خانه انجمن ایران و 5+1 به توافق رسیدند!
٨٦٠
١٢٩
v-qavam

ایران و 5+1 به توافق رسیدند!

ایران و 5+1 به توافق رسیدند!

حتما از گوشه و کنار متوجه شنیدین که گروه 5+1به توفق رسیدن وهریک از طرفین طی یک دوره شش ماهه تعهداتی در قبال هم دارند.

با توجه به متن توافق ، این یک برد سیاسی ست یا باخت سیاسی؟

دلیل رضایت مندی یا غیر رضاتمندی خودتونو بگین.

٩٢/٠٩/٠٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٢
من زیاد از لحاظ سیاسی نیدونم اما فک کنم از لحاظ اقتصادی خوب باشه دیگه
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
به نظر من هم از لحاظ اقتصادی صد در صد خوبه/ بدون شک کم شدن یا لغو برخی تحریم ها و یا بازگرداندن پول های مسدود شده خیلی توی اقصاد ملت و مملکت موثره
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٩/٠٣
٠
١
منم موافقم آقای ظریف یه لحظه لبخند از رو لبش نرفت واقعا اینا سیاست مدارن
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
ممنونم از توجهتون
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٠٧
٠
٠
اره واقعا!!!!!!!!!
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
دوستان بفرمایین تو خانم قاسمی زحمت کشیدن درشو باز کردن:)
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
حتما از گوشه و کنار متوجه شنیدین؟؟؟خخخخخ این سوتی من بوده یا ویراستار؟:))
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
جهت آشنایی بیشتر کاربران گرامی خلاصه ای از بند های مهم توافقنامه رو عرض میکنم خدمت تون
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
الف: تعهدات ایران:/ 1 - توقف غنی سازی 20 درصد و خنثی کردن خطر ذخایر اورانیوم 20درصد غنی شده پیشین ، ضمن داشتن اجازه غنی سازی 5درصدی/ 2 - ادامه کار تأسیسات هسته ای در ایران بدون آن که ایران توسعه جدیدی در آنها ایجاد کند/ 3 - پذیرش بازرسی های بیشتر آژانس بین المللی انرژی اتمی بر تأسیسات هسته ای ایران
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
ب: تعهدات 1+5: 1 - عدم اعمال تحریم جدید/ 2 - تعلیق برخی تحریم‌ها در زمینه‌: طلا و فلزات گرانبها خودروسازی ایران صادرات پتروشمی ایران/ 3 - صدور مجوز بازرسی‌ها و تعمیرات خطوط هوایی ایرانی به منظور ارتقای سطح ایمنی پروازها 4 - محدود نکردن سطح فروش نفت ایران از وضعیت کنونی 5 - چهار میلیارد و 200 میلیون دلار از پول های مسدود شده ایران در خارج کشور به ایران مسترد می شود و 15 میلیارد دلار از درآمدهایش در طول این مدت به حساب‌های مسدود شده‌اش در خارج از کشور ریخته خواهد شد. 6 - چهارصد میلیون دلار به صورت کمک‌های تحصیلی دولتی از صندوق‌های ایرانی محدودی مستقیما به موسسات آموزشی شناخته شده در کشورهای ثالث انتقال می یابد تا هزینه‌های تحصیلی دانشجویان ایرانی تسویه شود. 7 - تعاملات انسان‌ دوستانه با ایران تسهیل می شود.تعاملات انسان‌دوستانه، تعاملات مربوط به غذا، کالاهای کشاورزی، دارو، درمان و ابزارآلات پزشکی است.
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
بنا شده است این توافقنامه به مدت 6 ماه اجرا شود و بعد از آن ، مذاکرات جامع برای ادامه مسیر و لغو بقیه تحریم ها ادامه یابد. کمیته مشترکی از ایران و 1+5 بر حسن اجرای توافق نظارت می کند.
par!sa
par!sa
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
اجازه.. ما کلا از سیاست چیزی نمیدونیم... فقط میدونیم توافق چیز خوبیه کلا :)))
par!sa
par!sa
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
کشتن خودشونو تا تونستن یک جمع کوچیک انجام بدن.. اینا اگه میخاستن معادله دو مجهولی حل کنن چه میکردن...ایششششششششششش
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
توافق که کلا چیز خوبیه:) بهتر از سر و صدا و تهدید و ... هست:)
