خانه انجمن مهمان نوازی به سبک مشهدی!
١٠٨٩
٧٨
mandana

مهمان نوازی به سبک مشهدی!

مهمان نوازی به سبک مشهدی!

همیشه دوست داشتم وقتی یک نفر مهمان می‌آید خانه‌مان و من هم می‌شوم مسئول کنارش نشستن و احوال پرسی؛ کار بلد باشم که با انجام آن به او خوش بگذرد و به واسطه آن من را دوست داشته باشد و خلاصه بگویند فلانی خیلی آدم خوش مشرب و مهمان نوازی است.

مثلا همین پسر دایی من؛ همین که می‌روی خانه‌اش تا مامانش برایت چای بیاورد می‌آید کنارت می‌نشیند و چند تا جک برایت می‌گوید که زمین را گاز می‌گیری! بعد من وقتی مهمان می‌آید مثل هویج می‌نشینم کنارش و می‌پرسم خب دیگه چطورید؟! و طرف هم بعضی وقت‌ها دیگر خسته می‌شود جواب بدهد و فقط می‌گوید: اِی...

راهکار شما در برخورد با مهمان‌ها چیست؟!

٩٢/١١/٠٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
admincheh
admincheh
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
به نظر من بستگی به ادمش داره!مثلن یه جا رفتیم هنوز ننشسته بودیم برای داداشم شلوار ورزشی آوردن خخخ
M_BARF
M_BARF
٩٢/١١/٠٥
١
٠
جان مــــــــا !!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
minoo_N
minoo_N
٩٢/١١/٠٥
٢
٠
خخخخخخخخخخخ دختر نداچتن یه وخ خخخخخخخخخخ میخواستن داماد تور کنن خخخخخخخخخخخخ
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٠٥
٤
٠
دو حالت داره.................یا شما وقتی میرین جایی سه چار روز رو اعصاب صاحب خونه پیاده روی میکنید.................یا خیلی زود میرین که بنده خدا به هر نحوی که شده می خواد نگهتون داره................حالت سوم هم ممکنه:که داداشتون خیلی زلزله تشریف دارند(چی ؟؟شد سه حالت!!شد که شد،به من چه که شد:)) )
علیرضا
علیرضا
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
:)))
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
خخخخخ
admincheh
admincheh
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
بعضی وقتام آدم می ره مهمونی صاحبخونه از اول تا آخرش تو اشپزخونه اس خو کلن نمی بینیمش خخخ
minoo_N
minoo_N
٩٢/١١/٠٥
١
٠
اینجور وقتا میگن ....>>> بیا بچین اومدیم خودتو ببینیم خخخ
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٩
٠
٠
مینو خانوم چی نکته سنجند خخخخخخخخ دی این سن و سال اونم !! نیوا خانوم تبریکات :دیییییییییییییییی
javad agha
javad agha
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
منم با ادمینچه بانو موافقم شدید آرررررررررررره:)))
mohadese.v
mohadese.v
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
من فقط پذیرایی میکنم....و کلا کم حرف هستم....
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٥
١
٠
من تا مهمون میاد خونمون بهش میگم پاشو یه سرویس چایی بیار دور همی بزنییم شاد شیم!!!!
sh_shahraieni
sh_shahraieni
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
ههه ای ول
s_a
s_a
٩٢/١١/٠٥
١
٠
هعععععععععععععععی خواهر که ندارم، پذیرایی همش با منه دیگه! آخه معمولا داداشم مهمونیا رو میپیچونه! من بدبختم از اول تا آخر هی میرم و میام! البته اگه بچه کوچیک داشته باشن میبرمش اتاقم بهش عروسکی چیزی میدم ذوق کنه! خب مامان باباشم خوشحال میشن دیگه دو دیقه از دست گودزیلاشون راحت شدن :دی ////// کلا کم حرفم دیگه! :دی //////// واللا به نظرم بحثای اجتماعی اقتصادی اینا کنیم با مهمون، خوشش میاد! :)))))) توجه: سیاسی جیزززززززههههههه! :دی ///////////// بدم میاد تو این مهمونیا میپرسن ترم چندی، چند واحد داری و اینا! ایشششششششششش............ روشون بشه معدل همه ی ترما هم میپرسن!!!!!
