خانه انجمن زیارت با کیفیت بوسیدن ضریحه؟!
٦٢٧
٥٠
آرش قلی زاده

زیارت با کیفیت بوسیدن ضریحه؟!

زیارت با کیفیت بوسیدن ضریحه؟!

آیا بوسیدن ضریح ائمه و معصومین واجبه؟قصد جسارت وبی احترامی ندارم،  ولی بیشتر قدیمیا  این کارا رو می کنن، نظرتون راجع به زیارت چیه؟!

٩٢/١٢/٠٧
نظرات کاربران
کد امنیتی
mohii-2
mohii-2
٩٢/١٢/٠٧
٠
٠
:)
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١٢/٠٧
٠
١
سلام...کار فوق العاده بیهوده ای هستش
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١٢/١١
٠
٠
سلام ... نشانه ادب، ارادت و تواضع خاص به امامان مي‌باشد
MILAD
MILAD
٩٢/١٢/٠٧
٠
٠
بله واجبه :)) منم شنیدم که بهم میگفتن هر وقت میری زیارت برو جلو تا دستت برسه به ضریح ،اینجوری دعات زودتر براورده میشه:)
mohii-2
mohii-2
٩٢/١٢/٠٧
١
٠
اقا اینا همه حرفه برادر من!!تو قلبت پاک باشه از توی خونت دعا کن به جان خودم قبول تره!!البته نمیگم رفتن به حرم فایده ای نداره،همین رفتن به حرم خودش به ادمارامش میدهه ولی تو اگه دلت جای دیگه ای باشه هیچ فایده ای نداره حرم رفتن،...ترجیح میدهم با کفشهایم توی خیابان راه بروم و به خدا فکر کنم تا اینکه توی مسجد باشم و به کفشهایم فکر کنم!(دکتر شریعتی)
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/٠٨
٠
١
آفرین آقا محسن لایک
ati
ati
٩٢/١٢/٠٧
٠
٠
نمیدونم..من هیچ وقت جلو نمی رم وقتی شلوغه..مهمه ارتباط دلی هست...نه اینکه بری جلو برای بوسیدن هزارن گناه و مرتکب شی..مث بعضی خانم ها پای ضریح امام رضا روسری و چادرشون افتاده...و اصن محل نمیدن..یا برا جلو رفتم بقیه رو هل میدن..یا حتی میزنن
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١٢/٠٧
٠
٠
آيـــــــــــــــي گفتي....گمان ميكنم هيچ ضرورتي نداره... در آداب زيارت هم اومده روبه روي ضريح بزرگوار ايستاده يام زانو ميزنيم و دعامون رو ميخونيم...والله چه عرض كنم ؟؟
f_etemadi
f_etemadi
٩٢/١٢/٠٧
٠
٠
نه ولي خب ادم فك ميكنه هر چي ارتباط نزديك تري برقرار كنه احساس بهتري داره!
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
بعله خب شما صحیح می فرمایید ولی خب گاهی بعضی فکرا خوب نیست، بعضیا بدون بوسیدن ضریح و با کارای دیگه احساس خیلی خوبی بهشون دست میده/ مرسی از نظرتون
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٢/٠٧
٠
٠
واجب !!!؟؟؟؟؟؟؟؟ نوچ........ ولی ثواب داره :)
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
ثواب داره؟!!! از جایی شنیدین شما؟؟؟؟
h_zahra
h_zahra
٩٢/١٢/٠٧
٠
٠
واجب كه نسيت....اما منم فكرميكنم ثواب داشته باشه...
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
چه ثوابی؟ به گمونم اینا چیزاییه که ما از بچگی تو ذهنمو شکل گرفته
neda_f
neda_f
٩٢/١٢/٠٧
٠
٠
واجب نیست ولی ثواب داره.دلیشم اینه چون مقدسه و واسه حرمتش میبوسن.ولی من زیاد با این کار موافق نیستم.
