خانه انجمن دین از سیاست جداست؟!
٧٠٤
٧٩
اشکمهر آتشروان

دین از سیاست جداست؟!

دین از سیاست جداست؟!

در بسیاری از کشورها برخلاف کشور ما مقوله دین به کلی از سیاست جداست.
به نظر شما دین و سیایت دو مقوله جدا از هم هستند یا مکمل هم؟ آیا به نظر شما برای آزادی و رفاه بیشتر مردم باید این دو در کنار یگدیگر باشند یا کمی جدا از هم؟
بودن یا نبودن این دو در کنار هم چه منافع یا ضررهای دارد؟ لطفا دلایل خود را بیان کنید.

٩٢/٠٩/٢٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٩/٢٨
١
٠
بنظر من نمیشه دین و سیاست رو کاملا از هم جدا کرد....ینی اینطوری خیلی مشکلات پیش میاد....ولی بنظر من اینکه علمای دینی میان توی سیاست اظهار نظر میکنن یا افراد سیاسیمون خودشون رو عالم دینی میدونن خیلی اشتباهه...و بهتره هر کدومشون سرشون توی کار خودشون باشه :)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٣
بله نکته خوبی رو گفتین /علمای دینی میان توی سیاست اظهار نظر میکنن یا افراد سیاسیمون خودشون رو عالم دینی میدونن
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٩
٢
٠
پس معلوم شد تفکر شما از علمای دین بسیار ناچیز است...............سیاست مدار ما فقط درباره مسائل سیاسی میدانید،اما عالم دین از همه علوم میدانید..........اگر فردی مثل حضرت امام (ره) نبود الان ایران مقتدر وجود نداشت................اگر حضرت امام سیاست بلد نبود هیچ وقت انقلابپیروز نمیشد.................پس بدون دخالت علمای دین سیاست از دین جدا می شود و هیچ ارزشی ندارد
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٩/٢٩
١
٣
من به امام کار ندارم...منظورم الآنه که بعضی از مجتهدا چپ و راست میان درباره همه چی نظر میدن...که من اسمشو دخالت بیجا میذارم!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٩
٣
٠
وظیفه مجتهد دخالت کردنه.............چرا الکی می خوایین جو بدین؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٣
بله آقا محمد ما هم منظورمان الان بود نه زمان امام خمینی یا حضرت علی (ع)
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠١
١
٠
امام (ره) کی بود؟؟؟؟یک مجتهد..... اگر قرار بود دخالت در سیاست توسط مجتهد نباشد حضرت امام قیام نمیکردن...چرا خلاف دین عمل کنند.................بعدشم اگر این دخالتها مشکلی داشته باشد مقام معظم رهبری جلویش را می گیرند
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/٠٩/٢٨
٠
٠
فک میکنم تو بعضی مسائل لازمه که مکمل همدیگه بشن ولی بعضی جاها جداییشون بهتره
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٣
و مسئله همینه که در همون مواردی که باید جدا باشه در کشور ما جدا نمیشه!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٩
١
٠
کدام موارد باید جدا باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟وقتی میگیم کشور اسلامی یعنی باید روح اسلامی توش جریان داشته باشه دیگه نمیشه گفت اینجا روح اسلام نباشه.................مثل این می ماند که بگیم روح در بدن ما وجود دارد ولی مثلا توی انگشت پامون هیچ روحی وجود ندارد!!!!!!!!!!!
M_sanati
M_sanati
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
اگر دین از سیاست جدا بود، آن گونه که سکولارها می‌گویند، نباید انبیا و یارانشان کشته یا تبعید یا شکنجه می‌شدند. «وَ یقْتُلُونَ النَّبِیینَ بِغَیرِ الْحَقِّ» (بقره،61)
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٢٨
٠
٣
من دوست دارم دین از سیاست جدا باشه.............
