خانه انجمن خدمت سربازی: مهارت آموزی یا مهارت سوزی؟!
٥٦٤
٤٧
Abolfazl_d_sh

خدمت سربازی: مهارت آموزی یا مهارت سوزی؟!

خدمت سربازی: مهارت آموزی یا مهارت سوزی؟!

نظر شما در مورد خدمت سربازی چیه؟

به نظر من لازمه که آدم بعضی مهارت ها رو داشته باشه اما زمانش زیاده. دانشجویی که تازه از دانشگاه اومده بیرون و باید وارد بازار کار بشه حدود دو سال از بهترین فرصتش رو باید بره خدمت. دو سه ماه اول که آموزشیه یه چیزی اما بقیه دوره توجیهی نداره. به جز هدر دادن وقت افراد هزینه‌هایی رو هم برای کشور به دنبال داره .بعد از اتمام این دوره هم فردی که مدت زیادیه که از آموخته‌هاش استفاده نکرده و شاید خیلی از اون‌ها رو فراموش کرده می‌خاد وارد بازار کار بشه و باز باید مدتی رو صرف یادآوری مهارت‌ها کنه و شاید به دلیل تجربه ی کاری کم شغلی متناسب با رشتش پیدا نکنه و به شغلی غیر از تخصصش رو بیاره.

