خانه انجمن چرا رفت‌ و آمدهای فامیلی کم شده؟!
١٢٧٢
٨٧
h_jahanshah

چرا رفت‌ و آمدهای فامیلی کم شده؟!

چرا رفت‌ و آمدهای فامیلی کم شده؟!

به نظر شما چرا رفت و آمدهای فامیلی نسبت به قدیم‌ها کم‌تر شده؟!

من یادم می‌یاد تا چند سال قبل ما در ماه حداقل چهار پنج شب، مهمون داشتیم، الان شاید به یک بار هم نرسه!

بعضی‌ها می‌گن، علتش گرانی و تورم است، بعضی هم می‌گن علتش تجمل گرایی است. ولی من می‌گم آدم‌ها مخصوصا نسل جوان دارند به سمتی پیش می‌رن که دوست ندارن روابط اجتماعی شون توی محیط خونه و در کنار فامیل باشه، یک جورهایی فامیل زده شدن، ترجیح می‌دن، با رفیقای دانشگاه یا سرکارشون یا توی فضای مجازی باشن.

نظر شما چیه؟!

٩٢/٠٩/٣٠
نظرات کاربران
کد امنیتی
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٣٠
١
٠
ماکه فامیلامون شهرستانن..علت رفت و امد کممون مسافته زیاده..نمیشه رفت و امد..بااونام که مشهدن می ریم و میایم .ولی گرفتاری یا زیاد شده..کمتر ازقبل می ریم
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
من یکم با گرانی و تورم موافقم یکم اینکه گرافتاریها زیاد شده یکمم با نظر شما موافقم همشون دست به دست هم میدن باعث میشن رفت و آمد ها کم بشه
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
شمادرکل موافقی
saiideh70
saiideh70
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
به نطر من رفتن بزرگای فامیله تا اونا هستن اصلا یه جور دیگس فضای خونواده
dr.maRYam
dr.maRYam
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
رفتن بابابزرگ و مامان بزرگم واقعا دور هم جمع شدنای ما هم کم شدی..هیچ جا به اندازه خونه بابا بزرگ نمیشه راحت بود شلوغ کاری کرد!!
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
آره قبول دارم.... و واقعا بزرگتر های خانواده مثل پیامبران خاندانشون هستند
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
سلام ما که ایتطوری نیستیم خخخخخخخ اصلا اگه یک هفته دور هم جمع نشیم میمیریم (همه خونه مادربزرگه.............خخخخخ یک حالی میدههههههههههههه) :)))))
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
سلام ... به برکت مادربزرگ است و احترامی که نسبت به ایشان وجود دارد باعث گردیده دور هم جمع شوید خدا نگهدار ایشان باشد
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
خوش به حالتون:/
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
الاهــــــــــــــــــــــــــــــی آمیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن :))) متشکرم
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
لایک
par!sa
par!sa
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
بععععله :)) همین که این میگه :)
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
اینست خوانواده مـــــــــــــــــــــــا بعـــــــــــــــــــــله :)))) مرسیییییییییییییییییی پشتیبانی :))
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٣
٠
٠
:)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
سلام ... این روزها تورم ، کج خلقی ها ، فاصله ها ، درآمد کم از یکطرف و کسی که پول دارد خرج سفر میکند تا دیدن فامیل
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
دیدن فامیل کجا و سفر کجا !!!!!!! خخخخخخخ خرجش با هم خیلی فرق داره !
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
ما که لااقل فامیلای نزدیک رو هفته ای یه بار میبینیم ! اونم خونه بابابزرگم :دی ! //میتونه از این باشه ک بچه هاشون بزرگ شدن درس دارن ! بزرگترا بیشتر گرفتاری دارن !
ghazale
ghazale
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
تونه خدااااااااااا ! یه کوچه فاصله اس بین خونه تووون خوو ! من ک نمی بینم هفته ای یبااار ! دو هفته یبار :|
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
می خواست خونه تون اینقدر دور نبآشه! در ضمن دخدرخاله بزرگتر وخه بیا خونه ما:دی !هههههههه....من نه ک خیلی کآر دارم نمیتونم بیآم :دی
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
.....من واقعا رفت و آمد های فامیلی رو دوست دارم اما وقتی می بینم که وقتی میرم مهمونی یکی کلا زومه روی لباسام اون یکی دیگه میگه آهنگ جدید چی داری، اون یکی میره در اعماق تلویزیون، خب معلومه که ترجیح میدم تو خونه بشینم یه فیلمی ببینم یه درسی بخونم یا پای کامپیوتر و اینترنت باشم.....مشکل از فراموش شدن سنت ها و تجمل گراییه و اینکه مردم عقلشون به چششونه
