خانه انجمن حکم عادلانه
١٠٧٥
٨٤
sherlok

حکم عادلانه

حکم عادلانه

به نظر شما آیا اعدام محمدعلی و علیرضا (دو زورگیر) عادلانه بود؟

٩١/١١/٠٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١١/٠٣
٢
٢
سلام اول اینکه ما صلاحیت اظهار نظر نداریم ولی میتونیم فقط برداشت خودمون رو بگیم کسی که به جای کار کردن دسترنج دیگران رو به زور تصاحب میکنه و بعد با کمال قصاوت طرفش رو زخمی میکنه حکمش چی میتونه باشه؟! نگین بیکاری و سختی و ...چون اگه قرار بود هر کی بیکاره دست به همچین کارایی بزنه سنگ رو سنگ بند نمیشه همیشه باید یه فرقی بین ادمای درست و نادرست باشه... دشمنی که به آدم حمله میکنه شرف داره به اینجور ادما که از پشت خنجر میزنن!
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠٣
٠
٠
اگه اعدام نکنن بقیه هم جری میشن.............کار درستی هستش....باید با کلاه برداری و سرقت و مواد فروشی هم برخورد سخت بشه تا حساب دست خلافکارا بیاد
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٠٣
٣
١
منم با گفته دوست عزیزم l3igl3oy کاملا موافقم،حداقل این ماجرا برای ایران صدق میکنه مثلا اگر با اختلاس گران و تمام افرادی که با همین برنامه های اقتصادی و کلاه برداری هایشان که خون مردم تو شیشه کردن همین کار رو بکنن یعنی تقاص سختی براشون در نظر بگیرن الان ما این همه مشکل نداشتیم...
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠٤
١
٠
دوستان بنظرتون کسی که زور گیری میکنه ادم پاکیه...............من با خیلی از اینا رفیق بودم.....از صبح تا شب یا بفکر دعوا هستن یا خفتگیری یا شراب خوری یا اربده کشی....هیچ کار مفیدی از صب تا شب نمیکنه....پدر و مادرشون هم از دستشون ارزوی مرگ میکنن...........وقتی یکی از اینا اعدام میشه محله ای خدا رو شکر می کنن
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١١/٠٣
٧
١
من در کل فقط زمانی با اعدام موافقم که تجاوز به ناموس مردم شده باشه .یا به عمد کسی رو کشته باشن.........زورگیری اعدام نداره میتونستن حبس بذارن حالا چند سال.........بازم این نظر منه...چون اگه اینا رو اعدام کنن اونایی رو که میلیاردی دزدیدن باید بسوزونن....
٩١/١١/٠٣
١
٦
خانوم م م م محترم ..........اعدام تازه براشون كمه!!!!....به نظر من كسي كه به زني تيكه مي ندازه هم بايد اعدام بشه!چون غلط ميكنه به ناموس مردم نگاه كنه!
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٣
٥
٤
آفرین، به چیزی اشاره کردی که اینایی که خون جلوی چشماشونو گرفته نمی تونن ببینن. بابا اینا هرکاری هم کرده باشن این حقشون نبود. تا جایی که من می دونم حتی زمانی که حضرت علی ضربت خوردن وصیت کردن قاتلشون رو "فقط" با یه ضربه بکشن... یعنی اگه کشته نشد نیان دو بار ضربه بزنن. عدالت یعنی این. ای بابا... خیلی بی معرفتین که می گین حقشون بوده، اصلاً دقت نمی کنید اینا هم انسانن مث ما اما نه پدر مادر خوبی مثل ما بالای سرشون بوده، نه مثل ما راحت درس خوندن که حالا پز عدالت نداشته شون رو بدن...
*A2*
*A2*
٩١/١١/٠٣
٤
٠
اگه به اینه که همه مردا تقریبا باید اعدام بشن...اونایی که تو ماشین کنار زنشون نشستن واسه دختر مردم چراغ میدن...اونایی که تو خیابون متلک میندازن...با نگاهشون ...رفتارشون........یک جور حرف میزنی انگار اینجا بهشته و این رفتارا عجیب الخلقه........دوروبرتو نگاه کن پر از این کثافت کاری ها
٩١/١١/٠٣
٤
٠
خواهر من تاحالا خفتت كردن؟خدا نكنه خفتت كنن،ولي بدون اعدام حقشون هست،چون قاضي شرع حكم داده،اگه به عدالت علوي بود بايد دست دزدهارو هم قطع مي كردن!
