خانه انجمن شاعران نو گرا...!!!
٧٩٢
٥١
ali007

شاعران نو گرا...!!!

شاعران نو گرا...!!!

سلام؛از بین سبک های شعر،سبک نو یکی از سبک های زیبای شعر ایرانی است از بین شاعران نوگرای ایران کدام شاعر را از همه بیشتر دوست دارید؟

یکی از شعراشو بنویسید.

٩٣/٠٢/١٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
u_razavi
u_razavi
٩٣/٠٢/١٣
٠
٠
تو که میدونی.......در این زمینه من و تو سلیقه هامون مثله همه........حوصله نوشتن ندارم و خودتم همه رو حفظی وگرنه واست از حمیدمصدق مینوشتم........ببخشید!!!!!!
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/١٥
٠
٠
آخ آخ گفتی :بر روی ما نگاه خدا خنده میزند هر چند که ره به ساحل لطفش نبرده ایم زیرا چو زاهدان سیه کاره خرقه پوش پنهان ز دیدگان خدا می نخورده ایم(و ادامه در بالا)
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/١٥
٠
٠
این اشتباهی اومده اینجا باید زیر نظر پریا باشه
ali007
ali007
٩٣/٠٢/١٣
١
٠
و به من خندیدی - و نمی دانستی - من به چه دلهره از باغچه همسایه - سیب را دزدیدم - باغبان از پی من تند دوید - سیب را دست تو دید - غضب آلود به من کرد نگاه - سیب دندان زده از دست تو افتاد به خاک - و تو رفتی و هنوز - سالهاست که در گوش من آرام - آرام - خش خش گام تو تکرار کنان - می دهد آزارم - و من اندیشه کنان - غرق این پندارم - که چرا - خانه کوچک ما سیب نداشت... - حمید مصدق:)))
sorme
sorme
٩٣/٠٢/١٣
١
٠
من به تو خندیدم چون که می دانستم تو به چه دلهره از باغچه ی همسایه سیب را دزدیدی پدرم از پی تو تند دوید و نمی دانستی باغبان باغچه همسایه پدر پیر من است من به تو خندیدم تا که با خنده خود پاسخ عشق تو را خالصانه بدهم بغض چشمان تو لیک لرزه انداخت به دستان من و سیب دندان زده از دست من افتاد به خاک دل من گفت: برو چون نمی خواست به خاطر بسپارد گریه تلخ تو را و من رفتم و هنوز سالهاست که در ذهن من آرام آرام حیرت و بغض تو تکرار کنان می دهد آزارم و من اندیشه کنان غرق در این پندارم که چه می شد اگر باغچه خانه ما سیب نداشت از فروغ فرخزاد
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٢/١٤
١
٠
سهراب سپهری زندگی رسم خوشایندی است زندگی بال و پری دارد به وسعت مرگ ،پرشی دارد به اندازه ی عشق،زندگی چیزی نیست که لب طاغچه ی عادت از یاد من و تو برود.....(عاشق شعرهای سهرابم پر از احساس)
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٢/١٤
١
٠
فروغ فرخزاد عالی!خیلی حرفا زد اما کسی درکش نکرد واقعا پیشانی از زداغ گناهی سیه شود/بهتر زداغ مهرنماز ازسرریا /نام خدا نبردن از ان به که زیرلب/بهر فریب خلق بگویی خدا،خدا!
ali007
ali007
٩٣/٠٢/١٣
١
٠
اهل کاشانم؛ - روزگارم بد نیست. - تکه نانی دارم ، خرده هوشی، سر سوزن ذوقی. - مادری دارم ، بهتر از برگ درخت. - دوستانی ، بهتر از آب روان. - و خدایی که در این نزدیکی است: - لای این شب بوها، پای آن کاج بلند. - روی آگاهی آب، روی قانون گیاه. - من مسلمانم. - قبله ام یک گل سرخ. - جانمازم چشمه، مهرم نور. - دشت سجاده من. - من وضو با تپش پنجره ها می گیرم. - در نمازم جریان دارد ماه ، جریان دارد طیف. - سنگ از پشت نمازم پیداست: - همه ذرات نمازم متبلور شده است. - من نمازم را وقتی می خوانم - که اذانش را باد ، گفته باشد سر گلدسته سرو. - من نمازم را پی "تکبیره الاحرام" علف می خوانم، - پی "قد قامت" موج - سهراب:))))))))))))
