خانه انجمن سبد کالا یا سبد گدا پروری؟!
٩٢٥
١٣٧
h.naderi

سبد کالا یا سبد گدا پروری؟!

سبد کالا یا سبد گدا پروری؟!

می‌دونید در چند روز گذشته، سبد کالای غذا بین مردم توزیع شد! جالبه دقیقا کسانی که امروز این کار را کردند در دولت قبلی توزیع یارانه نقدی رو «گداپروری» می خواندند!

بماند که خیلی‌ها که حق‌شان بود سبد کالا نگرفتند. بخش زیادی از کارگران سبد کالا نگرفتند و در مقابل کارفرماهاشون سبد کالا گرفتند! این بود «تدبیر» دولت  تدبیر و امید؟!

نظر شما چیه؟

٩٢/١١/١٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
ati
ati
٩٢/١١/١٩
٧
٢
راستش من یه مطلب خوندم که درکشورهایی مث امریکا ..وقتی وضع مردم ازنظر اقتصادی کمی خراب هست..دولت اینطوری بهشون کمک می کنه...واصلا هم کاربدی نیست..و خیلی مثبت و عادی هست دراون کشورها .و اصن هم گداپروری نیست..وتو کشورما کمی بی نظمی بود خوب شاید چون اولین باربود..شاید دفعات بعد بهتر بشه ..
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١١/١٩
٠
٠
سلام ... متشکرم پاسخ درستی نوشته اید / از طرفی برای اولین بار است این طرح اجرا شده کسانی هستند که هنوز پول یارانه خود را هم نگرفته اند
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١١/١٩
٠
٠
سلام آقای روشناوند:)
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/١١/١٩
٢
٠
عذر میخوام ! من فکر میکردم کشورهای آمریکایی و اروپایی در زمان بحران همچین کاری میکردن ! در ایران که بحران اقتصادی وجود نداره!حالا اگر فرض کنیم این کار درست بوده اولا اصلا هماهنگی در اجراش وجود نداشت و دوما به هیچ وجه توزیع عادلانه نبود.کارمند با حقوق میلیونی میتونست سبد کالا بگیره ولی کارگر و یا بازنشسته تأمین اجتماعی با حقوق بالای 500000تومن چیزی دریافت نمیکرد!!! البته ناگفته نماند که این فرمول جدید عدالت در دولت تدبیر و امید هستش!
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
مگه فكر كردين الان تو بحران نيستيم؟
h.naderi
h.naderi
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
بنده هم با اصل کمک با اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه مشکلی ندارم. عرضم این بود که رسانه ها و افرادی که دولت قبل رو به گداپروری محکوم می کردند الان خیلی زیبا این اقدام رو توجیه می کنند. این معلوم میشه که هدف از مخالفت با یارانه ها اغراض سیاسی بوده.
ati
ati
٩٢/١١/٢٠
٣
٠
چراوقتی قدیما کوپن میدادن اعتراض نبود؟.بعدشم چرا فکر میکنین کارمندا وضعشون خوبه وقتی در اوج گرونی خقوقشون تکون نمی خوره و ثابته..ولی مشاغل ازاد سریع سود و بیشتر می کنن.......بعدم قرار شد مرحله بعد به همه اونا که نگرفتن بدن
اتنا
اتنا
٩٢/١١/٢٠
١
٠
اقای سید احمد به گمونت اوضاع اقتصادی ایران گلستانه؟بحران نداریم..ما ازاون کشورها بدتریم والا
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
آقا جان کی میگه مشاغل آزاد سود و پولشون بیشتره!! والا ما که دقیقا برعکسشو می بینیم!
ati
ati
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
شما دقت تو بیشتر کن شاهدخت جان....تا ببینی
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
منم با اتی بانو موافقم ....مشکله اینه که قیمتها روبه افزایشه روز به روز ولی حقوقها همونه که بود ...
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
عزیزم پدر من شغل آزاد داره...دیگه از این بهتر می خواستم ببینم؟
ati
ati
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
ماهم کارمندیم
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/١١/٢١
٠
١
آتنا خانوم وپوریوسف جان، نخیر ؛ بحران اقتصادی در ایران وجود نداره . ما مشکل اقتصادی داریم نه بحران اقتصادی! فرق این دوتا کلمه از زمین تا زیرزمینه!!! رهبری هم به این مسئله اشاره کردن که ما با بحران مواجه نیستیم . آتی خانوم ، کوپن خوب بود به دو دلیل ! اول اینکه به همه تعلق میگرفت و دوم اینکه بازه زمانی زیادی داشت . مثلا یک ماهه و یا دوماهه بود . و در ضمن تقریبا در همه فروشگاه ها محصول کوپنی وجود داشت . مسئله دوم اینکه من نگفتم که چرا به کارمندا سبدکالا دادن ! مگه من حسودم! من گفتم چرا به کارمندی که حقوق میلیونی داشت دادن اما به کارگر و بازنشسته تآمین اجتماعی که از پس زندگیش بر نمیاد ندادن؟! بله جناب وزیر گفتند که در مرحله بعد به این عزیزان هم تعلق میگیره ، خب اگر تعلق نمیگرفت که ایشون در مجلس استیضاح میشد !! اگر فرض کنیم که قراربوده از همون اول کارگران در مرحله بعد سبد بگیرن ، خب این واقعا با عقل جور درنمیاد!چون قاعدتا باید اول قشر کم درآمدتر رو پوشش داد!در ضمن اگر میخواستن این کارو بکنن چرا از اول اعلام نکردن؟!چرا یک پدر خانواده رو که امیدش به این سبد بود تا بعد از عمری به بچه هاش مرغ بده ناامید کردن؟!(باورکنین من کارگرایی رو میشنماسم که سال به سال مرغ نمیتونن بخورن....سبدکالا هم نگرفتن...)