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
اینکه ثواب داره رو از کسی شنیدین؟ چه ثوابی داره؟
neda_f
neda_f
٩٢/١٢/١٠
٠
٠
مراجعه كنيد به كتاب پله پله ملاقات باخدا.
neda_f
neda_f
٩٢/١٢/١٠
٠
٠
كتاب پله پله ملاقات باخدارا مطالعه فرماييد
shide
shide
٩٢/١٢/٠٧
٠
٠
به نظر مکن واجبه و نه ثواب داره،فقط یه جور احترامه . وقتهای شلوغی هم این احترام با فشار اوردن به بقیه میشه حق الناس
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
از واجبات اکیده!
shide
shide
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
من سالها بود نه تلاشی کرده بودم و نه اگرم تلاشی کرده بودم،دستم به ضریح نرسیده بود.یه دوستم از اصفهان منو ناءب الزیاره کرد منم به نیت دوستم رفتم حرم.انقدر راحت و بی زحمت دستم به ضریح رسید که خودم خیلی منقلب شدم...
hamta
hamta
٩٢/١٢/٠٧
٠
٠
مهم اینه که احترام ضریح حفظ بشه ... نه اینکه جلوی ضریح به اشکال گوناگون در بیایم وهزار جور جیغ و... بکشیم که آخر سر دستمون برسه به ضریح... به نظرم اینجوری بیشتر بی احترامی میشه!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١٢/٠٧
١
٠
موافقم (-_-)
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
ینی هم آفرررین :)
raaahil
raaahil
٩٢/١٢/٠٧
١
٠
الان که فکر نمیکنم خدا وائمه راضی باشن با این شلوغی کسی جلو بره وهل بدن وحجابشون هم که اصلن نگو...تازه همیشه چن نفر اون وسط حالشون بد میشه وباید بکشوننشون بیرون.اینجوری اصلن زیارت قبول نباشه فک کنم...
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٢/٠٧
٠
٠
من تا حالا دستم به ضریح امام رضا نخورده....ترجیح میدم از دور سلاممو بدم تا اینکه ملت رو هل بدم و هزار تا مشت تو صورت این و اون بزنم که به ضریح برسم....
سلما
سلما
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
مستر کلد بوی مردا که همو هل نمیدن ماشالله به نظم و ترتیب میرن جلو و زیارت میکنن این زنها هستند که به زور و مشت و لگد و جیغ میخوان خودشونو برسونن جلو ضریح
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
جای آقایون که خلوته!!! من یه بار رفتم جلو اینقد همه هول دادن که کلیپسم که تازه خریده بودم شکست :((
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٨
١
٠
حالا مشت که نه ولی خیلی وقتا خیلیا به خاطر هول دادن هم از هم ناراحت میشن
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
خوب من اگه برم حرم هم شبا میرم...که شبا طرف مردا هم خیلی شلوغه...خدایی از سر و کول هم بالا میرن تا برسن به ضریح :)
ghazale
ghazale
٩٢/١٢/٠٧
٠
٠
اگه موقعیتش باشه و اینا مشکلی نداره ولی فک کنم وقتی که اینقدر شولوغه ده نفرو هل بدیم که بریم ضریح رو ببوسیم خوب بدتر گناهه که ! الان به نظر من خیلی واستادن جلوی ضریح هم حق الناسه حتی !
سلما
سلما
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
من برای زیارت امام رضا تا جایی که یادم میاد غیر از یکبار اونم خیلی سال پیش نرفتم ک ب ضریح برسم . ببوسم اما درهای حرم امام رضا ر ومیبوسم ... ما چی رو میبوسیم ؟ چیزی رو که بهش عشق داریم دوست داریم ... به این دلیل می بوسم از علاقه زیاد
رادمهر
رادمهر
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
در کل ما بت پرستانی هستیم که مسلمان شده ایم(به دوستان بر نخوره من خودم رو عرض کردم)
mohii-2
mohii-2
٩٢/١٢/٠٩
٠
٠
نه دیگه بیاین سعی کنیم از اون ور بوم هم نیفتیم!!سعی کنیم در نوشن هامون اعتدال رو رعایت کنیم!
