خانه انجمن بختک افتاده به جونت؟!
٧٧١
٧٥
r_roshnavand

بختک افتاده به جونت؟!

بختک افتاده به جونت؟!

کسانی که به بیماری مبتلا هستندهمیشه احساس سنگینی روی سینه ی خود احساس می کنند،اگر این اتفاق در خواب افتد به آن بختک می گویند.
شما تا به حال گرفتار بختک شدین؟راه حلی دارین؟
به نظر شما بختک از نظر علمی و دینی به اثبات رسیده؟

٩٢/٠٩/٢٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
من شنیدم به این حالت میگن فلج مغزی. راه حلش اینه که فقط شست پاتو تکون بدی همه چی تموم میشه ( راه حل امتحان شده ) خخخخخخخخخ
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
عجب راه حلی.. خودتون امتحانچ کردین؟ خخخخ
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
ینین شست پاتو قر بدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟خخخخخخخخخخخ
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
آره من امتحان کردم خخخخخخخخ...... نه حالا تکون ساده هم بدید مورد قبوله :))))صد درصد تست شده و مفید :)))
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... آقاي خاص گرامي اگر در آن حالت توان تكان دادن انگشت پا را داشته باشيم بختك را ميندازيم كنار
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
آقا من امتحان کردم شما انجام بده اون با من !
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
واااا؟ من کی همچین کامنتی گذاشتم؟؟؟؟ من تاحالا اصن این انجمن نیومده بودم
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٩/٢٣
٠
٠
فلج مغزی نه :))))))))))
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
سلام ... : مهدیس خانووم گرامي وقتي با بختك شوخي نمايد كامن هم ميگذارد خخخخخخخ
سهره
سهره
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
نه
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... تشكر
adib
adib
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
نه.هیچ وقت
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... اميدوارم قسمت نشود
m_shekofte
m_shekofte
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
انجمن جالب و جدیدی است ،فکر می کنم یک بار دچار بختک شده ام البته مطمئن نیستم راستش نمی دونم که از نظر علمی و دینی به اثبات رسیده یا نه
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... مهم نيست كه رسيده يا نرسيده مهم اين است كه وجود دارد
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
نه ، عین بختک پاییز( که شامل ِ بارون و نارنجی ِ و X) و والیبال افتاده به جونم اما تو خواب نه *:)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... امشب مواظب باشيد
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
من زیاد شنیدم این جریان بختکو...ولی واسم پیش نیومده...یه روحانی ای میگفت چون وقت خواب روح از بدن جدا میشه اگه شما زودتر از برگشتن روحتون به بدنتون چشماتونو باز کنین این حالت به وجود میاد که نه تکونی میتونین بخورین و نه حرفی بزنین....خدا کنه یه بار واسم پیش بیاد ببینم چطوریه :))
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... سعي كنيد به هدف خواهيد رسيد
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
شنیدم میگن بختک روش افتاده ..ولی تجربه ندارم در این زمینه ...
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... تجربه تلخي است
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
بَختَک حالت اختناق و سنگینی است که گاهی در خواب به انسان دست می‌دهد، رؤیای وحشتناک توأم با احساس خفقان و سنگینی بدن که انسان را از خواب می‌پراند. خفتک، خفتو، برفنجک، درفنجک و فرنجک و فدرنجک و برغفج و برخفج و خفج و فرهانج و کرنجو ، سکاچه و تپتپو هم گفته شده به عربی کابوس می‌گویند.[۱] عوام احساس سنگینی را که گاه اوقات به شخصی که خوابیده دست می‌دهد به وسیله آن توجیه می‌کنند. پدیده پزشکی فلج خواب در واقع همان بختک است.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... متشكرم بابت اطلاع رساني مفيدي كه نوشته ايد
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٣
٠
٠
خواهش میکنم..