٩١/١١/٠٣
١
٢
اين بابا منم (سرباز جيم!رفيق نااااس)شكوفه گيلاس نظر داده بود اين زورگيرها رو نبايد اعدام ميكردن!متجاوزين به عنف بايد اعدام بشن!در جواب خانم شكوفه:....خواهر من ايجاد مزاحمت براي نواميس....از تيكه انداختن شروع ميشه!بعدش ميشه.....تجاوز به ناموس مردم...اگه ي دفه ي بيشعوري رو كه به ي دختر چادري تيكه انداخته بگيرنش حلق آويزش كنن...ديگه كسي اين كارو نميكنه!به نظر من فتنه بايد در دم خفه بشه!كسي كه چشمش به مال و ناموس مردم هست،بايد حداقلش يك بار اعدام بشه!
m-nik110
m-nik110
٩١/١١/٠٣
٢
٠
هی دوست جان انهایی که میلیاردی میدزدند دستشان به یک جای دیگر بند است که کاری به کارشان ندارند!!
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠٣
١
٠
بهمنی باز جوگیر شدی......اگه هر مزاحمی رو اعدام کنند جمعیت مردها ب زیر یک درصد میرسه........ولی زورگیر حقشه....خانوماشما ک میگین حقشون نبوده با چ منطقی میگین.........شما ی چیزی رو گم کنین زمین و زمان رو بهم میدوزین .....اگه جلوشون رو نگیرن شما عمرا بتونین تو خیابون ارامش برین
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٠٣
٢
١
شما عزیزانی که با این برنامه اعدام این افراد مخالفید به هر دلیلی میتونید یک چرخی بزنید تو سایتاهای مختلف ببینید این جرم زور گیری و به اصطلاح "خفت" کردن چقدر در جامعه در حال افزایشه مثل این که شما تاحالا خدا رو شکر راهتون به پایین شهر و مناطق خطرناک شهرتان نخورده یا تابه حال به این اتفاق فکر هم نکردید و خودتان را جای اون بنده خدا نذاشتید که توسط چند نفر انگل جامعه خفت میشه!و مخصوصا در مورد کسانی که هم پول و دار ندار طرف رو میگیرن و هم *جون اون بنده خدا رو* و فیلم میگیرن و با این کارشون دل همه مردم رو به درد میارن و باعث ایجاد ترس و حراس در جامعه میشن... شما به این فکر کردید که این کار چقدر میتونه رو مردم تاثیر بذاره!مثلا اگر به شما بگن تو 2 تا کوچه بالا تر از محل زندگی شما یک زورگیری انجام شده و... شما خودِخودِ شمایی که مخالفی به خودت جرات عبور از هم آنجا را میدهی ؟!مخصوصان در زمان های تاریکی ؟! این واقا حکم جنگ با خدا نیست مگر خدا در قرآن کریم این گونه نفرموده است: در ‌آيه 33 سوره مائده : (اِنَّمّا جَزا ؤا الّذينَ يُحارِبـونَ اللهَ و رسـولَهُ و يَـسعَـونَ في‌الاَرضِ فساداً ان يقتّلوا او يُصَّلّبوا أو تُقَطَّع ايديهم و أرجُلُهُم من خِلاف او يُنفَـوا من الأرض ذلك لهـم خِزي في الدنيا و لهم في‌الأخرة عذاب عظيم .) *حقيتاً غير از اين نيست كساني كه با خدا و پيامبر او به جنگ و محاربه بر‌مي‌خيزند و مي‌كوشند كه در روي زمين فساد ايجاد نموده، از جامعه و بند‌گان خدا سلب امنيت و آرامش كنند، جزاي آنان كشتن يا به دار آويختن يا بريدن دست و پايشان و يا تبعيد است و اين مجازات‌ها نشان رسوايي و مهر ذلت و خواری بر پيشاني آنان در دنيا است و در آخرت نيز عذاب بزرگي در انتظار‌شان مي‌باشد.* حالا کمی فکر کنید ببینید که آیا حقشان بوده یا نه !
٩١/١١/٠٣
١
٢
خوب بعد خوبه ديگه هر كدوممون چهار ،پنج تا زن مي گيريم تا جمعيت كم نشه!
