خانه انجمن زمزمه های تغییر پایتخت...
١١٦٧
٨٨
اشکمهر آتشروان

زمزمه های تغییر پایتخت...

زمزمه های تغییر پایتخت...

در روزهای اخیر زمزمه های مبنی بر تغییر پایتخت از شهر تهران به شهری دیگر به خاطر ترافیک و آلودگی هوا و جمعیت بالای تهران به گوش میرسد و این طرح در مجلس تحت بررسی است.

ایا شما با طرح تغییر پایتخت موافق هستید؟ به نظر شما چه شهری برای جانشیی برای پایتخت مناسب تر است؟ و به چه دلیل؟ 

٩٢/١٠/٠٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
javad agha
javad agha
٩٢/١٠/٠٤
٢
١
صد در صد موافقم... حالا کجاشو نمی دونم یه شهری که تو وسط ایران باشه و یه شهر نسبتا متوسط رو به کوچیکی باشه
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/١٠/٠٤
١
٠
:) کلی امکانات تو تهران خوابیده! به جا پایتخت رو جابجا کنن ،و کلی کنسول گری و ... تو یه جا دیگه بنا کنن،مردم رو از تهران بیرون کنن!
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
مگه دیکتاتوریه که مردم و بیرون کنن؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠٤
١
٠
بله دیگه/یادتون رفته احمدی نژاد میگفت لطفا کم کم تهران رو ترک کنین و در شهرهای مجاور ساکن بشین دیگه تهران ظرفیت نداره...خب اون طرح موفق نشد دیگه
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/١٠/٠٤
١
٠
خوب اگه قرار پایتخت رو ببرن جای دیگه بهترین گزینه ، طرقبست! هم آب و هواش خوبه! هم شما ها و تهرونیا میشید شهرستانی !:)))))))))))
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
احمدی نژاد می گفت. به زور که کاری نکرد................یک سری مزایا می داد تا مردم برن
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٤
٠
٠
:))
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٤
١
٠
در حرف شاید خیلی آسون باشه ، اما در عمل کاره واقعا خیلی خیلی خیلی سختیه چرا که کلی سرمایه و هزینه برای پایتخت شدن در تهران شده. و در ضمن اگر بخواد شهره دیگه ای پایتخت بشه مثل اصفهان که یه کاندیداست ، خوده اون شهر هم در معرض آلودگی هوا و ترافیک و ... هست با این تفاوت که اصفهان از لحاظ امکانات ، دسترسی ها و ساختمان ها و راه ها نصف تهران هم نیست! پس به صرفه تر تدبیر سیاست هایی برای خلوت شدن شهر تهران هست.
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
اصفهان همین الانش الودست،اب نداره و.... مردمش تلف میشن....................بهترین جا شهرای جنوبیه.......................مرد می خواد که اونجا زندگی کنه
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
پایتخت نبض کشوره !!!!!!!!!! ببریم جنوب کشور؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باید موقعیتش استراتژیک باشه !!!!!!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
یک سال به خاطر شغلم در بندر عباس زندگی می کردم//اونجاها که نمیشه /انقدر گرم و شرجی هست که آدم قاطی میکنه
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٤
١
٠
خوب دیگه چون کسی نمیتونه تحمل کنه همیشه خلوته:))
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
محمد حسن یعنی واقعا با این هوشت من در عجبم تو چطور فرار مغز ها نشدی تا الان ... به خودت اینقدر ظلم نکن !! اینجا واست خیلی کمه!!!! هععععععععععععععی خخخخخخ
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٤
١
٠
اولا مگه کشکه که پایتخت رو به این زودی عوض کنن کم کم 5سال طول میشه.................بعدشم می برن یه جای دیگه اون شهر دیگه رو هم نابود می کنند...........20سال بعدش دوباره میشنین می گن بیایین دوباره جاش و عوض کنیم!!!!!!!!!!! تا زمانی که زیر ساختها درست نشه همینه
saiideh70
saiideh70
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
این قضیه مثل کنکور میمونه اقلا یه 20 سالی طول میکشه
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
حالا 5 سال طول بکشه یا 20 سال حرف اینکه این بحث وجود داره و احتمالا هم روزی هم عملی خواهد شد/کاری به زمانش نداریم که /مضوع و بحث اینکه این طرح خوبه یا نه و اینکه چه شهری مناسبتره/بله خود منم میدونم زمان بره
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
فعلا که شهر سمنان بهترین گذینه شناخته شده به خاطر: (نزدیکتر بودن به مرکز/خلوتت بودن از همه نظر و هوای پاکتر/و همچنین قرار داشتن دقیقا بین دو شهر تهران و مشهد) به نظر من هم گذینه مناسبی هست به هین دلایل ذکر شده////خب شما هم شهر مورد نظرتون رو بگید...
