خانه انجمن عقدهای 3000 ساله!
٨٤٣
١١١
علیرضا

عقدهای 3000 ساله!

عقدهای 3000 ساله!

اکنون جامعه ما به سمتی رفته که اولا:نمی شود زود ازدواج کرد ،ثانیا:نمی توان بدون شغل به کسی زن داد،ثالثا:بدون امکانات و سروسامان اقتصادی به کسی جواب مثبت نمی دهندواین مسائل گریبان گیر جوانان امروزی ست(بدون در نظر گرفتن استثنا)
یکی از اتفاقاتی که مخصوصا در مشهد شاهد آن هستیم عقدهای طولانی مدت هست،یعنی دوجوان که برای زندگی مشترک همدیگر را انتخاب کرده اند به هر دلیلی دوره عقدشان طولانی می شودو دوره عقد طولانی هم با دردسر های زیادی همراه ست.

به نظر شما طولانی شدن دوران عقد(بیشتر از یک سال) فایده ای دارد؟
وجود عقد طولانی مدت بهتر است یا هروقت آمادگی کافی برای ازدواج مهیا شدجواب مثبت بدهیم؟
نمی شود به جای ساختن زندگی در دوران عقد(!)آن را بعد از مراسم اصلی ازدواج ساخت که حداقل هر دوجوان به ثبات در زندگی برسند؟

از همه جیمی های که این دوران را گذرانده اند و تمام دوستانی که هنوز وارد این دوره از زندگی نشدند نظر بگذارند چرا که دیر یا زود با این اتفاق برخورد خواهند داشت

٩٣/٠٤/٠٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
shiezadeh
shiezadeh
٩٣/٠٤/٠٩
٦
٠
یاد این آقاهه افتادم ک افتادم ک توی اخبار این جوری میگه : آیا طولانی شدن دوران عقد فایده دارد؟ وجود عقد طولانی مدت بهتر است یا هروقت آمادگی کافی برای ازدواج مهیا شدجواب مثبت بدهیم؟ و ...... امشب در گفت و گوی ویژه خبری! خخخ
سرباز ولایت
سرباز ولایت
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
خخخخخخ....لایک داری خواهر!!...
mahsa-s
mahsa-s
٩٣/٠٤/٠٩
٢
٠
خخخخخ!بسم ا...الرحمن الرحیم.به نام خداوندبخشنده مهربان باعرض سلام وخسته نباشیدموضوع امشب گفتگوی خبری اختصاص داردبه"ازدواج".باما همراه باشید....رین رین رین!!!
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
خیلی باحال گفتی خخخ دمت گرم
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
:خخخخ جالا که نگاه میکنم میبینم واقعا حق با شماست :خخخخخخخخخخخخخخخخخ
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
:خخخخ جالا که نگاه میکنم میبینم واقعا حق با شماست :خخخخخخخخخخخخخخخخخ
Sara-amd
Sara-amd
٩٣/٠٤/١١
٠
٠
هاهاهاهاهاها!!!
blue girl
blue girl
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
این کامنت صرفا جهت کسب امتیاز بوده و ارزش دیگری ندارد
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
:| (این کامنت هم صرفا جهت اطلاع است!)
m_homauni
m_homauni
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
چی بگم والا.ماخبر نداریم.هرجور صلاح میدونین:))))
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/٠٩
١
٠
به قول شاعر صلاح مملکت خویش خسروان دانند!
morteza_t.kh
morteza_t.kh
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
فکر کردم نوشتی عقده هاهاهاها
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
منم همینطور فکر کردم :))
vesal
vesal
٩٣/٠٤/١١
٠
٠
فکر کردم فقط من اشتباه خوندم..
judy_abbott
judy_abbott
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
2 حالت بیشتر نداره: یا خوبه یا بده!...هاع؟ غیر این 2 راه؟....دیگه این چیزی بود ک در توان من بود
a_y
a_y
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
ممکن هم هست نه خوب باشه نه بد ...
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٤/٠٩
١
٠
نه ديگه يهو ديدين دزدين همسرشون رو!!! كار از محكم كاري عيب نميكنه!( درست گفتم؟!)
