خانه انجمن امر به معروف؛گفتن یا سکوت ؟!
٥٦٥
٥٣
m_sadeghiyan

امر به معروف؛گفتن یا سکوت ؟!

امر به معروف؛گفتن یا سکوت ؟!

اگه شما بدحجاب بودین دوس داشتین چطورشما رو به سمت حجاب راهنمایی می کردن؟اصلا دوست داشتین بهتون بگن ؟

٩٣/٠٣/٢٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
javad agha
javad agha
٩٣/٠٣/٢٥
٠
٠
نمی دونم والا من نه تا حالا بد حجاب بودم ( حجاب ویژه ی آقایان ) و نهتاحالا بی حجابی رو راهنمایی سخته برام نمی دونم آرررررررررررررررره :)))
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٣/٠٣/٢٥
٠
٠
من ميدونم تو اگه بد حجاب باشي اصلا هدايت نميشي
javad agha
javad agha
٩٣/٠٣/٢٦
٠
٠
خخخخ آرررررررررررررررررررررره
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/٢٥
٣
٠
نه دوست نداشتم کسی بهم چیزی بگه! و منم خودم به کسی چیزی نمیگم چون هرکس صلاح اعمال خودشو میدونه....
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٣/٠٣/٢٥
١
٠
خب این وسط امر به معروف چی میشه این امری واجبه که متاسفانه زیاد اجرا نمیشه ؟؟؟؟؟
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/٢٦
٣
٢
هرکس اعمالو کار خودشو میدونه و همینطور که دوس ندارم کسی به کار من کار داشته باشه منم به کسی کار ندارم
imanhkt
imanhkt
٩٣/٠٣/٢٥
٢
٢
دختر بدحجاب رو باید از پل قایم پرت کرد پایین ...
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٣/٠٣/٢٥
٠
٠
تكبير/ براي دوره بعد رياست جمهوري حتما شركت كن خودم بهت راي ميدم
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٣/٢٥
٣
٠
آدم هایی با تفکرات فسیل شده رو چی؟!
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٣/٢٥
٣
٠
راهش این نیست ....هرمشکلی راهی داره .... راه این موردم فقط تعدد امر به معروفه همونطور که آقا فرمودن ....
ali007
ali007
٩٣/٠٣/٢٥
٠
٠
اگه بدحجاب بودم دوست داشتم کسی منو نصیحت کنه و راه درست رو بهم نشون بده اما دوست نداشتم که منو مجبور به اون کار کنه....متاسفانه توی کشور ما گشت ارشاد به زور به مردم میگه که حجابتون رو رعایت کنین!!اونا میتونن خیلی آروم و با احترام بگن و ما هم تصمیم بگیریم بابا خداوند به ما قدرت تفکر و انتخاب رو پس برای چی داده؟
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٣/٢٥
٠
٠
پس عرف جامعه چی میشه؟
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٣/٢٥
١
٠
من خودم با حجابم ولی اصلا گشت ارشادو قبول ندارم ..... چون اینجوری بیشتر شعور مردمو گذاشتن زیر پا یعنی :" آی دختری که موهات بیرونه نمیفهمی من باید حالیت کنم موهاتو بذاری تو " حالا با زور و اجبار ؟ کی گفته راهش اینه؟ اصن بگیم امر به معروف و نهی از منکره که اصلا راهش این نیست ... حاج خانوم کی گفته عرف جامعه رو با گشت ارشاد باید برا مردم جا انداخت؟ این همه راهو ول کردن چسبیدن به گشت ارشاد میخوان عرف جا بندازن؟
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٣/٢٦
٠
٠
عرف جامعه رو واسه قدرت تفکر و تصمیم گفتم نه گشت ارشاد. گشت ارشاد اصلا ارشاد نمی کنه، میزنه بدتر می کنه
s_sali
s_sali
٩٣/٠٣/٢٥
٢
٠
هدایت و ارشاد همیشه خوبه و جواب میده. اما متاسفانه یه عده به بهانه ی هدایت فضولی میکنن این بده. فضولی ب د ه ..................
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٣/٠٣/٢٥
٠
٠
من که پسرم خخخخخخخخخخخخ بد حجاب نیستم
م-نص
م-نص
٩٣/٠٣/٣١
٠
٠
برادرم نگاهت..................ادم نگاهش و که میتونه کنترل کنه:))
m.coldboy
m.coldboy
٩٣/٠٣/٢٥
٠
٠
دختر که نیستم ولی خوب کلا حال نمیکنم بقیه بهم گیر بدن....