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١١/٢١
٢
٠
سلام به همه پاشی جم کنین بابا!!!شما امریکا رو با اینجا یکی میکنین اونجا تو بحران مردم فقیرش چند درجه از مردم متوسط ما بهتر زندگی میکنن...البته من اینو نمیگم ها اینو درآمد سرآنه اونجا و اینجا میگه...بروید اندکی مطالعه کنید روشن خواهید شد
maede
maede
٩٢/١١/١٩
١
٠
واقعیتش من خیلی در جریان این قضیه که همینا که یارانه رو گداپروری میدونستن حالا طرح سبد کالا رو دادن نیستم!ولی آره واقعن توزیعش ناعادلانه هست.مثل تمام اتفاقاتی که تو کشورمون میفته و اهمیتی به عدالت داده نمیشه...هر کسی روی کار میاد کارای قبلی رو نفی میکنه و ازش ایراد میگیره و دوباره خودش با یه شکل جدید اونا رو ادامه میده و روز از نو روزی از نو.شعار و شعار و شعار......
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١١/١٩
١
٠
سلام ... همه مشکل از طرف دولت نبوده تعداد زیادی از کارتها مشکل دارند و تعداد زیادی هم دفترچه دارند
h.naderi
h.naderi
٩٢/١١/٢٠
١
٠
به نظر شما آقای روشناوند تعلق نگرفتن سبد کالا به نیروهای خدماتی روزنامه (که ضعیف ترین کارمندان روزنامه خراسان هستند) و تعلق گرفتن آن به مدیران روزنامه که حقوق هایی میلیونی دارند تقصیر مردم است؟ این بی تدبیری و ضعف اجرایی دولتی است که «تدبیر» را در بوق کرده است. این گندی است که مدیرانی زده اند که هر کدامشان در این نظام 30 سال مدیر بوده اند.
f_etemadi
f_etemadi
٩٢/١١/١٩
١
٠
منم واقعا تعجب كردم واقعا بعضيا حقشون بوده واحتياج داشتن رو ديدم كه بهشون تعلق نگرفته اما بالعكس كسي كه هيچ احتياجي نداشته چرا! رو چه حسابي سبد كالارو تقسيم كردن ما نفهميديم هرروز يه چيزي شنيديم!
Niva
Niva
٩٢/١١/١٩
٠
١
آره بابا به ما که تعلق نگرفت.. از اون ور من چنیدم به کسایی تعلق گرفته که آدم چاخ در میاره.... به نزرم اصن جالب نبود.. نه میزانچ نه نوع دادن و طرقه چامل چدن افراد
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/١١/١٩
٠
٠
معلم : دویدم دویدی دوید مال چه زمانیه؟؟؟؟ دانش آموز: مال وقتیکه سبد کالا توضیع می کنن :)))))
h.naderi
h.naderi
٩٢/١١/٢٠
٢
٠
* توزیع ... مجید جان :))
Niva
Niva
٩٢/١١/١٩
٠
١
آره کارگر خونه ما بهچ تعلق نگرفته بنده خدا..... تازچم به نزرم بیچتر حق افراد زایع چد تا عدالت برقرار بچه...
