خانه انجمن حدیث ِ دوست داشتنی بگو..
٧٤١
١٢٢
mr_khas

حدیث ِ دوست داشتنی بگو..

حدیث ِ دوست داشتنی بگو..

گاهی وقتها با خوندن یک حدیث اشک در چشمانمون حلقه میزنه . حالا شما بگید زیباترین وتاثیر گذار ترین حدیثی که تا حالا شنیدید کدام حدیث بوده و فرموده ی کدام معصوم؟

٩٢/١٢/١٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
admincheh
admincheh
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
هرکسی دو روزش مساوی باشداز زیانکاران است ..
admincheh
admincheh
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
هر آن چه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند..امام علی گمونم..
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
سلام...نه فکر کنم امام حسن(ع) باشه
neda_f
neda_f
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
نه امام علی(ع) فرمودن
admincheh
admincheh
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
یادمه اون روز تلویزیون یه آقای روحــانی بودن گفتن این همه هرجا می شینیم می گیم به قول فلانی ، به قول بهمانی یه بار نگفتیم به قول امام هشتم این حرف ..به قول پیامبرمون این حرف..چون هیچی نمی دونیم ازشون:((
korosh
korosh
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
نه تاحالا همچین حسی پیدا نکردم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :|||||||||
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
خخخ!!! جان ما؟؟؟؟!!!خخخخ سعی کن این حسو پیدا کنی!!خخخخ
korosh
korosh
٩٢/١٢/١٨
٠
١
خو پیدا نکردم !!!!!!!!!!
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
مردم یک جامعه به حاکمانشان شبیه تر میشوند تا به پدرومادرشان...امام علی(ع)
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید ..... خخخ خوب بود؟؟
MILAD
MILAD
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
احسنت :)
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
:)) ممنون از شما مهندس :))
MILAD
MILAD
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
خواهش:)))
javad agha
javad agha
٩٢/١٢/١٨
٢
٠
و بالوالدین احسانا از قران کریم
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
حدیث که نه ولی این آیه قرآن:و الله بما تعملون خبیر=و خدا به آنچه انجام می دهید آگاه است!!
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/١٨
٤
٠
امام على عليه السلام : اگر نمازگزار بداند تا چه حد مشمول رحمت الهى است هرگز سر خود را از سجده بر نخواهد داشت.
faeze
faeze
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
جای تامل داشت....!
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
امام صادق عليه السلام : خداوند از هر كس يك نماز و يا يك كار نيك را قبول كند، عذابش نمى نمايد.
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/١٨
٢
٠
رسول اكرم صلى الله عليه و آله : بدانيد كه خداوند متعال نماز جمعه را بر شما واجب ساخته است پس آنان كه در زندگى و پس از مرگ من، از روى سبك شمردن و يا انكار، آن را ترك كنند، با وجود اين كه پيشواى عادلى دارند، خداوند وحدتشان نبخشد و در كارشان بركت ندهد، آگاه باشيد نه زكات، نه نماز، نه حج و نه روزه آنان پذيرفته است. بدانيد كه زندگى آنان بركتى نخواهد داشت، مگر توبه كنند.
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
رسول اكرم صلى الله عليه و آله : هر كس از مرد يا زن مسلمانى غيبت كند، خداوند تا چهل شبانه روز نماز و روزه او را نپذيرد مگر اين كه غيبت شونده او را ببخشد.
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
رسول اكرم صلى الله عليه و آله : خداوند هيچ دردى را بى درمان نيافريده مگر سام (مرگ) كه درمان ندارد.
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
امام على عليه السلام : در سفارشى به فرزند خود امام مجتبى عليه السلام فرمودند: فرزندم! آيا چهار نكته به تو نياموزم كه با رعايت آنها از طبيب بى نياز شوى؟ عرض كرد: چرا، اى اميرالمؤمنان. حضرت فرمودند: تا گرسنه نشده اى غذا نخور و تا اشتها دارى از غذا دست بكش و غذا را خوب بجو و قبل از خوابيدن قضاى حاجت كن. اگر اين نكات را رعايت كنى، از مراجعه به طبيب بى نياز مى شوى.
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
امام رضا (ع) : هر امامی بر گردن پیروانش حقوقی دارد ،از جمله آن حقوق ، زیارت قبر آنان است . زیارت قبر ائمه (ع) وفا کردن به عهد و پیمان با آنهاست . کسیکه به زیارت قبور امامان برود ، آنان روز رساخیز از وی شفاعت می کنند .