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
همین شب یلدا... ما قرار بود چون نزدیکه به اربعین و مام کلا خونواده ی خوشحالی هستیم، یلدا رو یا زودتر بگزار کنیم یا دیرتر که اونم بنا به مخالفت و بعضی دلایل لغو شد....ولی خیلی خوب بود اگه میشد.........حیفش
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
ما که کلا همیشه خونه های هم هستیم ولی دوستم همیشه از این موضوع گلّه داره و اون نظرش اینه که صمیمیت ها از بین رفته ...*:)
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
درصد اون مورد که کم شده بیشتره به نظرم
ghazale
ghazale
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
میدونین به نظرم مشغله زیاد شده ! وقت نمیشهه ! وگرنه خیلی دوست میداریم ک بریم ! دغدغه ها بیشتر شده .. انگار جدیدا 24 ساعت زودتر میگذرهه .. سرعت گرفته همه چیز وقت نمیشهه ... شایدم همش بهونه اس ایناا ! نمدونم :))))))))))
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
تنکولوژی که میره بالا همین میشه دیگه ... هرچی می کشیم از دست همین رادمهره ...
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
تقصیر لایه اوزون هم هست :))
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
یک بزرگی میگفت الان دیگه باید بزرگایِ فامیل دس به کار شن و دعوت کنن همه ی فامیلو :) درواقع کارا سخت تر شده ... وقت کم شده ... دیگه دورِ همی های خونوادگی محدود به سلام علیک هایِ تلفنی شده ...
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
آره اینم نکته ی مهمیه واقعا
javad agha
javad agha
٩٢/٠٩/٣٠
١
٠
خوب ما خودمونو میگم که رفت و امدمون نسبت به قدیما کمتر شده ولی قطع نشده آرررررررررررررره اخر هفته ها همیشه خونه ی پدر بزرگم جمع میشیم خونه ی عموهام همه رو میریم آرررررررررررررررررررره ما اینیم دیگه
ghazale
ghazale
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
کلا آرررررررررررررره :))))))
f_ghasemi
f_ghasemi
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
آرررررررررررررررررره
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
بعــــــــــــــــــــــله آررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررره!خخخخخخ
javad agha
javad agha
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
مسخره میکنین آررررررررررررررررررررررررررررررره؟؟؟؟؟
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
اررررررررررررررررررررررره...خخخخخخخخخ
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
اینجا کلاس خوانندگیه ؟؟؟ خخخخخ
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
شاید باورتون نشه ولی به خاطر رفت امد خیلی کم ما با فامیل /من حتا فامیلهای درجه یک رو هم زیاد ندیدم و نمیشناسم طوری که اگه پسر خاله یا دختر خاله یا پسر عمو دختر عموهامو تو خیابون از کنارم رد بشن ممکنه نشناسم و اونا هم نشناسن/تعجب نکنین راس میگم/راستش واقعا هم چند بار این اتفاق افتاده!
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
:|:|:|:|...........اگه همدیگه رو نمیشناسین چطوری این اتفاق افتاده!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(تو خیابون از کنارم رد بشن ممکنه نشناسم و اونا هم نشناسن) :|
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
بعدا اونا گفتن یا ما به اونا گفتیم فلان روز شما نبودین/گفتن و گفتیم چرا///بعدا متوجه شدیم دیگه ولی همونجا نشناختیم/یا پدر مادرامون فقط شناختن/شده دیگه الکی که نمیگم///همین الان من خیلی از فامیلا مخصوصا پسر یا دخترای فامیلو نمیشناسم و سالهاست ندیدمشون/
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
:|
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
مال ما که نصفشون تهرانن.....................نصفشون مشهدو.............الان اینقدر اونا سرگرم زندگی ان و مشکلات دارن وقت نمیکنن بیان سر بزنن از فامیلا!!!!!!!!!!!!!
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
هعـــــــــــــــی :)
ali007
ali007
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
