خانه انجمن تمام هزینه یک «بله» گفتن!
٨٨٠
٥٣
seyedahmad_n

تمام هزینه یک «بله» گفتن!

تمام هزینه یک «بله» گفتن!

سلام . خانوم ها لطفا بگن حداقل امکانات مادی ای که حاضرن باهاش به آقا دوماد بله رو بگن چیه و آقایون هم بگن با حداقل چه امکانات مادی ای جرأت میکنن برن خواستگاری؟؟!!!

فرض رو بر این میگیریم که آقا دوماد از لحاظ اخلاقی بیسته بیسته!:) 

در ضمن اگر متأهل های حاضر در بحث هم بگن که وقتی ازدواج کردن چه امکانات مادی ای داشتن ممنون میشیم!

٩٢/٠٨/٠٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
javad agha
javad agha
٩٢/٠٨/٠٣
١
١
در حد همون دوران نامزدی و پول کافی شاپ بسه بقیش خدا بزرگه می رسونه خخخخ
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
پس ب شما پیشنهاد میکنم کلا قید ازدواج رو بزن!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
کوچیکی هنوز :))))
javad agha
javad agha
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
وایییییی چه مورد تهاجم قرار گرفتم خخخخخخ
maede
maede
٩٢/٠٨/٠٣
٠
٠
درآمد طرف خوب باشه و یه بار دیگه هم گفتم به آینده اش امیدی باشه واسه پیشرفت!
S_14
S_14
٩٢/٠٨/٠٣
٠
٠
منم با هاشون بسیار موافقم
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
من از شما خواستم به طور واضح تر بگین . درامد خوب یعنی چقدر؟
maede
maede
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
یعنی مثلن ماهی سه میلیون!!
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٨/٠٥
٠
٠
حتما همچین شوهری پیدا میشه! خخخخخ بابا طرف مهندسم که باشه همون اول کاری 3 میلیون بهش نمیدن! مگه این که آشنایی چیز داشته باشه!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٨/٠٣
٢
١
من به شخصه تا همه چیزم جور نباشه جرعت خواستگاری رفتن ندارم....خداییش الآن نمیشه با جیب خالی نمیشه رفت خواستگاری :(...
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
البته بستگی به طرف مقابلت داره...اگر فرد مورد نظرت قانع باشه دیگه لازم نیس همه چیز جور جور باشه
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٨/٠٣
٣
٠
اینکه نشون بده میتونه درآمدی داشته باشه بسه!! همینکه بگه مثلا من 1 میلیون پس انداز کردم ینی آرهههههه میتونم بیشترش کنم!
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
این طرز فکر واقعا عالیه....
faeze
faeze
٩٢/٠٨/٠٣
٠
٠
یه کار داشته باشه خوبه دیگه...نشون بده دستش تو جیبه خودشه:)
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
فقط کار کافیه؟
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/٠٨/٠٣
٠
٠
چرا اینقد بحث انجمن ازدواج شده خبریه ؟
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/٠٤
١
٠
آره خبریه!خبرای خیلی بدی هم هستش!مگر خبر نداری؟؟سن ازدواج داره مث برج میلاد میره بالا!!!!به خاطر چی ؟ بخاط همین بحث مادیات..... باستی بر روی آقایون و خانومای عزیز فرهنگ سازی بشه تا به کم قانع باشن....ن اینکه از طرف مقابلشون انتظار داشته باشن دیگه همه چیز داشته باشه...
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
بله خبری شده!خبرای بدی هم شده!!مگر شما خبر نداری؟؟!!!سن ازدواج داره مث برج میلاد میره بالا!!!بخاطر چی؟؟بخاطر مادیات!!!چیزی که در ازدواج جزو فرعیات حساب میشه اما الان ازدواج فقط شده مادیات!