saiideh70
saiideh70
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
این بحث سیایو پایه ام خراببببببببب
minoo_N
minoo_N
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
خخخخخخخخخخخخ خب حالا ترم چند هستی؟؟؟ خخخخخخخخخخخخخخخخخ
علیرضا
علیرضا
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
:خخخخخخخ به نکته خوبی اشاره کردید که از درس و اینا می پرسند :دی
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
چه رشته ای میخونی ....خخخخخخچندتا دوست پیدا کردی....کی کار پیدا میکنی......کی درست تموم میشه خخخخخخخخ
saiideh70
saiideh70
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
اول که بی برو برگرد یه چایی میاری بعد یکم میشینی از خانواره و غیره پرس و جو میکنی بعدم یه میوه تپل میاری اها یادم رفت تا میتونین تعارف کنین اخه مشهدیا خیلی تعارفین بعدش به زور طرفو واسه شام یا ناهار نگه میدارین و خلاص :)
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
من بیشتر نقش پذیرایی کردن رو برعهده دارم وبا مهمونا زیاد حرف نمیزنم مگر اینکه اونا خودشون ازم سوالی بپرسن که جوابشونو بدم زیاد بامهمونا نمیجوشم
m_mohades
m_mohades
٩٢/١١/٠٥
١
٠
بستگي داره اگه اونم خوش صحبت باشه يه چيزي ولي واي از روزي که طرف مثل بز بشينه نگاهت کنه .هي بايد لبخند بي جواب تحويل بدي هي تو دلت بگي خب کاري نداري حرفي نداري پاشو برو ديگه!!!!
minoo_N
minoo_N
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
من خودمو بگم یا مینو رو >>> ههههوووومممم خودم که موقعی که مهمون میاد همچ تو آچپزخونه هستم یا زرف میچورم یا وسایل پذیرایی رو آماده میکنم.... مینو هم معمولا با بچه های مهمون دست به یکی میچه و خونه رو چیچ تا میکنه :))) ولی اگه دوستام باچن ..همه چی رو با هم میارم ..بعدم میچینیم حرف میزنیم با هم :)
علیرضا
علیرضا
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
شیش تا :خخخخخخخخخخخخخخ
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٠٥
٤
٠
هیچی دیگه..................خودکار میذارم لاانگشتش تا دیگه ای ورا پیداش نره..................اگرم بازم ای ورا پیداش رفت با اتو میزنم تو چشش...............اگر بازم ای ورا پیداش رف دریل می کنم تو استخون دستش:))این است مهمون نوازی مو،کی دلش مخه بیاد خانه ما مهمونی:))خخخخخخخخخخخ
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
یعنی واقعا شما خیلی مهمان نوازید هاااااااااااااااا
Niva
Niva
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
به قول چاعر مهمون حبیب خداست پس قدمچ موبارک :) برو به کنارچ بچین/ اون گله تو چاپرک خخخخ ولی ما در کل زیاد مهمون نمیاد خونمون :)
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٠٥
٢
٠
البته گاهی بعضی مهمونا زورشون زیاده و نمیشه اون کار ها رو کرد...........اونجاست که.....................که....................میریم پیشش میگم چطوری،بعدم شکلک ای جونم جونم مهران مدیری رو براش پیاده میکنم.............
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
من اینقدر حرف میزنم و عین روانی ها میخندم تا خود طرف میگه : ببند *:) بعدش هم ممنون میشم اگه بره برا خودش چایی بریزه ، نمی خواد که آشپزخونه رو هوا بره دیگه *:) ...
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
:))
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
:(((((((((
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
عایا طرز ادبیات ِ گفتن ، بد بود که ناراحت شدید عایا ؟ یا حقیقت تلخ بود عایا ؟ در هر صورت عذرخواهم *:)(:*
علیرضا
علیرضا
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
بعد از هر 2 بار "خب دیگه چه طوری"، یک بار بپرس "خب دیگه چه خبر" ،تنوع میشه جواب میده :))))))
علیرضا
علیرضا
٩٢/١١/٠٥
١
٠
مهمون باید مهمون باشه و از خط قرمزها (!) رد نشه، وگرنه باید باهاش جور دیگه ای برخورد داشت؛ یک همسایه داریم بچه شون مثل گودزیلا میمونه از در و دیفال بالا میره ! هرچی گیرش بیاد میخوره و... اصلا ًیه وضعیه !! روز اول امد خونمون بهش خندیدم و چیزی نگفتیم کل خونه رو آباد کرد(البته به روش خودش!). اما روز دوم دیگه به مادرش گفتیم یک چیزی به این فرزند مبارک بگو و جلوش رو بگیر اما بازم بهش چیزی نگفتند!! روز سوم بچشون رو راه ندادیم... ( آیـــــــــکن یک نفس راحت کشیـــــدن ) :)))) بعله مهمون باید مهمون باشه...
