خانه انجمن ازدواج با سن کم امکان پذیره؟!
٨٨١
٨٨
آرش قلی زاده

ازدواج با سن کم امکان پذیره؟!

ازدواج با سن کم امکان پذیره؟!

از اونجایی که عوامل گناه در جامعه زیاده توصیه شده تو سن های23-20 دیگه باید ازدواج صورت بگیره ، نظر شما در این مورد چیه؟

آیا میشه با وضع تحصیل و بعدشم سربازی چند سال تو عقد بود؟

٩٢/١٢/٠٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
ati
ati
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
اره امکان پذیره..من زیاد دیدم...داداش خودم 21سالگی زن گرفت..الان 3سال عقدن..داداشم سربازه...تمام دوستاشم همین کارو کردن...درهمین حدود سنی ازدواج کردن و بعد رفتن سربازی و دنبال شغل
م-نص
م-نص
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
از داداشتون میپرسین که ایا راضی هستند یا نه؟؟؟
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
خب آتی خانوم من تا فوق 4سال و سربازی 2 سال دیگه کار دارم که حدودا میشه 6 سال، 6 سال میشه تو عقد بود؟ پدر دختره دادش در نمیاد؟ تو فامیل زشت نیست 6 سال تو عقد باشی؟ از طرفی من اون دختری رو که بخوام بگیرم یعنی با اون شرایطی که من میخوام شاید با این شرایط دانشجویی و بیکاریم بهم ندن خب، اصلا همین بچه ها کدومشون با همچین شرایطی کنار میان؟! نمیان دیگه ، دو سال تو عقد باشی میگه خسته شدم و... ، تازشم وقتی از سربازی بیای تازه اول راهی. به هر حال مررسی
ati
ati
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
خوب تو عقد نمون..برو خونت ادامه بده..شوهرعمه من دوتا بچه م داشت ارشدش و گرفت ...حتما نباید عقد بمونی...بعدم سرباز متاهل شهر خودتی ..داداش من 6و نیم تا1و نیم پادگانه کار ادار داره
tina_m
tina_m
٩٢/١٢/٢٧
٠
٠
بیشتر از 9 ماه تو عقد موندن درست نیست. در ضمن اقا ارش جامعه مشکل داره درست اما اگه شما خودتون و درست نکنین ممکنه اشتباهی و با وجود فرزند و همسر انجام بدین. ک عده این انسان ها کم نبست واقعا. ب شدت زیاد شده. خواهر من روانشناس هستش از این بیداد زیاد میگه. دوست عزیز تایید کننده کامنتم و بزار لطفا...
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١٢/٠٢
١
٠
سلام... با سن کم هم میتوان ازدواج کرد تنها چیزی که اهمیت دارد اداره زندگی است که در روند کنونی از خودداری از گناه مشکل تر است
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
آره من اگه بخوام ازدواج کنم فقط و فقط واسه خودداری از گناهه وگرنه که خونه بابا چیمون کمه، راحت میخوریم، آقایانه میریم دانشگاه و و و ، اداره زندگی هم که مشکله ، پس نتیجه می گیریم باید تا جایی که میتونیم با گناه مقابله کنیم دیگه . مرسی آقای روشناوند
ف.ش
ف.ش
٩٢/١٢/٠٢
٤
٢
در این که بـــــــــــــاید سن ازدواج بیاد پایین که شکی نیست. اما یادمون باشه ازونور بوم هم نیفتیم. یعنی ازدواج زودهنگام هم مثل ازدواج دیرهنگام آسیب داره. الان جامعه ما داره واقف میشه به آسیب هاز ازدواج دیرهنگام. یه کاری نکنیم که آسیب های ازدواج زودهنگام رو هم به عینه ببینیم. میوه نارس و میوه خیلی رسیده هر دو نامطلوبن/ والا ما معتقدیم زیر 23 برای پسر خوب نیست و زیر 20 هم برای دختر خوب نیست. چون تو ازدواج باید به یه ثبات فکری و روحی برسی. یه دختر زیر 20 هنوز تو دوران نوجوونیه و دوران نوجوانی پر از فراز و فروده، پس ازدواج تو دوران نوجوانی چندان مطلوب نیست / خب راستش دوران عقد طولانی هم مشکل سازه. چون معمولا احترام ها از بین میره، آستانه تحمل ها پایین میاد و ... / ولی خب هیچ نسخه ای برای انسانها صددرصد نیست و بستگی به شرایط داره و نمیشه کلی نظر داد و قطعا استثنائاتی وجود دارن
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/٠٢
٢
٠
بـــــــــآید !!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :// ( ما معتقدیم ) !!! ببخشین شما ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :/// اما بقیه جملت خوب بود.......