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١١/٠٤
٤
٠
آقای محترم ...من فقط احساسموگفتم ..اینا انسانن جانی یا روانی یا آدم کش که نیستن......شاید یک زمانی تو یک لحظه توبه کنن........واسه این جرم ها راه برگشت هست..... مطمئنن از بدبختی این کارو کردن نه از اعماق قلبشون.....حیوان که نیستن..........شاید از این کارش پشیمون بشه و توبه کنه..همین
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٠٤
١
٠
کی گفته انسان نیستند! انسان هستند فقط مصداق* آیه قرآن است که می فرماید گاهی انسان از حیوان پست تر می شود*!اینا جانی نیستند ؟! اینا روانی نیستند ؟! اینا آدم کش نیستند ؟! پس چی هستن؟!من نمیگم که همه بی تقصیر هست و همش تقصیر خود آنهاست اما این دلیل نمی شود دست به این کار بزنند!! نمی شود که به این دلیل که شاید توبه کنند بگذاریم هر کار میخواهند بکنند که شاید توبه کنند!! مثل این که شما از گذشته این دو نفر خبر نداری این افراد سابقه دار بودند...اینطور هم که خیلی ها فکر میکنن نیست که دفه اولشون باشه ؟! این افراد سابقه ی خفت گیری و زورگیری وحشیانه داشته اند!و اگر نمیداشتند مثل آن 2 نفر دیگر مجازاتشان اعدام نبود...
a_davoodi
a_davoodi
٩١/١١/٠٤
٠
٠
برای اون جرائم که خیلی لازمه.اما اگه دو سه تا از این برخوردها باشه بازدارندگی داره.بعدشم این جور آدما که صبح تا شب فکرشون و کارشون همینه برن زندان هم بدتر راه های جدیدتری یاد میگیرن.الان زندان های ایران برا خودش یه دانشگاست.
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١١/٠٣
٠
٠
من قضیه شو نمیدونم چی بوده مگه ؟
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١١/٠٣
١
١
من چون خودم مورد زورگیری قرار گرفته بودم با اعدام زورگیرا کاملا موافقم
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠٣
١
٠
آره..... هدف از اجرای این گونه احکام بازدارنده بودنش.... من خودم با اعدام موافق نیستم ولی یه جاهایی لازمه.....
مجید
مجید
٩١/١١/٠٣
٤
٢
نه عادلانه نبود باید ولشون میکردن ایندفعه بجای زورگیری تجاوز می کردن...آخه عزیزم این چه حرفیه که میزنی...اگه یکبار ازت زور گیری کنن یک بار مزاحم ناموست بشن..بخدا بجای اعدام میگی از کوه پرتشون کنند پایین
sahar.s
sahar.s
٩١/١١/٠٣
٢
١
چه خشن!
caspian
caspian
٩١/١١/٠٤
٢
٠
ایول ایــــــــــــــــــــــــــــول ... حاج مجیدُ ایول ...
Caspian
Caspian
٩١/١١/٠٤
١
٠
...
m-kian
m-kian
٩١/١١/٠٣
٠
١
به نظر من عادلانه بود.........چون قانون از قبل مشخص بوده اینطور افراد فک میکنن میتونن همیشه آزادانه هر کاری میخوان بکنن...یه بار جستی ملخک دوبار جستی ملخک آخر بالای چوبه داری ملخک.
اسمانه
اسمانه
٩١/١١/٠٣
٠
٢
ازنظر من هیچی وحشتناک تر از نا امنی نیست..به نظر من درست بود...
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٣
٠
١
لایک
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١١/٠٣
٤
١
این روزها می ترسم پامو از خونه بذارم بیرون ب خاطر یه عده ک بویی از انسانیت نبردن ... گرفتن نفس آدمی ک قبلا نفس خودشو ب شیطان فروخته ناراحت کننده هس اما ناعادلانه نه!
sahar.s
sahar.s
٩١/١١/٠٣
١
٠
صحیح!
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/٠٣
٢
٠
نمیدونم ! ولی من اون لحظه آخر که میخواستن دارشون بزنن ، دیدمشون ، یکی از اونا داشت گریه میکرد ، خیلی دلم براش سوخت ! اما خودش قبلش گفته بود دوست داره دارش بزنن و زود بمیره !!!!
imanhkt
imanhkt
٩١/١١/٠٣
٣
٠
والا ما تو کار قضاوت نیستیم ... ! ولی ... ! اصلا ولش کن ... ! حوصله ندارم...! باز من یه چیز میگم بقیه با من مخالفت میکنند ...!