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
پیامبر اکرم (ص) : کسیکه علی (ع) را زیارت کند ، مرا زیارت کرده .
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
پیامبر اکرم (ص) : کسیکه امیر المومنین (ع) را زیارت کند بر خود لازم میدانم در قیامت از او دیدن کنم و او را از گناهانش نجات دهم .
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
اما صادق (ع) : هر مومنی که در شرق یا در غرب بمیرد خداوند روحش را به وادی السلام میبرد . ( خدایا ما رو بیامرز :(( )
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
اما باقر (ع) : اگر مردم میدانستند که چه فضیلتی در زیارت حرم امام حسین (ع) است از شوق میمردند . :((
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
امام رضا (ع) : کسیکه قبر حسین (ع) را در کرانه فرات زیارت کند مانند کسی است که خدا را زیارت کرده . :((
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
امام صادق (ع) : خداوند متعال ، هفتاد هزار ملک ژولیده و غبارآلوده را مامور ساخته تا هر روز بر امام حسین (ع) درود غرستاده ، برای زائرینش دعا کنند . :((
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
* فرستاده
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
امام صادق (ع) : کمترین چیزی که به زائر امام حسین (ع) گفته میشود این است که : همانا خداوند تو را بخشید ! ای بنده خدا ، عمل خود را از سربگیر و عمل جدیدی را آغاز کن . :((((
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
امام صادق (ع) هر کس قبر حسین (ع) را زیارت کند در حالیکه عارف به حق اوست ، مانند کسی است که صد حج همراه با رسول خدا (ص) انجام داده است . :((
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
٤
٠
امام صادق (ع) : هر کس حسین (ع) را زیارت کند ، خداوند در نامه عَمَلش برای هر قدمی که بر داشته ، حسنه و ثوابی مینویسد و گناهی را پاک میکند و گناهان گذشته و آینده او را می آمرزد . :((
ف-گ
ف-گ
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
اللهم ارزقنا زيارة الحسين
MILAD
MILAD
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
شمعی که به خانه رواست به مسجد حرام است .نمیدونم درست گفتم یا نه ؟
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
١
٠
:| چراغی که به مسجد رواست به خانه حرام است .... :)
MILAD
MILAD
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
خوب من مشهدیشو گفتم .نیست که ما مشهدی ها علاقه شدیدی به شمع داریم خخخخخخخخخخخخخخ
a_y
a_y
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
ببخشید: این حدیث نیست ، ضرب المثله که به نظر حقیر اشتباه هم هست چراکه در این صورت مفهوم ایثار زیر سوال میره ...
f_etemadi
f_etemadi
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
ضرب المثله اقا ميلاد:)
z_muosavi
z_muosavi
٩٢/١٢/١٨
٢
٠
بهترین چیزی را که دوست دارید در مورد شما بگویند ، در باره ی مردم بگویید . امام صادق علیه سلام
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
خانوم برف در مورد منزلت زیارت اهل بیت چندین حدیث نوشتین/خب من سوالی داشتم/در اینکه زیارت کلا کار پسندیده ای هست شکی نیست/ولی الان واقعا فکر میکنین چند درصد مردم واقعا برای زیارت امامهاشون مخصوصا امم رضا (ع) به حرم میرن/منظورم اینه عده ای زیادی بعد ایجاد مشکل توی زندگی شخصی و یا اجتماعیشون نیت میکنن برن حرم و به خاطر بر آورده شدن حاجتشون هست /و کسانی که فی سبیل الله و از روی اینکه برای دل خودشون و عشق امامشون باشه در حقیقت نیست و آدمهای مخلص کمی اینطوری هستن/موافق این حرفم هستین؟
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
٦
٠
خب بله هر آدمی دلیل خودش رو داره ، بعضی ها فقط و فقط برای بدست آوردن آرامش و اینکه بتونن چند ساعتی رو با خودشون و خدای خودشون حرف بزنن میرن زیارت .... بعضی هام صرفا جهت برآورده شدن حاجات و ...... // ولی موضوع اصلی اینکه هم خداوند و هم همه ائمه ما رو به زیارت رفتن امامان معصوم دعوت کردن ، دلیل های زیادی هم داره از جمله همون مورد هایی که بهش اشاره شد که خب به نظر من بهترینش همون حس آرامشی هست که بدست میاد ، من فکر میکنم اینکه آدم به چه دلیلی میره زیارت مهم نیست ، همین قدر که یه نفر هنوز ته دلش بر این باوره که برای بدست آوردن آرزوهاش میتونه به یه ریسمان محکم چنگ بزنه ( متوصل بشه ) و باورش داشته باشه کافیه :)
a_y
a_y
٩٢/١٢/١٨
٢
٠
درتائید نظر خانم برف عرض می کنم که حضرت امیر (ع) کلا عبادت را بر چند نوع دانسته اند عبادت از ترس عذاب ، عبادت برای پاداش و عبادت برای رضای خداوند که ضمن اینکه هیچ کدام رو رد نمی کنن عبادت برای رضای خداوند رو بهترین حالت میدونن
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
کاملا منم موافقم... حرف حساب بود .
