خانه انجمن مهم سیرت است یا صورت؟!
١٥٠٩
٢٠٢
MONA-R

مهم سیرت است یا صورت؟!

مهم سیرت است یا صورت؟!

این متن رو یک جایی خوندم:

« فرشته‌ها بی حجابند، برای پاک بودن هیچ نیازی به پوشاندن نیست، حجب و حیا ذاتیست، فکر نکن اونیکه خودشو میپوشونه نجیبه و اونیکه بی حجابه نانجیب...سیرت باید درست باشه... به سلامتی اونایی که ذاتشون درسته...»

نظرتون درباره این متن چیه؟!

موافقین باهش یا مخالف؟! چرا؟!

٩٣/٠٣/١٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
A_K
A_K
٩٣/٠٣/١٢
٦
٢
درسته...سیرررررررررررررررررررررررت..موافقم...البته ب این معنی نیس ک کلا بی خیال حجاب شی و دنبال سیرت باشی..حجابم جای خودش:)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
آره همینطوره :) مرسی که نظر دادی عزیزم :)
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٣/٠٣/١٢
٩
١
ما كه تا حالا فرشته آسموني نديديم ولي فكر نكنم اونا بيحجاب باشن ديگه/ ولي درمورد سيرت بگم كه از كوزه همان برون تراورد كه در اوست
faride
faride
٩٣/٠٣/١٢
٢
٠
احسنت...
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
بله همینطوره :))
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٣/١٢
٣
٢
تو کشور ما این برعکسه . یعنی هرچه حجابت بیش ، پاکی و نجابتت بیشتر !
faride
faride
٩٣/٠٣/١٢
١
٢
چه کسی همچین حرفیو زده؟؟
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٣/١٣
٣
١
مردم.اونان که بدون در نظر گرفتن خیلی مسایل حجابومخصوصا چادر رو نشانه پاکی میدونن و ادم مانتویی یعنی سست ایمان ،ضعیف النفس،مفسد و..........
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
کاملا موافقم باهتون!! متاسفانه همینطوره :(
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
اصلا اينطور نيست ! من خودم چادريم اما تعصبي ندارم كه بگم مانتويي ها بد هستن و از اين حرفا ، اما مانتويي داريم تا مانتويي !!! متوجه هستين كه! يه وقت يه خانم با مانتو هم حجابشو حفظ ميكنه اما به غالب اين افراد تو جه كنيد ، ببينيد اثري از حفظ حجاب ميبينيد !!!؟؟؟
faride
faride
٩٣/٠٣/١٢
٥
٤
درسته مهم سیرته...اما ظاهرم نشان از سیرت آدمی داره!!!به نظر من سیرت و صورت در کنار هم معنا پیدا میکنن...این متن دقیقا این جمله معروفو میگه که مهم دله ادم پاک باشه!!!!که به نظر من خیلی سخن نسنجیده ایه و فقط برای توجیه کار بعضی افراد استفاده میشه !!!!
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٣/١٢
٣
٣
احسنت
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
:)
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله همينطوره
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٣/٠٣/١٢
٤
٠
مطمئنین منظور از بی حجاب بودن فرشته ها همین منظوری بوده که شما فرمودین؟؟؟در مورد بعضی جمله ها نمیشه همینجوری قضاوت کرد.باید دید جمله از کیه.معنای واقعی جمله چیه.خیلی از جملات نیاز به تفسیر دارن.
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
والا من دقیقا همون چیزی رو که خوندم عینا نوشتم اینجا!! و البته فکر میکنم که همین منظوره! چون این متن رو کسی گذاشته بود که خودش بی حجاب بود!!!
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
خب مونا جان اون شخصي كه گذاشته خودش فقط توجهش معطوف به ظاهر جمله بوده ! واسه گول زدن خودشو توجيه كاراش چيز جالبي انتخاب كرده !!
admin
admin
٩٣/٠٣/١٢
٧
٢
فقط یک چیز کوچولو می خوام بگم: بابا فرشته ها نه مذکر هستند و نه مؤنت؛ اصلا فرشته جسم نیستند که قرار باشه حجاب داشته باشند یا بی حجاب // مثل این می مونه که بگی نور لامپ لخته یا نور لامپ حجاب داره! بهت می خندن!!
neyosha
neyosha
٩٣/٠٣/١٢
٣
١
منم موافقم:)
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٣/١٢
١
٠
استغفرا.... یه مثال دیگه میزدید جناب نادری خخ
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/١٢
٢
١
هوری و قلمان چی هستن؟مذکر و مونثن؟
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٣/١٢
١
٠
سلام:با ادمین موافقم.ممنون
hamta
hamta
٩٣/٠٣/١٢
١
١
دقیقا!! من جایی خوندم که اگه فرشته ها رو در ذهن مونث مجسم کنی گناه داره زیادم!
hamta
hamta
٩٣/٠٣/١٢
٨
٢
ولی چه میشه کرد که اصن با آوردن اسم فرشته و کلا چیزای قشنگ آدم یاد جنس مونث میفته....!!!
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٣/٠٣/١٢
٢
٠
بعله کاملا درسته.......ولی خب به طبع ما قادر نیستیم اینطوری فرشته ها رو مجسم کنیم........ینی ذهنمون یا حداقل ذهن خودم توانایی تصور اینو نداره.......و خب واضحه که این ذهن من اصلا نمیتونه فرشته رو به صورت مذکر تجسم کنه ........