علیرضا
علیرضا
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
منظور از روز، "دفعست" البته ،این همسایه بنده خدا بیکار که نیست هر روز خونه ما باشه :خخخخخخخ
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
سلام ... كلا برداشتم اين است كه خانه شما خط خطي است از اينجا رد نشويد خط قرمز . عليرضا مسير توالت را با چه خطي مشخص كرده ايد . خخخخخ
sherlok
sherlok
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
بعضی وقتا هرکاری میکنی طرف کم محلی میکنه و جواب سربالا میده. اعصاب آدم بهم میریزه. خنک میشی خب!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
مهمون حبيب خداست... ولي از همين خدا كه پنهون نيست از شما چه پنهون، بنده شخصا بين مهمونا فرق ميذارم :/ البته از لحاظ پذيرايي و احترام هرچه داريم در طبق اخلاص ميذاريم ها، منتهي تو بحث همنشيني و همكلام شدن فقط سراغ مخاطب خاص ميريم :) بستگي به حس وحالمون هم داره :) گاهي پايه اساسي براي شيطنت و آتيش سوزوندن با بچه ها :) گاهي مود بزرگمنشي و همكلامي با بزرگترا....
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
برا شما كه راهكار ميخواي، بايد عرض كنم بستگي به جو موجود ، سن وسال حاكم بر جمع ، حدود شرعي وقانوني و.... داره :)) جك گفتن خوبه :) شعر خوندن خوبه :) فيلم و كليپ ناب هم خوبه :) دسر و هله هوله خيلي جواب ميده :)‌ بازي دست جمعي :)‌ شيرين كاري :) آْلبوم عكس خيلي خوب جواب ميده :)‌ لبخند داشتن كه از همش بهتره :)‌ دعوت براي گردش توي طبيعت كه خيلي مورد علاقه ي من واطرافيانمه :) خيلي هم باهاش حال ميكنيم :)) طرح معما وچيستان هم طرفاي ما طرفدار زياد داره :)) بازي هاي فكري متنوع :) پانتو ميم كه اصلا خوراكه :))) همه ي اينا در كنار حفظ ادب واحترام و كنار گذاشتن تعارف هاي الكي يك مهماني رو جذاب و دوست داشتني ميكنه :))))
maede
maede
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
من اگه با مهمونا رودربایستی داشته باشم جو یه جوری واسم سنگینه و اگه اونا صحبت نکنن منم سختمه شروع کنم!ولی گاهی میبینم طرفم صحبت میکنه و اینا منم قشنگ صحبت میکنم و حوصلم سر نمیره!اگه مهمونا از نزدیکا نباشن نمیشه هر کاری کرد خب!معمولن اینجور مواقع با صحبت کردن راجع به موضوعات مختلف مهمونا سرگرم میشن!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
من کار خاصی نمی کنم...همین تعارفات چایی و اینا...صحبتشم میسپارم به والدین محترم...کم حرفم کلا...با کسانی هم که صمیمی نباشم،تقریبا نمیتونم سر صحبتو باز کنم!!اگر هم مهمون بچه داشته باشه که معمولا من مسئول مهد کودک میشم،دیگه میخوام بمیرم :| :/ آخه اصلا با بچه ها کنار نمیام هیچ؛نمیدونم دقیقا با این موجودی که جلومه باید چیکار کنم!!!!! جدیم دیگه در کل...مهمون حوصلش سر میره.خخخخ
f_etemadi
f_etemadi
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
باهر شخصي رفتار مخصوص به خودش رو دارم! هركي يه طور رفتاري دوست داره و وقتي باب ميلشون رفتار كني بهشون خوش ميگذره :)
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
والا چی بگم.کلا مهارتای ارتباطی خیلی کمک میکنه.توی همه زمینه ها.سعی کنین اینارو روش کار کنین.مهارت های ارتباطی رو
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
خب شما هم از همون جکا کپی کن بگو حتی جلوی راوی اول بهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
جادوگر
جادوگر
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
معمولا بعضیا انرژی مثبت دارن بعضی ها منفی مهمونی که میاد خونمون اگه انرژی مثبت باشه که با جون و دل پذیرایی میکنم و از مهمونی لذت میبریم اما اگه منفی باشه بازم پذیرایی می کنم اما خوب دوس دارم زودتر رفع زحمت کنه چون ترجیح میدم بگیرم بخوابم تا باهاش هم کلام بشم . البته مشهدی هارو نمیدونم اخلاقای خاصی دارن به پای مهمون نوازی شیرازیا نمیرسه . دلم واسه اون مهمونیا تنگ شده ! یادش بخیر
سلما
سلما
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
من دو تا راهکار دارم 1- نحوه پذیرایی ...سعی میکنم سنگ تموم بزارم واسه مهمونام ...یعنی از دسر و سالاد بگیر تا کیک.... 2- برای سرگرم کردنش میشینم باهاش حرف بزنم ..خیلی صمیمی و ساده ...بر خلاف شما هم کلی حرف برای گفتن دارم
M_BARF
M_BARF
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
خوش به حال مهموناتون :) خب من رو هم یه شب دعوت کن از خجالتم دربیا........!!!!!!!! خخخخخخخخخخخ
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
بابا ما میریم مهمونی دو حالت داره:یا اونقد فامیل دوره که یه گوشه مثه یه پسر خوب کز می کنیم یا اونقد صمیمی هستیم که تا رسیدیم خونشون از چایی اوردن تا جاروی خونه گردن ماست !!!!حد وسطم نداره!!!