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
مرسی اگه به گناه هم اشاره می کردین ممنون میشدم، چون من اگه بخوام تو سن پایین ازدواج کنم واسه جلوگیری از گناهه. جالب بود مرسی
ف.ش
ف.ش
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
آره باید! ببین الان سن ازدواج تو کشور ما بسمت بالا رفتن پیش میره. اینو که قبول داری؟ ازدواج های بالای سی سال خیلی زیاد شدن. اگه میانگین سن ازدواج رو که از سوی سازمان آمار منتشر میشه مقایسه کنی، می بینی که چقدر بالا رفته. خب باید ازین بالارفتنی که داره میره، بیاد پایین تر دیگه / من کسی نیستم عزیزم :) یکی مثل بقیه :) یکی که برای خودش این حق رو قائله که نظر بده :)
م-نص
م-نص
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
شدن که میشه...............بعدش هم من خیلی فکر کردم..........دیدم هم ماها خیلی سخت میگیریم هم خیلی تنبلیم.............اگر یکم تلاش کنیم راحت میشه هم تحصیل کرد هم کار کرد هم ازدواج
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
ولی شایدم از زندگی اینجوری بِبُری و بگی اصلا زن نمیخوام و دو تا خانواده رو بدبخت کنی، از همه مهمتر طرفین که نابود میشن. مرسی محمد حسن جان
م-نص
م-نص
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
ارش تو زن مخی؟؟
hamta
hamta
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
شما چه جور دوستی هستین آستین نمی زنین بالا آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟خخخخخخخخخخخخخ
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
کی به ما زن(دختر) میده محمد حسن؟؟؟ خخخ
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
ها محمد حسن خانوم همتا راست میگن تو چطور دوستی هستی که یه دختر خوب واسه داداشت پیدا نمیکنی؟؟؟؟؟! ، گفته باشما دختره باید ازین رشته هایی بخونه که اگرم رفت سرکار با مردا زیاد سروکار نداشته باشه :) حالا نمیگم چه رشته ای چون خانوم همتا اینجان و نظر گذاشتن خوب نیست بگم، بین خودمون باشه تقریبا رشتش تو این مایه ها <-----------(آمپول زنی) باشه
م-نص
م-نص
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
کار از استین گذشته.باید پاچه هامو واسه ارش بزنم بالا:))خخخخخخ
mohii-2
mohii-2
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
ارش جان دیگه چی میل دارین؟؟؟نوشابه بدم خدمتتون؟؟؟؟؟
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
آمپول زنی؟؟؟؟بله بله ؟؟؟؟ به شغل شریف پزشکی میگین آمپول زنی؟؟؟ >:(
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
شرمنده خانوم شاهدخت آخه بچه ها میگن منم گفتم/ محسن دلستر لدفن خخخخ
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
مگه هرچی بچه ها می گن شمام باید بگین؟؟؟خخخخ
hamta
hamta
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
آمپول زنی؟؟؟؟؟؟..............:\
م-نص
م-نص
٩٢/١٢/٠٤
٠
٠
خوب امپول زنید دیگه.................چه قیافه ای هم میگیرن:)) امپول زنا:))خخخخخ
par!sa
par!sa
٩٢/١٢/٠٤
٠
٠
آمپول زنی؟؟ :|
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/٠٢
٢
٠
سلام :) این سن 20 تا 23 که گفتین آیا برای دختران است یا پسران ؟؟؟؟......... // اگر برای دختراست »» بستگی به شرایط داره ممکنه زمان خوبی باشه اما ممکن هم هست که خیلی زود باشه......... // اگر برای پسراست »» خداییش خیلی زوده چون هنوز مونده تا با سختی های زندگی و اون احساس مسئولیتی که باید داشته باشن آشنایی پیدا کرده باشن........... در مورد قسمت دوم : زیادی توی عقد موندن نه از نظر بزرگان و نه از نظر هیچ کس دیگه ای منطقی نیست ! چون بهرحال مشکلات خاص خودش رو داره.....
