خانه انجمن سه دلیل برای یک انقلاب!
٧٨٢
٧٢
m_vahedi

سه دلیل برای یک انقلاب!

سه دلیل برای یک انقلاب!

تقریبا هیچ کدام از ما در 22 بهمن سال 57 که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید یا حضور نداشتیم یا اگر در این دنیا بودیم سن‌مان خیلی کم بوده!

اگر بخواهیم برگردیم و کمی برویم و توی کله پدرها و مادرهایمان جستجو کنیم شاید اطلاعات خوبی بدست بیاید!

شاید بتوانیم به سؤال «چرا انقلاب؟!» پاسخ خوبی بدهیم!

سه دلیلی که پدرها و مادرهایمان انقلاب کردند چه بوده؟ شما چیزی می دانید؟

٩٢/١١/٢١
نظرات کاربران
کد امنیتی
ati
ati
٩٢/١١/٢١
٢
٠
پدر میگه اوضاع خوب نبود..تو کشورخودمون هیچ احترامی نداشتیم..فقر بیماری..ما تو کشورخودمون زیردست خارجی یا بودیم ..امریکایی ها...هرکاری میخواستن می کردن...شاهم جرات مخالفت نداشت و مطیع بود...اوضاع خیلی بدی بود اون زمان طاقت همه تمام شده بود...
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/١١/٢١
٣
٢
برای اینکه بتونن از دینشون و اون چیزی که پیامبر گفتن پیروی کنن دیگه
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/١١/٢١
٣
١
زمان شاه پیروی نمی شد. الان چقدر گفته های پیامبر پیروی میشه؟البته در عمل
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/١١/٢٢
١
٠
آقا آرشام الان هیچ کس نمیتونه ادعا کنه که در این جحومت داره اسلام ناب محمدی اجرا میشه . ما انقلاب کردیم تا نظام اسلامی راه بندازیم و سعی کنیم به اسلام ناب نزدیک بشیم . الان اگر نگیم تمام قوانین ، تقریبا 99 درصد قانون های جاری کشور براساس اسلام هستن . حالا اگر میبینین اون قوانین شباهتی به قوانین اسلامی نداره ، این برمیگرده به نحوه نادرست اجرا توسط اجراکننده ها ( مدیران ، کارمندان و .... ) ....
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/١١/٢١
٤
٠
انقلاب کردن تا شاه نداشته باشن. انقلاب کردن تا دستشون ب بیگانه ها دراز نباشه.انقلاب کردن تا وضعیتشون بهتر شه.حالا من نمی دونم چقدر موفق بودن چون اون موقع نبودم
zza
zza
٩٢/١١/٢١
٢
٢
اگه بخواهم جواب بدم تایید نمیشه بحث تو محیطی که ادمین داره و محدودیت یک طرفه میشه و این اصلا درست نیست
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١١/٢١
٠
٠
شما بفرمایید پایگاه بدون محدودیت توجیه کنید !
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/١١/٢١
٣
٠
من الان هرچی بگم...اونا بهش نرسیدن..کلا با اون چه که در فکرشون بود برعکس شده....بله
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
مثلا چیا؟میشه 3موردش رو بگین ؟
hamta
hamta
٩٢/١١/٢١
٢
٠
انقلاب کردن چون خسته شدن بودن از باج دادن و حرف زور شنیدن.... چون دلشون نمی خواس حقشونو مفت ازشون بگیرن بعد با قیمتای خدا تومنی به خودشون برگردونن..... چون نمی خواستن وقتی با حجاب راه میرن از ترس سکته کنن.... نمی گم الان به اینا رسیدیم ولی مهم اینه که جهت کلی درسته.... گرچه نقص ها هنوز خیلیه... در حقیقت هنوز انقلاب ما تموم نشده... یه مرحله شو مامان باباهامون انجام دادن بقیه اشو ماباید انجام بدیم که سهل انگاری می کنیم.