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
بعله :) با تشکر از دوست عزیز a_y :)))
korosh
korosh
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
هفت شهر عشق را عطار گشت ؛ ما هنوز اندر خم یک کوچه‏ ایم !!!!!
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
سلام...اینو کی گفته...؟؟؟
korosh
korosh
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
نیش زن شیرین اوست ..... حضرت علی (ع ) !! باور کن این حقیقته :)))
a_y
a_y
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
زن همانند عقربی است که نیشش شیرین است ... این حدیث تفسیر مفصلی دارد ...
a_y
a_y
٩٢/١٢/١٨
١
٠
حدیث قدسی :«اگر بنده من مي دانست كه چه اندازه به سوي او مشتاقم هر آينه از شوق جان مي داد....» همچین خدایی داریم...
a_y
a_y
٩٢/١٢/١٨
١
٠
امیرالمومنین :عبرتها بسیارند و عبرت پذیران اندک ... بهترین تعبیر دنیا :الدنیا سوق ربح فیها قوم و خسر فیها آخرون: دنیا همانند بازاری است که عده ای در آن سود می کنند و دیگران ضرر یک زمانی خطبه متقین رو میخوندم ، خیلی جالب و موثره
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
این آیه قرآن « إِنَّ الْإِنْسانَ لِرَبِّهِ لَكَنُودٌ » ودر مقابلش «ْ إِنَّ اللَّهَ بِالنَّاسِ لَرَؤُفٌ رَحيمٌ » که اصلا آدم کیف میکنه ...به وجد میاد ...
ati
ati
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
امام علی ع : خدای تعالی فرمود: به عزّت و جلالم سوگند،‌که از ظلم هیچ ظالمی نگذرم گر‌چه فشردن دستی یا لمس کردن دستی باشد، ... خداوند تقاص بندگان را از یکدیگر می‌گیرد، ‌تا جایی که هیچ‌کس نزد دیگری مظلمه‌ای نداشته باشد، آن‌گاه ایشان را برای حسابرسی می‌فرستد.
ati
ati
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
پیامبر اكرم صلي الله عليه وآله فرمودند: در قیامت بنده ای که کار خوب بسیار دارد، در حالی که خوشحال است وارد محشر می شود، ناگهان مردی می رسد و می گوید: خداوندا! این شخص[در دنیا] به من ظلم کرده است، پس از کارهای نیک او گرفته می شود و به آن مظلوم داده می شود تا جاییکه حسنه ای باقی نمی ماند و چون فرد دیگری می آید و حقش را طلب می کند، از گناهان او برداشته به بدهکار می دهند تا جایی که جهنم براو واجب می شود.
ati
ati
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
امام على علیه‏السلام : ظَـلَمَ الْحَقَّ مَنْ نَصَرَ الْباطِلَ؛(غررالحکم، ح ۶۰۴۱٫ ) هر کس باطل را یارى کند، به حق ستم کرده است.
ati
ati
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
امام على علیه‏السلام : اَما اِنَّهُ لَیْسَ بَیْنَ الْحَقِّ وَ الْباطِلِ اِلاّ اَرْبَعُ اَصابِـعَ – فَسُئِلَ عَنْ مَعْنى قَولِهِ هذا، فَجَمَعَ اَصابِعَهُ وَ وَضَعَها بَیْنَ اُذُنِهِ وَ عَیْنِهِ – ثُمَّ قالَ: اَ لْباطِلُ اَنْ تَقولَ: سَمِعْتُ وَ الْحَقُّ اَنْ تَقولَ: رَأَیْتُ؛(نهج البلاغه، از خطبه ۱۴۱٫ ) هان! میان حق و باطل جز چهار انگشت فاصله نیست. از آن حضرت درباره معناى این فرمایش سؤال شد. امام انگشتان خود را به‏هم چسباند و آنها را میان گوش و چشم خود گذاشت و آن‏گاه فرمودند: باطل این است که بگویى: شنیدم و حق آن است که بگویى: دیدم.