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١١/١٩
١
٣
سلام ... کارگران خانه ما که دو روز است تعطیل کردند دارند سبدهایشان را میگیرند / راننده ها هم گرفتن امروز نتونستم سر قرارم بروم راننده نداشتم / باغبانمان هم گرفته خیلی هم خوشحال بود/ آشپز جدیدمان چون تازه عروسی کرده هنوز کارتش را تفکیک نکرده نتوانسته بگیره ولی قرار شد کارت من را بگیرد و کالا را دریافت نماید
عاطفه مزرعی
عاطفه مزرعی
٩٢/١١/١٩
١
٠
آقای r_roshnavand شما چقد پولدارین! خدمتکار و رارنده و آشپزو..!! پارتی بازی کنین واسه مام سبد کالارو ردیف کنین دیگه!! :)))
dr.maRYam
dr.maRYam
٩٢/١١/١٩
٤
٠
سلام جناب روشنوند. من میتونم یک لیست به شما بدم ازکسانی که شامل طرح نشده اند و کسانی هستند که بیشتر نیاز به طرح دارندو واقعا این طرح میتونست براشون کمک باشه از پیرمردی که دکه روزنامه داره و من ازش خراسان میگیرم تا مستخدم مدرسه کنارخونمون. همین بی نظمی از اشکالات طرح نیست به نظر شما؟خیلیها در ماه توان خرید برنج وگوشت ندارن، چرا همچین افرادی سبد دریافت نکردن و با حسرت به این صف ها نگاه کنند.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١١/١٩
١
٣
سلام ... به عنوان فردی که درگیر این طرح هستم و کارم فروشگاه داری است باید عرض نمایم طرح عالی است مشکل دولت نیست مشکل خودمان هستیم که روز اول میخواهیم کالا را بگیریم تا حالا چون پول توی حساب میریخته اند اهمیت برایمان نداشت که هر روز شماره کارتمان را تغییر دهیم یا با دفترچه بانکی یارانه بگیریم /// خوبی طرح این است که قیمت مواد غذایی کاهش یافت و از طرفی خریدهای دیگر رونق گرفت//
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/١١/١٩
١
٠
بله طرح خوب بود!چونکه تمام جنسایی که روی دست دوستان مونده بود به مردم با احترام تحویل داده شد!
h.naderi
h.naderi
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
اینکه فرهنگ مردم هم پایین هست بحثی نیست. بحث این است که چرا دولت به کسانی سبد کالا داده است که نیازی نداشته اند و در مقابل درست در شب توزیع عده زیادی از کارگران رو از لیست دریافت حذف می کند؟ چرا به نماینده های مجلس سبد کالا تعلق بگیرد ولی به کارگری که 600 هزار تومان درآمد ماهیانه دارد تعلق نگیرد؟ ... این «تدبیر» فن سالاران دولت با آن همه ادعا بود؟ ... ضعف اجرایی دولت آقای روحانی آنقدر واضح است که خودشان مجبور شدند از مردم به خاطر گندی که زده اند عذرخواهی کنند.
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١١/٢١
٠
٠
سلام جنابعالی هم مثل اون بنده خدایی هستی که میگفت جای خانه ما گوجه ارزان است...خب آشپز و باغبون و کی و کی شما گرفتن دلیل نمیشه که تمام قشر ضعیف سبد کالا گرفته باشن...!!!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٢/١١/١٩
٠
٠
سلام برای همین سبدکالا وچگونگی گرفتنش شعری فرستاده ام ملاحظه فرمائید.
عاطفه مزرعی
عاطفه مزرعی
٩٢/١١/١٩
٣
١
این چه وضعیه؟؟ به نظرم یه جور توحین هست اما غیرمستقیم!! نمیدونم حقیقت داره یا نوچ ولی شنیدم تو صف سبد کالا ملت رنج ها کشیدن.یا همین رایگان شدن سینما...چی بود آخه......... :((( توحین نکنین به ملت آقایون... ب جای سبد کالا و رایگان کردن سینما قیمتارو بیارین پایین!! نمیشه واقعا؟! حالا همه اینا به کنار..چرا به کارگرا سبد کالا نمیدن؟؟!! من دیگه حرفی ندارم:l
dr.maRYam
dr.maRYam
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
از رنج هایی که مردم کشیدن، صف های طولانی تو این سرما، مردن دونفر و دعوای شدیدی که تو شهر... رخ داده.
عاطفه مزرعی
عاطفه مزرعی
٩٢/١١/١٩
٠
٠
شایدم به قول دوستان دفعات بعدی بهتر شه توزیع سبد کالا..ایشالله! منکه ترجیح میدم سبد کالام صورتی باشه،یا آبــــــی :)))
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١١/١٩
٣
١
رهبـــــر معظـــــــم انقــــلاب : بایــــد به دولـــــت فرصـــــت داد ....
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/١١/٢٠
٢
٠
درسته...