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٣/١٢
٥
١
خانوم همتا این یه ویزگی زنه که باید نسبت به مرد زیباتر باشه- همونطور که مرد نترس تر و قوی تره - پس نباید به این ویزگی تون ببالید :)
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٣/١٣
١
٢
پس خیلی جالبه.میگن تو بهشت با حوری های بهشتی ازدواج میکنی.پس اگه اینطوری که شما میگه باشه،پس با نور لامپ ادم ازدواج میکنه دیگه!!!!!!!!!!! ابشه
admin
admin
٩٣/٠٣/١٣
٢
١
اشکمهر و مهزیار عزیز / دقت کنید من اینجا در مورد «فرشته ها» صحبت کردم؛ نه در مورد حوری و قلمان؛ باز نوع آفرینش اون ها متفاوته؛ روح انسان مجرد محض هست. بدن هم میشه جسم؛ بعد از مرگ جسم دنیوی تبدیل به جسم برزخی میشه؛ جسم برزخی مجرد محض نیست. یعنی توان ادراک و احساس داره؛ حوری و قلمان هم از نوع همان جسم برزخی هستند. در آخرت هم طبق روایت صریح انسان با جسم اش محشور میشه // در تمام این موارد فرشتگان استثنا هستند / یکی از دوستان هم گفتند نمی تونن فرشته ها رو جور دیگه ای تصور کنن؛ سعی کنید حضرت عزرائیل رو تصور کنید؛ اون وقت می بینید میشه :)
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٣/١٣
١
١
ادمین عزیز زدین تو جاده فلسفه منطق ها! نکنه سفری هم به اون دنیا داشتین که اینقدر محکم صحبت میکنین!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
ممنون آقای نادری! کامنت شما کاملا منطقی بود :) / آقای مهزیار ، آقای نادری مطالعات زیادی دارن و به همین دلیل هست که اطلاعاتشون زیاده و در اختیار ما قرار میدن اینارو :))) تشکرات :))
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٣/١٣
٠
١
جناب نادری.......منظور این حرفو آدم باید بفهمه دیگه!!!!....اولن حوری فرشته ست یا جن و یا انس......غیر ازین مخلوقی نداریم!!!!.......دومن اینکه منظور متن اینه که آن دنیا زنان بی حجابند.....من چون یک بار نمردم و زنده نشدم(شاید واقعا شما رفتید بهشت!!!)....هیچ نظری نمیدم
admin
admin
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
محکم صحبت کردن در این مورد صرفا بر اساس آیات و روایت رسیده و گزاره های دینی هست / و گرنه هیچ کسی نمی تونه از اون ور تجربه ای داشته باشه // به همین دلیل که شما می تونید بگید مثلا این ها اینطوری نیستند. به همین دلیل هم من می تونم بگم شما از کجا می دونید حوری ها بدون حجاب هستند؟! مگر رفتید دیدید؟! :))
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
ممنون جناب نادری من هم متوجه شدم شما در مورد فرشته گفتین /و خب سوالم جدا بود./ممنون پاسخ دادین
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٣/١٥
٠
٠
جناب نادری...من فقط گفتم یا جنه یا انس و یا فرشته....چون در قرآن مخلوق دیگری بیان نشده.....و اینکه من با بی حجابی حوریان مخالفم......اصلا به نظر من اگر اونور اینطوری باشه صرفا بیبندوباریه :)))خخخخخخ
MILAD
MILAD
٩٣/٠٣/١٢
٤
١
اگه هم حجاب درست باشه،هم سیرت مگه مشکلی پیش میاد؟؟؟
hamta
hamta
٩٣/٠٣/١٢
٢
١
حرف درست!
samira_h
samira_h
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
شما اقا میلاد اون ویرگولو جای بدی گذاشتی ...یه ساعت داشتم جملتو میخوندم چی نوشتی.:)دقت کن دیگه
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
نه اینطوری که عالی میشه :))
MILAD
MILAD
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
ببخشید، خخخخخخ
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
نور علي نور :)
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٣/١٢
٣
٢
حرف مردم مهمه مرررررررررردم! خخخخ! بعضي ها تأكيد ميكنم بعضي ها احترام چادر روى سرشون رو نگه نميدارن اقا به نظر من چادر لياقت ميخاد!!!واسه همين زوركى خوب نيس!!! سيييييرت مهمه اقا سييييرت
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
عززززززززززززیزم :)) شما یکی از معدود کسایی هستین که گفته سیرت مهمه!!!
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
چادر زوركي نيست عزيزمن اما حفظ حجاب يك قانون الهي ست! كسي هم كه قوانين خدارو زير پا بذاره مسلما سيرت پاكي نداره !
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٣/١٢
١
٠
اصلا نظر فلسفى به من نيومده!!!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
چرا ناراحت شدی؟؟؟ خیلی هم اومده!! بالاخره هرکس نظری داره و باید با قدرت نظرشو بگه و کسی هم واهمه نداشته باشه :)) به هرحال ممنون از کامنتت
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/١٢
٦
٢١
توی جامعه ما صورت انگار مهمتره چون همه به ظاهر افراد نگاه میکنن/مثلل توی مطلب "دختر های فراری" نظر گذاشته بودم یکبار به دختری فراری پناه دادم و شبو صبح کنه کاری و کاری باهاش نداشتم /دیدم 10 تا منفی خوردم! /یعنی چی یعنی همه به ظاهر توجه کردن نه به چیزی که گفتن و همه از روی ظاهر به این مسئله نگاه کردن/کلا جامعه ما همه رو با یه چوب میزنه پس برای اینکه همه تو رو به دید دیگه ای نبینن و قضاوت نکنن باید همرنگ دیگران بشی و ظاهر سازی کنی.کسی در جامعه ما به سیرت افراد کار نداره فعلا
hamta
hamta
٩٣/٠٣/١٢
٣
٢
خب چرا نبردین تحویل خانوادش بدین؟؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/١٢
٣
٠
مگه من نیروی انتظامی ام
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/١٢
٣
١٠
اقا اصلا منفی بدین/اصلا خر ما از کرکی بی دم به دنیا امد
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/١٢
٣
١٣
کافر همه را به کیش خود پندارد...
مـــــدال
مـــــدال
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
دعوا شد. :)))))
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٣/١٣
٣
٠
خوب اگه ببری تحویل خانواده اش بدی که خودتم میگیرن بجرم اغفال باید بری اب خنک بخوری!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
ممنون از کامنتتون آقا اشکمهر
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
١
٢
دوستان عزیزی که به این کامنت منفی دادن لطفا بیان و نظر مخالشونو بیان کنن تا حداقل به یه نتیجه ی درست و یکسان برسیم! با منفی دادن هیچی درست نمیشه! پس بیاین نظرتونو بدون ترس و واهمه بیان کنین :))) بفرمایین :)) منتظرم :))
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٣/١٣
٢
٣
آقا اشکمهر.......گمونم باید به این رفتارا عادت کرده باشید.....اگه یادتون باشه آقای آرشام ایرانی به همین دلیل ها قید اینجا رو زد و دیگه گفت من بحث راه نمی اندازم....ولی از نظر من همین که ادامه بدید بهتره!.....آدم نباید پاشو کنار بکشه....لااقل من که نمیکشم.....ان شاءالله
samira_h
samira_h
٩٣/٠٣/١٣
٢
١
یه چیزیو من همین جا عرض کنم چون دلم پره میگم اون دسته از افرادی که منفی میدن و حرفشونو نمیگن یه مشت ترسو بزدلن ......اخیش
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
سمیرا عزززززززززیزم :)) موافقم خخخخ
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٣/١٣
٣
٠
اقا من در جواب "خب چرا نبردین تحویل خانوادش بدین؟؟؟" گفتم "خوب اگه ببری تحویل خانواده اش بدی که خودتم میگیرن بجرم اغفال باید بری اب خنک بخوری!" . تاکید کردم یوقت سوء تفاهم نشه ! آدم در اینجور موارد اگه بخواد دلسوزی کنه پاسوزی داره.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله جناب گربه گریان میدونم اونو/نه من از این تعجب میکنم چرا این دوستان علت منفی دادن و مخالف بودنشو در بعضی نظرات من نمیگن تا خودم هم بدونم دلیلیشو و دفاع کنم و فقط همینطوری الکی منفی میدن/تازه الانشم من 50 درصد توی خیلی از مطالب بحث نمیکنم از همون روزی که مطلب گذاشتم دیگه کاربر فعال نیستم/ولی خب پا کامل عقب نگذاشتیم هنوز/
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/١٤
٠
٠
اوه ه ه ه 20 تا منفی!!!!!!