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٣
١
٠
کار خوب رو شما کردی برادر، یا خواهر :)
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٣
٣
١
خوب اونا جرمی رو انجام دادن و طبق قانون اعدام.اما این ظاهرا کاره.باطنش کجاست .باطن اینجاست ک ریشه یابی کنن ببینن چرا اینقدر زورگیری زیاد شده.شاید وصلش کنن ب ریاضت اقتصادی اروپا .نمدونم.خلاصه اینکه ریشه یابی هم کنن دست استکباری اینا میاد وسط طبق معمول
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٣
١
٠
موافقم
نگارا
نگارا
٩١/١١/٠٣
١
٢
بله کاملا!اون عکس ها و گریه ها نباید باعث بشه ما احساسی برخورد کنیم!زمان عربده کشی و زورگیری که خوب شیر بودن!از جامعه ایرانی و اسلامی این افراد باید حذف بشن! فکر کردین به تاثیری که چاقو کشی و تجاور این زورگیر ها و ترسی که واسه خود شخص و اطرافیانش ایجاد میکنه؟به اینکه اون شخص تا آخر عمرش این ترس و استرس و بیماری روحی رو با خودش داره!؟ درضمن اعدام اینها باعث میشه خیلی از بچهایی که خواه یا ناخواه در این محیط بزرگ شدن تا حدودی فکر خلاف و اعدامش از سرشون شده برای مدتی بره! و اینکه خیلیا که شاید تا حالا با شرافت زندگی کردن ولی به خاطر این اوضاع اقتصاد خیلی مشکل دار شدن و شیطون هی میگه برو یه چاقو برمیداری نمیزنی که اون داره واسش فرق نداره حالا پولی که من میزنم ازش با دیدن اینا به قولی عبرت بگیرند!!کاملا موافقم!!
mahshid2
mahshid2
٩١/١١/٠٣
١
٠
ایمیلش برام اومد .....ولی خب یک جوری بود اعدام این دو بدبخت!من زیاد از ماجراش خبر ندارم!
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠٣
٠
١
این که بگیم عدالت خالص مال خداست درسته؟؟؟ معنی حرفتون این میشه که بشینیم همه سرجامون چون نمیتونیم عدالت خدا رو پیاده کنیم؟؟؟؟این چه حرفیه شما میزنی؟؟؟؟ چاقو زدن، زخمی کردن مثه شکستنه دله؟؟؟؟ قیاس مع الفارغ نکننین لطفا.... اینا هیچ ربطی بهم ندارن.... ببخشیدا... میشه بگین چطوری میشه رعب و وحشتی رو که ایحاد میکنن بر طرف کرد؟؟؟؟ این که میگین هی ریشه یابی بشه درست ولی قبول کنین خیلی زمان بره و یه جورایی فقط تو حرفه..... کسی چندین بار رفته زندان به خاطر زورگویی اما هر بار که اومده بیرن ترک نکرده که هیچ تازه جری ترم شده به نظرتون باید چه کار کرد؟؟؟؟؟ اینا آموزش پذیرن به نظرتون؟؟؟؟؟ اگه خود شما یکی این کارو باهات بکنه این قدر از رو دل خوشی حرف نمیزنی.....
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٣
٦
٠
نه به نظرم نبود، تو مملکت اسلامی فرت و فرت آدم می کشن. به جای اینکه ریشه یابی کنن ببینن واسه چی به همچین راهی کشیده شدن... فقر؟ بی فرهنگی یا هرچی. من از اینا دفاع نمی کنم، هزار سالم دفاع نمی کنم. اما زندگی یک انسانه سوسک که نیست اگه اذیت کرد با دمپایی لهش کنید. عادلانه نیست.
نگارا
نگارا
٩١/١١/٠٣
٠
٠
برعکس من سوسک رو موافق کشتنش نیستم و نمیکشم اما ایناها...
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١١/٠٣
١
٢
سلام حبس ابد یا اعدام با صندلی الکتریکی خوبه؟!!!
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠٣
٣
٠
دوست خوبم!!!! اگه یه نفر با یه چاقوی بزرگ یا یه قمه وحشتناک که اگه در همین حالت عادی ببینی از وحشت قالب تهی می کنی یهو بیاد سر راه تو بگیره تو چیکار می کنی؟؟؟؟ وقتی زخمیت می کنه؟؟؟؟میدونی همین آدما شوهر دوست منو تو میدون قیام تهران با چاقو زده بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 12cm رفته بود تو بدنش چاقووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ می دونی یعنی چی؟؟؟؟؟؟ میدونی نزدیک بود بمیره؟؟؟؟؟؟؟ مگه کم رفتن زندون؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه زندون بازدارندگی داشت که نباید اینقدر آمار جرم و جنایت بعد از خروج از زندون زیادتر می شد!!!!! زندون برای این افراد محل بازدارندگی که نیست یه جور کلاس درسه......