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
راستش بیشتر منظورم از 20 تا23 واسه پسرا بود وگرنه که دخترا تو این سن واسه خودشو یه پارچه خانوم شدن ، این مرده که مشکلات مالی و سربازیش هست ، وگرنه اگه به منه زنم تا هر وقت میخواد درس بخونه، این منم که باید پول در بیارم . مرسی
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
خب در این صورت جوابتون رو در کامنت بالایی دادم :)
hamta
hamta
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
درستش اینه که زود باشه.... ولی باید زیر سازی های مناسب بشه....یعنی اول باید فرهنگش درست بشه...
korosh
korosh
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
الان اگه من اینجا حرفی بزنم کلا همه واسم دس میگیرن :||| پس صلاحه که حرف نزنم !!!!!
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
کوروش جان ما نمیتونیم زن بگیریم بیا حداقل واسه تو که یک زن بگیریم که خخخخ
م-نص
م-نص
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
شما که تو سن ازدواجی داداش............بگو:))خخخخخخ
korosh
korosh
٩٢/١٢/٠٤
٠
٠
نیگا !! هنو نگفتما :)) خخخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
والله چه عرض كنم... دوروبر ماكه پر از اين موارد.... درگوشي ميگم : حتي آقا پسرا براي فرار از سربازي در نقاط مرزي و دور از محل زندگي واين حرفا... اول ازدواج ميكنن كه محل خدمتشون به خانواده نزديك باشه ;) كار همه كه چه عرض كنم جيب پدران گران قدر حتمي تا يه 2سه سالي شازده ها رو حمايت ميكنه، تا بتونن رو پاي خودشون واستن... خلاصه اگه خانواده ها كمك كنن ، كار نشد نداره :) بودن تو فاميل اونايي كه در سن 19سالگي حتي ازدواج كردن... ولي خب تو خانواده ما اخويمون سربازيشو كه رفت، كارشم كه موقت داره... يه مدت بگذره دستش تو جيبش بره ويه كمي پس انداز كنه، براش آستين بالا ميزنيم :) ايشون الان 20 سالشه :)
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
آها دیدین داداش شما میخواد پس انداز کنه بعد براش زن اختیار کنین ولی ما چی هنوز 6 سال دیگه تا اتمام کارای تحصیلو سربازی داریم بعد تازه میشیم مثل الان داداش شما که باید پول جمع کنیم، بعدشم چقد از بابا پول بگیریم ؟! نمیشه که، باید یه پول گنده ای داشته باشی بری زن بگیری،پس نتیجه می گیریم.............. بماند :) مرسی از نظرتون
MILAD
MILAD
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
سن 22،23 مال چند سال پیش بود .الان اکثرا" توی سن26،27 سال ازدواج میکنند.مگه اینکه یا بابای مایه داری داشته باشه یا از قبل خود پسر سرمایه داشته باشه.