ali007
ali007
٩٣/٠٢/١٣
٠
٠
دوستان بزارین شعراتون رو...!!!!!!!
ati
ati
٩٣/٠٢/١٣
٠
٠
مصدق سهراب فروغ
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٣/٠٢/١٣
١
٠
فقط حسین پناهی.خیلی از شعراش رو توی تخته نوشتم دوستان حتما به یاد دارند
A_K
A_K
٩٣/٠٢/١٣
٠
٠
فروووووووغ...مشیری و سهــــــــــــــــــــــــــــــــراب
A_K
A_K
٩٣/٠٢/١٣
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگذاریم
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/٠٢/١٣
١
٠
سهراب که شعراش تکه...بعد از اونم فروغ... سهرآب...صدا کن مرآ..صدای تو خوب است...صدای تو سبزینه ی آن گیاه عجیبی است که در انتهای صمیمیت حزن میروید... فروغ....عاقبت بند سفر پایم بست...می روم خنده به لب..خونین دل...میروم از دل من دست بردار...ای امید عبث بی حاصل...
A_K
A_K
٩٣/٠٢/١٣
٠
٠
این چرا تایید شده ولی هیچکی تو تخته راهنماییم نمیکنه؟؟عاغای موسوی...عاغای وکیلی...عاغای نادری..هیچکدومتون نیستین کمکم کنین؟؟؟؟؟؟؟واقعا ک...خو من با عاغای موسوی کار دارم خوو..چ جوری بهشون بگم؟؟؟؟؟؟عاغای نـــــــــــــــــــادری با شماممم؟؟؟
sm-mousavi
sm-mousavi
٩٣/٠٢/١٣
٠
٠
با مرورگرهای مختلف امتحان کنید، باید باز شود/و به طور کامل منظورتون از اینکه باز نمیشه رو بگید...
sm-mousavi
sm-mousavi
٩٣/٠٢/١٣
٠
٠
مرورگر کروم را نصب کنید و با آن امتحان کنید/احتمالا مشکل باید از مرورگر باشد..
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٢/١٣
٠
٠
سلام: سهراب: آب را گل نکنید......سپاسگزارم
Yalda
Yalda
٩٣/٠٢/١٣
٠
٠
سبک خیلی برام مهم نیست...مهم اینه که شعر به دلم بشینه:)
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٢/١٣
١
٠
شاملو و اخوان و اصلا به قول یلدا هرچی که به دل بشینه.... شاملو میگه: از دستهای گرم تو کودکان توامان آغوش خویش سخنها می توانم گفت غم نان اگر بگذارد نغمه در نغمه در افکنده ای مسح مادر،ای خورشید از مهربانی بی دریغ جانت با چنگ تمامی ناپذیر تو سرودها می توانم کرد غم نان اگر بگذارد رنگها در رنگها دویده از رنگین کمان بهاری تو که سراپرده در این باغ خزان رسیده برافراشته است نقش ها می توانم زد غم نان اگر بگذارد چشمه ساری در دل و آبشاری در کف آفتابی در نگاه و فرشته ای در پیراهن از انسانی که تویی قصه ها می توانم کرد "غم نان اگر بگذارد"....
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٢/١٣
٠
٠
من؟؟؟؟؟؟؟؟نمیتونم شاید فردا.
javad agha
javad agha
٩٣/٠٢/١٣
٠
٠
هیشکدوم :)))
سایه
سایه
٩٣/٠٢/١٤
٠
٠
نه ...به كفر من نترس، كافر نمى شوم هرگز! زيرا به نمى دانم هاى خود ايمان دارم. حسين پناهى
سایه
سایه
٩٣/٠٢/١٤
٠
٠
آن سيه دست سيه داس سيه دل ، كه تو را، چون گلى با ريشه، از زمين دل من كند و ربود، نيمى از روح مرا با خود برد، نشد اين خاك بهم ريخته هموار هنوز! مشيرى
