خانه انجمن چرا صمیمیّت بین آدما اینقدر کم شده؟
٥٣٩
٥٤
پری سا

چرا صمیمیّت بین آدما اینقدر کم شده؟

چرا هیچکس حرف دیگری رو نمیفهمه؟

٩١/١١/١٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١١/١٤
٠
١
اوووووووووووووووول !
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/١٤
١
٠
اااااااااااا اول مال خانوماست،آرمان هاس سحر کوجا؟کوجا رفت ؟
maryam
maryam
٩١/١١/١٤
٠
٠
سحر نمياد ديگه:((( من مجبورم به جاش بگم اوووووووووووول... مجبورم مي فهمي:))))
hamid_kh
hamid_kh
٩١/١١/١٤
٠
٠
مهدییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی.............. د نگو دیگه.... داری رژه میری هاااااااا ....
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١١/١٤
٠
٠
از بين بردن اين عادت اول گفتن از قهرمان شدن پرس پول ليس هم سخت تره
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١١/١٤
٠
٠
ای بابا بعد عمری ما اومدیم اوووووووووووول شدیم خو چیه مگه ؟!
hamid_kh
hamid_kh
٩١/١١/١٤
٠
٠
مهدی تو رو جون عزیزت نگوووووووووووووووووووووووووووو....
parisa
parisa
٩١/١١/١٥
٠
٠
خانما سر جا دعوا نکنین.......واسه همه جا هس........
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١١/١٤
٠
٠
كم شده ولي از بين نرفته دليلشو متوجه نميشم تازه تو خانواده ما نسبت به دوستام خيلي هم روابط صميميه
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/١٤
٢
٠
حرف شما متین.تو روابط نزدیک و خونوادگی بایدم همینجوری باشه.ولی چرا خارج از اون در حد عرف جامعه اینطوری نیست؟تو صف اتوبوس انگار اون تو شله میدن که حاضرن افراد رو له کنن و زودتر سوار بشن.
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١١/١٤
٠
٠
دليلش جيم نيست؟بي شوخي داريم غرب زده ميشيم خودمون خبر نداريم
parisa
parisa
٩١/١١/١٥
٠
٠
چرا به یکی از دلیلاش جیمه............اونترنت........
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/١٤
٢
٠
چون افکار مشغول شده.زندگی ها سخت و پیچیده شده.دنیا ماشینی شده
نگارا
نگارا
٩١/١١/١٤
١
٠
بسیار موافقم فکرا درگیره!!
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/١٤
١
٠
منم موافق نظر آرشام هستم مشکلات زیاد باعث شده هر کس به فکر خودش باشه و از رحم و مروت خبری نیست!!
parisa
parisa
٩١/١١/١٥
٠
٠
اره راس میگی.........خیلی بد شده......
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١١/١٤
١
٠
چون ریا زیاد شده....دروغ زیاد شده.......وقتی عزیزترین شخص یا دوستت بهت خیانت میکنه واقعا نمیتونی دیگری رو درک کنی...یعنی همیشه شک باهاته....نمیدونم محبت کم شده انگار همه آدم اهنی شدن....دلا دور شده از هم
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/١٤
١
٠
وقتی ارتباطات و تکنولوژی ها زیاد میشه،تعهدها کمرنگ میشه،اعتمادها ازبین میره،صمیمیت ها ودوستی ها هم از بین میره،چرا قبلا این طورنبود؟
مجید
مجید
٩١/١١/١٤
١
١
چون بی پول شدن...هاوالا
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/١٤
٠
٠
اره
parisa
parisa
٩١/١١/١٥
٠
٠
چه ربطی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟قدیم خیلی پول دار بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
maryam
maryam
٩١/١١/١٤
٠
٠
كي گفته!!!
hamid_kh
hamid_kh
٩١/١١/١٤
٠
٠
شاید به خاطر پیشرفت سریع تکنولوژی باشه....
bye
bye
٩١/١١/١٤
١
٠
زندگیه سخت...
