خانه انجمن ما و افراد خرافاتی!
٤٩٦
٥٤
آرشام ایرانی

ما و افراد خرافاتی!

ما و افراد خرافاتی!

یک دوستی میگفت: احترام گذاشتن به نظر افراد خرافاتی و اعتراض نکردن به خرافات یعنی پذیرفتنِ آن.نظر شما دوستان گُل چیه؟

٩١/١١/٠٧
نظرات کاربران
کد امنیتی
شاهدخت
شاهدخت
٩١/١١/٠٧
١
٠
اولللللللللللللللللل!!!!!
شاهدخت
شاهدخت
٩١/١١/٠٧
٠
٠
تبریک به خودم.....آقا یه بار یه پیرزنه به من گفت مارمولک دندون شماره!! بشمره مردی!! داشتم سکته می کردم....
sahar.s
sahar.s
٩١/١١/٠٧
٠
٠
منم هم
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩١/١١/٠٧
٠
٠
الان این ینی شی؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٧
٠
٠
این قضیه اووول رو جمع کنین 4سال پیش تو فیس بوک مد بود فسیل شد
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٧
٠
٠
بابا اکتیو!
نگارا
نگارا
٩١/١١/٠٧
٠
٠
هرکسی یه خرافاتی داره دیگه!اونم که میگه نه و قبول نداره بازم ته وجودش بگردی یه رفتار خرافی پیدا میکنی!! مثه به تخته زدن وشگون گرفتن و خیلی کارا دیگه که نمیشه گفت..
maryam
maryam
٩١/١١/٠٧
٠
٠
كوفت اول..
sahar.s
sahar.s
٩١/١١/٠٧
٠
٠
مرسی مریم جون! خخخخخخخ همتا رف تو دیوار بتونی! :)))))))) خخخخخخخخ !
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١١/٠٧
٠
٠
عه! من شنیده بودم دندون میریزه!! خخخخخخ :))))
maryam
maryam
٩١/١١/٠٨
٠
٠
:))
milad85
milad85
٩١/١١/٠٩
٠
٠
آورین خیلی خوشحالم که به آرزوتون رسیدین خخخخخخخخخخخخ
s.a
s.a
٩١/١١/٠٧
٠
٠
موافقم.....
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١١/٠٧
٠
٠
اگر حرفشون خیلی دور از ذهن و خنده دار باشه بهش میگم کمی خرافاتی شدی....طوری که ناراحت نشه زیاد...ولی اگه خودمم شک توش داشته باشم...چیزی نمیگم حتی اگه انجامش ندم...به هرحال آدم خرافاتی تا ؟اخر اینجوریه عوضم نمیشه...حالا ما هرچی بگیم
مجید
مجید
٩١/١١/٠٧
٠
٠
نه کی گفته...........
سجاد
سجاد
٩١/١١/٠٧
٠
٠
به نظر من خیلی راحت میشه افراد خرافاتی رو دست انداخت من کلی کیف میکنم با این کار آرشام امتحانش کن البته اگه تا حالا این کارو نکردی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١١/٠٧
٠
٠
منم زیاد تجربه کردم ... حال میده!!
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٧
٠
٠
درسته وقتی به خرافات احترام بذاری یعنی تو سکوت قبولشون کردی !
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٧
٠
٠
موافقم
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/٠٧
٠
٠
بی توجهی به خرافاتشون بهتره به نظرم ! اگه قابل ارشاد و راهنمایی باشن ، حرف زدن باهاشون و راهنمایی کردنشون خیلی خوبه ...
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٧
٠
٠
بی توجهی خوب نیست!
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/٠٨
٠
٠
بعضی اوقات لازمه ...
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١١/٠٧
٠
٠
احترام گذاشتن به این افراد جای خود...ولی سکوت کردن و اعتراض نکردن به افکارشون موضوعی جداست...حق با دوستتونه من که هر کی ازین موضوعات خرافه پرستی حرف میزنه میگم اعتقادی ندارم تا ادامه نده...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٧
٠
٠
یه گربه سیاه دیدم، امروز سیزدهمه؟ اوه گوشه خونتون تار عنکبوت بسته!فالت بگیروم!!اینها تنها بخشی از خرافاتی است که در هر جامعه‌ای بین مردم رواج دارد. مثل همین نحسی عدد ۱۳ در ایران و بسیاری از جوامع به‌ اصطلاح پیشرفته!اغلب، علت به‌ وجود آمدن خرافات در جوامع دو چیز بیشتر نیست:۱- بشر به طور کلی خود‌خواه است و در تقبّل مسئولیت‌ها حالت گریز از مرکز دارد.این یعنی، ما هیچ‌ وقت حاضر نیستیم علت اصلی مشکلات را خودمان بدانیم،و در حقیقت خودمان را بالاتر از این می‌بینیم که بخواهیم کاری را اشتباهانجام بدهیم. به‌ همین‌ خاطر مشکلات را گردن اتفاقات اطراف می‌اندازیم!۲- روح تنبلی که در انسان وجود دارد. و این هم یعنی، ما انسانها تنبلیم و به‌ اصطلاح حال نداریم دنبال علت علمی و عقلانی وقایع برویم. چون با خیال!! همه‌ چیز سریع حل می‌شود.بنابراین منشاء هر فال‌ بد و هر شومی و نحوستی که هست، خارج از وجود خودبشر نیست.
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٧
١
٠
در مورد نحسی عدد سیزده که کاملا خرافه اس حضرت علی روز 13 رجب دنیا اومدن روز خیلی مبارکی اتفاقا!یا سیزده به در که میگن اینا یه تهاجم نرمه!اگه قلب یخی رو دیده باشین مشخص می کنه رو دلار چند بار13 رو استفاده کردن!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٧
٠
٠