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
راستش به نظر من بوسیدن این جور جاها زیاد خوب نیس ! ازین نظر میگم که چون همه مردم اون قسمت ها رو میبوسن پس بیشتر بوسیدن این جور جاها آلودگی و بیماری به بار میاره! اگه دلمون واقعا پاک باشه بدون بوسیدن ضریحو درهای حرم هم دعامون براورده میشه! والسلام
MILAD
MILAD
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
نکات بهداشتی رو جدی بگیریم پس:)
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/٠٩
٠
٠
بله دیگه!!!خخخ
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٨
١
٠
بذارید نظر خودمو هم بگم : به نظر من یکی از راه های مهم انتقال بیماری دهانه، که از طریق بوسیدن و بزاق دهان افراد به هم دیگه منتقل می کنن و دیگه اینکه برای تماس با ضریح باید هم دیگه رو هول بدیم و این باعث میشه یه عده از هم دلخور بشن و نظرشون در مورد برادر دینی و یا خواهر دینیشون و کلا انسانیت عوض بشه و بعضیا که زیاد از نظر دینی قوی نیستن و ته مونده اعتقادی در این رابطه دارن این فضا رو که ببینن میگن اگه دین و احترام به ائمه و اعتقاد اینه که ما دیگه نمیخواییم. و از طرفی افرادی که ائمه و اسلام رو قبول ندارن هرجور بخوان در مورد این از سرو کول هم بالا رفتن ما فکر می کنن همونطور که از قمه زنی ها در عزاداری ها برداشت می کنن و که ایزانی ها و شیعیان ........ / به هر حال مرسی از همه
s_nayeb
s_nayeb
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
هیج جای دین نگفته که شما ضریح رو بوس کنی و همدیگر رو هل بدین تا دستتون به ضریح برسه.این از شناخت ضعیف مردم ماست. من مطمئنم کسی هم که دلخور بشه از اشخاص اونجا دلخور میشه. اون هایی هم که تو مسائل دینیشون قوی نیستند به خاطر اینه که اسلام و مذهب شیعه رو از سرچشمه واقعی نگرفتند. یادمون باشه شناخت ضعیف و بعضی از تندروی های مردممون رو پای مذهبمون نذاریم. همین عزاداری ها و شمر و هیجانات مذهبیه که تشییع رو تو تمام جهان بی نظیر کرده.
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١٢/٠٨
١
٠
اولا اینکه اگه توجه کنید منم نگفتم دین گفته باید ببوسیم و این مردمِ اون دینن که اون دینو تبلیغ میکنن یعنی اعمال دینی و دین خیلی وقتا به دست افراد معتقد به اون دین تبلیغ میشه و زبون به زبون و نسل به نسل ادامه پیدا می کنه ! / دوما اینکه همه که دینو از سرچشمش نمیگیرن که ، منظورم اینه که همه نمیرن درسای حوزوی بخونن و همه هم تو هیچ عصری در دین به معنای واقعی کلمه "کامل و بی عیب" نبودن و نیستن و حتما اگه یک نفر بیاد از شما که ظاهرا آدم مذهبی ای به نظر میای سوال شرعی و دینی بپرسه جوابشو نمیدین و نسبت بهش اظهار تاسف میکنید و میگین: " شما باید دینو از سرچشمش یاد میگرفتین" /سوما : اینکه شما میگید"همین عزاداری ها و شمر و هیجانات مذهبیه که تشییع رو تو تمام جهان بی نظیر کرده" از کجا شنیدین؟! دید غربیا و دیگر مذاهب و ادیانو در مورد اسلام می دونید که اینجوری میگید؟! / به هر حال مرسی از اظهار نظرتون
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/٠٩
٠
٠
بله همینطوره!! اصن کی گفته باید ببوسیم ؟؟؟؟ واقعا کار اشتباهیه!! خیلی آلودگی وجود داره!! دیگه خود دانید مردم!
لبخند انار
لبخند انار
٩٢/١٢/٠٨
٠
١
من که هیچ وقت به ضریح نرسیدم بعدشم زیاد به بوسیدن ضریح اعتقاد ندارم
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/١٢/٠٨
١
١
من کلا خیلی مخالفم..خیلی زیاد...یک حس بدی بهم میده...احترام و زیارت در حد خودش جایزه...و دورگشتن و بیشتر نگاه کردن و گریه زاری و بوسیدن و وصل شدن و چسبیدن و اینا از یک انسان بعیده....و آدم فقط و فقط باید خودش و معطوف به پروردگارش کنه و بس
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
واجب که نیست ولی احساس بهتری به آدم دست میده :)
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
خرافات، خرافات، خرافات... حالم خرابه از خرافات
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
من این کارو قبول ندارم و اصلا انجامش نمیدم . مهم ارتباط دلی است