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٢/١٨
١
٠
امام حسین: اگر دین ندارین ،آزاد مرد باشید :)....
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
به به!
maede
maede
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
خیلی حدیثه قشنگیه و واقعن کلی حرف تو این فرمایش امام حسین ع هست.
mohii-2
mohii-2
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
لایک:)
z_muosavi
z_muosavi
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
خیلی زیبا بود :)
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
اصلا این حدیث با مغز آدم بازی میکنه....ممنون از توجهتون :)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
سلام ... همه احاديث برايم دوست داشتني است ولي مشكلم اين است كه عمل نميكنم
mohii-2
mohii-2
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
منم در این مواقع از وجود دوستان سعی میکنم استفاده کنم!!!:)))
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
آفرین!! عجب کار مفیدی!خخخ
ف-گ
ف-گ
٩٢/١٢/١٨
١
٠
امام علي (ع) مي فرمايند: نرمي، دشواري ها را آسان و چاره هاي سخت را ساده مي سازد
ف-گ
ف-گ
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
امام علي(ع) مي فرمايند: هر روزي که بر انسان وارد شود گويد: من روز جديدي هستم، من بر اعمال و گفتار تو شاهد هستم، سعي کن سخن خوب و مفيد بگويي، کار خوب و نيک انجام دهي، من در روز قيامت شاهد اعمال و گفتار تو خواهم بود و بدان امروز که پايان يابد ديگر مرا نخواهي ديد
ف-گ
ف-گ
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد (ص) مي فرمايند: هرکسي به برادر مسلمان خود سخني که با آن او را تسکين دهد و اندوهش را بزدايد تقديم کند، تا زماني که در آن کار باشد، سايه رحمت خدا بر سر او گسترده است. الکافي 206.2
ف-گ
ف-گ
٩٢/١٢/١٨
١
٠
حضرت امام جعفر صادق(ع) مي فرمايند: اگر مي خواهي گرامي داشته شوي، نرم خوي باش و اگر مي خواهي خوارشمرده شوي درشت خوي باش. تحف العقول، ۳۵۶
ف-گ
ف-گ
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
امام علي(ع) مي فرمايند: به تأخير افکندن کار، نشانه تنبلي است. غررالحکم و آفت موفقيت، تنبلي است.
khan
khan
٩٢/١٢/١٨
١
٠
نکاح سنتی، فمن رغب عن سنتی فلیس منی... پیامبر گرامی اسلام(ص)
MILAD
MILAD
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
به به :)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
حضرت محمد (ص):از دنیای شما سه چیز برگزیدم : زن ، عطر ، نماز. |:
maede
maede
٩٢/١٢/١٩
٣
٠
*پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله میفرماید:اگر مردم به محبّت علي اجتماع مي‌كردند(و همه علي عليه السلام را دوست مي‌داشتند)خداوند آتش(وجهنّم)راخلق نمي‌كرد*
maede
maede
٩٢/١٢/١٩
٢
٠
امام صادق ع میفرمایند:اگر 313 نفر یار پیدا میشد قیام با شمشیر واجب بود.این حدیثم یه بار تو رادیو شنیدم و واقعن خیلی تاثیرگذار بود...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
قصد ما این است که نمیریم تا توبه کنیم، ولی توبه نمی کنیم تا اینکه می میریم. ...حضرت امام علی (ع).... هيـــــــــــــــع...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
شادمانی مومن در چهره ی او و اندوه او در دلش پنهان است... امام علي (ع)....
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١٢/١٩
١
٠
حضرت محمد(ص):برترین ایمان آن است که بدانی خدا همه جا با توست.....همه جا....
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
حضرت محمد(ص):نخستین چیزی که در ترازوی بنده گذارند اخلاق نیک و خوبی است که برای کسان خود کرده است....
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
حضرت محمد(ص):کسی که دو حدیث فراگیرد تا خود عمل کند،یا به دیگران بیاموزد تا به کار بندند،برای او از شصت سال عبادت بهتر است.... درود بر شما... ببين پيرو اين حديث چه انجمن خوبي گذاشتي (^_^) چرا به ذهن من نرسيد....