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٣
بله .ما هم دوست میداریم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٩
٢
٠
چشمم روشن یعنی پیرو مکتب سکولار بشین آره؟؟؟
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٢٩
٠
١
مگه چشه؟؟؟؟؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٤
به قول دوستمون مگه مکتب سکولار چیه شاخ و دم داره /این کشورا که بی دین نیستن /فقط دینشون از سیاست جداست/مگه جدا باشه بده/بی دینی بده/جدا بودنش از سیاست بد نیست
maede
maede
٩٢/٠٩/٢٨
٠
٠
خب باهم باشه بهتره!ولی مشکل اینجاست که گاهی قاطی میشن گاهیم نه!یعنی اگه قراره دین و سیاست با هم باشن باید همه جا این دین نقش داشته باشه نه فقط جاهایی که به نفعه......
M_sanati
M_sanati
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
کی به ضررمون بوده؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٣
مثلا دخالت کردن نیروهای انتظامی در امور جامعه به نام مذهب...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٩
٣
٠
نیروهای انتظامی مسئول اجرای قوانین کشور هستند...............وقتی قوانین ما اسلامی است پس دخالت انها درسته چون دارند قوانین کشور را اجرا می کنند
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٢
نیروی انتظامی باید دزد و جانی و خلافکارای خیابونی رو بگیره /نه سر راه پسر و دختر مردمو بگیره و بندازه تو ماشینو با خودش ببره /والا اگه اجازه داشت میمودن تو مسجدا هم میگفتن فلان جور اگه کسی وضو نگیری میبریمش بهش یاد میدیم!!!
M_sanati
M_sanati
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
شما چه طوری پس دوس دارین جناب اشکمهر؟؟؟ها؟؟
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
دختر رو پسری که رابطشون به همین دزدی و جنایت ختم بشه باید دستگیر بشن..................چقدر قتل به خاطر همین دوستی ها اتفاق افتاده؟؟؟؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٣
از میان ۱۹۲ عضو سازمان ملل متحد، ایران تنها کشوری در جهان است که بنا و اساس آن بر مبنای دین‌سالاری می‌باشد.
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٩
١
٠
خوب منظور؟؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٣
منظورم اینکه عجیب نیست تو دنیا فقط کشور ما اینطوریه!؟ اگه خوبه چرا در بقه کشورها اسلامی اینطوری نیست و فقط در مملکت ما این سبک هست
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٩
١
٠
چون در کشورهای دیگر خفقانه.................چون ازادی نیست....................کشورهای اطراف ما که یا دیکتاتوری و شاهانست یا درگیر جنگ و مشکلات داخلی یا تحت اشغال دشمنای اسلام.............چرا جدیدا کشورهای اسلامی شاهد تظاهرات است؟؟؟؟چون مردم دارن به این درک میرسند که حکومت اسلامی خوب است.............
M_sanati
M_sanati
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
منم با مستر . نص موافقم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٣
در این لینک میتوانید نقشه تفکیک کشورهای که در آن سیاست از دین جداست را ببینید /کشورهای که با رنگ آبی مشخص شده جدا هستند http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SecularStates.png?uselang=fa
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٩
١
٠
خوب منظور.................می خوایین رنگ ما هم ابی باشه؟؟؟شاید اگر برای همجسنس گرایان هم نقشه ای تهیه شود خیلی ها رنگی باشند..............یا درباره فساد اخلاقی مسئولین اگر نقشه ای تهیه شود خیلی از انها رنگی می مانند
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
١
محمد جان معلومه فساد اخلاقی و همجنسگرای و این چیزا بده/ولی من حرفم این نیست من میگم دخالت دین و علمای دینی در سیاست اشتباست و دخالت سیاست هم در دین غلطه/اگه نه این چیزای که شما میگی خب درسته/الان مگه ترکیه بده ؟خیلی راحتن که دینشونم سر جاشه سیاستشونم سر جاش
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
کجا دینشون سرجاشه؟؟؟؟برا همین حجاب برای کارمنداش ممنوع شده؟؟؟چشمات و یه سری برنامه ماهواره بسته.............اگر حکومت اسلامی است پس باید دین در اون دخالت کنه...تا متخصص دین در بطن سیاست نباشه دین اجرا نمیشه..............
