خانه انجمن ما که جلو افتادیم!!
٧٨٦
٦٥
آرشام ایرانی

ما که جلو افتادیم!!

ما که جلو افتادیم!!

بالاخره آخرین دوست صمیمی ما هم به عبارتی رفت قاطی مرغ ها

شب دامادیش به من گفت ما که جلو افتادیم ...

البته قبلن هم این جور چیزا رو شنیده بوده:) به نظرتون صرفا ازدواج به معنی جلو رفتن و پیشرفته؟

٩٢/١٢/١٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/١٢/١٣
١
٤
بـه هـیـچ وجـه !! بـسـتـگـی داره ..چـه بـسـا در بـعـضـی مـوارد عـقـب افـتـادن از خـیـلی چـیــزا مـیـتـونـه بـاشـه...
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
برای شما بهتر بوده...خ
ف.ش
ف.ش
٩٢/١٢/١٣
٣
٠
دوستای منم یکی پس از دیگری دارن پر می کشن ! دوست صمیمی این چند سال اخیرم دو هفته پیش ازدواج کرد / اگه ازدواجه ازدواج درستی باشه یعنی انتخاب درست، زمان به موقع، تفاهم و همدلی باشه و ایضا انگیزه رشد در طرفین وجود داشته باشه آره باعث جلو رفتن میشه / ولی بودن و هستن ازدواج هایی که نه تنها جلوبرنده نبودن، که باعث تنزل هم شدن / بنظر میرسه به ماهیت اون ازدواج بستگی داره
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
کاملا موافقم ...
گیسو
گیسو
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
دقیقا همینطوره.کاملا موافقم
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
سلام...درست است منم موافقم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
صحيح ميفرماييد :)
neda_f
neda_f
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
اره خب
m_soltani
m_soltani
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
ومن نیز هم.
tina_m
tina_m
٩٢/١٢/١٧
٠
٠
شدیدا درست هست
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
عرضم به طولتون که امر خطیر ازدواج بنا نهاده شد تا مرد و زن باهم رشد کنن و کامل بشن ... و این جز با اینکه باهم و پا به پای هم مشکلات رو حل کنن و توقعات هم رو برآورده کنن به وجود نمیاد که مستلزم اینه که طرفین ( مرد و زن ) از حقوق هم و در مقابل آن از وضیفه خودشون آگاه باشن و اون رو عملی کنن ... گرچه گاهی پیش میاد بنا به دلایلی مثل ناهماهنگی فرهنگی و ناهماهنگی سطح توقعات و ... ازدواج به هدف اصلیش یعنی رشد و تکامل طرفین ، منجر نمیشه ...نظرم اینه ...
MILAD
MILAD
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
درست میفرمایین :)
mohii-2
mohii-2
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
اری!
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
شما دوتاهم بهتره زود دست به کارشید تا دیر نشده کامل شید حداقل .... ای بابا میبینی چه دوره زمونه ای شده ...
javad agha
javad agha
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
نه صرفا به همین جهت با ازدواج کامل میشیم و به تکامل میرسیم و از این حرفا آررررررررره:)))
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٢/١٢/١٣
١
٠
دیروز دوستمو دیدم که عروس شده بود! آقا دقت کردین این چند وقته همه دارن ازدواج می کنن؟! :))
e_najm
e_najm
٩٢/١٢/١٣
٢
٠
اصلا ازدواج باعث می شه از همه چیز و از همه کس دور بشی............(مگه این زنا می زارن مردا تنها جایی برن اونم اول ازدواجشون همش دنبالت می یوفتن تا از کارات سر در بیارن
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/١٣
٣
٠
خب ازدواج ینی همین دیگه.... اگه ادم میخاد تنها جایی بره و زنشو نبره پس اصن چرا ازدواج کرده؟؟؟؟!!!!!
h_zahra
h_zahra
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
يه زن وقتي شوهرشو دوست داره بهش گيرميده ومواظبش هست....
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
نه لزوما (^_^)
MILAD
MILAD
٩٢/١٢/١٣
١
٠
خیلی ها رو دیدم که هیچی نداشتن،نه شغلی نه خونه ای نه .... اما وقتی ازدواج کردن به همه چیز رسیدند.اما کسایی هم هستن که شکست خوردن .توکلت به خدا باشه به همه خواسته هات میرسی.