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
:)
وصال
وصال
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
مرسی از این انجمن:) از احادیثی که دوستان نوشته اند استفاده کردیم. امیدوارم بتونیم بهشون عمل کنیم
وصال
وصال
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
اینو چند وقت پیش تویه یه خبرگزاری خوندم که نوشته بود"وزارت محيط‌ زيست آلمان كه وظیفه زيباسازی فضای شهر را بر عهده دارد، در یکی از تازه‌ترين اقداماتش، حديث نبوی «لبخند شما صدقه‌ای است كه به برادرتان تقديم می‌كنيد» را در برخی از شهرهای بزرگ اين كشور نصب كرده است. اين حديث به زبان آلمانی بر روی تابلوها و بنرهای اماكن عمومی شهرهای بزرگ آلمان نصب شده و در زير آن نام مبارک پيامبر اسلام(ص) نوشته شده است. گفته می‌شود كه اين اقدام وزارت محيط زيست آلمان با هدف معرفی اسلام به شهروندان غيرمسلمان و مبارزه با اسلام‌هراسی صورت گرفته است. همچنين طی ماه گذشته نيز، يك شركت استراليايی توليدكننده آب معدنی، بر روی بطری‌های آب حديثی از پيامبر(ص) را حك كرده بود كه بر مبنای آن هدر دادن آب گناه شمرده شده است.
وصال
وصال
٩٢/١٢/١٩
١
٠
اصن باید این پیج رو سیوش کن بیام حدیثا شو بخونم :)یادمه دبیرستان که بودیم دبیر حسابانمون هر جلسه قبل از کلاس روی تخته یه حدیث مینوشت و در موردش حرف میزدیم ..... داداشم تعریف میکنی یکی از بچه های کلاسشون هر روز صبح زودتر از بقیه میره توی همه ی کلاسا پای تخته ی همش حدیث مینویسه ....... هرچند گفتنش و شنیده شدنش خیییلی هم عالیه خییییییییییلی . امیداورم همه مون عمل کننده بهش باشیم :)
f_etemadi
f_etemadi
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
حضرت (محمد صلي الله عليه وآله وسلم): اگر از ترس ‌خدا از چيزى ‌درگذرى‌، خداوند بهتر از آن ‌را به ‌تو خواهد داد !
f_etemadi
f_etemadi
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
حضرت علي( عليه السلام):با دوستت آرام بيا، بسا كه روزى دشمنت شود، و با دشمنت آرام بيا، بسا كه روزى دوستت شود!
f_etemadi
f_etemadi
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
حضرت علي عليه السلام : در صفت دنيا فرموده است:مي فريبد و زيان مي رساند و ميگذرد.
f_etemadi
f_etemadi
٩٢/١٢/١٩
٢
٠
بخاطر انجمن خوبتون ممنون
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
ممنون.. از همه ممنون که این احادیث رو اینجا نشر دادند ..
ف-گ
ف-گ
٩٢/١٢/١٩
١
٠
خیلی انجمن خوب و مفیدی بود. ممنونم مستر خاص
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
خواهش می کنم .. خودمم خیلی دارم استفاده میکنم ...ممنون از همه ...
F_SaLar HaSsan
F_SaLar HaSsan
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
النکاح السنتی :)
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
اینم خوبه :)
admin
admin
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
از امیر المؤمنین سؤال شد: ای علی چه شد که تو «علی» شدی؟ حضرت فرمودند: نگهبان قلبم بودم
admin
admin
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
یکی دیگه از امیر المؤمنین: برترین نیکی ها سه کار است: 1- صدقه دادن به صورت مخفی 2- نیکی به پدر و مادر 3- صله ارحام
L.milad
L.milad
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
خیلی شندیما ولی یادم نمیمونه.........
MILAD
MILAD
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
اگه الان بگی یک بیت شعر بگو که یادته خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
دو تا ایه از قرآن : "إنّ مع العسر یسراً " *:) ألا بذکْر الله تطْمئن الْقلوب *:)
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
من عــــــــــــــآشق ِ امام علی (ع) هستم : * بخشش و سخاوت ، بذر محبت را در دلها می افشاند *:)
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
انتقام گیری را رها کن و به ان کس که به تو بدی کرده نیز خوبی مکن *:) {امام علی (ع) جونم *:) }
آذر بانو
آذر بانو
٩٢/١٢/٢٢
٠
٠
خوبی کن یا مکن؟(-:
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
داداش مصطفی ممنون استفاده کردیم *:) به امید اینکه بتونیم به کارشون بگیریم 8:)
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
:) انشالله همممون عامل به این احادیث بشیم ...