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٠
ولا من نمیدونم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٢
راستش این جریان باعث ایجاد یک سری سو استفادها و یک سری کج کاریها و کج فتاری ها در بین دولت و ملت شده و یک جورای یه چیزای بهم خورده/چطوری بگم این وسط به خاطر همین قضیه یک سری از دین زده شدن و یک سری از سیاست!
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٩
٤
٠
ما می خواهیم سیاست مان دینی باشد؛ نمی خواهیم دینمان به سیاست بازی آغشته شود... مردم سالاری دینی یعنی ائدولوژی و اساس یک حاکمیت بر اساس احکام خداوند است و شکل آن بر اساس خواست و نظر مردم است. در الگوی مردم سالاری بر خلاف الگوهای بشری شبیه مارکسیزم یا کاپیتالیسم؛ قوانین از منبع وحی استخراج می شود. البته در حکومت دینی به خاطر نبود رهبران و خدمتگذاران معصوم نمی توان هرگز صد در صد بر مبنای عدل رفتار کرد ولی حتی کوچکترین حرکتی رو به جلو از بی حرکتی بهتر است.
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٩
٤
٠
هر حکومتی در دنیا باید بر مبناهایی استوار باشد؛ برای مثال من حکومت لائیک ترکیه رو مثال می زنم؛ در این حکومت هر رفتار اجتماعی ک در آن مذهب تقویت شود و یا نمود پیدا کند جرم محسوب می شود. اخیرا دولت اسلامگرای آقای اردوغان با همه پرسی قانون اساسی برخی آزادی ها به افراد دین دار در این جامعه داده است ولی به هر حال دین دار بودن یک خط قرمز در سیستم لائیک ترکیه است. چیزی شبیه به همین در سیستم حکومتی فرانسه نیز وجود دارد. به طور کلی شما نمی توانید هیچ حکومتی را پیدا کنید که برای اداره امور ادئولوژی نداشته باشد. ایدولوژی مردم سالاری دینی هم ب عنوان یکی از هزاران الگویی مطرح است که تا ب حال در دنیا وجود داشته است و به نظر من کامل ترین آن می تواند باشد.
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٩
٤
٠
بحث سوم تفاوت میان خود قانون و مجری قانون است. برای مثال در زمینه مردم سالاری ما در حال تمرین هستیم. یعنی کشوری هستیم که تنها در 30 سال گذشته توانسته ایم انتخابات آزد داشته باشیم. خب این برای تجربه اندوزی یک ملت کم است. مثلا این کشورهای غربی سیستم حکومتی شان را حداقل 150 سال آزمایش کرده اند و توانسته اند معایب آن را کشف کنند. البته به دلیل بشری بودن ایدوئولوژی حکومتی شان نتوانسته اند مردم را در بعد معنویت رشد دهند و کاری بکنند (اثبات این موضوع خیلی طولانی هست و از حوصله بحث خارج) اما در همین مدت به دلیل عبرت گرفتن از تجربیات توانسته اند به یک مردم سالاری برسند. بخش زیادی از آنچه به عنوان الگوی نهایی مردم سالاری دینی مطرح است واقعن به جر دست مبارک امام زمان (عج) قابل تحقق نیست.
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٩
٥
٠
صحبت آخر اینکه به نظرم این بحث جایش اینجا نبود. چون حداقل دوستان باید دو سه تا قانون اساسی کشورهای مختلف از جمله قانون اساسی خودمان را کامل بدانند. بحث حکومت و سیاست از نگاه تشیع را بدانند. با لیبرالیسم و مکاتب پیشرو بشری آشنا باشند تا شاید بتوانند نظری بدهند که فلان موضوع خوب است یا بد!
