خانه انجمن مقاومت اقتصادی چگونه و چه طور؟!
٦١٥
٦٧
a_tayebii

مقاومت اقتصادی چگونه و چه طور؟!

مقاومت اقتصادی چگونه و چه طور؟!

این همه میگن مقاومت اقتصادی یعنی چی؟؟

باید یه فکری کردپس، چه طورکار اقتصادی کنیم؟

مثلا من میگم از دورریختنی ها چیزی بسازیم

٩٢/١١/١٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
٩٢/١١/١٥
٠
٠
همون ریاضت اقتصادی دیگه
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
به نوعی میشه گفت آره
م-نص
م-نص
٩٢/١١/١٥
٠
٠
عزیزم مقاومت اقتصادی مثل زمانیه که ادم خیلی گلاب به روتون داره............مقاومت می کنه،مقاومت میکنه و همین جور مقاوت میکنه.................هیچی دیگه یا میترکه یا ابروش میره...................مقاومت اقتصادی یعنی مقاومت می کنی مقاومت میکنی................یا می ترکی و میمیری...........یا بدبخت میشی ابروت میره
M_BARF
M_BARF
٩٢/١١/١٥
٠
٠
خخخخخخخخخخ
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
از شما این تفکرات بعیده
م-نص
م-نص
٩٢/١١/١٥
٠
٠
اقا مقاومت اقتصادی خارج از شوخی یعنی کم کردن خرجای الکمی و به جاش سرمایه گذاری کردن...........(نه اینکه بره پولاش و بذاره توی بانک)مثلا یکی که ماشین اضافه داره تو خونش ماشین و بده یکی بره باهاش کار کنه هم در امد برای شخص میشه هم یک نفر رو سرکار گذاشته................یا مثلا در بورس سرمایه گذاری کنه.............یا مغازه بزنه و اجاره بده........و خیلی کارهای دیگه
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
آفرین داری بهتر میشی
javad agha
javad agha
٩٢/١١/١٥
٠
٠
...!!!
neyosha
neyosha
٩٢/١١/١٥
٠
٠
ارررررررررررررررررررررررره: یادتون رفت..........)))
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
بیییییشتر بفکری یادت میاد
s_nayeb
s_nayeb
٩٢/١١/١٥
٠
٠
با سلام خدمت دوست عزیزم tayebii. مطلب فوق العاده مهم رو مطرح کردی. اقتصاد مقاومتی از نظر من یعنی کار جهادی. ما هرکجا کار جهادی انجام دادیم به بهترین موفقیت ها دست پیدا کردیم مثل هشت سال دفاع مقدس یا مثلا دستیابی به انرژی هسته ای. به قول رهبر باید به نیروی داخلی اعتماد کرد ،باید کار مضاعف و مفید کرد. به نظر من اقتصاد مقاومتی نتیجهش میشه شکوفایی اقتصاد. به شرطی که به بهترین نحو شرایط رو مدیریت کنیم.
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
حالا اینا که گفتی رو دوباره میخواییم انجام بدیم اما در سطح کوچیکتر و توسط خودمون حالا وقت عملکردهای جدید تره متناسب با تحریمها
سلما
سلما
٩٢/١١/١٥
١
٠
آقا مقاومت اقتصادی دیگه چیه ؟ ما ک مقاومت نکرده زیر ای ناقتصاد پنچر شدیم ....دولت تدبیرو امیدم ک امید هیچیییییییییییییییییییییی....
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
خب همیشه شرایط اونطور که میخواییم نمیشه ولی حالا ما خودمون میخواییم نظر بدیم تا به نتیجه برسیم
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/١٥
٠
٠
خیـــــــــــــــــــلی کارا میشه کرد! حالا بر می گردم میگم!
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/١٥
٠
٠
هرچی با خودم بیشتر فکر کردم بیشتر به این نتیجه رسیدم که هیچ کاری از دستم بر نمیاد!!!
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
بیشتر از اینا باید فکر کرد خیلی کارا میشه کرد ..................
MILAD
MILAD
٩٢/١١/١٥
١
٠
الان اقتصاد ما توی جهان از اخر پنجمه، خیلی کار کنن سالی 5،6 رتبه میتونن برن بالا.این وظیفه دولته نه ما.از عهده ما خارجه
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١١/١٥
٠
٠
واقعا جای افتخار داره....این هم از دست آورد های ارزنده افق 20 ساله ماست....
hamta
hamta
٩٢/١١/١٥
١
٠
ه اتفاقا وظیفه ماس ...
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
آفرین اتفاقا وظیفه ی ماست مگه دولت کیه ؟ ما خودمون دولتیم ما پشتوانه ی دولتیم ما هم باید به دولت کمک کنیم بدون ما دولتا کاری نمیتونه دست تنها انجام بده خواهش میکنم اینجوری به قضیه فکر نکن