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٣
٣
٠
ببین نگارا، من می گم اینا کار بدی کردن درست، اما مجازات باید متناسب با جرم باشه، جرم باید ریشه یابی بشه، این روشا به درد 500-600 سال قبل می خوره نه الان. آخه مملکت ما با این همه ثروتش درسته این همه فقیر داشته باشه؟ با این پیشینه ی درخشانش چه قبل اسلام چه بعدش درسته که اینطور در اوج فقر فرهنگی باشه بعد تو یه کشوری مث مالزی که تا 50 سال پیش درخت نشین بودن حالا همه در اوج خوشبختی و فرهنگ دارن زندگی می کنن و این دروغ نیست که خلافکاراشون "ایرانی" اند...// فکر می کنی این دو تا رو کشتن تموم می شن اینا، فقرشون چه اقتصادی و فرهنگی تموم می شه؟ نه عزیز من خیلی از اینا از جونشون می گذرن چون این زندگی نیست که دارن. البته من جمع نمی بندم و بعضی ها روحشون واقعاً شریره، اما بازم مجازات باید متناسب با جرم باشه. وسلام
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٣
٢
٠
آقای بیگ بوی، تو این روزای زمستونی تو خونه ی پدر و مادر نشستی کنار بخاری گرم و دلچسب، دم از عدالتی می زنی که تو خونه ی فقرا همراه با دین از در مقابل فقر رفته بیرون. کاش قدرتی داشتم تا می تونستم جلوی این اتفاقات رو بگیرم... حرف زدن چه فایده ای داره :(
نگارا
نگارا
٩١/١١/٠٣
١
٠
نمیدونم اما با شرایط فعلی این راه پیشگیرانه ترینه!حالا که وضع اکثر مردم مملکت این شده!فقر کودکان تک سرپرست بی سرپرست و... اینا همه بخوان بشن این چه شود... اونا از همون اول درس شروع کردن اما ما از همون 3هزار سال پیش تبعیض و فقر و ظلم رو داشتیم تو مملکتمون تمام ثروت برای اقلیت بوده...الان دارم تاریخ میخونم امتحان دارم! حتی ورود اسلامم کمک به اجرای عدالت نکرد می دونی چرا!چون ما ایرانییا ذاتمون می پسنده تبیض رو!!زورگویی رو!
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٣
١
١
خانوم taba_sa حرف شما مثل اینه که بگی اگه یکی اومد دل آدمی رو شکست باید دارش بزنن. مجازات بعضی جرم ها مثل ترسوندن، آزار روحی دادن، شکستن قلب و این چیزا از توان ما بر نمیاد و فقط عدالت خدا می تونه جوابگوش باشه، ما خیلی هنر کنیم بتونیم در حد همین مجازات های زمینی و مادی درست قضاوت کنیم. همون طور که مثال زدم حتی امام علی وصیت کردن که قاتلشون رو با یه ضربه بکشن، ولی اگه به ما آدم های تندرو بود می زدیم ابن ملجم رو به 60 تیکه ی مساوی تقسیم می کردیم چون اماممون رو کشته بود (که من می گم حقش بود!) اما ما باید این چیزا رو یاد بگیریم. عدالت خالص فقط مال خداست.
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٣
٠
٠
عزیزم تاریخ رو برنده ها می نویسن، شما باور نکن تو دوره هخامنشی از این خبرا بوده... اسناد تاریخی بارها ثابت کردن که اون دوران، دوران طلایی عدل و عدالت بوده. هرچند اساس دین زردشت هم توش یه سری تبعیضات هست که بماند...