Niva
Niva
٩٢/١١/٢٠
١
٠
بنده هم موافقم :)
h.naderi
h.naderi
٩٢/١١/٢٠
١
١
صحبت حضرت آقا در زمینه دیپلماسی بوده است که مشخص شدن نتایجش زمان می برد ... ولی نه در زمینه بدیهی ترین چیز ها! جناب روحانی که مدعی تدبیر بودند متوجه نشدند که قبل از توزیع سبد کالا حداقل آمار درست از وضعیت مردم باید بدست بیاورند؟ این که زمانبر نیست. ما به مدیرانی که 30 سال در این مملکت مدیر بوده اند ولی هنوز الفبای کار اجرایی را نمی دانند چه فرصتی بدهیم؟
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١١/٢٠
٢
٠
درسته که مالِ دیپلماسی بوده اما میشه تعمیم داد به این کار هم!! و اینکه مشکل جامعه ی ما عدمِ وحدتِ! من صحبتم با شما نیس جناب نادری کلی میگم، اما بهتره به جای اینکه دنبال نقطه ضعف ها و خرابی ها باشیم به فکرحفظ وحدت و پشتیبانی از رئیس جمهورمون باشیم !! باید به دولا فرصت داد! 8 سال تحمل کردیم عدم موفقیت در مدیریت رو ! حالا از یه دولت چند ماهه چه انتظاری هس؟! اگر کاستی وجود داره رفع میشه :)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٢/١١/١٩
٠
٠
راستش باجناقم ساعت 5:30صبح آمددنبالم رفتیم صف.هوا بس ناجوانمردانه سرد بود.مردم بخصوص مسن ترهاوایضاخانمهابیش ازسه ساعت حرکات موزون داشتنداز سرما.توزیع از9صبح بود روی یک کاغذنوشته وچسبانده بودند.بعضی بنده های خدا وقتی نوبتشون شدبهشون گفتندکارتهائیکه تازه گرفته یاتعویض کرده اند تایکماه فعال نمیشه.خب اینو میتونستندمثل ساعت توزیع روی دیواراطلاع رسانی کنند.ازاین دست اشکالات زیاد بود.
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/١٩
٤
١
طرح مسخره ای بود
dr.maRYam
dr.maRYam
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
مختصر و مفید! :)
j_mousavi
j_mousavi
٩٢/١١/١٩
٠
٠
طرح فی نفسه خوب اما اجرای آن ضعیف
janbarkaf
janbarkaf
٩٢/١١/١٩
٠
٠
کاااااااااااااااملا موافقم .... ضعفش هم همین بود که اصلا به اونایی که باید تعلق بگیره نگرفته اما به اونایی ک نیاز چندانی نداشتن تعلق گرفته ... در اصل برای اجرا و نظارت این طرح کم کاری شده ... که فک میکنم چون اولین بار بود اینقد تبعیض به چشم میخورد ... وااااای به حال دفعات بعد...
م-نص
م-نص
٩٢/١١/١٩
٠
٠
من که توی انجمن های قبلی کلی از این طرح انتقاد کردم.الان خستم فردا میام بازم میگم..............کلا طرح داغون و زشتی بود..........کلی اتو دست کشورهای غربی داد
s_kiani
s_kiani
٩٢/١١/١٩
١
٠
رزق ما را زازل داد رضا / کدملی,سبد کالاچیست؟!؟ / نان خور حضرت سلطان هستیم / احتیاجی ب سبدکالا نیست…
h.naderi
h.naderi
٩٢/١١/٢٠
١
٠
ایول!
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
منم کاملا موافقم :)
MILAD
MILAD
٩٢/١١/١٩
٠
٠
طرح خوبی بود اما ای کاش اجناسش کیفیت بهتری میداشت. میتونستن برنج ایرانی که دست کشاورزا مونده رو بجای برنج هندی توزیع کنند.یا بجای 2 مرغ منجمد 1 مرغ غیر منحمد میدادن .
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
شما تاريخاي روشو نگاه كن/ همه مال قبلا هست/تو انبار بوده اينا
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
ای بابا از اون موقع میگم همتا که مخالف بود چی شد نظرش عوض شد؟ برادر عکس کاربریت بدجوری شبیه عکس یکی دیگه ست!
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/١١/١٩
٠
٠
طرح خوبه و ادامه دار/ اگه يارانه بدن با وارد شدن پول به چرخه تورم ميره بالا و شما با همون پول اون كالا رو نميتوني بخري در حالي كه اين كار موجب پايين اومدن قيمت ها هم ميشه/ ولي اشكال زياد داره و منكر اين نيستم مثل كم بودن محل هاي توضيع و نوع توضيع
dr.maRYam
dr.maRYam
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
این طرح جایگزین یارانه ها نیست.
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
منظورم اينه كه اگه همين پولو به يارانه اضاف كنن/ تورم ميشه
Paeez
Paeez
٩٢/١١/١٩
٣
١
به نظر من نحوه توزیع و انتخاب خوب نبوده! همونو تو حساب واریز می کردن مردم مدیریت مصرف بلدن !این همهمه و این نوع صف های ناخوشایند پیش نمیومد!
sherlok
sherlok
٩٢/١١/١٩
٠
٠
منم همینو میخاستم بگم. درود بر شما.
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/١١/٢٠
١
٠
تورم پيش مياد اون جوري/ خرج خودشون نميكنن
h.naderi
h.naderi
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
توزیع کالا از روش نقدی بهتر هست ولی اینقدر ضعف اجرایی داشت که باعث شد همه خوبی هاش بره زیر سؤال
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١١/٢١
٠
٠
سلام...نه پاییز جان یارو سرپرست خانوار خیر سرش ولی معتاد هر ماه پول جنسش جوره با این کا میره همه شو شیشه میخره دود مینکه میرفست هوا...!!!