اسمانه
اسمانه
٩١/١١/١٤
١
٠
نه بی معرفتی بین ما ادمها زیاد شده...قدیم زندگی خیلی سخت تر ازالان بود...مردم با شکم گرسنه و پای برهنه با هم مهربون بودن...
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/١٤
١
٠
شاید آدما حالا ظرفیتاشون تغییر کرده باشه.
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/١٤
٢
٠
زندگیا اونقدر پیچیده شده که آدما فرصت اینکه یکم به فکر خودشون باشن ندارن.ولی خداییش بعضی ها از جمله خود من خیلی سعی می کنن تو روابطشون به دیگران محبت کنن.
Milad
Milad
٩١/١١/١٤
٢
٠
دقیقا...منم خیلی به بقیه کاری ندارم تا جایی که بتونم به دیگران کمک میکنم...حالا میخواد زندگی سخت باشه...پیشرفت کرده باشه یا هر چیز دیگه...
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/١٤
١
٠
محبت می کنی اما محبت نمی بینی!
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/١٤
١
٠
دقیقا پاییز جان!
Milad
Milad
٩١/١١/١٤
١
٠
چون همه میخوان از هم سو استفاده کنن.کمتر کسی محض رضای خدا کاری رو انجام میده.به پیشرفت علم هم ربطی نداره!تقصیر خودمونه الکی تقصیر این و اون نندازین!
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/١٤
١
٠
این محض رضای خدا بودنو قبول دارم واقعا
imanhkt
imanhkt
٩١/١١/١٤
١
٠
من شخصا محض رضای خدا همه ی کارها رو انجام میدم ... باور کن ...
نگارا
نگارا
٩١/١١/١٤
٠
٠
محض رضای خدا چه کاری رو دقیقا انجام میدین؟دارن از یکی زورگیری میکنن میری کمکش؟
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/١٤
١
٠
منم با ایشون کاملا موافقم..... چون دیگه صرفا هدف سر هم کلاه گذاشتن شده.....
imanhkt
imanhkt
٩١/١١/١٤
٠
٠
دروغ گفتم من محض رضای خدا کاری رو انجام نمیدم ...
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/١٤
٠
٠
یکبار این جناب imanhkt،یه نظر درستی داد شما بزنین تو ذوق بنده خدا!
نگارا
نگارا
٩١/١١/١٤
١
٠
همه اینقدر درگیر خودشون و مشکلاتشونن که دسگه جایی برای کمک و صمیمت نمیمونه اونم تو این وضع بخوای به یکی کمک کنی میترسی 100 برابر بیوفتی تو هچل!یا آخر کمکت و محبتت همه فراموش میکنن!یه تشکر خالی وخداحافظ.
parisa
parisa
٩١/١١/١٥
٠
٠
مشکل همیشه هس................ولی خب اطرافیان نه........
smt_200
smt_200
٩١/١١/١٤
٠
٠
به نظر من اینکه ارتباطات کم شده قبول نیست چرا که درسته که ارتباط فیس تو فیس و رو در رو کم شده و مثل قدیما مهمونی ها کم شده اما ارتباطات الکترونیکی جاش اومده (هرچند که معتقدم نمیشه جاشون رو پر کنه) دلیلش کمبود پول هم نیست. چرا که مردم فقیر سابق خیلی از مردم ثروتمند امروزی هوای همو داشتن مثالاش متعددن که هر کسی میتونه برا خودش چند موردی پیدا کنه/ دلایل متعدد دیگه ای هم مطرح اند که نمیتونن دلیل اصلی و مبنایی باشن به نظر من اینکه میگن چون زندگی ها ماشینی شده (حرف آرشام) تقریبا درسته اما با این تفسیر که زندگی ماشینی یعنی چی؟ به نظر من زندگی ماشینی یعنی زندگی که روح نداره زندگی بی روح بی محتوا و بی ... بی خیلی چیزای دیگه اما روح زندگی به اعتقاد من همون آرامشیه که در سایه محبت اهل بیت و ایمان به خدا حاصل میشه. شاید یه خورده رویایی باشه سخنم ولی اگه دقت کنیم اگه خدا رو تو هر کاری من جمله ارتباطات ظاهری افراد باهم مد نظر قرار بدیم خیلی چیزا درست میشه. توقعات کم میشه . میدونید اگه توقع انسانها کم بشه چقدر زندگی ها راحت تر میشن ازدواجها راحت تر میشه مهمانی رفتن واومدن ها راحت تر میشه هدیه دادن راحتتر میشه . هدیه گرفتن هم راحت تر میشه... خیلی اوضاعمون بهتر میشه . اما اگه بشه؟ به طرف گفتن داری چیکا میکنی؟ گفت دارم این کاسه ماست رو میریزم تو دریا؟ گفتند جرا چنین کار غیر عقلایی؟گفت میخوام دوغ درست کنم!! گفتن نمیشه که. گفت: اگه بشه چی میشه!!! اره اگه بشه چی میشه به امید امیدواری
hamid_kh
hamid_kh
٩١/١١/١٤
٠
٠
شما هنوز داغی در جریان نیستی... یه کم mp3 بنویس حداقل حوصله خوندنشو داشته باشیم...