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٢/١٤
٠
٠
فاضل نظری :))))))))
MILAD
MILAD
٩٣/٠٢/١٤
٠
٠
سهراب سپهری، اب را گل نکنید،.... شاید این اب روان ...
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/١٥
٠
٠
اگه تونستی یه شعر دیگه هم ازش بخونی قبوله
گیسو
گیسو
٩٣/٠٢/١٤
٠
٠
من غزلای حافظ رو از همه بیشتر دوست دارم
j_mousavi
j_mousavi
٩٣/٠٢/١٤
٢
٠
سهراب سپهری-اخوان ثالث-نیما یوشیج-هوشنگ ابتهاج-محمد علی بهمنی-سید علی صالحی
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٢/١٤
٠
٠
سهــــــــــــــــــــــراب (از همه بیشتر)....شاملو...نیما...اخوان...و...
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/١٤
٠
٠
مهدی سهیلی
moh_karimi
moh_karimi
٩٣/٠٢/١٤
٠
٠
فریدون مشیری
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠٢/١٤
٠
٠
سلام...فروغ ، نیما ، سهراب ، حسین پناهی ، کمی هم شاملو و اخوان ثالث...دینگ دانگ….دمبدم...راهی به زندگی ست...از مطلع وجود...تا مطرح عدم...گرزانکه همچو آتش خندد ...موافقی...ورزانکه گور سرد نماید معاندی...ازنطفه ی بپا شده ره باز می شود...ازاوحکایت دگر آغاز می شود...ازاوبه لغزش ست جدارسبک نهاد...از او به گردش ست همه چیز این...کارخانه ی کهن ازاوست...دررتق وفتقِ جلوه گری های بیمرش...نادان به دل کسی...کاین نکته از ندانی او نیست باورش.(قسمتی از شعر ناقوس از نیما)
hamid_kh
hamid_kh
٩٣/٠٢/١٤
٠
٠
اول سعیده بانو ، بعد خودم ، بعدش سهراب و فروغ و نیما و اخوان رو بیشتر از بقیه دوست دارم ...
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٢/١٦
٠
٠
اوووووووووووف بابا تواضع!!!!جون من اول خودتو می نوشتی!
m_sepehri
m_sepehri
٩٣/٠٢/١٤
٠
٠
خانه دوست کجاست از سهراب سپهری...
کیوکو1
کیوکو1
٩٣/٠٢/١٤
٠
٠
منکه اصلا اهل شعر نیستم.ولی یک زمانی ازشعرایی ک دکتر انوشه میخوندخیلی دوسم میومد
neda_f
neda_f
٩٣/٠٢/١٥
٠
٠
فقظ وفقط سهــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــراب:)
s_kiani
s_kiani
٩٣/٠٢/١٥
٠
٠
به سراغ من اگر می ایید نرم و اهسته بیایید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهایی من…… سهراب ک گل سرسبده…
bahareh22
bahareh22
٩٣/٠٢/١٥
٠
٠
اگر به خانه من آمدی ای مهربان برایم چراغ بیاور و یک دریچه که از آن به ازدحام کوچه خوشبخت بنگرم...فروغ
bahareh22
bahareh22
٩٣/٠٢/١٥
٠
٠
ای سیب سرخ چرخ زنان در مسیر رود/تا به من برسی یک شهر عاشقت شده است:)فاضل نظری
judy_abbott
judy_abbott
٩٣/٠٢/١٥
٠
٠
ای دریغ از تو اگر چون گل نرقصی با نسیم/ ای دریغ از من اگر مستم نسازد آفتاب/ ای دریغ از ما اگر کامی نگیریم از بهار......مشیری.....سهراب....فروغ فرخزاد...
s-mahsa
s-mahsa
٩٣/٠٢/١٦
٠
٠
نمدونم
سایه
سایه
٩٣/٠٢/١٦
٠
٠
تو چه دانى كه پس هر نگه ساده من، چه جنونى چه نيازى، چه غمى ست، يا نگاه تو كه پر عصمت و ناز، بر من افتد چه عذاب و ستمى ست، ... منشين با من، با من منشين، كه شرارى شده ام، گرگ هارى شده ام... اخوان
:دی
:دی
٩٣/٠٢/١٧
٠
٠
فریدون مشیری فقط و فقط شعر بی تو مهتابش مخصوصا