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٠
نمی دانم من در این موارد اصلا وارد نیستم اما به نظرم بعضی وقت ها لازمِ با هم باشند و بعضی وقت ها از هم جدا باشند بهتره *:) ...
neyosha
neyosha
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٠
من در این مورد ها نمیدونم......هر کدوم که بهتره:)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٤
خب من نظر کارشناسی در موردش از دوستان نمیخوام/فقط نظر شخصیشونو میخوام بدونم
khan
khan
٩٢/٠٩/٢٩
٤
٠
مگه نظر شخصی نباید بر اساس اطلاعات باشه... حرف خوبی زده ادمین که میگه جاش اینجا نبود... راست میگه چون کسانی که بتونن درباره فقه و سیاست نظر بدن محدودن ...
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٣
پس جاش کجایه/من نمیدونستم اینجا نیست آدرس بدین برم / من جای دیگه نمیشناختم برم بگم والا/در ضمن چرا فکر میکنین همه مردم باید کارشناس باشن بابا خیلی ها این چیزا رو نمیدونن یک لقمه نون میخوان و یک جا برای خوندن نمازشون/نیمی بیشتر از مردم کشور ما عامهع هستن خیلی ها خود من خیلی از همین جیمی ها عامه هستن همه که ساسی نیستن همه که دینشناس نیستن/اینا هستن که نصف بیشتر مردمو تشکیل میدن بعد نظر همین قشر چرا برای شما ها مهم نیست و فقط نظر کارشناسا باید مهم باشه!؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٣
اگه نظر کارشناس و میخواستم اینجا بحث و نمیزاشتم که/من اینجا گذاشتم چون میخوام نظر همین بچه های جیم رو بدونم/مردم عادی
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٠
دین اسلام دین زندگی است..دین سیاست است...............شاید تنها دینی است که در تمام زمینه ها کاربرد دارد..............در کتاب اسمانی قران از همه ی موضوعات سخن گفته شده است از مسائل ساده زندگی مثل وضو گرفتن تا مسائل مهم اجتماعی از نوع روابط با دشمنان یا مومنان،یا نحوه ی اداره ی جامعه.............کتاب بی نظیر نهج البلاغه که شامل بزرگترین راهنمایی ها درباره ی سیاست است نشان میدهد سیاست بدون دین نمیشود...............
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٩/٢٩
٤
٠
دین ما یک دین جامع و کامله و دربردارنده تمام ابعاد زندگی یک فرد .... حتی سیاست!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
١
٥
با قسمت اول حرفا موافقم ولی راستش در قسمت دوم که نوشتین حتی سیاست والا شک دارم........./ اینهمه از نظر سیاسی مشکل داریم در تعلمل با دیگر کشورها و.....چرا/چون همین قاطی شدنها باعث شده یک سیاست درست با دیگر کشورها نداشته باشیم و هی عوض بشه یک چیزای توش
khan
khan
٩٢/٠٩/٣٠
٢
٠
من بعد از دیدن فیلم رسوایی تقریبا حالت تهوع گرفتم اما یه بیت شعر اون وسط مطا خوند که حسابی بهم چسبید: اسلام به ذات خود ندارد عیبی///هر عیب که هست از مسلمانی ماست... آقای آتشروان اگر ما در کشورمون مشکل داریم برمی گرده به سیاستهای غلطی که در پیش گرفته شده بود شما نمی تونی با مشکلات پیش آمده اصل رو زیر سوال ببری... یه مثال دم دست و کاملا واضح اگه شما مریض بشی سرما بخوری (خدای ناکرده) نمیتونی بگی خدایا تو منو مریض کردی نه خیر این از سهل انگاری شما بوده که شما سرما خوردی اگه تو مملکت مشکل هست نه به لحاظ فلسفی و نه به لحاظ عقلی نمیشه گفت اسلا در مورد سیاست اشتباه کرده... بلکه از سهل انگاری های ما از غفلتهای ما مشکل پیش اومده... دلیل شک داشتن شما رو نمی دونم...