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/١٤
٠
٠
:دی! ردی بنده خدا رو ترکوندیش که با این نظرت!!! چکار داریش!بنویس بنویس برادر من کم کم عادت میکنی...
kavir
kavir
٩١/١١/١٤
٠
٠
استثنا با حمید موافقم
اسمانه
اسمانه
٩١/١١/١٥
٠
١
جرف شما کاملا متین..من کاملا با نظر شما موافقم...
parisa
parisa
٩١/١١/١٥
٠
٠
حمید خان چیکار داری بنده خدا رو؟؟؟؟؟؟؟؟
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/١٤
٢
٠
به نظر من یک دلیلش بالا رفتن توقعات مردم از یک دیگر است. در دین مبین اسلام به نداشتن توقعات بیجا از دیگران بسیار سفارش کرده است...
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١١/١٤
٢
٠
این بر می گرده به رفتارای خودمون , یه زمانی مردم واسه خودشون تا اون حد دغدغه نداشتن که بخوان واسه بر طرف کردنش قید دور و بریاشونو بزنن ولی الان هممون به دوستامون و حتی پدر مادرمون دروغ میگیم تا به هدف خودمون برسیم الان همه واسه خودشون زندگی میکنن ولی قدیما مردم واسه هم زندگی می کردن خیلی خوب همدیگرو درک میکردن دورو نبودن و پشت سر هم حرف نمیزدن .....
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١١/١٤
١
٠
چون دیگه آدما مثل قديم زندگی نمی کنن!! زمان قديم این جوری نبود كه!به معنی واقعی صداقت و صفاوصمیمیت بود همیشه همه با هم زندگی می کردین با هم می گفتن میشنیدنو میخندیدن هر چی هم که داشتن با هم می خوردن نه تعارف داشتن نه تظاهر به چیزی میکردن اگه هر چیزی داشتن ماله هم بود اگه هم چیزی نداشتن اون که داشت به اون که نداشت کمک می کرد! الان دور از جون شما ها سگ و گربه وتمام موجوداتی که با هم یه روز دشمن بودن سر به سازش گذاشتن اون وقت ما آدما سر هر چیز و ناچیزی حاضریم هم دیگرو حتی بکشیم !! هيييييع چي بگم!؟؟
m-roohangiz
m-roohangiz
٩١/١١/١٤
١
٠
چون منفعت،جاي معرفت رو گرفته....
parisa
parisa
٩١/١١/١٥
٠
٠
شاید.........ولی بازم نمیتونه دلیله خوبی برا دوریا باشه..............میشه؟؟؟؟؟؟؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/١٤
٠
١
مرسی اس ام تی.
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/١٤
١
٠
چون زندگی ماشینی و از راه دور شده ...
mahshid
mahshid
٩١/١١/١٥
٠
٠
چ.ن ادما از هم دور شدنو حوصله ی همو ندارن مثل خود من البته خیلی کم
parisa
parisa
٩١/١١/١٥
٠
٠
خب این خیلی بده...........هیچ راه کاری نیس؟؟؟؟؟؟؟؟