ati
ati
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
پذیرایی می کنم که..بعدم خود مهمونا مون اینقدر حرف برا گفتن دارن نیازنیست من حرکت خاصی انجام بدم.خخ
fahime-sh
fahime-sh
٩٢/١١/٠٦
١
٠
هر چيز كوچيكي كه گفت بگو راست ميگي ؟؟؟ اونم ذوق مرگ ميشه و باز توضيح ميده و بيشتر حرف ميزنه در نتيجه تو كمتر لازمه حرف بزني . D: بعدم هرچي تعريف كرد تو هم به ذهنت فشار بيار و خاطره اي در اون مورد بگو ... كمي مايه طنز داشته باشه جالب تره ! !!
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
وقتي حرف ميزنن با لبخند و گاهي خنده به چشماش نگاه كن . سر به زير و به سقف و اينا ، گند ميزنه تو روحيه مهمون . خنديدن هاي الكي هم گاهي سوژه ميشه و اگه طرف پايه باشه ميشه كلي الكي الكي الكي با هم بخندين . (با مامان بزرگ و عمه بزرگه و زن دايي و اينا اين كارو نكنين كه مامانه از خجالتتون در مياد !!) . به تجربه برام ثابت شده اونايي كه تو مهمونيا پشت سر بقيه بد ميگن ، اصلا قابل اعتماد نيستن . پس هر چيزي رو پيششون نگين كه ميرن پيش بقيه باز همون رو با آب و تاب بيشتري ميگن .
e_najm
e_najm
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
من اینقدر خاطره تعریف می کنم که بند خدا پاشه بره البته گوشنه
bahareh22
bahareh22
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
اولش که کلا پذیرایی با منه عاقا هی باچشم و ابرو از تو آشپزخونه به داداشم میگم یه کمکی بکن ولی ماشالا اصن تکون نمیخوره.در همین حین بچه مهمون میاد پیش من واییی آخه یکی نیس به همین پدر مادر این بچه بگه آخه این ملکه عذاب رو میارین که چی بشه .بعدش نوبت غذاست انقدر من از سفره پاک کردن بدم نیاد از اسید خورن بدم نمیاد بنابراین این وظیفه خطیر همواره به دوش داداشمه...آخر هم تشریف شون رو میبرن دیگه
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١١/٠٦
١
٠
سلام ... اين سوالها را حتما مي‌پرسم 1- چي شده مزاحم شديد 2- اضافه كم كه نشديد (منظور دختر عروس نكرده ايد يا پسر داماد نكرده ايد) 3- خبري از جوجه هست يا نه (يعني بچه به شما اضافه مي‌شود يا خير) 3- از مادر زن باجناقت چه خبر 4 - تفنگدارا كجا هستند (پسرهايتان) 5- كي مي رويد خانه تا فراموش نكردم جبران نمايم 6- تا محمود بود كه خيلي خوش ميگذشت حسابي نفرين مي‌كرديم 7- البته اگر مجرد باشد نوع سوالات شديدا تفاوت دارد
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
با تجربه ها تو مهمون داری که می گن شمایین هااااااااا!!