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
اگه میخواستن لگاریتم بگیرن و انتگرال حل کنند که واویلا بود:)
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٩/٠٣
١
٠
به نطر من یک تعادله.....هنوز نبردیم...هنوز هم نباختیم...این بیک مثیر مثبته......ولی خوشحالم از اینکه بعد این همه سال یک نفر یبا تحصیلات و شعور بالاش تونست از پس اینا بربیاد......حداقل کمی مردمو دلگرم کنه....فقط امیدوارم تحریم ها برداشته بشه تا کمی نفس بکشیم
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
مسیر مثبت واژه مناسبی بود... واقعا جواد ظریف مرد رند سیاسته و انصافا هم خستگی ناپذیر تلاش کرد..مذاکرات طولانی مدت و متعدد واقعا خسته کننده است
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
به نظرم توی این شیش ما هر دو طرف مذاکره کننده و هر دو کشور به طریقی به برخی از تعهدات اعتنا نخواهد کرد و پایبند نخواهد شد و همین امر باعث اختلاف و شکست این مذاکرات میشود.
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
ممکنه / تا ببینیم چی پیش میاد
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
اینقد منفی نباشید تورو خدا شما من رو یاد اون آد م کوچولو تو گالیور میندازین من میدونم نمیشه همش منفی
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
همونطور که خود آقای ظریف فرمودن این گام اوله !! ولی کلا راضیم !! دکتــــــر روحانی باشـــــــه من راضیم :))
par!sa
par!sa
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
آفرین محدثــــــــه:))
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
آفرین به شما...صلاح مملکت خویش خسروان دانند:)
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
ظریف سیاست یکی به نعل یکی به میخ رو بخوبی اجرا کرد، و درکل بازی برد-برد بود! اگر اسرائیل موش ندونه !
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
آره بازی یه جورایی برد برد بود و سیاست یکی به نعل یکی به میخ رو خوب گفتی دقیقا همینطور بود
m_shekofte
m_shekofte
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
خوبه و من موافقم و به نظر من این یک برد سیاسی است
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
از چه نظر یک برد سیاسی هست؟
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
خوبه بازم این خودش نشونه ی خوبیه توافق کردن....روحانــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی مچکریم :)))
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
آره توافق همیشه نشانه خوبیه:)
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
اجازه؟؟؟در آخر این 5+1 شش شد؟؟؟خب خدا رو شکر...سر یه شش چه دعوا میکردنا...:دی..(من در کل حوصله فکر کردن در این مورد رو ندارم..:دی)
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
شما در کل خسته نباشید:))
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
خوب دعوا سرغنی سازس 20درصد بود و اب سنگین اراک..مثل اینکه تعلیق شدن این دوتا...غنی سازی شده 5درصد...فکر کنم باختیم
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
١
اراک که تعلیق نشده...اما توسعه ای هم نباید انجام بدیم..از اونطرف هم به مزیتاش فکر کنید آزاد شدن پول های مسدود شده و کاهش و لغو تحریم ها و متعاقبا کاهش قیمت ها و افزایش رفاه مردم
mo_so
mo_so
٩٢/٠٩/٠٣
٢
٠
تساوی سیاسی.کار به وقت اضافه کشیده خواهد شد شاید هم ضربات پنالتی
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
جلال جان صفحه فوتبال صفحه کناریه خخخخ تعبیر بامسمایی بود
javad agha
javad agha
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
