خانه انجمن مدرکتو بذار لب کوزه، آبشو بخور!
١٥٥٢
٦٥
s_mohsen

مدرکتو بذار لب کوزه، آبشو بخور!

مدرکتو بذار لب کوزه، آبشو بخور!

به نظر شما چند درصد افراد دانشگاهی یه شغل مربوط به رشتشون رو انتخاب می کنن؟

برای پشتوانه دانشجوها باید چی کار کرد؟

٩٢/١١/٠٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
t.m
t.m
٩٢/١١/٠٥
١
٠
اومممممم والا من هرکسی که میشناسم کلن شغلش و مدرکش متفاوته:| 100درصد :|
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
ما نیز هم!!!!!!!!
maede
maede
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
واقعن نمیدونم چند درصد!ولی زیاد نیست!
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
نمی دونم ما به چه امیدی درس می خونیم!
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
به نظرم درصد كمي از افراد كه فارغ تحصيل ميشن
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٨
٠
٠
:/
javad agha
javad agha
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
به نظرم خیلی کم.....
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
پس این موجودات فضایی که درس می خونن چکاره میشن؟
javad agha
javad agha
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
یه عدشون میرن فوتبالیست یه عدشون هندبالیست یه عدشون کاسب یه عدشون دلال و یه عالمه یه عدشون دیگه..... آرررررررررررررررررررررررره :)))
M_BARF
M_BARF
٩٢/١١/٠٥
١
٠
در جواب سوال اول : خب معمولا خیلی کم پیش میاد............. ولی من خوشحالم که حداقل راجع به خودم اینطوری نیست ( شغلم مرتبط با رشته دانشگاهیم میباشد ) :))) در جواب سوال دوم : خیــــــــــــــــــــــــــلی کارها............................به عنوان مثال عرض میکنم : یعنی چی که الان چند وقته اگه کسی رتبه دلخواه در رشته مورد نظرش رو نیاورد میره تو لیست رشته تربیت بدنی !!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :|||||||||| :////////// :|||||||||||| :////////// اصلا اون شخص و رشته ای که کنکور داده چه ارتباطی به تربیت بدنی داشته؟؟؟؟؟؟؟؟ همین کارها رو میکنن که الان دوستای من نمیتونن برن سر کار چرا ؟؟؟ چون یکی دیگه جای اونا رو پُر کرده............!!!!!!! :||||||||||| ( فرقی نمیکنه این اتفاق میتونه برای هر کسی تو هر رشته دیگه هم پیش بیاد ) متاسفانه مسئولین طبق معمول رسیدگی نمیکنند :|||
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
هـــــــــــــــــــــــــی دست رو دلم نذار که خونه،اخا چرا باید بعضی اقا زاده ها شغلا رو اشباع کنن و ما که دستمون جایی بند نیست هیچیییییییی؟؟؟؟!!!
M_BARF
M_BARF
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
بله متاسفانه همون هیییییچییییییییییی :((
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٩
٠
٠
ماشالله چی طولانی !!!!!!!!!!! خانوم معلم 0 ----- ه
m_sajjadi
m_sajjadi
٩٢/١١/٠٥
١
٠
بستکی به خودش داره .کسی که بشینه تو خونه و بگه کار نیست آره مناسب با رشتش پیدا نمیکنه.هرکاری شدنیه
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
والا نمی دونم شاید تو خونه نشستیم خودمون خبر نداریم!
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
خخخ از وضع بازار کار خبر دادری؟؟؟لیسانسه داره تو اداره راه نمک میپاشه
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
والا خدا رو شکر تو خانواده ی ما همه در ارتباط با شغلشون فعالیت می کنند و انشالله منم بتونم همین کارو انجام بدم :)
M_BARF
M_BARF
٩٢/١١/٠٥
١
٠
ایشالا ایشالا :))))
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٨
٠
٠
مرسی مرسی :)
s_a
s_a
٩٢/١١/٠٥
٢
٠
واللا یه سری رشته ها فکر کنم اشباع شدن دیگه! برا همین کار گیر نمیاد براشون! مجبورن شغل نامرتبط داشته باشن!!! البته همین شغلم درست و حسابی گیر نمیاد که! باز خوبه طرف همین شانسو داشته یه شغلی پیدا کرده! ولی کلا اوضاع داغونههههههههههههههههههههههههه! :|
sin germany
sin germany
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
حتما از رشته ای که توش تحصیل میکنن خوششون نمیاد یا اون رشته بازار کار زیادی نداره...یا شایدم یه شغل خانوادگی دارن که همگی اونو ادامه میدن..انشا.. منم بتونم تو رشته خودم یه شغلی واسه خودم داشته باشم
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
اخه مگه میشه تو یه رشته چند سال باشی و از رشتت خوشت نیاد؟داریم این جور ادمایی؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
