خانه انجمن ترویج بی خدایی؛سکوت یادفاع ؟!
٥٥٤
٣٩
محمدباقر

ترویج بی خدایی؛سکوت یادفاع ؟!

ترویج بی خدایی؛سکوت یادفاع ؟!

با توجه به این که پیشگیری بهتر از درمانه و حمله ی دشمن باید در نطفه خفه بشه تصمیم گرفتم این تاپیک رو بزنم.

اخیرارایج شده است که سایت های بیگانه و سیاست گذاری های کشورهای غربی به شدت روی ترویج بی خدایی کار میکنند.آنها شبهات خود را از راه دهان به دهان و تبلیغات پراکنده میکنند. به خصوص در دانشگاه ها. جالب این است که دلایل آن ها به شدت ضعیف میباشد ولی زیاد و بی پایان است.همچنین علاقه ی زیادی دارند به تبلیغ  وجود نداشتن خدا با ادله ی علوم تجربی دارند.آنها همچنین می گویند بسیاری از دانشمندان وجود خدا را قبول ندارند. حالا شما این مسئله را تحلیل کنید..

٩٣/٠٢/٠٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
خوب شد ما که دانشمند نیستیم ...فقط خدا
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
بسیاری از دانشمندا! بعله سمیرا منم دانشمندم دیگه ولی من خدا رو قبول دارم!
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
سلام...اینجوری که نمیشه...باید دقیق و ریز و عینی باید مثال بزنی...کدوم شبهه...کدوم دانشمند...کدوم اندیشه...!!!
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
راست میفرمایند آقای نیچه ... باید این موارد مشخص باشه تا آدم بتونه درموردش حرف بزنه یا شبهاتشونو رفع کنه ....
neda_f
neda_f
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
اره خب.چی بگم؟
MILAD
MILAD
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
باید یک میز گرد تشکیل بده جیم ،هر کی پایه این کاره بیاد وسط:-)
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
میلاد جان سلام...داداش ببین من الان دقیقا وسطم اگه نیستم فرمون بده برم وسط وسط...خخخخخخخخخخ
MILAD
MILAD
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
بیا بیا ،بیا خوبه همین جا بشین ،خخخخ
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٢/٠٢
١
٠
خدا ازشون نگذره!
سرباز ولایت
سرباز ولایت
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
خب در مورد اثبات وجود حدا ادله و براهینی وجود داره ک برهان تسلسل علل یا برهان امکان وجوبی یا حدوث از آن جمله اند...دفاع در برابر وجود داشتن خداوند مستلزم یادگیری چنین براهین و استدلالاتی ست ب هنگام مواجه شدن با چنین مسائلی...
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
هوم درسته
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
موافقم جواب منم همین بود ....ولی توجه کن که هر شبهه مطابق با برهان خودش باید رد بشه ... ما هنوز نمیدونیم شبهه دقیقا چیه و ادله ای که براش آوردن شامل چه مواردی مشه ....باید کامل اونارو دونست تا بعد فکر کنی ببینی با کدوم برهان میشه شبهه مورد نظر رو رد کرد ....درسته؟؟
سرباز ولایت
سرباز ولایت
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
بله حرف شما متین...
سرباز ولایت
سرباز ولایت
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
ولی کلی گفتم..
javad agha
javad agha
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
آدم اگه ایمانش قوی باشه به این خوزه ولات گوش نمیده
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
بحث سر اینه که شبهات رو از ما بچه شیعه ها میپرسن و چون ما اطلاع کافی از ادله و براهین موجود برای اثبات وجود خدا نداریم نمیتونیم حرفمونو اثبات کنیم و در نتیجه اونا با همین " خوزه ولات " افراد سست ایمان رو از راه به در میکنن و چه بسا به تعداد افراد لا مذهب اضافه میکنن... خودتونو در نظر نگیریدکه ایمانتون قویه ....منظور افراد دیگه هستن ... ببخشید اگه پر گویی کردم ...
javad agha
javad agha
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
خواهش میکنم حرفای خوبی بود ممنون
کیوکو1
کیوکو1
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
چی بگم.تو مدرسه یه چیزی ب مایاد ندادن ک یه چیزی حالیمون بشه جلو ایناکم نیاریم
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
کدوم مدرسه میرفتی بیام حال مدیرشوبگیرم
amin20
amin20
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
خدا که وجود داره و مسلمه !! اگه میخواهیم ین مزخرفات درون دیگران دوستای ما و.... رخنه نکنه باید با دلیل و منطق اساسی توجیهشون کرد تا وقتی دلایل بیخود اونارو شنیدن به ذهنشون رجوع کردن دلایلی که ما بهشون گفتیم محکم تر باشه و حرف مارو بپذیرند نه اونارو !! یعنی باید فرهنگ سازی بشه یعنی وقتی گفتن چرا میگی خدا وجود داره یا چرا مسلمون شدی نگی بابام گفته یا مامانم گفته باید انقدر تواین مسائل اطلاعاتمون بره بالا که طرف مقابل رو قانع کنیم !!!