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
خخخخخخخخخخ
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//باید فکر کنم حالا بعدا!:)))))))))))))))))
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
به نظر من دوران عقد و نامزدی نباید طولانی باشه .............. اقا باهم زندگیشونو بسازن زیر یک سقف خخ حالا بازم میام تا اینجا رو داشته باشید تا بعد
mr_khas
mr_khas
٩٣/٠٤/٠٩
١
٠
خوب فکر می کنم این یک اجبار و یا به قولی یه قانون نیست و قابل انعطاف هست . قطعا وقتی فرد مقابلشو پیدا می کنه اگه سنش خوب باشه در مرحله اول عقد می کنند .. بعد تو این یک سال کمبود های لازم و موانع رو برای شروع زندگی مشترکشون بررسی می کنند . اگر موانعی بود که نمی شد بعد از یک سال برن سر خونه زندگیشون بازم مشکلی وجود نداره،و قانون نیست که عقد 6ماه باشه یا یکسال یا دو سال ! اما به نظرم برای شناخت طرفین 1سال زمان خوبیه و اندوخته های خوبی هم فراهم میشه تجربه ی اینو داشتم که در نزدیکیمون هم عقد طولانی رو ببینم هم کوتاه ، هر دو تاشون راضی هستند و خوب طبیعی هم به نظر می رسه :)
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
پس مصطفی شوما همه چیز رو بسته به دو طرف میدونی یعنی اگر دوران عقد طولانی هم بشه بازم مشکلی نیستد یگه اما از نظر روانشناسی و اینا دوران عقد اگر طولانی بشه به نفع دو طرف نیست!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/٠٩
١
٠
به نظر من هروقت که هردو آمادگی زندگی از هرلحاظ رو داشتن باید ازدواج کنن و برن خونه خودشون! نه اینکه هنوز پسر سربازی نرفته و دانشجویه و دستش تو جیب باباشه و هیچ کاری بلد نیست دست دختر مردمو بگیره ببره که چی بشه آخرش؟؟؟ اینطوری بالاخره سر یه موضوعی باهم بحثشون میشه دخترپسرو این شروع یه اختلافه و بده! به نظرم هروقت هردو کاملا آمادگی داشتن با خیال راحت برن سر خونه زندگیشون حالا هرچندسالشون باشه و هرچقدرم که تو عقد باشن!
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
پس شما موافق عقد طولانی نیستید که تو دوران عقد بخوان زندگیشون رو بسازن و ...
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
بله به نظر من عقد طولانی معایبش بیشتر از مزایاش هست :)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/٠٩
١
٠
آقای خورسندی شما هم نظر خودتونو بگین پلیز :)
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
من مخالفم، یعنی با طولانی بودن دوران عقد مخالفم. حالا پایین تر کاملش رو میگنم.
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/٠٩
١
٠
خب دوستان عزیز ، نظراتتونو بگین دیگه! اینجا که هیچکس نظری دراین زمینه نداده و همشون شوخی بوده!
m.coldboy
m.coldboy
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
اصلا با دوران عقد کاملا مخالفم.....معنی ای نداره....آدم باید وقتی ازدواج کنه که پاشه بره سر خونه زندگی خودش :)
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
باریکلا آقا :)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
خخخخخخخخ الان اینو میگین ولی موقع عملش میبینیم که خوده شما چند سال تو عقد بودین!!!
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
عرضم در ارتفاعتون که دوران عقد هم سخنه هم دردسر ساز ....بهتره هر وقت که شرایط مهیا شد جواب مثبت بده و مهم تر اینکه معلوم باشه اسم پسر و دختر رو هم هست ...فقط شیرینی خورده هم باشن .... اینجوری بهتره .... هر چند هردوتاش سختی های ناگریز خودشو داره ....نظر جامع و کاملی نبود ...دیگه بضاعتمون در همیم حده ....وسعمون بیشتر نمیرسه ....خخخ
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
ارتفاعاتتان مستدام :دی پس شما هم با کش دادن دوران عقد مخالفید دیگه
A_K
A_K
٩٣/٠٤/٠٩
١
٠
من ب ادای سوت بلبلی در آوردن اکتفا میکنم..خخخخخخخخ
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
سلام دوران عقد عاليست چه كم چه زياد دوروز بيشتر طول نميكشد. /// سوالات شما به شرايط متفاوتي بستگي دارد /// شخصيت خانوادگي تاثير مستقيم دارد./// بيكار و بي آر بروي خانه همسرت در دوران عقد بدترين كاريست كه مي توانيد بكنيد
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
نامزد بازي خودمونه دگ:)))))
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
یعنی مثلا 4 سال عقد هم دوروز بیشتر طول نمیکشه؟ وآقعآ؟
korosh
korosh
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
هنو که واسه من زوده این حرفا ! چی بگم الان :| هنگم !!!!! اصن نمیگم
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
امیدوارم در همین زودی زود از هنگ در بیای :))
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
وااللا من با همین جمله آخر خودتون موافقم....اینکه قرار نیست وقتی میری سر زندگیت هممممه چیز آماده و مهیا باشه....بلاخره دو طرف باید بتونن برای رسیدن به یه چیز مشترک تلاش کنن تا پایه های زندگی شون محکم تر بشه....خلاصه کلام اینه که به نظر من بهتره دوران عقد زیر یک سال باشه و دو طرف زندگی شونو با هم بسازن نه که مثلا خانم انتظار داشته باشه آقا خونه و ماشین و همه چیز داشته باشه :)
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
احسنت به شما منم با نظر شما موافقم.