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/٢٦
٢
٠
دم شما گرم :))منم همینطور
سايه
سايه
٩٣/٠٣/٢٥
٠
٠
بستگى داره كه بگه! من به نصيحت كسى كه خودشو قبول داشته باشم فكر ميكنم!
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٣/٢٥
٠
٠
من؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/نمیدونم!!!!!!!!!!به قیافم نمیخوره!یعنی خودممم میفهمم که اصلا به تیپم نمیاد!بله........این جوریاس
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٣/٢٦
٠
٠
اره بابا بچه مثبت رویا
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٣/٢٥
٥
٠
اگه من بدحجاب بودم دوس داشتم یکی که از خودم بیشتر میدونه بهم بگه : " میدونی لباس جنگ با خدا تنت کردی؟ این نوع لباس پوشیدن لباس جنگ با خداست .... " به نظر شما این خوبه که آدم یه حرفی بزنه که طرفشو میخکوب کنه و به فکر وادارش کنه در عین حال انرژی مثبت و با قول لیّن باشه ؟؟؟ یا نه فحاشی کنه و با زور و اجبار حجابو بهش تحمیل کنه ؟؟؟ عقل سلیم کدومو انتخاب میکنه؟ کدومش تاثیر بیشتری داره؟ هرچند امر به معروف و نهی از منکر خودش روش و شیوه خاص خودشو داره .... که الی ما شاء الله چقد همه بهش توجه میکنن ....
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٣/٢٦
٠
٠
وای باورم نمیشه جان بر کف تویی آجی چه عجب اومدی من فکر کردم تا 4تیر نمیای دیگه(ایککون ذوق مرگی)
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٣/٢٧
٠
٠
طنین جونم به خودم جایزه میدم بعضی موقع ها میام .....خخخخ ....
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٣/٢٦
٣
٠
گاهی "امر" که نه ولی دوس دارم یکی "تعارف" به معروفم کنه و فک می کنم گاهی واسم لازمه/خوبه که گاهی عیباتو بهت بگن . مثلا همین چند روز پیش که تیشرت استین کوتاه تا بالای ارنج پوشیده بودمو بازوهام نسبتا دیده میشد یکی از دوستای خوب مذهبیم گفت میدونستی گفته شده که نباید استین کوتاه بالاتر از ارنج بپوشی-و با دیدن این شاید نامحرم یه جوری بشه و تو هم به گناه بیفتی؟؟؟ دیدم راست میگه و ازون روز کمتر اونو جمع هایی که خانواده رد میشن می پوشم :)
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٣/٢٦
١
١
من از گیر دادن بدم میاد نه گیر میدم نه گیر بدن من درمورد حجاب امر به معروف نکردم ولی از غیبت خیلی بدم میاد ببینم نمیتونم خودمو کنترل کنم حتی اگه طرف مقابلم بزرگتر باشه باید تذکر بدم
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/٢٦
٠
٠
وای تو چقد روحیاتت مثه منه :)
hamta
hamta
٩٣/٠٣/٢٦
٢
٠
به نظر من باید گفت...ولی یه جوری بگیم که مثلا من می دونم تو حواست نبوده و از عمد نیست.... من یه بار همین روشو امتحان کردم جواب داد... جوری به اون طرف گفتم که انگار کاملا اتفاقی شالش رفته عقب و خودش حواسش نبوده!!! به دوستامم بعضی وقتا به شوخی میگم خواهرم حجاب اسلامیو رعایت کن! بده تو اون شراره های آتیشو خب!!!!.. خلاصه خشانت ندارم در کل!
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٣/٢٧
٠
٠
البته....كلا ترجيح ميدم...هرچي هست جلو روم بگن تا اينكه پشت سرم مو به مو بگن..... اگه اينجوري http://jeem.ir/pagetwo.php?print=3&type=23&id=8704 باشه كه اصلا مريدش ميشم :))))
یه دختر
یه دختر
٩٣/٠٣/٢٧
١
٠
با سلام باید بگم من زمانی خیلی بدحجاب بودم.مانتوهای تنگ و کوتاه .لباس های رنگارنگ .. الان چادر می پوشم . به یاد آوردن اون موقع ها واسم سرافکندگی است.اینو گفتم که بگم منم با شما موافقم.چیزی که باعث شد از بدحجابی بیرون بیام گشت ارشاد نبود،بلکه دوستی با افراد چادری بود.من قبل از اینکه با چادری ها دوست بشم فکرمیکردم آنها امل و بی سواد هستند و فقط به همه چیز گیر می دهند.در بداخلاق بودنشان هم شک نداشتم !اما بعد از دوستی با آنها...هنوز هم هیچ کس باورش نمیشود من که در بدحجابی اسوه بودم الان...
hamta
hamta
٩٣/٠٣/٢٧
٠
٠
دوست خوب ... اصل بسیار مهم ... و اینکه هرچقدر چادریا خوش اخلاق تر و مهربون تر باشن تاثیر گذاریشون بیشتره... من خودم به این اصل معتقدم!