s_khan
s_khan
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
دوستانی که گفتند باید عینی مثال بزنی و...! به راحتی و با یک جستجوی کوچک تو اینترنت این ها قابل پیگیری است و مفصلا همه چیز را ببینید. بحث من درباره ی کلیت موضوع است.این که چرا ناگهان اینقدر موج و هجمه ی تبلیغاتی زیاد شده.من نمی خواهم شما به شبهاتشان جواب دهید.کلیت موضوع و هدف اونها رو تحلیل کنید. خود مسئله ی ترویج بی خدایی رو تحلیل کنید. چرایی اون رو بگید. ریشه ها ی تاریخی و علمی و... اون رو تحلیل کنید. اگر اطلاع دارید از وضعیت این مسئله در خود غرب بگویید.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
سلام: مطلب هرقدرهم که سنگین ونادرست باشه با تکرار زیاد برای مردم عادی ودر گاهی مواقع پذیرفتنی میشه برای همین آنها هرچیزی را که بخواهند برای مردم جابیندازند تکرار میکنند وتکرار،تکرارو..... ممنون از مطلب جالبتون.
a_y
a_y
٩٣/٠٢/٠٢
٠
٠
من خدایی رو که نبینم نمی پرستم... بیشتر شبهات با رنگ وبوی علم تجربی و با ژست روشنفکری تزریق میشه ... اول سعی میشه احکام دینی با علم مغایر جلوه داده بشه و اینطور تلقین بشه که اینها مربوط به زمان ما نیست و ... بعد اصل بعثت و معاد و سپس توحید و سرانجام اصل وجود خدا انکار میشه
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
اي آره... آخرين كارگاه انديشه اي كه شركت كردم بيشتر در مورد اين مسئله حرف ميزدن...البته من دقيقا نميدونم منظور شما به چه موردي هست ولي تو همين كارگاه استاد سليماني در مورد تبليغاتي با عنوان "احتمالا خدايي وجود ندارد، ديگر نگران نباشيد، واز زندگي لذت ببريد" روي بدنه وسايل ننقليه عمومي در اروپا صحبت كردن...
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
و مجريان شبگه هاي فارسي زبان ماهوار...كه برنامه هاشون رو به نام هر كسي به غير خدا شروع ميكنن و در آخر هم بينندگانشون رو به كسي به غير خدا ميسپارن.... مثلا : به نام من... به نام تو به نام زيبايي....از آخرم ميگن : به همديگه ميسپارمتون و.... از اين حرفا..... و بحث يورو اسلام كه ديگه وقاحت رو به حد اعلاش رسونده.....
s_khan
s_khan
٩٣/٠٢/٠٤
٠
٠
خیلی مطالب جالبی گفتید.ممنون
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
اون دانشمندان برهان علیت رو قبول ندارن . این که هرجیزی در جهان علتی دارد
s_khan
s_khan
٩٣/٠٢/٠٤
٠
٠
برهان یعنی یک دلیل عقلی که هیچ مویی لای درز آن نرود. محکم محکم باشد. ولی هنوز هیچ برهانی بر رد وجود خدا اقامه نشده است. گرچه بعضی مغالطه ها را اسم برهان رویش گذاشته اند. آیا شما برهانی در این زمینه میشناسید.؟؟
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
یا خداااااااااااااااااااااا..... این چه حرفیه.... براشون متاسفم... برن پایه های دینی شون رو قوی کنن.....
S_SOHA
S_SOHA
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
یعنی فلسفه رو با خاک یکسان کردین مونا خانم با این نظر!!!!!!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
خخخخ ما اینیم دیگه خخخ
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
من تحلیلگر خوبی نیستم!
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
چرا ؟؟؟؟ چون صرفا آقای (...) گفتن؟ بیخیااااااال ...
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
نه خانوم! چیزی که شما فکر میکنید اشتباهه! من وقتی در یک مبحث در خودم توان تحلیل نمیبینم سعی میکنم وارد نشم!
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
اینم حرفیه ....:(
سایه
سایه
٩٣/٠٢/٠٤
٠
٠
همانطور كه دانشمندايى هستن كه عدم وجود خدا رو اثبات ميكنن بايد دانشمندايى هم باشند كه با دلايلى محكمتر وجود خدا رو اثبات كنن اين حرفا ممكنه واسه بعضى نوجوونايى كه ذهنشون زود درگير اين مسائل ميشه تأثير بدى بذاره
s_khan
s_khan
٩٣/٠٢/٠٤
٠
٠
البته وجود خدا که با براهین بسیار محکم عقلی ثابت شده است و تا به حال هیچ برهانی در رد وجود خدا ثابت نشده است و نتوانسته اند بیاورند. بحث فقط جو سازی و شبهه افکنیه که البته به قول شما به شدت ذهن رو درگیر میکنه...مخصوصا نوجوونا
m_farshchi
m_farshchi
٩٣/٠٢/٠٤
٠
٠
دانشمندیت!!!که هیچ رسماآدمیتم زیرسوال میبرن اینااااااااااااا:(
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٢/٠٥
٠
٠
بلیا.......