خانه انجمن گریه برمصائب امام حسین(ع) ؛دوستدار اهل بیت بودن است؟
٥٦٧
٢٦
افسانه بانو

گریه برمصائب امام حسین(ع) ؛دوستدار اهل بیت بودن است؟

گریه برمصائب امام حسین(ع) ؛دوستدار اهل بیت بودن است؟

هدفتون از شرکت در مجالس عزاداری اهل بیت (ع) چیست ؟ تفکر و تعقل یا اشک و ناله ؟ 

با اشک ریختن موافقید ؟ دلایل خود را ذکر کنید ؟  

اگه کسی گریه نکنه به این معناست که دوستدار اهل بیت (ع) نیست ؟ 

٩٢/٠٨/٢٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
جادوگر
جادوگر
٩٢/٠٨/٢٥
١
٠
روایت کربلا روایت به حقیست که حتی غیر مسلمان هم بر آن گریه می کنند.!
admincheh
admincheh
٩٢/٠٨/٢٥
٣
٠
ویژگی چشم گریان چشم گریان بر حسین(علیه‌السلام) از ارزش های والایی برخوردار است: ۱ محبوب ترین چشم ها در پیشگاه خداست. [۶] ۲ـ همه چشم ها در سخت ترین مراحل روز رستاخیز گریانند، مگر چشمی که بر حسین (علیه‌السلام) گریه کند، چنین چشمی با صاحبش خندان و به نعمت های پرارزش بهشت شادمان و بشارت داده می شود.[۷] ۳- در روز رستاخیز همه دیدگان به حوض کوثر تنها نظاره می کنند، اما دیدگانی که از آن برخوردار خواهند گشت و نظاره بهرورانه خواهند داشت، چشمانی هستند که برای حسین (علیه‌السلام) گریسته باشند.[۸] خواص اشک بر حسین(علیه‌السلام) قطرات اشکی که در سوگ امام حسین(علیه‌السلام) جاری می گردد، دارای خواص بسیاری است از آن جمله: ۱- محبوب ترین قطرات اشک در پیشگاه خداست. ۲- خاموش کننده آتش قهر خداست، به گونه ای که اگر قطره ای از آن در جهنم فرو افتد، آتش آن را خاموش خواهد ساخت. ۳- فرشتگان، قطرات اشک بر حسین(علیه‌السلام) را دریافت و در شیشه های مخصوصی جمع می کنند.[۹] ۴ـ این اشک ها را به خزانه داران بهشت می دهند تا با آب گوارای حیات، در بهشت برین آمیخته سازند و بدین وسیله شیرینی و گوارایی آن هزاران برابر آفزایش خواهد یافت.[۱۰] ۵ـ هر کار شایسته و هر چیزی پاداش ویژه و معلومی دارد، مگر پاداش نثار اشک بر حسین (علیه‌السلام) که بی نهایت و غیر قابل سنجش است.[۱۱]
روشناوند-r_roshnavand
روشناوند-r_roshnavand
٩٢/٠٨/٢٥
١
٠
سلام ... متشكرم عالي بود
S_14
S_14
٩٢/٠٨/٢٥
٠
٠
ممنون از شما
روشناوند-r_roshnavand
روشناوند-r_roshnavand
٩٢/٠٨/٢٥
١
٠
سلام ... من كه جوگير مي‌شوم حسابي گريه مي‌كنم
ati200
ati200
٩٢/٠٨/٢٥
٠
٠
جوگیر یا دل شکسته؟یا دل تون می سوزه ...یعنی تحت تاثیر جو گریه می کنی ..به خودت باشه گریه نمی کنی
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٨/٢٥
١
٠
من موافقم...یعنی اصن بحث موافق و مخالف نیست...وقتی عاشق امامت باشی اشکت خودش میاد....
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٨/٢٥
١
٠
نه اینطور نیست اینو قبلانم گفتم من خودم هنوز به اون درجه نرسیدم که بخاد گریم بگیره.....ولی واقا دوست دارم امام حسینو و کلا اعتقاد بزرگی به این جور مسائل دارم...ولی زیاد گریم نمیگیره
ali007
ali007
٩٢/٠٨/٢٥
٠
٠