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
پیامبر اکرم (ص) : هر گاه بنده ‏اى هنگام خوابش، بسم اللّه‏ الرحمن الرحيم بگويد، خداوند به فرشتگان مى ‏گويد: به تعداد نفس‏ هايش تا صبح برايش حسنه بنويسيد.
آذر بانو
آذر بانو
٩٢/١٢/٢٢
٠
٠
خیلی قشنگ بود.نشنیده بودم اینو...
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
پیامبر اکرم (ص) : گناه براى غير گناهكار نيز شوم است، اگر گنهكار را سرزنش كند به آن مبتلا مى ‏شود، اگر از او غيبت كند گنهكار شود و اگر به گناه او راضى باشد، شريك وى است.
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
امام سجاد (ع) : گناهانى كه باعث نزول عذاب مى‏شوند، عبارت‏اند از: ستم كردن شخص از روى آگاهى ، تجاوز به حقوق مردم ، و دست انداختن و مسخره كردن آنان.
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
امام صادق (ع) : دوست ندارم جوانانِ شما را جز در دو حالت ببينم : دانشمند يا دانش ‏اندوز . اگر جوانى چنين نكند ، كوتاهى كرده و اگر كوتاهى كرد ، تباه ساخته و اگر تباه ساخت ، گناه كرده است و اگر گناه كند ، سوگند به آن كس كه محمّد صلى ‏الله‏ عليه ‏و‏ آله را به حق برانگيخت ، دوزخ‏ نشين خواهد شد .
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
امام باقر (ع) : خداى تعالى به شعيب پيامبر وحى فرمود كه: من صد هزار نفر از قوم تو را عذاب خواهم كرد: چهل هزار نفر بدكار را، شصت هزار نفر از نيكانشان را. شعيب عرض كرد: پروردگارا! بدكاران سزاوارند اما نيكان چرا؟ خداى عز و جل به او وحى فرمود كه: آنان با گنهكاران راه آمدند و به خاطر خشم من به خشم نيامدند.
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
پیامبر (ص) : اگـر بنـده ‏اى... در ابتداى وضويش، بسم اللّه‏ الرحمن الرحيم بگويد همه اعضايش از گناهان پاك مى‏ شود.
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
پیامبر اکرم (ص ) : هر كس برادر [دينى] خود را به گناهى سرزنش كند، نميرد، مگر آن‏كه مرتكب آن شود.
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
امام صادق (ع) : هر گاه گناهان بنده ای زیاد شود و عملی که آن گناهان را بپوشاند، نداشته باشد، خداوند او را به غم و اندوه مبتلا کند، تا کفاره گناهانش شود.
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
امام صادق (ع) : سنگین ترین چیزی که روز قیامت در ترازوی اعمال قرار داده می شود صلوات بر محمد و اهل بیت اوست.
a_y
a_y
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
شخصی درحضور یکی از معصومین این شعر را خواند: (العجب ، کل العجب مِن مَن نجا، کیف نجا؟) امام در پاسخش فرمودند:( العجب کل االعجب مِن مَن هلک کیف هلک)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
سلام:اطلب العلم حتی بالسین. دانش را بیاموزیدحتی اگردرچین باشد.ممنون
سایه
سایه
٩٢/١٢/٢١
٠
٠
اگر پیش از رسیدن بلایی برای ایمن ماندن از آن دعا کنید آن بلا هرگز به شما نخواهد رسید. فکر کنم از امام صادق (ع) باشه مطمئن نیستم
faeze
faeze
٩٢/١٢/٢١
٠
٠
امام صادق:انسان های نادان یا دائما درحال افراط هستند یا تفریط....!
faeze
faeze
٩٢/١٢/٢١
٠
٠
کلا انجمنای شما خیلی دوست داشتینه :) ممنون :)
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٢/٢٢
٠
٠
خواهش می کنم . لطف دارید
r_yazdani
r_yazdani
٩٢/١٢/٢١
٠
٠
دوست هر كس عقل او، و دشمنش جهل اوست. امام رضا (ع)
آذر بانو
آذر بانو
٩٢/١٢/٢٢
٠
٠
حضرت محمد(ص): هر کس برای رضای خدا از حرام چشم بپوشد، خداوند در همین دنیا (و قبل از آخرت) بهتر ازآن را روزی و نصیب او میکند... این حدیثی هست که خیلی دوسش دارم و خیلی وقتا باعث شده سمت گناه نرم...