آسمانه
آسمانه
٩٣/٠٣/١٢
٥
٤
من میگم با ظاهر ادم ها نمیشه در مورد باطنشون قضاوت کرد..ولی حجاب یک دستور الهیه..یک چیزیه که تو قران هم بهش تاکید شده..این باید رعایت بشه در کنار چیزهای دیگه..رعایت کردن بقیه چیزها نباید باعث بشه که حجاب رو کنار بذارن..همه اش با هم باید درست باشه..
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله همینطوره ! با جمله اولتون بسیار موافقم :))
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٣/١٢
٥
٢
خب ادمی که که حجاب نداره بخواد نخواد بهش تیکه میندازن و پیشنهاد دوستی میدن- اونم خواه ناخواه ایمونش سست میشه و شاید یه بارم دلش بخوادو و بره به سمتی که نباید بره ولی خب کسی که حجاب داره کمتر تو شرایط گناه قرار می گیره و کمتر جرئت می کنن بهش تیکه بندازنو کمتر هم پا میده و حتی اگه خودشم دلش بخواد همه فک می کنن نمیخواد و ....
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٣/١٢
٠
٠
چ جالب استاد
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله متاسفانه همینطوره!!!!!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٣/١٢
٥
١
سلام:نمیشه گفت هرکس که با حجابتره بانجابت تره وبیحجاب نانجیب.اما فلسفه حجاب را درک کرد.واینکه یک تکلیف شرعیه.مثل اینکه شما بفرمائید من خدا را خیلی دوست دارم وخداهم نیازی به عبادت من ندارد پس نمازنمیخوانم وروزه نمیگیرم ویا ساده ترگرسنه که هستیم قاشق را خالی ببریم داخل دهان گرسنگی مون رفع میشه؟ ولی مطلبتوون خیلی جالب بود سپاسگزارم
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٣/١٢
١
١
میگم برادر حسنی بینابین متن هی رسمی و غیر رسمی نوشتیدا خخخ
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
سلام اخوی آرش:شما اینقدر گفتید که قاطی کردم.قصۀ کبکی که میخواست راه رفتن کلاغ را یادبگیرد راه رفتن خودش را فراموش کردرا حتما شنیدید دیگه.من را دیدید اون را دیدید.متشکرم از جنابعالی
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
قصد جسارت نبوده ها - من باب شوخی عرض کردم- به هر حال احترام شما واجب
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله همینطوره حق باشماست و موافقم باهتون :)) خواهش میکنم :))) شما لطف دارین :))
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٣/١٦
٠
٠
سلام جناب قلی زاده:من هم ناراحت نشدم.شما خیلی بزرگوارید.ضمنا وبلاگتون را هم دیدم.چرا مطلب جدید وبیشتر نمیگذارید؟ ممنون
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٣/١٦
٠
٠
سلام خانمmona:خیلی سپاسگزارم
hamta
hamta
٩٣/٠٣/١٢
٢
١
آقا جان چه قبول بکنیم چه قبول نکنیم : از کوزه برون همان تراود که در اوست!!!.... کدوم فرشته با حیایی حاضر میشه با قیافه عجیب غریب تو جمع حاضر شده و نگاه نامحرمو به خودش جلب کنه؟ اینا همش توجیحه!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
آره توجیحه ولی شاید بعضیا شرایط خانوادگیشون طوری باشه نتونن خیلی باحجاب باشن، پس نباید به همه بایک دید نگاه کرد :)
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
درسته اصلا هم ربطي به شرايط خانوادگي نداره چطور جايي كه دلمون ميخواد رو خواسته هامون پافشاري ميكنيم ،اما در مورد حجاب نمي تونيم!!!اگه حجاب رو ارزش بدونيم شدنيه كاملا! البته عذر خواهم مونا جان كه انقد صريح ميگم :)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٧
٠
٠
:) خوشحالم از رک گوییت فائزه جان :)
hamta
hamta
٩٣/٠٣/١٢
٢
١
البته اینم هست که کم نداریم چادر فوکول باهم!!!اونا هم که دیگه کاملا معلومن!!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله متاسفانه :(
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٣/٠٣/١٢
٤
٢
خب ببینید این بحث هست که اگه فردی حیا داره، حجاب رو هم به همراه داره و اگر کسی حجاب داره، حیا رو هم به همراه داره و وقتی حجاب از بین بره تا حدودی می تونیم حیا رو حفظ کنیم اما عفت از دست میره و اگر حیا از بین بره هم حجاب از بین میره و هم عفت.......پس عفت از همه مهمتره و و اگر هم عامل حجاب و هم حیا وجود داشته باشه، عفت به حداکثر خودش میرسه.....پس نتیجه اینکه درسته که عفت از همه مهمتره اما حجاب از همه تأثیرگذارتره..........:)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
"اگر کسی حجاب داره، حیا رو هم به همراه داره" با این جملتون موافق نیستم! خیلی از دخترا هستن که حجاب دارن ولی درعین باحجابی خیلی بی حیایی های دیگه ای میکنن!!! پس بهتره که اینطور نگیم ! / یه سوالی هم برام پیش اومد : عفت و حیا چه فرقی با هم دارن؟؟؟؟ / به هرحال ممنون از کامنتتون :)
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
بله خيليم خوب دختر اسماني :) مونا جان حيا به معني شرم داشتن از انجام گناه و عفت به معني پاكدامني و آلوده نبودن به گناه ،تا اينجايي كه اطلاعات داشتم گفتم :)
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٣/٠٣/١٢
٣
٠
یه بحث دیگه هم اینکه اگر فردی حجاب نداشته باشه اما به قول خودش دل و قلب پاکی داشته باشه، به مرور از بین میره اون هم به دلیل قرار گرفتن زیر نگاه های هرزه و بعضا لرزیدن دل و منحرف شدنش...............