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
در طی خواب در مرحلهٔ حرکات سریع چشم (REM)، یعنی مرحله‌ای که فرد خواب (رویا) می‌بیند، مغز انتقال پیام‌های عصبی به سوی عضلات اسکلتی (به استثنای عضله دیافراگم و عضلات چشم) را متوقف می‌سازد، تا انسان رویاهای خود را برون ریزی نکند (یعنی مثلاً وقتی در خواب می‌بیند می‌دوید، از رختخواب بلند نشوید و شروع به دویدن نکنید). هنگامی که شما قصد دارید از خواب بیدار شوید، مغز مجدداً کنترل عضلات را به دست می‌گیرد. اما گاهی اوقات، قبل از اینکه مغز کنترل عضلات اسکلتی را به دست گیرد و عضلات از حالت فلج بودن خارج گردند، انسان هوشیاری خود را باز می‌یابید که نتیجهٔ آن احساس ترس آور فلج بودن بدن خواهد بود. نقطهٔ مقابل این عارضه زمانی است که برخی افراد هنگام دیدن رویا، دست‌ها و پاهای خود را تکان می‌دهند و یا در موارد شدید تر دچار خوابگردی(راه رفتن در حین خواب) می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر درباره درمان به فلج خواب مراجعه کنید.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... چه حالي ميدهد خواب ادامه داته باشد چون حداقل فقرا خواب مي بينند غذاي خوبي ميخورن يك كم در حال بيداري هم بخورند جاي دوري نميرود
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
درمان فلج خواب: فلج خواب يک اختلال خواب بي خطر است. تنها با رعايت اصول بهداشت خواب، خودداري از طاق باز خوابيدن و کاهش استرس ها و ترس ها مي توان تکرار آن را به حداقل رساند. افرادي که هفته اي يک بار به فلج خواب دچار مي شوند، لازم است تحت درمان دارويي (مصرف ضد افسردگي ها) قرار بگيرند.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... آدم از وحشت در حال مرگ است آنوقت كجاش بيخطر است
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
علايم فلج خواب: 1) ناتواني در حرکت دادن تنه، دست ها و پاها و صحبت کردن (فرد از فرط ترس مي خواهد فرياد بکشد و براي بيدار شدن تقلا مي کند، اما گويي تلاش وي بي نتيجه است) 2) فلج تمام و يا بخشي از عضلات بدن 3) احساس خفگي و مرگ (گويي، چيزي روي قفسه سينه ي شما قرار گرفته است) 4) وحشت زدگي و اضطراب. 5) توهمات خواب (hypnagogic hallucinations): به توهمات شنيداري، ديداري و لمسي رويا مانند اطلاق مي شود، مانند احساس حضور يک انسان ديگر در اتاق، احساس فشار بر روي قفسه سينه، ديدن سايه ي افراد، ديدن منبع نوراني، شنيدن صداي افراد، شنيدن صداي قدم هايي که نزديک مي شوند، ديدن شبح، احساس خروج روح از بدن، احساس شناور شدن در هوا، شنيدن صداي باز و بسته شدن درها.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... بازم متشكر
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
تصورات غلط نسبت به فلج خواب يا بختک: آزار و اذيت توسط جن، شيطان، ديو و يا موجودات ماوراي زميني، و يا اشتباه گرفتن آن با تجربه خروج روح از بدن. علل ايجاد فلج خواب: عوامل ژنتيکي، اضطراب و استرس، اختلال هراس و اختلال در نظم خواب .
سهره
سهره
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
واز کیلویی؟؟!!!
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
خخخخخخخخخ
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... تصور نيست واقعيت است
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
منم چنیدم که میگن بختک هست ولی برا خودم پیچ نیومده....