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
شاهدخت موافقم منطقی گفتی. هرچقدر قلب ها از هم دورتر میشه انتظارا و بهانه های الکی زیاد میشه...
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
مثلا وقتی دختره 18 سالشه و پسره 21 سالشه اون موقع هم زیر یک سال بایدباشه عقدشون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
آره چرا که نه !!! اولا که خوب انقد با عجله ازدواج نکنن !!! بذارن به بلوغ عقلی برسن واگه میدونن که نرسیدن هیچ عجله ای نیس!!!
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٤/١١
٠
٠
اینو خوب گفتید *نه که مثلا خانم انتظار داشته باشه آقا خونه و ماشین و همه چیز داشته باشه*
سرباز ولایت
سرباز ولایت
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
منو چ ب این حرفا!!!من چمدونم!!!...
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
ما داشتیم که دوران عقد زیاد شده حتی 4 سال!! اما مشکلی پیش نیومده یعنی با عشق رفتن سر خونه زندگیشون و همچنان هم با عشق دارن ادامه میدن. (البته چیزیه که ما که از بیرون داریم نگاه می کنیم دیدیم)
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
خب بله همیشه استثنا هست
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/١٠
٣
١
خب به نظر شما آقای خورسندی وقتی یه دختر 17 18 ساله باشه و پسر 21 22 ساله باشه و عقد کنن. به نظرتون این دوتا میتونن از پس یه زندگی بربیان و یه زندگی رو بچرخونن؟؟؟درحالی که دختر محصل و پسر دانشجو باشه!!؟؟؟؟؟ خب معلومه که نمیشه!!!
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
نه حقیقتا بچه ان هنوز!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
والا
hamid_kh
hamid_kh
٩٣/٠٤/١١
٠
١
:| چه بی اعصاب !!!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
آقای خبازی من این حرفارو آروم زدم ولی چون شما همه ی کامنت رو پشت سر هم و تند میخونین اینطور استنباط میکنین... :)
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
راستش نظر من رو بخواید میشه... یعنی شده که میگم میشه ، در سطح خیلی بالا و موفقش هم شده. همه چیز بستگی به اون دو طرف داره؛ ولی من میگم اینا که آمادگیش رو ندارند چرا عقد می کنند و کلی سال تو عقدن فقط!؟
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
آره منم نظرم همینه ولی بابیان دیگری :)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/١٠
٤
٠
بعدشم الان همه ی آقایون یا خانوما یه چیزی میگن ولی موقع عملش برعکس اون حرفشونو انجام میدن! چون اونجا فقط خودشون تصمیم گیرنده نیستن و اون موقع یه نفر دیگه هم تو تصمیمیشون دخالت داره
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
درسته حرف شما ولی بازم اگر آدم به یک مسئله ای زودتر فکر کنه بعد میتونه تصمیم های بهتری بگیره.