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
سیاست خارجه ما اشکالی نداره سیاست اونا مشکل داره...................چرا حرف زور رو بپذیریم؟؟؟؟چرا عقاید فاسد اونا رو بپذیریم.................اسلام دین سرافرازی است نه دین سرشکستگی
saiideh70
saiideh70
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٠
خب مسئله این نیست که دین از سیاست جدا باشه مسئله اینه که سیاست استفاده ابزاری از دین میکنه
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٣
دوستان سوء تفاهم نشه من کاری به بد یا خوب بودن دین ندارم اینو قاطی بحث نکنین/من منظورم قاطی شدنش با سیاسته/بعدشم مثلا شما میگین در زمان حضرت علی این سیاستها به درستی اجرا میشد/خب این حرفمو منم قبول دارم /ولی الان چی ؟مشکل اینجاست که الان و در این زمان که ما هستیم سیاسیها و علما نمیتونن از پس این دو به خوبی بر بیان/
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
حالا چون به درستی اجرا نمیشه بذاریمش کنار.................شما از اون افرادی هستی که فردا میگی دینمون هم مشکل داره بذاریمش کنار............حجاب اشکال داره بذاریمش کنار.........
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠١
٠
١
من31 سالمه خودمو کامل هنوز نتونستم بشناسم چطور شما شناختی؟!! به قول یکی از دوستان که گفته بود برچسب نزنید شما هم لطفا به من برچسب نزنید. و در بحث لطفا رعایت احترام به طرف رو نگه دارین/این حرفتون که گفتین شما از اون افرادی هستین که....در واقع یک نوع توهین بود ولی من ترجیح میدم اینبار سکوت کنم و چیزی نگم/در این مورد هم بهتره بحث رو تموم کنیم دلایلش رو پاییین نوشتم
BeinG_a_GirL
BeinG_a_GirL
٩٢/٠٩/٢٩
١
٠
ما همون ملتی هستیم که .. سیاستمون عین بی دینی میمونه و دینداریمون هم از سیاستمون !
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٩
١
٢
دقیقا/ای کاش اینجوری نبود ولی 50 درصد اینطورین /نمیگم همه ولی نصف مردممون اینطوری شدن
admincheh
admincheh
٩٢/٠٩/٢٩
٤
٢
نمی دونم چرا دارین این طور به ذهن بچه ها تلقین می کنین !ما سکولار نیستیم!سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ما !برچسب نزنید لفطا!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٢
شما بیاین اینطوری بیگن تا همون چن نفری هم که با من موافقن از ترس جرات نکنن بیان و چیزی بگن!! کما اینکه نیومدنم!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٣
در پاسخ بعضی از کامنهای دوستان اگه چیزی براتون نیومده یا کامل توضیح داده نشده باید بگم در واقع یمن پاسخ به همه دادم و جواب کامل دادم ولییا جواب و پاسخم تایید نشدن یا نصفش حذف شدن /!!!
M_sanati
M_sanati
٩٢/٠٩/٣٠
١
٠
مدیر سایت عملکرد درستی دارن....لطفا....!!!