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
هاااااااا خوشم میاد که اینو خوب اومدی :)
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
خب بابام همیشه میگن وقتی میخوای ازدواج کنی باید از هر نظر آمادگی های زیر اصلی رو داشته باشی(طی صحبت هاشون با داداشام فهمیدم خخ) میگن انسان ها برای دلایل مختلف ازدواج میکنن! اینکه شما فرمودین یک دلیلِ! به نظر من دلیل مناسبی نیس که صرفا برای اینکه گناه زیاد شده ازدواج صورت بگیره!چون حس غریزیِ همه ی انسان هاست. ائمه ما برای این دلیل راهی پیشنهاد کردن به نام تقوا... و گفتن برای شروع چون سخته از روزه گرفتن شروع کنید تا تقوا و صبر رو یاد بگیرین.. وقتی هم که تمام دلایلِ حس ازدواج در شما شکل گرفت اقدام کنید حتما موفق میشین.. اما زیاد تو عقد موندن اصلا مناسب نیس...با تچکر یه لیوان آب جوش به من بدین خخ
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
اینجاس که می فهمم من تو بیانم اشتباه کردم ، راستش یادم رفت بگم"کیه که تو این سن نخواد یه هم سر ، یه هم دم ، یه نفر واسه غم هاش، یه نفر به عنوان شریک زندگی داشته باشه و اگر من گفتم به خاطر اینکه در دام گناه نیوفتم میخوام ازدواج کنم دلیلی نمیشه که علت اصلی ازدواجم دوری از گناه باشه ، به قول شما " دلایل حس ازدواج" هم در من شکل گرفته و از آرامش کنار همسر بدم نمیاد که هیچ آرزوشو هم دارم. مرسی از نظرتون
mohii-2
mohii-2
٩٢/١٢/٠٢
٢
٠
20 تا 23؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من فکر میکردم که هنوز بچم بابا !!!!!!23 رد شه پیرمحسوب میشیم عایا؟؟؟؟؟ والا من هر جور فکر میکنم الان که 21 سالمه حداقل باید 5 ساله دیگه به صورت کاملا خوش بینانه سر کنم تا بتونم رو پای خودم واستم ....بعدش تازه میتونم به این مورد هم فکر کنم!!!!
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٣
١
محسن جان منم به ازدواج تو 20 تا 23 گفتم ازدواج توی سنین پایین ، نگفتم که 23 دیگه سقف ازدواجه، منم شاید تو همون 30 زن بگیرم ولی فکر عاقبتمم که خدای ناکرده تا اون موقع خبطو خطاهام بی شمار نشه، دیدم بعضی از اونایی که تو سن بالا ازدواج کردن طعم ازدواجو چند بارقبل از ازدواج واقعیشون چشیدن !
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/٠٢
١
٠
یا قمر بنی هاشم (ع) !!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ الان دقیقا منظورتون از جمله پایانی چی بود آقا آرش !!!!!؟؟؟؟؟........... :|:|:|
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٣
٣
١
مفهومیه خخ خب راست میگم دیگه ، طرف قبل ازدواج انواع رابطه ها رو داشته بعدش که ازدواج کنه ازدواج براش چه لذتی داره؟؟؟؟(به جز لذت آرامش و چند تای دیگه)البته از این دسته زیاد نیستن و اغلب پسرا خوبِ خوبن و سلام میرسونن :)
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
:|
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
خوب اگه بشه که خیلی خوبه.....ولی خوب خود من به شخصه به ازدواج به این زودی فک نمیکنم....گذاشتمش واسه 28،27...:)
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
عاورین :)
م-نص
م-نص
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
راستی ارش تو این سنا رو از کجا اوردی؟؟
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
من در این زمینه با روحانیای زیادی صحبت کردم و البته اونا تقریبا سن 18 الی 19 سالگی ازدواج کردن ولی من دیدم جَو اینجا اونجوری نیست و اغلب بچه ها محصل غیر حوزوی ان گفتم 20 تا 23
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
راستش من شاید قیافم به آدمای همیشه مسجد برو و خیلی مذهبی نمیخوره ولی از روحانی ها و حاج آقا ها خیلی خوشم میاد و خیلی باهاشون مشورت و برخورد داشتم و اکثرن بهم توصیه ازدواج کردن و گفتم راستش من نه موقعیت از نظر مالی دارم نه زمانی و اونا گفتن خدا همه چیو درست میکنه ، راستش من منکر این نیستم که خدا کمک میکنه ولی تو این زمینه به یقین نرسیدم، میگن توکلت به خدا باشه / بعدشم کی به ما زن میده :)
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
روحانی ها و حاج آقا هم از شما خوششون می آد خخخخ خوب خودتون جواب خودتون رو دادین دیگه !!!