بعله اینجور آدمها وجود دارن /خیلی هم وجود دارن/چون خیلی ها فقط برای گرفتن مدرک درس میخونن و ممکنه از رشته تحصیلیشون خخشون نیاد ولی ادامه میدن/چرا ؟چون فقط هدفشون مدرک و دانشگاه رفتن و اسم محصل روشن بودنه /الان از خیلی از دانشجوها بپرسی تا کی میخوای درس بخونی/تا چه مقطعی/چه هدفی داری/چه رشته خاصی رو دنبال میکنی و یا خیلی از این سوالها در واقع جوابی ندارن !!!!/خیلی دیدم و پرسیدم که میگم
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/١١/٠٥
١
٠
افراد زیادی نیستن که شغل و رشتشون یکی باشه
Niva
Niva
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
من زیست خوندم اونم دبیری ..الان بیکارم.. ولی خودم معلمی رو دوست ندارم :) پیوند دانچگاه و بازار کار و صنعت میتونه کمک کنه
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
چی بگم والا؟؟؟؟
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
خواستن توانست است *:) اگه کسی واقعا دنبال کار مرتبط بگرده ، مطمئنا 99/9 پیدا میکنه *:)
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
کار که حالا پیدا میشه!ولی این نوعشه که مهمه!!!اگه می خواستیم فقط کار پیدا کنیم که همون اول می رفتیم سرکار دیگه درس چرا خوندیم؟
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٠٥
١
٠
افراد زیادی نیستن..............برای پشتوانه دانشجوها اول باید دانشگاههای پیام نور و علمی و کاربردی رو جم کنن.............در مرحله بعد با کیفیت دو دانشگاه باقی مانده را بالا بیارند...........در مرحله بعد باید رشته های بی کاربرد رو ظرفیتش رو کم کنند یا کلا حذف کنند...........در مرحله بعدی باید چند واحد عملی برای خود اشتغالی در رشته های مورد نظر بذارن....اصلا من و بذارین وزیر علوم همه چی رو درست میکنم
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
همون بهتر که شما وزیر علوم نشدین وگرنه.....
جادوگر
جادوگر
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
میگم دکتر علامه یه پایان ترم درستی بهت بده تا 10 ترم دیگه فارغ نشی خخخخخ
م-نص
م-نص
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
دکتر علامه با ماست....دوسش داریم:))
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٩
٠
٠
خوبه تقریبا:)))))))))))
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
بستگی به استعداد طرف داره و سوادش!! اگه کار واسه رشته ش پیدا نکنه خب از اول راهو اشتباه رفته ینی باید یه رشته ی دیگه انتخاب میکرده! ولی من معتقدم فقط سواده که میتونی بر اساس رشته ت کارشو پیدا کنی! پشتوانه هم انقد نگن سابقه کار :| خب باید از یه جایی شرو کنن تا سابقه بشه دیگه :|
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
اره دیگه واسه ما که اول باید یه چند سالی کار کنیم واسه سابقه بعدشم یه چند سالی دنبال کار باشیم اون اواخرم قبل از اینکه جان به جان افرین تسلیم کنیم یکی دو سال سر کارم بریم!
j_mousavi
j_mousavi
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
سیستم آموزشی از پایه و اساس ایرادات اصولی دارد.دانشگاه باید مرکز تولید علم باشد اما متاسفانه روال همیشه بر مبنای جزوه نویسی و حفظیات است.باید هر دانشجویی موظف به انجام پروژه های عملی و تحقیقاتی شود و از او حمایت مادی و معنوی صورت پذیرد.
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
اینو خوب اومدی هم فامیلی!!!!!
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
فكر نكم زياد شغل آنده با رشته مربوط باشه
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
آينده
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
راستش رشته های فنی ما یکم بهتره...حداقلش اینه کارو یاد میگیری و میتونی خودتم بکنی :)
علیرضا
علیرضا
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
خیلی بستگی به رشته و توانایی فرد داره و نمیشه نظر قطعی داد.
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٩
٠
٠
بهله بهله بهله :)))
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
والله چه عرض كنم؟ اين مسئله تحت تاثير خيلي از عوامل هست! هيچ آمار درست ودقيقي هم درموردش وجود نداره....ديگه دوروزمونه اي شده كه هيچكس اونجايي كه بايد باشه نيست :( مثلا رشته خود من:/ اوايلش همه ي اساتيد از بازار كار خوب و درآمد هاي آنچناني حرف ميزدن... هرچي به پايان دوره نزديك ميشديم، حرفا منفي ومنفي تر ميشد... تا اينكه فارغ التحصيل شديمو بهمون گفتن : ناكارامد ترين رشته در كشور رشته كشاورزي هست با بالاي 100هزار فارغ التحصيل بيكار :((( خب ببستين اين دردانشگاهارو ...چه كاريه پذيرش ها اينقد بالا ... از اونطرف يه عده دانشجوي بيكار.... شيوه ارائه وتدريس درست نيست... دانشجو ها همينطوري مدارج رو يكي بعداز ديگري طي ميكنن... از آخرم يه برچسب مهندس الكي ميچسبونن به آدم ميگن به سلامت...