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/١٩
٠
٠
فقط می تونم بگم که طرحی بود که زیاد روش فکر نشده بود و به درستی هم اجرا نشد که نشون از بی تجربگی دولت می داد!البته باید اذعان رئیس دولت به این اشتباه رو هم دید که شاید کمتر این کار برایمان اشنا بود!!!
v-qavam
v-qavam
٩٢/١١/١٩
١
٠
آخه یه چیزی که بود توی بعضی خانواده ها این پول های یارانه صرف چیزهایی میشد که نباید میشد اما اینطوری حداقل یه گوشت و برنجی به تن بچه ها میرسه...البته ظاهرا این جدا از یارانه هاست...البته واقعا کم لطفی کردن و باید کارگر ها و ... در اولویت حتی قرار میدادن نه این که حذفشون کنن:(
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/١١/٢٠
١
٠
حذف نكردن كه/تو دوره هاي بعدي
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
به نظر من هم باید کارگرها و مناطق رو تو اولویت قرار بدهند و دوره های بعدی قشر متوسط جامعه رو مگه قشر محروم چه گناهی کردن که همیشه در اقلیت قرار میگیرند
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
نحوه توزیع اصلا به نظرم درست نبود به نظرم میتونستن همون مبلغ رو یا بیشتر به صورت کارت با حقوق یا حتی یارانه افراد به حساب سرپرست خانوار میریختن تا خودشون بتونن مدیریت کنند .....یادم میاد یه دوره هم امتحان کردند و خوب هم بود که بصورت بن کالایی به حساب میریختن هم راحت بود و هم این همه هرج و مرج نمیشد ........نمیدونم چرا باید همیشه واسه بدست آوردن همه چی آنقدر سختی بکشیم و گاهی اوقات بعضی حرمتها هم شکسته بشه.....من کلا موافق اینجور صفها نیستم ....یه دلیل دیگه اینکه مخالفم اینه که به بعضی از خانواده هایی که واقعا نیاز دارند هم تعلق نمیگیره و این به نظر عدالت نیسن دیگه :((
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/١١/٢٠
١
٠
اون جوري نميشه كه/ تورم زياد ميشه/ همين يارانه هارو فكر كردين خرج خودشون ميكنن؟
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
من کی گفتن یارانه ها رو خرج خودشون میکنن مردم که شما اینجور برداشت کردین اونوقت......الان که بصورت معطل کردن مردم و هدر دادن انرژی به مردم سبد کالا میدن تورم کم شده آیا؟!منظورم اینه که همون پول داده بشه شاید یکی برنج نخواد بخوادچایی بخره ....مهمین
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
*همین
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
خیلی بی حساب همه چی اتفاق افتاد....و تقسیمش هم اصلا عادلانه و درست نبود و کاملا شانسی تقسیم شد....از این کارای بدون برنامه و فکر بدم میاد!
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
اصن هم تدبیر بود هم امید!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١١/٢٠
١
٢
کورش داریم به دنیا میگیم که ما برتریم.....در حالی که ما فقط یه مشت گدا پروریم
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١١/٢١
٠
٠
سلام حلالت
arash_gholizade
arash_gholizade
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
آره منم دیدم اونی که حقشه بهش سبد کالا ندادن، انشاا... که بتونن به خوبی اجراش کنن و حق کسی ضایع نشه
Niva
Niva
٩٢/١١/٢٠
٢
١
والا پارسال احمدی نژاد نفری 80 عیدی داد.. کلی داد و بیداد کردن که چرا پول نقد دادی دست مردم... یعنی ملت اینقدر عقل ندارن که چیزی رو که لازم دارن خودچون بخرن؟؟؟ تازه اونجوری عادلانه تر بود به همه هم رسید... ولی این دفعه که عدالتی نبود .. تا ببینیم اچکالات رو واسه دفعات بعد اصلاح میکنن یا نه .
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
وقتی تو سبد کالا بان برنج خارجی بدن یعنی چی؟تولید ملی پس چی؟عدالت هم که ما ندیدیم اگه شما دیدین خاب دیدین
dr.maRYam
dr.maRYam
٩٢/١١/٢٠
١
٠
این ادعای خود دولت بود که تو صد روز همه چی ارزون میشه، کلید حل مشکلات رو داره، این بود تدبیر؟
h.naderi
h.naderi
٩٢/١١/٢٠
١
٠
به هر حال ما داریم در «دولت راستگویان» تنفس می کنیم!
Niva
Niva
٩٢/١١/٢٠
١
٠
:) دولت عدالت محور و راستگو
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/١١/٢٠
٢
١
طرحش ب صورت کلی خوب هستش. اما خوب 1 : اگر تعداد فروش گاه ها رو بیشتر می کردن بهتر بود. 2: به جای برنج هندی !!!! برنج ایرانی تحویل می دادن.3 : به تعداد هر نفر خانواده سبدی تعلق می گرفت. خانواده 6 نفری با خانواده 2 نفری مساوری نیست. با ادامه این طرح موافقم در صورتی ک اصلاحاتی در اون انجام شه.
h.naderi
h.naderi
٩٢/١١/٢٠
٣
٠
و از همه مهم تر شناسایی دقیق افراد نیازمند از غیر نیازمند هست. مثلا الان به من تعلق گرفته ولی به کسی که داره دستشویی های ساختمون محل کارمون رو تمیز می کنه و بنده خدا محتاج نون شبش هست تعلق نگرفته
khan
khan
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
به نظر من این طرح از بن و ریشه غلطه...