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله ممکنه :)
hamta
hamta
٩٣/٠٣/١٢
١
٠
حجاب سیرت هم داریم تازه !! هر دو تاش مهمه!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
احسنت :)) تشکر همتا جون :) به شاهدخت سلام برسون :)
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٣/٠٣/١٢
١
١
صورت زیبای ظاهر هیچ نیست ای برادر سیرت زیبا بیا
hamta
hamta
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بیارررررررررر
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
به به :) ایول
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٣/٠٣/١٢
٣
١
و اون چه دل پاکیه که مانع حفظ حیا و عفت میشه؟؟؟؟؟؟؟اتفاقا منم چند وقت پیش تو مغازه ی مانتو و اینا این نوشته رو روی در اتاق پرو دیدم که خیلی ناراحتم کرد...........در واقعا اینا توجیه هاییه واسه درپوش گذاشتن رو مسئله و گول زدن بعضی افراد ساده:)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
واقعا تو اونجا دیدی؟ اونا واسه چی همچین نوشته ای زدن به مغازشون؟؟؟؟ وا :|
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/٠٣/١٢
٣
١
به نظره من سیرته آدم مهمه...ولی ظاهر آدم هم اصولا از همین سیرتش نشات میگیره...ولی خوب کسیم میشناسم که حجآبش کامله ولی سیرتش زیآد قشنگ نیس...ینی یه جورایی چادر رو کرده مانعی برای دیده نشدن کآرآی نادرستش...با جمله ای هم که گفتی مخالفم...فرشته ها مذکر و مونث ندارن که...دارن عایا؟؟؟...ذات و ظاهر باهم شخصیت یه آدمو میسازن
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
احسنت به تو عزیزم :))))
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٣/١٢
٢
١
به نظر آدمی که میخواد عزیز باشه خوب باشه هم باید سیرت زیبا داشته باشه هم صورت(منظور از صورت ظاهره)سیرت با ایمان و اخلاق خوب و... میتونه به دست بیاره صورت و ظاهرم میتونه با حفظ ارزش هاش نوع پوشش به دست بیاره مثلا من دختر باید حیا عفت اون لطافت دخترونم حفظ کنم جوری لباس بپوشم که به هیچ کدوم از اینا لطمه نزنه ....بعله خیلی هاهستن پوشش مناسبی ندارن اما قلبشون پاکه اما جامعه نگاهی دیگه ای روی اینا داره یا برعکس پوشش مناسب اما از نظراخلاقی و درونی متاسفانه افتضاح ....خلاصه اینا در کنار هم میتونه ما رو تبدیل به یک فرشته بکنه ...
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله همینطوره! با دو خط آخر کامنتتون خیلی موافقم :))
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٣/١٢
١
٠
تا حالا خیلی اوقات شنیدیم که میگن از روی ظاهر طرف قضاوت نکنید پس هر دو مهمن
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله :)) مرسی عزیزم از کامنتات
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بعله تا حدودی همینطوره
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٣/١٢
١
٢
حجاب یکی ا ز تاکیدهای اسلام است و بنابر این نمیتوانیم بهش بیتوجهی کنیم یعنی نمیتونیم با اتکا به این که صیرت ادم باید پاک باشه بسنده کنیم وحجاب رو اصلا مهم ندونیم صیرت زیبا در کنار حجاب زیبا قشنگه وبر عکس
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله ولی خب بعضیا این رو قبول ندارن متاسفانه.... :(
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
درسته :)
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٣/١٢
٠
٠
اقا ما غلط املاییمان را اصلاح میکنیم سیرت
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
خخخخخ اشال نداره
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٣/٠٣/١٣
٢
٠
به نظرم این یه توجیهه و توجیح هم ساخته و پرداخته دست شبطانه.احکام الهی توشون نقصی نیست که ما بخوایم براش تبصره ای درست کنیم.وقتی اینقدر دقیق گفته شده باید پوششمون تو جامعه و در برخورد با غریبه این شکلی باشه و تو خانواده این شکلی و در مقابل همسر این شکلی به نظرتون این حرف درسته که بگیم سیرت و ذات درست باشه باقیش رو بیخیال؟؟حضرت زهرا کی این حرفو زدن که ذاتت درست باشه حجاب رو بذار کنار؟اصلا بد حجابی گناهه.حق الناسه.تمام اون جوونایی که با دیدن یه خانم بد حجاب به گناه آلوده میشن گناهشون به پای اون خانم هم نوشته میشه.و باز هم بگم که حق الناسه.پس الکی خودمون رو توجیح نکنیم.سیرت زیبا وقتی خودشو نشون میده که در کنار صورت زیبا باشه.یه جمله ای بود از حضرت علی که مضمونش این بود:هر کسی که خودشو در معرض تهمت دیگران قرار بده نباید خورده ای بگیره به کسانی که بهش تهمت میزنن.پس صورتمونو زیبا کنیم تا سیرت زیبامونو خراب نکنیم.
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
١
بسیار ممنونم از کامنت پربارتون! فقط یه سوال واسم پیش اومد چون به حضرت زهرا اشاره کردین میپرسم ، در زمان حضرت زهرا چادر نبوده پس چرا میگن "چادر حجاب برتر است" ؟؟؟؟ کی این جمله رو گفته؟؟؟؟
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٣/٠٣/١٣
٢
٠
خیلی خوبه که اگر با نظر کسی هم موافق نیستین سوال میکنین//در مورد حجاب حضرت زهرا باید بگم که درسته زمان ایشون پوششی مثل چادرهای امروزی نبوده.اما پوششی بوده به اسم جلباب که تقریبا شبیه بوده به همین چادرهای امروزی.و این اینکه در اون زمان خانمها چند طبقه لباس میپوشیدن و تنها همین جلباب نبوده.یه نمونش خمار بوده که یه چیزی مثل مقنعه های امروزی بوده اما بلندتر.و حتی در مورد مشکی بودن رنگ چادر ها هم باید بگم که مشهوره که بعد از نزول آیه 59 سوره احزاب که بهش آیه جلباب هم گفته میشه خانم های عرب همه با جبلاب های مشکی از خونه هاشون اومدن بیرون که سکوت پیامبر در این مورد نشون از درستی کار بوده// شما این جمله رو پرسیدین و در مورد چادر گفتین.هرچند توی کامنت بنده حرفی از چادر نبود اصلا.بنده توی کامنتم از حجاب خوب حرف زدم.با مانتو هم میشه حجاب رو رعایت کرد.اما میشه بفرمائین فلسفه حجاب چیه؟توی همون آیه جلباب گفته شده: "ای پیامبر به همسران و دخترانت و زنان مومن بگو جلباب های خود را بر خویش فرو افکنند، این کار برای این که از آلودگان شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است" . مشخصه که قبل از نزول این ایه هم زن های مومن حجاب داشتن، اما این آیه اومده تا حجاب رو کاملش کنه.حجاب اومده برای اینکه پوششی باشه بین چشم های نامحرم و بدن زن.درسته مانتو هم میتونه این کار رو انجام بده.ولی آیا چادر بهتر نمیتونه این کارو انجام بده؟برای اینه که میگن چادر حجاب برتره.نگفتن فقط چادر حجابه.گفتن برتره چون بهتر از سایر پوشش ها میتونه حجابی باشه برای اونچه که باید باشه.