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
درسته :)
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
بلی :)
neda_f
neda_f
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
لایک
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
سلام.........
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
سلام علیکم و رحمة الله و برکاته .... و در آخر فی امان الله....دیگه چی بگم؟
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
آقا اگه رفیقای صمیمی من قبل 30 سالگی زن بگیرن حالشونو میگیرم :)))
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
چی خشن ....
maede
maede
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
اگه این ازدواجه درست اتفاق بیفته آره خب جلو افتادن هست ولی بازم این به معنی عقب افتادن فرد مجرد نیست!خیلی اتفاقات باعث پیشرفت آدم میشن فقط ازدواج نیست!
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
این موضوع در بعضی مواقع درسته.... اگه ازدواج صحیح و خوب باشه ولی اگه ازدواج خوبی نباشه این جمله درست نیست براش.
MILAD
MILAD
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
بله بله :)))
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
خوشم میاد شما همیشه جواب منو میدید! ممنون آقا میلاد :))))
z_muosavi
z_muosavi
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
اگه ازدواج درستی باشه صد البته که موجب پیشرفته اما اگه نا به جه باشه دمار از روزگار طرف درمیاره خوب . من خودم یه نمونه بارزشو سراغ دارم از دورم مشخصه چه بلایی سرشون اومده :دی
L.milad
L.milad
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
بعله صدرصد...
a_y
a_y
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
وقتی کسی پا در راهی میذاره قطعا از اونهایی که نشسته اند جلوتره ، ممکنه خدای نکرده بلغزه و در مسیر تصادف کنه اون وقت برش گردونن به همون نقطه ای که بود یا عقب تر .... ولی قطعا تا این اتفاق تلخ نیافتاده از بقیه جلوتره ... نمیشه از ترس حادثه سفر رو شروع نکرد . چیزی که در موفقیت یک سفر موثره آمادگی و هماهنگی و برنامه ریزی و رفیق راه و و و و
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
یاد بگیر کمی....البته میتونه حرفش صحیح باشه...اگه انتخابش درست بوده باشه
f_etemadi
f_etemadi
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
بستگي داره انگيزه فرد از ازدواج چي باشه!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٢/١٤
٠
٢
فکر نمیکنی در هر دو جنس در حقیقت و در اصل در یکی دوتا انگیزه بیشتر خلاصه نمیشه؟؟!!
f_etemadi
f_etemadi
٩٢/١٢/١٥
٠
٠
نخير اصلا هم چنين چيزي نيست! اگر همه چي دلخواه دو طرف باشه به تعالي و رشد هم كمك ميكنن ولي گاهي مثلا يك خانم بخاطر ازدواج و اينكه طرف مقابل با يه چيزايي موافق نيست تن به ازدواج ميده و علي رغم ميل باطني قيد درس خوندن يا كار كردن يا امثال اين هارو ميزنه اينطوريه كه از خيلي چيزها عقب ميفته و توانايي هاش بنظر من حيف ميشه! ممكنه چيزهاي اينچنيني واسه اقايون هم باشه ،بايد همه چيز سنجيده بشه و ازدواج مانع پيشرفت افراد نباشه ! اون چيزايي هم كه شما ميگيد انگيزه نيست غريزه ست!!!
mohii-2
mohii-2
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
ما رو وارد این بحثا نکنین!!!
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/١٥
٠
٠
خخخ شما که اعتماد به سقف بودین جناب !!! البته به قول بقیه!!
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١٢/١٥
٠
٠
دیگــــــــــــــــــــــــه اونجاشو نرووووووووو .....
mohii-2
mohii-2
٩٢/١٢/١٦
٠
٠
دقیقا کجاشو؟؟؟؟
mohii-2
mohii-2
٩٢/١٢/١٦
٠
٠