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
آره خب سمنانم خوبه.....
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
:)
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
کمر سایت دو نیم شد:)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
خخخ/شما کاربر m_sanati چرا فقط شکلک لبخند میزارید توی نظرهاتون !!!!!!
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
میخنده به روی دنیا تا دنیا بهش بخنده بعـــــــــله :)
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
آخه به خاطر وجود بعضیاست آقای اشکمهر....:)
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
مرسی برف....:)
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
جناب اشکمهر.....لطفا دلخور نباشین....ممنون از مطلبتون....من که دوس ندارم مشهد پایتخت بشه!!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
به خاطر کی؟؟؟!
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٨
٠
٠
بماند...پایتخت جاش خوبه:))
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٤
٠
٠
:))
m_shekofte
m_shekofte
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
حتی اگر پایتخت عوض شود تا 30 سال آینده (شاید هم بیشتر ) تهران موقعیتش را حفظ می کند با تغییر پایتخت هم موافق نیستم
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٤
١
٠
همون تهران خوبه...................اون همه بنا بی کاربرد میشه با این تصمیم...............کلی ضرر مالی داره......اشتباه محضه...............برای الودگی هوا می تونن سرمایه گذاری کنند و خودروی برقی جایگزین کنند..................برای ترافیک هم طرح زوج و فرد خوبه،برای مهاجرت به تهران هم باید سخت گیری شود.................هر کس بیکاره میره تهران...........خوب چه کاریه، بگیرین روستاها رو اباد کنند تا مهاجرت انجام نشه
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
منکه دوست دارم مشهد بشه (((((((((((: بعدش به ما میکن تهرونی/خخخخ/نه از شوخی گذشته مشهد بشه خوبه /ولی خب مشهد الانشم داره میترکه از شلوغی با خیابونای باریکش
faith
faith
٩٢/١٠/٠٤
١
٠
نه مشهد همین جوری سالی چند بار به دلایل مختلف می ترکه.دو میلیون جمعیت میریزن توش، پایتخت هم که بشه، همین اتفاق تو کل سال میافته....
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
شهر شمالی هم خوبه/مثلا بابلسر/کار اداری و دولتی داری میری پایتخت/اونجا حال و هواتم عوض میشه و یک تنی هم به آب میزنی خ
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
BeinG_a_GirL
BeinG_a_GirL
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
شهر مشهد پایتخت بشه خوب میشه ! چون اینجوری به ما میگن بچه طهرونی :))
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
خخخخخخخخ
سهره
سهره
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
:)))))))
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠٤
١
٠
از تهران خوشم نمیاد به دلایل خیلی زیاد///////مشهد خوبه چون شهر ماست..........به نظرم اصفهان و شیراز هم خیلی خوبه درسته که نسبتا شلوغ هستن ولی هرچی که باشن از تهران بهترن :)
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
من موافق نیستم...مردم جنبه ندارن......بعدم الان شها جوری شکل گرفتن که اگه تغییری توش ایجاد بشه ممکن ظاهر یا هویت اون شهرو تغییر بده..مثلا اصفهان هیچوقت مورد خوبی برای پایتخت نیست..چون یک شهر صنعتی و قدیمیه.........من دوست ندارم..حتی برای مشهد
سهره
سهره
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
موافقم که پایتخت عوض شه و به جاش " اصفهان " رو بزارند
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٤
٠
٠
حالا چرا اصفهون ؟؟؟!!