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٣/١٣
٧
٠
مسلمأ کسی که حجاب نداره ، فاحشه نیست و کسی که با حجابه معصوم نیست . مشکل اینه که بدا بیشتر به چشم میان ! چادریای بد ، بی حجابای بد خیییلی بیشتر تو چشم اند . نمیشه قضاوت کرد . هر کس مسئول کار خودشه .
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
ایول !! عالی بود ینی :)) مرسی
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
خواهش میشه
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
١
١
اما اينو قبول كنيد كه كه يك فرد بي حجاب چه خوب چه بد باعث انحراف يك عده ديگه هم ميشه !!!!
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٣/١٤
١
١
مخالفم ! مقصر محدودیته ! فرهنگش نیست . بی حجاب و بد حجاب و با حجاب و ... هر کدوم به نوعی میتونن منحرف کننده باشن . آدم تا خودش نخواد ، کاری رو انجام نمیده ، نه منحرف میشه و نه منحرف میکنه !
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٤
١
١
اصلا به حرفی که میزنید فکر کنید!تو همه آدما چیزی به عنوان غریزه وجود داره که خواه ناخواه چنین موضوعی ممکنه باعث ارتکاب گناه بشه ، شاید یه عده خیلی محکم باشن اما تکلیف اونی که ایمانش در درجه پایین تریه چیه! خب این زمینه ساز دیگه!! ودرمورد قسمت اول جمله تون ،ینی چی که فرهنگش نیست!!! فرهنگ بی حجابی فرهنگ غربه! فرهنگ مغایربا دین رسمی کشوره ، خلاف قوانین خداست پس دلیلی نداره اینجا دنبالش بگردین !
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٣/١٤
١
١
کسی دنبال چیزی نگشته بانو . غریزه اگه کنترل نشه ، پس فرق آدم با حیوون تو چیه ؟؟؟ یه سری مسئله هست که نمیشه و نمیخوام بگم ! هی مینویسم و بعدش پاکشون میکنم ! وقتی حرف به جایی نمیرسه ، چرا بزنم ؟
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٥
٠
١
شما اصن متوجه بحث نيستيد !
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٣/١٦
١
٠
من واقعا معذرت میخوام از شمایی که تو بحث غرق شدید ! بذارین من متوجه نشم !
مهسـآ
مهسـآ
٩٣/٠٣/١٣
١
١
من نظرات همه رو تاعید میکنم با تشکر« پیام بازرگانی»^_^
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
تاعید میکنی یا تایید میکنی؟؟؟؟ خخخخخ ممنون ازت :)
samira_h
samira_h
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
اول یه تشکر از منا جان به خاطر این انجمنای خوبی که پیشنهاد میده بکنم:تچکر افرین....به نظر من ابتدا سیرت مهمه بعد حجاب و ظاهر مناسبم خودش به دنبالش میاد سیرت مهمتره از نظر بنده...باز زیر کامنت من فلسفه بافی نکنین گفتم از نظر بنده دقت کنین باز هم تچکر
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
مرسی عزززززززززززیزم ، لطف داری شما :))) خیلی خوشحالم کردی با این حرفت :))))))) / نه بابا نظر شما بسیار محترمه :))) و کاملا با نظرت موافقم :))
t.m
t.m
٩٣/٠٣/١٣
١
١
مشخصه سیرت آدم مهممه ولی خوب وقتی سیرت آدم خوب باوشه وضع ظاهریشم خوبه...
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
آره ولی همه اینطوری نیستن....
sm-mousavi
sm-mousavi
٩٣/٠٣/١٣
٦
٢
درسته که سیرت و باطن هر انسانی مهم است ولی رنگ رخساره نشان می دهد از سر درون و ما نباید با صورت و ظاهر گناه آلودمون باعث گناه در خود و دیگران شویم و بگیم قلبمون پاک است، شاید قلب شما پاک باشد ولی قلب اطرافیان پاک نیست...
ghazale
ghazale
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
منم همین ! درسته سیرت مهمه ولی دلیل نمیشه صورت رو هم بی خیال شیم .. ما نسبت به همه کسایی که ما رو میبینن مسوولیم ب نظر من
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
احسنت ! با جمله آخرتون کاملا موافقم :)
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
درسته نبايد ادم خوشو توجيه كنه و يك طرفه به قاضي بره ! صرف اينكه بگه من قصدي ندارم پس اگه كسي از ظاهرم به انحراف كشيده شد مشكل از خودشه ! اين افراد عملا زمينه ساز ارتكاب گناه تو جامعه ميشن!
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٣/١٣
١
١
حجاب یا بی حجابی!!!مسئله این نیست دغدغه این است!به نظرم همیشه وصل بودن به یک اب باریکه ای بهتر از نبودن اونه!گاهی همون اب باریکه ممکنه زندگیتو نجات بده!قضاوت از روی ظاهر رو به هیچ وجه قبول ندارم و میدونم که مسئله حجاب در نجابت صرفا نمیتونه تاثیر داشته باشه ولی
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٣/١٣
٢
٠
ولی بالاخره تاثیر خودش رو میذاره!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
بله بله! ممنون آقا محسن بابت کامنتتون و تشبیه خوبتون :)
m_sadeghiyan
m_sadeghiyan
٩٣/٠٣/١٣
٠
١
درسته که همه چی نسبیه ولی بالاخره حجاب هرچی باشه خیلی بهتره ...
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله هم حجاب هم سیرت :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
هر كس مختاره هرطور دوست دارهه فكر كنه، اما مطمئنم هممون به اين حرف ايمان داريم كه : صورت، رابطه‌ی دو نفر رو نزدیک میکنه،!!سیرت، رابطه‌ی دو نفر رو موندگار میکنه...! پس ديگه به درايت وهدف هركس ربط داره كه به ساخت وپرداخت كدوم يكي بيشتر رسيدگي كنه (-_-)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
چه جالب ! این جمله رو نشنیده بودم :) مرسی عزیزم
m_sadeghiyan
m_sadeghiyan
٩٣/٠٣/١٣
١
٢
حجاب مثه یه دژ هس واسه خانوما منکه احساس امنیت میکنم با چادرم
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
انشاا... خدا همیشه حافظتون هست :)
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
:)
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٣/١٣
٠
٢
من نظری ندارممممممممم
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٢
ای جان!! مرسی که اومدی!!
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٣/١٣
٠
٢
خواهش میکنم..........آخه میدونی من از همون اول تورو از همه بیشتررررررررررر دوست داشتم.فکر کنم یک بار هم بهت گفتم؟
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٢
آره گفتی عزیزم :))مررررررررررسی خیلی لطف داری تو :))) حالا واسه چی منو دوس داری؟؟؟؟ تو که منو نمیشناسی !!