سلما
سلما
٩٢/١١/٠٧
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١١/٠٦
١
٠
سلام ... يادم رفت پذيرايي خبري نيست . كوفت بخورند
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
سلام ... وقتي هم كسي خيلي وقت است به خانه ما نيامده اولين گله ام اين است كه كوفتامون رسيده تشريف بياوريد خوشحال مي‌شويم
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
من که اول که مهمون میاد یکم به مامانم کمک میکنم و زیاد بحث نمیکنم اما دیگه از وسطهای بحث خودمو با یه ترفندی وارد بحثاشون میکنم و مجلشس و به دست میگیرم دیگه خخخخ
ghazale
ghazale
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
مــــن ؟ یا پذیرایی می کنم یا از بچه ها مراقبت می کنم :| خعلی سده ها ! ینی شما باید وقتی دو تا تری نازاروس رکس از سر و گردنت آویزوون شدن با لبخند ژکوند ب مامانش بگی نه مشکلی نیس ! بازی می کنن ... خخخ
M_BARF
M_BARF
٩٢/١١/٠٧
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خدا صبرت بده :))
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/١١/٠٧
٠
٠
اگه مهمون از دوستام باشه که به راحتی میتونم کاری کنم بهش خوش بگذره ولی اگه از فامیل باشه معمولا یه بحثی میارم وسط که خوشش بیاد و حوصلش سر نره :)
ar_gholizade
ar_gholizade
٩٢/١١/٠٧
٠
٠
گاهی به باز کردن سر بحثای بی ربط می پردازم تا نگن چقد خشکه، البته به گزاف گویی نمیکشه ها
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١١/٠٧
٠
٠
یه توصیه میکنم امتحان کن حتما جواب میده شوخی دستی...!!!
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٢/١١/٠٧
٠
٠
من نظري ندارم
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/١١/٠٧
٠
٠
با خونواده که میریم میهمونی خونه فامیل اکثرا همه با هم حرف میزنیم و کی جدا با کسی حرف نمیزنه...و قتیم تو یه موضو حرف میزنیم چون خونودگی خیلی شوخیم هر کی وارد مهمونیای ما میشه به قول خودتون زمینو گاز میگیره ولی من شخصا مهمونیای دوستان میرم...خیلی با همه شوخی میکنمو کلا مجلسو گرم میکنم :)بخدا راهکارشو بلد نیستم ادم باید پر انرزی باشه منم همون جا یاد یه موضو خنده دارم میفوتمو میگم....
mahshid2
mahshid2
٩٢/١١/٠٨
٠
٠
اوووووووو من اونقد راهکار دارم که حد نداره .... معی هم می دونه خخخخخخخ کلا همچین آدمیم :))))) اگه مهمون بیاد خونمون با دل درد شدید میره بیرون (به خاطر خنده ) *****
melika
melika
٩٢/١١/٠٩
٠
٠
من یهو یاد دوتا خاطره افتادم! (ما یه مدت واسه کار مامان و بابام شهرستان زندگی میکردیم یکی از شهرستانای مرزی اطراف مشهد) یه بار خانوم همسایه اومده بود خونمون بعد در بدو ورودش وقتی ما سلام کردیم و اینا، اونم خیلی جدی و معمولی با همون لهجه خودشون به ما میگفت: خوش امدن خوش امدن!!!! فک کن «اون» اومده خونه ما بعد به «مای صابخونه» خوشامد میگفت :)) یا یه بار دیگه باز یکی از محلیای اونجا اومده بود خونمون بعد تا من وارد پذیرایی شدم پاشد اومد جلو سرمو با دوتا دستاش گرفت آوردجلو پیشونیمو 7-8 تا ماچ آبدار صدادار کرد من همینجوری هاج و واج مونده بودم :))) یه وقتایی ام هس که مهمونا خیلی «صابخونه نواز»اند! :)
MILAD
MILAD
٩٢/١١/١٥
٠
٠
اگه مهمون هم سن و سال خودم باشه که میشینم کنارشو از هرچی یادم بیاد حرف میزنم.اگه همسن من نباشه کسی زیاد گرم نمیگیرم باهاش زود پاشه بره:)
s_nayeb
s_nayeb
٩٢/١٢/١١
٠
٠
اولین جمله من به مهمون ها بعد از احوال پرسی اینه : جان ما شلوارتانه در بیارن.!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
سلام:مهمان را بنوازیم!!!!!!!راستی کم پیدائید.
m_farshchi
m_farshchi
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
خوبم باهاش دیگهه تاوقتی که جامون عوض نشهههه فقط
aftabgardoon
aftabgardoon
٩٣/٠١/٣١
٠
٠
والا ما وقتی میریم مهمونی بچه ها دور و برم رو میگیرن خاله بیا بریم بازی از بس که من باهاشون بازی میکنم فک میکنن من 5 سالمه. مامانشون هم که ماشالا بیخیاااااااااااااااال. وقتی مهمون میاد برامون من دیگه پذیرایی رو به عهده میگیرم که بچه ها ولم کنن. خخخخخخخخخخخخ