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... انشاالله كه اينطور نشود
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
برای من پیش اومده یه حالتی که تمام صداهارو میشنیدم امانمیتونستم تکون بخورم ویاحرف بزنم هروقت اینطوری میشه وقتی یکی از سوره های قران و میخونم هنوز تموم نشده از اون حالت درمیام
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... حتما سوره بقره را مي‌خوانيد
maede
maede
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
نمیدونم والا!فکرکنم خرافاته!واسه من که پیش نیومده خداروشکر!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... اميوارم پيش نياد
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
میگن فلانی عین بختک چسبیده به زندگی اون بد بخت
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... خوب بختك چسبناك است
BeinG_a_GirL
BeinG_a_GirL
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
وحشتناکه ! دعا کنید پیش نیاد واستون ! بیداری .. همه چیو میبینی اما صدات به کسی نمیرسه هرچی داد بزنی !! هرچی دست و پا میزنی فایده نداره .. قلبت خالی میشه توو اون لحظه ! از نظر دینی و علمی نمیدونم اما شنیدم نباید به پشت و به حالت صاف بخوابی .. تا گرفتار چنین چیزی نشی :(
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... موردي داشتيم اعلام كردن انگشت پا را تكان دهيم راحت مي‌شويم
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/٠٩/٢٢
٢
٠
تا حالا یادم نمیاد بختک جرات کرده باشه طرفای من پیداش بشه وقتی فکر میکنم فقط یه افسانه باشه :)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... ايول اعتماد به نفس
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
من خیلی میترسم ازش تا حالام واسم اتفاق نیفتاده ولی واسه دوستام چرا :(
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... آرزوي ما نيز همين است كه براي هيچ كس رخ ندهد
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
من در این موردا اظهار نظر نمیکنم!!!!!!!!!ممنون
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
چلا؟
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
عواقب داره!!!!!!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... خدا قبول كند
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
ایشالله.............چی رو؟؟؟خخخخخخخ
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
٠
٠
سلام ... هرچه را براي شما مفيد است
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٢٣
٠
٠
اها......
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
سلام ... مهم نيست كه رسيده يا نرسيده مهم اين است كه وجود دارد
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
هاع؟
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
من همچین اتفاقی برام نیوفتاده...خلیییییم میترسم چون میگن جنه..... بخدا اصن اسمشم میشنوم میترسم
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
سلام ... جن نيست بلكه فشارهاي روحي و جسمي است كه با همديگر در جدال چند ثانيه‌اي هستند
r_ariats
r_ariats
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
یه بار برام پیش آمده!!خیلی حس بدیه...نه میتونی تکون بخری،نه میتونی حرف بزنی...اصلا یه وضعی!خدا نصیب نکنه.
r_ariats
r_ariats
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
*بخوری :))
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
سلام ... خدا نصيب نكنه انشاالله
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٢٢
١
٠
سلام.نه پیش نیومده....................خدا برای هیچ بنده ای نیاره آمین
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
سلام ... خدا نمياره بلكه خودمان باعث مي گرديم
javad agha
javad agha
٩٢/٠٩/٢٣
١
٠
نه پیش نیومده اعتقاد هم ندارم
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
سلام ... اعتقادي نيست و علمي هم هست از قديم مطرح بوده در عامه به بختك شهرت يافته
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٩/٢٣
١
٠
نه پيش نيومده/ يعني اصلا خيلي نميخوابم كه وقت كنه بياد طرف من
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
سلام ... ايول كم خواب . خوشبحال شما
par!sa
par!sa
٩٢/٠٩/٢٣
١
٠
نع پیش نیومده.. فقط از اونا پیش اومده که حس میکنی از یه جا میفتی... خعلی بده اونم !
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
سلام ... افتادن را من بارها تجربه كرده‌ام و هميشه هم از يك جا است
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
نه پيش نيومده. ولي شده تو خوابم گير كرده باشم. حس بدي داره :( فقط تونستم گريه كنم و ديگر هيچ....
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
سلام ... يعني چه گير . ميشود كمي در اين مورد بنويسيد
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
بله :) ميدونم خواب هستم اما كاملا هشيار، اتفاقات اطراف رو درك ميكنم اما كاري نميتونم انجام بدم. يه جور خواب بيداري!!! مثل كابوس ميمونه!! خوفناكه :(( مثلا يه بار تو خواب باكسي درگير شدم. ميدونستم دارم خواب ميبينم. روز بود اينكه مامانم اومد بالاي سرم رو فهميدم. ولي انگار دست وپاهام بسته بود. چشامو نميتونستم باز كنم. بعدشم توخوابه كه دستم زخمي شد. بعد از اينكه بيدار شدم جاش درد ميكرد....
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
برا منم پیش اومده خیلی بده و وحشتناکه