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٣/١٣
١
١
دوست دارم دیگه!همون موقع تو دلم نشستی!شما یکی از گل های روزگاری:))از کامنت هات از حرفات!
Mahziar
Mahziar
٩٣/٠٣/١٣
١
١
اینجا تاپیک حجابه یا دل دادن و قلوه گرفتن؟!!! شما جمعیت اناث کلا خوب هندوانه زیر بغل همدیگه میدید
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٣/١٤
١
١
فکر نمیکردم باید شما هم بدونین جناب :تیکه انداز.بعدشم دل قلوه رد کردن اشکالی داره؟من این طور فکر نمیکنم جناب.
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٧
٠
٠
مرسی عزیزم:)
hamid_kh
hamid_kh
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
من یاد کتاب دین و زندگی افتادم که توش نوشته بود : صورت نشانگر سیرته ... از کوزه همان برون تراود که در اوست ... :)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
معلومه که خیلی درس خون هستین که بعد از چند سال یادتونه کتاباتونو!!!خخخخ / بله همینطوره :) ممنون از کامنتتون :)
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
حمید جان فکر کنم تو ادبایت نوشته بود نه دینی
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله بسيار خوب :)
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٣/١٤
٠
٠
نه اقای صنعی دینی بود ما امسال داشتیم
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
دوستان عزیزی که به این کامنت منفی دادن لطفا بیان و نظر مخالشونو بیان کنن تا حداقل به یه نتیجه ی درست و یکسان برسیم! با منفی دادن هیچی درست نمیشه! پس بیاین نظرتونو بدون ترس و واهمه بیان کنین :))) بفرمایین :)) منتظرم :))
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
این اشتب اومد اینجا!!! مال کامنت آقا اشکمهر بود!
آوین
آوین
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
سیرت مهمه ولی درست نیست آدم هر جوری که دلش میخواد ظاهرشو درست کنه و بعد بگه باس دل پاک باشه. خیلی وقتا هس که همین آدم مثلا دل پاک ناخواسته حتی باعث به گناه افتادن یه عده آدم دیگه میشه. منم قبول دارم که نمیشه از ظاهر آدما پی به درونشون برد و راجع بهشون قضاوت کرد. یعنی اصلا کار درستی نیست. بقول استادمون: هیچگاه درباره آدمها قضاوت نکنید در حالی که اطلاعاتتان درموردشان ناقص است. اما با همه اینا بد نیست آدم مراعات کنه و هی نگه دل باید پاک باشه و اینجور چیزا...
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله دقیقا همینطوره! مرسی از کامنتتون:)
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
کلا هر دوتاشون مهمه از کوزه همان برون رود که درآن است (آخرشو نمیدونم درست نوشتم یا نه)در هر آدم باید برای خودش خط قرمز هایی داشته باشه ..........راستی خیلی خوش حال شدم که انجمنتون پوستر شده باشد که موفق شوید در تمامی زمینه ها امیدوارم دیگران رو ببخشید :)
mr.mohammad amin
mr.mohammad amin
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
از کوزه همان برون تراود ک دروست....
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله همینطوره ، ممنون
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
به نظر من واسه اين خط قرمز رنگ كه باعث منفى دادن ميشه يه دزدگير بزارررن كه هركى منفى داد اژير بكشه همه بريزم سرش بگيم اى ترسو نظر تو بگو اى تنبل!!! بععععله
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
خخخخ آره ایول!! موافقم باهت بدجور :)))
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٣/١٣
٣
٢
من مانند بقیه افراد اینجا اون دنیا رو تجربه نکردم.....ولی همین جا که هستم......میدونم قرآن ملاکه.....لااقل برا بچه مسلمونا! قرآن گفته عفاف و حجاب؛ والسلام! حالا تعبیر ها از حجاب متفاوته.....و من با بی بند و باری بسیار مخالفم...و حجاب تا زمانی که چشم اکثریتو از خودش دور کنه موافقم.....مگه بیرون ویترینه که همه نگات کنن؟؟؟؟....البته یک عده همیشه هستند که به حجابت کاری ندارند و دیگه همینه دیگه!!!....و در نهایت اینکه من مخالف شدید چادر و رنگ سیاه برای خانم هام......لااقل همسرم باید با این مخالفت کنار بیاد...یک دلیل مهمش اینه که این روزا چادر بیشتر تو رو تو دید جامعه میبره و میشی ویترین....حالا امیدوارم بچاپن.
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
مرسی از اینکه نظرتونو بدون ترس و واهمه بیان کردین :)) دیدین که چاپ کردن!! دوستانی هم که با این کامنت مخالف بیان نظر مخالفشونو بگن نه اینکه مثه بچه ها که میترسن فقط منفی بدن!! والا خخخخ
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
مخالفتتون با رنگ مشکی رو شاید بشه تا حدی درک کرد اما بازهم به نظرم دلیل این انتخاب این بوده که رنگ مشکی نسبت به بقیه رنگا ابهت و وقار خاصی میده به آدم.نسبت به رنگای دیگه.و اینکه جلب توجه هم نمیکنه.درحالیکه رنگای روشن خواهی نخواهی چشم رو می کشونه به سمت خودش.پس برای یه خانوم مناسبتره.حالا میشه زیر اون چادر رنگ روشن پوشید..البته اینم بگم من خودم به جز موارد خاص مثل شهادت و اینا دیگه مشکی نمی پوشم.پس فکر نکنید ازوناییم که همیشه مشکی پوشم. اینکه میگین چادر باعث میشه بشی ویترین!چطور؟چادر نقش اصلیش پوشانندگیه البته اگه درست پوشیده بشه.اگه ازین نظر میگین که شاید تا حدودی تعداد غیرچادری ها بیشتر شده بازم دلیل ممنطقی نیست.همیشه نباید با جریان پیش رفت!اگرم دلیل دیگه ای هست لطف کنید بفرمایین...
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٣/١٥
٠
٠
چادر که بپوشید بیشتر چشم ها به دنبال شماست.....چون که متفاوتید.....و من از ویترین بودن بدم میاد....اینکه با چادر درست و به قول شما پوشیده، به چشم بقیه بیای بده.....مثلا روبند ها!!!!....تو اگه از روبند استفاده کنی همه نگات میکنن....یا اینکه پشت فرمون با چادر بشینی......این تفاوت سبب میشه تو دید باشی
٩٣/٠٣/١٥
٠
٠
چادر که بپوشید بیشتر چشم ها دنبال شماست!..جالبه!...شاید این موضوع تو بعضی مناطق خاص شهر یا مثلا کشورای غربی درست باشه.که چادر پوشیدن باعث بشه تو دید باشی..اما یه جا مثل اینجا نـه!درست نیست.اصلا اصل چادر برا اینه که از نگاه ها حفظ کنه.گیرم اکثریت پوششون یه چیز دیگه بود منب اید به اون دلیل چادرو بذارم کنار؟ در مورد روبند موافقم..پوشش باید متعادل باشه.نه خیلی باز نه خیلی بسته.چون هردوش مشکل سازه. اما ویتیرن کسیه که میخواد خودشو نمایش بده.نه اونی که با چادر سعی در پوشاندن خودش داره.