zahra
zahra
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
به نظر من بر عکس داره میره پایین اگر دقت کنین دخترا در سن 13 به بالا خواستگار براشون میاد و پسرا در 18 سالگی ازدواج میکنن این یعنی که سن ازدواج اومده پایین :)))))))))
سجاد
سجاد
٩٢/٠٨/٠٥
٠
٠
زهرا خانم داره سن ازدواج میره بالا یکم فیلم و خبر های اجتمایی گوش کن
neyosha
neyosha
٩٢/٠٨/٠٣
٠
٠
امکانات مادی؟ خوب باشه کاری داشته باشه و بتونه علاوه بر مخارج زندگی یکمم پس انداز داشته باشه:)
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
لطفا دقیق تر بگین ! یعنی فقط کار کافیه؟خونه و ماشین چی؟
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٨/٠٣
١
٠
همین که کار داشته باشه و رو پول در آوردنش بشه حساب کرد خیلی خوبه سالای اول با ماهی 500 هم میشه زندگی کرد همون وقت ازدواجم یک مقدار پول برا رهن یک خونه نقلی لازم داریم همین زندگی زیاد سخت نیست
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٨/٠٣
١
٠
امکانات مادی که چی بگم ! تازمانی که یک درامد مناسب نباشه که بشه خرجی یک خانواده رو داد ازدواج کردن از چاله در امدن و به چاه افتادنه...(مناسب یعنی در حد یک زندگی معمولی،نه یخچال ساید بای ساید و نه سرویس چوب 10-15 ملیونی!) 2 نفر آدم اول زندگی یخچال ساید بای ساید میخوان چکار ! سرویس چوب میخوان چکار ! اصلا این خرج ها چه معنی داره !)
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
پس به نظر شما فقط یک درامد خوب برای ازدواج کافیه؟!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٨/٠٥
٠
٠
نه خیر،شما سوالتون فقط در مورد درامد مالی بود و این نظر من بود ،وگرنه برای ازدواج خیلی چیزهای مهمتری غیر درآمد مالی وجود داره.
s_a
s_a
٩٢/٠٨/٠٣
١
٠
درآمد داشته باشه دیگه :| خونه هم لازمه خب.... :| دیگهههههههه................ اصلن من تو این انجمنه چی کار میکنم؟ :| :| :|
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٣
از ما که گذشت ): 10 سال پیش همه چیم جور بود و میخواستم ازدواج کنم ولی از همه نظر شکست خوردم هم از نظر مالی هم عشقی...مه کسانی هم که میخواستم باهاشون ازدواج کنم یا با کسی دیگه ازدواج کردن الن بچه هم دارن! یا خودکشی کردن! ):
admin
admin
٩٢/٠٨/٠٤
٢
٠
من وقتی ازدواج کردم، حدود سه میلیون پول داشتم؛ سه میلیون هم وام ازدواج گرفتم. خدا رو شکر توی همون مدت تونستم هم مجلس نامزدی ام رو بگیرم، هم واسه خانومم طلا بخرم... بعدش هم خدا بزرگه ... الان اینقدر هست که بشه یک خونه 70 متری رو رهن کامل کنم. اگر بتونیم صرفه جویی کنیم و دو نفری کار کنیم. شاید بشه یک خونه 40 متری هم بخریم... توصیه من به همه اینه: اگر پسری کار داره و عرضه کار کردن داره در اینده زندگی اش پیشرفت می کنه؛ اگر پسری پولدار باشه ولی بیکار باشه، کم کم دچار فقر میشه...
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
ممنون از اینکه تجربتون رو به اشتراک گذاشتین . تو این اوضاعواحوال جامعه کم کم باید جوونا بفهمن که با خیلی کم هم میشه زندگی رو شروع کرد به شرطه اینکه جربزه کارکردن رو داشته باشن...
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/٠٤
٣
٠
مرد فقط باید عرضه داشته باشه.والسلام.غیر از این باشه یه کوه پول هم داشته باشه فایده نداره.اما اگه عرضه و مردانگی داشته باشه از زیر خشتم شده پول درمیاره.در ضمن حداقل تعیین کردن برای هرکس به فاکتورای مورد نظر خودشو خونوادش بستگی داره.مثلا الان به من باشه میگم 500 600 کافیه اما اگه به مامان بابام باشه میرن رو 2 میلیون :|
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
اینجانب باز هم سکوت می نمایم!!!
sin germany
sin germany
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
آورین...خوشم اومد از هوشت:)
کاربر ناشناس
کاربر ناشناس
٩٢/٠٨/٠٤
١
٠
به نطر من باید پسر 20 30 تومن برا رهن و یه کار با حقوق حدود500 تومن حداقلش داشته باشه.