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١١/٠٣
٢
١
سلام اتفاقا من درد با تمام وجودم حس کردم بد بختی رو لمس کردم...شما چند شب شده بدون شام بخوابی؟تا حالا بابات با صاحب خونه بابت اجاره عقب افتاده دعوا کرده؟تا حالا با کفش سوراخ مدرسه رفتی؟تا تو برف بدون کاپشن بودی؟چرا من نشدم زورگیر و سارق و دزد؟...شما از سیری میزنی لقمه 5 سیری!!!حرف زدن قشنگه آره
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٣
٠
٠
شما چرا با من دعوا دارید :( آقای محترم، سختی و مشکلات برای همه هست و مشکلات مالی هم کمابیش همه باهاش درگیرن... اما شما در سایه ی یه خانواده ی با فرهنگ زندگی می کنید و اصولاً کم پولی یا بی پولی به معنی فقر نیست، فقر یعنی حتی شما یه سایه بون بالا سرت نداشته باشی. من حوصله ی افشاگری در مورد مشکلات مالی ای که خودم ( و نه خانواده م) با این سن و سالم داشتم رو ندارم اما به طور کلی همه ی ماها رفاه زده ایم و بی خبر از درد مردم. :( همین که الان به جای اینکه کار کنیم می شینیم پای سایت بحث های مثلاً روشن فکرانه می کنیم نشون دهنده ی رفاه زدگی مونه... اگه کسی قراره دعوا کنه من اعلام می کنم خودم تنهایی رفاه زده م. خوبه؟
milad85
milad85
٩١/١١/٠٣
٣
٠
مسئله اینه که چرا یک عده زورگیری ویا دزدی می کنند و به نظر من این مسئله باید از ریشه حل بشه طرف میاد به خاطر مریضی مادرش دزدی میکنه و یاچیز های دیگر که خودتون می دونید
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٣
٤
٢
نمیخام بگم اعدامشونم درست بوده یا نه.اما اگه قرار ب درس عبرت گرفتن بود قبل اینا هم زورگیری و اعدام بوده.اما ریشه کن شده زور گیری?نه.باید ریشه یابی کرد.یه فکر اساسی
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٣
٢
٠
من فکر می کنم چون می خواستن امنیت رسانه ای شه زود اعدامشون کردن اما به قول آرشام خوبه که ریشه یابی کنن علتشو ،یه قسمت این اعدام ایجاد رعب وحشت بین زورگیراست ،به امید روزی که امنیت همیشه برقرار ومانا باشه
زهره
زهره
٩١/١١/٠٣
٢
٢
منم قضیه رو نمی دونم ولی هر چی بوده . حقشونه که اعدام بشن. این یه درس عبرتی میشه واسه بقیه ...
کاربر شناس!
کاربر شناس!
٩١/١١/٠٣
٢
١
صبر کنیم ببینینم کی امیر منصور آریا رو اعدام میکنن بعد درباره عدالت صحبت میکنیم
s_sabouri
s_sabouri
٩١/١١/٠٣
١
١
مسلما اعدام ناراحت کننده است اما ناعادلانه در حالی که قاضی قاضی شرع بوده فکر نکنم ! اون چیزی که منو ناراحت می کنه خوشحال شدن مردم از این صحنه ها و تجمعشون قبل از طلوع افتاب واسه دیدن اعدامه اونم کسایی که روز عادی تا لنگ ظهر می خوابن به نظرم یه جورایی ملت سنگ دل شدن ! کاش اعدام ها علنی نباشه در ضمن با نظر اقای ارشام در مورد ریشه یابی جرم موافقم اعدام چاره ی کار نیست به عبارتی درمان مقطعی نه دائمی
m-ghorbani
m-ghorbani
٩١/١١/٠٣
١
١
اگه خلافکارن خیلی خوب شد که اعدامشون کردن.فقط یادمه شنیدم یکی گفت اعدام شدن منم گفتم حقشونه!
m-nik110
m-nik110
٩١/١١/٠٣
٠
٠
دقیق یادم نیست کدام کشور بود که در یک مقاله راجبش خواندم به خاطر اشغال ریختن روی زمین مردم باید جریمه گزافی بدهند به همین دلیل کشورشان پاکیزه ترین کشور شده بود!! حالا شاید این ابزار جواب داد!! ولی به نظر من اگر چندتایشان را اعدام کنند درس عبرت میشود! هیچی مهم تر از امنیت نیست!