بهتر نیست افراد همون دو سه ماه رو صرف خدمت کنند؟

٩١/١١/١٠
نظرات کاربران
کد امنیتی
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١١/١٠
٠
٠
اولا شما از زير خدمت مقدس سربازي در نرو دوما اگه اون دوسالو با توچه به رشته تحصيلي يا حرفه اي كه ياد داري خدمت كني بهتر ميشه
m-nas
m-nas
٩١/١١/١٠
١
٠
بدبختانه سربازی هنوز با افکار چندین سال پیش ی سری افراد ادامه داره ک ب ما لطمه میزنه....
m-nas
m-nas
٩١/١١/١٠
١
٠
من ی طرح برا دانشجوها دارم.بیان سربازی رو برا دانشجوها ناپیوسته کنند.ب جای اینکه دانشجو در تابستان وقت خودش رو تلف کنه بره سربازی.
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/١٠
١
٠
پیشنهاد خوبیه جناب m-nas.تازه سازنده ترم میشه.
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/١٠
٠
٠
طرح سرباز معلمو میگین یا مناطق تو مناطق محروم!
a_davoodi
a_davoodi
٩١/١١/١١
٠
٠
جناب n-nas اتفاقا برای خیلی از دانشجو ها تابستون فرصتیه که علاوه بر دروس و مهارتای دانشگاه یه چیزای دیگه ای هم یاد بگیرن.بهتر همونه که مدتش کم بشه
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/١٠
٠
٠
فرصت ما ک سوخت.بدترین منطقه ایران
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١١/١٠
٠
٠
كهريزك بودي؟
imanhkt
imanhkt
٩١/١١/١٠
٠
٠
داداش این مارک عینکت چیه ... خیلی وقت بود این سوال توی گلوم گیر کرده بود ...!
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/١٠
٠
٠
یعنی سربازیم رفتین لیکن؟
مجید
مجید
٩١/١١/١٠
٠
١
سربازی یعنی وقت تلف کردن اه باید برم سربازی 2 سال از زندگی عقب بیفتم
b-bahmani
b-bahmani
٩١/١١/١٠
٠
٠
بستگی داره زندگی رو چی تصور کنی؟سربازی بخشی از زندگی هست،یعنی حاضر نیستی 2 سال از عمرت رو وقف دفاع از حریم اسلام کنی؟
مجید
مجید
٩١/١١/١١
١
٠
شما برو بجای ما دفاع کن
a_davoodi
a_davoodi
٩١/١١/١١
٠
٠
2 ، 3 ماهش آموزشیه و یه چیزی یاد میگیری بقیش چی؟ وقت تلف کنی. الان با خیلی کارای دیگه هم میشه دفاع کرد.
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/١٠
١
٠
نظری ندارم...... :)))
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/١٠
١
٠
همچنین:))
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١١/١٠
٠
٠
همون طور كه پسرا برا بارداري نميتونن نظربدن شما كه نميري سربازي چي نظري ميتوني داشته باشي. داشتن كارت پايان خدمتم ارزوست
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/١٠
٠
٠
ایشاا...زودتر بهش میرسین.
maryam
maryam
٩١/١١/١٠
٠
٠
منم نظري ندارم ولي گناه دارن طفليا!
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/١٠
٠
٠
با نظر دوستان موافقم خانوما نظری نمی تونن داشته باشن!
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/١٠
٠
٠
بله جناب صحیح می باشد.....
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/١٠
٠
٠
بستگی به خود آدم داره . اگه تخصص داشته باشه ، میتونه بره بخش مهندسی پادگان و اونجا کار کنه ، خدمتش هم آسون تر میشه .
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/١٠
٠
٠
شما از سربازی راحتین که!
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/١٠
٠
٠
ولی خیلی دوست داشتم برم !
maryam
maryam
٩١/١١/١٢
٠
٠
چرا اونوقت از سربازي راحت؟!
s.a
s.a
٩١/١١/١٠
٠
٠
ربطی به تخصص نداره اصلا...... من داداشم سربازی رفت، قبلش کار میکرد همزمان با درسش! بعد که درسش تموم شد رفت سربازی! 2 ساااااااااال باید زمین تی میکشید و چه میدونم سر تابوت میگرفت و ایناااااااا....... اینا به نظرتون ربطی به تخصصش داره؟ به نظرتون رشته داداشم تابوت شناسی بوده؟!!! دلبخواه که نیست هر جا خواستن برن...... در ضمن متاسفانه افرادی بودن اونجا که هر چی تحصیلات سرباز بیشتر بود، بدتر اذیتش میکردن! (داداش من سوسول هم نبود در ضمن) خلاااااصه... الان چند سال از پایان سربازیش میگذره ولی هنوز نتونسته یه شغل درست و حسابی پیدا کنه...... کلا خیلی دوران بدی بووووود.... چه برای خودش و چه برای ما
mashhadiboy
mashhadiboy
٩١/١١/١٠
٣
٠
سلام / به نظر من دوره سربازی خوبه ولی مدتش زیاده !! سربازی میری برای آموزش و کارای سخت و . . . این مدتش معمولا به نظر من 6 ماه باشه بهتره ولی دوسال آخه میخوای چکار کنی من که سربازی بودم بیشتر وقتش علافی بود !! اگر همون زمانش رو برای کاری که یاد گرفتی انجام بدی کشورمون به نظر من پیشرفت میکرد تا وقتتو بیشتر تلف کنی !!
a_davoodi
a_davoodi
٩١/١١/١١
٠
٠
حرف دل مارو زدی!!!!!!!
m-nas
m-nas
٩١/١١/١٠
١
٠
این نماینده ها هم هیچ کار نمیکنن.ادمین تو رو خدا ی برنامه بذار تا با یکی از نماینده های شهرمون صحبت کنیم و حرف دلمون رو بهشون بزنیم.
b-bahmani
b-bahmani
٩١/١١/١٠
٠
٠
سلامتی سربازای اسلام،چه گمنام ،چه بی نام،چه مثل من!صلوااااااااااااااااات.....
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/١٠
٠
٠
داداش آخری من که با یک قانون جالبناک(معافیت سه برادری)همچین شیرین معاف شد رفت واسه ارشد!شانسی داره اصلا!
a_davoodi
a_davoodi
٩١/١١/١١
٠
٠
بابا شانس الدوله !!!!!!!!!!!!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/١٠
٠
٠
سربازی جایی یودم. ک آب شیرین نداش هیم
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/١٠
٠
٠
قم بودی یا اطرافش؟؟؟؟؟؟
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/١٠
٠
٠
واقعا؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/١١
٠
٠
جنوب ایران لیکن دمای 60 درجه هیم
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/١٠
٠
٠
سربازی جایی یودم. ک آب شیرین نداش هیم
mahshid
mahshid
٩١/١١/١٠
٠
٠
ما که نمیتونیم بریم .اما برا پسرا خوبه برن یکم ادم شن
mashhadiboy
mashhadiboy
٩١/١١/١٠
٠
٠
اگر بدونی سربازی چه جایی هست این حرف رو نمیزدی؟
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١١/١١
٠
٠
دير يا زود اين اتفاق ميوفته!! دوستان ميگن خانوما نميتونن نظري بدن!! ولي از اونجايي كه اينجانب به مدت 14 پونزده سال هست كه همسايه ديوار به ديوار پادگان (نيروي زميني ارتش ) هستم مشاهدات خودم رو كه ميتونم بگم؟؟؟ خيلي از آقايون معتقدن تمام فرصت هاي كاري. تحصيلي و . ... رو توي همين مدت 2سال سرباز از دست ميدن؟! با كليت سرباز هم مشكلي ندارن! اصل حرفشون بر ميگرده به زمان طولاني اون واينكه وقتشون صرف كارهاي بيهوده. ميشه!؟ يعني وقتي رو كه ميتونن اختصاص بدن به يادگيري مهارت هاي مفيد. صرف كارههاي غير مفيد ميشه؟!!توصيه من اينه كه سربازي رو هم مثل يارانه ها هدفمند كنن! اگرم ميخوان خيلي متحول بشه بسپارنش دست وزير آموزش وپرورش!!!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/١١
٠
٠
خانم فان سربازی میرود
bye
bye
٩١/١١/١١
١
٠
D:
اسمانه
اسمانه
٩١/١١/١١
٠
٠
من فقط میدونم کسی دختر به پسری که سربازی نرفته نمی ده...
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١١/١١
٠
٠
به نظر من ادم دوسال از زندگیش عقب میوفته
a_davoodi
a_davoodi
٩١/١١/١١
٠
٠
دو سال چیه؟ اون فقط مدت سربازیه تا بیای وارد اجتماع بشی و کار مناسب پیدا کنی و خودتو جا بندازی احتمالا یه دو سال دیگه شایدم بیشتر گذشته
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١١/١١
٠
٠
گل گفتی