خانه انجمن کی بلده معما حل کنه؟!
١٥٤٦
٣٥
ghazale

کی بلده معما حل کنه؟!

کی بلده معما حل کنه؟!

آورده اند روزی پادشاهی ده نفر طلاساز رو استخدام می کنه و به هرکدوم 10 کیلوطلا می ده تا ده تاج یک کیلویی بسازند.یکی ازین طلاساز ها ده تاج900گرمی میسازه!حال با یک بار وزن کردن تاج ها با ترازوی دیجیتالی ،روشی ارائه بدین تا بفهمیم کار کدوم طلاساز بوده..بعــــــــله!
به هرتعدادتاج از هرکدوم از طلاساز ها می تونیم روی ترازو بذاریم!
+گوگل سرچ رو فراموش کنین:|

٩٢/٠٩/٢٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خوب منم یه معما بگم! تو یک کیسه، 10 تا سکه طلا داریم! 9 تا ازین سکه ها طرح قدیمه و یکی طرح جدید! با سه بار وزن کردن با ترازوی دو کفه ای ، چه طوری سکه ی طرح جدید رو پیدا کنیم؟
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخ
m_famous
m_famous
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
http://www.vase2.com/puzzle/puzzle.htm
ghazale
ghazale
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خخخ :))))))))) طرح جدید :)))
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
:))))))))
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خوب یه معمای دیگه! یک کفتر باز 10 تا کفتر داره و همه ی کفتراش رو یه دیوار می شینن! اگه 3 تا کفتر از رو دیوار بپره، دو تا کفترم خود کفتر باز بگیره، آخر شب کفتر بازه چندتا کفتر داره؟!:)
BeinG_a_GirL
BeinG_a_GirL
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
هیجی نمیمونه . چون بقیه هم میپرن :))
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
معلومه دیگه! همه ی کفترا برمی گردن! خخخخخخخخخ کفتر به پره رو هوا هم بازم سر شب میاد تو لونش!
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٩/٢٦
٣
٠
خوب من بگم ؟ خیلی ساده است که! .... یه راهش اینه که هر ده تاج ساز رو جمع کنه. از تاجساز اولی یه تاج ، دومی دوتا ،سومی سه تا و.... از دهمی هم ده تا تاج رو برداره! خوب دیگه وزن این تاج ها باید بشه 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10 که میشه مجموعند 55 کیلو گرم !!!! خوب معلومه دیگه! اگر تاج ساز اول دزد باشه صد گرم کم میاد یعنی میشه 49 کیلو و 900 گرم و اگر دومی دزد باشه 200 گرم کم میاد و درنهایت اگر آخری دزد باشه 1 کیلو کم میاد به همین راحتی .. راهه دیگه هم داشته باشه فکر میکنم میگم !!!
Z_M
Z_M
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
فقط میشه یک بار وزن کرد
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خوب دیگه !!!!!!!!! فقط یه بار باید وزن کنیم دیگه !!!!!!!!! همه ی 55 تا تاج رو یه بار وزن میکنیم !!!!!!! اگر 100 گرم کم بود تاج ساز اولی هست چون اون یه تاجشو برداشتیم !!! اگه 200 گرم کم بود دومی تاج 900گرمی میساخته چون دو تا تاج ازش برداشتیم و الی آخر !!! فقط هم یه بار وزن میکنیمش دیگه!!!!!!!!!!!!
ghazale
ghazale
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
بــعــله بـــعــله همینهه :))))))))))))))) دکترای افتخاری معما حل کنی ب شوما تعلق میگیرههه :)))))))))))
ghazale
ghazale
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
عااااااااااااااااااره ! :))) دکترای افتخاری معما حل کنی ب شما تعلق میگیره :)))))))))) باشد ک رستگار شوید :))
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
اولا شاهش مگه خوله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟100تاج می خواد چکار.................10ضرب در 10 میشه 100.............اگر 100تا تاج وجود داشته باشد پس باید 100تا شاه هم وجود داشته باشد که این با عقل جور در نمیاد
سهره
سهره
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خوب پس معما حل شد
ghazale
ghazale
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
بــعله با فرش خل بودن شاه شما جواب بدین خخ :))
ghazale
ghazale
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
*فرض !
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
شاه خول صلاحیت حکومت نداره:))
سهره
سهره
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
معماش تکراری بود .....ولی هر چی فکر می کنم جوابش یادم نمی یاد.!
Z_M
Z_M
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خخخخخخخ
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
قدیمیه ؟؟؟ این اولین بار بود شنیدم ! فکر نکنم قدیمی باشه ها
سهره
سهره
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
چرا قبلا شنیده بودم
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
من ذهنم دیگه کشش نداره بعد 6 ساعت درس بیام دوباره فک کنم:)))))))))))
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
ما امروز تا ساعت 15:30 مدرسه بودیم ...
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
:))))))
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
غزاله ؟؟؟ زشته زشته این چه مطالبی که میذاری ، نمیگی بچه های مردم ، منحرف می شوند ؟؟؟ *:) هار هاار هاااار
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
سلام ... خاوري بوده
s_a
s_a
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
ازین سوالا سر کلاس اوشون بهمون میگفتن خخخ الان دقیق یادم نیس....... حوصله فکر کردن هم ندارم! :| الان از کلاس اومدم! :|
ghazale
ghazale
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خخخ اوشون :))))) هموشون :)))
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
!!!!!!!!!!!!...سخت بود :|