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/٠٨/٠٤
٤
٠
به نظر اين جانب آدميزاد بايد وقتي قصد ازدواج ميكنه اول طرفشو يه بالا پايين بكنه ببنه چقدر جربزه ي كار داره شايد اولش حقوق آنچناني نداشته باشه اما كم كم با عرضه و اراده ميتونه صاحب همه چي بشه منم شوهرمو اينجوري انتخاب كردم اما از همه چي مهمتر پاكي و ايمانشه خدا به همه ي جوونا يه همسر درست و درمون عنايت كنه نه يه همسر آفتابه ي بدرد نخور كه هر روز تو سر و كله ي هم بزنن اللهي آمين
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/٠٤
١
٠
همسر آفتابه ی بدرد نخور!!!!!!!!!! خدا نیاره واسه هیچ زنی و البته زن غرغروی چشم و هم چشم باز رو هم واسه هیچ مردی نیاره!!!!
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٨/٠٤
١
١
به نظر من سطح توقع دخترای امروی خیلی پایین اومده. یه مقایسه ای با دخترای دهه 50 و 60 داشته باشین. دخترا خیلی قانع شدن.
سجاد
سجاد
٩٢/٠٨/٠٥
١
٠
من با گفته سما سکته خواهم کرد کم توقع-دختری که خونه باباش سه ماه یک بار یک دست لباس کامل می خره چه جوری حاضر با ماهی 600و500 تومان زندگی کنه اونم اول زندگی که قسط و غرض زیاده است
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٨/٠٤
٢
١
هر کسی طبق طرز فکر خانواده ش، عقیده ای داره و اولویت ها و ملاک انتخاب طرف مقابلش و زندگیش خاص خودشه. و توصیه دیگران شاید کارایی زیادی نداشته باشه. ولی به نظر من سخت گیریِ زیاد و حساس بودن به مسائل مالی و موارد دیگه طرف مقابل ، خوب نیس. و منتظر بود همه چی فراهم باشه. چون زندگی و مخصوصا ازدواج مثل وارد شدن به دریا س و باید شنا کردن بلد باشی. و حتا اگ بلد هم نباشی باید خودتو نجات بدی و به قول بزرگان گلیم خودتو از آب بکشی بیرون. و در شرایطی از زندگی که اتفاقات غیرقابل پیش بینی رخ میده طرف مقابلت و حتی خوده واقعی تو می شناسی ک چند مرده حلاجی. و تئوری ها و نظریه ها و حرف ها شاید بدرد نخور باشه.
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
خب خونه که باید باشه آخه نمیشه که بری تو جوب زندگی کنی حالا میخواد زیر زمین هم باشه ولی مهم اینه که یه چیزی باشه.......پول هم باید حداقل به اندازه 2-3 ماه اول زندگی باشه..........ماشین نبود نبود ولی باید پول برای تاکسی و این چیزا باشه........با این وضعیت فکر میکنم فعلا کسی ازدواج نکنه بهتره
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/٠٤
٠
٠
خب همین حرف آخری که گفتید متأسفانه عقیده خیلی ها شده و باعث خیلیییی از مشکلات اجتماعی هم همین عقیدس.وقتی زن و شوهر هر دو به کمترین برای زندگی قانع باشن دیگه وضعیت اقتصادی حالا باعث نمیشه که ازدواج انجام نشه.
وصال
وصال
٩٢/٠٨/٠٥
١
٠
جربزه ی کار کردن باشه کافیه و البته یک آدمی باشه با تدبیر خوب اقتصلدی که اگر هم ابتدای زندگی وضیعیت مالی خوب نبود بتونه تغیر ایجاد کنه
٩٢/٠٨/٠٥
٠
٠
تو این دوره که پول حرف اول رو میزنه وحرف همش باد هواست من به شما قول میدم همین دختر خانومهایی که نوشتن با ماهی 500 زندگی میکنن بعد 2تا3 ماه شروع میکنن به ناراحتی و آه و ناله ... /|/ این خط و نشون اگه میخوایین واقعا یه زندگی رو شروع کنین حداقل باید پول رهن خونه رو داشته باشین کار با درآمد 1تا2 میلیون داشته باشین وسیله نقلیه رو میشه فاکتور گرفت واز همه مهمتر مادر زن ومادر شوهری که تو کارهای شما دخالت نکنن باید داشه باشین اونوقت اگه دختر خانوم کم توقع وآقا پسر خوش قولی باشید میشه یه زندگی معمولی خوب داشته باشید
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٨/٠٦
١
٠
بحث مادرزن و پدر زن رو خیلی خوب اومدید!متأسفانه همون عده کمی از دخترخانوما که کم توقع هستن باز مادر یا پدرشون خیییلی پرتوقع هستن!این مشکل خیییلی بزرگیه .