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
به نظر من این طرح کاملا بدون برنامه ریزی بود و فقط قصدشون این بود که یه کاری کرده باشن ... این طرح به هیچ وجه جالب نبود
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
قیقا! فقط می خواستن بگن " مویم بلدوم"!
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
*دقیقا
hamta
hamta
٩٢/١١/٢١
٠
٠
آفرین...
علی
علی
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
دادن پول نقد به مردم باعث تورم میشه یکم اقتصاد یاد بگیرین بعد اظهار فضل کنید
khan
khan
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
آقای اقتصاد دان!!! کسی اظهار فضل نکرد... فقط یه کسی به نام علی به جمیع دوستان توهین کرد... شما هم که اقتصاد میدونی نظرتو بگو مستفیض شیم....
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
ردم رو تو صف های کیلومتری به جون هم انداختن چی؟ باعث ضعف فرهنگ نمیشه؟
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
* مردم
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
اگه بشه که بتونیم باهم بدون اهانت کردن صحبت کنیم چه خوب میشه واقعا...بعدم هرکسی یه نظری داره چه اشکالی داره که بیان کنه بعد بقیه اصلاحش کنند تا به یه نتیجه برسیم نه اینکه سواد و دانشمون رو به رخ هم بکشیم .......شمام نظرتون رو بگین
احمدرضا
احمدرضا
٩٢/١١/٢٠
٢
٠
راستش حوصلم نیومد همه کامنت های قبلی را بخونم. اما چند نکته: 1-اینکه گاهی اقشار هدف، جا می مونن رو کاملا قبول دارم، اما اینکه شروع کننده بحث این داستان رو به «تدبیر» دولت ربط بده، غیرمنصفانه و دور از حقیقته؛ دلیل، ضعف سیستم جمع آوری آمار و اطلاعات در مملکت ماست که توی همه موضوعات دیگه هم دیده میشه. شما چطور توقع داری وقتی کارفرمایی با کارگرش حتی قرارداد نمی بنده، دولت اون کارگر رو شناسایی کنه؟؟! 2-به نظرم اصل حرف نگارنده مشکل دارد؛ کسی از اجرای هدفمندی در دولت قبل شاکی نبود، اگر پیگیر اخبار می بودید متوجه می شدید که حرف همه این بود که پرداخت نقدی باعث تورم بیش از حد می شود؛ اما رئیس محترم دولت زیربار نمی رفت و شد آنچه شد و کاغذ پاره ها کار دست ملت داد! در عوض طرح جایگزینی مثل سبد کالا، همینطور که نشون داد، حداقل نتیجه تورمی نداشت. 3-اگر ذره ای کار اجرایی کرده باشید، متوجه می شوید چقد سخت است آن هم در بعد ملی؛ در ضمن رئیس جمهور آن قدر شجاعت داشت که از ضعف در اجرا، جلوی دوربین زنده از مردم عذرخواهی کند. در انتها، نویسنده محترم را به واقع نگری و نقد منصفانه دعوت می کنم. یا حق
غریبه
غریبه
٩٢/١١/٢٠
١
١
اگر این نشانه ضعف تدبیر نیست پس چیه؟! در ضمن اشتباهاتی در این حد رو به گردن سیستم آمار انداختن فقط توجیه کوتاهیه!
khan
khan
٩٢/١١/٢٠
١
١
سبد کالا حق السکوته... تا از اون آرمانی که واسش دولت قبل جنگید(انژی هسته ای) کوتاه بیایم... واقعا دولتی ها به چه استنادی میگن که فشار تحریمها ما رو پای میز مذاکره نبرد؟ به چه دلیل میگن که ما انرژی هسته ای مون رو نبخشیدیم؟؟؟ با این امتیازهای ناجوری که به غرب دادن باید هم با سبد کالا مردم رو ساکت کن...
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
چیزایی که با مذاکره بدست اومد (اگر هم راست باشه) در برابر چیزایی که از دست دایدم هیچه!
khan
khan
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
منظورتون اون چندرغاز پوله؟... اصلن چندرغاز هم نه... خیلی مهم... دیگه چی؟... تحریمها که علی الحساب هست جز تعداد خیلی کمی ازشون... بعدشم شما واقعا این چیزایی رو که از دست دادیم هیچ می دونید؟؟؟؟؟
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
اشتباه فهمیدین! منظورم اینه که ما عملا تو مذاکرات هیچی بدست نیاوردیم! و خیلی چیزا رو از دست دادیم!
khan
khan
٩٢/١١/٢١
٠
٠
آها... پس با من موافقید... ببخشید اشتباه برداشت کردم...
mahshid2
mahshid2
٩٢/١١/٢٠
٢
٠
والا من از این چیزا خبر ندارم .... فقط میدونم کار بدی کردن همین !!! سوال بعدی لطفا =)
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
١
١
آی گفتی...صاحبخونه سبدکالا رو می گیره و مستاجر نه! یعنی آبروی چندین وچندساله آدم تو این صف ها میره...مثه اون دورانی بود که مردم برا نفت و...صف می کشیدن....