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٥
٠
٠
آقا اخيرا چقد سوالاي سخت سخت ميپرسين پاي اين انجمن (0_0) همين يه خط سوال قد يه سمينار حرف برا گفتن داره ...
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
آفرین پس بیا وسط تا سمینارشو هم بهم کمک کنی
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٥
٠
٠
اونم اقتصاد كه خرد وكلانش ماجرا ها داره...
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
ما از خوردش میخواییم شروع کنیم به کلان هم میرسیم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٦
٠
٠
بازار گرمي آيا (^_^)
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
..................
M_BARF
M_BARF
٩٢/١١/١٥
٠
٠
...............
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
٠
٠
از شما بعید بود
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
٠
٠
از شما انتظار بیشتری بود
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٥
٠
٠
سوال اول : اقتصاد مقاومتي در ايران به مفهومه استفاده حداكثري از توان داخلي ومقاومت در مقابل تحريم ها با ايجاد كمترين تنش وبحرانه... خلاصه جوري كه تزريقات ونشتي ها در سيستم اقتصادي در تعادل باشن (^_^)
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
آفرین بیشتر بازش کن
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٦
٠
٠
همين ديگه... راهكار هاي مختلف برا بي اثر كردن تحريم ها....واينكه اقتصاد مقاومتي زمينه سازه اقتصاد حماسي هستش...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٦
٠
٠
و اينكه ما در اقتصاد مقاومتي دنبال يه اقتصاد ايده آل هستيم... اقتصادي كه هم اسلامي باشه هم مارو به جايگاه اولي منطقه برسونه.... اقتصادي كه شامل كارآفريني ريسك پذيري و نو آوري باشه.... اينا فرموده هاي رهبر عزيزمون هست ها :)
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
بیشتر رو اجراییاتش برو
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٥
٠
٠
منظورتون از كار اقتصادي رو دقيقا نميدونم چيه؟؟ ولي اگر هدف حمايت از اقتصاد و حضور مثبت داشتن در جبهه مقاومت اقتصادي هست... ساده ترين كار، حمايت از توليد كنندگان داخلي هستش....آقا كالاي ايراني بخرين ....
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
آفرین این هم از بهترین کاراشه
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٥
٠
٠
درمورد قسمت سوم هم ميشه گفت زير مجموعه اصلاح الگوي مصرف هستش... باتوجه به اينكه الگوي مصرف ما به توليدات جهت ميده و هردو به سرمايه گذاري ها... با پيروي از الگوهاي صحيح مصرف ميتونيم تاثير بسزايي در سرمايه گذاري ها وحمايت از توليدات داخلي داشته باشيم و با واردات كمتر يه قدم موثر در اين زمينه برداريم (^_^)
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
آفرین پس آروم آروم داریم به حرفای چند سال پیش آقا میرسیم خوبه ادامه بده
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٦
٠
٠
مخلص كلام همينيه كه گفتم ديگه.... الگوي مصرف و تاثير آون در اقتصاد يك رابطه علت ومعلوليه... ما دقيقا در بطن ماجراييم... همه ي كاراي ما ناخودآگاه وجبرا در جهت چگونگي توليد توزيع وعرضه محصولات هست...
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
OOOOOOOOOOOOOOممممممممممم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٥
١
٠
خودكفايي كالا هاي اساسي خيلي مهمه (^_^) بايد حمايتمون از كشاورزا رو بيشتر وبيشتر كنيم :)
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
آره ولی چطوری؟ آیا خودت شروع کردی؟چطوری؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٦
٠
٠