nasi
nasi
٩٢/٠٨/٠٥
١
٠
خیلی از دختر ها قانع هستند حتی حاظرن سالی یه دست لباسم نخرن...من دیدم اینجور افراد رو که فقط با توکل به خدا رفتن جلو وتونستن بعد سه چهارسال به زندگیه خوبی دست پیدا کنن.الان پسرها میترسن برن سراغ ازدواج چون فکرمیکنن همه دخترها ولخرجن.......اما اینجوری نیست اگه عشق وعلاقه باشه به کمترین ها قانع میشن.........
nasi
nasi
٩٢/٠٨/٠٥
٠
٠
البته خیلی اوقات خونواده ها هستن که پسرهارو تو فشار میزارن تا همه چیز واسه دخترشون بخرن وباعث خیلی دلخوری ها و دعوا ها میشن
admincheh
admincheh
٩٢/٠٨/٠٥
١
٠
توقع آن چنانی ندارم هرچند اخلاق و خانوادش خیلی مهمن با فرض این که بیست باشه ازین لحاظ اگه یکی باشه که بتونم بهش تکیه کنم تو مشکلات و بتونه یه زندگی دو نفره را خودش جمع و جور کنه ؛به نظر من عرضه داشتن مهمه ؛این که خودش گلیمشو از آب بکشه بیرون خودساخته باشه نه دستش تو جیب باباش خیلی ازین رفتار بدم میاد،با یه کار اولیه خوب و یه سرمایه ی کوچیک و چاشنی صبر میشه زندگی رو شروع کرد همین طور که پدر ومادر خودم زندگیشونو ساختن و الحمدالله موفق بودن..همین
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٨/٠٥
١
٠
همراه داشتن اسب ارغوانی نیــــــــز!! :)))
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٨/٠٥
٠
٠
خوب به نظرم مرد باید یه چیزی داشته باشه که جرو بزشو نشون بده ...مثلا یک کارو تخصص عالی !!!نه که مثلا یه نفر فروشنده باشه چون فروشندگی به او شکل هنر و تخصص نیست...پس فرد با ید یک نخصص داشته باشه بعد بره خواستگاری یا هم از راه تحصیل یک مدرک ارزشمند و کار داشته باشه .... بعد به نظره من باید فرد یک اندوخته مالی اندک هم داشته باشه ...اگر خدا بخواد منم واسه ی سالهای آتی برنامه ریزی کردم واز همین الان یک کارایی هم کردم واسه اندوخته ی مالی آینده.. . مهم ترین فاکتور به نظرم تن پرور نبودن مرد و کاری بودن اونه...
mah_mahdizadeh
mah_mahdizadeh
٩٢/٠٨/٠٦
٠
٠
کسی که میاد خواستگاری زمانی که یک کاری داشته باشه نه در حد خیلی عالی که اولش نیست ولی یک کار معمولی داشته باشه و اینده اش امیدوار باشه خوبه که حداقل اول زندگی خیلی توی وام و این حرف ها نباشه ولی کلا خدا بزرگه
z_ghasemi
z_ghasemi
٩٢/٠٨/٠٦
١
٠
تو این دوره که پول حرف اول رو میزنه وحرف همش باد هواست من به شما قول میدم همین دختر خانومهایی که نوشتن با ماهی 500 زندگی میکنن بعد 2تا3 ماه شروع میکنن به ناراحتی و آه و ناله ... /|/ این خط و نشون اگه میخوایین واقعا یه زندگی رو شروع کنین حداقل باید پول رهن خونه رو داشته باشین کار با درآمد 1تا2 میلیون داشته باشین وسیله نقلیه رو میشه فاکتور گرفت واز همه مهمتر مادر زن ومادر شوهری که تو کارهای شما دخالت نکنن باید داشه باشین اونوقت اگه دختر خانوم کم توقع وآقا پسر خوش قولی باشید میشه یه زندگی معمولی خوب داشته باشید یادم رفت اسمم رو بنویسم تو نظرم
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٨/٠٧
٠
٠
من که هنوز این فکرا رو نمی کنم ذهنم شلوغ میشه:))