ههههییییییییی.........خنده نداره که می خندین
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
:))))
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
بنظر من فقط واسه گرفتاریاس....بابای من از صبح میره ساعت 8 شب برمیگرده...خوب بهش حق میدم حوصله مهمونی نداشته باشه :|....
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
به نظر من بستگی به اون خانواده داره ، تو بعضی از خانواده ها با سروسامون گرفتن بچها رفت آمدها هم کم میشه و در بعضی دیگه برعکس شاید بیشتر هم بشه ولی خب اکثرا رو به کم شدن ارتباط هاست مخصوصا تو جامعه شهری... و این باید جلوش گرفته بشه و یک مشکلی هم که هست این کار یک کار دسته جمعیه و امکانش هست هرکی یک مشکل داشته باشه از امتحان بگیرید تا کار و ....
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
لایک رفیق
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
دوستامو ترجیح میدم! :| :| :|
par!sa
par!sa
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
منم نسبت به یک سری از خانواده دوستامو ترجیح میدم... ولی یک سری هم نع!!
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
پریسا :| :| :|
n_ashena
n_ashena
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
ما کلا خانواده های بزرگی داریم مثلا اگه یه شب فقط اقوان نزدیک بیان خونمون رکورد صدنفر میزنیم اما الان نمیدونم چرا علاقه ای نداریم همو ببینیم
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
ایول مثل ما :))))) فقط ما همچنان علاقه مندیم :)))))))
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
دقیقا مثل ما
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٤
٠
٠
خیلی خوبه واقعا !!!! خونواده بزرگو میگم
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
یکی از مقصر های اصلیش شاید پیشرفت تکنولوژی باشه و از طرفی گرفتاری و تا حدودی هم مشکلات و دلخوری ها ... معمولا هرکسی دوس داره با کسی راه بره و ارتباط برقرار کنه که از بودن باهاش خسته نشه اینم شاید یه دلیلش باشه ...
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
پیشرفت تکنولوژیو بخیال بیا فیفا 14 خخخخخخخ
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
ماكه رفت و امدهامون كم نشده،چون همه توي شهرستان زندگي ميكنيم.........
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
شهرستان کوچکیه و فاصله ها کم.................الان از خونه ما تا خونه عموی بزرگم کم کم 1ساعت راهه
neyosha
neyosha
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
باز شما به شهرستان ما توهین کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
اقا ما به شهرستان شما چکار داریم اخه.................بعدشم کجا توهین کردم:(( ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
neyosha
neyosha
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
رفت و اومد ها نمیشه نگم کم نشده چرا کم شده ولی نه اونقدر! به خاطر مشغله های زیاد و...
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
خوبه باز شمامیگید زیاد کم نیست... به نظرم خیلی کم شده
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
خیلی نظر گران باری بود...............کمرسایت شکست:))
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
مستر م.نص........بعـــــــــــــــــــــله خیلیم کارشناسانه بود نظرشون :|
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٣
٠
٠
:x
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
یکی از اصلی ترین دلایلش تنبلیه مردمه!
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
دیگه چی خب؟؟؟
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
فقط تنبلی آیا ؟
جارچی
جارچی
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
به نظر من گرفتاری های روز مره وهمین طور تنبلی
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
تکذیب موکولم :)
mr_khas
mr_khas
٩٢/١٠/٠٣
٠
٠
خوب ماشینی شدن زندگی ها .... مشغله ... روز مرگی ... تجمل گرایی.. کم حوصلگی .... مخارج فوق العاده سنگین و خیلی چیزای دیگه ///
Niva
Niva
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
همینا که دوستان گفتن :)