هيـــــــــــع داغ دلمو تازه كردين :( مهمترين بخش هر كشوري قدرت و ظرفيت كشاورزي اون هست... اينجا چي؟؟؟ نميگم نيست ولي حمايت ها اونطور كه بايد باشه نيست...كشور ما با اين تنوع آب وهوايي... نيروي كاري جوان... بايد اونجايي كه باشه نيست.... شما خودت تصور كن.... چاي... مركبات.... خشكبار.... زعفران.... همش ماحصل دسترنج كشاورزاي زحمت كشمونه.... حالا ما چطور حقشون رو ادا ميكنيم.... نيست... مشكل از نبود صنايع تبديلي خوب... تبليغات وبازاريابي هاي صحيح... شخصا شاهد موندن و از بين رفتن محصولات كشاورزي خيلي از مردم زحمت كش بودم.... فاجعه ست.... تصور كنين صحنه اي رو كه چندين تن پياز يك كشاورز رو براي پر كردن يك گودال در مسير رفت وآمد ماشين آلات كشاورزي استفاده شده...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٦
٠
٠
نميدونم چه سياست هايي بايد اتخاذ بشه... مردم ما اگه خودشون ميخوان دست به كار بشن.... صنايع تكميلي... احداث واحد هاي مكمل مثلا دامداري و كشاورزي يه جا ميتونه شروع خوبي باشه (^_^)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٦
٠
٠
من در باغچه منزلمون در مورد كشت فلفل جات... سبزيجات...شلغمو اينا خودكفا شدم (^_^)..... مزاح كردم.... من سعي ميكنم برا حمايت از كشاورزامون.... محصول مورد نظرمو مستقيم از سر زمين وخود كشاورز تهيه كنم... حداقلش پول مفت ،و دست رنج كشاورز رو به دلال ها وواسطه ها كه نميدم (ه_ه)
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
عالیه شروع خوبی داشتی
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٥
٠
٠
ملت ما بيش از حد به نفتش وابسته شده....اگه بشه سياستي اتخاذ بشه كه اتكا مون به نفت ومحصولات نفتي كمتر بشه بهتر هست ...
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
این شد اقتصاد کلان حالا بنظرت باید چیکار کنیم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٦
٠
٠
نفت حكم يك كالاي استراتژيك رو داره...اوووم نميدونم... فكر ميكنم بايد وابستگي ما به نفت كم بشه...حرفي نيست، ظرفيتا ي توليدي مون رو در اين زمينه افزايش بديمم.... همزمان وابستگيمون رو هم به صادرات نفتي رو كاهش بديم... نميدونم اهل فنش بيان راهكارهاي جديد براي كسب درآمد از نفت ارائه بدن...سودشون رو از طريق كالا هاي واسطه زنده كنن...
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
آفریننننننننننن
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٥
١
٠
ميگم ما همين الگوي مصرفمون رو درست كنيم هنر كرديم... الباقي پيش كش :)
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
اگه همه دست به دست هم بدیم خیلی بیشتر از اینا میتونیم ماهم بخش مهمی از اون * همه *هستیم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/١٦
٠
٠
بله در اون كه شكي نيست (^_^)همه بايد اول از خودشون شروع كنن..
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
چطوری؟
hamta
hamta
٩٢/١١/١٥
٠
٠
به نظر من یک راه خیلی مفید اینه که گول تبلیغات کاذبو نخوریم و چیزی که واقعا نیاز نیستو نخریم... اجناس لوکس مثلا...
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
چطوری اینو فرهنگ سازی کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
hamta
hamta
٩٢/١١/١٦
٠
٠
شاید همین انجمن یه فرهنگ سازی هر چند کوچیک باشه.
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
٠
٠
چطوری بنظرت؟
e_najm
e_najm
٩٢/١١/١٦
١
٠
من همچین چیزا بلد نیستم
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
١
٠
باید مشارکت کنی چون میدونم ایرانو ،خودتو ،خانوادتو و خیلیای دیگه رو دوست داری و این کارا به طور مستقیم و غیر مستقیم تاثیر گذاره
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/١١/١٦
٠
٠
اگه همه دست به دست هم بدیم و همه صادقانه کار کنیم همه چی درست میشه :)
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٦
٠
٠
از خودت شروع کردی؟
A_K
A_K
٩٢/١١/١٧
٠
٠
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
مرسی منم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!