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
١
٠
می گن ایران از هند طلب داشته هند بجای طلبش برنج داده!!! تازه یکی از آشناهامون می گه نمی دونم مرغ یا روغنش تاریخش مال فروردین 92 بوده!
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
لا اقل باید زمان و مدت پخشش روبیشتر می کردن!!
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
١
٠
کلید مشکل و دادن بهت گم نکنی سر به هوای من!
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
١
٠
رایگان شدن سینما که فاجعه بود!! یعنی خودش یه جور فیلم کمدی بود!
MONA-R
MONA-R
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
چی هست این سبد کالا اصن؟؟؟؟؟؟؟؟خخخخخخخ
MONA-R
MONA-R
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
ولی راس میگین! به یه عده که حقشون بود ندادن بعد به عده که هیچ احتیاجی ندارن و کلفتشونو میفرستن که سبد کالا رو تحویل بگیره، دادن!!!!! واقعا ناحقیه!
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٢٠
١
٠
اقا مردم میگن سیبد نمیدن..............میریزن تو پلاستیک:))
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٢٠
٣
٢
اقا کشور تازه داشت متمدن می شد......اون صف های جلوی مغازه ها و فروشگاهها داشت ازبین میرفت و در حقیقت از بین هم رفته بود..............بعد دوباره دولت جدید اون صف ها رو راه انداخت.............نمی دونم تا حالا از جلوی مکانهایی که سبد کالا میدن رد شدین یا نه؟؟؟؟؟؟؟چند روز پیش که از جلویی یکی از این مکانها رد شدم از دور یک کوچولو از مشکلاتش رو دیدم..............اول از همه ترافیک سنگین جلوی سبد کالا دهی ها که برای کنترل ترافیک چند مامور پلیس گذاشته شده بود،که همین وجود مامورین پلیس در جلوی هر کدام از مکانها باعث کمبود نیرو در دیگر نقاط شهر شده...............کندی ترافیکی که باعث ضعف در خدمات شهری میشود(چند تا از این مکانهای سبد کالا بده نزدیک بیمارستانها هستند که موجب بروز مشکلاتی میشود)................یکی دیگه از مشکلاتش وجه زشت و ناپسندی است که این مکانها دارند.........هر بار که ادم رد میشه فکر میکنه دعوایی چیزی شده..........از دیگر مشکلات درگیری های مردم سر نوبت است.............مشکل بعدی از کار افتادن مردم برای دریافت سبد کالاست که موجب کاهش قدرت اقتصادی کشور میشود که مخالف شعارهای دولت است.............از طرف دیگر اتویی است که دست کشورهای بیگانه میدهیم و انها توسط این اتوها بر ضد ایران تبلیغ میکنند
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
مسخره خاص و عام شدیم! :(((
hamta
hamta
٩٢/١١/٢١
٠
٠
کاملا....
a_naik
a_naik
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
واقعا نا عادلانه بود به پیر مردی که باید تعلق می گرفت ولی نگرفت وبه.............
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
نميدونم (ه_ه) بايد برنامه ها طوري اجرا ميشد كه شان وجايگاه اصلي مردم فراموش نشه.... و اينطور تحقير نشن... ديگه خود مسئولين هم اعتراف كردن برنامه هاشون در رابطه با سبد كالا كمي شتاب زده بوده وتدابير لازم اتخاذ نشده.... انشاالله كه در دوره هاي بعد چنين مشكلي پيش نياد.... ناهماهنگي ها و نابساماني هاي موجود هم تصحيح بشه... نيازمنداي واقعي شناسايي بشن.... در تهيه وتوزيع سبدي كه قراره دردي رو دوا كنه دقت بيشتري بشه...
من
من
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
اونروز پیرمردی رو دیدم که از فرط لاغری و ضعف شانه تخم مرغی و پلاستیکی از خرت و پرت رو به زحمت میکشید و تلو تلو میخورد.خدا کنه بتونه برسه خونه.!!!!!!
شاهدخت
شاهدخت
٩٢/١١/٢٠
٢
٠
اصن فردای روز مذاکره فک کنم 19 تا شرکت ایرانی تحریم شدن درحالی که یکی از بندهای توافق این بود که تحریم جدیدی علیه ایران اعمال نشه و یکی دیگه اش هم این بود که اگر یه طرف از توافق نامه سرپیچی کرد خودبه خود همه چی لغوه! اون وقت طرف ایرانی چه کرد؟ اسم کار خودشو گذاشت موفقیت بزرگ!!!