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٢١
٣
٠
فکر می کردن اوضاع چه از لحاظ سیاسی،اقتصادی،فرهنگی،مذهبی بهتر میشه !شایدم بعضی ها به بخشی از خواسته هاشون رسیدن اما نمی دونم اگه می دونستن که سرانجام انقلابشون و انتظارات اونا به چیزی گه الان هستیم ختم میشه باز هم اینقد اشتیاق و ممارست به خرج می دادن یا نه! ایا به جان خریدن این همه مشقت ارزش داشته یا نه؟
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/١١/٢٢
٠
٢
فکر کنم باید یک لیست nصفحه ای از دست آوردهای انقلاب بهتون بدم ! دوست من انقلاب ما 35 سال بیشتر نداره . یعنی رسیده به سن جوانی! ( سن انقلاب مثل سن انسان نیست ! ) خب در این سن این همه دست آورد داریم . هیچ کس نمیتونه ادعا کنه که ما به تمام خواسته هامون رسیدیم . ممکنه در بعضی برهه ها اشتباه رفته باشیم ولی در کل داریم راه پیشرفت رو طی میکنیم . رهبر انقلاب هم در هر جایی که ببینن خط مشی انقلاب داره تغییر میکنه به شدت برخورد میکنن .
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٢٢
١
٠
دوست عزیز من هم فکر کنم باید یه طومار چندین صفحه ای از انواع مشکلات اخلاقی،اقتصادی،مالی و ...افزایش رو به رشد بی اخلاقی ها در جامعه،کاهش فرهنگ در جامعه ای که مدعی تمدن هست،انواع و اقسام پارتی بازی،تزویرهای سیاسی با نام دین و اسلام که جز مخدوش کردن چهره اسلام و مسلمانان هیچ نتیجه دیگه ای رو در بر نداشته!دزدی های کلان اقتصادی و افزایش روز افزون اختلاف طبقاتی همه و همه گوشه ای از مشکلات ماست!باید قبول کنیم که اگر در زمان های گذشته این اتفاقات یا حتی بدتر از این اتفاقات هم رخ می داد هیچ وقت به اسم دین و مسلمانی تمام نمی شد ولی امروزه چیزی که داره از دست میره دین و مسلمانی ماست!باور ندارید؟؟به اطرافتون یه نگاه بندازین....
maede
maede
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
"باید قبول کنیم که اگر در زمان های گذشته این اتفاقات یا حتی بدتر از این اتفاقات هم رخ می داد هیچ وقت به اسم دین و مسلمانی تمام نمی شد ولی امروزه چیزی که داره از دست میره دین و مسلمانی ماست!"با این حرفتون کاملن موافقم!دقیقن همینطوریه!خیلی کارا به اسم اسلام انجام میشه و این خیلی بده...
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/١١/٢٢
٢
٠
دوست من اگر توجه کنی منم گفتم که ممکنه در برخی برهه ها اشتباهاتی رخ بده و اینکه ما هنوز به تمام خواسته هامون نرسیدیم . در رابطه با این هم که میگین ، کارهای اشتباهی که داره انجام میشه به پای اسلام و دین میوفته باید بگم که این مشکل از طرز تفکر ماهاست!داخل بازیه شطرنج اگر شما اشتباه مهره ها رو جابه جا کنی ، به خاطر این هستش که قوانین رو یاد نداری ! نه اینکه خود بازیه شطرنج مشکل داشته باشه !در زمان پیامبر هم دوست من خیلی از این مشکلات وجود داشت . در ضمن اگر قرار باشه مردم اسلام رو از روی مسلمونا بشناسن که دیگه هیچ کس نباید مسلمون بشه!!(البته در این رابطه استثناهایی هم وجود داره!))اسلام رو باید از روی کتاب و سنت شناخت. پس اگر مردم مسلمون اشتباهی انجام دادن نباید به پای اسلام انداخت و اگر هم میندازن همونطور که گفتم بخاطر طرز تفکر اشتباه اونهاست .... باید این رو قبول کنیم که نظام داره به سمت پیشرفت حرکت میکنه ولی قطعا در سر راهش موانع زیادی وجود داره؛وظیفه ما جوونا اینه که موانع رو از سر راه برداریم.....
Paeez
Paeez
٩٢/١١/٢١
٥
١
بابام همیشه تظاهرات می رفته ،عکساش هست اون آدما با شلوار و تیپای خاص اون زمان:)به خاطر رسیدن به استقلالی که نداشتن ، به خاطر اسلامی که داشت از بین می رفت...
tanha
tanha
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
خدا رحمتشون کنه :)
سعیددیده بان
سعیددیده بان
٩٢/١١/٢١
٠
٠
1........ ( ) 2..........( ) 3.........( )
علیرضا
علیرضا
٩٢/١١/٢١
٣
٠
بدست آوردن استقلال و آزادی در خیلی از زمینه ها (استقلال و آزادی ها! با بی بند و باری فرق میکنه!!!!!!!) | به پـاخواستن در برابر ظالم و زورگو (جهاد در راه خدا) | انتخاب حکومت اسلامی /|\ من فکر میکنم هدف های اصلی رو بهشون رسیدیم و بعضی جاها لغزش داشتیم اما نباید این لغزش ها رو بهانه کرد؛ مسئولین هم باید فکر و ذکرشون رضای خدا و کار برای مردم باشه...