خوب اگه تحریم ها برداشته شده که خوبه که وضعیت مملکت یکم بهتر میشه خو
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
از یکم هم بهتر میشه :)
javad agha
javad agha
٩٢/٠٩/٠٤
٠
٠
آررررررررررررررررررررررررره
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٠٣
٠
١
برد سیاسی.........بالاخره بعد 10 سال ایران با قدرت های جهانی به نتیجه رسید!!!!!!!!!!
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
بله ..هم به نتیجه رسید هم به توافق...و هیچکدوم هم زور نشنیدن
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٠٤
٠
٠
درسته!!!!!!!
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
اینکه غنی سازی 5درصد و ایران توسعه جدید نداشته باشه زوره خوب.....ولی توافقه دیگه..... باید دید چی پیش میاد تو این 6ماه
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
٠
١
توی این شرایط ما به این توافق نیاز داشتیم...حداقلش اینه که غنی سازی ما رو مجدد به رسمیت شناختن
روشناوند-r_roshnavand
روشناوند-r_roshnavand
٩٢/٠٩/٠٣
٢
٠
سلام ... در مورد سياست بايد روزنامه‌ها و وب فردا را ديد
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٣
١
٠
سلام چرا امروز رو نبینیم؟
روشناوند-r_roshnavand
روشناوند-r_roshnavand
٩٢/٠٩/٠٤
١
٠
سلام ... موافقين و مخالفين دو روز فكر مي‌كنند
نوشا
نوشا
٩٢/٠٩/٠٣
٠
٠
۵+۱میشه ۶......خخخخخخ
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٠٤
٠
٠
نخيرشم ميشه 3+3 :))
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/٠٩/٠٤
٠
٢
به نظرم این خیلی خوبه همه چی ارزون میشه دیگه همین بسه کلی از مشکلاتمون حل میشه
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٠٤
٢
٠
هي بابا (-_-) به اعتقاد اينجانب اين زيرو رو كشيدن ها حالا حالا ها تمومي نداره!! هنوز خيلي براي نتيجه گيري هاي قاطعانه زوده....
neyosha
neyosha
٩٢/٠٩/٠٤
٠
٢
من از سیاست زیاد نمیدونم ولی به نظرم کلا خوبه.....
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٩/٠٥
٠
٠
ما داشتیم گرونی ها رو میکشیدیم اگه زیر بار اون 5% نمیرفتن خوب بود/ حد اقلش میتونستیم تولیداتمون رو بفروشیم دوبرابر نفت ارزش داره/ به نظر من این کشورا قابل اعتماد نیستن
کاکاتو
کاکاتو
٩٢/٠٩/٠٥
٢
٠
سلام معمولا گند یه کاری چندوقت بعد در میاد!شهید شهریاری کسی بود که جونش و گذاشت تا غنی سازی بیست درصدی که فقط منحصر به آمریکا بود و انجام داد اونوقت ما جون شهدا رو به ذره نون فروختیم!!!چرا حرفای آقای ظریف و جان کری با هم فرق داره متن اصلی توافق نامه رو کی دیده!فکر کردید الکی غربیا خوشحالی میکنن و میپرن تو بغل هم؟! ما چی دادیم و چی گرفتیم؟من بدبین نیستم اما احمق هم نیستم!تعلیق یعنی فاتحه و اونا به هدفشان دست پیدا کردن و با چندر غاز پول دهن بضیا رو بستن!خدا به داد نسل بعد ما برسه مگه امام زمان ظهور کنه....
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٩/٠٥
٠
٠
سلام خواهر سلما بانو خخخخخ
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٩/٠٥
٠
٠
با نظر شما خیییلی زیاد موافقم .... به نظر من در این توافق نامه هیچ نفع خاصی برای ما نیست .....
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٩/٠٥
٠
٠
تازه بند اخرشم ترجه نشده گویا/ پذیرش این که بازرسان به هرکجا شک کردن حق بازرسی از اون جا رو دارن
masomeh.62
masomeh.62
٩٢/٠٩/٠٥
٠
٠
اهل سیاست نیستم اما فکر میکنم از لحاظ اقتصاد به نفع مردم بشه... انشاا...
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٩/٠٥
٠
٠
هی خدا این الان ترکمن چای بود یا توافق نامه ژنو؟
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٩/٠٥
٠
٠
ترکمنچای بود عزیزم!
Elahe.n
Elahe.n
٩٢/٠٩/٠٥
٠
٠
من از این چیزا سر در نمیارم:)