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠٣
٢
٠
ماده 280 قانون مجازات اسلامی: محاربه عبارت از کشیدن سلاح به قصد جان، مال یا ناموس مردم یا ارعاب آن ها است، به نحوی که موجب ناامنی در محیط گردد. .... ماده 282ق.م.ا: راهزنان، سارقان و قاچاقچیانی که دست به سلاح ببرند و موجب سلب امنیت مردم و را هها شوند، محاربند. ماده283ق.م.ا: حد محاربه یکی از چهار مجازات زیر است: 1- اعدام 2- صلب 3-فطع دست راست و پای چپ 4-نفی بلد همانطور که می بینین سلاح به صورت عام او کلی ومده و شامل سلاح سرد و گرم میشه..... پس هیچ فرقی بین نوع سلاح نیست....در ضمن موجب سلب امنیت مردم هم شده بوده.... حد هم که می دونین یعنی چی: مجازاتی است که در شرع مقدار و کیفیت آن بیان شده است....در واقع تنبیهاتی كه مقدار آن از طرف شارع مقدس تعیین شده است و غیر قابل تغییر است حد نامیده می‌شود.....
٩١/١١/٠٣
٠
١
آره والله حقشونه
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٣
٢
٠
آقایون و خانوما، شما که اینقدر شیفته ی عدالت و انتقامید ... بترسید از اینکه خدا شما رو با عدالتش مورد قضاوت بده و نه با رحمتش... من برای همگی مون بیش از حد نگرانم... ببخشید تا بخشیده شوید. انتقام و خونریزی به نظرتون تا کی جواب می ده...؟ انشاالله نسل بشر رو منقرض کنید رضایت می دین؟
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠٣
١
٠
تا کی میشه با اینجور افراد به صورت مسالمت آمیز برخورد کرد؟؟ چه ربطی داره به این که خدا بخواد ما رو با عدالتش قضاوت کنه یا با رحمتش؟؟؟؟ بابا مگه همین خدایی که شما میگی تو قرآنش آیه 33 سوره مائده یکی از دوستان بالا اشاره کرده نگفته اینا کسانی هستند که با خدا و پیامبرشون به جنگ و محاربه پرداختند! باید با اینا چه کار کرد؟؟؟؟ بهشون گفت : صدآفرین؟! این دفعه طرفت نمرد دفعه بعد طوری بزن که سقط شه... بعدشم مگه چند درصدن این آدما؟نسل بشری که بخواد زاده ی اینجور افراد باشه همون بهتر که منقرض بشه.....
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١١/٠٣
١
١
سلام شما زیادی ژست روشن فکری گرفتی خیال برت داشته یکمی از لاک خودت بیا بیرون ببین دور برت چه خبره اره دیگه با همه با رافت برخورد کنیم و با هم دوست باشیم زور گیره زد و برد نوش جونش بیا یک ماچم بده تا دوباره تکرارش کنی بابا جون...ما هم که همه دشمن نسل بشر هستیم و شما منجی بشریت!!!!! باشه بابا شما فکرت نور افکن ما چراغ پیه سوز ...
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٣
٠
١
یعنی تو سوره ی مائده آیه ی 33 گفته که اینایی که با سلاح سرد از سر بدبختی میان زورگیری با خدا و پیغمبرش محاربه کردن؟ واقعاً؟ من لازم دیدم این آیه رو بخونم... فردا نتیجه ش رو می گم!
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠٤
١
٠
عزیزم وقتی داره میگه سلاح و به صورت عام و کلی حرف میزنه شامل هم سلاح سرد میشه هم گرم.... اگه فقط منظورش سلاح گرم بود یه مخصص میاورد..... بعدشم مگه با سلاح سرد رعب و وحشت ایجاد نمیشه؟؟؟؟ درثانی هر کی تو فقر و فلاکت افتاد حق داره بیاد زورگیری کنه؟؟؟؟؟ مگه کمن آدمایی که واقعا به قول شما بدبختن ولی دارن شرافتمندانه زندگی می کنن؟؟؟ اینا افرادین که میخوان یه شبه ره صد ساله رو برن...... اینا کارگری براشون عاره.....
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٠٣
١
١
رسول خدا (ص) می فرمایند : « من شهر سيفه فدمه هدر» هر كس شمشير ( يا هرنوع سلاح سرد و گرم) خود را بيرون بكشد و درميان مردم خوف و وحشت ايجاد كند خون او هدر است»
٩١/١١/٠٤
١
١
شير مادرت حلالت باشه جوون ....خوشم مياد تو جيم مرداش واقعا مردن....خوشم مياد ازت كه همچي اساسي چسبوندي همرو به سقف ....!
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٤
٠
١
اصلاً هم ما حدیث جعلی نداریما...