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٣/١٦
٠
٠
شاید توی شهر شما قضیه فرق داره....ولی این برای جایی که من زندگی میکنم جواب نمیده
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٣/١٣
٢
٢
راستی با سیرت موافقم.....چه بسیار زنان چادری بودن که زمون رضا خان فقط چادری بودند و زیر چادرشان خیلی چیزها حمل میکردند.....تا اینکه بالاخره بی حجابی اجباری شد تا این اتفاقا نیافته و من اینا رو از مادر بزرگم شنیدم و عین حقیقته......باشد تا بچاپند ادامین
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
خخخخ چاپیدند خخخخخ بله گاهی هم همینطوره :) شما باید به عنوان یکی از نترس ترین کاربران معرفی بشین خخخخ
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
١
١
مادر بزرگتون نگتن اون خيلي چيز ها چي بوده !!؟ اگر هم بالفرض محال حرف شما درست باشه بنظر شما اينكه كاري پوشيده از غير انجام بشه بهتره يا اينكه يك نفر خودش رو مقابل همه به عرضه و نمايش بذاره كه بقيه هم آلوده بشن بهتره !؟؟؟
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٣/١٥
٠
٠
سلام.....مادر بزرگ من حزب اللهی اصیلند.....و هرگز نه در زمون رضاخان و نه شاه و نه الآن بی بند و باری رو انجام نمیدادن.....حتی موقعی که رضاخان مجبور کرده بود نباید چادر بپوشن....مادر مادربزرگم و مادر بزرگم میپوشیدن...شما میگید فرض محال مگه اون زمونا بودید که بااطمینان میگید؟؟؟.....مادربزرگ من بوده.....از رضا خان هم بدش میاد.....ولی این دلیل نمیشه دروغ بگه!
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٥
٠
٠
من نگفتم ايشون دروغ ميگن حرف من چيز ديگه ايه ! بحث من اينه كه بي حجابي با داشتن سيرت زيبا منافات داره!
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٣/١٥
٠
٠
آیا بی چادری بی حجابیست؟؟؟؟.....بدون توجه این کامنتم.......فقط نظرم درباره ی چادرو کامنت بالا چاپیدم
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٥
٠
٠
من کی گفتم بی چادری بی حجابیه!!!!!! اصلا من تعجب میکنم الان چراهمه حجاب رو اینطوری تو نظراتشون گذاشتن! اصن کی اینجاحرف چادر زده، مسئله داشتن حجاب یا نداشتنشه!
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٣/١٥
٠
٠
چقدر زود حرفاتونو تعییر میدید
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
تو قرآن داریم"ان الذین آمنوا و عملو الصالحات"..یعنی عزیزم ،شمایی که ایمان آوردی،شمایی که قلبت قبول کرده پاکی رو ،کنار این ایمان و پذیرش درونی باید عمل هم همراه باشه.یعنی ایمانت باید هم قلبی باشه هم عملی. البته صرفا نمیشه گفت هرکس ظاهر موجهی داشت حتما درون پاکی هم داره و یا بالعکس...اما اونی که ادعای داشتن سیرت و باطن پاک رو داره باید این رو تو ظاهرشم نشون بده.. یه حدیثی خوندم با این مضمون که:خداوند دوست دارد ار نعمتش را بر بنده اش ببیند..یعنی اگه نعمتی خدا داده بهموم باید ازش استفاده کنیم..شکر قلبی و عملی..حالا یه سیرت پاک شکر عملیش و نشون دادن اثرش حداقل اینه که تو ظارهمون پیدا باشه.
faride
faride
٩٣/٠٣/١٥
٠
٠
احسنت اما چرا ناشناس؟!!!!
mahdieh.jahed
mahdieh.jahed
٩٣/٠٣/١٣
٠
١
سیرت آدم ها همون فطرتشونه یعنی ناشی از فطرتشونه و فطرت انسان هم بر اساس خصایلی که پروردگار داره مستتره و متمایل به سوی استتار و حجاب حالا اونی که میگه مهم دلته نمیدونم این دل رو چی تفسیر میکنه که دلش و ظاهرش با هم همخونی ندارن یکی از نام های خدا ستار یعنی پوشاننده این پوشانندگی بر روی عیب هاست حجاب هر کس هم پوشاندگی عیب هاشه! یا پوشانندگی مواردی که باعث بروز عیب در دیگران میشه بعدشم کی گفته فرشته ها بی حجابند؟ اصل این جمله یه علامت سوال بزرگ داره بر اساس چه سند و مدرکی گفته که فرشته ها بی حجابند و منظورش از بی حجابی فرشته چیه دقیقا؟
HAF
HAF
٩٣/٠٣/١٧
٠
٠
نمی دونیم ولا!فشرته ها حجاب ندارن؟!!! خوب معلومه فکر می کنم منظور از حجاب لباس بوده آخه فرشته ها مثل روح به لباس احتیاج ندارند چون بدنشون بی لباس هم پوشیده است.مگه داستان ؟آدم وحوا رو نشنیدید که میگن وقتی از بهشت به زمین افتادند وآن موقع خود را عریان دیدند سریع به دنبال پوششی گشتند تا خود را بپوشانند.پس یعنی وقتی در بهشت بودند پوشش داشتند.موافقید؟
mahdieh.jahed
mahdieh.jahed
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
اما یک چیز دیگه هم هست اون اینه که ما ادما در جایگاهی نیستیم که بر اساس ظاهر افراد در موردشون قضاوت کنیم اینکه صورت در مقابل سیرت قرار میگیره البته به نظر من بیشتر بخاطر قبح عمل قضاوت بی جاست! وگرنه از کوزه برون همان طراود که در اوست اما ما جایگاهی نداریم که مردم رو بر اساس ظاهرشون قضاوت کنیم فقط میتونیم ظاهر و باطن خودمون شخص خودمون رو هماهنگ هم کنیم که مبادا انگ ریاکار بهمون بچسبه
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
بنظر اين تعبير درستي نيست در ابتداي جمله ! اصلا منطقي نيست ،انگار كه ادم خودشو گول بزنه ! در مورد قسمت دوم جمله هم بايد بگم حجاب يك وظيفه شرعيه كه بايد انجام بشه ، درسته كه صرفا حجاب نشون دهنده اين نيست كه شخصي تمام و كماله اونم ممكنه رذيلت هاي اخلاقي داشته باشه اما بايد به اين هم فكر كرد يك آدم بي حجاب و بي اعتنا به مسائل ديني كه پا رو احكام الهي و خواسته خدا ميذاره ، صرفا بخاطر خوشزباني يا رفتاري كه نشون ميده آدم خوبيه ! درسته كه متاسفانه يك عده با چهره دين مرتكب خطاهايي ميشن كه مردمو بدبين ميكنه يا اينكه گاهي طرف زيادي به خودش مغرور ميشه و فكر ميكنه از همه برتره، اما باز هم فكر كنيم اون فرد بي حجابي كه از دستور خدا سرپيچي كرده اصلا قابل اعتماده!حالا هر چي هم كه برخورد خوبي داشته باشه ،وقتي باعث به انحراف كشيدن جنس مخالفش ميشه ،اين درسته !!ايا اين ادم كه علاوه بر گناه كردن خودش باعث ارتكاب گناه تو افراد ديگه هم ميشه ، آيا ميشه گفت سيرتش زيباست !؟!؟!!