khoobe_bad
khoobe_bad
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
بعلههههه مشهد مشهد
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٤
١
٠
چی چی مشهد...............همین الانش نصف خیابونا ترافیکه:((
ف.ش
ف.ش
٩٢/١٠/٠٤
١
٠
من به عنوان یکی که الان سه ماهه دارم تهران زندگی میکنم میگم نشدنیه... یعنی حالا حالاها نشدنی خواهد موند. اصلا بسترهاش فراهم نیست. همه وزارت خونه ها و سازمان های کلیدی مملکت تو تهرانه، ازون طرف امکانات هم اونجا متمرکز شدن. تغییرش آسون نیست
ali007
ali007
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
من مخالف هستم چون که بودجه ی زیادی میخواد و کشور الان نمیتونه این بودجه رو تامین کنه!!!!!!!!!!!!!!
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
مشهد هار هااار هااااااااااااااااااااااااااااااااااار *:)
neyosha
neyosha
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
مخالفم............حالا اگه میخواد یکجا دیگه باشه اون شهر اصفحان باشه بهتره:)
علیرضا
علیرضا
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
مثل گفته های قبلی (اشاره به خارج کردن اداره ها و کارخانه ها از تهران) همش رو هواست ! یعنی اون ته ته کار میبینید فیق 10% کار انجام دادن تازه اگر واقعا بخوان این کار رو انجام بدن که من اصلا فکرشم نمی کنم که بخوان تاییدش کنن.
پسر جهنمی
پسر جهنمی
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
دو کار میشه کرد : 1 - وزارت خونه ها رو تقسیم کنند یعنی مثلا وزارت نفت بره جنوب وزارت ارشاد قم ... 2 - کل پایتخت رو ببرن شمال که تفلکی تهرونیا دیگه مجبور نباشن آخر هفته برن اونجا
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٤
٢
٠
وزارت ارشاد و خوب اومدی:))خخخخخخخخ
f_dehghan
f_dehghan
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
ن باباااااااااااااااا .... هر جا ميره مهم نيس؛ فقط نياد مشهد....حيف شهرمون نيس ک ب مشکلات عديده ي تهران الوده بشه...........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خدا جونم مشهد پايتخت نشه............
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
اره جدا..خداکنه مشهد پایتخت نشه
m_mollae
m_mollae
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
خيلي باحاله اگه پايتخت بشه مشهد.................................
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
از چه نظر؟:)
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
از من میپرسین که این کار ممکن نیست....مگه الکیه؟؟...این همه امکانات و ساختمون و دم و دستگاه رو ول کنن برن یه شهر دیگه؟؟...نمیشه :)
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
اوهووووووووم:)
maede
maede
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
اولن همونطور که دوستان گفتن این کار تقریبن غیر ممکنه دومن خب هر جا پایتخت بشه اوضاع همینه دیگه!جمعیت زیاد و ترافیک و آلودگی هوا و.......چه کاریه!!!
maede
maede
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
در ضمن باااااا تشکر از عکس این انجمن!خیلی قشنگ بود:)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
بله/منم میخواستم بگم عکس قشنگی گذاشتین
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
با انتقال پایتخت به شهر دیگه موافقم واسه اینکه از لحاظ امنیت ملی هم باید این کار انجام بشه. چون در صورت جنگ اگه فقط تهران رو بزنن دیگه ایران رو فلج کردن. تمام وزارت خونه ها،تمام ستادهای فرماندهی نیروهای مسلح،مراکز حساس نظامی، بیت رهبری،مجلس شورای اسلامی،ساختمان پاستور و...... همه جمع شدیم تهران. اگه کشورهای دیگه رو ببینیم هیچ کجا اینجوری بی قاعده تقسیم نشدند. مشهد نمی تونه باشه چون کلان شهر مرزیه. بهترین گزینه اصفهانه.