٩٢/١١/٢١
٠
٠
یاده رسانه ملی افتادم
٩٢/١١/٢١
٠
٠
هدف اصلیمون این بوده:(((( ما هیچ هدفی رو نرسیدیم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/٢١
٣
٠
هدف از انقلاب مبارزه با سه ديو : جهل ، فقر ، و فساد بوده.... انقلاب موفق بوده.... پيروزي ما در آن سالها دستاورد هاي سياسي اقتصادي نظامي علمي و .... بسياري رو به ارمغان آورد.... الان ما بايد حواسمون باشه نذاريم اون زحمتا ورنج ومشقت ها بي نتيجه بمونه....
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/٢١
٣
٠
درضمن نبايد اين قسمت از فرموده امام خميني در 22 بهمن 57 رو فراموش كنيم .... ثانيا توجه داشته باشيد كه انقلاب ما از نظر پيروزي بر دشمن هنوز به پايان نرسيده است. دشمن از انواع وسايل و دسائس بهره مند است و توطئه ها در كمين ماست. تنها هوشياري و انضباط انقلابي و اطاعت از فرمانهاي رهبري و دولت موقت اسلامي است كه همه توطئه ها را نقش بر آب مي سازد. ...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/٢١
٣
٠
پیروزی انقلاب، پیروزی فرهنگ اسلام و آزادی خواهی مردم بود.... 35 سال پیش در چنین روزهایی انقلاب بزرگ اسلامی در این سرزمین به پیروزی رسید، انقلابی که پیروزی آن نه پیروزی ملت ایران که پیروزی فرهنگ اسلام، آزادی خواهی مردمانی بود که سالیان دراز تحت ستم قرار گرفته بودند.... (رئيس جمهور) ....انقلاب پيروز شد... و براي اينكه پيروز بمونه به آگاهي و هوشياري امثال ما نيازمنده (^_^) اين وظيفه ماست كه ناكامي ها و نتايج منفي رو كه ميتونه براي بقاي انقلابمون خطر ساز باشه رو پيدا كنيم...
maede
maede
٩٢/١١/٢٢
١
٠
به دلایلی مثله فساد و بی بندوباری هایی که بوده یا مثلن وابستگی ایران به کشورای خارجی و ......هدف ها هر چی که بودن مهم اینه که چقدر محقق شدن!!!
رادمهر
رادمهر
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
استقلال،آزادی و جمهوری خیلی زیادی اسلامی:)) ینی انقده این وجه اسلامیش زیاد شده که دیگه الان حال همه ی ما خوب است:))
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
منظورتون چی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
hamta
hamta
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
:|
mr.mohammad amin
mr.mohammad amin
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
فقط اینکه بتونن از نوامیس دفاع کنن...
tanha
tanha
٩٢/١١/٢٢
١
٠
برای بدست آوردن استقلال و آزادی و از همه مهمتر بلند کردن پرچم واقعی اسلام و خدا
s_kiani
s_kiani
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
درکل میشه ب ٣دلیل اقتصاد و فرهنگ و سیاست اشاره کرد ولی باید اینم قبول کنیم ک درهر٣گزینه بخصوص اولیش(اقتصاد) زیادموفق عمل نکردیم!!
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
واسه اینکه سرزمینشونو از دست بیگانه دور نگه دارن و بتونن آزادی داشته باشن ...
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
سکوت حاکم بر کشور(اختناق)................ظلم و دیکتاتوری.................اسلام دوستی مردم
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٢٢
١
٠
زمان شاه توی همین مشهد چند نفر مکانیک برای اولین بار هواپیما ساختن...............هواپیمایی که باعث شد ساواک انها را شکنجه بدهد............به انها انقدر مواد تزریق کردن که دیگه توان ایستادن روی پاهاشون رو هم نداشتن...............این از ازادی مردم و علم دوستی دولت
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
کاملا درسته . اون بنده خدایی که ساخته بود ، دوست پدر من بود . پدرم چند وقت پیش ماجراش رو برام تعریف کرد!