s_sali
s_sali
٩٣/٠٤/١٠
٢
٠
کسی که اقدام به خواستگاری میکنه و میخواد وارد دوران عقد بشه باید یه حداقلهایی رو داشته باشه که تو دوران عقد کامل کنه شرایطش رو واسه زندگی...<مادی> اما دوران عقد هم غیر از مسائل شیرنش واسه شناخت دو طرف لازمه. با اینکه جدایی تو دوران عقد هم مشکلات خاص خودش رو داره اما از جدایی بعد از ازدواج بهتره... ایشالا هیچوقت به جدایی ختم نشه اما اتفاقه دیگه... اگه اقا پسر بخواد عقد کنه و بعد تازه شروع به تلاش کنه واسه اینده که خیلی طول میکشه این دوران. البته همه ی اینا در شب خواستگاری به دور از جو گیری باید توافق و مکتوب بشه. البته مسائل زیادی هست که باید شدیدا رعایت بشه در دوران عقد... خلاصه اینکه یه 2.3ماهی تا 1سال لازمه این دوران به نظرم
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
آره تا یک سالش که معموله اما بیشترش به نظر منم برمیگرده به نبود بسترهای کافی برای ازدواج. پس نظر شما هم اینه که تا شرایطش پیش نیاد نباید رفت سراغش دیگه
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٤/١٠
١
٠
بستگی به سن ازدواج داره خوب اگه بالا باشه طبیعتا لازمه که دوران عقد خیلی کمی داشته باشن ولی اگه سنشون پایین باشه معمولا یک وقتی نیاز دارن تا مشکلاتشون حل کنند و امادگی لازمو برا ی زندگی مشترک پیدا کنند
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
آره موافقم :)
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
به به طنین خانوم اینورا خخ
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
منظور شما از مشکل همون مسائل مربوط به قبل شروع زندگی دیگه. خب به نظر من خیلی از این مشکلات رو خودشون درست میکنن و بدون خیلی هاشم میشه زندگی رو راحت شروع کرد.
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٤/١٣
٠
٠
بله ولی منظور من از وقت همون یک ساله نه بیشتر
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٤/١٠
١
٠
دوستان ابراز نظر به این معنی نیس که شما ازدواج کردین یا در شرف ازدواجین یا اینکه خیلی دلتون میخواد !!! خخخخخ نظرتونو بگین خوب :)
korosh
korosh
٩٣/٠٤/١٠
١
٠
خطرناکه !!!!!!!!! 4 روز دیگه همین نظرها رو بر علیه ات استفاده میکنن ! خخخخخخخخخخخ
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
:خخخ
korosh
korosh
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
يه ضرب المثل چيني ميگه: اگه از تنهايي لذت نميبري ازدواج کن! آنوقت حتما از تنهايي لذت ميبري...!!!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
خخخخخخخخخ
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٤/١١
٠
٠
خخخخ
hamid_kh
hamid_kh
٩٣/٠٤/١١
٠
٠
خخخخخخخخخخخخ آسفالت ...
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
:دیییییییییییییی
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/١٦
٠
٠
مجردی بود یا تنهایی ؟؟؟؟؟
korosh
korosh
٩٣/٠٤/١٠
١
٠
البته من دنبال یه زنی میگردم که داداش نداشته باشه !!!! چون دوس ندارم زنم عمه شه :|||||||||||||||||||||||||||||
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
وا؟! راست تفلدتون مبارك خخخ خخ
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
خخ عمه ها تنها کسانی هستند که یادشان همیشه زنده است خخ
Sara-amd
Sara-amd
٩٣/٠٤/١١
٠
٠
خخخخ:|
E_H_H
E_H_H
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
ن دیگه بنظرم خیلی طولانی بشه خوب نیس
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
ممنونم از شما که شرکت کردید تو بحث
hamta
hamta
٩٣/٠٤/١٠
١
٠
من که خودم موافق این هستم که دوران عقد شش ماه باشه... ته تهش باید از یکسال بیشتر نشه ....
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
بلیا ممنونم:)
faride
faride
٩٣/٠٤/١٠
١
٠
دوران عقد ۶ماه تا یک سال خوبه نه کمتر نه بیشتر...دیگه ادم وقتی ازدواج میکنه حتما یه امکاناتی داشته حالا نه الزاما کامل !تو این مدت عقدم میتونه کامل ترش کنه ..و بقیه شو هم بعد اینکه رفتن خونه بخت :)...اتفاقا به نزر من اگه یه سری چیزارو بعدا با همسرت بگیری و واسش تلاش کنی خیلی بهتره:)
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
این خیلی خوبه که به این برسیم که بعد از ازدواج میشه خیلی از مشکلات رو حل کرد.