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
نه بابا.....مگه به این راحتی هاست؟؟؟؟پایتختو ورداریم بزاریم رو اصفهان یا مشهد مثلا؟؟؟؟؟؟؟نمیشه ....تازه گیرمم که بخوان پایتختو ببرن یه جای دیگه...اولا هرجا باشه اگه از این شهرای بزرگ باشه، که خب اونام آلودگی دارن و بعدشم آلوده تر میشه و میشه قوز بالاقوز....اما اگه باز بخوان ببرنش یه شهر کوچیکتر که خب امکاناتو چی کار کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا از بیخ اشتباهه این مسئله........
M_At
M_At
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
من که نظری ندارم فقط هرجامیزارن مشهدنزارن که قاطی میکنم!
morteza_t.kh
morteza_t.kh
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
به نظر من به جای انتقال پایتخت وزارتخانه ها رو بزارن تو استان های دیکه یا سه قوه هر کدوم تو یه استان باشن
f_etemadi
f_etemadi
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
خسروان دانند!
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
!!!
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
فک نمیکنم زیاد جالب باشه که یه شهر دیگه پایتخت بشه بعد این همه سال ... از طرفی هم هر شهری به اندازه ی تهران پتانسیل پایتخت بودن رو نداره ... تنها نفعی که میتونه برای پایتخت جدید داشته باشه پیشرفت اون شهره به نظرم
Niva
Niva
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
نزر بچم کو ؟ :(
z_urbanity
z_urbanity
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
جریان انتقال پایتخت از زمان اقای کرباسچی مطرحه.. از منابع درست استفاده نمیکنن، بعد بجای حل کردن مشکلات، یه راه دیگهر و امتحان میکنن! نهایتِ کاری که بکنن اینه که بعدِ تجاریِ تهران رو منتقل کنن به اصفهان! چند سال بعدش هم خواهیم دید که اصفهان دیگه حالت سنتی خودش ُ از دست میده :| خرابکاری پشتِ خرابکاری :|
پری سا
پری سا
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
چ چیزا.............!!!!!!!!!!!
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٤
٠
٠
:|:|:|:|:|:|:|:
sahar-s
sahar-s
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
به نظر من بدتر هم میشه اگه پایتخت جابه جا کنن فقط بودجه رو هدر دادن چون همه به اتفاق هم از تهران مهاجرت میکنن به اون شهر مقصد!!!!اینطوری فقط یک شهر دیگه هم میشه مثل تهران!!!!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
سلام ... با اينهمه مرگ بر آمريكا گفتنمان مثل انها داريم عمل مي‌كنيم پايتخت سياسي از پايتخت اقتصادي جدا شود . نيويرك و واشن...
sherlok
sherlok
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
هیچی جابجا نمیشه! زیاد جدی نگیرید!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/١٠/٠٧
٠
٠
انگار چادر مسافرتیه بردارن جا به جاش کنن.اون همه وزارت خونه و سفارت و کارخونه و نیروگاه و .... چی پس؟
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٠٤
٠
٠
شدنی نیست !
s_gonah
s_gonah
٩٢/١٠/٠٧
٠
٠
من موا فقم چون اون قدر آلودگی زیاده که مردم اکثرا مریضا و فکر می کنم پایتخت باید بره گیلان چون که اونجا آبو هواش خوبه و می تونه کمک کنه
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١٠/٠٧
٠
٠
حالا جلوي ورود مهاجرا رو بگيرن جمعيت از ايني كه هست بيشتر نشه، جابه جايي پايتخت و خارج كردن مردم يا كارمنداي دولت به شهراي مجاور پيشكش... واللا....
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/١٢
٠
٠
خب همه بیاییم بریم مث جومونگ یه شهر بسازیم بریزیم توش خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