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
اگه پسر عرضه اداره زندگی رو داشته باشه...ازدواج تو سن پایین بد نیست...درواقع خوبم هس و بزرگان توصیه کردن ولی مشکل پسرای الان و این دوره زمونه ان که به طرز غیزقابل باوری سوسول شدن!!! البته اشاره به شخص خاصی نیس و اینم بگم که الحمدالله پسر خوب و آقا هم کم نیس :))) به طرفشم بستگی داره دیگه...پسر که 23 سالش باشه دختر باید حداکثر 20 باشه!! باید ببینین طرفتون در سن بیست سالگی آمادگی ازدواج روداره یا نه که اکثر دخترا به خاطر همون مسئله ادامه تحصیل (!! ) این آمادگی رو ندارن‌.
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٤
١
٠
خانوم شاهدخت شما گفتید مشکل پسرای دوره زمونن که سوسول شدن ولی خب مشکل بالا رفتن توقع دخترا هم میتونه باشه ، وقتی دختره منتظر اسب سفید و اینجور چیزاس پسر هم جرعت نمیکنه بدون اسب بره جلو ، خریدن اسب و خونه و اینجور چیزا هم که پول میخواد و پسر باید تحصیل و سربازیشو تموم کنه و سرکار بره که هم اسب هم خونه بخره و هم شغل داشته باشه تا نگن پسره بیکار و آسمون جله، اینه که طرف به خاطر اینکه به اونی که میخواد برسه باید سن ازدواجشو بالا ببره/ البته در اینجا به بالا رفتن توقع هر دو طرف اشاره شد
سرباز ولایت
سرباز ولایت
٩٢/١٢/٠٢
٠
٠
اومدم یه سلامی عرض کنم و بگم من باز از زادگاهم مشد خودما دور شدم...دلم حسااااابی تنگیده!خصوصا حرم!دوستان نایب الزیاره ماهم باشین!
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
با اینکه به موضوع ربط نداره ولی به روی چشم ، البته من یه ماهی هست حرم نرفتم، قدر نشناسیم دیگه ، قدر هم جواری با امام رضامون رو نمیدونیم :(
sm-mousavi
sm-mousavi
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
سوال خوبی مطرح کردی آرش جان، ازدواج در سن پایین خیلی خوب است و ممکن است که باعث جلوگیری از گناه شود ولی نباید هدف ما از ازدواج صرفا فرار از گناه باشد، برای فرار از گناه باید تقوا پیشه کرد، اگر هدفت از ازدواج دینی باشد باید همانطور که پیامبر گفتند برای کامل کردن نیمی از ایمان باشد و هر وقت به تمام شرایط و بلوغ های کافی برای ازدواج رسیدیم اقدام کنیم و به نظر من برای هرکس متفاوت است و ممکن است هر جوانی در سنی برسد، یکی سن پایین و یکی سن بالا...
sm-mousavi
sm-mousavi
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
و در جواب سوال دومت باید بگم، تحصیل و سربازی هیچ گاه مانع ازدواج نیستند، تا جایی که می شود در عقد می مانی و به تحصیلت ادامه می دهی و تا جایی هم که نشد، وقتی سر خانه زندگی ات رفتی به تحصیلت ادامه می دهی، شاید بخواهی تا دکترا ادامه دهی، پس باید 10 سال مجرد بمانی یا در عقد...این چه حرفی است... و برای سربازی هم، جوان متاهل در شهر خود و در کارهای اداری می افتد تا بتواند به کار و خانواده اش برسد... هیچ گاه نباید درس و سربازی را مانع ازدواج کرد و هر وقت به شرایطش رسیدی باید اقدام کنی...