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/٠٤
١
٠
آیه قران قبول داری ؟! آيه 33 سوره مائده : (اِنَّمّا جَزا ؤا الّذينَ يُحارِبـونَ اللهَ و رسـولَهُ و يَـسعَـونَ في‌الاَرضِ فساداً ان يقتّلوا او يُصَّلّبوا أو تُقَطَّع ايديهم و أرجُلُهُم من خِلاف او يُنفَـوا من الأرض ذلك لهـم خِزي في الدنيا و لهم في‌الأخرة عذاب عظيم .) *حقيتاً غير از اين نيست كساني كه با خدا و پيامبر او به جنگ و محاربه بر‌مي‌خيزند و مي‌كوشند كه در روي زمين فساد ايجاد نموده، از جامعه و بند‌گان خدا سلب امنيت و آرامش كنند، جزاي آنان كشتن يا به دار آويختن يا بريدن دست و پايشان و يا تبعيد است و اين مجازات‌ها نشان رسوايي و مهر ذلت و خواری بر پيشاني آنان در دنيا است و در آخرت نيز عذاب بزرگي در انتظار‌شان مي‌باشد.*
Caspian
Caspian
٩١/١١/٠٤
٠
٠
کاش تو مشد هم این طوری بشه ...!!؟!
m_kashiyan
m_kashiyan
٩١/١١/٠٤
١
٠
بله حقشون بوده وهست..اگه مجازاتش اعدام نباشه زورگیری بیشتر از اینی که هست زیاد وعادی میشه!اینجوری درس عبرتی میشه واسه بقیه.
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١١/٠٤
٢
٠
كاش اون گردن كلفتا رو اين جوري كنن مثل اون كسي كه يه سه با تعدادي صفر برداشت ورفت
mashhadiboy
mashhadiboy
٩١/١١/٠٤
٤
١
منم با نظر شکوفه گیلاس موافقم ! چند سال حبس کافی بود ! به نظر من این کارا مخرب ه و کارو بدتر از این میکنه
kafshdozak
kafshdozak
٩١/١١/٠٤
٠
٠
حبس ابد بهتر بود ! ولی اعدام ؟! نیدونم شایدم حقشون بوده ! اخه خیلی خوف ناکه نصف شبی یکی بیاد خفتت کنه ! وووووووووووی !
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٤
٠
٠
واقعاً وقتی ما اینقدر مفسر قرآن و قاضی داریم من چرا تریپ مادر ترزا برداشتم. خوش باشید دوستان... :)
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٤
٠
٠
شایدم خواهر ترزا... :D
محمد رضا
محمد رضا
٩١/١١/٠٤
١
٠
واقعا ظالمانه و غیر انسانی است صد در صد مخالفم
عباس
عباس
٩١/١١/٠٥
٠
٠
واقعا این دوستانی که میگن نباید زورگیر ها رو اعدام کرد آیا از خودشون زوگیری شده ؟؟؟ آیا خودشون تو اون شرایط بودن که این حرفو می زنن و پایه و اساس حرفشون چیه خب واقعا این قبوله که جامعه دچار مشکلات مختلفه هم از نظر فرهنگی هم اقتصادی و همه حوزه ها جامعه سالمی در اختیار ما نیست و فرزندان این آب و خاک در بستر مناسبی بزرگ نمیشن فاصله های طبقاتی خیلی ها رو از درون نابود کرده بله همه اینو قبول داریم و دارن که باید فرهنگ سازی بشه باید مشکلات اقتصادی برداشته باشه اما اینها هیچکدوم دلیل نمیشه که در صورت فقدان باید زورگیری انجام بشه و هنجار های جامعه از بین بره به هر دلیلی شاید وقتی اون جوون گفت برای مریضی مادرش که در حال مرگ بوده به پول احتیاج داشته دل خیلی ها لرزید شاید خیلی ها تصور کردند چاره ای نداشته اما باور کنید دوستان ضربه ای که به اون فرد می خوره هنگامی که ازش زورگیری می کنن خیلی جبران ناپذیر تره سلب اعتماد از جامعه بزرگترین آفت و بیماری نابود کننده همه باور هاست با توجه به اینکه اعتقاد دارم خیلی بهتره فرهنگ سازی بشه تا جرم کمتر بشه اما شدیدا اعتقاد دارم که باید سخت با این جرم ها مقابله بشه
mahshid
mahshid
٩١/١١/٠٥
٠
٠
نه ...................اونا رو به خاطر این که بیت و سی نشون داد اعدام کردن که بگین ما همیشه اینجوری هستیم و خیلی قاطعیم اما هر روز خیلی از این اتفاقا میفته