مونا بانو منو اعتماد به نفسی؟؟؟؟؟من کلا ژنتیکی خوب به دنیا اومدم ولی بقیه نمی تونن درک کنن میگن اعتماد به نفس!!!!!!
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١٢/١٦
٠
٠
پرداختن به بحث خطیر ازدواجشو ...
م-نص
م-نص
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
بستگی به طرفش داره...اگر شرایطش و داشته باشه..................اره:)
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
هاوووووووووو؟چی؟؟؟؟
saiideh70
saiideh70
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
اقا بی خود نیست که میگن نصف دینو کامل میکنه :)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
یعنی کسی که ازدواج کرده ولی مسائل دینیش رو رعایت نمیکنه با کسی که اصول دینش رو رعایت میکنه و لی مجرد هستش در مورد کامل بودن دینشون نصف به نصف و اندازه هستن؟؟؟!!!
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
قضیه دین 2*2 تا 4تا نیست ... برادر این خودش کلی فلسفه داره ... ضیق وقت نمیذاره بگم....
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
در اصل اینطوره که وقتی کسی اعتقاداتش درست باشه و به وظایف دینیش عمل کنه ... تازه نصف دین رو ادا کرده و نصف دیگش همونیه که پیامبر (ص) میفرمایند : « النکاح سنتی و من رغب عنه فلیس منی ...» یعنی امر خطیر ازدواج ... و با شرایطی خاص که باعث ارتقا و تکامل طرفین بشه ... مسئولیت بعد ازدواج کم چیزی نیستن ... اگه بتونی از عهدش بر بیای اونوقت تونستی نصف دینتو (با ازدواج) ادا کنی ... در اینجا منظور نفس ازدواج نیست بلکه تکامل حاصل از آن مطرح است ... ok?
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١٢/١٣
٠
٠
هم می تونه باوشه و هم بالعکس! ... درهرصورت ب خود فرد و انتخابش و درک شون از زندگی مشترک بستگی داره
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
عشق (ازدواج) یا زندگی نو و تازه ای به تو خواهد بخشید و یا همان زندگی معمولی که قبلا داشته ای را هم از تو پس خواهد گرفت. (اشکمهر)
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
آفرین ... پس چشم هایت را بگشای .... درست انتخاب کن ... تا این چنین که فرمودی نشود.... خوشم میاد خودتون به اصل قضیه پی میبرید....
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
برای کسی که تنهاست و پیشرفتی تو زندگیش نداره ازدواج میتونه یک راه نجات و امید باشه هم برای رهای از انزوا هم برای انگیزه داشتن برای پیشرفت/////////برای کسی هم که آدم منزوی نیست و کلا آدم موفق هستش، ازدواج نقش یک تکمیل کننده اجتماعی و شخصیتی رو براش داره
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
اصن زدی به هدف ....لایک...
h_zahra
h_zahra
٩٢/١٢/١٤
٠
٠
بستگي به طرف مقابلش داره...
mohii-2
mohii-2
٩٢/١٢/١٥
٠
٠
بلی!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١٢/١٥
٠
٠
سلام ... من و دوستانم كه اينگونه بود. در دوران مجردي درآمدمان بيشتر بود ولي هيچ چيز نداشتيم جز اينكه تمامي پيترا فروشيها و رستورانهاي طرقبه ميشناختنمون كسي به ما محل نميداد. ولي در حال حاضر هر يك از ما يك خانواده كوچك شده ايم و هزاران آرزو و اميد
tina_m
tina_m
٩٢/١٢/١٧
٠
٠
بیشتر پسرا اینجورین. ولی چقدر خوبه به جایی میرسین همسرتون واستون بو قرمه سبزی نگیره و ازش ممنون باشین و بهتر از اون اینه ک مادر پدرا فرزندا خودشون و ایده ال واسه ازدواج تربیت کنن نه گیر بدن ک زود ازدواج کنن ک ایده ال بشن
korosh
korosh
٩٢/١٢/١٦
٠
٠
هنو من ارزو دارم !!!! میترسم الان صحبت کنم درباره همچین مسائلی یه دفعه ای قاطی مرغا شم !!! من هیچ نظری ندارم !!!!!!!!!
tina_m
tina_m
٩٢/١٢/١٧
٠
٠
من یه نظر دیگه هم دارم. ازدواج خیلی زود و یا خیلی دیر باعث عقب موندگی میشه.
مهسا_
مهسا_
٩٣/٠٢/٠١
٠
٠
به من که مربوط نمیشه...............ولی انچه از صحبت های دایی و عمو و کلیه بیوت وابسته پیداست............بله