بی­ توجهی به رواج خرافه و باور­های خرافی خطرناک بوده و جامعه را از درون با فرو­پاشی فرهنگی وذهنی روبرو می­کند و بر دامنه کلاه­برداری و شیادی­ها می­افزاید و شاید تنها راه حلی که بتوان برای مبارزه با رفتار­های خرافی پیشنهاد کرد این است که متولیان امور فرهنگی در یک جامعه لازم است کارهای فرهنگی را از ابتدا از بخش فرهنگی آغاز کنند و سپس به تمام جامعه رسوخ دهند تا شاهد زندگی­های خالی از فال، فال­گیری و خرافه پردازی باشیم.
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١١/٠٧
٠
٠
سلام عجب مجله یا روزنامه یا سایت پر محتوایی واسه copy & paste پیدا کردی ها!
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٧
٠
٠
راست میگن آرشام از کجا داری کپی می کنی زشته برو تو افق محو شو الان!
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١١/٠٧
٠
٠
سلام فکر میکنم نظر اون دوست محترم درسته در مقابل یک عمل نادرست سکوت کردن درست نیست حالا خرافات یا هرچی!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٧
١
٠
مرسی
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٧
١
٠
منم موافقم!
maryam
maryam
٩١/١١/٠٧
٠
٠
به نظر من بايد بهشون بي توجه بود...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٧
٠
٠
ینی ب خرافاتشون ادامه بدن?
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١١/٠٧
٠
٠
نِمشه ک ... وقتی همه گیر شد چیکا کنیم؟!
maryam
maryam
٩١/١١/٠٨
٠
٠
خب اگه عاقل بودن كه اين كارارو نميكردن .به نظر شما اگه شما بهشون بگي اين كارا خرافاتي اوناهم ميگن باشه چشم ديگه اين كار هارو انجام نميدم.
نگارا
نگارا
٩١/١١/٠٧
٠
٠
هرکسی یه خرافاتی داره دیگه!اونم که میگه نه و قبول نداره بازم ته وجودش بگردی یه رفتار خرافی پیدا میکنی!! مثه به تخته زدن وشگون گرفتن و خیلی کارا دیگه که نمیشه گفت..
نگارا
نگارا
٩١/١١/٠٧
٠
٠
یعنی الان شما هیچ خرافاتی ندارید؟؟خرافات داریم تا خرافات.
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٧
٠
٠
من. سعی میکنم هر چیو با عقل بپذیرم
imanhkt
imanhkt
٩١/١١/٠٧
٠
٠
شخصا اگه یکی جلوی من خرافاتی شد یه کف گرگی میزنم بهش بلکه آدم شد ... دوستان من زیاد به استخاره اعتماد ندارم ... به نظر شما استخاره هم جزو خرافات هستش یا نه ... لطفا دلیل قانع کننده بیارین ...
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٠٩
٠
٠
نه اصلا اینطوری نیست.منظورتون استخاره با قرآن که نیست؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٧
٠
٠
خاستم دوستان استفاده کنن
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٧
٠
٠
من خرافاتی که مسخره باشن قبول ندارم 10بار رو گربه اتفاقی اب ریختم هیچی نشد!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٩
٠
٠
چشم زخم اینم خرافاته
maryam
maryam
٩١/١١/١٦
٠
٠
به نظر من چشم زخم خرافات نيست..گفته شده روزي پيامبر بايكي از يارانش از كنار قبرستان عبور ميكردن كه پيامبر به يارش فرموده نيمه از ادمهايي كه اينجان به خاطر چشم زخمه
اسمانه
اسمانه
٩١/١١/٠٧
٠
٠
وقتی بعضی افراد تحصیل کرده دنبال فال قهوه و دعا نویس و اینجور چیزها هستند.از افراد دیگه چه توقعی دارید.وقتی ادم ها مشکلاتشون رو به جای اینکه ریشه ای حل کنند دنبال سر کتاب و مهره مار و گردنبند شانس و اینجور چیزها هستن چه میشه گفت...وقتی که به جای اینکه توکلت به خدا نباشه...و ادمها سرنوشتت رو رقم بزنن همین میشه دیگه...و البت کسی رو خوابیده میشه بیدار کرد ولی کسی رو که خودش رو به خواب زده نمیشه...حالا بستگی داره طرف خرافاتی خوابیده باشه یا خودش رو زده باشه به خواب...
mahshid
mahshid
٩١/١١/٠٧
٠
٠
توی جمع باید به نظر همه احترام بذاری
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٧
٠
٠
اون دعا نویس اگه دعاهای چاره ساز بود اول واسه خودش دعا مینوش
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠٨
٠
٠
کلا با اینجور آدما خیلی برخورد نداشتم شاید اصلا محلشون نذارم..... شایدم باهاشون بحث کنم..... اگه خیلی مسخره!!! باشه شاید البته شاید با دوستان یه کم طرفو دست انداختیم.... :))))
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١١/٠٨
٠
٠
ولشون کن اینا واسه خودشون یه افق و رویایی دارن...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٨
٠
٠
هر کسی ک نمتونه یره افق
nasim_a
nasim_a
٩١/١١/٠٨
٠
٠
آره سکوت علامت رضاست دیگه ولی راجه به چشم زخم و این سنگهایی ک به عنوان رفع چشم زخم میفروشن.دبیر زمین شناسی ما میگفت ی سری تحقیق انجام شده و اثبات کردن رنگ آبی انرژی منفی رو جذب میکنه و اون انرژی منفی به مخاطب آسیب نمیزنه........
milad85
milad85
٩١/١١/٠٩
٠
٠
از خرافات خیلی بدم میاد
parisa
parisa
٩١/١١/٠٩
٠
٠
ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه پیچیده.........