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
ماموران پلیس ان زمان زورگو بودن............وقتی به مکانی وارد میشدند پول زور می گرفتن،مردم را کتک میزدن.................انقدر این افراد وحشی بودن که وقتی مردم پلیس میدن پا به فرار می گذاشتن حتی فرزندان همون پلیس ها بادیدن پدر خود فرار میکردند
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٢٢
١
٠
در زمان شاه در زمان شاه مردم در حلبی ابادها زندگی میکردند..................به مردم ایران می گفتند وحشی..................به مردم ایران میگفتند جانی...............برای حضور توی کشور ما باید حق توحش میگرفتن................یعنی شان ما اون بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اهای شماهایی که چشم و گوشتون و بستین الکی دارین میگین ما شان نداریم...........از کسایی که به کشورهای دیگه رفتن بپرسین..........کسایی که رفتن میگن خیلی از مردمی که بحث های سیاسی رو دنبال میکنند ایران رو نماد ازادگی میدونن.براش ارزش قاعل هستند..............حتی ایرانی ها رو ستایش میکنند...........وقتی احمدی نژاد توی سازمان ملل صحبت میکرد مسولای کشورهای عقب افتاده با مردم کشورهای پیشرفته برای ایران کف و سوت میزدند................دشمن اجنوی جلسه رو ترک کنن دلیل بر شان پایین ما نیست دلیل بر ضعف و ترس کشورهای زورگوست
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
میگین اقتصاد ما فلانه،گرونیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خوب مگه تو کشورهای دیگه نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا خودتون و به کوری زدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا مردم کشورهای دیگه اینقدر تظاهرات میکنند؟؟؟؟؟مردم همه جا مشکل دارن...........باور کنید مشکلات ما کمتره
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٢٢
٢
٠
مردم عربستان چرا تظاهرات میکنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟همین شماهایی که میگین کشور ما بد کشور ما فلان...............نمی دونم نوشابه تو عربستان 20سال پیش 1ریال بوده الانم 1 ریاله مردمش خیلی می خورن پولدارن،خوب می پوشن،خوب می خورن...............الان عربستان از خودش چی داره................جنم داره کوچکترین حرکتی از خودش انجام بده؟؟؟؟؟؟جنم داره ؟؟؟؟؟؟؟؟مردمش مشکل دارن............مشکل با خفقان با ظلم با حق خوری، با بی قدرتی...............اونا هم می خوان مثل ایران قدرت داشته باشند(همه جای دنیا بهشون نگن عربای مفت خور)...............الان امریکا عربستان تحریم کنه مردم عربستان میمیرن چون هیچی ندارن...............زمان شاه هم ایران داشت می رفت سمت راه عربستان،اگر ایران مثل عربستان الان بود هیچ احترامی نداشت
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١١/٢٢
٠
١
این انجمن که گذاشته شد اولین نفری که امد و نظر گذاشت من بودم ولی تایید نشد /پس باز هم ترجیح میدم سکوت کنم |:
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/٢٢
٠
١
موید باشید خخخخ
khanoome_x
khanoome_x
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
سه دلیل دیانت امام مسولیت پذیری رهروان امام غیرت همه ی ایرانیان
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
من با نظرات سید احمد موافقم
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
ما راهو داریم درست میریم درسته سره راهمون کج روی هایی هم داشتیم ولی کاملا طبیعیه
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
اونایی که فکر میکنن ایران از همه جا بدتره به کشورای مثلا پیشرفته یه سری بزنن بعد قدر کشور عزیزمان ایرانو بهتر می دونن
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
اونایی که فکر میکنن فقط تو کشور ما مشکلات هست بدونند تو کشور ما کمترین مشکلات هست این همه دوستی و مروت بین مردمش این همه تلاش این همه امید به زندگی اینا فقط تو ایران اینقد به وفور پیدا میشه میگی نه سفری به خارج از ایران برو مثلا عربستان،عراق،ترکیه،سوریه ،افغانستان،کشورهای اروپایی و تظاهرات هرروزه شون ،کشورهای قاره ی آمریکا .تنها جایی که رهبری مقتدر داره به این صلابت فقططططططططططط ایرانه ایران .عشقو میتونی تو ایران پیدا کنی عشق
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
دوست عزیز من جونمم واسه ایران میدم و حاظر نیستم هیچ جای دنیا رو با کشورم عوض کنم! و قبول دارم که ذات ایرانیا بهترینه در دنیا،ولی به نظرم شما از بقیه کشورها اطلاع درستی نداری!این کشور های اروپایی که شما ازش حرف می زنید به خاطر ذره ای گران شدن بلیط وسایل حمل و نقل عمومی و... می ریزن تو خیابونا و اعتراض می کنن چون گرانی رو خیلی کم تجربه می کنن!شاید حتی توی یه سال هیچ چیزشون گرون هم نشه!!!حال تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.....علاوه براین ساعت مفید کاری یک کارمند اوروپایی و ما رو باهم مقایسه کنید.....مایی که دم از صداقت و وجدان می زنیم!یکی از مقامات همین کشورها به خاطر اینکه برای یکی از اشناهاش یک کار رو نه با پارتی بازی بلکه کمی زودتر از معمول انجام داده بود از شغلش استعفا داد!!!!!و نمونه های زیادی که در حوصله اینجا نمی گنجه....