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٣/٢٧
٠
٠
آفرین به این " یه دختر " .... موفق باشی .... همتا جون باهات موافقم ...اخلاق خیلی مهمه...
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٣/٢٨
٠
٠
منم از دوستایی که واقعا مذهبی ین و مذهبی نما نیست خوشم میاد . بوی اخلاق میدن بوی الو بودن رو میدن- همیشه لبخند دارن - دمشون گرم خدایا میخوام مثل اونا شم اگه ارادم بذاره
یه دختر
یه دختر
٩٣/٠٣/٢٧
١
٠
البته بعد از دوستان که به طور غیرمستقیم خیلی روم اثر گذاشتند،عامل نهایی خودم بودم.نشستم دودوتا چهارتا کردم که با این کار چی بدست میارم و چی از دست میدم.هدف من ازین کار منحرف کردن جوانهای مردم نبود ،فقط می خواستم پیش دوستان و فامیل محبوبیت بیشتری داشته باشم!آخه شما که نمی دونید هیشکی به من نمیگفت این طرز مانتو پوشیدن بده ، همه بهم لبخند می زدند و گاهی تشویق که چه سلیقه خوبی داری!عجب رنگی!اون وقت همین آدما پشت سرم بد می گفتند...دوستان!با آدم های بدحجاب هم دوست باشید .بهشون گیر ندین ولی یه جوری حالیشون کنید این ره ره سعادت نیست...شما در قبال ما مسءولید!
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٣/٠٣/٢٧
٠
٠
:)))))))))))..................اممم....راست میگی...دوستی و دوستانه حرف زدن از همه چی بهتر تره
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٣/٢٨
٠
٠
افرین . کاش همه اونایی که دارن راهای نادرستو میرن هرچه زودتر برگردن. الهی امین
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
آمین یا ارحم الرحمین.
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠٣/٢٧
١
٤
نه هرکی بگه حجابتو درت کن من میزنم تو گوشش
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٣/٢٨
٣
١
چند سال بعد می فهمید که اگه با حجاب بودید خیلی به نفعتون بود و شاید اگه با حجاب بودید پشیمون نبودید - شما هنوز اول راهید میتونید نرید سمت بدحجابی - بدحجابی سبکی میاره بد حجابی هرزگی میاره بدحجابی بی بندو باری میاره- از من به عنوان یه برادر بزرگتر گفتن از شمام نشنیدن
م-نص
م-نص
٩٣/٠٣/٣١
٠
٠
با ارش به شدت موافقم:))
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠٣/٢٧
٢
٢
نه هرکی بگه حجابتو درت کن من میزنم تو گوشش
MILAD
MILAD
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
چه خشنین :-)
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخ
م-نص
م-نص
٩٣/٠٣/٣١
٠
٠
خواهرم حجابت..................یکی من و نجات بده:))
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٣/٠٣/٢٧
٠
٠
مسلما نه......چون علاوه براینکه دوست نداشتم کسی بهم گیر بده، فوق العاده انتقاد ناپذیرم و از ریشه با انتقاد مشکل دارم......ولی خب یه جوری باید به بی حجابا گفت دیگه.....نمیدوونم چوطوری
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٣/٢٩
١
٠
سلام
من اگر خانم میبودم حتما بی حجاب بودم
neyosha
neyosha
٩٣/٠٣/٣٠
٠
٠
چرا؟؟؟؟؟؟
م-نص
م-نص
٩٣/٠٣/٣١
٠
٠
اواااااااا........خاک عالم:))
s_sali
s_sali
٩٣/٠٣/٣١
٠
٠
خخخخخخخخ
MILAD
MILAD
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
حیف که خانم نیستم وگرنه ... خخخح
neyosha
neyosha
٩٣/٠٣/٣٠
٠
٠
و گرنه؟؟؟:))
م-نص
م-نص
٩٣/٠٣/٣١
٠
٠
بستگی داره کجا باشم..................مثلا احمد اباد باشم یا مثلا توی قاره سرافراز باشم یا بلوار حجاب.........حالا چرا از این همه جا حجاب و راهنمایی...مگه طلاب چشه:))خخخخخخخخ یکی من و بندازه بیرون