررررررررررره مهرناز راست میگیا تا حالا به فیلما دقت نکرده بودم!! :دی
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
وای فیلمارو خوب اومدی مهرناز
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
طبق گفته پروفسور کردوانی (اگر در مصرف آب صرفه جویی نشود چند دهه دیگر باید از فاضلاب تصفیه شده (با عرض معذرت ) استفاده کنیم ).در ضمن پروفسور کردوانی پدر کویرشناسی در ایران هستند
Faeze_v
Faeze_v
٩٣/٠٥/٠٣
٠
٠
باور کن اگه درست تصفیه بشه از آبی که الان استفاده میکنیم هم تمیز تره البته اگه یاد داشته باشن و علم شونو نذاشته باشن در کوزه
javad agha
javad agha
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
من از همینجا به مامان خودم میگم که دیگه حیاط و با شلنگ نشوره به جارو کشیدن کفایت کنه آرررررررررررره
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
لطف می کنید .حتمأ از مادرتون این رو بخواین
javad agha
javad agha
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
ارررررررررره
میم
میم
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
هممون به اندازه کافی با روشهای صرفه جویی آشنا هستیم فقط یکم وجدان و البته اراده لازم داریم تا عملیشون کنیم.
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
بله . حالا شما اراده کن و انجامش بده .اول انجمن هم گفتم که ان شا الله توصیه ها عملی شه
م-نص
م-نص
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
جمع اوری برف و باران سطح شهر و مصرف درنعت و کشاورزی(الان توی کشورهای اروپایی که اشباع از اب هستند توی ساختمانهایشان مخازنی تعبیه شده که اب برف و باران رو ذخیره میکنند و برای ابیاری فضای سبز و شستشو خانگی از ان استفاده میکنند(این ابهای ذخیره شده معمولا اب مورد نیاز یکی دو هفته رو فراهم میاورند)
f_vatani
f_vatani
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
حیاط خونه هر روز لازم نیست شسته بشه......هم چنین ماشین......برای وضو گاهی اونقدر طول میدیم که کلی آب هدر میره یا برای مسواک زدن.........غسل کردن هم در کمترین زمان ممکن باید انجام بشه.......زمانایی که تو حمام به آب نیاز نداریم شیر آب رو ببندیم(مثلا وقتی که شامپو می زنیم)..........البته باید دقت داشته باشیم که بخشی از اسراف مربوط به بخش دولتی و ادارات است که اونجاها کمتر رعایت میشه.......
Faeze_v
Faeze_v
٩٣/٠٥/٠٣
٠
٠
نه عزیزم بحران کم آبی فقط با حذف برنج از زندگی قابل حله تو خودت در نظر بگیر کاشتن و شستنش چقدر به آب زیاد نیاز داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
m-2
m-2
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
به سختی!!!!!!!!!!!!
maede
maede
٩٣/٠٤/٢٩
٠
٠
موقع ظرف شستن آبو تا آخر بازنکنیم!اگه آبسردکن آب نداره یا حوصله نداریم از تو یخچال برداریم همینطور شیر آبو باز نذاریم تا به اندازه کافی سرد بشه! :|
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٤/٣١
٠
٠
بلد نیستممممممم
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٥/٠١
٠
٠
صرفه جویی بلد نیستی !!!
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٥/٠١
٠
٠
دقیقا.......:(((((
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠٥/٠٢
٠
٠
نیدونم
S_SOHA
S_SOHA
٩٣/٠٥/٠٣
٠
٠
کمپلت زدین سیستم مدیریتی کشور رو با خاک یکسان کردین...
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠٥/٠٣
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