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
مرسی مصطفی جان، راستش اعتراف میکنم اینجا رو اشتباه بیان کردم یعنی اون چیزی که دقیقا منظورم بود رو نگفتم و اینو سعی کردم زیر کامنت خانوم: sm_shekofte رفع کنم. باتشکر
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
برای قسمت دوم نظرت باید بگم که راستش من ایمانم در این رابطه که میگن " تو ازدواج کن خدا خودش درست میکنه " ضعیفه ، راستش به توکل خیلی اعتقاد دارم ولی شرمنده خودم و خدام که در این امر به توکل یقین کامل ندارم. چون دیدم بعضی از دوستام که تو سن کم ازدواج کردن تو گل موندن ، بازم میگم بعضیاشون اینجوری شدن و عوضش دیدم خیلیا رو که بعد ازدواجشون کلی موفقیت و مال و منال کسب کردن .
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١٢/٠٣
١
٠
سلام...به نظرم دوران عقد اگه از یه سال بیشتر شه دیگه مزه نداره...!!!
mohii-2
mohii-2
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
نه برعکس یییییییییک حالی میده!!!همش میخوریو می خوابی!!!!!خخخخخخ
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
منم شنیدم که دوران عقد که طولانی بشه احتمال اختلاف و طلاق بیشتر میشه
Negin.z.sh
Negin.z.sh
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
من هنوز خردسالم :))))
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
نه جان من بیا نظر بده نگین جان جوونا استفاده کنن.خخخخخخ
e_najm
e_najm
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
اره قدیمو درنظر بگیرید تو سن کم و در دوره ی راهنمایی ازدواج می کردن
a_naik
a_naik
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
باشه قدیم رو در بظر می گیریم
javad agha
javad agha
٩٢/١٢/٠٣
٠
١
برا پسر که زوده ولی واسه دختر هم به نظر من دیره آرررررررررررررررره:)))
a_naik
a_naik
٩٢/١٢/٠٣
١
٠
چرا نشه تا ازدواج کردن میشه دیگه خخخخخ
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/٠٣
٢
٠
به نظرمن واقعا خیلی زوده 20- 23 سال واسه ازدواج! چه خبره مگه! چرا یه عده اینقد عجله دارن!!؟؟ آدم باید حداقل از یه چیزایی تو زندگیش مطمئن بشه بعد ازدواج کنه! مثلا باید از درس و تحصیل و شغل آیندش مطمئن باشه بعد ازدواج کنه وگرنه تو زندگی آیندش حتما به مشکل برمیخوره! البته در آخر هم بگم که صلاح خویش را خسروان دانند! و در این زمینه اختلاف نظر و عقیده خیلی زیاده! نظر خود شما چیه دراین باره؟؟؟
a_naik
a_naik
٩٢/١٢/٠٤
٠
١
در جواب این سوال باید بگم که چون در این زمان دختر ها دیرتراز9سال به سن تکلیف میر سن سن21 برای ازدواج بهترین سنه(نظردبیر محترم ما)
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/٠٥
١
٠
من اصلا بااین موضوع موافق نیستم آقا ارمان
وصال
وصال
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
به نظر من البته این عامل گناه که گفتید بیشتر تاثیرش رویه آقایونه و شرایط رو برای اونا سخت میکنه . به نظر من اگر مردی بتونه واقعا از پس زندگی بر بیاد هیچ اشکالی واسه این سن پایین وجود نداره . همه چیز بستگی به این داره که ایا اون مرد میتونه تو این سن مستقلا زندگی رو اداره کنه یا نه
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٣
١
٠
گفتنش راحته ولی عمل بهش واقعا سخته، فکرشو بکنید پسر هرچه قدر هم پشتکار داشته باشه بازم باید اجاره خونه بده یا اگرم باباش خونه بده باید خرج زندگی و اینجور چیزا رو در بیاره ، تازه بازم هشتش گروئه نهش باشه /
وصال
وصال
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
نمیدونم فکر کردم لازم باشه اینو بنویسم توی فیس بوک خوندم فکر کنم. نوشته بود دختران و پسران شیعه تلاش میکنند که با هم به خدا برسند . نه اینکه بهم برسند.