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
مونا جان خيلي ممنون بابت انجمن خوبت :)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٧
٠
٠
قربونت عزیزم :)
maede
maede
٩٣/٠٣/١٤
٠
٠
آره معنای نجیب بودن خیلی چیزای دیگه ای هم هست و فقط حجاب نیس که مطلق صحبت کنیم اما بلاخره همخونی ظاهر و باطنم مهمه.
روشنا
روشنا
٩٣/٠٣/١٤
٠
٠
مسلما سیرت دراولویته ...اما رو به کمال بودن سیرت یه حرکت انقلابی و ایجابی برای صورت میاره ...اینقدر اونایی رو که منفی میدن فحش ندین برچسب نزنین بهش کار درستی نیست (کسی گفته بود بزدل به اینها )اخه اینهم یه راهشه طرف منفی بده ینی مخالفم مثبت بده ینی موافقم .مثلا یکی مث من اخر شب میاد خوب حوصله ندارم نظر بدم خیلیا حرف منو زدن که اعلام موافقت می کنم باهاش دیگه ...به نظر من اینکه حجاب خوبه یا نه بدیهیه برا ما بچه مسلمونا ...مسءله جهاد با نفس ....تزکیه روحه ...همین !
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/١٤
٠
٥
حالا که تقریبا همه نظرهاشونو گفتن یه سوال دارم/در اینکه هم سیرت باید درست باشه هم صورت زیبا شکی نیست/اما من یک سوال از شما دارم/اگه دو فرد باشن که یکی بخواد صورت زیبا را حفظ کنه اما سیرت را نازیبا و همچنین فردی دیگری بخواد سیرت زیبا را حفظ کنه اما صورت را نازیبا/شما کدوم یک از این دو را پیشنهاد میدید!و به نظرتون کدوم بهتره؟
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٣/١٤
٤
١
جناب اتشروان نمیشه بین این 2تا قضاوت کرد رعایت هر دوی این ها به طور نسبی لازم است :(((
faeze
faeze
٩٣/٠٣/١٥
٠
٠
آقای اتشروان مطمئن باشین کسی که صورت زیبایی نداشته باشه سیرتشم هیچوقت زیبا نمیشه!!
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٣/١٤
١
٠
به نظرمن خدا انسانو به خاطر یک تار مو به جهنم نمیبره به خاطر نافرمانی. این کارو انجام میده ویه مسله دیگه اینکه شما وقتی یه نفروخیلی دوس داری بهش مدیونی اگه یه روز ازت یه کار بخوادسعی میکنی به بهترین نحو انجام بدی خوب الان خدا از ما خواسته حجابمونو رعایت کنیم وما باید سعی کنیم به بهترین نحو اونو انجام بدیم. واین.بهترین.حجاب چادره!ا
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٣/١٥
١
٠
سلام
از سيرت به صورت مي‌توان رسيد ولي از صورت به سيرت امكان ندارد /// اگر يك روزي فرشته شدم ميپرسم چون ميشود فرشته شد ولي فرشته نميشود انسان شود
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٧
٠
٠
اوووووو تشکر :)
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٣/١٥
٤
١
منه یک چیز دیگه ته گلوم مونده....بگم و برم.....من موندم آقا، خانم......مگه تو سوریه یا عراق مثل ایران حجاب اجباریه؟؟؟....حالا بروید جان ما زناشونو نگاه کنید؛ کجاشون مثل بی بند و بارهای ایرانی اند؟؟؟...اصلا اجبار نتیجه ی معکوس داشته و داره
:دی
:دی
٩٣/٠٣/١٦
٠
٠
من موافقم من خودم به شخصن تو خانواده بی حجابم بیشتر مهمونی هامونم مردوزنا باهمن به قول خودم مخلوط خخخخخخخ ولی خدایی نه خانواده نگاه بدی رو من دارن نه من رو خانواده اینم بگم فقط من نیستم که بی حجابم تو خانواده هاااااا:دی
HAF
HAF
٩٣/٠٣/١٧
٠
٠
حجاب یعنی پوشش .یعنی شما پوشش نداری؟خخخ به شما باید گفت بدحجاب نه بی حجاب.صرفا جهت اطلاع!
HAF
HAF
٩٣/٠٣/١٧
٠
٠
مخالفم شدیدا...اگه قراره آدم هر جوری دلش خاص راه بره و بگه سیرتم پاکه صد درصد در اشتباهه چون اگه پاک باشه درونش اونو به حجاب دعوت میکنه.بنظر من هم صورت وهم سیرت باید باهم باشه تا بشه به یک آدم گفت آدم.(چه زن چه مرد!)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٧
٠
٠
چه مرد چه زن!! احسنت :)
HAF
HAF
٩٣/٠٣/١٨
٠
٠
مچکر :)
kafshdozak
kafshdozak
٩٣/٠٣/١٧
٠
٠
سیرت مهم تره بله درست... ولی نه اینکه بدون حجاب باشی و با لباسای داغون بیای پیش ملت بگی من دلم پاکه....خنده داره
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٨
٠
٠
بله تشکر از شما
e_najm
e_najm
٩٣/٠٣/١٨
٠
٠
درسته.........................ولی حجاب محدودیت نیست مصونیت است
کوروش
کوروش
٩٣/٠٣/١٨
٠
٠
خخخخخخ ! از رو دیوار خوندی این و ! خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ ! منم رو دیوار خیابون دادگستری خوندم ! داداش من هرچیزی که رو دیوار میبینی رو نباید بنویسی که ! خخخخخخخخخ
HAF
HAF
٩٣/٠٣/١٨
٠
٠
خخخخ رو دیفال دانشگاه فردوسم که جای خونه ما میشه اینو نوشته.خخخ بدبخت بنره خودشو کشت اما کیه بهش نگا کنه!