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٣/٠٤/١٠
٧
٠
خب به نظر من اینکه میگن٬ دوران عقد باید طولانی باشه تا هردو طرف به شناخت برسن کاملا اشتباهه! چون دوران عقد مال شناخت نیس! شناخت باید قبل از ازدواج و عقد صورت بگیره! مثلا اگه تو این دوران به این نتیجه رسیدن که به درد هم نمیخورن٬ طلاق بگیرن؟! باز نفر بعدی و دوباره ..؟! پس دوران عقد برای شناخت نیس٬ باید باشه اما کوتاه! مثلا پدر خود من٬ برای داداشام گفتن قبل از ازدواج حدود 6٬7 ماه شناخت طول کشید بعد عقد هم نهایت 6 ماه ! اونم برای پیدا کردن خونه و خرید جهیزیه همین.این تا اینجای قضیه :دی خب بحث فرهنگ ها هم هس! به قول شما مثلا چی میشه مراسم اصلی رو بگیرن بعد زندگی رو بسازن؟! راستش این برنامه ها به نظر من نیاز به فرهنگ سازی داره٬ و ما نباید منتظر باشیم تا این فرهنگ ساخته بشه خود بخود! میشه از خودمون شرو کنیم! :) مثلا خود شما مستر علیرضا :دی
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/١٠
٢
٠
البته یه عده از خونواده ها هم هستن که با شناخت بدون عقد موافق نیستن...
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٤/١١
٠
٠
اره علیرضا جان مثلا خود شما :)
Sara-amd
Sara-amd
٩٣/٠٤/١١
١
٠
احسنت:)
amin20
amin20
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
جای خالی رو انتظار داری من پر کنم ؟ :دی
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
با عقد طولانی مدت مخالفم.دوران عقد دوران کارپیداکردن پسر یا شناخت بیشتر نیست تمامی اینها باید قبل از عقد باشد
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
بله کاملا درسته.
javad agha
javad agha
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
من در این زمینه صحبت نمی کنم
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
:دی جواد آقا شما دیگه چرا :)) از عواقب کار نترس بابا :دی
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٤/١١
١
٠
نمیدونم گاها شاید مفید باشه ولی شنیدم میگن دوران عقد که طولانی میشه احتمال طلاق بیشتر میشه/ یکی از دوستام به خاطر اینکه تو گناه نیوفته تازه ازدواج کرده و همون اول قرار کردن که 3 سال باید تو عقد باشن تا درسو سربازیشو تموم کنه/ نمیدونم نمیتونم بگم دوران عقد طولانی خوبه یا بد اخه ادم با خودش که فک می کنه می بینه اگه بشه که ازدواج کنی و 4 سال تو عقد باشی خیلی خوبه و تو این مدت به گناه هم نمیفتی و به گفته خدا هم عمل کردی و از اون طرف باز با خودت میگی دوران عقد طولانی هم شاید مشکلات بیاره و باعث خدای نکرده طلاق بشه
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
به نظر من برداشت درستی از دوران عقد نیست! چون همون اول گفتم دوران عقد آدم رو هواست. یعنی عقد طولانی مشکلات خیلی زیادی داره به گفته روانشناس ها و اینا!
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٤/١١
٢
٠
*** بعضی از دوستان گفتن هر وقت پسر اماده ازدواج شد باید بره خاستگاری و ازدواج کنه... یعنی مثلا باید 26 سالش بشه دیگه اره!؟یعنی باید حداقل سربازی و درسشو تموم کرده باشه دیگه اره!؟ پس تو این مدت باید گناه کنه!؟باید فعلا هر دمی رو با یکی بگذرونه دیگه اره!؟ اها لابد الان میگید نه عاقا باید تقوا پیشه کنه تا وقتی ازدواج کنه؟ به نظر شما با این حرف خودمونو بیشتر گول نمیزنیم؟یا صورت مسئله رو پاک نمی کنیم؟ به نظر شما اکثر جوونا این تقوایی رو که میگید تا 26 یا 28 پیشه می کنن تا بعد ازدواج کنن!!؟یعنی دنبال رابطه های خوب و بد نمیرن!؟ میدونم اصلش اینه که نباید برن ولی خب خدا عاقبت همه جوونامونو بخیر کنه. لطفا نظرتونو بگید
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
این رف شما جای بحث زیادی داره ولی خب من نظر خودم رو می گم : کی گفته تو 26 سالگی! بعد از سربازی و ... ازدواج کنه؟ اگر طرف سرباز باشه و ازدواج هم کرده باشه کلی به نفعش میشه چون هم میاد تو شهر خودش هم خیلی راحت تر میشه. بعدشم مگر کم هستند کسانی که درس میخونند و ازدواج هم کردن تازه درس خوندن تو شهر و کشور خودمون که به کنار میرن خارج از کشور و اونجا با هم درسشون رو ادامه میدن. مگه درس خوندن چه مشکلی برایشون میتونه درست کنه غیر از این که وقتشون رو بیشتر بگیره.دینمون گفته هروقت شرایطش رو در خودت دیدی برو جلو ، اما این که بخوایم همه چیز رو تو دوران عقد بسازیم و ... میشه یک بحث دیگه الان شما این دو موضوع رو یکم باهم مخلوط کردی
Sara-amd
Sara-amd
٩٣/٠٤/١١
٠
٠
چقـــد نظرا متفاوت بودن.........