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
با سلام یک مطلب اینکه : در این دولت می توانستند این کار رابا دقت ونظر بیشتر انجام دهند اما چون خواستند که کاری کرده باشند این عمل نسنجیده را انجام دادند. که مشکلاتی را داشت 1-اینکه دولت میتوانست هزینه ی این سبد کالارا به صورت اعتبار به سرپرستان خانوار ها عرضه کند و هموطنان ما با این اعتبار حتی کم از فروشگاه های مشخص شده مایحتاجی را که نیاز دارند را خریداری کنند نه این که هشت کیلو برنج نامرغوب هندی ومرغ یخی بدهند ،؛ والا کسی هم که نداشته باشد میگه خوبش رابخرم اما کم بخرم. 2- برای من جای بسیار تعجب است که این سبد کالا به اقشار ضعیف و کم برخوردار جامع تعلق نگرفت 3-نحوه ی توزیع این سبد بسیار بد بود تقریبا شبیه به موسسات خیریه که خانواده های تحت پوشش خود فراخوان دریافت کالا میزنند. در کل روحانی با این کارت مچکریممان را پس خواهیم گرفت
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٢/١١/٢١
١
٠
یارانه که می ریختن پشت سرش اون همه تورم شد و همه چی میرفت بالا. چیپس 250 و 500 تومن بود الان شده 1500 تومن!... سبد کالا باعث میشه حداقل قیمت های خوراکِ مردم بالا نره اون هم دمِ عیدی.مثلا پروما هی اس میده که مثله اینکه خوراکیهاش تخفیف خورده. سبد کالا الان به همه تعلق میگیره.
نسیم
نسیم
٩٢/١١/٢١
٠
٠
مطمئنید به همه تعلق می‌گیره؟ یارانه به هر نفری ۴۰ تومن می‌دادن، اما سبد کالا رو به هر نفر از اعضای خانواده نمی‌دن!! یک خانواده ۵ نفره یک کیسه برنج می‌گیره، یک خانواده دو نفره هم یک کیسه!!
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٢/١١/٢١
٢
٠
آره اطلاع دادن که به همه تعلق میگیره. درسته نسیم جان اینی که میگی خلاءِ این کاره، که امیدوارم برای دفعه ی بعد برطرف بشه :)
hamta
hamta
٩٢/١١/٢١
١
٠
طرح خوبی بود برای بار کردن جنسای مونده ته انبار ها به مردم.... واقعا عزت ملی که می گفتین همین بود؟؟؟
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١١/٢١
٣
٠
حداقل شهامت و فرهنگِ معذرت خواهی کردن رو داشتن :)
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١١/٢١
٢
٠
سلام...خلایق هرچه لایق به نظر بنده هر کس دیگه هم بیاد وضع همینه
سلما
سلما
٩٢/١١/٢١
٢
٠
چرا بجای این سبد بقول خودشون کالا پولشو برای مردم واریز نکردن ؟ این همه بگیر و ببند و صف و زد و خورد هم نداشت ضمن اینکه چرا ب ی عده که وضعشون خوبه تعلق گرفته ب ی عده نه دولت تدبیرهههههههههههههههههههه دیگه
MONA-R
MONA-R
٩٢/١١/٢١
٠
١
راس میگین! اینم حرفی! شما باید مسئول این پروژه میشدین والا :)
ملکوتی
ملکوتی
٩٢/١١/٢١
٢
٠
اولا زیاد شدن نقدینگی بین مردم باعث افزایش تورم میشه دوما این سبد کالایی که به کارمندان میدن در واقع همون مبلغیه که طبق قانون به عنوان مازاد بر تورم باید به کارمندان داده بشه اما چون می خواستن نقدینگی کم بشه به صورت غیر نقدی دادن
bahareh22
bahareh22
٩٢/١١/٢١
٠
٠
به نظر من نباید کیفیت رو فدای کمیت میکردن و در مرحله ی اول باید از قشر ضعیف تر جامعه شروع میشد و این صف های طولانی ممکنه جایگاه ایران رو در نگاه سایر کشورها خراب بکنه که مردم ایران به خاطر چند قلم کالای بی کیفیت حاضرن در صف های طولانی بایستن.
nika
nika
٩٢/١١/٢١
٠
٠
به نظر من اولویت اول باید با کارگران واقشار ضعیف جامعه باشه چون اونا بیشتر احتیاج دارن بعد هم اولویت با اقشار دیگه (کارمندان-ازاد-روستاییان)
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
اقا چرا به خانواده دو نفره به اندازه یک خانواده 5 نفره سبد میدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ایا این عدالته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ایا این تدبیره(حیف اقا گفتن فعلا مدارا کنید و چیزی نگویید هنوز اولای کار دولته،منم به فرمان اقا گوش میکنم و فعلا چیزی نمیگویم)