hamta
hamta
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
به نظر من اگه مشکلتون پول و این حرفاس اونو که خدا می رسونه!!! مگه دختره وقتی خونه باباش بوده از شما پول میگرفته؟؟!!! اونجا هم خدا روزیشو می داده وقتی با شما ازدواج کنه فقط انگار از حساب باباش می ریزش تو حساب شما!!!!! اقدام کنین!!!!!:))
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
راستش خانوم همتا اون دختری که تو رویاهای من شکل گرفته (منظورم اخلاقیات و سطح علمی و اینجور چیزاشه) شاید الان واسم پیدا نشه یا اگرم پیدا بشه شاید بهم ندن ولی با خودم میگم وقتی درسو سربازی تموم شد و یه شغل آبرومند داشتم حتما بهم همچین دختری رو میدن / به امید اونروز
tina_m
tina_m
٩٢/١٢/٢٧
٠
٠
درسته با شرایط بهتر همسر بهتری هم خواهید داشت
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
نمیدونم تجربه ندارم!
neda_f
neda_f
٩٢/١٢/٠٣
٠
٠
به نظرم این سن هنوز مناسبه ازدواج نیست. البته نظره من اینه.
neda_f
neda_f
٩٢/١٢/٠٤
٠
٠
شما فقط برای جلوگیری از گناه میخواین ازدواج کنین آقا آرش؟ یعنی ازدواج فقط برای جلوگیری ازگناهه!!!!!!!!
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٤
٠
٠
آخ آخ آخ چه اشتباهی کردم ، زیر کامنت خانوم نیوا رو بخونید
neda_f
neda_f
٩٢/١٢/٠٤
٠
٠
کدوم؟
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٤
٠
٠
نه ببخشید نظر منو زیر نظر خانوم: sm_shekofte بخونید لطفا
neda_f
neda_f
٩٢/١٢/٠٤
٠
٠
اخه از صحبتاتون اینو برداشت کردم!!1
tina_m
tina_m
٩٢/١٢/٢٧
٠
٠
بستگی به خونواده هم داره. راسش خواهرم من تو سن کم ازدواج کرد 22. تو خونواده ما خیلی بده دختر تو این سن ازدواج کنه. بعد 3 سال جدا شد. قل خواهرم تا 27 ازدواج نکرد و الان خواهرم که جدا شده بود تو سن 30 ازدواج کرده خ راضیه هر وقت هم بحث میشه میکه اگه من تو این سن با شوهر قبلیم ازدواج میکردم زندگیم و نگه میداشتم و به من میگه بزار واسه بعد. الانم که مورد خوب میاد بابام یا راه نمیده یا پسره بد بخت و ترور میکنه. منم مشکل شما رو دارم اونم چند برابر. خونوادم 7خان میزارن جلو پا بدبختا. هر دفه بابام میگه این پسرا با این حقوقشون نمیتونن از پس خرج تو بر بیان تو عادت نداری. اگه هم پولدار باشه سنش خیییییییلیه. خلاصه ک مشکل خونه ما هم هست.