من بعضی وقتا اصلا گریه نمیکنم بعضی وقتا هم اینقدر گریه میکنم که صورتم بی حس میشه.........هدفم هر سه تاشه........با اشک ریختن موافقم.......نه دلیل نیست:))))))))))
S_14
S_14
٩٢/٠٨/٢٥
٠
٠
بستگی به شرایط داره به نظرم من بارها شده که گریه نکردم و بعد مراسم احساس یه آدمی رو داشتم که از اول تا آخر گریه کرده...گریه کردن یا نکردن به نظرمربطی به حب اهل بیت نداره
javad agha
javad agha
٩٢/٠٨/٢٥
٠
٠
نه اینطور نیست هر کس وارد مجلس امام حسین میره با تمام قلبو جونش میره
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٨/٢٥
٠
١
میگن واجبه که یه قطره اشکو حتما بریزی ... :|
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٨/٢٥
٠
٠
واجب؟؟؟؟
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٨/٢٥
٠
٠
نه مسئله این نیست... انقدر این سختی ها و مصائب سختو دردناکه که اشک خودش جاری میشه..... حالا چی روضه باشه چه کتاب یا چی فیلم مختار نامه و...
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٨/٢٥
٠
٠
تفکر و تعقل همراه با گریه و ناله.../گریه کردن خوبه ولی این که الکی گریه کنی رو خیلی دوس ندارم/نه ربطی نداره. ..ولی مطمئنا اون اشکه خیلی بهتره که بریزه
jalal
jalal
٩٢/٠٨/٢٥
٠
٠
خیر.به هیچ وجه
maede
maede
٩٢/٠٨/٢٥
٠
٠
خب گریه واسه مصیبت های امام حسین ع و اهل بیت خیلی ثواب داره و دست خودم آدم نیس و یه جورایی دلیل نمیخواد!نه اینطوریم نیس که هرکس گریه نکرد دوستدار اهل بیت نیس!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٨/٢٥
٠
٠
خوب من زیاد اهل گریه کردن تو این مجالس نیستم...ولی واقعا بعضی جاها ناخود آگاه اشک آدم در میاد....سوال آخرتون هم که بدون شک جوابش خیر است :)
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٨/٢٥
٠
٠
هردو هم تفکرو تاقل وهم اشک موافق هستم برای من که خودبه خود اشکم در میاد
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٨/٢٦
٠
٠
من هم خیلی زود دلم غم میگره برا امام و اهلش گریه میکنم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٨/٢٦
٠
٠
تفكـــــــــر تعـــــــــــقل اشك وآه وناله (^_^) هدف كه زياد بوده اما اينكه واقعا بهشون رسيده باشم رو نميدونم :(
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/٠٨/٢٦
٠
٠
اینکه اگه کسی گریه نکنه دوستدار اهل بیت نیس که اشتباهه , همیشه باید اصلو همون تعقل و درس گرفتن از زندگیشون بدونیم ولی گاهی وقتی دل ادم میگیره یا خیلی محتاج کمک از اهل بیت میشه گریش میگیره دیگه ... گاهی اوقات لازمه
r_detective
r_detective
٩٢/٠٨/٢٧
٠
٠
گریه اگه با معرفت و شناخت باشه ارزشش بالاتره...ظلمی که به امام حسین شده واقعا دردناکه...
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٨/٢٧
٠
٠
تفکرو همراه با اندوه و گریه....نه اینم درست نیست که بگیم هر کی گریه نکرد دوستدار اهل بیت نیست
Niva
Niva
٩٢/٠٨/٢٨
٠
٠
به نزرم با سخنرانی هایی که در اول مجالس هست میچه تفکر کرد و با مداحی و سینه زنی بعد از ان برای مزلومیت این خاندان اچک ریخت