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٥
٠
٠
یه مطلب یه جایی خوندم که نوشته بوددر ژاپن از هر ده نفر دو نفر دارای استعداد بالایی هستند و در ایران از هر ده نفر هشت نفر !!! اما در ژاپن مدیریت کار ها در دست همان دو نفری که دارای استعداد بالایی هستند است و در ایران راس امور را همان دو نفری که دارای استعداد پایین تری هستند بر عهده دارند!!!!!!!!
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
البته بلا نسبت بعضیاااااااااا
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
نمیدوم راستش درصدشو...کسانی که من میبینم حِرفشون با رشتشون یکیه تقریبا!دانشجو ها هم به نظرم اگه بهشون بیشتر دروس عملی یاد بدن کار بهتری بدست میارن!
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٨
٠
٠
منم همینجور! دورو بریام در ارتباط با رشتشون کار می کنند !!!! البته درصد کمی هم در ارتباط با رشتشون کار نمیکنند !اما دلیل نمیشه که همرو با همین درصد کم سنجید :)
f_etemadi
f_etemadi
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
اوضاع خوبي نيست هركي پول وپارتي داره سريعا جذب بازار كار ميشه . خدا عاقبت مارو بخير كنه انشالله
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
بله عاقبت شما هم خوب میشه اگه به ضرب المثل ز گهواره تا گور پارتی بجوی عمل کنین!
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
والا خب مسلما کسی که بتونه شغلی پیدا کنه مربوط به رشتش باشه خیلی سخته و معمولا اکثر کسانی که مدارکشونو گرفتن مشکل داشتن سابقه دارن.و خب از جایی هم که توی دانشگاهای ما کار عملی یا اصن نیست یا واقعا به اونصورتی نیست که شخص با یه پشتوانه علمی خوب بره جلو تا نبود سابقه پوشیده بشه میشه یه مشکل دیگه.اما بنظر من اگر دانشجویی همزمان با تحصیلش یه کاری هم در رابطه با رشتش انجام بده که هم بشه براش یه سابقه و هم دستش توی خود کار راه بیفته خیلی میتونه بهش کمک کنه.
جادوگر
جادوگر
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
فعلا متاسفانه اوضاع اینجوریه رشته به شغل طرف زیاد ارتباط نداره همین خود من 2 تا رشته متفاوت رفتم . راستی پارتی تو پیدا کردن شغل تو شرایط کنونی بسیار اهمیت داره . اما خوب اگه طرف پول از بابایی مامانی کسی بگیره یه کاری فروشگاه ای چیزی بزنه یا اجاره کنه بد نیست .یکی بود معماری خونده بود اما فروشگاه کفش داشت . یه بنده خدایی هم رشتش الکترونیک بود تو آژانس کار می کرد . . کار مال آدمای گدا گشنه و تو خالیه که پدراشون چیزی واسشون نذاشتن....
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
یعنی من که الان دارم معماری می خونم باید فروشگاه کفش بزنم؟؟؟؟؟
سلما
سلما
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
من یکی که دارم همین کارو میکنم مدرکمو گذاشتم لب کوزه و دارم آبشو میخورم
M_BARF
M_BARF
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
خخخخخ چرا خو................؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :)
ati
ati
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
منم گذاشتمش لب کوزه ..البته همه رشته ها اینطور نیستن..بعضی رشته ها واقعا بازار کار دارن
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٩
٠
٠
:)) برید دنبال تخصصتون خوب!!!
سحر بانو
سحر بانو
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
تازگیا انگیزه خییییییییلی خیییییییییییلی زیادی پیدا کردم برای درس خوندن.....با علم به اینکه رشته ی من( ادبیات)...واقعا بازار کار نداره...اما معتقدم...آدم اگه واقعا به رشتش علاقه داشته باشه و استعدادشو داشته باشه و تلاش کنه...حتما میتونه کار مرتبط با رشتش رو پیدا کنه و موفق باشه...و اینجور افراد رو زیاد دیدم...حتی در رشته ی خودم...
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
موفق باشین....
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
سلام ... من كه مدرك پدرك ندارم كلا فوقش ديپلمم
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/٠٦
٠
٠
خوش بحالتون!!!!!!
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/١١/٠٧
٠
٠
همه چی بستگی به خود ادم داره کار سخت پیدا میشه ولی بالاخره پیدا میشه :)
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٨
٠
٠
آفرین ..موافقم ! به خوده آم هم مربوطه :)