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
سید احمد جان اول باید خاطر نشان کنم که خود بازی شطرنج از نظر اسلام مشکل داره!(البته از جنبه طنز گفتم:))) دوم اینکه در زمان پیامبر اگه دین اسلام داشت جامعه رو پیش می برد فردی معصوم رهبرش بود! (برداشت ممنوع)پس به اصل دین در اون زمان مشکلی وارد نبود،ضمنا شما می گین که اسلام رو نباید از روی مسلمونا شناخت پس ما اگه مدعی بهترین دین هستیم چگونه نمی توانیم بهترین مردم باشیم،علاوه بر این به نظر شما سنت توسط چه کسانی منتقل شده؟؟؟ایا بدون واسطه به ما رسیده؟؟؟نه به وسیله همین مردم سینه به سینه منتقل شده! پس نمی شه مدعی بی عیب و نقص بودنش شد!
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
آقا محسن عزیز ؛ بله از نظر بعضی از فقها اشکال داره ولی در مثال جای مناقشه نیست!(منم همینجوری گفتم!)دوم اینکه : بله پیامبر معصوم بودن و اصل دین هیچ مشکلی نداشت و الان هم اصل دین هیچ مشکلی نداره ! در ضمن الگوی حکومت داری رهبر ما هم پیامبر و ائمه هستش.محسن جان امام صادق فرمودن که برای خاندان ما مایه عزت و آبرو باشید . من به غیرازشیعه ها کاری ندارم ، مردم کشور ما که بیشترشون شیعه هستن باید الگو باشن برای بقیه مردم ، که خیلی ها هم اینطورین. (اگه یادت باشه گفتم استثناهایی هم وجود داره!).یک نمونش امام خمینی.من از خیلی ها شنیدم چندین نفر به خاطر امام خمینی مسلمون شدن.یا خیلی از فقها و علمای دینمون . اما خیلی ها هم هستن که واقعا هنوز ایمان به دینشون ندارن و نمیتونن الگوی خوبی باشن ، با اینکه خودشون رو مسلمون و شیعه میدونن..... بله سنت سینه به سینه و توسط علما به ما رسیده و هیچ کس نمیتونه بگه همه این اطلاعات درست هستش. ولی کلیات به درستی منتقل شدن ، چون با قران کاملا تطابق دارن ....
Niva
Niva
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
رسیدن به استقلال .. عزت نفس... پیچرفت
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١١/٢٣
١
١
سلام به همه...یکی از دغدغه های مردم آزادی بود...آزادی بیان،آزادی اندیشه،آزادی تشکیل حزب و... در اون زمان همه طیف و همه جور آدمی با هر گرایش سیاسی فعال بود ازجمله بازاری ها ،علمای دینی،ملی مذهبیون،لیبرال دموکراتها،سوسیال دموکراتها،مارکسیستها،کرواتی ها و...نه مثل الان که هر کس منتقد نظام سیاسی باشه و بخواد حرفش رو بزنه سرکوب میشه
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
درسته باهاتون موافقم:)
hamta
hamta
٩٢/١١/٢٦
٠
٠
مخالفم.
fatima_amiri
fatima_amiri
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
کسی نمیداند
shakhe_shemshad
shakhe_shemshad
٩٣/٠٨/١٤
٠
٠
همیشه کشورهای در حالِ عبور از سنت به مدرنیته، چنین چالش هایی دارند... آیندگان قضاوت میکنند، صبور باشید برادرها خواهرها... .