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
مدیر سایت کارش درسته................شما مشکل داری.................مخالف دینی..........دنبال این هستی که چهار نفر دیگه رو هم گمراه کنی..................ذهنتو یه مشت برنامه ماهواره ای پر کرده
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠١
٠
١
کارش درسته ولی نظراتم یا قیچی شد یا حذف شد و تایید نشد/اره من مشکل دارم ولی راستشو بخوای فقط مشکلات روحی دارم همین نه مشکل دیگه...خ/ مخالف دین هم نیستم من اسلام و محمد (ص) رو کاملا قبول دارم حتا بیشتر از خیلی ها که فقط تظاهرش رو میکنن/و اتفاقا اصلا تنها کسی که تو خانواده ما اهل ماهواره و شبکه های voa , bbc نیست منم /و بیزار از سریالهای ترکیه ای و ...همه چیزای تو ماهواره/جز برنامه های تفریحی و علمیش/من فقط سرم تو شغلمه و همین جیم/من حتا عضو فیسبوکم هم نبودم تا حالا /شما تمام برداشتهات اشتباه بوده متاسفانه/
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠١
٠
١
اولین مطلب و شعری که در جیم منتشر شد از من شعری و دل نوشته ای از خودم بود در مورد امام رضا (ع) http://jeem.ir/pagetwo.php?print=3&type=10&id=4588//همین الان هم به مناسبت اربعین حسینی دارم ملا باسم کربلای و نزار قطری و...(از مداحان عرب) گوش میکنم///باید این نکته رو اینجا متذکر بشم(من شاید در اصل مسیحی باشم ولی این دلیل نیست که فکر کنین من با اسلام مخالفم/ نه اینطور نیست)
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
خوب حالا که جبهه شما مشخص شد..................بگین چرا سعی دارین افراد رو دعوت کنید به چیزهایی که خلاف اسلامه...............فکر می کنید امام رضا(ع) از این نظرات شاد میشن؟؟؟
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٣٠
٠
٠
سلام ... هر گاه این سوال مطرح میشود یا محاکمه گالیله بخاطر چرخیدن زمین دور ماه در ذهنم جای میگیرد و در این مدت ۲۵ سال رفتارهای دولت مردان گاها مثل دوره قبل کاملا جدا میدانستم و با هم بودن را به زیان ملت می دیدم و دراین دوره بر عکس دوره قبل
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠١
٠
١
دوستان لطفا دیگه در این انجمن من نظر و کامنتی نگذارید/چون هدف من از این انجمن فقط نظر خواهی بود ولی خیلی ها جبهه گرفتن و دنبال بحث و انگ زدن به بنده هستن /در صورتی که اصلا این وصله ها به بنده نمیخوره/از اینها گذشته من اصلا اهل بحث و این چیزا نیستم خب این همه هم منفی به نظرات من داده شده پس بهتره دیدم دیگه این بحث رو همینجا تموم کنم/از الان به بعد نظری داده بشه لزومی نمیبینم جوابی بدم پس لطفا کامنتی دیگه نزارین (راستش ادمین گفته بود جای این بحث اینجا نیست شاید در واقع حق با ایشون بود )بگذریم/ تمام
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠١
٠
٠
وقتی نظرات شما در اکثر انجمن ها مقابل عقاید منه منم جلوی شما جبهه می گیرم
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
:|
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/٠١
٢
٠
اگر دین توی سیاست دخالت نکند فردا روز کشور ما میشد مثل یکی ار همین کشور هایی که گناه توش رواج داشت..................اگر هم اسلام کامل در کشور اجرا نمیشه تقصیر خود ماست......تقصیر ماست وقتی نیروهای انتظامی سعی در جلو گیری از روابط نا مشورع داره ما اعتراض می کنیم..........تقصیر ماست وقتی می گن ماهواره نه همه میرن دیش می گیرن........تقصیر ماست وقتی میگن فلان سات فیلتر همه میرن فیلتر شکن میگیرن.......تقصیر ماست......اگر ما خوب باشیم اسلام اجرا میشود...............همه جلو اسلام جبهه گرفتیم........الان وی چت و فیلتر کردن همه می گن الو بل اگر وی چت و فیس بوک و... مقابل اسلام نبودند فیلتر نمیشدند اگر مشکل نداشتند از طرف بعضی مراجع حرام نمی شدند....اگر بعضی مراجع تو ی مسائل سیاسی دخالت می کنند برای حفظ اسلام و کشوره
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
بحث سیاسی تو جیم!!!!!!!!!!!!!!! تو سایتای سیاسیش نمیشه درست حسابی بحث کرد بعد شما داخل سایت وزین و فرهنگی !!!!!جیم بحث سیاسی میکنین!مستر ادمین بلوک کن این چیزارو عزیزم!
admin
admin
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
والا بنده وقتی انجمن رو دیدم که همکارمون گذاشته بودش؛ گفتم اگر برش دارم باز میگن آزادی نیست و این ها می ترسند. حرف من اینه که بچه های جیم عموما در سطحی نیستند که بخوان در مورد این موضوع نظر بدن چون نیاز به پیش زمینه هست.
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
:)