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٣/٠٤/١١
٠
٠
به نظر من خود ازدواج مهم تره حالا اگه شرايطشن كامل نبود و بيشتر تو عقد بودن مشكلي نداره
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
اینم میشه ولی خب این بیشتره باید یک تهی داشته باشه دیگه
maede
maede
٩٣/٠٤/١١
٠
٠
عقد طولانی خیلی بد و کلن بی فایده ست به نظرم!همون6ماه یا یکسال خوبه!
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
بعله منم فکر میکنم اگر طرف بخواد کاری بکنه تو همون یک سال میتونه و قبلش باید میکرده این کار رو
hamid_kh
hamid_kh
٩٣/٠٤/١١
٠
١
من نظر بدم ؟ من نظر بدم ؟؟؟ خخخخخخخخخخخ آقو ما اصلا کلمه عقد رو دیدیم با کله اومدیم ببینیم اینجا چه خبره خخخخخ !!! /// راستش از نظر من 1 سال هم مدت طولانی هست واسه عقد ... عقد دورانیه که جوونا باید آماده بشن برای ازدواج ... فوقش 3 ماه !!! اگه دو تا جوون هم هستن که خیلی هم رو دوست دارن باید خانواده ها با هم آشنا بشن و یه جورایی واسه هم دیگه بمونن تا وقتی شرایط ازدواج محیا بشه ... :)
korosh
korosh
٩٣/٠٤/١٢
٠
١
بیگ لایک :)))))) با اون اخرش که گفتی : (( اگه دو تا جوون هم هستن که خیلی هم رو دوست دارن باید خانواده ها با هم آشنا بشن و یه جورایی واسه هم دیگه بمونن تا وقتی شرایط ازدواج محیا بشه )) خیلی حال کردم :))))))))))))))))
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
آقو به فکر آستین و اینا باش برا خودت پس :خخخخخخخخخ | میگم خب اینم که میگی یک جوری واسه هم بمونن به نظرم همون عقد چاره سازشه چون چاره دیگه ای نیست!
HAF
HAF
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
بنظر من دوران عقد اگه از یک سال بیشتر بشه سخت وسرد میشه.سجربه نداشتم ولی تجربه دیگران رو دیدم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
سلام آقا علیرضا:دوران عقد خیلی شیرینه ولی بیشتر ازحدآن هم خوب نیست.در زندگی مشترک بهتر میشود مشکلات را حل کردچون خواه ناخواه باید بروند زیر یک سقف پس هرچه زودتر بهتر.متشکرم.
ati
ati
٩٣/٠٤/١٢
٠
٠
دوره عقد خوبه برا ی اشنایی..با روحیات و اخلاقیات یکدیگه..البته طولانیش نه..ولی بودنش باید باشه...خیلی یا توهمین عقد می فهمن اشتباه انتخاب کردن و جدامیشن بهتره برن خونشون و بعد جدابشن..
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/١٤
٠
٠
صلاح مملکت خویش خسروان دانند !!!!
Mehrnaz_T
Mehrnaz_T
٩٣/٠٤/١٦
٠
٠
به نظر من بهترین مدت زمان عقد 6ماه تا یک ساله دیگه نهایتش یک سال و نیم . من شنیدم دوران عقدخیلی دوران شیرینیه ولی شیرینی زیاد هم ،دل آدمو میزنه
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
به نظر من طولانی شدن دوران عقد اگر در جهت شناخت و تامین نیازهای اولیه زندگی باشه خیلی مفیده.